• Albigowskie tradycje
     • Albigowskie tradycje

     • Aby poznać rodzime tradycje trzeba spotkać się z osobami, które te tradycje pielęgnują, a także  wiedzą o naszej miejscowości bardzo dużo. W  minioną środę  klasy 3a i 3b wybrały się na spotkanie z panem Andrzejem Łobazą, który opiekuje się Izbą Regionalną w naszej miejscowości. Ciekawie opowiadał o historii i początkach wsi. O ludziach, którzy szczególnie zasłużyli się dla naszego regionu oraz o eksponatach zgromadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury w Albigowej. Po takiej lekcji historii uczniowie spotkali się z gospodyniami działającymi w albigowskim Kole Gospodyń Wiejskich – panią Anną Ulman, panią Marta Kluz, panią Marią Inglot i panią Ewą Musz. Członkinie KGW pokazały dzieciom jak z prostych składników nasze babcie, a nawet prababcie przygotowywały proziaki.  To danie jest obecne w tradycji kulinarnej naszego regionu od wielu, wielu lat i dzięki publikacjom okolicznych kół gospodyń zostało opisane w książce  z  przepisami. Dzieciom proziaki smakowały wyjątkowo. Miejmy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom dawne dania naszego regionu  będą zawsze na stołach mieszkańców Albigowej. Dziękujemy serdecznie za warsztaty, mając nadzieję, że  jeszcze wiele razy  spotkamy się, aby poznawać i uczyć się o tym co jest naszą tradycją.

    • Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej
     • Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej

     • Młodzież naszej szkoły corocznie bierze udział w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce. Z tegorocznych zawodów, które miały miejsce 29 września nasi uczniowie jak zwykle przywieźli medale. Na drugim stopniu podium, ze srebrnymi medalami stanęli: Natalia Chmura (rzut oszczepem), Jan Ulman (skok w dal) i Kacper Bartman (rzut oszczepem). Dodatkowo Roksana Bytnar zdobyła VI miejsce w pchnięciu kulą, a Monika Międlar również VI miejsce w biegu na 100 m. W zawodach lekkoatletycznych wzięło udział blisko 400 zawodniczek i zawodników z 23 powiatów naszego województwa. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników.

     • Spotkanie uczniów oddziałów 0-II z panią policjantką

     • Dziś, 29.09.2021 r. naszą szkołę odwiedziła pani aspirant Iwona Mokrzycka – policjantka Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. Przeprowadziła z uczniami oddziałów 0-II spotkanie informacyjno-prewencyjne dotyczące bezpieczeństwa na drodze i właściwego zachowania uczniów w szkole i poza szkołą. Pani aspirant przestrzegała uczniów przed czyhającymi na nich różnego rodzaju niebezpieczeństwami. Chętnie odpowiadała na zadawane przez dzieci pytania. Na zakończenie poczęstowała obecnych na spotkaniu uczniów ulubionymi przez nich lizakami.Bardzo dziękujemy pani aspirant za dzisiejsze spotkanie.

    • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

     • 20 września wszystkie przedszkolaki obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto ustanowione zostało w 2013 roku, aby podkreślić rolę edukacji przedszkolnej w rozwoju dziecka. Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Uczestniczyły w licznych zawodach oraz brały udział w zabawach tanecznych i sportowych. Dzieci wykonały również utwór „Życie Przedszkolaka” i włączyły się do Ogólnopolskiej akcji Dzień Przedszkolaka to ważne święto – uczcijmy je razem tańcem i piosenką. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały medale, dyplomy i upominki, które z pewnością będą przywoływać miłe wspomnienia...

    • Dzień Piżamy
     • Dzień Piżamy

     • W dniu 23 września nasza szkoła zaangażowała się w ogólnopolski Dzień Piżamy pod patronatem fundacji „Gdy liczy się czas”. Głównym celem piżamowego wydarzenia było okazanie wsparcia i  solidarności osobom chorym, szczególnie dzieciom i młodzieży z chorobą nowotworową.

      Dodatkowo, z tej okazji Szkolne Koło Wolontariatu w ramach „Szlachetnej kawiarenki” zorganizowało zbiórkę pieniędzy. Cały dochód zostanie przekazany na leczenie oraz rehabilitację dzieci po chorobie nowotworowej. Wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę i w Dzień Piżamy z całego serca dziękujemy.

    • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce
     • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce

     • Wspaniały występ naszych szkolnych sportowców w Białobrzegach!!! W finale Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lekkoatletyce nasi uczniowie zdobyli  aż SIEDEM ZŁOTYCH MEDALI: w rzucie oszczepem – Natalia Chmura i Kacper Bartman, w skoku w dal – Jan Ulman, w pchnięciu kulą – Roksana Bytnar i Tymoteusz Hoły, w biegu na 100 m – Monika Międlar, w biegu na 300 m – Kinga Kuźniar. Na drugim stopniu podium stanęli: Małgorzata Pasieczna – bieg na 300 m, Julia Szewczyk  bieg na 600 m, Natalia Mastej – skok w dal i Kinga Baran- rzut oszczepem. III miejsce uzyskali: Magdalena Maternia – w pchnięciu kulą, Marlena Kusz w biegu na 100 m, Szymon Bartman w biegu na 1000 m i Julia Nawojska w biegu 600 m. Dodatkowo nasi uczniowie zdobyli także IV miejsca: Michał Borcz w biegu na 300 m, Miłosz Dziuk w biegu na 1000 m, Julia Pondel w biegu na 100 m oraz Julia Kucharska w pchnięciu kulą ; V miejsce w biegu na 1000 m zdobył uczeń Kacper Maciołek.

      Wszystkim naszym młodym sportowcom oraz nauczycielom wychowania fizycznego, którzy ich do tych zawodów przygotowali z serca gratulujemy.

    • Klasy I-III też obchodziły Dzień Kropki ;-)
     • Klasy I-III też obchodziły Dzień Kropki ;-)

     • Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności odwagi i zabawy. W naszej szkole uczniowie klas 1-3 tworzyli wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła. Odkrywali talenty i rozmawiali o sposobach zaprezentowania ich światu. Bo każdy z nas ma w sobie jakiś talen

    • Pokaz tańca Street Dance
     • Pokaz tańca Street Dance

     • W dniu 21.09.2021 r. odbył się w naszej szkole pokaz tańca Street Dance. Jest to termin zbiorczy dla wielu stylów tańca towarzyskiego, takich jak np. breakdance, popping czy house dance. Mamy nadzieję, że w gronie naszych uczniów znajdą się tacy, którzy zechcą uprawiać choć jeden z tych stylów tańca...

    • Wycieczka do Przemyśla
     • Wycieczka do Przemyśla

     • W słoneczny piątek 6 września, uczniowie klasy VII pojechali na jednodniową klasową wycieczkę pociągiem do Przemyśla .   Przemyśl jest jednym z najstarszych miast o bardzo ciekawej historii , pięknie położonym nad Sanem , z ogromną liczbą zabytków. Zwiedzanie zaczeliśmy od przemyskiego dworca kolejowego, który uchodzi za jeden z najpiękniejszych w Polsce.  Następnie pan przewodnik przybliżył nam historię Rynku w Przemyślu, zwiedziliśmy Archikatdrę rzymskokatolicką i grekokatolicką oraz Zamek Kazimierzowski.  Dużą atrakcją były dla nas zjazdy na torze saneczkowym , a po powrocie na Rynek mogliśmy skosztować bardzo dobrych przemyskich lodów.

      Trudno w ciągu jednego dnia zapoznać się z wszystkimi atrakcjami, jakie oferuje to piękne i niedaleko nas położone  miasto, ale na pewno jeszcze niejednokorotnie do niego wrócimy.

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Wszystko rozpoczęło się w 2008 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot" (czyli „Kropka") w której opowiedziana została historia małej Vashti. Nieśmiała dziewczynka dzięki mądrej nauczycielce od plastyki  uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki. W naszej szkole najmłodsze dzieci z oddziałów zerowych od samego rana cieszyły się tym dniem. Motywem przewodnim była kropka. Dzieci zainspirowane małą Vashti tworzyły kropkowe dzieła sztuki oraz bawiły się kropkami. To był wspaniały i niezapomniany dzień.

