• Dzień Ziemi w naszej szkole

     • Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Tego dnia ludzie na całym świecie łączą się w obronie największego wspólnego dobra - naszego domu – planety  Ziemi. Jest to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię.

      Nasza społeczność szkolna również wzięła udział w obchodach Dnia Ziemi w dniu 12 maja. W pierwszej części swoje występy o tematyce ekologicznej zaprezentowali uczniowie klas 1-3. Były piosenki, wierszyki, krótkie inscenizacje o tematyce ekologicznej, które przypomniały uczniom, jak ważne jest życie w zgodzie z przyrodą! Odbyło się również rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu z okazji Dnia Ziemi dla klas 1-3. Uczniowie otrzymali dyplomy i wiosenne kwiaty. Serdecznie wszystkim gratulujemy!!

      W drugiej części obchodów Dnia Ziemi klasy czwarte  i piąte rozwiązywały różnorodne zadania o tematyce ekologicznej. Wszystkie klasy wykazały się niezwykłym zaangażowaniem i wiedzą o otaczającej nas przyrodzie i jej ochronie. Dziękujemy za wspólną zabawę. I pamiętajcie, że o  NASZĄ  PLANETĘ POWINNIŚMY WSZYSCY DBAĆ KAŻDEGO DNIA!!

     • 22 marca Światowy Dzień Wody

     • W dniu 22 marca  na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Celem tego święta jest przypomnienie mieszkańcom naszej planety, jak  wielką rolę odgrywa woda i jak ogromne zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która często bywa marnotrawiona.

          W naszej szkole po raz drugi wzięliśmy udział w obchodach tego święta wraz z Polską Akcją Humanitarną (PAH). Klasy 4-8 na uczestniczyły w zajęciach mających na celu podnoszenie świadomość nt. globalnych wyzwań wodnych.  Dzięki różnorodnym materiałom edukacyjnym przeprowadzone zostały  ciekawe zajęcia tematyczne.

            W ramach akcji  zaproszono uczniów klas IV-VI do udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Dzień Wody”, natomiast uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Wodzie.

            Udział w akcji  uświadomił nam, jak ważne jest globalne działanie i jak nasze codzienne wybory konsumenckie wpływają na zużycie i zanieczyszczenia wody.

     • Akcja edukacyjna #ZDROWOROSNA

     • W bieżącym roku szkolnym klasy pierwsze wzięły udział w akcji edukacyjnej #ZDROWOROSNA organizowanej przez firmę W.LEGUTKO. Przed przystąpieniem do zajęć praktycznych uczniowie poznali właściwości kopru oraz etapy jego wysiewu. Po części teoretycznej pierwszoklasiści, wspólnie z nauczycielami wysiewali zdrowy i pełen witamin koperek. Codziennie dbali o swoje roślinki, systematycznie je podlewając. Dziękujemy serdecznie firmie W.LEGUTKO za przekazanie darmowych pakietów edukacyjnych, dzięki którym uczniowie przekonali się, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego trybu życia, ale również świetna zabawa.

     • Mobilne Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

     • 16 maja 2023 r. gościliśmy w naszej szkole Edukatorów Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Jest to przedsięwzięcie realizowane przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech. Zajęcia warsztatowe prowadzone w naszej szkole dotyczyły bloków tematycznych: „Druk 3D” oraz „Sztuczna inteligencja & Gogle VR”.      

      W ramach pierwszego tematu Pani Edukatorka wprowadzała naszych uczniów w świat druku 3D - zapoznawała z budową i mechanizmem działania drukarki, własnościami wydruków oraz typami filamentów i innych materiałów, z których można drukować w takiej drukarce. Dodatkowo uczniowie mogli wykonać samodzielnie przedmioty za pomocą specjalnych długopisów w technologii 3D.

      Zajęcia z drugiego tematu dotyczyły zmian związanych z rozwojem sztucznej inteligencji i wirtualnej rzeczywistości. Uczniom podobały się eksperymenty z użyciem kamery - śledzenie ruchu i wykrywanie gestów, a wirtualne wędrówki przy wykorzystaniu Gogli VR były dla nich bardzo ekscytujące i pouczające.

      Warsztaty z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości ogromnie przypadły do gusty naszym uczniom, którzy podczas nich otrzymali mnóstwo informacji z zakresu nowych technologii i ich wykorzystania. Bardzo pięknie dziękujemy naszym Paniom Edukatorkom, które z całych sił starały się pobudzić wyobraźnię uczestników zajęć, inspirowały ich do działania, zachęcały do mądrego korzystania z nowych technologii, a profesjonalizm, energia, cierpliwość i pasja z jaką prowadziły zajęcia były po prostu imponujące. Zapraszamy do fotorelacji: filmy i zdjęcia zrobione z wykorzystaniem sprzęty z projektu Laboratoria Przyszłości.

      #LaboratoriaPrzyszlosci

      #LaboratoriaPrzyszłości

     • Podwójny sukces naszych uczniów w czwórboju lekkoatletycznym.

     • W ostatnich dniach uczniowie klas V i VI brali udział w zmaganiach lekkoatletycznych na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białobrzegach. W pierwszym – gminnym etapie zarówno dziewczęta jak i chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając tytuł Mistrza Gminy Łańcut. W ubiegły wtorek 16.05.2023 r. powtórzyli swoje osiągnięcia, tym razem na szczeblu powiatu. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary za pierwsze miejsce w powiecie łańcuckim oraz prawo startu w zawodach wojewódzkich.

