• Święta majowe - wychowanie w patriotyzmie ...
     • Święta majowe - wychowanie w patriotyzmie ...

     • Wychowanie patriotyczne jest tą dziedziną, której wyników w odniesieniu do dzieci nie da się zmierzyć, dlatego kształtowanie i wychowanie młodego pokolenia na patriotów jest i będzie jednym z najważniejszych zadań całego społeczeństwa.

      O Polsce, o patriotyzmie, o tym co znaczy być Polakiem. O symbolach naszego kraju – fladze, godle i hymnie narodowym opowiada krótki film pt. „Polskie Symbole Narodowe  - Polak Mały”, przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej. https://youtu.be/xQk8p7XY23A - Historia w kolorach.

      Kilka ciekawych zadań:

      godlo_(1).pdf

      Orzel_Bialy_kodowanie.pdf

    • Jak starsi uczniowie naszej szkoły uczcili Dzień Ziemi...
     • Jak starsi uczniowie naszej szkoły uczcili Dzień Ziemi...

     • 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, w którym na całym świecie zwracana jest szczególna uwaga na problemy związane z ochroną środowiska oraz podkreślana jest  konieczność dbania o naszą planetę.

      W naszej  szkole co roku włączamy się w działania związane z ochroną przyrody m.in. organizując obchody „Szkolnego Dnia Ziemi”. Pomimo wyjątkowej sytuacji, w tym roku szkolnym, uczniowie Szkoły Podstawowej w Albigowej nie zapomnieli o tym szczególnym dniu i  przygotowywali plakaty mające na celu uświadomienie, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za  naszą planetę. Nasi uczniowie wiedzą jakich spustoszeń dokonał człowiek na Ziemi, jakie są  tego konsekwencje i co należy zrobić, aby poprawić stan naszego środowiska.

    • 11 maja 2020 otwarcie przedszkoli w naszej gminie
     • 11 maja 2020 otwarcie przedszkoli w naszej gminie

     • Informacja Pana Wójta Gminy Łańcut Jakuba Czarnoty skierowana do rozdziców:

      "Szanowni Rodzice
      W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów umożliwiającą działalność przedszkoli informuję, że gmina Łańcut jako organ prowadzący dla dziewięciu przedszkoli publicznych rozpoczęła przygotowania do ich otwarcia.Ze względu na konieczność przystosowania placówek do działania w warunkach epidemii, a szczególnie zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom oraz personelowi, dokładne zasady działania przedszkoli będą znane po otrzymaniu wytycznych od Głównego Inspektora Sanitarnego.Planowany termin otwarcia przedszkoli publicznych na terenie gminy Łańcut to 11 maja 2020 r.

      Jakub Czarnota

      Wójt Gminy Łańcut"

    • Obchody Dnia Ziemi
     • Obchody Dnia Ziemi

     • Co roku, 22 kwietnia obchodzimy w naszej szkole Dzień Ziemi, gdyż wtedy nasza planeta ma swoje święto. Niestety w związku z zaistniałą sytuacją, nie mogliśmy świętować tego dnia wspólnie. Jednak mimo przeszkód postanowiliśmy uczcić go w sympatyczny sposób. Chętne przedszkolaki wykonały piękne plakaty z okazji Dnia Ziemi - przedstawiły na nich naszą planetę i  to jak należy o nią dbać. Miło pooglądać tak piękne prace, zachęcamy :-) 

     • WAŻNA INFORMACJA

     • Informujemy, że w dniach 29 - 30 kwietnia 2020 r. (środa, czwartek), ustalonych dotychczas jako dni wolne od zajęć, wszystkie zajęcia w kształceniu na odległość będą się odbywały zgodnie z obowiązującym planem.

      W uzgodnieniu z Radą Rodziców dni 23, 29 i 30.04.2020 r. ustalone dotychczas jako dni wolne od zajęć dydaktycznych będą przeniesione i wykorzystane jako dni wolne od zajęć dydaktycznych w terminie Egzaminu Ósmoklasisty, tj. w dniach: 16-18.06.2020 r.

    • Uczniowie z Albigowej złotymi medalistami Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce
     • Uczniowie z Albigowej złotymi medalistami Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce

     • Trzy złote medale przywieźli z zawodów wojewódzkich w lekkiej atletyce nasi ósmoklasiści!!!
      Łukasz Bytnar – złoty medal w rzucie oszczepem
      Mateusz Kochmański – złoty medal w biegu na 300 m
      oraz złoty medal dla sztafety 4x100 m w składzie: Jakub Balawejder, Kacper Balawender, Łukasz Bytnar i Mateusz Kochmański

      W zawodach wzięli udział także Wojciech Reizer w skoku w dal i Karol Szpunar w pchnięciu kulą. Przed rozpoczęciem zawodów odbyła się oficjalna inauguracja sportowego roku szkolnego 2019/20, zapalenie znicza olimpijskiego i apel olimpijski.  Miłym akcentem części oficjalnej był udział naszego ucznia Mateusza Kochmańskiego w poczcie flagowym który wprowadzili finaliści ostatnich Mistrzostw Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce. Dzień wcześniej uczennica naszej szkoły Monika Międlar  zdobyła złoty medal  Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w biegu na 60 m.

      Gratulacje!

    • Sukces sportowy naszej uczennicy
     • Sukces sportowy naszej uczennicy

     • Kolejnym etapem po Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Lekkoatletyce jest Finał Wojewódzki. 24.09.2019 r. Monika Międlar z klasy VI b wzięła w nim udział i w biegu na 60 m z czasem 8:91 zajęła zaszczytne I MIEJSCE. Walczyła niesamowicie, gdyż o 0,01 sekundy wyprzedziła zdobywczynię II miejsca. To prawdziwy sukces naszej uczennicy – jesteśmy z niej ogromnie dumni, jak zapewne i jej rodzice. Gratulujemy !

    • Spotkanie z panią policjantką w oddziale zerowym
     • Spotkanie z panią policjantką w oddziale zerowym

     • Jeżeli rozmawiać o bezpieczeństwie to tylko i wyłącznie opierając się na wiedzy i doświadczeniu osób, które na ten temat wiedzą najwięcej. Nasze przedszkolaki miały możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych zajęciach przeprowadzonych przez Panią Policjantkę mł. asp. Iwonę Mokrzycką. Dzieci nie tylko przypomniały sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa, ale również poznały policyjny strój, dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, co robić, gdy dojdzie do spotkania z groźnym psem oraz, że pod żadnym pozorem nie należy ufać obcym. Najciekawszym punktem zajęć okazało się oglądanie policyjnego radiowozu, dźwięki policyjnych sygnałów wzbudziły bardzo wiele emocji i radości u naszych pociech. Na koniec Pani Policjantka podarowała dzieciom słodkie prezenciki, a one w ramach podziękowań wręczyły skromny upominek. Lekcja o bezpieczeństwie na długo zostanie w naszej pamięci i na pewno jeszcze nie raz skorzystamy z doświadczenia i wiedzy Pani Policjantki mł. asp. Iwony Mokrzyckiej. 

    • Nagroda dla Szkoły Podstawowej w Albigowej w Konkursie #OSEWyzwanie
     • Nagroda dla Szkoły Podstawowej w Albigowej w Konkursie #OSEWyzwanie

     • Cieszymy się ogromnie, że Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie przyznała nagrodę m.in. naszej szkole. Jest nią mobilna pracownia multimedialna, dzięki której łatwiej będzie naszym uczniom korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych, a nauczycielom prowadzić lekcje z wykorzystaniem TIK. Warunki jakie musieliśmy spełnić to: zgłosić szkołę do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna, przygotować pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”, zgłosić szkołę do programów OSE Hero oraz CodeWeek. Pracę konkursową Szkoły Podstawowej w Albigowej wykonała uczennica klasy VII b Julia Cyran. Komisja Konkursowa przyznała łącznie 764 nagród, a do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski.

