• Warsztaty ogrodnicze naszych pierwszoklasistów

          • "Dzieciaki sadzeniaki" to warsztaty ogrodnicze prowadzone przez Leroy Merlin. Mają one na celu zapoznanie dzieci z tematyką rozwoju roślin, oraz praktyczne działania w tym zakresie. Nasi uczniowie z klas I mieli okazję uczestniczyć w warsztatach i sami posadzili swoje kwiaty, które następnie zabrali do domu, aby nadal się o nie troszczyć i je pielęgnować. To była naprawdę świetna "lekcja" dla naszych uczniów. Na koniec otrzymali zielone kamizelki odblaskowe z napisem "Dzieciaki Sadzeniaki". Po "ciężkiej", ale przyjemnej pracy uczniowie odwiedzili Kolorado by posilić się pizzą i pofiglować na sali zabaw. Oby więcej takich wycieczek! :) 

          • 5 Edycja Konkursu Eko-Wyprawki-Zabawki

          • ,,Czyste powietrze masz, gdy o nie dbasz" tak brzmi myśl przewodnia 5 Edycji Konkursu Eko-Wyprawki-Zabawki, której organizatorem jest Fantazja w Millenium Hall w Rzeszowie. Zasada konkursu była jedna – wszystko powinno być wykonane z odpadów nadających się do recyklingu i my to wyzwanie przyjęliśmy 😊. Dzieci wykonywały swoje prace z plastikowych pojemników, nakrętek, kartonów itp. Motywem w naszej pracy była woda, bo przecież zanieczyszczone powietrze, zanieczyszcza także wodę. Dlatego nasze prace które nosiły tytuł: ,,Wodne stworki tańczą twista, kiedy woda bywa czysta" oraz ,,Kolorowy, czysty świat" przedstawiały zwierzęta wodne, które apelują do nas ludzi o pomoc i rozwagę oraz pokazywały jak wygląda świat gdy o niego zadbamy. Ogłoszenie wyników nastąpi 28 kwietnia – trzymajcie za nas mocno kciuki.

          • Egzamin Ósmoklasisty


          • W dniach 15,16,17 kwietnia ósmoklasiści z naszej szkoły pisali egzaminy z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Musieli zmierzyć się z zadaniami zamkniętymi i otwartymi z tych przedmiotów. To pierwszy tak ważny i trudny w ich życiu egzamin, którego wyniki będą dla uczniów kończących ósmą klasę "przepustką" do wybranej, wymarzonej średniej szkoły. Oby były one zadawalające zarówno dla samych uczniów jak również dla ich rodziców i nauczycieli. Wszyscy: dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy i rodzice wspierali ósmoklasistów podczas tegorocznych egzaminów.

          • Konkurs na najpiekniejszą palmę wielkanocną

          •  

            W niedzielę 14 kwietnia 2019 r. podczas IX Łańcuckiego Kiermaszu Wielkanocnego w Maneżu w Łańcucie nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie na "Najpiękniejszą palmę wielkanocną". Uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Albigowej Laura Baran zdobyła w tym konkursie I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy 

          • Światowy Dzień Autyzmu

          •  

            W dniu 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasze grupy przedszkolne przyłączyły się do tej ważnej akcji. Wspólnie rozmawialiśmy na temat akceptacji i tolerancji osób ze spektrum. „Zaświeciliśmy się na niebiesko dla Autyzmu”.

          • XVII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Annie Jenke

          •  

            29 marca 2019 r. w  Zespole Szkół w Rogóżnie odbył się XVII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Annie Jenke - patronce tej właśnie szkoły. Mottem życiowym Anny Jenke było stwierdzenie "Pełnić służbę całym życiem". Uczestnicy konkursu musieli wykazać się dużą wiedzą na temat życia i działalności Anny Jenke. Naszą szkołę  w tym konkursie reprezentowały: Maria Pelc i Gabriela Grodecka, obie z klasy piatej. Dziewczynki były świetnie przygotowane, co potwierdziły wyniki: Marysia zajęła II miejsce, a Gabrysia III miejsce w kategorii klas IV-VI. Serdecznie im gratulujemy.

