• Audycja Muzyczna SM Yamaha

     • Dziś podczas audycji muzycznej Szkoły Muzycznej Yamaha nasi uczniowie poznawali instrumenty perkusyjne świata. Najpierw prowadzący zabrali uczestników audycji na wyprawę do Australii, gdzie delektowali się dźwiękami fleksatonu, czuryngi, drumli i didgeridoo. Na Kubie można było posłuchać jak brzmią: konga, klawesy, guiro, bongosy i cowbell. W Meksyku wrażenie na uczniach zrobił mały i duży kij deszczowy, a w Brazylii - brazylijski gwizdek do samby, brazylijskie marakasy i agogo. Popularne instrumenty muzyczne Tybetu zaprezentowane przez prowadzących dzisiejszą audycję to talerzyki tybetańskie, dzwonki tybetańskie oraz śpiewające misy tybetańskie. Na afrykańskim lądzie można było posłuchać: djembe, żaby guiro, kalimby, orientalnych marakasów, klekotu orientalnego i bardzo oryginalnego instrumentu o nazwie balafon. Ta wycieczka muzyczna była dla naszych uczniów prawdziwą przygodą 😊

     • Feryjny konkurs biblioteczny

     • Biblioteka szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej ogłasza feryjny konkurs: „Zbuduj Bibliotekę w Minecrafcie”. Zrób zdjęcie ekranu lub filmik ze swoją budowlą i prześlij ją na adres e-mailowy szkoły: zsalbigowa@op.pl, lub przynieś swoją pracę na pendrive do szkoły po feriach. 

      Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej.

      Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody i dyplomy.

      Termin nadsyłania prac do 31 stycznia 2023 roku.

      Ogłoszenie wyników: 10 lutego 2023 r.

      Możecie zainspirować się poniższymi zdjęciami, czekamy na Wasze oryginalne i pomysłowe prace.

     • Idziemy do Was z kolędą!

     • „My są kolędnicy! Wpuście nas do izby.

      Pięknie zaśpiewamy, nie zrobimy ciżby.

      Idą przebierańcy, będą śpiewać tańczyć,

      Hej kolęda, kolęda!”

      Staropolski zwyczaj chodzenia po domach z życzeniami i kolędą  to piękna tradycja, którą należy kultywować. Dzieci z klasy pierwszej przygotowały krótkie widowisko kolędowe, z którym powędrowały do Domu Dziennego Pobytu „Złoty Liść Opieki” w Albigowej. Przygotowując teksty wierszy i życzeń dzieci poznawały lokalną gwarę, a także uczyły się dzielić życzliwością i dobrym słowem z innymi. Stare i nowe kolędy śpiewane wspólnie były okazją do wzmacniana więzi międzypokoleniowych.  W grupie przebierańców nie zabrakło turonia, diabełka, pasterzy, aniołów i gwiazdora, którym towarzyszyły krakowianka, cyganka, Maryja z Józefem i królowie. Kolędnicy ze swoim barwnym orszakiem wnieśli w grono seniorów wiele radości i pozytywnej energii , a „babcie i dziadkowie” byli wspaniałymi słuchaczami i odbiorcami dziecięcych życzeń.

     • XVII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

     • W dniu 8 stycznia 2023 roku w Domu Kultury im. Ks. Walentego Mazurka w Kraczkowej odbył się XVII Gminny Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Kolęd i Pastorałek "Anioł Pasterzom mówił…”pod patronatem Wójta Gminy Łańcut.

      Z naszej  szkoły w festiwalu wzięło udział 3 uczniów: Martyna Michalec, która zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej klas I-III, Jan Furman i  Izabela Podolec, która otrzymała wyróżnienie w grupie wiekowej klas IV-VI.

      Kolędowanie to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, stąd po zmaganiach konkursowych wszystkie dzieci, razem z rodzicami i opiekunami stworzyły niepowtarzalną atmosferę, śpiewając piękne, polskie kolędy i pastorałki.

     • Szkolny Konkurs Kolęd klas I - III

     • Tradycją naszej szkoły stał się corocznie organizowany szkolny konkurs kolęd klas edukacji wczesnoszkolnej. W tym roku każda z klas I - III zaprezentowała się indywidualne i zbiorowo. Popłynęły dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Miło było wspólnie kolędować. Na zakończenie podsumowano jeszcze wyniki konkursu plastycznego o Świętym Mikołaju. Dzieci otrzymały drobne upominki i słodycze 😊

   • Kontakty

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
    • +48 17 2267191
    • 37 – 122 Albigowa 489 woj. podkarpackie Poland
    • 815-181-06-75
    • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
  • Galeria zdjęć

    brak danych