• Uroczyste Pasowanie na Ucznia

     • 25 października 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Albigowej odbyło się Pasowanie na Ucznia. Podczas uroczystej akademii pierwszaki złożyły ślubowanie na sztandar szkoły i zostały oficjalnie pasowane przez pana dyrektora Adama Hoły na uczniów. Dzieci ślubowały, że będą się pilnie uczyć, dbać o dobre imię szkoły i godnie ją reprezentować. Było to bardzo miłe i wzruszające wydarzenie zarówno dla dzieci jak i dla ich rodziców. Część artystyczna przygotowana na uroczystość pasowania obfitowała w liczne wiersze, piosenki i tańce. Zaprezentowany przez uczniów polonez i krakowiak szczególnie przypadły do gustu zaproszonym rodzicom i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na koniec dzieci otrzymały od Rady Rodziców upominki i zostały poczęstowane słodkimi babeczkami i wafelkami. To była bardzo miła uroczystość.

     • Projekt „Razem przeciw przemocy”

     • Dnia 9 października br. do naszej szkoły przybył teatr „Kurtyna”, który przedstawił dla dzieci klas I-IV bajkę profilaktyczną pt. „Dziki zachód”. Bajka przedstawiała kowboja o imieniu Maurycy, który otrzymał zadanie odnalezienia ważnego dla wszystkich dzieci skarbu. Po długiej podróży i wielu przygodach Maurycy odnalazł skarb, którym wcale nie okazał się smartfon (jak przekonywała go żaba Marta), lecz DOBRE MANIERY. To one są najbardziej potrzebne każdemu dziecku. Bohaterowie spektaklu pokazywali również jak prowadzić zdrowy tryb życia, dlaczego alkohol i papierosy nam szkodzą oraz jak aktywność fizyczna wpływa korzystnie na nasz organizm.

      Spektakl odbył się w ramach  projektu realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łańcut  pod nazwą „Razem przeciw przemocy” („Dom i szkoła bez przemocy”) współfinansowanym przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

      Po występie teatru „Kurtyna” z Krakowa naszą szkołę odwiedziła p. psycholog Agnieszka Rydzik oraz p. Arkadiusz Ciecierko – dzielnicowy KPP w Łancucie i p. Beata Lew – pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy w ramach  projektu „Razem przeciw przemocy” („Dom i szkoła bez przemocy”) współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poruszali tematykę przemocy.

      Pani psycholog rozmawiała z uczniami na temat różnych form przemocy, mitów dotyczących osób związanych z tym zjawiskiem oraz sposobów radzenia sobie w sytuacji, kiedy przemoc dotknie nas lub naszych najbliższych.

      Pan dzielnicowy opowiadając o bezpiecznych zachowaniach w domu, w szkole, na ulicy, poparł swój miniwykład filmikiem, przedstawiających pożądane reakcje dzieci w trudnych sytuacjach.

     • Warsztaty pierwszoklasistów w Sadach Albigowa

     • W środę 4 października 2023 r. uczniowie klas pierwszych wybrali się na wędrówkę do sadów w Albigowej. Po przyjściu na miejsce i zjedzeniu drugiego śniadania w altanie, wszyscy zabrali się do pracy w ramach warsztatów z okazji ,,Dnia jabłka”. Uczniowie wykonali eksperymenty, poznali ciekawe historie związane z owocami, rozwiązali zagadki i przyrządzili pyszne szarlotki w słoikach. Na koniec zajęć był czas na zabawę na świeżym powietrzu. Uczestnicy warsztatów bezpiecznie wrócili do szkoły, będą miło wspominać ten dzień :-)

     • Bomba witaminowa, czyli sałatka owocowa w klasie II a

     • Jedzenie owoców jest ważne nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim, że zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. W związku z tym w miniony piątek uczniowie klasy II a postanowili zrobić samodzielnie zdrową sałatkę owocową. Każde dziecko przyniosło z domu potrzebne akcesoria i różne owoce. Królowały jabłka i gruszki, ale nie zabrakło też mandarynek, bananów, pomarańczy, winogron, ananasa czy kiwi. Robienie sałatki owocowej było wielką frajdą i zabawą, a uśmiechnięte i pełne skupienia buzie pokazały, że zajęcia kulinarne bardzo się podobały. Wszystkie sałatki były przepyszne i zniknęły w mgnieniu oka

     • Gminne Igrzyska Dzieci w Kosinie

     • W dniu 7.10.2023 r. w Kosinie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci. W turnieju rywalizowało ze sobą sześć drużyn ze szkół w Soninie, Kosinie, Rogóżnie, Handzlówce, Cierpiszu i Albigowej. Dzieci uczestniczyły w siedmiu różnych konkurencjach, w których liczyła się szybkość, spryt i celność. Chłopcy w składzie: Leon Kłak, Damian Przybyło, Wit Wróbel, Oliwier Bytnar i Jan Bytnar oraz dziewczęta: Liliana Pysz, Oliwia Grad, Lena Rejman, Milena Chmura i Zuzanna Jaś w konkurencjach na czas nie mieli sobie równych. W całym turnieju zajęliśmy zaszczytne pierwsze miejsce zdobywając aż 38,5 pkt. Chcemy podziękować wszystkim którzy trzymali za nas kciuki. Warto pamiętać, że sport to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. Dziękujemy pani Małgosi Kluz i pani Basi Babiarz za przygotowanie dzieci do turnieju.