     • Audycja muzyczna Szkoły Muzycznej Yamaha

     • Dziś uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w Audycji Muzycznej szkoły Muzycznej Yamaha. Wśród zaprezentowanych przez nauczycieli SMY instrumentów znalazły się: gitara klasyczna, gitara elektryczna, keyboard, skrzypce i perkusja. Mogliśmy także wysłuchać pięknego występu wokalnego w wykonaniu jednej z pań nauczycielek. Dodatkowo nasi uczniowie mieli szansę zagrać na gitarze oraz perkusji, co bardzo im się podobało. Uśmiechnięte twarze uczestników audycji muzycznej świadczą o tym, że występ należał do wyjątkowo udanych.

     • Narodowe Czytanie

     • Tradycją naszej szkoły stało się uczestnictwo w Narodowym Czytaniu, w tym roku w Jubileuszowej, dziesiątej odsłonie. Tegoroczną lekturą była „Moralność Pani Dulskiej”. Jest to dzieło z 1906 r., które  było wielokrotnie wystawiane na deskach teatrów, a także kilka razy zekranizowane. "Moralność Pani Dulskiej" czytaliśmy wspólnie z podopiecznymi Dziennego Domu Pomocy „Złoty Liść” w Albigowej. Dziękujmy za ciepłe przyjęcie i rodzinną atmosferę. Możemy powiedzieć "Do zobaczenia za rok !" przy czytaniu „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza, upamiętniając dwusetną rocznicę opublikowania dzieła.

     • Ogólnopolski projekt EKO-SZKOŁA

     • Wprawdzie to początek nowego roku szkolnego, ale pragniemy się podzielić informacją jeszcze z  roku szkolnego 2020/21, w którym nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie EKO-SZKOŁA.

            Honorowy patronat nad II edycją projektu „Eko-Szkoła” sprawowało m.in. Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

      Główne cele projektu  to m.in.:

      • Poszerzanie wiedzy uczniów o tematy z zakresu ekologii i ochrony środowiska,
      • Pobudzanie uczniów do aktywnego działania na rzecz środowiska, dzięki udziałowi w akcjach, imprezach i innych działaniach proekologicznych,
      • Kształtowanie u uczniów postawy ekologicznego Polaka, Europejczyka i obywatela świata, aby poprzez mądre decyzje i zmiany własnych nawyków, przeciwdziałać degradacji środowiska.

           W naszej szkole przez cały rok szkolny realizowane były różne przedsięwzięcia ekologiczne (warsztaty, akcje, konkursy itp.) mające na celu zwrócenie uwagi na problemy degradacji i ochrony środowiska. Pomimo pandemii, nauczania zdalnego uczniowie bardzo chętnie się angażowali we wszystkie projekty mające na celu podniesienie świadomości ekologicznej

          Do II edycji projektu zgłosiło się 336 placówek edukacyjnych z całej Polski, lecz tylko 192 placówki zrealizowały wszystkie zadania projektowe i otrzymały tytuł „EKO-SZKOŁA 2021” – wśród nich nasza szkoła.

         Szkolnym koordynatorkami projektu były p. Małgorzata Pelc i p. Sylwia Blajer.

     • Wycieczka trzecioklasistów do Białobrzegów :-)

     • W zdrowym ciele zdrowy duch!!!! Uśmiechnięte twarze trzecioklasistow świadczą o tym, że ruch, dobra zabawa, słońce i.... pizza naprawdę mogą poprawić nastrój każdemu. Właśnie dlatego polecamy wszystkim odwiedzenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Białobrzegach, gdzie byliśmy na wyjeździe integracyno - rozrywkowym. Świetna zabawa na bardzo dobrze wyposażonym obiekcie to jest to co lubimy na bardziej. Pozdrawiamy wszystkich :-)

     • Wyjście klas drugich na stadion

     • Korzystając z ostatnich ciepłych dni tego lata klasa II a oraz II b wybrały się na stadion. Piesza wycieczka sprawiła wiele radości fanom piłki nożnej. Mecze rozgrywane na boisku były niezwykle emocjonujące. Zainteresowaniem cieszyła się też siłownia na świeżym powietrzu. Wszyscy mogli wypróbować dowolny sprzęt. Każdy znalazł coś dla siebie. To był aktywny dzień.

   • Kontakty

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
    • +48 17 2267191
    • 37 – 122 Albigowa 489 woj. podkarpackie Poland
    • 815-181-06-75
    • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
  • Galeria zdjęć

    brak danych