    • Lekcje tańca w naszej szkole
     • Lekcje tańca w naszej szkole

     • W dniu 19.09.2019 r. odbyła się pokazowa lekcja Studia tańca SENSO. Zajęcia były jak zwykle dynamiczne i towarzyszyła im przyjemna atmosfera. Dzieci z zaangażowaniem przystąpiły do udziału w zabawie. Chętnych do nauki tańca zapraszamy na zapisy do wychowawców.

    • Wizyta uczniów klasy IV w Bibliotece Publicznej w Albigowej
     • Wizyta uczniów klasy IV w Bibliotece Publicznej w Albigowej

     •  W środę 11 września uczniowie klasy IV  wraz z polonistką Edytą Ulman odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Albigowej. Popularyzacja czytelnictwa  to nie tylko udział w Narodowym Czytaniu, ale szereg akcji, których głównym celem jest  rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. Czwartoklasiści dowiedzieli się, jak mogą zapisać się do Biblioteki Publicznej. Pani Bogusława Baran, kierownik tejże placówki, opowiedziała o księgozbiorze biblioteki. Zaprezentowała również  niezwykle ciekawe gry planszowe, jakie posiada w swoich zbiorach biblioteka, czym od razu podbiła serca uczniów. Wszyscy z uwagą słuchali  pani Bogusi, która przedstawiła zasady wypożyczania książek i regulamin biblioteki. Spotkanie to z pewnością nie będzie ostatnią wizytą czwartoklasistów w  albigowskiej bibliotece.

    • Pierwsze spotkanie z rodzicami w roku szkolnym 2019/2020
     • Pierwsze spotkanie z rodzicami w roku szkolnym 2019/2020

     • 18 września 2019 r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami uczniów naszej szkoły. Rozpoczęło się ono o godz. 17 na hali sportowej. Zebranych przywitał pan dyrektor Adam Hoły, który jak co roku przypomniał rodzicom koncepcję pracy naszej szkoły oraz zapoznał ich z podstawowymi dokumentami w niej obowiązującymi. Szczególną uwagę skupił na programie wychowawczo-profilaktycznym. Pan dyrektor zaprezentował prezentację multimedialną podsumowującą ostatni semestr ubiegłego roku szkolnego z uwzględnieniem wyników egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty, frekwencji wszystkich klas, uczniów wyróżnionych i różnego rodzaju osiągnięć: edukacyjnych, sportowych, artystycznych i innych. Następnie głos zabrał przewodniczący Rady Rodziców, który w kilku słowach przedstawił działania podejmowane przez RR w ubiegłym roku szkolnym. Na spotkaniu nastąpiło też podsumowanie projektu "Razem bezpieczniej" przez psychologa Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznego SELF  z Rzeszowa. Na zakończenie pan dyrektor zaprosił rodziców na spotkania z wychowawcami i wyraził nadzieję na owocną współpracę w roku szkolnym 2019/2020.

    • Powiatowe Igrzyska Dzieci w Lekkoatletyce
     • Powiatowe Igrzyska Dzieci w Lekkoatletyce

     • 18 września 2019 r. na obiekcie sportowym w Białobrzegach odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Indywidualnej Lekkoatletyce.  W zawodach wzięło udział kilkanaście szkół z naszego powiatu.

      Dwójka naszych uczniów zakwalifikowała się do finałów wojewódzkich, zajmując:

      Monika Międlar – I miejsce w biegu na dystansie 60 metrów, Jan Ulman – I miejsce w rzucie piłeczką palantową. Zawody cieszyły się wyjątkowo wysoką  frekwencją.

    • Realizacja projektu "Razem bezpieczniej" w naszej szkole
     • Realizacja projektu "Razem bezpieczniej" w naszej szkole

     • W naszej szkole 11 września 2019 r. miała miejsce inauguracja projektu pn.  „Edukacja na rzecz bezpieczeństwa w Gminie Łańcut”, realizowanego w ramach programu  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dyrektor szkoły, pan Adam Hoły podkreślił, że z ogromną radością przyjął wiadomość o realizacji tego projektu, gdyż bardzo ważnym zadaniem szkoły jest zapewnienie uczniom bezpieczeństwa.  W związku z tym w dniach 11 i 13 września 2019 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów i nauczycieli pn. „Razem bezpieczniej”. Zajęcia przeprowadzili psychoterapeuci z Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznego SELF w Rzeszowie. Spotkania z uczniami klas I – III miały na celu przeciwdziałanie agresji i przemocy rówieśniczej, IV – VI – cyberprzemocy i uzależnieniom od telefonu, a VI – VIII – uzależnieniom od środków psychoaktywnych.  Łącznie w/w zajęcia zostały przeprowadzone w 15 klasach. Dodatkowo, na podsumowanie projektu „Razem bezpieczniej” w naszej szkole, pani psycholog z SELF-u spotkała się na wywiadówce z rodzicami uczniów w dniu 18.09.2019 r. Podzieliła się uwagami i spostrzeżeniami po warsztatach z uczniami klas I-VIII i podała wskazówki, które mogą być pomocne przy utrzymywaniu właściwych relacji rodziców z własnymi dziećmi.

    • Sukcesy ósmoklasistów w Lekkiej Atletyce
     • Sukcesy ósmoklasistów w Lekkiej Atletyce

     • Pięknie rozpoczęli sportowy sezon uczniowie naszej szkoły. Pierwszy start na Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach SZS Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce   i….. pięć I miejsc, dwa II  i  jedno III miejsce!!!  Nasza szkoła uzyskała najwięcej bo aż sześć , awansów na zawody wojewódzkie.

      Zwycięzcy to :   I miejsce Kacper Balawender – bieg na 100m

                                  II miejsce Jakub Balawejder – bieg na 100m

                                  I miejsce   Mateusz Kochmański   - bieg na 300 m

                                  I miejsce Łukasz Bytnar   - rzut oszczepem

                                  II miejsce Karol Szpunar  - pchnięcie kulą

                                   I miejsce Wojciech Reizer  - skok w dal

                    I miejsce sztafety 4x100m w składzie : J. Balawejder, K. Balawejder, Ł. Bytnar, M. Kochmański

                                 III miejsce Karolina Czarnota w rzucie oszczepem

      Dobre wyniki uzyskały także Ania Kluz w biegu na 100m i Magdalena Zembroń w biegu na 300m.

      Gratulacje dla młodych lekkoatletów i powodzenia na zawodach wojewódzkich.

    • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • Drodzy rodzice, kochane dzieci!
      Bądźcie z nami w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
      Światowy Dzień Świadomości Autyzmu już 2 kwietnia.
      Możecie zrobić tak niewiele a zarazem wiele, aby pokazać swoje wsparcie dla osób z autyzmem i zaświecić na niebiesko.

      https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1.5/16/2764.png  Wasze zaangażowanie może wiele zmienić!

