• Kodowanie na dywanie

     • Innowacja pedagogiczna „Kodowanie na dywanie ” realizowana była w grupie 0 a i O b. Zajęcia odbywały się dwa razy w miesiącu w ramach zajęć obowiązkowych od stycznia do czerwca. Dała ona dzieciom możliwość odkrywania nowych rozwiązań. Dzieci kodowały i programowały, co jednocześnie było dla nich fantastyczną zabawą. Programowanie rozwija logiczne myślenie, umiejętność przewidywania i planowania działań. Programując należy przestrzegać pewnych niezmiennych zasad, co uczyło przedszkolaków umiejętności dążenia do konkretnego celu. Każde dziecko czuło się „sprawcą” – ułożyłem program/kod i to działa. Takie podejście sprawiało, że dzieci nabierały wiary w siebie i swoje możliwości. Nauczycielki podczas prowadzenia zajęć zwracały szczególną uwagę na indywidualizację nauczania oraz osiąganie sukcesu przez każdego ucznia.

     • XXII Ogólnopolski Konkurs Geologiczno – Środowiskowy pod hasłem „Tajemniczy świat jaskiń”

     • W tym roku szkolnym odbył się  XXII Ogólnopolski Konkurs Geologiczno – Środowiskowy „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. Tegoroczne hasło „Tajemniczy świat jaskiń” miał zachęcić uczniów do podróży w głąb Ziemi. Jak co roku konkurs odbył się w dwóch kategoriach: plastycznej (klasy V-VI) oraz wiedzy geologicznej (dla uczniów starszych klas SP i szkół średnich). Dziewięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w obu kategoriach konkursu, który jest organizowany przez Państwowy Instytut Geologiczny. Sukces odniosło dwoje uczniów naszej szkoły: Bartosz Furman zdobył wyróżnienie w etapie rejonowym, natomiast Kinga Kuźniar zdobyła nagrodę  NSZZ „Solidarność” przy Oddziale Karpackim. Patronat nad konkursem objął między innymi Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, PAN, wojewódzkie kuratoria, parki narodowe.

     • Pożegnanie dzieci z oddziału zerowego

     • Skończył się właśnie czas, który mieliście przyjemność spędzić w naszym oddziale przedszkolnym. Mamy nadzieję, że był to rok, który przyniósł Wam wiele radości i zadowolenia. Już niedługo z przedszkolaków staniecie się uczniami. Szkoła to dla Was wyzwanie. To miejsce gdzie będziecie mogli doskonalić swoje wiadomości i umiejętności. Tam poznacie nowych przyjaciół i nauczycieli. Tam też, upłyną Wam kolejne lata życia. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Jesteśmy też pewni, że poradzicie sobie na nowej drodze obowiązków szkolnych. Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce, abyście byli dumą dla rodziców i przykładem dla innych. Gratulujemy rodzicom tak wspaniałych, mądrych, twórczych i inteligentnych dzieci.

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • „Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas….” – kolejni absolwenci opuścili mury naszej szkoły. Życzymy im sukcesów i powodzenia w nowych szkołach 😊

     • Gminny Piknik Dziecięcy...tak się bawiła Albigowa :-)

     • 23.06.2021 r. w Szkole Podstawowej w Albigowej odbył się Piknik Dziecięcy Gminy Łańcut. W programie znalazły się: IV Festiwal Młodego Odkrywcy, piknik na trawie, gry zespołowe i zabawy sportowe, „produkcja” największych baniek mydlanych, pokazy doświadczeń chemicznych, występy wokalne i taneczne uczniów klas 0-III oraz karaoke. Rozegrano także mecz piłki siatkowej „nauczyciele kontra uczniowie”, odbywający się na boisku wielofunkcyjnym. Gmina Łańcut zapewniła na tej imprezie zabawy z animatorem “dynamicznym”, malowanie twarzy i mini tatuaży oraz dmuchańce. Dużo radości sprawiła uczniom kurtyna wodna, którą przygotowali strażacy z OSP w Albigowej. Pogoda dopisała, a uśmiechnięte uczniowskie buzie są najlepszym dowodem na to, że piknik udał się doskonale Ps. Nasza kochana Rada Rodziców szkoły sfinansowała materiały na eksperymenty chemiczne oraz pokaz profesjonalnego chemika . Dziękujemy ślicznie.

