• Chłopcy z klas V i VI Mistrzami Gminy Łańcut w mini piłce siatkowej

     • W minioną sobotę 25.02.2023 r. w Zespole Szkół w Głuchowie odbywały się Gminne Igrzyska Dzieci w mini piłce siatkowej chłopców. W Zawodach brało udział 5 drużyn: Sonina, Wysoka, Cierpisz, Albigowa oraz Głuchów. Po zaciętej rywalizacji, nasi chłopcy z kompletem zwycięstw mogli cieszyć się z tytułu Mistrza Gminy Łańcut. Jest to już kolejny tytuł mistrzowski naszych uczniów w tej dyscyplinie – poprzedni, w ubiegłym tygodniu zdobyły dziewczęta z klas V i VI, wcześnij ich starsze koleżanki z klas VII i VIII, a także chłopcy w tej  samej kategorii wiekowej.

      Najlepszym zawodnikiem turnieju został uczeń naszej szkoły – Wiktor Wróbel.

     • Feryjny konkurs biblioteczny rozstrzygnięty

     • Dziś nastąpiło rozstrzygnięcie feryjnego konkursu bibliotecznego „Zbuduj Bibliotekę w Minecrafcie”. Na konkurs wysłanych zostało 17 prac (filmy i zdjęcia). Uczniowie z wielką starannością wykonali swoje wirtualne biblioteki w programie Minecraft. Komisja przyznała w kategorii „Film” następujące nagrody: I MIEJSCE dla Sebastiana Bytnara z IV a, II MIEJSCE dla Filipa Bytnara z IV b, III MIEJSCE dla Mikołaja Becli z III b oraz wyróżnienie dla Piotra Trojnara z V b. W kategorii „Zdjęcie” I MIEJSCE zdobyli: Aleksandra Cwynar, Bartosz Domino i Aleksander Pecuch z VI a, II MIEJSCE przypadło w udziale Zuzannie Dudek z VI a,  III MIEJSCE otrzymał Mikołaj Korczak z V a, a wyróżnienie Oliwier Golenia z VI a. Gratulujemy 😊

      Trójwymiarowy niezwykły świat Minectaft w którym uczniowie tworzyli swe budowle jest bardzo rozległy i czasem trudno się w nim połapać. Każda budowana biblioteka w sześciennym świecie stanowi unikatową budowlę. Ta komputerowa gra survivalowa pozwala m.in. na budowanie obiektów położonych w losowo generowanym świecie, mając do dyspozycji nieograniczony świat w którym mogą zdobywać liczne osiągnięcia, pobudzić swoją wyobraźnię, kreatywność i realizować się na wiele sposobów niezależnie od temperamentu i potrzeb.

     • Zaczarowana zagroda....

     • Klasy drugie omawiając lekturę pt. ,,Zaczarowana zagroda" pracowały metodą projektu. Podsumowując wiedzę o Antarktydzie i żyjących tam pingwinach dzieci wykonały piękne, pomysłowe makiety wykorzystując różnorodne materiały. Uczniowie świetnie się bawili przy tym projekcie, a efekty ich pracy można zobaczyć na zdjęciach

     • Nasi szkolni sportowcy

     • Ostatnie tygodnie w naszej szkole obfitowały w wiele sportowych emocji. 

      Młodsi chłopcy z klas V-VI zakończyli Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej zdobywając kolejno I miejsce w gminie Łańcut i II miejsce w powiecie łańcuckim ulegając jedynie łańcuckiej „Dwójce”. Natomiast starsi chłopcy z klas VII i VIII pokazali się z jeszcze lepszej strony, ponieważ w zawodach powiatowych pokonali wszystkich swoich rywali zdobywając tytuł mistrzowski i prawo reprezentowania powiatu łańcuckiego na zawodach rejonowych w Rzeszowie.

