• Szkolne Przedstawienie Jasełkowe
     • Szkolne Przedstawienie Jasełkowe

     • „Święty czas, to radosny czas, zobacz ile serca jest w nas…” – nasze szkolne Przedstawienie Jasełkowe pozwoliło nam całkowicie poddać się atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a śpiewane wspólnie kolędy i pastorałki wywołały prawdziwie odświętny nastrój.

    • Konkurs pn. Obrona Westerplatte
     • Konkurs pn. Obrona Westerplatte

     • 25 listopada 2019 r. w ZS w Dąbrówkach odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny i Powiatowy Konkurs Plastyczny Obrona Westerplatte pod patronatem:  Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 w Gdańsku, Pana Kazimierza Gołojucha Posła na Sejm RP, Pana Edwarda Dobrzańskiego Wójta Gminy Czarna.

      Cele konkursów: rozbudzenie zainteresowania historią; wzbudzenie szacunku dla postawy, ideałów i wartości reprezentowanych Obrońców Westerplatte; kształtowanie uczuć i postaw patriotycznych; uświadomienie potrzeby znajomości historii własnego narodu.

      Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Giża i Daniel Chmura w konkursie historycznym oraz Julia Cyran, Magdalena Bytnar i Wojciech Nesterowicz w konkursie plastycznym.

      Osiągnięcia:

      - Klaudia Giża - III miejsce w konkursie historycznym,

      - Julia Cyran - II miejsce w konkursie plastycznym

      - Magdalena Bytnar – wyróżnienie w konkursie plastycznym

    • Debata dotycząca uzależnień
     • Debata dotycząca uzależnień

     • W naszej szkole 11 września 2019 r. miała miejsce inauguracja projektu pn.  „Edukacja na rzecz bezpieczeństwa w Gminie Łańcut”, realizowanego w ramach programu  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.  W ramach tego projektu przez psychoterapeutów z Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznego SELF z Rzeszowa przeprowadzone zostały zajęcia warsztatowe dla uczniów klas I –VIII i nauczycieli pn. „Razem bezpieczniej”. Podsumowaniem całego projektu była debata dotycząca uzależnień, która odbyła się 17.12.2019 r. w Ośrodku Kultury w Albigowej. Trenerzy z SELF-u, przedstawiciel policji oraz przedstawiciel straży pożarnej starali się przybliżyć uczniom tę problematykę i odpowiadali na postawione przez nich pytania.

    • Zajęcia warsztatowe z trenerami z SELF-u z Rzeszowa
     • Zajęcia warsztatowe z trenerami z SELF-u z Rzeszowa

     • 17.12.2019 r . uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w Projekcie „Gdybym był…. – uczniowie jako bohaterowie książek”, którego głównym celem było promowanie czytelnictwa i czerpanie z doświadczeń bohaterów przedstawionych w literaturze. Zajęcia prowadzili trenerzy z Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznego SELF w Rzeszowie w formie warsztatowej i koncentrowały się one na rozwoju umiejętności twórczych i kreatywności, a także na współpracy i komunikacji uczniów.

    • Kolejne sukcesy pływackie naszych uczniów
     • Kolejne sukcesy pływackie naszych uczniów

     • 12.12.2019 r. na pływalni MOSIR w Łańcucie odbyły się Otwarte Mikołajkowe Mistrzostwa w Pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta Łańcuta. Nasi uczniowie osiągnęli wysokie lokaty w tych zawodach:

      Kinga FalgerIII miejsce w pływaniu na 50 m stylem dowolnym  (dziewczęta rocznik 2009)

      Monika Międlar -  I miejsce w pływaniu na 50 m stylem dowolnym (dziewczęta rocznik 2007)

      Maja Madej -  II miejsce w pływaniu na 50 m stylem dowolnym (dziewczęta rocznik 2007)

      Jan Ulman -  III miejsce w pływaniu na 50 m stylem dowolnym (chłopcy rocznik 2007)

      Kacper Falger -  II miejsce w pływaniu na 50 m stylem dowolnym (chłopcy rocznik 2005)

      Monika Międlar -  I miejsce w pływaniu na 50 m stylem klasycznym (dziewczęta rocznik 2007)

      Julia Cyran -  I miejsce w pływaniu na 50 m stylem klasycznym (dziewczęta rocznik 2006)

      Weronika Cyran -  I miejsce w pływaniu na 25 m stylem motylkowym (dziewczęta rocznik 2009).

      Dodatkowo sztafeta dziewcząt 6 x 50 m  w stylu dowolnym (rocznik 2005/2006) zdobyła II miejsce. W skład sztafety weszły: Kinga Falger, Monika Międlar, Maja Madej, Monika Cyran, Weronika Cyran, Magdalena Bytnar. Wszystkim naszym uczniom bardzo serdecznie gratulujemy tak wysokich osiągnięć pływackich.