      video-1624645701.mp4

      video-1624645692.mp4

      video-1624645660.mp4

     • Karta rowerowa w SP Albigowa

     • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. Antoniego Tyczyńskiego w Albigowej corocznie przygotowywani są do ubiegania się o kartę rowerową, czyli swoje pierwsze "prawo jazdy".  Wcześniej, przez kilka tygodni uczą się przepisów ruchu drogowego, poznają  znaki drogowe, zasady zachowania się na skrzyżowaniach, muszą wykazać się umiejętnościami i wiedzą z zakresu pierwszej pomocy oraz obsługi technicznej roweru. Tak było i w bieżącym roku szkolnym. 21.06.2021 r. uczniowie zdawali egzamin teoretyczny, a następnego dnia przystąpili do części praktycznej, na specjalnie przygotowanym dla nich torze. Pod okiem  nauczyciela techniki oraz policjantów z łańcuckiej „drogówki” musieli wykazać się płynną jazdą na rowerze, a także znajomością usytuowanych na trasie przejazdu znaków drogowych. Na szczęście uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i zakończyli egzamin z wynikiem pozytywnym. Policjanci przekazali uczestnikom egzaminu elementy odblaskowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łańcucie. Dziękujemy pani aspirant Iwonie Mokrzyckiej i sierżantowi sztabowemu Markowi Leśko za przeprowadzenie egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Doceniamy ich profesjonalizm i zaangażowanie w propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród uczniów naszej szkoły.

     • Rozstrzygnięcie konkursu KRUS

     • Uczniowie naszej szkoły brali udział w  XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci organizowanym przez KRUS:  „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Matylda Reizer z klasy I a i Nela Chabaj również z klasy I a dostały upominki za udział w konkursie. Natomiast Kamil Jonak zajął III miejsce w etapie regionalnym oraz III miejsce w etapie wojewódzkim konkursu i otrzymał nagrodę.  Wszystkie dzieci dostały także pamiątkowe dyplomy – gratulujemy.

     • Powiatowe konkursy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie

     • Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Łańcucie  była organizatorem Powiatowych  Konkursów: Plastyczno-Literackiego: „MOJE ŻYCIE W OKRESIE PANDEMII” oraz  Wiedzy o Zawodach: „ZAWÓD MOICH MARZEŃ”. Patronat nad tymi konkursami objął  Starosta Łańcucki i Dyrektor Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego. 17.06.2021 r. nastąpiła ocena prac konkursowych, w której brano pod uwagę sposób interpretacji tematu, oryginalność zaprezentowania treści, samodzielność, jakość i stopień trudności wykonania prac.

      Laureatami konkursu z naszej szkoły zostali: Natalia Sagan z klasy V (poziom: klasy IV-VI) w kategorii praca literacka „MOJE ŻYCIE Z NIEPROSZONYM GOŚCIEM: KORONAWIRUSEM -  KARTKA Z PAMIĘTNIKA” oraz Paweł Podolec z  klasy VIII (poziom: klasy IV-VI) w tej samej kategorii. Natomiast Miłosz Cwynar z kl. VIII zdobył I miejsce w kategorii prezentacja multimedialna „ZAWÓD MOICH MARZEŃ”. Cieszymy się, ze nasi uczniowie osiągają różne sukcesy.

     • Nasi uczniowie w konkursie o Papieżu - Polaku

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym dla klas I-IV "Papież Polak - Podróżnik" oraz w Powiatowym Konkursie na prezentację multimedialną dla klas V-VIII "Papież Polak - Sportowiec". Organizatorem konkursu  była Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II  w Łańcucie. W konkursie plastycznym, w kategorii wiekowej klasy I-II Emilia Grodecka zdobyła wyróżnienie, natomiast w kategorii wiekowej klasy III -IV Miłosz Grodecki i Anna Piekutowska zdobyli I miejsce. Jeśli chodzi o prezentacje multimedialne, to II miejsce zdobył w tej kategorii Dawid Mokrzycki, a wyróżnienia: Jan Ulman, Julia Szewczyk i Gabriela Grodecka. Ogromne gratulacje dla naszych uczniów 😊