     • Mistrz Polski w Nordic Walking pan Łukasz Witczuk w naszej szkole

     • W piatek 6 września 2019 r. odwiedził naszą szkołę pan Łukasz Witczuk – Mistrz Polski w Nordic Walking. Ten rodzaj sportu  ma coraz większe grono sympatyków także w Polsce, a został wymyślony przed stu laty jako forma całorocznego treningu dla fińskich narciarzy. Pan Łukasz zaprezentował kilka interesujących filmów i przekazał cenne wskazówki dotyczące techniki maszerowania z kijami. Wspomniał o korzyściach płynących z uprawiania nordic walking, które są nie do przecenienia: sport ten nie obciąża stawów, pozwala zrzucić zbędne kilogramy, mogą go uprawiać wszyscy, jest świetny na kłopoty zdrowotne związane z sercem. Nasz gość szczerze zachęcał do uprawiania tego sportu. Panie Łukaszu - ogromnie dziękujemy za pana przybycie do naszej szkoły.

      Spotkanie  z mistrzem Polski w Nordic Walking zorganizowała pani Alina Szczepańska  – nauczycielka wychowania fizycznego wraz z panem Marcinem Kisałą - bardzo dziękujemy.

    • Narodowe czytanie w Szkole Podstawowej w Albigowej
     • Narodowe czytanie w Szkole Podstawowej w Albigowej

     • 9 września mieszkańcy Albigowej wzięli udział w akcji Narodowego Czytania, które już tradycyjnie  zorganizowano w Szkole Podstawowej w Albigowej. Inicjatorkami działania były: pani Joanna Teichman, opiekun  biblioteki  szkolnej i pani Bogusława Baran, kierowniczka Biblioteki Publicznej w Albigowej. Obie instytucje , Szkoła Podstawowa w Albigowej i Biblioteka Publiczna, współpracują od lat i wspólnie propagują czytelnictwo  wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców naszej wsi.

      Podczas tegorocznej, już ósmej, edycji akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania osiem polskich nowel. Podkreślić trzeba, że wybrane utwory reprezentują różne epoki i style – od romantyzmu po dwudziestolecie międzywojenne – wspólne dla nich jest to, co najważniejsze: są na trwałe wpisane w historię polskiej literatury.

      Do wspólnego czytania utworów przybyłych gości zaprosił Dyrektor Szkoły pan Adam Hoły. Powitał on również zgromadzonych, a wśród nich pana Wójta Gminy Łańcut Jakuba Czarnotę , przewodniczącego Rady Gminy pana Pawła Dąbka, radnego Gminy Łańcut pana Wiesława Wilka, przedstawicieli KGW, Klubu Seniora, młodzież i mieszkańców Albigowej, którzy zechcieli  włączyć się do wspólnego czytania. Dyrektor krótko przypomniał historię tej akcji społecznej oraz to, że jest ona objęta Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Od kilku lat w akcję włącza się młodzież naszej szkoły. W tym roku uczniowie klasy ósmej przygotowali i przedstawili prezentacje  multimedialne o autorach i tematyce wybranych nowel oraz odczytali fragmenty utworów.  Młodzież pracowała pod kierunkiem pani Urszuli Bar. Po tym punkcie rozpoczęło się wspólne czytanie fragmentów ośmiu nowel. Jako pierwszy czytał emerytowany dyrektor Centrum Kultury Gminy Łańcut pan Andrzej Łobaza, zaprezentował on „Dym” Marii Konopnickiej, a potem ośmieleni jego przykładem, czytali również inni goście. Mogliśmy usłyszeć fragment tekstu Stefana Żeromskiego      „Rozdziobią nas kruki, wrony” w wykonaniu wójta pana Jakuba Czarnoty, fragment „ Orki” Władysława Reymonta odczytał pan przewodniczący Paweł Dąbek. Pan Wiesław Wilk wprowadził nas w świat prozy Bruno Schulza i usłyszeliśmy fragment „Mój ojciec wstępuje do strażaków”. Nasz lektor specjalnie na tę okazję założył mundur strażacki, bo jeszcze kilka lat wstecz był czynnym zawodowo strażakiem. Pani wicedyrektor Agata Falger odczytała „Sawę” Henryka Rzewuskiego. Każdy z uczestników miał możliwość przeczytać fragment noweli, a pozostali mogli w tym czasie w ciszy i skupieniu posłuchać tekstów. Z wieloma już wcześniej z pewnością się zetknęli, a teraz na nowo poznawali ich treść.

      Narodowe Czytanie dało okazję do tworzenia nowej tradycji w naszej szkole. Spotykamy się przy herbatce i pysznej szarlotce, wystrój sali tworzy zawsze spokojny, jesienny klimat. Co roku atmosfera jest przyjacielska i serdeczna, a cel popularyzowania czytelnictwa osiągnięty.   

                  Mamy nadzieję, że za rok w akcji Narodowego Czytania weźmie udział jeszcze szersze grono. Może idąc za radą pana wójta „wyjdziemy” poza mury szkoły, tak aby jak najlepiej propagować ideę czytania wśród mieszkańców Albigowej. Znamy już tytuł przyszłorocznej lektury. W 2020 roku pochylimy się nad stronicami „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Już dziś cieszymy się na kolejne spotkanie.

    • Uczennica naszej szkoły znów na pływackim podium
     • Uczennica naszej szkoły znów na pływackim podium

     • W pięknym stylu Weronika Cyran z klasy III b rozpoczęła swój sezon pływacki w roku szkolnym 2019/2020. 7 września 2019 r. podczas Krośnieńskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży z okazji 100-lecia PKOL zdobyła aż 3 ZŁOTE MEDALE:

      • w pływaniu na 50 m stylem dowolnym,
      • w pływaniu na 50 m stylem grzbietowym,
      • w pływaniu na 50 m stylem klasycznym.

      Bardzo serdecznie gratulujemy Weronice tak wspaniałych osiągnięć!

    • Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019
     • Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019

     • Dnia 9 września 2019 r.  o godzinie 16.30  w Szkole Podstawowej w Albigowej odbędzie

      się Narodowe Czytanie, na które serdecznie zapraszamy

      Podczas tegorocznego Narodowego Czytania Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

     • Lekcja pokazowa Szkoły Muzycznej Yamaha

     • W dniu 12.09  odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z muzyką z udziałem Szkoły Muzycznej YAMAHA. Lekcja, którą poprowadził p. Jakub Furman miała zachęcić uczniów do nauki gry na instrumentach oraz doskonalenia umiejętności wokalnych. W szkole muzycznej YAMAHA uczniowie mogą wybrać  gitarę klasyczną oraz elektryczną, co prowadzący w pierwszej kolejności zaprezentowali wykonując dobrze wszystkim znane utwory. Dzieci mogły również popróbować gry na gitarze z pomocą nauczycieli. Następnie  prowadzący zaprezentował  najczęściej wybierany instrument -  keyboard. Chętni mogą również podjąć naukę  gry na perkusji i skrzypcach. Pan Robert zagrał brawurową solówkę na perkusji i włączył do zabawy chętnych uczniów, którzy mogli spróbować swoich sił na tym instrumencie. Na koniec p. Mariola – nauczycielka prowadząca zajęcia wokalne zaśpiewała  z dziećmi znane piosenki zachęcając w ten sposób do nauki śpiewu. Jak zaznaczył prowadzący wiek nie ma znaczenia, trzeba tylko chęci i każdy śpiewać i grać może na czym chce. Czekamy na kolejne spotkanie ze SM Yamaha.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

     • Zakończył się już letni, wakacyjny czas, uczniowie powrócili w szkolne mury i  znowu zrobiło się gwarno na korytarzach. 2 września 2019 r. uroczystą Mszą Świętą rozpoczął się w naszej szkole nowy rok szkolny 2019/2020. Najpierw dyrektor szkoły, pan Adam Hoły przywitał zebranych na hali sportowej nauczycieli, uczniów i rodziców. Szczególnie ciepłe słowa skierował do pierwszoklasistów, którzy nieśmiało rozglądali się dookoła. Uczniowie klas 3a i 3b wraz z wychowawczyniami p. Elżbietą i Małgorzatą Kluz zaprezentowali niezwykle ciekawy program artystyczny. Oprócz pięknie recytowanych przez dzieci wierszyków, na scenie można było podziwiać niezwykłe głosy śpiewających młodych wykonawców, a także bardzo dynamiczne i kolorowe układy taneczne. Gromkie brawa widzów świadczyły o tym, że część artystyczna bardzo się podobała. Na zakończenie pan dyrektor życzył uczniom wytrwałości i sukcesów w bieżącym roku szkolnym.

