•  Dziewczęta z Albigowej Mistrzyniami Powiatu w Siatkówce

     • W czwartek 23.03.2023 r. dziewczęta z klas V i VI udały się do SP nr 2 w Łańcucie, gdzie rozgrywany był finałowy Turniej Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej. W wyniku sportowej rywalizacji młode siatkarki z Albigowej sięgnęły po tytuł Mistrza Powiatu w tej dyscyplinie i będą reprezentować naszą szkołę, podobnie jak ich koledzy, w ćwierćfinale wojewódzkim. Drugie miejsce przypadło siatkarkom z Dąbrówek, a trzecie dziewczętom z Łańcuta.

      Skład zwycięskiej drużyny: Zuzanna Grad, Katarzyna Trojniar, Gabriela Grad, Milena Szpilka, Maria Panek, Nadzieja Śliż, Natalia Tarocińska, Izabela Podolec, Weronika Cyran, Kamila Kuźniar.

     • Obchody Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole

     • „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty!”… po długiej zimie z niecierpliwością czekamy zawsze na cieplejsze i dłuższe dni oraz mocniejsze promyki słońca, które ogrzewają nas swoim ciepłem. Jak co roku, ciesząc się z nadejścia tej pory roku, dekorujemy wiosennie naszą szkołę i organizujemy obchody Pierwszego Dnia Wiosny. W tym roku to święto połączyliśmy z akcją „Dzień bez tornistra”, graliśmy w gry planszowe, przygotowywaliśmy zdrowe śniadania, piekliśmy gofry i tosty, organizowaliśmy międzyklasowe rozgrywki sportowe. Pierwszy dzień wiosny upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Zapraszamy do fotorelacji...

     • Chłopcy z klas V i VI zwycięzcami Powiatowych Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej

     • Kolejny udany występ sportowy zanotowali chłopcy z klas V i VI naszej szkoły. Tym razem były to zmagania w mini piłce siatkowej na szczeblu powiatu odbywające się na hali sportowej w Albigowej w dniu 14.03.2023 r. W zawodach brało udział sześć drużyn reprezentujących szkoły: SP nr 2  Łańcucie, SP w Rakszawie, SP nr 2 w Żołyni, SP w Białobrzegach, SP w Dąbrówkach oraz SP w Albigowej. Po zaciętym turnieju tytuł Mistrza Powiatu Łańcuckiego wywalczyli chłopcy z naszej szkoły zdobywając komplet zwycięstw. Na drugim miejscu uplasowała się szkoła z Żołyni, a na trzecim szkoła nr 2 w Łańcucie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów, a zwycięzcom życzymy powodzenia na kolejnym etapie rozgrywek.

      Skład zwycięskiej drużyny: Michał Wojtyna, Wiktor Wróbel, Oliwier Filar, Sławomir Litwin, Filip Jastrzębski, Jakub Sobkowicz, Jan Kuźniar, Bartłomiej Szylar, Dawid Maternia, Błażej Kuźniar.

     • Wyjazd integracyjny klasy VIII do Rzeszowa

     • Uczniowie klasy ósmej odwiedzili na początku marca rzeszowski FlyPark, czyli nowoczesne centrum sportu i rozrywki, gdzie największą atrakcją jest park trampolin, a także baseny z gąbkami, ścianka wspinaczkowa, ninja park, tyrolka, rodeo  i wiele innych ciekawych stanowisk.

      Park trampolin to atrakcyjna forma aktywności fizycznej, która sprzyja wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego, jest doskonałym ćwiczeniem mięśni oraz wspaniałą zabawą. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem trenera, uczniowie mogli korzystać do woli z szeregu atrakcji: sportowych trampolin, ścieżek akrobatycznych, ścianki wspinaczkowej itp.

      Po dwugodzinnej doskonałej zabawie we FlyParku, czekała już kolejna atrakcja. W kinie Helios, uczestnicy wycieczki obejrzeli w technologii 3D film Jamesa Camerona z 1997 roku „Titanic”, wyświetlany obecnie w 25  rocznicę premiery.