     • Z wizytą w u Państwa Beclów

     • Zioła mają niesamowitą, leczniczą moc. Ta prawda znana jest od dawna, jednak uczniowie klasy 2a odkrywali ją na nowo. Przy wsparciu rodziców i różnych źródeł wiedzy zebrali, zasuszyli i opisali  gatunki ziół i i innych leczniczych roślin. Wszystkie przygotowane prace wzięły udział w klasowym konkursie pod hasłem „Mój zielnik”. Rozstrzygnięcie nie było łatwe, dlatego o pomoc poprosiliśmy ekspertów, Państwa Alinę i Wacława Becla - właścicieli suszarni owoców , warzyw i ziół.  Nasi  gospodarze  wyrazili swoje uznanie dla prac drugoklasistów. Każda praca została omówiona , a jej walory podkreślone. Dzieci otrzymały również nagrody . Pani Alina opowiedziała o ziołach suszonych w ich zakładzie i  oprowadziła nas po suszarni. Serdecznie dziękujemy za  to spotkanie, a dzieciom gratulujemy zdobytej wiedzy. Kto wie kiedy może się ona przydać …..

     • XV Wielki Powiatowy Konkurs Geograficzny i Konkurs Moje Pasje

     • 10 czerwca 2021 roku  w I LO w Łańcucie odbył się XV Wielki Powiatowy Konkurs Geograficzny. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Łańcuckiego - Adam Krzysztoń. W tym roku tematem przewodnim były Włochy. Cztery uczennice klas 7 naszej szkoły  wzięły udział w konkursie, dwie z nich  - Gabriela Grodecka i Julia Bytnar zajęły III miejsce, natomiast Julia Szewczyk i Maria Pelc otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy!

      Kilka dni temu nastąpiło rownież rozdanie nagród dla uczniów klas IV-VIII za udział w konkursie „Moje pasje”. Uczennice, które w nim uczestniczyły bardzo pięknie przedstawiły swoje zainteresowania i talenty. Julia Szewczyk zagrała na gitarze, Kinga Falger i Emilia Szewczyk na fortepianie, natomiast Monika Międlar zaprezentowała się w tańcu nowoczesnym. Nagrody w konkursie zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łańcucie.

     • Nasza szkoła w "Drużynie Energii"

     • Nasza szkoła w ciągu ostatnich kilku tygodni brała udział w ogólnopolskiej akcji „Drużyna Energii” czyli projekcie, który miała na celu zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej poprzez wspólną zabawę i rywalizację z rówieśnikami ze szkół w całej Polsce.

      W pierwszym etapie konkursu należało nagrać krótki film pokazujący sportowy charakter szkoły. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią udało nam się wykonać to zadanie i co było nie małym zaskoczeniem, znaleźć się w „setce” szkół z całej Polski, zakwalifikowanych do dalszego etapu konkursu.

      Przez następne  tygodnie wykonywaliśmy i nagrywaliśmy  ćwiczenia, prezentowane przez znanych sportowców - ambasadorów akcji. Ćwiczyło łącznie 96 uczniów  z klas V -VIII naszej szkoły. Na tym etapie liczyła się ilość, czyli jak największy odsetek uczniów miał wykonać jak najwięcej ćwiczeń z 16 zadanych.  Do finału miały dostać się 4 szkoły z najlepszym wynikiem. Właśnie pojawiły się wyniki – tym razem to nie my – szkoda, ale na pewno spróbujemy następnym razem.

      Tak czy inaczej udało nam się pokazać że aktywność fizyczna jest mocną stroną naszej szkoły. Wielkie brawa dla zaangażowanej młodzieży, która mimo pandemicznych ograniczeń kolejny raz stanęła na wysokości zadania.

      10 czerwca dotarła do nas nagroda za udział akcji. Mamy 40 kompletów nowych, markowych strojów sportowych (spodenki +koszulka) o wartości ponad 2500 zł. Połowa z nich jest w kolorze białym a druga połowa w kolorze czerwonym. Bardzo się z tego cieszymy.

      padnij_powstan_1_(1)_(1).mp4

      przeskoki_2_(1).mp4​​​​​​​

     • Nie ma to jak wycieczka rowerowa....