     • Informacja dotycząca fluoryzacji

     • FLUORYZACJA

       

      W roku szkolnym 2019/2020 fluoryzacja zębów w klasach I – VI będzie prowadzona 6 razy co 6 tygodni.

      Do fluoryzacji używane będą szczoteczki jednorazowe, których koszt wynosi 2,40 zł na cały rok szkolny.

      Uczniowie, którzy podlegają fluoryzacji proszeni są o wpłatę wyżej wymienionej kwoty u wychowawcy klasy.

    • Psycholog szkolny radzi
     • Psycholog szkolny radzi

     • Psycholog szkolny będzie do dyspozycji uczniów i rodziców
      codziennie od godz 10.00-15.00:


      tel. 794667148; Skype: Anna Czarnota Albigowa;

      email: czarnota.a@interia.pl; instagram:psycho_ac
       

      Jak zwiększyć motywację do nauki w domu ?

      Co to jest koronawirus i jak radzić sobie podczas jego trwania?

    • II miejsce naszych uczniów w mini piłce siatkowej
     • II miejsce naszych uczniów w mini piłce siatkowej

     • 10 marca na hali sportowej MOSiR w Łańcucie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w mini Piłce Siatkowej chłopców. W zawodach wzięło udział 5 reprezentacji szkół z powiatu łańcuckiego.
      Nasi reprezentanci zajęli II miejsce ulegając jedynie chłopcom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łańcucie. W skład drużyny weszli: Jan Ulman, Kacper Bartman, Michał Borcz, Wojciech Maternia, Miłosz Dziuk, Franciszek Szpunar, Marcel Kuźniar, Bartosz Głuszek, Szymon Bartman i Miłosz Kuźniar. Gratulujemy całej ekipie z Albigowej!

    • Reprezentacja chłopców wicemistrzami powiatu w piłce siatkowej
     • Reprezentacja chłopców wicemistrzami powiatu w piłce siatkowej

     • We wtorek 3 marca, nasza szkoła była gospodarzem Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców.  W turnieju wzięło udział sześć drużyn. Mecze były bardzo zacięte i emocjonujące, ale przebiegały w sportowej atmosferze.

      Nasza drużyna zajęła  II miejsce, ulegając w finale w tie breaku -u drużynie z Żołyni.

      Szkołę naszą reprezentowali: z klasy VIII -  Łukasz Bytnar , Mateusz Kochmański, Sebastian Reizer , Daniel Chmura,  Kacper Balawender, Dawid Maternia, Wojciech Reizer oraz Hubert Hryniuk z klasy VII.

      Duże podziękowania należą się kibicom, którzy z zapałem dopingowali naszą drużynę.

     • Informacja o nauczaniu od 25.03.2020 r.

     • Drodzy rodzice,
      Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Ministra Edukacji od 25 marca 2020 r. planujemy rozpocząć zdalne nauczanie przez Skype dla klas 4-8 naszej szkoły obejmujące realizację materiału nauczania z poszczególnych przedmiotów zgodnie z podstawą programową. Klasy I-III w naszej szkole nie będą objęte nauczaniem przez Skype.
      Plan lekcji do prowadzenia lekcji na Skype dla klas 4-8 zostanie dostosowany do zaistniałych warunków i przekazany Wam i Waszym dzieciom w najbliższym czasie.
      Wiadomo, że mogą nastąpić trudności w korzystaniu ze Skype (zbyt wolne łącze internetowe, obciążenie sieci, zrywanie połączenia itp.) dlatego może się okazać, że nie wszyscy chętni uczestnicy dołączą do zajęć swojej klasy. W związku z tym nauczyciel prowadzący takie zajęcia przygotuje dodatkowo „skrypt” z zajęć, który prześle zarówno tym, którzy połączyli się na zajęciach, jak i tym, którzy w tych zajęciach nie uczestniczyli.
      Jeśli chodzi o Librusa to od 25.03.2020 r. we wszystkich klasach 1-8 będą wpisywane w nim tematy zgodnie z planem nauczania. We frekwencji wszyscy uczniowie będą mieć wpisane „zwolniony”. Z lekcji nauczyciel prześle uczniowi (i równocześnie rodzicowi) albo informację, które karty pracy ma uzupełnić, albo co wypełnić w ćwiczeniach albo krótką notatkę do wpisania w zeszycie, albo strony, które ma przeczytać w podręczniku  albo materiały, które pomogą mu zrozumieć temat – np. link do zasobu internetowego, do filmiku itp. Nauczyciele będą zadawać zadania domowe tak, aby w miarę możliwości mogły być one rozwiązywane przez uczniów samodzielnie.
      Natomiast, gdyby któryś uczeń miał problem z dostępem do internetu lub kłopoty z korzystaniem z Librusa i nie miał możliwości otrzymywania wiadomości i zadań od nauczycieli prosimy rodzica o zgłoszenie tej informacji do wychowawcy, żebyśmy mogli coś na to zaradzić.
      W przypadku zerówki nauczyciele poinformują rodziców o dostępnych materiałach (np. na szkolnej stronie internetowej), a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.

    • Nauczanie zdalne przez Skype
     • Nauczanie zdalne przez Skype

     • Drodzy uczniowie, Drodzy rodzice!  Planujemy  uruchomić dla uczniów naszej szkoły lekcje poprzez Skype. Prosimy uczniów o założenie własnych kont.
      ZAKŁADANIE KONT W SKYPE  DOTYCZY UCZNIÓW KLAS 4-8
      Macie na to najbliższy weekend. Instrukcja zakładania konta do aplikacji Skype:

      1.   W zależności gdzie zakładamy konto, czy to będzie telefon,  tablet czy komputer pobieramy aplikację na to urządzenie wpisując w wyszukiwarce „Skype”. Można również na YouTubie oglądnąć filmy instruktażowe.
      2.   Tworzymy własne, nowe konto, podając w nazwie prawdziwe  „Imię Nazwisko Albigowa (klasa)”, np. „Tomasz Nowak Albigowa (5a)”. Bardzo istotne jest, żeby  w nazwie nie umieszczać zdrobnień i innych niepotrzebnych znaków, a imię i nazwisko zapisać z wielkiej litery. Przy nazwisku należy wpisać „Albigowa”, a w nawiasie klasę, aby można było łatwiej zidentyfikować ucznia.
      3.  Gdy już mamy utworzone konto, czekamy aż każdy nauczyciel doda nas do odpowiedniej grupy.
          Prosimy, aby w poniedziałek o godzinie 11.00 uczniowie podjęli próbę skontaktowania się przez SKYPE z wychowawcą klasy - będziemy testować łączność oraz tworzenie grup klasowych. Następnie przygotujemy specjalny plan lekcji, który udostępnimy uczniom i ich rodzicom.
          Wiemy, że uczniowie, w zaistniałej sytuacji oczekują od swoich nauczycieli wsparcia, pomocy w organizacji procesu uczenia się w warunkach domowych, w procesie samokształcenia, w utrwalaniu materiału, w motywowaniu i aktywizowaniu do pracy.
          Drodzy rodzice, wasze dzieci potrzebują także Waszego wsparcia i motywacji do nauki oraz systematycznej pracy. Prosimy, abyście zachęcili je do takiej formy pracy i w miarę możliwości zaopatrzyli dziecko w sprzęt ułatwiający kontakt z nauczycielem np. słuchawki z mikrofonem. Liczymy na to, że wspólnie uda nam się zminimalizować niepożądane skutki wynikające z tej trudnej, niezależnej od nas sytuacji.
         W najbliższych dniach ma wejść w życie rozporządzenie, regulujące kwestię nauczania na odległość oraz oceny postępów w nauce.

