• OGŁOSZENIE

     • W dniu 28.04.2023 r. zostaje odwołany wyjazd naszych uczniów na pływalnię krytą MOSIR w Łańcucie.

     • Spotkanie z autorką niezwykłych bajek „Bajeczki dla moich wnuków i dla Waszych także”

     •         W dniu 26 kwietnia w naszej szkole  odbyło się spotkanie autorskie z Panią Mirosławą Widurek. Na spotkanie z pisarką przybyli nasi najmłodsi uczniowie z klas 0 a , 0 b, 1 b, 2 a, 2 b. Pani Mirosława czytała dzieciom swoje bajki i opowiadała o swoich książkach, w których głównym bohaterem jest mieszkający w ogrodzie krasnal Uparte Uszko. To ogrodowy bohater, który gotowy jest nieść pomoc każdemu, kto znajdzie się w tarapatach. Dzieci chętnie dyskutowały na tematy poruszane w bajkach. Każda z bajek zakończona była morałem, a ilustracje do nich wykonały dzieci z Polski i Ukrainy. Dziękujemy bardzo za przemiłe spotkanie, podarowanie książek do naszej szkolnej biblioteki i niezapomniane chwile. Spotkanie pięknie wpisuje się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypadał 23 kwietnia. Zapraszamy do fotorelacji.

     • „Odkrywajmy Europę! Przystanek – Szwecja”

     • W dniu 20.04.2023 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej mogli uczestniczyć w warsztatach „Odkrywajmy Europę! Przystanek – Szwecja”. Prowadziła je pani Ewa Nowak- Koprowicz, koordynatorka Europe Direct Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie. Patronat honorowy nad projektem „Odkrywajmy Europę! Przystanek – Szwecja” objęli: Marszałek Podkarpacki, Prezydent Rzeszowa oraz Ambasada Szwecji w Warszawie. Partnerem cyklu jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.

      Celem warsztatów było przybliżenie młodym ludziom Szwecji, kraju, który posiada bardzo ciekawą tradycję i współczesność, a nie jest nam, Polakom zbyt dobrze znany. Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli we wspomnianych zajęciach. Rywalizowali ze sobą w grupach poznając poprzez zabawę coraz więcej informacji o naszym północnym sąsiedzie, od którego dzieli nas tylko Bałtyk. Dzięki temu mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat Szwecji, poznać nieznane fakty i ciekawostki o tym kraju, a także rozbudzić w sobie ciekawość w poznawaniu kultury narodu szwedzkiego.

      To było bardzo interesujące i inspirujące spotkanie, które z pewnością zapadnie naszym uczniom w pamięci. Dziękujemy za nie serdecznie organizatorom oraz pani Ewie Nowak – Koprowicz, która z ogromnym zaangażowaniem prowadziła warsztaty i pomagała naszym uczniom „odkrywać Europę!” zatrzymując się na chwilę na „Przystanku – Szwecja”. 😊  

     • Powiatowe Targi Edukacyjne

     • W dniach 18-19 kwietnia 2023 r. w Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka w Łańcucie już po raz 16 odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne. To doskonała dla ósmoklasistów możliwość uzyskania informacji na temat oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych Powiatu Łańcuckiego. Przybyli mieli okazję bezpośredniej rozmowy ze swoimi starszymi kolegami oraz nauczycielami szkół ponadpodstawowych. Każdy z uczestników wydarzenia otrzymał "Powiatowy Informator Edukacyjny 2023/2024"

      W trakcie targów miało miejsce wręczenie nagród w VIII Powiatowym Konkursie "Zawód Moich Marzeń" organizowanym przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Łańcucie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Rzeszowie, objętym patronatem honorowym przez Starostę Łańcuckiego. Celem konkursu było promowanie wiedzy o zawodach oraz zachęcenie uczniów do aktywnego planowania swojej kariery zawodowej. W kategorii praca plastyczna I miejsce zajęła nasza uczennica Kinga Kuźniar  z klasy VIII a. Serdecznie gratulujemy!

     • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

     • Co roku 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Tego dnia w 1943 r. nazistowskie Niemcy  opublikowały informację o odkryciu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Mordu dokonano wiosną 1940 r. na ponad 21 tys. Polaków na rozkaz władz radzieckich. Wśród zamordowanych znalazły się trzy osoby związane z naszą Albigową – Franciszek Baran, Jan Kluz i Walenty Jan Mazanek. Na „Nowym Cmentarzu”, od 2010 r., znajduje się ufundowana przez Stowarzyszenie Dla Albigowej” tablica poświęcona ich pamięci. Młodzież naszej szkoły uszanowała pamięć o tragicznych losach polskich żołnierzy zapalając przy tablicy symboliczny znicz.

     • Zakończenie akcji "Pola Nadziei Wiosna 2023"

     • Akcja charytatywna  pod hasłem „POLA NADZIEI - Wiosna 2023” zakończona. Nasze Szkolne Koło Wolontariatu sprzedawało żonkile i zbierało dobrowolne datki do puszek na rzecz  Podopiecznych Fundacji Podkarpackiego Hospicjum  dla Dzieci z siedzibą w Rzeszowie. Żonkil jest znakiem rozpoznawczym kampanii. To symbol nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej. Pięknie dziękujemy wszystkim, w imieniu swoim i podopiecznych Hospicjum, którzy wsparli naszą inicjatywę.

     • Pola Nadziei Wiosna 2023

     • Szanowni Państwo !

      Gorąco zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w akcję Szkolnego Koła Wolontariatu - "POLA NADZIEI". Młodzież z naszej szkoły będzie kwestować na ten szczytny cel w najbliższą niedzielę 16.04.2023 r. na parkingu przykościelnym w godzinach od 10.00 do 12.00.