      Dwie ostatnie soboty to z kolei zmagania siatkarzy i siatkarek. Chłopcy z klas VII i VIII okazali się najlepszą drużyną siatkarską w Gminie Łańcut i w najbliższym czasie będą ją reprezentować na zawodach powiatowych. Sukces naszych chłopców powtórzyły młodsze dziewczynki, które w ostatnią sobotę podczas Gminnych Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej w Głuchowie wygrały wszystkie swoje mecze, nie tracąc podczas tych rozgrywek żadnego seta. Ich rywalkami były dziewczęta z Kosiny, Soniny i Głuchowa. Nasze uczennice również będą reprezentować Gminę Łańcut na zawodach powiatowych w piłce siatkowej. Wielkie brawa dla naszych szkolnych sportowców 😊

     • Na stoku KiczeraSki w Puławach

     • Wśród naszych uczniów nie brak amatorów „białego szaleństwa”, dlatego przy każdej nadarzającej się sposobności korzystają z możliwości uprawiania sportów zimowych. Okazją do tego są szkolne wyjazdy na stoki narciarskie, podczas których można zarówno nauczyć się jazdy na nartach jak i szlifować tę umiejętność nabytą już wcześniej. Takim wyjazdom towarzyszą zawsze dobre humory i świetna zabawa na śniegu. Tak było i tym razem, 8 lutego 2023 r.  na stoku KiczeraSki w Puławach. Zapraszamy do fotorelacji….

     • W naszej Zerówce....

     • W nasze Zerówce „nuda się nie uda” 😉. W tym tygodniu Grupa 0 a, korzystając z tematyki zajęć "wszystko jest muzyką", cofnęła się w czasie, aby poznać budowę gramofonu. Jego wygląd zaciekawił dzieci, a dźwięk dawnych płyt winylowych całkowicie je zaskoczył. Natomiast Grupa 0 b odwiedziła Bibliotekę Publiczną, gdzie z zainteresowaniem słuchała pani bibliotekarki, która z przejęciem opowiadała o różnych książkach, zachęcając dzieci do ich czytania.

     • Walentynki, Walentynki...

     • Walentynki, Walentynki ….. kto nie lubi tego miłego święta? Chyba wszyscy lubią😊. W naszej szkole spędziliśmy ten uroczy dzień bardzo sympatycznie. Ozdobiliśmy z tej okazji szkolne korytarze, zorganizowaliśmy Pocztę Walentynkową, odbyła się Walentynkowa Taneczna Przerwa i z radością składaliśmy sobie Walentynkowe Życzenia w klasach i na korytarzach. Zobaczcie jak to wszystko wyglądało…..

     • Dziewczęta z Albigowej- mistrzyniami Gminy Łańcut w piłce siatkowej.

     • W sobotnie przedpołudnie 4 lutego,  nasza szkoła była gospodarzem Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt.

      W rozgrywkach uczestniczyły dziewczęta z  Kosiny, Soniny, Wysokiej i Albigowej.

      Uczennice z Albigowej zajęły I miejsce w uzyskując awans do zawodów powiatowych.

      Szkołę reprezentowały: Marlena Kusz, Kinga Kuźniar, Milena Kuźniar, Emilia Molendowska, Aleksandra Panek, Maja Zembroń, Milena Pondel, Iga Puchała, Joanna Wrona i Kinga Falger.

      Najlepszą  zawodniczką turnieju została nasza uczennica Emilia Molendowska.

      Drużyna otrzymała za zwycięstwo puchar, dyplom, a zawodniczki piękne medale.

      Tradycyjnie, po zmaganiach sportowych organizowanych w naszej szkole, wszystkie uczestniczki zostały zaproszone do wspólnych tańców, które są bardzo miłym akcentem każdego turnieju.

     • Spektakle profilaktyczne w naszej szkole

     • W dniu 1 lutego 2023 r. naszą szkołę odwiedził pan Piotr Ślęzak z Interwencji Artystycznej Alpmim. Zaprezentował uczniom klas siódmych i ósmych prawdziwą historię opowiedzianą przez bohatera w formie spektaklu teatralnego pt. „Przyszłość?”. Natomiast klasy I-III i IV-VI mogły uczestniczyć w spektaklu profilaktycznym pt. „Spotkanie w realu”. Najlepszą rekomendacją oglądanych przedstawień  były zaciekawione twarze uczniów wpatrzone w aktorów na scenie oraz cisza na widowni podczas odbioru wspomnianych spektakli.

       

   • Kontakty

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
    • +48 17 2267191
    • 37 – 122 Albigowa 489
     woj. podkarpackie
     Poland
    • 815-181-06-75
    • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
  • Galeria zdjęć

    brak danych