• DZIEŃ KOTA
     • DZIEŃ KOTA

     • W poniedziałek w oddziałach zerowych obchodziliśmy nietypowe święto – DZIEŃ KOTA, które w Polsce przypada 17 lutego. W tym dniu zajęcia oraz zabawy zdominowała tematyka związana z tym świętem. Dzieci poznały genezę obchodów Dnia Kota, wysłuchały ciekawostek na ich temat oraz rozpoznawały koty znane im z bajek i kreskówek. Przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół poprzez wykonanie „kocich opasek”. Rozwiązywały także liczne rebusy i zadania, a także miały okazję bawić się przy piosenkach o kotach. Był to dzień pełen wrażeń i wszyscy wspaniale się bawili. Celem obchodów Dnia Kota było podkreślenie znaczenia tych zwierząt w życiu człowieka, rozwijanie empatii oraz uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt.

    • Chłopcy z Albigowej – trzecią drużyną w powiecie w piłce ręcznej
     • Chłopcy z Albigowej – trzecią drużyną w powiecie w piłce ręcznej

     • W czwartek 13 lutego w hali MOSiR w Łańcucie, odbył się Finał Powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców . W turnieju wzieły udział drużyny z pięciu szkół : Albigowej, Łańcuta, Krzemienicy, Rakszawy i Białobrzegów. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Walka o miejsca na podium rozegrała się miedzy trzema szkołami z Albigowej , Rakszawy i Łańcuta. Każda z drużyn miała 3 zwyciestwa i jedną porażkę. O miejscu na podium decydowała różnica bramek zdobytych i straconych miedzy tymi trzema drużynami w bezpośrednich pojedynkach.

       Ostatecznie nasi chłopcy uplasowali się na III miejscu.

      Brawo dla chłopaków za ambitną postawę w sportowej walce.

      Szkołę w Albigowej reprezentowali: Daniel Chmura (bramkarz), Mateusz Kochmański (kapitan), Jakub Balawejder, Łukasz Bytnar, Kacper Falger, Wojciech Reizer, Kacper Balawejder, Paweł Mazur, Sebastian Reizer, Kacper Skawina i Hubert Hryniuk.

     • Przekaż 1 % podatku dla uczniów Szkoły Podstawowej w Albigowej

     • Dyrekcja, nauczyciele i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Albigowej zwracają się z prośbą o przekazanie 1% z odpisu przy rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2019 na potrzeby uczniów szkoły Podstawowej w Albigowej. Jest to możliwe jedynie poprzez przekazanie kwoty na rzecz Stowarzyszenia dla Albigowej jako Organizacji Pożytku Publicznego. W tym celu w formularzu PIT należy złożyć stosowny wniosek zawierający informacje:

      1. Nr rejestracji OPP w KRS: 0000079477
      2. Cel szczegółowy: „dla Szkoły Podstawowej w Albigowej”
    • Dzień babci i dziadka w Oddziale Przedszkolnym
     • Dzień babci i dziadka w Oddziale Przedszkolnym

     • Dzień Babci i Dziadka to w naszej szkole zawsze bardzo ważna uroczystość. Co roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawczyniami zapraszają na uroczystą akademię z tej okazji. Tak było i w tym roku. Wnuczęta z oddziału „0a” i „0b” zaprosiły swoich dziadków i babcie na przedstawienie opowiadające o tym jak babcia i dziadek poznali się w czasach PRL-u. Scenografia do inscenizacji była rzeczywiście „rodem z PRL-u”: klasyczny „Bar mleczny” z zasłonami w czerwono-białą kratkę, sklep „Społem”, w którym na półkach znajdował się tylko ocet oraz „Pewex” – sklep z towarami luksusowymi z zagranicy. Uczniowie z przejęciem odgrywali scenkę stania w kolejce po cukier, kakao, konserwę turystyczną czy papier toaletowy i kupowali towary „na kartki”. Przedstawienie bardzo przypadło do gustu widowni, która nagrodziła aktorów z zerówki gromkimi brawami. Dziękujemy Babciom i Dziadkom, że zaszczycili naszą szkołę swoją obecnością i tak licznie wzięli udział w przygotowanej na ich cześć uroczystości.