     • Wycieczki rowerowe w naszej szkole od lat cieszą się ogromną popularnością. Kiedy tylko robi się cieplej, nasi uczniowie nabierają chęci, aby wsiąść na rowery i…..wyruszyć na przejażdżkę . Ostatnio klasa VI a postanowiła skorzystać z czerwcowej, słonecznej pogody i udać się na wzgórze Marii Magdaleny (394 m n.p.m.) w Malawie. Jest to jeden z najlepszych punktów widokowych w okolicach Rzeszowa. Przy wyjątkowo dobrej przejrzystości powietrza można nawet zobaczyć stamtąd oddalone o ok. 170 km Tatry. Wycieczka była wyjątkowo udana i zakończyła się ogniskiem z pieczeniem kiełbaski. A uczniowie już dopytują, kiedy będzie następny wyjazd rowerowy 😉

     • Święto mamy, taty i dzieci, czyli .... Dzień Rodziny

     • W całym roku nie ma piękniejszego święta niż Dzień Rodziny. Nasi trzecioklasiści obchodzili to święto wyjątkowo uroczyście. Klasa 3a i 3b uczestniczyły w turnieju, w którym tematem przewodnim była rodzina. Impreza należała do wyjątkowo udanych, bo jak to mówią: „Grunt to rodzinka”😊

     • Wycieczka klas 2 do Kolbuszowej

     • „Nie święci garnki lepią” - to przysłowie stało się hasłem przewodnim wycieczki klas 2a i 2b. Od tak dawna za wycieczkami tęskniły już dzieci i ich wychowawczynie. Tym chętniej i w wyśmienitych humorach drugoklasiści wyruszyli do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Pogoda  była piękna, plenery urokliwe, a szczęśliwe dzieci ciągle uśmiechnięte. Być może dlatego ulepione garnki, dzbanuszki i kubeczki udały się takie śliczne. Dziękujemy bardzo rodzicom -  p. Rafałowi Falgerowi i p. Wandzie Dziura za pomoc w wycieczce.  Pozdrawiamy ich bardzo gorąco.

     • 22 kwietnia – Światowy Dzień Ziemi

     • Ważnym wydarzeniem są coroczne obchody Dnia Ziemi (w tym roku zdalnieJ). W tym roku hasłem przewodnim akcji organizowanej w naszej szkole z okazji Dnia Ziemi było:  „5 KROKÓW DLA ZIEMI”.

      Chętni uczniowie realizowali zadania:

      1. Zrezygnuj z jazdy samochodem  – postaw na rower i piesze wycieczki

      2. Posadź roślinę wieloletnią lub wysiej łąkę kwietną

      3. Wykonaj ekologiczny środek czystości

      4. Wykonaj  eko-torbę na zakupy (np. ze starych jeansów)

      Zbuduj „hotel dla owadów”

      Uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej  z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję – zapraszamy do galerii

     • Spektakl profilaktyczny dla uczniów klas 0-III i przedszkola

     • Nasza szkoła w dniu 11 czerwca 2021 r. gościła pana Piotra Ślęzaka z ALPMIM - INTERWENCJA ARTYSTYCZNA z Krakowa. W tym dniu odbyły się trzy spektakle profilaktyczne – w postaci teatru lalki pt. „O chłopcu, który strach pokonał”, jako uzupełnienie i wzmocnienie Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego. Była to opowieść o tym, że o odwadze możemy mówić wówczas kiedy towarzyszy jej strach. Baśń o chłopcu pełna przewrotnych i zaskakujących sytuacji opowiedziana lalkami w pięknej zmieniającej się scenografii bardzo urzekła młodych odbiorców sztuki.

     • Z wycieczką w pasiece

     • Pszczoła miodna była ostatnio  obiektem zainteresowań klasy 2a. W środę 02.06.2021r. uczniowie wybrali się na spotkanie z pszczelarzem, panem Henrykiem Szarkiem. Gospodarz pasieki przyjął dzieci bardzo serdecznie i życzliwie. Ciekawie opowiadał o pracowitym życiu pszczół. Uczniowie dowiedzieli się jak zbudowany jest ul, co odróżnia matkę królową od pszczół robotnic i co oprócz miodu produkują te małe owady. Pokazał maszyny które pomagają w pracy pszczelarza. Dzieci brały udział w konkursie na składanie drewnianych ramek, a na koniec kosztowały słodki, złocisty miód. Bardzo gorąco dziękujemy panu Henrykowi za ciekawą i potrzebną lekcję o pszczołach 😊

