• Rozstrzygnięcie konkursu "Bezpieczne wakacje"

     • Uczniowie naszej szkoły corocznie biorą udział w konkursie pn. „Bezpieczne wakacje”, organizowanym przez Powiatową Komendę Policji w Łańcucie. Tematyka wykonywanych  prac plastycznych dotyczy zawsze bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu młodego pokolenia. W bieżącym roku szkolnym wśród laureatów etapu powiatowego znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Albigowej: Weronika Cyran z klasy IV b, która zajęła I miejsce w kategorii wiekowej 10-12 lat oraz Jan Ulman z klasy VII b, który zajął III miejsce w kategorii wiekowej 13-15 lat. Prace konkursowe tych uczniów wezmą także udział w finale wojewódzkim. Serdeczne gratulacje dla Weroniki i Janka oraz dla ich opiekuna-nauczyciela plastyki p. Alicji Plis-Cyrana.

     • Wyśpiewana lekcja historii

     • W dniu 16 października w naszej szkole gościła Mobilna Filharmonia w ramach projektu „Lokalni - (nie)widzialni” dofinansowanego ze środków programu NIEPODLEGŁA.W koncercie poświęconym odzyskaniu przez Polskę niepodległości uczestniczyły klasy czwarte.  Artyści w ciekawy sposób przybliżyli wydarzenia i ludzi związanych z okresem I wojny światowej, wojny polsko-bolszewickiej oraz pierwszych lat niepodległości. Przypomnieni zostali m. in. Józef Piłsudski, Józef Haller, Leopold Lis-Kula, a z wydarzeń bitwa warszawska oraz zaślubiny Polski z morzem. Goście nie zapomnieli o naszym lokalnym bohaterze - Ignacym Szpunarze. Opowiadanie wzbogacili o ilustracje przedstawiające reprodukcje obrazów związanych z omawianymi wydarzeniami lub portrety bohaterów opowieści. Wszystkiemu towarzyszyła oprawa muzyczna i piękne pieśni napisane i skomponowane przez Adama Kowalskiego urodzonego w Rzeszowie nauczyciela, żołnierza, poety i kompozytora. Zaprezentowana została m.in. pieśń „Morze, nasze morze”, która obecnie jest hymnem Polskiej Marynarki Wojennej. Dla młodszych uczniów było to bardzo wartościowe spotkanie z ojczystą historią.

    • Pierwszoklasiści już oficjalnie w gronie naszych uczniów
     • Pierwszoklasiści już oficjalnie w gronie naszych uczniów

     • „Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”. Tak brzmiało motto dzisiejszego pasowania na ucznia naszych pierwszoklasistów. Cieszymy się, że dołączyli oni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Albigowej. Życzymy im wielu sukcesów w nauce :-)

    • Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego wybrany!
     • Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego wybrany!

     • W dniu 9 października 2020 roku w naszej szkole odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu  Uczniowskiego. Uprawnieni do głosowania byli uczniowie klas IV-VIII. Wybory poprzedziła prezentacja programów kandydatek. W tym roku szkolnym były to cztery uczennice z klas VI-VIII: Ola Panek, Maja Madej, Magda Bytnar oraz Gabrysia Szpunar. Z uwagi na pandemię koronawirusa  nie zorganizowaliśmy tym razem spotkania z kandydatkami na hali sportowej. Uczennice zaprezentowały swoje pomysły na pracę w samorządzie spotykając się z każdą klasą osobno.  Wybory również były nieco inne. Uczniowie głosowali nie na korytarzu szkolnym, a w klasach. Po podliczeniu głosów okazało się, że największa ich ilość zgromadziła Magdalena Bytnar i to właśnie ona została Przewodniczącą Samorządu. Gratulujemy i czekamy na realizację obietnic zawartych w programie. Zachęcamy też wszystkich uczniów do aktywnej współpracy.

    • Spektakle profilaktyczne dla naszych uczniów
     • Spektakle profilaktyczne dla naszych uczniów

     • Nasza szkoła w dniu 14 października gościła ALPMIM - INTERWENCJA ARTYSTYCZNA z Krakowa.
      Spektakl pt. „MAM HOBBY” był przeznaczony dla klas I-III dotyczył agresji w internecie, potrzeby bycia popularnym. Kolejną grupą, która oglądała widowisko były klasy IV-VI pt. „SPOTKANIE W REALU” w formie: teatr lalki i aktora. Najstarsze klasy naszej szkoły miały możliwość   spektaklu  „PRZYSZŁOŚĆ”- Prawdziwa historia opowiedziana w formie spektaklu teatralnego, o odkrywaniu i rozwoju swoich pasji i zainteresowań. Bohater w roli głównej p. Piotr Ślęzak opowiadał o doświadczeniach z własnego życia. Mówił o tym jak ciężko w życiu jest osiągnąć wyznaczone cele oraz że nigdy nie można się poddawać! Młody człowiek zawsze musi mieć plan na swoje życie a trudne chwile, popełnione błędy  traktować jako wyznacznik, inspirację do dalszej pracy nad sobą i swoimi marzeniami do osiągnięcia. Ciekawej opowieści towarzyszyła muzyka oraz wartościowa prezentacja multimedialna. Makijaż artystyczny wykonany przez bohatera spektaklu był świetnym dopełnieniem sztuki. Wszystkie spektakle w wykonaniu pana Piotra Ślężaka – ALPMIM-INTERWENCJA ARTYSTYCZNA są godne polecenia!