      Wycieczka połączona była z obchodami klasowego Dnia Kobiet. Chłopcy złożyli koleżankom życzenia i obdarowali drobnymi upominkami :-)

     • Audycja muzyczna SM Yamaha

     • Audycja muzyczna SM Yamaha to zawsze niezwykle miłe wydarzenie. Nasi uczniowie z zainteresowaniem i radością czekają na to, jakie instrumenty muzyczne zobaczą na kolejnej lekcji umuzykalniającej. Dziś gościem Szkoły Muzycznej Yamaha był pan Jacek Laska, który zachęcał naszych uczniów do gry na akordeonie. Prezentując akordeony guzikowe i klawiszowe zachwycił uczestników spotkania piękną grą na tych instrumentach. Dziś nasi uczniowie mogli także posłuchać niewielkiego klawiszowego instrumentu dętego o dźwięcznej nazwie „melodyka”. Z niecierpliwością czekamy na kolejną audycję muzyczną 😊

     • Wycieczka klas pierwszych do Rzeszowa

     • W dniu 28 lutego dzieci z klas pierwszych wzięły udział w wycieczce do Teatru Maska oraz Pijalni Czekolady w Rzeszowie. Pierwszym punktem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. „Brzydkie kaczątko”. W zaskakującej scenografii, wśród barwnych piór ptasich bohaterów toczyła się niezwykła opowieść o tolerancji, pięknie i akceptacji siebie. Spektakl wzbogacała ciekawa oprawa muzyczno-dźwiękowa, która dodatkowo działała na wyobraźnię odbiorcy. Dzieci były zachwycone i długo oklaskiwały grę aktorów. Po zakończonym spektaklu uczniowie udali się na warsztaty czekoladowe do Pijalni Czekolady. Tam poznawały drogę jaką pokonuje tabliczka czekolady od upraw kakaowca w dalekich krajach do naszych sklepów i cukierni. Samodzielnie ozdabiały własne tabliczki czekolady oraz lizaki. Nie obyło się bez degustacji różnych, często zaskakujących smaków, które nie wszystkim przypadły do gustu. Pijalnia czekolady to słodkie, pachnące i bardzo interesujące miejsce, do którego warto zajrzeć będąc prywatnie w Rzeszowie.

     • Brązowy medal dziewcząt z Albigowej w Powiatowych IMS w piłce siatkowej

     • Na III miejscu w powiecie zakończyły zmagania nasze dziewczęta z  klas VIII i VII w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

      W rozgrywkach uczestniczyły dziewczęta z  Albigowej, Łańcuta, Markowej, Żołyni i Rakszawy.

      Szkołę reprezentowały: Marlena Kusz, Milena Kuźniar, Emilia Molendowska, Aleksandra Panek, Iga Puchała, Joanna Wrona, Kinga Falger, Aleksandra Szpunar, Kamila Wróbel.

      Drużyna otrzymała za zwycięstwo puchar i dyplom.

      Gratulujemy.

     • Dzień Dinozaura

     • Choć dinozaury wyginęły miliony lat temu to wciąż fascynują swoją historią. Do tego stopnia, że w kalendarzu świąt nietypowych poświęcono im jeden dzień, który nazwano „Dniem Dinozaura”. W Polsce święto to obchodzone jest 26 lutego i stanowi ono świetną okazję do tego, by dowiedzieć się czegoś więcej o tych fascynujących i tajemniczych zwierzętach. Zobaczcie jak nasi Zerówkowicze obchodzili Dzień Dinozaura 😊

     • Sukcesy naszych uczniów...

     • Podczas całego roku szkolnego nasi uczniowie osiągają różnorodne sukcesy na różnych polach. Milena Chmura z klasy II b i Matylda Reizer z  klasy III a są zawodniczkami Stali Łańcut. Pod koniec zeszłego roku brały udział w XVIII edycji turnieju #ResoviaWinterCup 2022, gdzie zdobyły drużynowo I miejsce. Dodatkowo Milena została najlepszą zawodniczką drużyny podczas tego turnieju. Ostatnio ich drużyna zdobyła także I miejsce w V Otwartych Mistrzostwach Podkarpacia w Futsalu Kobiet U-11.

      Natomiast Aleksandra Gaweł zdobyła wyróżnienie w XXIII Wojewódzkim przeglądzie Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Choinka jak ze snu”. Gratulujemy 😊

   • Kontakty

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
    • +48 17 2267191
    • 37 – 122 Albigowa 489 woj. podkarpackie Poland
    • 815-181-06-75
    • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
  • Galeria zdjęć

    brak danych