     • I miejsce dziewcząt klas VIII i VII w II Otwartych Mistrzostwach Powiatu Łańcuckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt

     •  

      II Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie przy Zespole Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie we współpracy z Miejskim Klubem Sportowym „Paradiso” Łańcut byli organizatorami II Otwartych Mistrzostwach Powiatu Łańcuckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt do lat 15 pod patronatem Starosty Łańcuckiego.

      Rozgrywki odbyły się w dniu 5.04.2023 r. w hali Józefa Witka Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.

      Turniej skierowany jest do uczennic szkół podstawowych z terenu powiatu łańcuckiego. Nadrzędnym celem organizacji rozgrywek jest promowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, a także zainteresowanie ich uprawianiem tej atrakcyjnej dyscypliny poprzez dołączenie do klasy sportowej w dyscyplinie siatkówka funkcjonującej przy II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie.

      W hali ZST w Łańcucie spotkało się sześć zespołów: uczennice z Albigowej, Rakszawy i Markowej oraz trzy zespoły z Łańcuta.

      Nasze dziewczęta w składzie: Marlena Kusz, Milena Kuźniar, Emilia Molendowska, Aleksandra Panek, Iga Puchała, Aleksandra Szpunar, Kinga Falger i Natalia Blajer wywalczyły I miejsce otrzymując w nagrodę dyplom i puchar.

      Gratulujemy!

     • Konkurs plastyczny "Wielkanocne ozdoby"

     • Dnia 31.03.2023 r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Wielkanocne ozdoby", który skierowany był do dzieci z grup "0A" oraz "0B". Wszystkie prace były piękne i wymagały ogromnego zaangażowania, dlatego gratulujemy każdemu uczestnikowi! Decyzją komisji konkursowej miejsce I otrzymała Zofia Bytnar, miejsce II - Patrycja Lisowska, miejsce III - Bartosz Kluz. Wyróżnieni zostali: Amelia Balawejder, Maksymilian Kuźniar oraz Maja Rusinek. Gratulujemy i dziękujemy za tak liczne przystąpienie do konkursu!  

     • Świąteczny wystrój szkoły...

     • Przed każdymi Świętami Wielkanocnymi staramy się zawsze pięknie udekorować naszą szkołę, wiemy bowiem, że w tak miłej i sympatycznej scenerii milej się oczekuje na upragnione święta. Zobaczcie, jak udało nam się to zrobić w tym roku…..

     • „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów 2023. Przystanek Szwecja!

     • 3 kwietnia w naszej Szkole był obchodzony „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów 2023. Przystanek Szwecja!”. W tym dniu można było przyjść do szkoły w kolorach flagi Szwecji lub przyczepić do odzieży własnoręcznie wykonany emblemat flagi Szwecji. Nasza szkolna odsłona Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci polegała na głośnym czytaniu fragmentów książek szwedzkich autorów przez osoby dorosłe. Szwedzkie książki dla dzieci to nie tylko klasyki pokroju „Dzieci z Bullerbyn” czy „Pippi Pończoszanki”. To również mnóstwo nowszych publikacji napisanych przez współczesnych autorów takich jak „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, „Piaskowy Wilk”, „Komisarz Gordon”, „Pierwsza sprawa”, „Jak tata pokazał mi wszechświat”. Zapraszamy do fotorelacji 😊

     • Udział uczniów z Albigowej w turnieju tenisa stołowego w Soninie

     • W sobotę 1.04.2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Soninie odbył się XX Gminny Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego o „Puchar Prezesa UKS SONINIANKA w Soninie”.

      W turnieju uczestniczyło sześć szkół z terenu gminy: Albigowa, Cierpisz, Kraczkowa, Rogóżno, Sonina i Wysoka. Drużynowo nasza szkoła zajęła IV miejsce.

      Uczniowie rywalizowali w swojej kategorii wiekowej. 

      Naszą szkołę reprezentowali: Nikodem Baran, Wiktor Wróbel (III miejsce), Patryk Gargała (III miejsce) , Oliwier Szela, Filip Michalec, Miłosz  Reizer, Filip Wojtyna, Hubert Bytnar (nagroda Fair Play), Katarzyna Pondel  (III miejsce), Kinga Falger, Maja Litwin (III miejsce) i Milena Pondel (III miejsce).

      Szkoła otrzymała dyplom i puchar za udział w zawodach, a wszyscy uczestnicy nagrody rzeczowe.

      Gratulujemy :-)

     • Bezpłatne warsztaty w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie

     • Drodzy Rodzice!

      Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łańcucie zaprasza na bezpłatne warsztaty, które odbędą się w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie. JESTEM Z CIEBIE DUMNY! - ZASADY KOMUNIKACJI Z NASTOLATKAMI, WZMACNIAJĄCE RELACJĘ Z DZIECKIEM.

      Warsztaty obejmują cykl trzech spotkań w terminach: 08,15 i 22.05.2023 r. w godzinach 15.00-17.00. Poprowadzą je: mgr Karolina Szeliga - psycholog oraz mgr Izabela Zańko - psycholog.

      Serdecznie zapraszamy w imieniu Poradni PP w Łańcucie. 

      Warsztaty_PPP_-_JESTEM_Z_CIEBIE_DUMNY.pdf

   • Kontakty

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
    • +48 17 2267191
    • 37 – 122 Albigowa 489
     woj. podkarpackie
     Poland
    • 815-181-06-75
    • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
  • Galeria zdjęć

    brak danych