     • Audycja muzyczna SM Yamaha

     • Dziś nasi uczniowie kolejny raz uczestniczyli w audycji muzycznej Szkoły Muzycznej Yamaha. Tematem przewodnim spotkania był taniec jazzowy zawierający w sobie elementy baletu, tańca modern oraz tańca akrobatycznego. Prowadzący audycję, pan Karol Stelmach, przedstawił panią Katarzynę Inglot z Akademii Tańca Jazzowego, w wykonaniu  której uczniowie obejrzeli tańce w stylu: afro jazz, Broadway jazz, lirycal jazz oraz street jazz.  Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, co świadczy o tym, że bardzo się podobały młodej widowni.

     • Konkurs językowy dla klas VII, VIII

     • W maju 2021 w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny na plakat promujący naukę języków obcych dla klas VII i VIII. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań językami obcymi oraz rozwijanie zdolności plastycznych. Do konkursu zostało zgłoszonych 9 ciekawych prac wykonanych różnymi technikami artystycznymi. Wszyscy uczniowie w nagrodę otrzymali pozytywne oceny, dyplomy i upominki. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

     • "Dzień talentów" klasy III a i III b

     • Klasy trzecie naszej szkoły uczestniczyły dziś w "Dniu talentów". Chętni uczniowie zaprezentowali swoje pasje i zainteresowania, które sprawiają im ogromną radość. Zapraszamy na fotorelację z tego sympatycznego wydarzenia...

     • Klasa III a także obchodziła Dzień Dziecka

     • Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. Z tej okazji klasa III a zorganizowała dzień zabaw i gier planszowych. Uczniowie grali w swoje ulubione gry planszowe, które są wspaniałą okazją do integracji i znakomitej zabawy. Ten wyjątkowy dzień umiliły również przepiękne prezenciki od rodziców – dziękujemy 😊

     • Konkurs Magurskiego Parku Narodowego

     • Uczennica klasy 2 a – Katarzyna Witowska wzięła udział w konkursie organizowanym przez Magurski Park Narodowy dla uczniów szkół podstawowych z województwa małopolskiego i podkarpackiego i zdobyła w nim wyróżnienie. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie plakatu pt. „Olimpiada – Mistrz Natury”. Cieszymy się, że praca Kasi zyskała uznanie jury

     • Jak klasy Ia i Ib obchodziły Dzień Dziecka...

     • " Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."

      Powodem do śmiechu i radości było święto wszystkich dzieci obchodzone w naszej szkole. Uczniowie klas I a oraz I b postanowili spędzić ten czas uczestnicząc w międzyklasowym turnieju sportowym oraz grając w gry planszowe. Nie zabrakło tego dnia rozmów na temat praw dziecka. Całemu wydarzeniu towarzyszył pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był dzień pełen wrażeń!

     • Wyjątkowe święto - Dzień Dziecka

     • Wyjątkową atmosferę,  jaka towarzyszy obchodom  Dnia Dziecka cechuje  radość, szczęście  i beztroska. 1 czerwca od samego rana odczuwamy to wszystko, co kojarzy się nam z  dzieciństwem. Właśnie za tym tęsknią najbardziej wszyscy dorośli. Uczniowie klasy 2a w tym dniu wzięli udział w kolorowym turnieju klasowym. Kapitanowie dobrali swoje drużyny już w poniedziałek i każda z nich przygotowała strój we wcześniej wylosowanym kolorze. Kolorami bawili się cały dzień. Przygotowali koreczki owocowe właśnie w takich kolorach, jakimi były oznaczone ich drużyny. Później przyszedł czas na niecodzienne zawody sprawnościowe. Toczyli slalomem oponę, rzucali kaloszem, a na koniec zbierali na czas kolorowe piłeczki i przeciągali linę. Na ostatniej lekcji zagrali w gry planszowe, a w nagrodę za udział w klasowych rozgrywkach otrzymali upominki przygotowane przez rodziców. Uśmiech nie schodził z twarzy drugoklasistów. Mamy nadzieję, że tak już zostanie.

   • Kontakty

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
    • zsalbigowa@op.pl
    • +48 17 2267191
    • 37 – 122 Albigowa 489 woj. podkarpackie Poland
    • 815-181-06-75
    • zsalbigowa@op.pl
    • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
  • Galeria zdjęć

    brak danych