• Wizyta w Domu Seniora "Złoty Liść"

     • 26.03.2024 r. wolontariuszki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej wraz z opiekunkami, odwiedziły Dom Seniora ,,Złoty Liść". Czas minął uczniom i seniorom na grach planszowych i rozmowach. Takie spotkania są bardzo potrzebne - wnoszą wiele dobrego dla wszystkich i dają dużo radości. Spotkanie jak zwykle upłynęło w bardzo miłej atmosferze :-)

     • Happening profilaktyczny „Moje hobby”

     • W czwartek 21.03.2024 r., wraz z obchodami pierwszego dnia wiosny, odbył się w naszej szkole już po raz kolejny happening profilaktyczny „Moje hobby”. Uczestnicy przedstawiali swoje pasje jako alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu, zachęcając innych do poszukiwania i rozwijania swoich zainteresowań oraz motywując do dbania o własne zdrowie fizyczne i psychiczne.  Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii za sfinansowanie nagród dla uczestników happeningu.

     • Spektakl profilaktyczny dla naszych przedszkolaków

     • We wtorek 19.03.2024 r. gościliśmy po raz kolejny w naszej szkole p. Piotra Ślęzaka aktora z teatru  AlPMIM Interwencja Artystyczna z Krakowa. Tym razem widzami „Baśni o chłopcu, który strach pokonał” byli najmłodsi przedstawiciele naszej szkoły – przedszkolaki. Historia pastuszka, zobrazowana teatrem lalki wzbudzała duże emocje, cały czas trzymała w napięciu. Dzieci jednak świetnie radziły sobie ze strachem, który wzbudza część scen. Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie widowiska.

     • Dziewczęta z naszej szkoły mistrzyniami powiatu łańcuckiego w piłce siatkowej, chłopcy srebrnymi medalistami…..

     • W ubiegłym tygodniu hala sportowa w Albigowej gościła najlepsze drużyny z powiatu łańcuckiego w piłce siatkowej dzieci. W środę rywalizowali między sobą chłopcy z Rakszawy, Żołyni, Łańcuta ( SP nr2) i Albigowej. W wyniku tej rywalizacji nasza drużyna wywalczyła drugie miejsce ulegając jedynie nieznacznie zespołowi z Żołyni. W czwartek swój turniej rozgrywały dziewczęta. Wśród rywalizujących drużyn znalazły się zespoły z Łańcuta ( SP nr 2), Rakszawy, Dąbrówek i Albigowej. Po emocjonujących spotkaniach dziewczęta z Albigowej z kompletem zwycięstw , sięgnęły po tytuł mistrzowski , zdobywając jednocześnie prawo udziału w zawodach na szczeblu rejonowym. Do sukcesu naszych uczniów niewątpliwie przyczyniła się licznie zgromadzona na trybunach publiczność, która swoim dopingiem wspierała swoich kolegów podczas rozgrywanych meczów.

       

      W drużynie dziewcząt zagrały: Gabriela Grad, Milena Szpilka, Katarzyna Trojniar, Maria Panek, Maja Cwynar, Emilia Kuźniar, Gabriela Grad, Julita Trojnar, Martyna Kucharska

       

      W drużynie chłopców zagrali: Michał Wojtyna, Wiktor Wróbel, Wiktor Kuźniar, Dawid Maternia, Jakub Sobkowicz, Szymon Nawojski, Michał Kud, Kamil Jonak, Tomasz Bytnar, Jakub Falger.

     • Podwójny sukces naszych uczniów podczas zawodów siatkarskich

     • W sobotę 2.03.2024 r.  uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnych Igrzyskach Dzieci w piłce siatkowej. Zawody odbywały się w Rogóżnie i zgromadziły drużyny z 7 miejscowości gminy Łańcut (Rogóżna, Głuchowa, Soniny, Wysokiej, Handzlówki, Cierpisza i Albigowej), rywalizujących odrębnie w kategorii chłopców i dziewcząt.

      Po pełnym emocji turnieju zarówno chłopcy jak i dziewczęta z Albigowej, z kompletem zwycięstw w swoich rozgrywkach zostali Mistrzami Gminy . Otrzymali okazały puchar, dyplom oraz pamiątkowe medale. W najbliższym czasie, będą reprezentowali gminę Łańcut na zawodach powiatowych.

