• Przedstawienie Jasełkowe w naszej szkole

     • „Święty czas, to radosny czas, zobacz ile serca jest w nas….”

      Piękne kolędy popłynęły dziś na przedstawieniu Jasełkowym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Albigowej. Jak co roku wszystkim udzielił się świąteczny nastrój i radosna atmosfera. Nasi uczniowie zaprezentowali na scenie prawdziwe talenty aktorskie i wokalne. Na zakończenie przedstawienia przy akompaniamencie pana Dyrektora Adama Hoły cała szkoła zaśpiewała kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

     • Zbiórka karmy zakończona sukcesem!

     • Na początku grudnia klasy czwarte odwiedziły rzeszowskie schronisko Kundelek i przekazały zebraną przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej karmę dla podopiecznych schroniska. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i ich rodzicom za udział w akcji zbiórki karmy. Okazuje się, że tym razem pomożemy także innym schroniskom i psom na Ukrainie. 

     • Szlachetna kawiarenka

     • Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach Szlachetnej kawiarenki pozwoliła nam po raz kolejny wspomóc dzieci w potrzebie. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom przygotowującym świąteczne wypieki i ozdoby. Podziękowania kierujemy również do rodziców, którzy chcieli wspomóc ten szczytny cel poprzez zakup słodkości i ozdób.

     • Idą Święta.....

     • Coraz bliżej święta i nasza szkoła jak zwykle w tym okresie została pięknie udekorowana. Miło przebywa się w klasach i spaceruje korytarzami, na których panuje tak świąteczna atmosfera…..zobaczcie sami….

     • Pieczenie pierników - tradycja Świąt Bożego Narodzenia

     • W naszej szkole zapachniało już świętami...i w przenośni i dosłownie. W powietrzu unosi się zapach cynamonu, miodu i przypraw korzennych. Na warsztatach kulinarnych nasi młodsi uczniowie piekli świąteczne pierniki. Dzieci samodzielnie wałkowały ciasto, wykrawały kształty ciasteczek i ozdabiały według własnego pomysłu. Radość była wielka i pojemniczki pełne ciasteczek. Dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za pomoc w pielęgnowaniu świątecznych tradycji:-)

     • Jeszcze jedna wycieczka w ramach programu "Poznaj Polskę"

     • W listopadzie uczniowie klas piątych naszej szkoły uczestniczyli w dwudniowym wyjeździe w Góry Świętokrzyskie. Wycieczka zrealizowana została w ramach jesiennej edycji programu wdrażanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Pierwszy dzień wycieczki rozpoczął się od spaceru po ruinach królewskiego zamku w Chęcinach, wzniesionego na przełomie XIII i XIV wieku. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom historię tego miejsca oraz różne ciekawostki i legendy z nim związane. Kolejną atrakcją w pierwszym dniu wyjazdu było Centrum Nauki Leonardo da  Vinci. Podstawową część ekspozycji stanowiły w  nim konstrukcje renesansowego geniusza. Bardzo interesująca była też wystawa, której tematem był organizm ludzki –  wykonując różne zadania uczniowie mieli możliwość poznania w jaki sposób funkcjonuje ludzkie ciało. W drugim dniu wycieczki uczestnicy udali się do Nowej Słupi, skąd ścieżką przyrodniczą przeszli na Święty Krzyż, zapoznając się po drodze z historią Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Ze znajdującego się w parku tarasu widokowego można było podziwiać Gołoborze, które jest symbolem pasma ŁysogórNa szczycie góry do dzisiaj znajduje się najstarsze w Polsce Sanktuarium Relikwii Świętego Krzyża, które także było jednym z punktów programu wycieczki. Następnie odbył się spacer Szlakiem Królewskim i przejazd do zwiedzania Krzemionek Opatowskich. Uczniowie mogli obejrzeć tam wystawę multimedialną związaną z życiem naszych przodków w okresie neolitu oraz zwiedzić unikalną na skalę światową, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO neolityczną kopalnię krzemienia pasiastego. To była naprawdę udana wycieczka.

     • Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców

     • W sobotę 3.12.2022 r. w Kraczkowej odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców (kl. VII i VIII). W zawodach brało udział 6 drużyn -  z Kosiny, Głuchowa, Kraczkowej, Cierpisza, Handzlówki i Albigowej. Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy z naszej szkoły. Wygrywając wszystkie swoje mecze zostali Mistrzami Gminy Łańcut i będą reprezentować ją na zawodach powiatowych.

      Miłosz Dziuk otrzymał indywidualne wyróżnienie dla Najlepszego Zawodnika Turnieju, natomiast Szymon Bartman odebrał statuetkę za zdobycie największej ilości bramek.

      Skład zwycięskiej drużyny: Marcel Kuźniar, Miłosz Dziuk, Miłosz Kuźniar, Marcin Tarała, Szymon Bartman, Maksymilian Musz, Dawid Mokrzycki, Bartosz Furman, Kacper Piechowski.