     • Dziewczęta z klas VII i VIII Mistrzyniami Gminy w piłce siatkowej

     • W sobotę 11 stycznia, odbyły się w Albigowej zawody z cyklu Igrzysk Młodzieży Szkolnej, tym razem w piłce siatkowej dziewcząt. Wzięło w nich udział pięć drużyn – z Głuchowa, Kosiny, Soniny, Kraczkowej i Albigowej.  Po emocjonujących rozgrywkach w systemie „każdy z każdym” dziewczęta z naszej szkoły okazały się najlepszą drużyną, zdobywając tym samym okazały puchar, złote medale i tytuł Mistrza Gminy Łańcut, uprawniający do udziału w kolejnym etapie rozgrywek. Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju zdobyła Klaudia Giża.

      Skład zwycięskiej drużyny stanowiły: Karolina Czarnota, Agata Lipska, Klaudia Giża, Paulina Szpunar, Anna Kluz, Magdalena Zembroń, Julia Cyran, Magdalena Bytnar, Malwina Bytnar, Karolina Kud, Julia Czyrek.

    • "Razem na Święta"
     • "Razem na Święta"

     • Nasza szkoła otrzymała dyplom i podziekowanie Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego za włączenie się do akcji „Razem na Święta”. Inicjatywa miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym. W ramach tej akcji uczniowie Szkoły Podstawowej w Albigowej zaprezentowali program kabaretowy "Czerwony Kapturek Inaczej" w Dziennym Domu Pomocy oraz wzięli udział w akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". 

    • Weronika Cyran znów na pływackim podium
     • Weronika Cyran znów na pływackim podium

     • Weronika Cyran z klasy III b kolejny raz stanęła na podium w zawodach pływackich. W X Edycji Pucharu Silesia w Katowicach, w dniach 7-9.02.2020 r. zdobyła I miejsce w pływaniu na 50 m stylem motylkowym z wynikiem 41,80 oraz II miejsce w pływaniu na 100 m również stylem motylkowym z wynikiem 1:39.19. Weronika przyznała, że ten styl pływacki lubi najbardziej. A jest on uważany za najtrudniejszy z czterech podstawowych stylów pływackich – wprawdzie bardzo efektowny, ale wymaga siły, koordynacji ruchów i umiejętności „falowania” w wodzie. Tym bardziej Weronice należą się ogromne gratulacje.

     • Informacja od pana wójta Gminy Łańcut

     • Szanowni Państwo

       14 stycznia 2020 r. w szkołach podstawowych gminy Łańcut zakończyliśmy montaż filtrujących dystrybutorów wody. Dzięki temu uczniowie, pracownicy szkół, czy też osoby trzecie przebywające na terenie placówek  mogą bezpłatnie korzystać z przefiltrowanej i zdatnej do spożycia wody pitnej.

      Działający od dziś WATERPOINT to nowoczesny system oparty na podłączeniu dystrybutora do istniejącej sieci wodociągowej i filtracji wody bezpośrednio przed jej spożyciem, co daje gwarancję bezpieczeństwa i świeżości wody.

      Takie rozwiązanie zapewnia  nieograniczony dostęp do wody bez konieczności wymiany butli, zakupów wody gazowanej  czy magazynowania zapasów wody.  W ramach umowy zawartej przez gminę z firmą dostawca jest zobowiązany do regularnych przeglądów dystrybutorów, wymiany filtrów i ewentualnych napraw wszelkich usterek.  

      Główne korzyści wynikające z wdrożenia systemu:

      1 Ochrona środowiska – piecie wody z dystrybutora to mniejsze zużycie plastiku. Dlatego przy dystrybutorach nie będzie plastikowych czy papierowych kubeczków.  Warto rozważyć zaopatrzenie dziecka w trwałe naczynia do spożycia wody np. bidon.

      2 Oszczędności finansowe dla gminy –  mniej plastiku w szkołach to mniej odpadów  (od 2020 r. firma odbierająca odpady rozlicza gminę z każdej tony wyprodukowanych śmieci).