                              

     • WAŻNA INFORMACJA DLA UCZNIÓW

     • DRODZY UCZNIOWIE, W TROSCE O PRZEKAZYWANĄ WAM WIEDZĘ PRZEZ NAJBLIŻSZE DWA TYGODNIE NAUCZYCIELE NASZEJ SZKOŁY BEDĄ WYSYŁAĆ WAM ZA POŚREDNICTWEM DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO LIBRUS (LUB PRZEZ POCZTĘ ELEKTRONICZNĄ) ZADANIA I ZAGADNIENIA, KTÓRE POZWOLĄ WAM UNIKNĄĆ ZALEGŁOŚCI W WIADOMOŚCIACH Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW.
      Na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie pod linkiem http://www.oke.krakow.pl/inf/article.php?story=20200316100021274f można znaleźć SZYBKĄ POWTÓRKĘ PRZED EGZAMINEM przygotowującą do EGZAMINU ÓSMOKLASISTY.

       

    • Informacja o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej w Albigowej i Oddziale Zerowym przy Szkole Podstawowej w Albigowej
     • Informacja o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej w Albigowej i Oddziale Zerowym przy Szkole Podstawowej w Albigowej

     • Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa w naszym kraju, od 12 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. Szkoła Podstawowa w Albigowej i Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Albigowej będą zamknięte dla wszystkich uczniów.
      W czwartek i piątek tj. 12 i 13 marca 2020 r. w wyjątkowych sytuacjach można przyprowadzać dziecko do szkoły/oddziału przedszkolnego i w tych dniach będzie zorganizowana opieka nad dziećmi, ale nie będzie zajęć dydaktycznych.
      Informujemy, że zajęcia dodatkowe w Szkole Podstawowej w Albigowej:
      •    Szkoła Tańca Senso, 
      •    Karate, 
      •    Zajęcia akrobatyczne, 
      •    Szkoła Muzyczna Yamaha,
      •    Basen,
      •    Wszystkie zajęcia na hali sportowej
      zostają zawieszone aż do odwołania.

       

    • Dzień Kobiet w naszej szkole
     • Dzień Kobiet w naszej szkole

     • Dzień Kobiet to w naszej szkole zawsze bardzo miłe święto, w którym oprócz składania życzeń wszystkim paniom i dziewczynkom możemy oglądać przezabawny program kabaretowy w wykonaniu naszych uczniów. Pomysłodawczynią wszelkich pojawiających się w nim skeczów, piosenek, żartów oraz układów tanecznych jest pani Alina Rogowska, której za coroczną dawkę zdrowego śmiechu bardzo dziękujemy. Dzisiejszy program kabaretowy na cześć pań zyskał uznanie widowni, o czym świadczyły gromkie brawa. A było to tak…….najpierw na scenę wkroczyła Magda Gessler czyli Maja Madej z VI a, która bardzo chciała zrobić kuchenną rewolucję w gospodzie pod „Wesołym prosiakiem”. Potem z Martyną Wojciechowską przemierzaliśmy świat – udaliśmy się najpierw na relaks na Hawaje, następnie pozwiedzaliśmy Dziki Zachód, a na końcu wylądowaliśmy w słonecznej Hiszpanii.  Zrobiło się prawdziwie „światowo”, kiedy na scenę weszła słynna blogerka modowa „Sesil Żenua” i zaczęła prezentować swoją najnowszą kolekcję. Jednak największą furorę na scenie i serce publiczności skradł Zenek Martyniuk, w którego postać wcielił się Janek Rejman z 8b. Wszyscy z zapałem pomagali „Zenkowi” śpiewać jego największe szlagiery. Prawdziwie „męskim tańcem” popisali się nasi panowie z klasy 8 w bardzo gustownych kapelusikach. Dziękujemy wszystkim młodym wykonawcom za dużą dawkę dobrego humoru podczas dzisiejszego występu 😊

    • Reprezentacja chłopców wicemistrzami powiatu w piłce siatkowej
     • Reprezentacja chłopców wicemistrzami powiatu w piłce siatkowej

     •  

      We wtorek 3 marca, nasza szkoła była gospodarzem Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców.  W turnieju wzięło udział sześć drużyn. Mecze były bardzo zacięte i emocjonujące, ale przebiegały w sportowej atmosferze.

      Nasza drużyna zajęła  II miejsce, ulegając w finale w tie breaku -u drużynie z Żołyni.

      Szkołę naszą reprezentowali: z klasy VIII -  Łukasz Bytnar , Mateusz Kochmański, Sebastian Reizer , Daniel Chmura,  Kacper Balawender, Dawid Maternia, Wojciech Reizer oraz Hubert Hryniuk z klasy VII.

      Duże podziękowania należą się kibicom, którzy z zapałem dopingowali naszą drużynę.

    • Brawa dla naszej akrobatki
     • Brawa dla naszej akrobatki

     • W 24 Międzynarodowym Turnieju Wiosny w akrobatyce sportowej w Świdnicy, nasza uczennica Emilia Reizer zdobyła 3 miejsce w klasie sportowej Youth w konkurencji Dwójki Kobiet. Serdecznie gratulujemy 😊

    • Dekanalny Konkurs Biblijny
     • Dekanalny Konkurs Biblijny

     • 3.03.2020 r. w Szkole Podstawowej w Soninie odbył się etap dekanalny Konkursu Biblijnego „Eucharystia daje życie”, pod patronatem Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. W konkursie wzięło udział 27 uczniów z Dekanatu Łańcut I,w tym 3 uczennice z naszej szkoły Zofia Piekutowska,Kinga Kuźniar i Maria Pelc.Uczniowie rozwiązywali test na podstawie Ewangelii wg św.Mateusza. Komisja konkursowa oceniła prace i ogłosiła wyniki. I miejsce w konkursie zdobyła uczennica naszej szkoły Maria Pelc,IV miejsce Zofia Piekutowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.Dzięki wygranej Maria Pelc zakwalifikowała się do finału diecezjalnego,który odbędzie się 12 maja w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

    • Wycieczka do fabryki czekolady w Rzeszowie
     • Wycieczka do fabryki czekolady w Rzeszowie

     • Któż z nas nie lubi słodyczy, a zwłaszcza czekolady.... Ale prawdziwą sztuką jest jej własnoręczne wykonanie. Taką możliwość mieli uczniowie z klas pierwszych, którzy uczestniczyli w "czekoladowych warsztatach" i otrzymali "Dyplomy Małego Czekoladnika". Po skończonej, niełatwej pracy pierwszoklasiści pobawili się w centrum zabaw. To była bardzo przyjemna wycieczka

    • Dzień Dinozaura w zerówce
     • Dzień Dinozaura w zerówce

     • 26 lutego, w Dzień Dinozaura nasze przedszkolaki odwiedził dinozaur Dyzio. Opowiedział o czasach, których nikt nie pamięta kiedy to dinozaury były królami planety. Wytłumaczył dzieciom, że dawno temu żyły dinozaury mięsożerne i roślinożerne, które należały do rodziny gadów i tak jak dzisiejsze krokodyle, żółwie czy ptaki wykluwały się z jaj. Dinozaur Dyzio powiedział jak wyginęly dinozaury, i że ludzie którzy zajmują się życiem dinozaurów to paleontolodzy, stąd wiadomo, że istniały. Dyzio przygotował dla dzieci kilka zadań które polegały na ułożeniu napisu ,,Dzień Dinozaura", a następnie przedszkolaki zagrały w Dinozaurowe Domino. Później Dyzio wraz z pomocą przedszkolaków przeprowadził eksperyment prezentujący erupcję wulkanu. Na koniec dzieci stworzyły własne dinozaury na spinaczach do prania, a wcześniej przygotowały gazetkę tematyczną. Był to dzień pełen wrażeń i ciekawostek na temat prehistorii, podsumowany krótkim filmem o życiu tych gadów.