       

      Oprócz sukcesu drużynowego warto podkreślić indywidualne osiągnięcia naszych uczniów:

      najlepsza zawodniczka turnieju - Gabriela Grad

      najlepiej rozgrywająca - Milena Szpilka

      najlepiej atakująca - Katarzyna Trojniar

      najlepszy zawodnik turnieju - Michał Wojtyna

      najlepiej rozgrywający - Wiktor Wróbel

      Wyróżnieni zawodnicy otrzymali dodatkowe medale oraz pamiątkowe statuetki.

       

      Drużyna dziewcząt - Gabriela Grad, Milena Szpilka, Katarzyna Trojniar, Emilia Kuźniar, Maja Cwynar, Julia Wanowicz, Martyna Kucharska, Julita Trojniar, Zuzanna Grad.

      Drużyna chłopców - Michał Wojtyna, Wiktor Wróbel, Wiktor Kuźniar, Dawid Maternia, Kamil Jonak, Michał Kud, Jakub Falger, Tomasz Bytnar, Bartłomiej Kuźniar

     • Feryjny konkurs biblioteczny „Zbuduj Nasza Szkołę w Minecrafcie” rozstrzygnięty.

     • Już po raz kolejny uczniowie budowali trójwymiarowy niezwykły świat Minectaft. Z wielką starannością wykonali wirtualne szkoły w programie Minecraft. Każda budowana Szkoła w sześciennym świecie stanowi unikatową budowlę. Ta komputerowa gra survivalowa pozwala m.in. na budowanie obiektów położonych w losowo generowanym świecie, mając do dyspozycji nieograniczony świat w którym mogą zdobywać liczne osiągnięcia, pobudzić swoją wyobraźnię i kreatywność.

       Komisja wyróżniła wszystkich uczestników i przyznała nagrody: dla Sebastiana Bytnara, Błażeja Kluza V a, dla Michała Litwina 0 b, dla Wojciecha Litwina II a, dla Macieja Gaweł, Jana Furmana IV a, dla Huberta Szydełko, Michała Kuda VI a, dla Sebastiana Beckera, Wiktora Bartmana III b, dla Sławomira Litwina VII a. Gratulujemy 😊

     • „Mówimy o niepełnosprawności”

     • 1 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wózka Inwalidzkiego i w związku z tym wydarzeniem do naszej szkoły przyjechali niecodzienni goście z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji działającej na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową. Podczas spotkania z dziećmi przybliżali oni problemy z jakimi borykają się osoby na wózkach, ale przede wszystkim opowiadali o możliwościach aktywnego i samodzielnego życia, jakie można prowadzić mimo ograniczeń ruchowych.  Podczas praktycznych ćwiczeń i pokazów dzieci poznawały zasady pomocy osobom z niepełnosprawnością oraz same próbowały pokonywać bariery architektoniczne. Zarówno tematyka spotkania, jak i możliwość bezpośredniego kontaktu z osobami z niepełnosprawnością ruchową, jest nam wszystkim bardzo potrzebna, gdyż otwiera nas i uwrażliwia na potrzeby osób żyjących wśród nas.

     • I miejsce chłopców i III miejsce dziewcząt w Gminnych  Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej

     • W sobotę 24 lutego 2024 r. w naszej szkole, zostały rozegrane Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.

      Chłopcy rywalizowali w grupie trzech drużyn: Albigowa, Głuchów i Sonina i okazali się najlepszą drużyną.

      W zawodach wzięli udział: Filip Michalec, Bartosz Furman, Filip Wojtyna, Miłosz Reizer, Błażej Kuźniar, Szymon Ulman, Filip Jastrzębski, Bartłomiej Szylar, Alan Madej, Miłosz Grodecki, Sławomir Litwin.  

      Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika w grupie chłopców otrzymał Błażej Kuźniar.

      Dziewczęta walczyły w grupie pięciu drużyn: Albigowa, Głuchów, Kraczkowa, Sonina i Kosina.

      Po zaciętych pojedynkach uczennice ostatecznie uplasowały się na trzecim miejscu.

      W rozgrywkach wystąpiły: Izabela Podolec, Kamila Kużniar, Nadzieja Śliż, Natalia Tarocińska, Julia Szpunar, Julia Kuźniar i Kinga Ulman.

      Nagrodę dla najlepszej atakującej turnieju otrzymała Izabela Podolec.

      Gratulujemy.

   • Kontakty

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
    • +48 17 2267191
    • 37 – 122 Albigowa 489
     woj. podkarpackie
     Poland
    • 815-181-06-75
    • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
  • Galeria zdjęć

    brak danych