      Na sukces dziewcząt zapracowały: Nadzieja Śliż, Kinga Ulman, Izabela Podolec, Katarzyna Trojniar, Rozalia Stropek, Maria Panek, Zuzanna Grad

      Na sukces chłopców zapracowali: Szymon Nawojski, Michał, Wojtyna, Wiktor Kuźniar, Filip Patrzałek, Bartłomiej Szylar, Oliwier Filar, Jan Kuźniar, Sławomir Litwin

      Czwórbój lekkoatletyczny to rywalizacja 6 osobowych drużyn w biegu na 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu na 600 m (dziewczęta) lub 1000 m (chłopcy).

     • I miejsce dziewcząt i chłopców w Gminnych Igrzyskach Dzieci w  trójboju lekkoatletycznym.

     • Nasi najmłodsi sportowcy odnieśli pierwszy sukces w  gminnych zawodach lekkoatletycznych, rozgrywanych w sobotę 13 maja w Białobrzegach.

      Młodzi reprezentanci rywalizowali drużynowo i indywidualnie startując w trzech konkurencjach: biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal.

      Dziewczęta i chłopcy spisali się na medal, a dosłownie na złote medale J, wygrywając klasyfikację drużynową oraz zdobywając 5 z 6 indywidualnych nagród.

      Dziewczynki startowały w składzie:

      Julia Bytnar (kl.III b), Martyna Kucharska, Dominika Tarocińska, Julita Trojniar (kl. IV a), Kinga Sobek, Julia Wanowicz (kl. IV b).

      Drużyna chłopców wystąpiła w składzie:

      Jakub Falger,  Karol Grad,  Kamil Michno (kl. IV a), Nikodem Baran, Radosław Kruk (kl.IV b).

      Młodzi lekkoatleci otrzymali złote medale, puchar i dyplom.

      Wyróżnienia indywidualne zdobyli:

      Julita Trojniar - I miejsce                Nikodem Baran – I miejsce

      Julia Bytnar – II miejsce                  Jakub Falger     – II miejsce

                                                                  Radosław Kruk – III miejsce

      Uczniowie otrzymali prawo reprezentowania gminy w zawodach powiatowych.

      Gratulacje !!!

     • Mobilna Wystawa Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz w naszej szkole

     • 9 maja 2023 r. gościliśmy w naszej szkole Animatorów Podkarpackiego Centrum Nauki  Łukasiewicz, którzy przyjechali do nas z Wystawą Mobilną. Obejmowała ona interaktywne eksponaty, które wzbudzały ciekawość uczniów, zachęcały do samodzielnego myślenia i poznawania otaczającego ich świata. Pozwalały również uzyskać odpowiedzi na pytania: Jak to jest zrobione? Jak to działa? Nasza szkoła zgłosiła także swój udział do Systemu Szkół Partnerskich Podkarpackiego Centrum Nauki, dlatego mamy nadzieję na interesującą i owocna współpracę z PCN Łukasiewicz.

     • Audycja SM Yamaha

     • 8 Maja 2023 r. Szkoła Muzyczna Yamaha odwiedziła nas z ostatnią audycją muzyczną w roku szkolnym 2022/2023. Tym razem motywem przewodnim spotkania były tańce ludowe narodowe. Tancerze zaprezentowali  młodej widowni: poloneza, krakowiaka, oberka, mazura i tańce rzeszowskie oraz piękne, kolorowe stroje typowe dla różnych regionów Polski: strój krakowski, lubelski, łowicki i rzeszowski. Zapraszamy do fotorelacji 😊

     • Nasi uczniowie w konkursie "As Trzecich Klas"

     • Dnia 28 kwietnia kilkoro uczniów z klasy III a i III b reprezentowało naszą szkołę w gminnym konkursie matematycznym ,,As trzecich klas”. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za podjęcie wyzwania udziału w tak trudnym konkursie. Szczególne słowa uznania należą się uczniowi klasy III b Piotrowi Chamotowi, który zajął w tym konkursie zaszczytne pierwsze miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na ścieżce edukacyjnej.

     • Wiosenna wycieczka klas czwartych

     • W dniu 26 kwietnia 2023 r. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w wycieczce do kina Helios, gdzie obejrzeli film „Szczęście Mikołajka”. Następnie udali się do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. Znajduje się tu prawie 200 interaktywnych eksponatów, które umożliwiły naszym uczniom eksperymentowanie, odkrywanie i doświadczenia. Nasi czwartoklasiści  wspaniałe się bawiąc, jednocześnie zdobywali wiedzę o otaczającym nas świecie.  

     • Święto Patrona Szkoły i Uroczystość 3 Maja

     • 28 kwietnia 2023 r. cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej uczestniczyła w pięknej uroczystości w kościele parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Albigowej. Obchodziliśmy święto ustanowienia Konstytucji 3 Maja połączone z Dniem Patrona naszej szkoły, którym jest ksiądz Antoni Tyczyński. Uroczystość rozpoczęło przejście uczniów i nauczycieli ze sztandarem szkoły pod kościół, gdzie nastąpiło złożenie wiązanki i zapalenie znicza pod tablicą upamiętniającą postać księdza Antoniego Tyczyńskiego. Następnie, w kościele, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótką część artystyczną z okazji Święta 3 Maja. Dopełnieniem tego uroczystego dnia była Msza Święta, do której oprawę muzyczną przygotowała scholka dziecięco-młodzieżowa. To było wyjątkowe i podniosłe wydarzenie dla wszystkich uczniów i nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej.

   • Kontakty

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
    • +48 17 2267191
    • 37 – 122 Albigowa 489
     woj. podkarpackie
     Poland
    • 815-181-06-75
    • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
  • Galeria zdjęć

    brak danych