• As Trzecich Klas

     • Dnia 24 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Wiktoria Pawul, Jan Bytnar, Wit Wróbel wzięli udział w Gminnym Konkursie Matematycznym "As w trzecich klas". Konkurencja była duża, ponieważ do rozwiązywania trudnych zadań matematycznych przystąpiło 26 uczniów z całej gminy. Tym bardziej cieszy fakt, że Wiktoria Pawul zajęła I miejsce Jan Bytnar II miejsce, a Wit Wróbel wyróżnienie. Gratulujemy umiejętności i zapału do nauki matematyki :-)

     • Żywa lekcja historii w wykonaniu grupy Rekonstrukto

     •  15 kwietnia 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii pt. „Powstanie Warszawskie", przeprowadzonej przez grupę artystyczną "Rekonstrukto". Podczas tego spotkania mieli oni okazję zapoznać się z  historią Polski i Polaków żyjących podczas II wojny światowej oraz obejrzeć stroje historyczne i różnego rodzaju broń, a także inne eksponaty.  Uczniowie zobaczyli, co nosił w plecaku ówczesny żołnierz, jak kontaktował się z innymi, z jakiego sprzętu bojowego korzystał oraz jak udzielano pomocy medycznej rannym. Ciekawe opowieści prowadzących połączone z pokazem i angażowaniem publiczności wywołały żywe i autentyczne zainteresowanie ze strony uczniów. Dziękujemy

     • Konkurs Ekologiczny

     • 16 kwietnia w I LO w Łańcucie odbył się II etap Konkursu Ekologicznego. W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych, którzy zostali zakwalifikowani po I etapie – teście wiedzy przeprowadzonym on-line. Siedmiu uczniom naszej szkoły udało dostać się do II etapu. Konkurs zakończył się sukcesem Michała Barana, który zajął I miejsce. Pozostali uczestnicy – Zuzanna Dudek, Aleksandra Magryś, Joanna Wojturska, Filip Michalec, Dawid Mokrzycki, Natalia Sagan również stanęli na podium, zdobywając III  miejsce.

      Konkurs Ekologiczny był częścią Festiwalu Ekologicznego. W wydarzeniu wzięli udział m.in. prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego Mateusz Mołoń, dyrektor Bieszczadzkiego Parku Narodowego dr Ryszard Prędki, którzy wygłosili ciekawe wykłady. W projekcie ekologicznym uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

      Dziękujemy I LO za możliwość udziału w Festiwalu Ekologicznym, a naszym uczniom gratulujemy sukcesów.

     • II Międzynarodowy Dzień Książki z Europe Direct Rzeszów

     • Po raz drugi nasza Szkoła wzięła udział w obchodach II Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci z EUROPE DIRECT Rzeszów. Tegoroczne hasło akcji Przystanek – Ziemia! Akcja Czytelnicza odbyła się w nawiązaniu do przypadającego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci wzięliśmy udziału w akcji czytania na głos uczniom fragmentów książek podejmujących tematy dotyczące przyrody, ekologii, zmian klimatycznych. Powstały prace plastyczne na podstawie uzyskanych informacji podczas akcji. Zapraszamy do fotorelacji

     • Wyjątkowa lekcja w kinie

     • Czym jest gatunek filmowy? Jak buduje się napięcie w horrorze, a jak w thrillerze? Czym jest hybryda filmowa?  Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące  tajników sztuki filmowej  dostarczyły uczniom naszej szkoły  zajęcia  multimedialne z cyklu ,,Lekcja w kinie”, w których  9 kwietnia 2024 r. wzięły udział  kl.Va,b i VIb.

       Zajęcia świetnie łączyły edukację i rozrywkę, aktywizowały twórczo uczniów, inspirowały do świadomego odbioru przekazu płynącego z ekranu. Uczniowie chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w lekcji, dzieląc się swoją wiedzą z prowadzącym ją aktorem. Po lekcji uczestniczyli w projekcji filmu ,,Biegnij Amelio!”, który jest wzruszającą opowieścią o zbuntowanej nastolatce, która na górskim szlaku nauczyła się cieszyć życiem pomimo nieuleczalnej choroby.

