• Warsztaty informatyczne ,,Drukuj  w 3 D”

     • W dniu 9 stycznia 2024 roku klasy pierwsze miały przyjemność uczestniczyć w interesującej lekcji informatyki. Inicjatorem spotkania był pan Maciej Michna, który podzielił się z nami swoją pasją i zaprezentował dzieciom działanie drukarki 3D. Podczas zajęć wydrukowaliśmy kolorowe zakładki do książek i obejrzeliśmy wystawę różnych trójwymiarowych modeli. Na koniec spotkania pierwszoklasiści mieli okazję pograć w gry planszowe i zręcznościowe, które również powstały przy użyciu drukarek pana Macieja. Dzieci były zafascynowane spotkaniem i już pytają o możliwość uczestniczenia w kolejnych warsztatach.

     • Wycieczka klas pierwszych do Rzeszowa

     • We wtorek 16.01.2024 r. wczesnym rankiem klasy pierwsze wyjechały na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym miejscem, które odwiedzili pierwszoklasiści było kino. Tam uczestniczyli w lekcji dotyczącej emocji i obejrzeli bajkę animowaną pt.: ,,Wyfrunięci”. Następnie uczniowie udali się do sali zabaw ,,Kolorowy Świat”, gdzie spędzili dwie godziny na wesołej aktywności polegającej na bieganiu, skakaniu, zjeżdżaniu i innych atrakcjach. Po skończonej zabawie pierwszoklasiści wsiedli do autokaru i obserwując wielkie, wirujące płatki śniegu wrócili do szkoły. Wszyscy byli zmęczeni ale bardzo szczęśliwi. Ach, co to był za dzień …

     • Dzień Babci i Dziadka w Zerówce

     • Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i dobrocią. Dziś dzieci z naszej Zerówki gościły swoje Babcie oraz Dziadków na wspaniałej uroczystości z okazji ich święta. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze dzieci pod okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce przygotowane na dzisiejszą akademię. Następnie wnuki obdarowały babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi prezentami oraz poczęstowały ich słodkimi wafelkami i ciastkami.  Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków świadczą o tym, jak ważne są takie chwile spędzone wspólnie z wnukami.

     • Szkolny Wolontariat

     • Z okazji Dnia Babci i Dziadka członkowie Samorządu Uczniowskiego wybrali się z wizytą do domu opieki „Złoty liść”. Młodzież rozdała pensjonariuszom samodzielnie przygotowane słodkie upominki i wspólnie spędziła z nimi czas na rozmowach i grach w planszówki. Spotkanie z seniorami nie tylko otwierało serce na drugiego człowieka, ale również uczyło wrażliwości i empatii. To była bardzo miła wizyta 😊

     • W szkolnej pracowni Laboratorium Przyszłości

     • W szkolnej pracowni Laboratorium Przyszłości uczniowie z klas III własnoręcznie wykonali prezenty dla Babci i Dziadzia. Technika wykonania pracy to "String art". Uczniowie początkowo szlifowali wycięte deseczki. Kolejnym etapem pracy było przybicie gwoździków. Następnie owinięcie gwoździ kolorowymi nićmi. Takim sposobem powstał tulipan. Dziadkowie byli pod ogromnym wrażeniem wykonanej pracy. Sami zobaczcie...

     • Dzień Babci i Dziadka w klasach trzecich

     • Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to jest w nim taki moment, w którym robi się cieplej na sercu - ten moment to Święto wszystkich Babć i Dziadków, chwila obfitująca w uśmiechy, wzruszenie i radość.

      18 stycznia 2024 roku w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z klasy III a i III b wraz ze swoimi paniami przygotowały piękne przedstawienie Jasełkowe. Nie zabrakło w nim wspólnie śpiewanych kolęd, scenek świątecznych oraz układów tanecznych. Starannie przygotowana scenografia oraz wyjątkowe stroje i rekwizyty dodały uroku całemu programu artystycznemu. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuki oraz wnuczki i nagradzać je gromkimi brawami. Było naprawdę miło i wzruszająco. Na zakończenie dzieci zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły babciom i dziadziom własnoręcznie wykonane prezenty. Dodatkowo rodzice przygotowali słodki poczęstunek w postaci wafelków i ciasteczek.

      Całe spotkanie upłynęło w sympatycznej i serdecznej atmosferze.

     • SZKOLNY WYJAZD NA NARTY

     • 10 stycznia 2024 roku miłośnicy białego szaleństwa z naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe do ośrodka narciarskiego KiczeraSki w Puławach. Korzystając ze znakomitych warunków na stoku każdy mógł cieszyć się zimowym sportem, zarówno zaprawieni narciarze, jak i początkujący, którzy przeszli szkolenie pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Humory dopisywały, a piękna słoneczna pogoda towarzyszyła nam przez cały dzień. Wyjazd możemy uznać za udany.

      Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i zapraszamy do szusowania wszystkich, szczególnie tych, którzy mają ochotę rozpocząć swoją przygodę z nartami.

     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

     • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I-III biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. „Jak mówić o niepełnosprawności?” pod patronatem Wydawnictwa Edukacyjnego - Kapelusz z Kwiatami. Celem projektu jest uwrażliwienie dzieci na obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnościami, rozwijanie empatii, kształtowanie tolerancji oraz likwidowanie uprzedzeń i stereotypów. Podczas zajęć uczniowie poznają różne niepełnosprawności oraz nauczą się w jaki sposób mogą pomagać i spędzać czas z osobami niepełnosprawnymi.

   • Kontakty

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
    • +48 17 2267191
    • 37 – 122 Albigowa 489 woj. podkarpackie Poland
    • 815-181-06-75
    • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
  • Galeria zdjęć

    brak danych