    • Kolejne I miejsce naszych uczniów w zawodach
     • Kolejne I miejsce naszych uczniów w zawodach

     • Piątek trzynastego okazał się szczęśliwym dniem dla chłopców klas V i VI ze Szkoły Podstawowej w Albigowej, którzy zdobyli Mistrzostwo Powiatu w mini piłce ręcznej.  Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze, zdobywając komplet punktów, a tym samym awans do zawodów rejonowych. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół  z: Białobrzeg – SP nr 2, Medyni Głogowskiej, Łańcuta – SP nr 2 oraz Albigowej.
      Jan Ulman i Kacper Bartman zostali  wybrani najlepszymi  zawodnikami  mistrzostw.
      W skład drużyny weszli: Jan Ulman, Kacper Bartman, Michał Borcz, Bartosz Głuszek, Filip Gargała, Wojciech Maternia, Szymon Bartman, Miłosz Dziuk i Marcel Kuźniar.

     • SPOTKANIE Z PANIĄ HIGIENISTKĄ

     • Spotkanie z higienistką 3. 12 dzieci z klasy 2a spotkały się z higienistką szkolną. Uczniowie wysłuchali pogadanki dotyczącej chorób zakaźnych AIDS i HIV realizowanej w ramach programu,, Zawsze razem``-profilaktyka AIDS, HIV. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach. Na koniec otrzymali nagrody w postaci książeczek.

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KL.II a

     • 25.11.2019 r. dzieci z klasy 2a obchodziły klasowy Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy przynieśli swoje ulubione maskotki malutkie i duże. Były zabawy, konkursy, quizy o pluszakach, nie zabrakło też słodkości. Wszyscy bawili się wspaniale.

     • Odwiedził nas Święty Mikołaj

     • Nie ma bardziej wyczekiwanego dnia w roku, jak ten, w którym przychodzi Święty Mikołaj. Nasze przedszkolaki od wielu dni przygotowywały się na tę chwilę. Każdego dnia wypytywały, kiedy przyjdzie Mikołaj, przygotowując się, aby ładnie go przywitać. Aż w końcu, kiedy nastał ten dzień - radości nie było końca. Nagle w oddali rozległo się wołanie Mikołaja. Ileż było radości. Nasze dzieci w podziękowaniu zrobiły Mikołajowi laurki i pięknie zaśpiewały piosenki oraz recytowały wiersze. Chyba każdy z nas pamięta i wraca myślami do tych dni, kiedy sam był dzieckiem i wyczekiwał na przyjście Świętego Mikołaja. Również uczniów z klas I-VIII odwiedził Święty Mikołaj. Pytał czy byli grzeczni, dobrze się zachowywali w szkole i z chęcia uczyli. Potem poczęstował wszystkich uczniów  i nauczycieli słodyczami. Szkoda, że Mikołaj odwiedza nas tylko raz w roku ;-)

    • Przedstawienie klasy II b "Królowa Śniegu"
     • Przedstawienie klasy II b "Królowa Śniegu"

     • Czy ktoś z nas nie zna bajki o Królowej Śniegu? O Kaju, którego serce odmieniła "lodowa królowa" i Gerdzie, która za wszelką cenę postanowiła uratować swojego najlepszego przyjaciela? Dzięki uczniom klasy II b oraz ich wychowawczyni mogliśmy przenieść się w świat tej właśnie bajki. Piękna scenografia, kolorowe stroje, miła dla ucha muzyka, radosne tańce oraz wspaniała gra aktorska młodych wykonawców spowodowały, że przedstawieniem byli oczarowani wszycy zebrani na sali: rodzice, rodzeństwo oraz dziadkowie uczniów klasy II b. Dziękujemy pani Katarzynie Falger za przygotowanie dzieci do występu oraz ich rodzinom za liczne przybycie. Szczególne podziękowania należą się panu Andrzejowi Sieńko za bezinteresowną pomoc w wykonaniu scenografii i rekwizytów do przedstawienia oraz pani Jolancie Reizer za życzliwe włączenie się w uszycie strojów dla artystów.

    • Czerwony Kapturek na wesoło
     • Czerwony Kapturek na wesoło

     • W przededniu Mikołajkowego święta uczniowie klas szóstych wraz z opiekunem koła kabaretowego, panią Aliną Rogowską, odwiedzili DDP "Złoty Liść Opieki" z przedstawieniem "Czerwony Kapturek". Ta nietypowa, nowoczesna i dowcipna wersja znanej wszystkim bajki bardzo przypadła do gustu podopiecznym DDP, którzy wykazali się ogromnym poczuciem humoru. Warto było przyjść i zobaczyć uśmiechy na ich twarzach ​​​​​​​

     • Warsztaty z rodzicami uczniów

     • 26 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów pn. "Komunikacja bez przemocy" realizowane w ramach projektu "Komunikacja bez przemocy". Miało ono charakter warsztatowy i poprowadzone zostało przez nauczycieli z naszej szkoły: p. Agnieszkę Głaz, p. Katarzynę Grzesik i p. Agnieszkę Kuźniar.