      3 Oszczędności finansowe dla uczniów, rodziców  -  zamiast codziennego kupowania wody butelkowej w sklepie wystarczy jednorazowo zaopatrzyć dziecko w np. bidon.  

      4 Zdrowie  - powszechny i nieograniczony dostęp do wody pitnej jest ważnym czynnikiem w profilaktyce walki z otyłością zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

       

      Zachęcam do zapoznania się ze stroną  https://waterpointsystem.pl/woda-w-szkole  Znajdą tam Państwo szereg ważnych informacji na temat wdrażanego rozwiązania w szkołach.

     • Nasze szkolne akrobatki

     • 6 stycznia 2020 r. uczennice naszej szkoły: Izabela Podolec z kl. III b oraz Emilia Reizer z kl. VI b zdobyły II miejsce w Mistrzostwach Łańcuta w Akrobatyce Sportowej w  Dwójkach Kobiet w kategorii YOUTH. GRATULUJEMY !

    • Wycieczka klas szóstych
     • Wycieczka klas szóstych

     • Wycieczki klasowe to jedna z najbardziej lubianych form wspólnej integracji poza murami szkoły. Każda klasa wybiera na wyjazd miejsce, gdzie według niej można miło i przyjemnie spędzić wolny czas. W poniedziałek, 10 lutego klasy VI a i VI b wraz z opiekunami wybrały się do Fly Parku w Rzeszowie. 2-godzinny pobyt obejmował liczne atrakcje: Ninja Park, Fly Bar, Rampa, Battle Zone, Fly Pool, Fly Zone, Fly Ball, Eliminator, Rodeo itp.  i obfitował w niezapomniane emocje. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie portu lotniczego „Rzeszów – Jasionka”. Zaczęło się ono od oglądania terminala pasażerskiego. Następnie przeszliśmy przez kontrolę bagażową i kontrolę bezpieczeństwa. Szczególnie ciekawe okazało się spotkanie ze strażakami z Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej, obserwowanie startu samolotu i przejazd autobusem po terenie lotniska. Wycieczka należała do wyjątkowo udanych o czym świadczą uśmiechy na twarzach jej uczestników.

     • Informacja o zapisach do Oddziału Przedszkolnego

     • Informujemy, że zapisy do Oddziału Przedszkolnego 

      przy Szkole Podstawowej w Albigowej

      odbywać się będą w okresie od 11.02.2020 r. do 25.02.2020 r.

      Wniosek można pobrać w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Albigowej,

      w Przedszkolu Publicznym w Albigowej

      lub ze strony internetowej www.spalbigowa.pl z zakładki „O szkole/Rekrutacja”

    • I miejsce dziewcząt klas VI w Gminnych Igrzyskach Dzieci w mini siatkówce
     • I miejsce dziewcząt klas VI w Gminnych Igrzyskach Dzieci w mini siatkówce

     • W sobotę 8 lutego Szkoła Podstawowa w Głuchowie była gospodarzem Gminnych Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Uczennice klas szóstych zostały Mistrzyniami Gminy w Siatkówce, otrzymały drużynowo puchar, dyplom, a  indywidualnie medale.

      Najlepsza zawodniczką rozgrywek została Monika Międlar, która dodatkowo otrzymała statuetkę i medal.

      Reprezentantki  z Albigowej to: Bytnar Julia, Bytnar Roksana, Baran Kinga, Grad Patrycja, Madej Maja, Maternia Magdalena, Międlar Monika, Pelc Wiktoria, Plęs Klaudia,  Reizer Emilia.

    • Dziewczęta klas VI- tych wicemistrzyniami powiatu w koszykówce
     • Dziewczęta klas VI- tych wicemistrzyniami powiatu w koszykówce

     • W rozegranym w łańcuckiej hali MOSiR turnieju  mini koszykówki dziewcząt, w dniu 6 lutego, nasze szóstoklasistki zdobyły  II miejsce i zostały wicemistrzyniami powiatu w tej dyscyplinie. Dziewczęta po raz pierwszy grały w Łańcucie, były nieco stremowane, niemniej doświadczenie które zdobyly,  na pewno zaprocentuje w przyszłości.