      Spektakle profilaktyczne sfinansowane przez Gminę Łańcut ze środków  Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

     • Europejski Tydzień Kodowania

     • CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Zachęcamy do udziału w tym największym programistycznym wydarzeniu w Europie. Również w naszej szkole na lekcjach informatyki nauczyciele przygotowali specjalne zajęcia z programowania.

    • 2.10.2020 r. - X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • 2.10.2020 r. - X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w  Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W tym roku obchody ŚDTM zostały zorganizowany na lekcjach matematyki w klasach III-VIII, podczas których na wesoło utrwaliliśmy mnożenie w pamięci. Uczniowie podzieleni na grupy z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali przygotowane zadania, rebusy oraz układanki matematyczne i puzzle.

      Dodatkowo jak co roku wyłonieni uczniowie z klas czwartych - „Eksperci Tabliczki Mnożenia” zostali egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród starszych kolegów i koleżanek a także dorosłych – nauczycieli i pracowników szkoły.

      Dzień ten miał zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacyjnej przerwie i na pewno powrócimy do tej akcji za rok.

    • Audycja Muzyczna SM Yamaha
     • Audycja Muzyczna SM Yamaha

     • Dziś w naszej szkole gościliśmy Szkołę Muzyczną Yamaha. Nauczyciele tej szkoły prezentowali grę na różnych instrumentach, na lekcje których można się tam zapisać: gitara klasyczna i elektryczna, perkusja, keyboard, skrzypce. W Szkole Muzycznej Yamaha można także uczęszczać na lekcje śpiewu. Naszym uczniom bardzo podobała się dzisiejsza audycja muzyczna.

    • Nasi uczniowie odnoszą sukcesy lekkoatletyczne
     • Nasi uczniowie odnoszą sukcesy lekkoatletyczne

     • Szkoła Podstawowa w Albigowej od kilku lat zdobywa czołowe miejsca w zawodach lekkoatletycznych. W tym roku szkolnym Mistrzostwa Województwa SZS w lekkiej atletyce rozgrywane w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się w dwóch miejscowościach: zawody biegowe w Przemyślu (5 października 2020 r.), a  konkurencje techniczne (skoki i rzuty) w Mielcu 7  (października 2020 r. ).

      W Przemyślu w konkurencjach biegowych naszą szkołę reprezentowali:

      Monika Międlar – bieg na 100 m

      Jan Ulman – bieg na 100 m

      Radosław Balawejder – bieg na 1000 m

      Sztafeta dziewcząt  4x 100 m – Patrycja Grad/ Magdalena Bytnar/ Natalia Chmura/ Monika Międlar

      Sztafeta chłopców 4x 100 m – Paweł Nawojski/Kacper Skawina/ Miłosz Reizer/ Jan Ulman

      Wspaniały sukces w Przemyślu odniosła uczennica klasy VII Monika Międlar, która w biegu sprinterskim wywalczyła tytuł wicemistrzyni województwa podkarpackiego.

      W Mielcu  Mateusz Szpunar z klasy VIII zajął I miejsce w rzucie oszczepem i stał się w tej konkurencji sportowej mistrzem województwa. Dodatkowo w finale odbywającym się w Mielcu Magdalena Bytnar z klasy VIII zajęła VI miejsce w rzucie oszczepem, a Natalia Chmura z klasy VII – VI miejsce w skoku w dal. Jesteśmy dumni z naszych młodych lekkoatletów.

      Gratulacje dla Moniki i Mateusza oraz dla wszystkich reprezentantów za wspaniałą postawę  w sportowej walce.

       

       

    • GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM”
     • GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM”

     • Nasi uczniowie tradycyjnie już od kilku lat biorą udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy Pożarom”. Również w tym roku wykonali piękne prace, które zostały nagrodzone dyplomami i wartościowymi książkami. Wśród nagrodzonych z naszej szkoły znaleźli się:

      Lena Borowiec – I miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa – klasy I-III;

      Gabriela Grodecka - I miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa – klasy IV-VI;

      Julia Pondel – II miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa – klasy IV-VI;

      Milena Babiarz - III miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa – klasy VII-VIII.

      Naszym uczennicom gratulujemy i w ich imieniu dziękujemy za wszystkie otrzymane nagrody.

    • Weronika Cyran znowu na pływackim podium.
     • Weronika Cyran znowu na pływackim podium.