        ,,Lekcja w kinie” to projekt realizowany przez Centrum Edukacji Filmowej. Udział w tych zajęciach jest  ciekawą i cieszącą się wśród naszych uczniów  alternatywą edukacji medialnej prowadzonej w szkole.

     • Kwietniowa audycja SM Yamaha

     • Gościem kwietniowej lekcji umuzykalniającej SM Yamaha był pan Sławomir Urban. Wraz z prowadzącym spotkanie panem Jakubem Furmanem zaprezentowali naszym uczniom różne instrumenty dęte blaszane. Najpierw dzieci mogły usłyszeć jak brzmi puzon suwakowy, a następnie pan Sławomir zagrał na  puzonie wentylowym. W jego wykonaniu usłyszeliśmy także utwory z wykorzystaniem, tuby waltorni oraz suzafonu. Pan Sławomir zagrał też na barytonie, a uczniowie w rytm jego muzyki maszerowali jak na defiladzie. Wyjątkowe zainteresowanie naszych dzieci wzbudził puzon mały oraz kazoo puzon.  Uczniowie biorący udział w tej na tej audycji muzycznej świetnie się bawili.

     • Akcja "Pola Nadziei" - Wiosna 2024

     • "Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka....."

      Już kolejny raz nasze Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Samorządem Szkolnym przy współudziale Parafii w Albigowej włączyło się w akcję „POLA NADZIEI” – Wiosna 2024.

      Polega ona na zbiórce dobrowolnych datków na rzecz  Podopiecznych Fundacji Podkarpackiego Hospicjum  dla Dzieci z siedzibą w Rzeszowie. Nasze żonkile zostały zasadzone przez naszą społeczność szkolną w październiku, teraz pięknie rozkwitły i każdy dobroczyńca, który wsparł naszą akcję otrzymał  symbolicznego żonkila. Można było również nabyć żonkile wykonane z bibuły. Żonkil jest znakiem rozpoznawczym kampanii. To symbol nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej.

       Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę piękną inicjatywę.

     • II Gminny Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Piosenek w Językach Obcych

     • 22 marca 2024 roku w Zespole Szkół w Głuchowie odbył się II Gminny Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Piosenek w Językach Obcych. Naszą szkołę pięknie reprezentowały dwie uczennice: Emilia Kuźniar z klasy V, która zaprezentowała piosenkę pt. „Unstopppable” i Natalia Sagan z klasy VIII, która zdobyła I miejsce w kategorii klas VII-VIII, śpiewając piosenkę pt.”Lovely”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Wyjazd klas szóstych

     • Wycieczki i wyjazdy klasowe są świetną okazją do integracji, dostarczają nowych doświadczeń i stwarzają okazję do wyzwolenia różnych aktywności.

      11 marca wychowawcy klas szóstych zorganizowali wyjazd do Rzeszowa. Miłośnicy kina   mieli możliwość obejrzeć film pt. „Akademia Pana Kleksa” w nowym wydaniu i skorzystać z aktywnej rozrywki w parku trampolin „Grawitacja”. Na miejscu nie zabrakło również atrakcji dla amatorów wrażeń, którzy mogli sprawdzić swoje umiejętności w parku linowym.

      Wycieczka dostarczyła jej uczestnikom wielu pozytywnych emocji. Panowała radosna atmosfera, humory dopisywały wszystkim. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Wyjazd uważamy za udany.

     • Międzynarodowy Dzień Kobiet

     • Międzynarodowy Dzień Kobiet

      Dzień Kobiet na stałe wpisały się do kalendarza działań Samorządu Uczniowskiego. Tego dnia wszystkie kobiety i dziewczyny naszej szkoły mogły poczuć się wyjątkowo. Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego odświętnie ubrani od rana składali życzenia wszystkim Paniom oraz wręczali słodkie upominki i kwiaty.

      Przyłączamy się do życzeń, a chłopcom dziękujemy za zaangażowanie.

   • Kontakty

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
    • +48 17 2267191
    • 37 – 122 Albigowa 489
     woj. podkarpackie
     Poland
    • 815-181-06-75
    • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
  • Galeria zdjęć

    brak danych