      Rodzice aktywnie uczestniczyli w proponowanych ćwiczeniach. Różnorodność form i metod pracy (prezentacja, filmy, praca w parach, praca w grupach, burza mózgów) pozwoliły na zadowalającą realizację zagadnienia "Komunikacja bez przemocy". Z informacji zwrotnej od rodziców wynika, że omawiane zagadnienia wpisują się w ich potrzeby związane z wychowaniem dzieci. Dziękujemy rodzicom za udział w tych warsztatach :-) 

    • Kolejna audycja muzyczna SM Yamaha
     • Kolejna audycja muzyczna SM Yamaha

     • Dzisi,aj 28.11.2019 r. w naszej szkole po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w lekcji umuzykalniającej przygotowanej przez Szkołę Muzyczną YAMAHA. Gościem tego spotkania był pan Marcin Mucha grający na instrumentach klawiszowych, założyciel zespołu Rzeszów Klezmer Band, który podróżuje po całym świecie. Najpierw pan Marcin wykonał Marsz Turecki w kilku wersjach -  od powolnej, aż do zawrotnie szybkiej prezentując swoje pianistyczne zdolności. Następnie p. Karol – prowadzący dzisiejsze spotkanie wraz z p. Marcinem zaprezentowali przeróżne możliwości bardzo popularnego instrumentu jakim jest keyboard, wyczarowując liczne efekty dźwiękowe od skrzypiących drzwi, stukotu  szpilek po odgłosy ptaków czy zwierząt. Następnie udowodnili nam, że na tablecie też można grać podobnie jak na pianinie. Kolejny instrument elektroniczny o nazwie DJX  - bardzo popularny w USA,  nawet do nas przemawiał po angielsku. Keytar – bo tak nazywał się kolejny klawisz wyglądał jak połączenie gitary i keyboardu, na którym również można miksować różne brzmienia. Na koniec panowie zszokowali wszystkich klawiaturą rolowaną, która wyglądała jak zwinięty ręcznik, a po rozwinięciu stała się instrumentem, na którym w dodatku można było zagrać co się chce. Na tym zakończyło się nasze spotkanie – czekamy na kolejne.

    • Dzień Pluszowego Misia w Zerówce
     • Dzień Pluszowego Misia w Zerówce

     • Dnia 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wpisując się w coroczną tradycję tego święta wszystkie przedszkolaki z naszego oddziału zerowego przyniosły w tym dniu do przedszkola wspaniałe pluszaki. Zabawom i radości nie było końca. Dzieci miały możliwość poznać historię powstania pluszowego misia, zobaczyć film przedstawiający proces produkcji maskotek oraz wziąć udział w konkursach i zabawach. Nie zabrakło również misiowych słodkości, które okazały się nie lada gratką dla naszych przedszkolaków. Uwieńczeniem wspaniałej zabawy były dyplomy oraz misiowe balony podarowane dzieciom na koniec dnia.

    • Wycieczka klasy IV do Przemyśla
     • Wycieczka klasy IV do Przemyśla

     • 15.11.2019 r. klasa IV a wybrała się pociągiem na wycieczkę do Przemyśla. Zwiedzanie rozpoczęliśmy już na dworcu PKP, którego styl przypomina dawne pałace. Poczekalnia, jak komnaty w pałacu, ma piękne, zabytkowe sztukaterie, złocenia i żyrandole. Mimo, iż dzień był chłodny i pochmurny humory  dopisywały. Zwiedziliśmy Muzeum fajek i dzwonów, a na koniec podziwialiśmy panoramę miasta z wieży. Zatrzymaliśmy się w kościele grekokatolickim podziwiając piękny, zabytkowy  ikonostas. W Bazylice  Archikatedralnej z fascynacją wędrowaliśmy po kryptach, które zrobiły na nas ogromne wrażenie. Na koniec spaceru po rynku  zatrzymaliśmy się na ławeczce obok Wojaka Szwejka. Oczywiście zakupiliśmy również pamiątkowe drobiazgi. Droga powrotna minęła błyskawicznie, żałowaliśmy, że tak szybko musimy się rozstać.  Mamy nadzieję, że następna wycieczka będzie równie udana.

    • Drugie miejsce dziewcząt klas VI w Gminnych Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej
     • Drugie miejsce dziewcząt klas VI w Gminnych Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej

     • W rozegranych w sobotę 23 listopada Gminnych Igrzyskach Dzieci w mini piłce ręcznej, reprezentacja klas VI dziewczynek rozegrała trzy pojedynki i w ogólnej klasyfikacji zajęła II miejsce,ustępując zwyciężczyniom zawodów zaledwie jedną bramką.Dziewczęta wystąpiły w składzie: Gala Karolina, Grodecka Gabriela, Kucharska Julia, Madej Maja, Mastej Natalia, Bytnar Julia, Bytnar Roksana, Chmura Natalia, Maternia Magdalena, Międlar Monika, Pasieczna Małgorzata, Pelc Maria , Pelc Wiktoria, Reizer Emilia, Szewczyk Julia.Gratulacje!

   • Kontakty

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
    • zsalbigowa@op.pl
    • +48 17 2267191
    • 37 – 122 Albigowa 489 woj. podkarpackie
    • 815-181-06-75
    • zsalbigowa@op.pl
    • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
  • Galeria zdjęć

    brak danych