     • Finał Powiatowych Biegów Przełajowych

     • W piątek 6 października  2023 r. w Łańcucie odbył się Finał Powiatowy w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci.

      Drużyna dziewcząt, złożona z sześciu zawodniczek, miała do pokonania sztafetę 6 x 800 m.

      Zarówno młodsze jak i starsze dziewczęta  z naszej szkoły dzielnie walczyły i zdobyły II miejsce w powiecie.

      Skład dziewczęcej sztafety Igrzysk Dzieci: Maria Panek, Zuzanna Grad, Gabriela Grad, Julia Muca, Emilia Kuźniar, Julita Trojniar

      W sztafecie młodzieżowej pobiegły: Weronika Cyran, Jagoda Przybyło, Rozalia Stropek, Emilia Szewczyk, Nadzieja Śliż, Kinga Ulman.

      Chłopcy również dobrze się spisali i zdobyli IV miejsce.  Skład chłopięcej sztafety Igrzysk Dzieci: Filip Tajchman, Szymon Nawojski, Józef Śliż, Filip Patrzałek, Michał Wojtyna, Wiktor Kuźniar. Gratulujemy 😊

     • Udział naszych uczniów w wojewódzkich mistrzostwach w lekkiej atletyce

     • W dniu 28 września 2023 r. na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli odbył się Finał Wojewódzki Indywidualnych Mistrzostw SZS w Lekkiej Atletyce. Wzięło w nim udział blisko 500 uczniów z całego województwa.

      Naszą szkołę reprezentowali: Izabela Podolec, Natalia Śliż i Patryk Blajer w rzucie oszczepem, Amelia Tomaszek, Oliwier Filar w pchnięciu kulą, Kinga Falger i Kinga Ulman w skoku w dal, Rozalia Stropek w biegu na 600 m oraz Sławomir Litwin w biegu na 1000 m.

      Najwyższe lokaty w swoich dyscyplinach uzyskali : Izabela Podolec V miejsce , Amelia Tomaszek VI miejsce i Patryk Blajer VII miejsce.

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • 28 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania, do którego uprawnieni byli uczniowie klas 4-6 wyłoniono przedstawicieli władzy uczniowskiej. Przewodniczącym SU została Natalia Blajer, a pozostali członkowie zespołu to: Natalia Sagan, Joanna Wojturska i Oliwier Szela.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy 😊

     • Powiatowe indywidualne zawody lekkoatletyczne

     • Uczniowie klas VII i VIII  reprezentowali naszą szkołę w Finale Powiatowym Indywidualnych Mistrzostw SZS w Lekkiej Atletyce. Wielu uczniów zajęło miejsca na podium, ale postawa wszystkich reprezentantów zasługuje na pochwałę.

      W sportowych zmaganiach wzięli udział:                                            

      Dziewczęta: Falger Kinga (II miejsce – skok w dal), Kinga Ulman (III miejsce – skok w dal),  Weronika Cyran (II miejsce bieg na 300 m), Izabela Podolec  (I miejsce – rzut oszczepem), Nadzieja Śliż (III miejsce – rzut oszczepem), Rozalia Stropek (III miejsce w biegu na 600 m), Amelia Tomaszek  (I miejsce – pchnięcie kulą), Natalia Skawina i Natalia Tarocińska (pchnięcie kulą).

      Chłopcy: Jan Kuźniar ( bieg na 300 m), Patryk Blajer (II miejsce – rzut oszczepem), Sławomir Litwin (III miejsce - bieg 1000 m), Dawid Mokrzycki (bieg na 100 m), Oliwier Filar (II miejsce – pchnięcie kulą).

      Wszystkim uczestnikom zawodów dziękujemy za wysiłek i godne reprezentowanie barw szkoły.

      Opiekunami uczniów byli p. Krzysztof Gugała i p. Alina Szczepańska

     • Nasza szkoła w gronie laureatów konkursu: "Pracownia Kompetencji Cyfrowych"

     • Miło nam poinformować, że nasza szkoła została laureatem ogólnopolskiego Konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, który został ogłoszony na początku czerwca 2023 r. Uczestnicy konkursu mogli startować w 3 kategoriach wiekowych. Wspólnym motywem było zrealizowanie określonego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę. Nasza szkoła wystartowała w kategoriach: klasy 1-3 i klasy 4-6.  Uczniowie zrealizowali kursy: Internetowa szkoła słonia Spacjusza pt. „Internet to nie wszystko” i Przygody Profesora N@tki, czyli jak mądrze korzystać z Internetu pt. „Uprzejmy internauta”.