     • Weronika Cyran z klasy IV b kolejny raz stanęła na pływackim podium.  3 października 2020 r. w Nowej Dębie podczas Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci w I Edycji „Jesień 2020” zdobyła I miejsce w pływaniu na 100 m stylem zmiennym, I miejsce w pływaniu na 50 m stylem grzbietowym oraz II miejsce w sztafecie.  Serdecznie gratulujemy 😊

    • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

     • Książki są jednym z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci. Rozwijają wyobraźnię i pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki, a przede wszystkim pozwalają przeżywać niesamowite emocje.

      29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to organizowane jest już od 29 lat z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data tego wydarzenia przypada na dzień urodzin wybitnej pisarki dla dzieci i młodzieży – Joanny Porazińskiej.

      Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W tym roku szkolnym uczniowie klas trzecich czytali na głos dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz uczniom klas pierwszych i drugich. Natomiast w klasach trzecich zaproszeni nauczyciele czytali fragmenty swoich ulubionych lektur z dzieciństwa. Mimo, że tegoroczne obchody Dnia Głośnego Czytania były skromniejsze niż w poprzednich latach, dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu wzruszeń.

    • Dzień Pustej Klasy
     • Dzień Pustej Klasy

     • W piątek 25. 09. 2020 r, klasa I a brała udział w międzynarodowym Dniu Pustej Klasy. Idea projektu była prosta: nauka i zabawa na świeżym powietrzu. Tego dnia pogoda dopisała i mogliśmy w pełni zrealizować zaplanowany program. Zabawy i skoki na szkolnym podwórku oraz nauka "pod chmurką". To był wspaniały dzień :-)

      certyfikat_DPK2020_3.pdf​​​​​​​

    • Uczestniczymy w akcji Zagospodarowania Przestrzeni Publicznej Gminy Łańcut
     • Uczestniczymy w akcji Zagospodarowania Przestrzeni Publicznej Gminy Łańcut

     • 3 października 2020 r., w godzinach przedpołudniowych, dyrekcja Szkoły Podstawowej w Albigowej wspólnie z pracownikami szkoły oraz panem Wójtem Gminy Łańcut Jakubem Czarnotą w ramach akcji Zagospodarowania Przestrzeni Publicznej Gminy Łańcut zasadzili rośliny ozdobne w wydzielonym terenie przyszkolnym. Krzewy oraz rosliny ozdobne na pewno będą upiększać teren przy szkole.

    • Uczniowie z Albigowej osiągają znaczące sukcesy sportowe
     • Uczniowie z Albigowej osiągają znaczące sukcesy sportowe

     • Bardzo udany występ zanotowali nasi uczniowie podczas Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Łańcuckiego w Lekkoatletyce. W zawodach, które odbyły się 25 września br. na obiektach CSiR w Białobrzegach chłopcy i dziewczęta z klas VII i VIII zaprezentowali wysoki poziom umiejętności, odnosząc szereg sukcesów indywidualnych i drużynowych. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Monika Międlar - I miejsce w biegu na 100 m; Natalia Chmura - I miejsce w skoku w dal; Magdalena Bytnar - I miejsce w rzucie oszczepem; Julia Cyran - II miejsce w biegu na 1000 m; Milena Babiarz - II miejsce w pchnięciu kulą; Patrycja Grad, Magdalena Bytnar, Natalia Chmura, Monika Międlar - I miejscew sztafecie 4x100m; Jan Ulman - I miejsce w biegu na 100 m; Hubert Hryniuk - I miejsce w skoku w dal; Paweł Nawojski - III miejsce w skoku w dal; Radosław Balawejder - I miejsce w biegu na 1000 m; Kacper Skawina - I miejsce w rzucie oszczepem; Mateusz Szpunar - II miejsce w rzucie oszczepem; Paweł Nawojski, Kacper Skawina, Hubert Hryniuk, Jan Ulman - I miejsce w sztafecie 4x100m. Miejsca tuż za podium zajęły w swoich konkurencjach - Julia Szewczyk, Patrycja Grad, Katarzyna Trojnar Wszystkim uczestnikom tych zawodów serdecznie gratulujemy!

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

     • 21.09.2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Albigowej świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto ustanowione zostało, aby podkreślić rolę edukacji przedszkolnej w rozwoju dziecka.  W tym dniu na nasze dzieci czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły w licznych konkursach i zawodach oraz brały udział w zabawach tanecznych. Na pamiątkę tego ważnego dnia przedszkolaki otrzymały medale i dyplomy, które z pewnością przywoływać będą miłe wspomnienia.

   • Kontakty

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
    • zsalbigowa@op.pl
    • +48 17 2267191
    • 37 – 122 Albigowa 489 woj. podkarpackie Poland
    • 815-181-06-75
    • zsalbigowa@op.pl
    • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
  • Galeria zdjęć

    brak danych