• Udana inauguracja szkolnych zawodów sportowych podczas Igrzysk Dzieci w lekkiej atletyce w Białobrzegach

     • W miniony piątek 22 września 2023 r. na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji W Białobrzegach  mały miejsce Powiatowe Igrzyska Dzieci w lekkiej atletyce. Zawodnicy z klas IV- VI rywalizowali w czterech konkurencjach: biegu krótkim, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu długim. W zawodach wzięło udział 14 reprezentacji szkół z terenu powiatu łańcuckiego, łącznie ponad 100 uczestników. Bardzo udany występ zanotowali tam uczniowie naszej szkoły. Mistrzem powiatu w skoku w dal został Michał Wojtyna, drugie miejsce w biegu na 60 m wywalczył Szymon Nawojski , drugie miejsce wywalczyła również Zuzanna Grad w rzucie piłeczka palantową, trzecie miejsca zajęli: Jakub Sobkowicz w skoku w dal, Milena Szpilka w tej samej dyscyplinie w kategorii dziewcząt i Filip Patrzałek w rzucie piłeczką palantową. Szkołę reprezentowali ponadto: Gabriela Grad, Katarzyna Trojniar, Maria Panek, Wiktor Kuźniar i Bartłomiej Kuźniar.

     • Akcje charytatywne „Szlachetna kawiarenka” i „Dzień piżamy”

     • Po raz trzeci nasza szkoła zaangażowała się w ogólnopolską akcję charytatywną „Dzień piżamy. Obudź w sobie anioła”. Chcieliśmy w ten sposób okazać wsparcie dzieciom przebywającym na oddziałach onkologicznych.

      Dziękujemy jeszcze raz wszystkim uczniom za udział, a szczególne podziękowania kierujemy do klasy IV b, która razem z Panią Wychowawczynią w pełnym składzie wzięła udział w piżamowej akcji.

      Bardzo dziękujemy również szkolnym Wolontariuszom, którzy przygotowali słodkości na pierwszą wywiadówkę, a Wam, drodzy Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy szkoły, za to, że doceniliście ich zaangażowanie. Część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana na konto fundacji „Gdy liczy się czas”, sprawującej patronat nad akcją „Dzień piżamy”

      #Dzieńpiżamy

      #FundacjaGdyLiczySięCzas

     • Akcja Narodowe Czytanie 2023

     • 12 września br. już po raz kolejny nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tegorocznej edycji czytaliśmy powieść Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem”. Aktywny udział w tym popularyzującym czytelnictwo wydarzeniu wzięli wszyscy uczniowie kl. IV-VIII oraz nauczyciele. Wysłuchaliśmy listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji. W klimat nastrojowej lektury wprowadziła nas okolicznościowa dekoracja oraz informacje przekazane przez nauczycieli j. polskiego na temat bohaterów i patriotycznego przesłania dzieła. Uczniowie poznali biografię autorki, czytali wybrane fragmenty powieści ,,Nad Niemnem” i dyskutowali na ich temat. Klasy siódme wyszły w plener i piękno oraz wagę czytanych tekstów młodzież przeżywała na łonie przyrody. Aby lepiej poznać atmosferę dzieła, odczuć piękno nadniemeńskiej przyrody, wysłuchać rozmów bohaterów o Polsce, obejrzeliśmy fragmenty ekranizacji powieści. Wszyscy mogli również odbić w swoich zeszytach stempel okolicznościową pieczęcią przysłaną z kancelarii prezydenta

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Wszystko rozpoczęło się w 2008 roku, kiedy Peter H. Reynols wydał książkę dla dzieci " The Dot" ( czyli " Kropka") , w której opowiedziana została historia małej Yashitii. Nieśmiała dziewczynka dzięki mądrej nauczycielce od plastyki uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowana Dnia Kropki. W naszej szkole uczniowie klas 1-3 od samego rana cieszyły się tym dniem. Motywem przewodnim była kropka. Dzieci zainspirowane małą Yashi tworzyły kropkowe dzieła sztuki, organizowały gry terenowe, które wymagały zaangażowania wszystkich uczniów, ponieważ celem było znalezienie skarbu. Zabawa była świetna, a pogoda wymarzoną. To był wspaniały i niezapomniany dzień :-)

     • Audycja muzyczna SM Yamaha

     • W piątek, 8.09.2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazowej audycji muzycznej. Podczas spotkania mogli posłuchać utworów granych na różnych instrumentach przez nauczycieli Szkoły Muzycznej Yamaha. Ta pierwsza w tym roku szkolnym lekcja umuzykalniająca była zapowiedzią kolejnych wspólnych spotkań z muzyką, na które nasi uczniowie z niecierpliwością czekają :-)

     • Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Szkoły Pełne Talentów

     • Ruszyła druga edycja akcji Lidla dla szkół „Szkoły pełne talentów 2”.