      Po zrealizowaniu kursów wysłaliśmy zgłoszenie na konkurs, do którego dołączyliśmy prace konkursowe. W klasach młodszych nasi uczniowie z klasy III b: Piotr i Wiktor Świętoniowscy przygotowali projekt kolorowanki, która dotyczyła sposobów na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnościami podejmowanymi w Internecie i poza Internetem. W kategorii klas 4-6  uczennica Weronika Cyran wykonała plakat z hasłem promocyjnym dotyczącym zasad właściwego zachowania w sieci oraz sposobów reagowania na trudne sytuacje w Internecie.

       Cieszymy się, że pomimo licznie nadesłanych prac (3075) znaleźliśmy się w gronie zwycięzców konkursu oraz że wkrótce trafi do nas mobilna pracownia komputerowa składająca się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania. Zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie ułatwiające pracę z uczniami oraz interaktywny monitor.

      Jesteśmy dumni z tego, że nasza szkoła kolejny raz znalazła się w gronie laureatów konkursu na mobilną pracownię  komputerową.

      Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK.

     • Szkolny Dzień Chłopaka

     • 29 września 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Jednym z sympatycznych akcentów w tym dniu było noszenie przez uczniów krawata lub muchy. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie, a kolorowe muszki i krawaty pożyczone z szaf szanownych tatusiów naszych uczniów sprawiły, że wokół od razu zrobiło się weselej.  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, a panom młodszym i starszym składamy serdeczne życzenia.

     • Jesienne warsztaty w sadach w Albigowej

     • 27 września 2023 r. klasy drugie udały się na pieszą wycieczkę do sadów w Albigowej, gdzie uczestniczyły w warsztatach z okazji „Dnia Jabłka”. W trakcie zabawy uczniowie poznali wiele ciekawostek na temat jabłek, przeprowadzili eksperymenty, a także rozpoznawali najpopularniejsze w Polsce owoce różnymi zmysłami. Niewątpliwie najbardziej wyczekiwanym momentem spotkania były warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie samodzielnie przygotowali szarlotkę w słoiczku. Na koniec uczniowie klas drugich korzystając z pięknej pogody mogli do woli bawić się na placu wokół folwarku. To był naprawdę udany dzień 😊

     • Klasa II b na warsztatach stolarskich :-)

     • Bardzo ciekawą lekcję odbyli w ubiegły piątek nasi uczniowie z klasy II b. W szkolnej pracowni Laboratoriów Przyszłości własnoręcznie wykonali piękne drewniane domki. Samodzielnie, za pomocą piłki cięli drewniane deseczki, a następnie szlifowali je papierem ściernym. Kolejnym etapem pracy było przyklejenie dachów, malowanie domków na wybrane przez siebie kolory  oraz zdobienie ich filcowymi oknami i drzwiami. Efekt jest niesamowity. Zobaczcie, czy Wam także się podoba….zapraszamy do fotorelacji 😊

     • Próbna ewakuacja

     • W piątek, 29 września 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Albigowej odbyła się próbna ewakuacja przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Albigowej. Po sygnale dźwiękowym w postaci - 3 długich dzwonków uczniowie wraz z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły opuścili budynek szkolny i udali się na miejsce zbiórki  - parking przed nowym przedszkolem. Następnie nauczyciele przekazali p. Dyrektorowi Adamowi Hoły informacje dotyczące stanu liczebności klas/grup. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Takie alarmy próbne są bardzo ważne, gdyż przygotowują do odpowiedniego zachowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że w naszej szkole wszyscy wiedzą, jak postępować w takich sytuacjach. Dziękujemy panu Janowi Kluzowi za pomoc w przeprowadzeniu próbnej ewakuacji.

     • Ognisko integracyjne klas piątych

     • W dniu 21 września 2023 r. obie klasy piąte udały się na stadion Arki Albigowa. Uczniowie  wspólnie spędzili czas  na zabawie,  grze w piłkę siatkową i nożną, pieczeniu  kiełbasek i pianek.  Było wesoło, a piękna  pogoda sprzyjała integracji  i nabieraniu sił do pracy w nowym roku szkolnym. To był naprawdę mile spędzony czas 😊

   • Kontakty

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
    • +48 17 2267191
    • 37 – 122 Albigowa 489
     woj. podkarpackie
     Poland
    • 815-181-06-75
    • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
  • Galeria zdjęć

    brak danych