    • Uczniowie klasy III a świętują Dzień Babci i Dziadka
     • Uczniowie klasy III a świętują Dzień Babci i Dziadka

     • Święto Babci i Dziadka to szczególne dni w roku, w których wnuki mogą wyrazić swoją wdzięczność za ich miłość, oddanie i troskę.  Taką okazję mieli dziś uczniowie klasy III a, którzy piękną częścią artystyczną  chcieli podziękować swoim babciom i dziadziom za ich ogromną dobroć i  wspaniałe serce. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków były dowodem na to, jak ważne są takie spotkania i chwile wspólnie spędzone z wnukami. Na koniec z małych serc popłynęły szczere życzenia: „Babciu, Dziadku, życzymy Wam wszystkiego co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dobrego zdrowia, nieustającej radości oraz samych pogodnych dni”.

     • Zapisy dzieci do klasy I Szkoły Podstwowej w Albigowej

     • Zapisy dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Albigowej  na rok szkolny 2020/2021  przyjmowane będą w  sekretariacie szkoły od dnia 02.03.2020 r.  do 27.03.2020 r. w godz. 730–1500.

       Informujemy, że wnioski o przyjęcie dziecka do klasy I można pobierać w sekretariacie szkoły oraz ze strony internetowej www.spalbigowa.pl z zakładki „O szkole/inne dokumenty/wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I”

    • I miejsce w Gminnych Igrzyskach w piłce siatkowej
     • I miejsce w Gminnych Igrzyskach w piłce siatkowej

     • W minioną sobotę, 22.02.2020 r. w Zespole Szkół  w Głuchowie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w mini piłce siatkowej chłopców. Nasi reprezentanci byli w tym turnieju najlepsi. Jako zwycięzcy awansowali do rozgrywek powiatowych. W skład drużyny weszli: Jan Ulman, Kacper Bartman, Michał Borcz, Tymoteusz Hoły, Wojciech Maternia, Miłosz Dziuk, Franciszek Szpunar, Marcel Kuźniar i Miłosz Kuźniar. Najlepszym zawodnikiem został Jan Ulman.

    • Dzień Babci i Dziadka w klasie III b
     • Dzień Babci i Dziadka w klasie III b

     • "Babcia i Dziadek" to dwa niezwykłe słowa. Wiedzą o tym wnuki, które zawsze mogą liczyć na pomoc, opiekę, troskę i zrozumienie z ich strony. Dzisiejsza akademia klasy III b z okazji Dnia Babci i Dziadka była wspaniałą okazją, aby podziękować babciom i dziadkom za ich dobroć, miłość i serce. Piękna i wzruszająca część artystyczna i odśpiewane na zakończenie przez wnuków i wnuczki uroczyste "Sto lat" wyrażały prawdziwą i autentyczną wdzięczność i miłość.

    • Wieczór gier planszowych
     • Wieczór gier planszowych

     • Jak można ciekawie spędzić popołudnie i wieczór? Czy na pewno nie ma innego sposobu jak tylko granie na komputerze, korzystanie z telefonu czy oglądanie telewizji? Otóż nie! Szóstoklasiści z VI a pokazali, że wspólne granie w gry planszowe może być świetną alternatywą na spędzenie wolnego czasu. Uczniowie przynieśli do szkoy swoje "planszówki", w które grają z rodzeństwem, rodzicami, koleżankami i kolegami, dobrali się w grupy i rozpoczęli zabawę. Popularnością cieszyło się "Monopoly", "Eurobusiness", "Gorący Ziemnak", "Dobble", "5 sekund", "Totem", "Uno" i wiele innych gier. Czas niewiarygodnie szybko biegł podczas takiej zabawy. Miło było pograć z koleżankami i kolegami z klasy na takim sympatycznym popołudniowo-wieczornym spotkaniu :-)

    • DZIEŃ KOTA
     • DZIEŃ KOTA

     • W poniedziałek w oddziałach zerowych obchodziliśmy nietypowe święto – DZIEŃ KOTA, które w Polsce przypada 17 lutego. W tym dniu zajęcia oraz zabawy zdominowała tematyka związana z tym świętem. Dzieci poznały genezę obchodów Dnia Kota, wysłuchały ciekawostek na ich temat oraz rozpoznawały koty znane im z bajek i kreskówek. Przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół poprzez wykonanie „kocich opasek”. Rozwiązywały także liczne rebusy i zadania, a także miały okazję bawić się przy piosenkach o kotach. Był to dzień pełen wrażeń i wszyscy wspaniale się bawili. Celem obchodów Dnia Kota było podkreślenie znaczenia tych zwierząt w życiu człowieka, rozwijanie empatii oraz uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt.

    • Chłopcy z Albigowej – trzecią drużyną w powiecie w piłce ręcznej
     • Chłopcy z Albigowej – trzecią drużyną w powiecie w piłce ręcznej

     • W czwartek 13 lutego w hali MOSiR w Łańcucie, odbył się Finał Powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców . W turnieju wzieły udział drużyny z pięciu szkół : Albigowej, Łańcuta, Krzemienicy, Rakszawy i Białobrzegów. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Walka o miejsca na podium rozegrała się miedzy trzema szkołami z Albigowej , Rakszawy i Łańcuta. Każda z drużyn miała 3 zwyciestwa i jedną porażkę. O miejscu na podium decydowała różnica bramek zdobytych i straconych miedzy tymi trzema drużynami w bezpośrednich pojedynkach.

       Ostatecznie nasi chłopcy uplasowali się na III miejscu.

      Brawo dla chłopaków za ambitną postawę w sportowej walce.

      Szkołę w Albigowej reprezentowali: Daniel Chmura (bramkarz), Mateusz Kochmański (kapitan), Jakub Balawejder, Łukasz Bytnar, Kacper Falger, Wojciech Reizer, Kacper Balawejder, Paweł Mazur, Sebastian Reizer, Kacper Skawina i Hubert Hryniuk.