     • Wyjazd na spektakl do MDK w Łańcucie

     • 5 grudnia 2022 r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spektaklu pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy” w MDK w Łańcucie. Mali widzowie z zainteresowaniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala oraz Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu naszym „Zerówkowiczom”. Ciekawa i mądra fabuła, efektowne stroje, oprawa wizualna, wpadające w ucho piosenki i zaskakujące efekty świetlne sprawiły, że dzieci nie mogły oderwać oczu od występujących na scenie aktorów. Wyjazd na ten spektakl to był „strzał w dziesiątkę”

     • Pan Górnik w oddziałach przedszkolnych

     • Chcąc przybliżyć naszym uczniom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni zaprosiliśmy do oddziałów przedszkolnych pana górnika, który obrazowo opowiadał jak ciężka i niebezpieczna jest taka praca. Opowieść swoją wzbogacał on licznymi rekwizytami, które wzbudzały niemałe zainteresowanie u słuchaczy. Na koniec obie grupy, 0 A i 0 B zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z panem górnikiem w charakterystycznych czapkach zwanych "czako".

     • Pełna zadumy lekcja historii

     • W dniu 1.12.2022 roku uczniowie klas ósmych naszej szkoły odwiedzili Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Tematyka tutejszej ekspozycji ściśle koreluje z zagadnieniami poruszanymi aktualnie na lekcjach historii. Możliwość „przeniesienia się w czasie” i wejścia do zrekonstruowanego domu państwa Ulmów, poznanie pasji pana Józefa, obejrzenie zdjęć jego szczęśliwej rodziny, wysłuchanie opowieści pani przewodnik o tragicznych losach ludności żydowskiej podczas wojny i o heroizmie Polaków, którzy mieli odwagę wyciągnąć pomocną rękę do ludzi skazanych za zagładę z narażeniem nie tylko własnego, ale wszystkich domowników życia robi ogromne wrażenie.

      Rodzi się też pytanie „A jak ja bym się zachował/a w podobnej sytuacji?” Czasy w których żyjemy są niby inne, ale w jakiś sposób podobne. Pani przewodnik wiele razy zwracała się do młodzieży aby pamiętali, że nie jest ważne co się ma, ale jakim jest się człowiekiem.

      Nasz wyjazd zakończyliśmy zapaleniem znicza na grobie rodziny Ulmów na miejscowym cmentarzu. Pamiętamy.

     • Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej – III miejsce dziewcząt z Albigowej

     • W sobotę 26 listopada 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kraczkowej rozegrano gminny turniej piłki ręcznej klas VII i VIII. W rywalizacji uczestniczyły dziewczęta z Albigowej, Głuchowa, Kosiny i Kraczkowej. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta zajęły w tym turnieju III miejsce otrzymując dyplom i puchar.

      Najlepszą zawodniczką rozgrywek została wybrana nasza reprezentantka Milena Kuźniar.

      Dziewczęta wystąpiły w składzie: Falger Kinga, Kusz Marlena, Kuźniar Kinga, Kuźniar Milena, Molendowska Emilia, Panek Aleksandra, Puchała Iga, Wrona Joanna, Wróbel Kamila i Zembroń Maja.

      Gratulacje !

     • Szkoły Pełne Talentów

     • Dziękujemy pięknie naszym uczniom oraz ich rodzicom za włączenie się w akcję Lidla „Szkoły Pełne Talentów”. Dzięki Wam zebraliśmy 1233 TALENCIAKI i otrzymaliśmy dla szkoły przenośny zestaw nagłośnieniowy Bluetooth MEDION LIFE. Bardzo się z tego cieszymy i z pewnością wykorzystamy go w pracy z uczniami 😊

     • Wizyta Świętego Mikołaja

     • Uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej odwiedził dziś Święty Mikołaj. Od rana razem ze swoimi pomocnikami pilnie sprawdzał, kto był w mijającym roku grzeczny, uczynny i miły, a potem rozdawał słodkie niespodzianki. Dziękujemy Ci święty Mikołaju i zapraszamy za rok 😊

     • Mikołaj w Oddziale Przedszkolnym

     • W oddziale przedszkolnym nadszedł długo oczekiwany dzień spotkania z Mikołajem. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością czekały na tego wyjątkowego gościa. Przedszkolaki przywitały Mikołaja wierszykiem, zaśpiewały dla niego piosenki i zatańczyły, a Mikołaj wręczył dzieciom prezenty i zapewnił, że w przyszłym roku znowu do nich przyjdzie ;-)

     • Zerówkowicze w Domu Seniora "Złoty Liść"

     • W ubiegłym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły pensjonariuszy domu seniora "Złoty Liść". Zaprezentowały program artystyczny o tematyce patriotycznej, ale też zatańczyły i zaśpiewały piosenki o Mikołaju. Były wspólne zdjęcia i słodkie upominki. To piękny symbol pielęgnowania relacji międzypokoleniowych.

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • W piątek, 25 listopada 2022 r. w Zerówce obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na dzieci czekało wiele atrakcji: poznały historię tego święta, bawiły się przy piosenkach, pokonały misiowy tor przeszkód, rozwiązywały zagadki, wykonały pracę plastyczne - zostały przyjaciółmi pluszowego misia. Dzieci były szczesliwe gdyż misie towarzyszyły im nawet w czasie obiadu na naszej stołówce. Wspólnie przyznały, że miś jest najlepszym przyjacielem.

   • Kontakty

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
    • +48 17 2267191
    • 37 – 122 Albigowa 489
     woj. podkarpackie
     Poland
    • 815-181-06-75
    • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
  • Galeria zdjęć

    brak danych