      Pomóż naszej szkole zbierać talenciaki i wygrywać nagrody:

      Od 1 września 2023 r. po raz kolejny zbieramy Talenciaki, za które szkoła może otrzymać ciekawe nagrody.

      1. Zrób zakupy w Lidlu za minimum 50 zł (w tym przynajmniej jedno warzywo lub jeden owoc).

      2. Przy kasie odbierz kupon – Talenciaka.

      3. Przekaż Talenciaka naszej szkole – można to zrobić na dwa sposoby:

      Należy odszukać szkołę na stronie Lidla: (Szkoła Podstawowa im. ks. Antoniego Tyczyńskiego w Albigowej):

      https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040005734

      i zeskanować kod QR z TALENCIAKA (można go też wpisać ręcznie)

      lub przynieść talenciaka do sekretariatu szkoły.

      Klienci będą mogli otrzymać Talenciaki za zakupy w sklepach Lidl od 1 września do 5 listopada 2023 r.

     • Uroczysta inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2023/2024

     • Każdy wrzesień niesie ze sobą rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. To wyjątkowe wydarzenie gromadzi corocznie uczniów, rodziców i nauczycieli na wspólnej, uroczystej akademii. Tak było również podczas dzisiejszej inauguracji roku szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Albigowej.

      Na wstępie uroczystości pan Dyrektor Adam Hoły serdecznie przywitał wszystkich obecnych, podkreślając ogromne znaczenie współpracy oraz nowych możliwości, jakie niesie ze sobą każdy kolejny rok szkolny. W swoim  przemówieniu szczególne słowa skierował do pierwszoklasistów, którzy właśnie wkroczyli w progi szkoły, gotowi do fascynującej przygody z nauką. Przypomniał także wszystkim uczniom, że edukacja jest kluczem do przyszłości i otwiera drzwi do nieograniczonych możliwości i sukcesów.

      Część artystyczna przygotowana przez trzecioklasistów z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2023/2024 była pełna emocji, ekspresji i radości.

      Życzymy naszym uczniom, aby ten rok okazał się dla nich wspaniałą przygodą, a szkoła była miejscem zdobywania wiedzy i rozwijania uzdolnień 😊

     • OTWARCIE  NOWEGO PRZEDSZKOLA W ALBIGOWEJ

     • W dniu 2 września 2023 r. w obecności zaproszonych gości, licznie zgromadzonych mieszkańców Albigowej, rodziców dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej Wójt Gminy Łańcut wraz z Dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dokonali uroczystego otwarcia Nowego Przedszkola w Albigowej.

      Na wstępie Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w kilku słowach powitał wszystkich przybyłych gości. Wyraził radość z powodu powstania i możliwości funkcjonowania nowoczesnego przedszkola w Albigowej. Później nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali: wójt Gminy Łańcut pan Jakub Czarnota, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej pan Adam Hoły, sołtys wsi Albigowa pan Aleksander Kisała, oraz radni wsi Albigowa: pan Wiesław Wilk i pani Anna Szpunar.

      Następnie głos zabrał Wójt Gminy Łańcut i inni zaproszeni goście. Pan Jakub Czarnota podkreślił, że przedszkole to miejsce szczególne, które jest fundamentem w rozwoju dziecka i jego osobowości, dlatego obok doskonałej kadry pedagogicznej ważne jest również przyjazne, kolorowe i inspirujące środowisko, w którym dziecko przebywa. O tym, że nasze nowe przedszkole jest właśnie takim miejscem mogli się przekonać wszyscy podczas jego zwiedzania. Kolorowe sale „Zajączków”, „Lisków”, „Misiów” i „Sówek” zrobiły na zwiedzających duże wrażenie. Bardzo się z tego cieszymy.

      Uroczystego poświęcenia przedszkola dokonał ksiądz proboszcz Bogusław Kamiński.

      Na naszych „milusińskich” czekały podczas pikniku z okazji otwarcia nowego przedszkola różne atrakcje: dmuchańce, gry i zabawy pod okiem animatora, słodka niespodzianka, kiełbaska z grilla, wata cukrowa, soczek, a także pamiątkowe magnesy ze zdjęciem przedszkola, tulipany z materiału, balony i kotyliony-słoneczniki.

      Zabawa była świetna, zwłaszcza, że pogoda wyjątkowo dopisała.

      Dziękujemy pięknie wszystkim za przybycie, a rodzicom naszych przedszkolaków, że tak chętnie i licznie włączyli się w przygotowania do dzisiejszej imprezy.

   • Kontakty

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
    • +48 17 2267191
    • 37 – 122 Albigowa 489
     woj. podkarpackie
     Poland
    • 815-181-06-75
    • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
  • Galeria zdjęć

    brak danych