     • Przekaż 1 % podatku dla uczniów Szkoły Podstawowej w Albigowej

     • Dyrekcja, nauczyciele i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Albigowej zwracają się z prośbą o przekazanie 1% z odpisu przy rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2019 na potrzeby uczniów szkoły Podstawowej w Albigowej. Jest to możliwe jedynie poprzez przekazanie kwoty na rzecz Stowarzyszenia dla Albigowej jako Organizacji Pożytku Publicznego. W tym celu w formularzu PIT należy złożyć stosowny wniosek zawierający informacje:

      1. Nr rejestracji OPP w KRS: 0000079477
      2. Cel szczegółowy: „dla Szkoły Podstawowej w Albigowej”
    • Dzień babci i dziadka w Oddziale Przedszkolnym
     • Dzień babci i dziadka w Oddziale Przedszkolnym

     • Dzień Babci i Dziadka to w naszej szkole zawsze bardzo ważna uroczystość. Co roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawczyniami zapraszają na uroczystą akademię z tej okazji. Tak było i w tym roku. Wnuczęta z oddziału „0a” i „0b” zaprosiły swoich dziadków i babcie na przedstawienie opowiadające o tym jak babcia i dziadek poznali się w czasach PRL-u. Scenografia do inscenizacji była rzeczywiście „rodem z PRL-u”: klasyczny „Bar mleczny” z zasłonami w czerwono-białą kratkę, sklep „Społem”, w którym na półkach znajdował się tylko ocet oraz „Pewex” – sklep z towarami luksusowymi z zagranicy. Uczniowie z przejęciem odgrywali scenkę stania w kolejce po cukier, kakao, konserwę turystyczną czy papier toaletowy i kupowali towary „na kartki”. Przedstawienie bardzo przypadło do gustu widowni, która nagrodziła aktorów z zerówki gromkimi brawami. Dziękujemy Babciom i Dziadkom, że zaszczycili naszą szkołę swoją obecnością i tak licznie wzięli udział w przygotowanej na ich cześć uroczystości.

     • Dziewczęta z klas VII i VIII Mistrzyniami Gminy w piłce siatkowej

     • W sobotę 11 stycznia, odbyły się w Albigowej zawody z cyklu Igrzysk Młodzieży Szkolnej, tym razem w piłce siatkowej dziewcząt. Wzięło w nich udział pięć drużyn – z Głuchowa, Kosiny, Soniny, Kraczkowej i Albigowej.  Po emocjonujących rozgrywkach w systemie „każdy z każdym” dziewczęta z naszej szkoły okazały się najlepszą drużyną, zdobywając tym samym okazały puchar, złote medale i tytuł Mistrza Gminy Łańcut, uprawniający do udziału w kolejnym etapie rozgrywek. Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju zdobyła Klaudia Giża.

      Skład zwycięskiej drużyny stanowiły: Karolina Czarnota, Agata Lipska, Klaudia Giża, Paulina Szpunar, Anna Kluz, Magdalena Zembroń, Julia Cyran, Magdalena Bytnar, Malwina Bytnar, Karolina Kud, Julia Czyrek.

    • "Razem na Święta"
     • "Razem na Święta"

     • Nasza szkoła otrzymała dyplom i podziekowanie Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego za włączenie się do akcji „Razem na Święta”. Inicjatywa miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym. W ramach tej akcji uczniowie Szkoły Podstawowej w Albigowej zaprezentowali program kabaretowy "Czerwony Kapturek Inaczej" w Dziennym Domu Pomocy oraz wzięli udział w akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". 

    • Weronika Cyran znów na pływackim podium
     • Weronika Cyran znów na pływackim podium

     • Weronika Cyran z klasy III b kolejny raz stanęła na podium w zawodach pływackich. W X Edycji Pucharu Silesia w Katowicach, w dniach 7-9.02.2020 r. zdobyła I miejsce w pływaniu na 50 m stylem motylkowym z wynikiem 41,80 oraz II miejsce w pływaniu na 100 m również stylem motylkowym z wynikiem 1:39.19. Weronika przyznała, że ten styl pływacki lubi najbardziej. A jest on uważany za najtrudniejszy z czterech podstawowych stylów pływackich – wprawdzie bardzo efektowny, ale wymaga siły, koordynacji ruchów i umiejętności „falowania” w wodzie. Tym bardziej Weronice należą się ogromne gratulacje.

     • Informacja od pana wójta Gminy Łańcut

     • Szanowni Państwo

       14 stycznia 2020 r. w szkołach podstawowych gminy Łańcut zakończyliśmy montaż filtrujących dystrybutorów wody. Dzięki temu uczniowie, pracownicy szkół, czy też osoby trzecie przebywające na terenie placówek  mogą bezpłatnie korzystać z przefiltrowanej i zdatnej do spożycia wody pitnej.

      Działający od dziś WATERPOINT to nowoczesny system oparty na podłączeniu dystrybutora do istniejącej sieci wodociągowej i filtracji wody bezpośrednio przed jej spożyciem, co daje gwarancję bezpieczeństwa i świeżości wody.

      Takie rozwiązanie zapewnia  nieograniczony dostęp do wody bez konieczności wymiany butli, zakupów wody gazowanej  czy magazynowania zapasów wody.  W ramach umowy zawartej przez gminę z firmą dostawca jest zobowiązany do regularnych przeglądów dystrybutorów, wymiany filtrów i ewentualnych napraw wszelkich usterek.  

      Główne korzyści wynikające z wdrożenia systemu:

      1 Ochrona środowiska – piecie wody z dystrybutora to mniejsze zużycie plastiku. Dlatego przy dystrybutorach nie będzie plastikowych czy papierowych kubeczków.  Warto rozważyć zaopatrzenie dziecka w trwałe naczynia do spożycia wody np. bidon.

      2 Oszczędności finansowe dla gminy –  mniej plastiku w szkołach to mniej odpadów  (od 2020 r. firma odbierająca odpady rozlicza gminę z każdej tony wyprodukowanych śmieci).

      3 Oszczędności finansowe dla uczniów, rodziców  -  zamiast codziennego kupowania wody butelkowej w sklepie wystarczy jednorazowo zaopatrzyć dziecko w np. bidon.  

      4 Zdrowie  - powszechny i nieograniczony dostęp do wody pitnej jest ważnym czynnikiem w profilaktyce walki z otyłością zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

       

      Zachęcam do zapoznania się ze stroną  https://waterpointsystem.pl/woda-w-szkole  Znajdą tam Państwo szereg ważnych informacji na temat wdrażanego rozwiązania w szkołach.

     • Nasze szkolne akrobatki

     • 6 stycznia 2020 r. uczennice naszej szkoły: Izabela Podolec z kl. III b oraz Emilia Reizer z kl. VI b zdobyły II miejsce w Mistrzostwach Łańcuta w Akrobatyce Sportowej w  Dwójkach Kobiet w kategorii YOUTH. GRATULUJEMY !

    • Wycieczka klas szóstych
     • Wycieczka klas szóstych

     • Wycieczki klasowe to jedna z najbardziej lubianych form wspólnej integracji poza murami szkoły. Każda klasa wybiera na wyjazd miejsce, gdzie według niej można miło i przyjemnie spędzić wolny czas. W poniedziałek, 10 lutego klasy VI a i VI b wraz z opiekunami wybrały się do Fly Parku w Rzeszowie. 2-godzinny pobyt obejmował liczne atrakcje: Ninja Park, Fly Bar, Rampa, Battle Zone, Fly Pool, Fly Zone, Fly Ball, Eliminator, Rodeo itp.  i obfitował w niezapomniane emocje. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie portu lotniczego „Rzeszów – Jasionka”. Zaczęło się ono od oglądania terminala pasażerskiego. Następnie przeszliśmy przez kontrolę bagażową i kontrolę bezpieczeństwa. Szczególnie ciekawe okazało się spotkanie ze strażakami z Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej, obserwowanie startu samolotu i przejazd autobusem po terenie lotniska. Wycieczka należała do wyjątkowo udanych o czym świadczą uśmiechy na twarzach jej uczestników.

     • Informacja o zapisach do Oddziału Przedszkolnego

     • Informujemy, że zapisy do Oddziału Przedszkolnego 

      przy Szkole Podstawowej w Albigowej

      odbywać się będą w okresie od 11.02.2020 r. do 25.02.2020 r.