          • Powiatowy Konkurs Historyczny "Moja rodzina - moja historia"

          • Uczennica naszej szkoły, klasy VIII b Anna Trojnar zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym „Moja rodzina – moja historia”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 3 im. 10 Pułku Strzelców Konnych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta i Muzeum Zamku w Łańcucie. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie prezentacji multimedialnej przedstawiającej historię przodka, który swoją postawą patriotyczną i obywatelską w obliczu II wojny światowej zasługuje na szczególną pamięć. Ania zaprezentowała postać bohatera z Markowej, brata pradziadka swojej mamy - majora piechoty Antoniego Flejszara. Po przegranej kampanii wrześniowej krewny Ani dostał się do niewoli sowieckiej i przebywał w obozie jenieckim w Starobielsku. W kwietniu lub maju 1940 r. został zamordowany w Charkowie przez NKWD zgodnie z rozkazami władzy sowieckiej.

          • Ostatni Egzamin Gimnazjalny


          • W tym roku szkolnym po raz ostatni uczniowie przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Pisali go przez trzy dni: I dzień - historia i WOS oraz język polski, II dzień - przedmioty przyrodnicze i matematyka, III dzień - język obcy nowożytny zakres podstawowy i rozszerzony. Nie było łatwo, ale nasi gimnazjaliści bardzo się starali, aby napisać go jak najlepiej, a my - dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy  i rodzice trzymaliśmy za nich mocno kciuki. 

          • Kolejne osiągnięcia sportowe naszych uczniów

          •  

            27.03.2019 r. drużyna chłopców naszej szkoły odniosła sukces w biegach przełajowych rozgrywanych w Łańcucie. Piątka uczniów z klas VII i VIII zajęła drużynowo I miejsce i uzyskała awans do zawodów rejonowych.

          • Zajęcia z Akademii Kreatywności

          • W czwartek 28 marca 2019 r. uczniowie klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w lekcjach pt.”Małe eksperymenty” prowadzonych przez Akademię Kreatywności z Rzeszowa. Podczas zajęć dzieci obserwowały niezwykłe zjawiska fizyczne prezentowane przy użyciu przedmiotów i produktów codziennego użytku. Każdy eksperyment był dowodem na istnienie określonego zjawiska fizycznego lub obrazował właściwości substancji. Zainteresowanie uczestników było ogromne, a wyniesiona wiedza z pewnością będzie na dłużej zapamiętana.

          • Dzieci dzieciom

          • Warto pomagać jeśli jest to możliwe i przyświeca temu pomaganiu szczytny cel. Już kolejny rok dzieci z naszej szkoły pod czujnym okiem pani bibliotekarki przygotowały kartki wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieciom z naszej miejscowości. Dziękujemy za trud i serce włożone w przygotowanie tych pięknych świątecznych kartek.

          • Powitanie wiosny w Oddziale Zerowym

          • „I duzi i mali na wiosnę czekali, na słoneczka jasny blask…” – w dniu dzisiejszym nasi najmłodsi uczniowie – przedszkolaki – w sportowym stylu powitali wiosnę.Wszystkim towarzyszył radosny, wiosenny nastrój, a duch współzawodnictwa spotęgował pozytywne emocje. Zapraszamy do obejrzenia wiosennej fotorelacji. 😉

          • Pierwszy Dzień Wiosny u naszych Zerówkowiczów

          • 21 marca jak zapewne każdy wie jest upragnionym i długo oczekiwanym Dniem Wiosny, jednak nasze przedszkolaki doskonale wiedzą, że to także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Dzień osób z Zespołem Downa.  Zespół Downa nie jest chorobą, a wadą wrodzoną spowodowaną obecnością dodatkowego chromosomu  21. Nazwa pochodzi od nazwiska brytyjskiego lekarza Johna Langdona Downa, który odkrył, że u podstaw zespołu wad wrodzonych leży trisomia chromosomu 21. Wspólnie z przedszkolakami rozmawialiśmy, czym ta wada się charakteryzuje zarówno rozwojowo jak i somatycznie. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa przedszkolaki ubrały dzisiaj kolorowe skarpetki nie do pary, zaś na dłoni mieli narysowaną prostą linię, taką, jaką posiadają osoby dotknięte tą wadą. Następnie dzieci malowały kolorowe skarpetki, które zostały powieszone na korytarzu. Warto dyskutować na temat akceptacji oraz tolerancji, ponieważ każdy z nas jest inny i każdy powinien szanować czyjąś odmienność i indywidualność.

      • Kontakty

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
        • +48 17 2267191
        • 37 – 122 Albigowa 489 woj. podkarpackie Poland
        • 815-181-06-75
        • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
    • Galeria zdjęć

        brak danych