      Wniosek można pobrać w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Albigowej,

      w Przedszkolu Publicznym w Albigowej

      lub ze strony internetowej www.spalbigowa.pl z zakładki „O szkole/Rekrutacja”

    • I miejsce dziewcząt klas VI w Gminnych Igrzyskach Dzieci w mini siatkówce
     • I miejsce dziewcząt klas VI w Gminnych Igrzyskach Dzieci w mini siatkówce

     • W sobotę 8 lutego Szkoła Podstawowa w Głuchowie była gospodarzem Gminnych Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Uczennice klas szóstych zostały Mistrzyniami Gminy w Siatkówce, otrzymały drużynowo puchar, dyplom, a  indywidualnie medale.

      Najlepsza zawodniczką rozgrywek została Monika Międlar, która dodatkowo otrzymała statuetkę i medal.

      Reprezentantki  z Albigowej to: Bytnar Julia, Bytnar Roksana, Baran Kinga, Grad Patrycja, Madej Maja, Maternia Magdalena, Międlar Monika, Pelc Wiktoria, Plęs Klaudia,  Reizer Emilia.

    • Dziewczęta klas VI- tych wicemistrzyniami powiatu w koszykówce
     • Dziewczęta klas VI- tych wicemistrzyniami powiatu w koszykówce

     • W rozegranym w łańcuckiej hali MOSiR turnieju  mini koszykówki dziewcząt, w dniu 6 lutego, nasze szóstoklasistki zdobyły  II miejsce i zostały wicemistrzyniami powiatu w tej dyscyplinie. Dziewczęta po raz pierwszy grały w Łańcucie, były nieco stremowane, niemniej doświadczenie które zdobyly,  na pewno zaprocentuje w przyszłości.

      Skład drużyny to : Bytnar Julia, Bytnar Roksana, Grad Patrycja, Kucharska Julia, Madej Maja, Maternia Magdalena, Międlar Monika, Pasieczna Małgorzata, Reizer Emilia, Szewczyk Julia oraz  Domino Emilia i Kuźniar Milena – uczennice klas V.

    • Zabawa Karnawałowa dla uczniów naszej szkoły
     • Zabawa Karnawałowa dla uczniów naszej szkoły

     • Zabawa karnawałowa dla uczniów Szkoły Podstawowej w Albigowej przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Najpierw gry i zabawy taneczne dla dzieci z klas 0-III prowadziła Szkoła Muzyczna Yamaha. Potem klasom IV-VI i VII-VIII do tańca przygrywał DJ. Było naprawdę sympatycznie i widać było, że uczniowie naprawdę dobrze się bawili. Rodzice jak co roku stanęli na wysokości zadania  - przygotowali bardzo smaczny poczęstunek i opiekę przez cały dzień zbawy. Bardzo serdecznie im za to dziek

    • Instrumenty dęte balszane w roli głównej kolejnej Adycji Muzycznej
     • Instrumenty dęte balszane w roli głównej kolejnej Adycji Muzycznej

     • Dzisiaj po raz kolejny w tym roku mogliśmy bawić się muzyką razem ze Szkołą Muzyczną YAMAHA. Gościem dzisiejszej audycji był p. Damian Warzocha grający na instrumentach dętych blaszanych  i jak nie trudno się domyślić te właśnie instrumenty pan Damian wraz z prowadzącym Jakubem Furmanem  zaprezentowali nam podczas lekcji umuzykalniającej. Jako pierwsze „wystąpiły” puzony wraz z nowym - puzonem plastikowym dla dzieci, na którym p. Damian zagrał piosenkę „drobiową” czyli „Kurki trzy”. Następnie usłyszeliśmy muzykę, którą uczniowie natychmiast skojarzyli z filmem „Gwiezdne wojny”, a w której główny motyw grany jest na kolejnym, zaprezentowanym przez prowadzących, instrumencie dętym czyli – waltorni.  Do dźwięków  orkiestrowego barytonu dzieci przemaszerowały krokiem wojskowym, a marsza wykonał p. Damian  Kolejne dwa instrumenty, bardzo obszerne gabarytowo to tuba oraz suzafon, które wydawały dźwięki podobne do słonia, zresztą tak nazywane przez muzyków.  Na tym p. Jakub skończył wyczarowywanie  spod czerwonej peleryny kolejnych grających cudów. Ciekawe co usłyszymy następnym razem?

    • Schronisko Kundelek i Noc Biologów w Rzeszowie
     • Schronisko Kundelek i Noc Biologów w Rzeszowie

     • W dniu 20 grudnia uczniowie klas VI i VII naszej szkoły uczestniczyli w całodniowym wyjeździe do Rzeszowa. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w schronisku dla zwierząt Kundelek, gdzie zawieźliśmy zebraną karmę, a pracownik schroniska oprowadził nas po nim i opowiedział o zwierzętach tam przebywających. Następnie byliśmy w kinie Multikino na filmie „Jumanji 3”. Ostatnim punktem wyjazdu był udział w Nocy Biologów, organizowanej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Uczestniczyliśmy w warsztatach, pokazach, wystawach, mogliśmy samodzielnie wykonywać doświadczenia biologiczne, chemiczne i fizyczne, przeprowadzać obserwacje mikroskopowe, poznać z bliska rożne gatunki zwierząt i roślin. Była to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy z zakresu przedmiotów przyrodniczych oraz umiejętności eksperymentowania.

    • Nasi uczniowie w Koncercie Noworocznym
     • Nasi uczniowie w Koncercie Noworocznym

     • Uczniowie naszej szkoły udzielają się w różnych uroczystościach i imprezach. Tak było i tym razem, w Koncercie Noworocznym odbywającym sie 2 lutego 2020 r. w Ośrodku Kultury w Albigowej uczniowie klas szóstych wraz z opiekunem - panią Aliną Rogowską przedstawili scenkę kabaretową "Czerwony Kapturek inaczej". Dodatkowo dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Albigowej występowali na scenie wraz z zepołem "Pyza", kapelą "Hop-Siup" oraz Orkiestrą Dętą.

    • Konkurs kolęd i pastorałek uczniów klas I-III
     • Konkurs kolęd i pastorałek uczniów klas I-III

     • W dniu 30 stycznia 2020 r. uczniowie klas I-III naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w "Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek". Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach - dzieci rywalizowały indywidualnie i międzyklasowo. Piękne polskie kolędy i pastorałki rozbrzmiewały na małej sali gimnastycznej. Cieszymy się, że panie z edukacji wczesnoszkolnej kultywują wspaniałą polską tradycję.

    • Drużyna chłopców z Albigowej mistrzami Gminy Łańcut w piłce siatkowej
     • Drużyna chłopców z Albigowej mistrzami Gminy Łańcut w piłce siatkowej

     • Chłopcy klas ósmych znów nie zawiedli. W rozgrywanym w sobotę 01.02.2020 r.  gminnym turnieju piłki siatkowej, okazali się najlepszą drużyną, zajęli I miejsce, uzyskując tym samym awans do rozgrywek powiatowych.

      Naszą szkołę reprezentowali: Bytnar Łukasz, Kochmański Mateusz, Mazur Paweł, Reizer Sebastian, Balawejder Jakub, Balawender Kacper, Chmura Daniel, Reizer Wojciech i Hryniuk Hubert.

       Najlepszym zawodnikem turnieju został wybrany Wojciech Reizer.

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
   • +48 17 2267191
   • 37 – 122 Albigowa 489
    woj. podkarpackie
    Poland
   • 815-181-06-75
   • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
 • Galeria zdjęć

   brak danych