      Skład drużyny to : Bytnar Julia, Bytnar Roksana, Grad Patrycja, Kucharska Julia, Madej Maja, Maternia Magdalena, Międlar Monika, Pasieczna Małgorzata, Reizer Emilia, Szewczyk Julia oraz  Domino Emilia i Kuźniar Milena – uczennice klas V.

    • Zabawa Karnawałowa dla uczniów naszej szkoły
     • Zabawa Karnawałowa dla uczniów naszej szkoły

     • Zabawa karnawałowa dla uczniów Szkoły Podstawowej w Albigowej przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Najpierw gry i zabawy taneczne dla dzieci z klas 0-III prowadziła Szkoła Muzyczna Yamaha. Potem klasom IV-VI i VII-VIII do tańca przygrywał DJ. Było naprawdę sympatycznie i widać było, że uczniowie naprawdę dobrze się bawili. Rodzice jak co roku stanęli na wysokości zadania  - przygotowali bardzo smaczny poczęstunek i opiekę przez cały dzień zbawy. Bardzo serdecznie im za to dziek

    • Instrumenty dęte balszane w roli głównej kolejnej Adycji Muzycznej
     • Instrumenty dęte balszane w roli głównej kolejnej Adycji Muzycznej

     • Dzisiaj po raz kolejny w tym roku mogliśmy bawić się muzyką razem ze Szkołą Muzyczną YAMAHA. Gościem dzisiejszej audycji był p. Damian Warzocha grający na instrumentach dętych blaszanych  i jak nie trudno się domyślić te właśnie instrumenty pan Damian wraz z prowadzącym Jakubem Furmanem  zaprezentowali nam podczas lekcji umuzykalniającej. Jako pierwsze „wystąpiły” puzony wraz z nowym - puzonem plastikowym dla dzieci, na którym p. Damian zagrał piosenkę „drobiową” czyli „Kurki trzy”. Następnie usłyszeliśmy muzykę, którą uczniowie natychmiast skojarzyli z filmem „Gwiezdne wojny”, a w której główny motyw grany jest na kolejnym, zaprezentowanym przez prowadzących, instrumencie dętym czyli – waltorni.  Do dźwięków  orkiestrowego barytonu dzieci przemaszerowały krokiem wojskowym, a marsza wykonał p. Damian  Kolejne dwa instrumenty, bardzo obszerne gabarytowo to tuba oraz suzafon, które wydawały dźwięki podobne do słonia, zresztą tak nazywane przez muzyków.  Na tym p. Jakub skończył wyczarowywanie  spod czerwonej peleryny kolejnych grających cudów. Ciekawe co usłyszymy następnym razem?

    • Schronisko Kundelek i Noc Biologów w Rzeszowie
     • Schronisko Kundelek i Noc Biologów w Rzeszowie

     • W dniu 20 grudnia uczniowie klas VI i VII naszej szkoły uczestniczyli w całodniowym wyjeździe do Rzeszowa. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w schronisku dla zwierząt Kundelek, gdzie zawieźliśmy zebraną karmę, a pracownik schroniska oprowadził nas po nim i opowiedział o zwierzętach tam przebywających. Następnie byliśmy w kinie Multikino na filmie „Jumanji 3”. Ostatnim punktem wyjazdu był udział w Nocy Biologów, organizowanej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Uczestniczyliśmy w warsztatach, pokazach, wystawach, mogliśmy samodzielnie wykonywać doświadczenia biologiczne, chemiczne i fizyczne, przeprowadzać obserwacje mikroskopowe, poznać z bliska rożne gatunki zwierząt i roślin. Była to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy z zakresu przedmiotów przyrodniczych oraz umiejętności eksperymentowania.

    • Nasi uczniowie w Koncercie Noworocznym
     • Nasi uczniowie w Koncercie Noworocznym

     • Uczniowie naszej szkoły udzielają się w różnych uroczystościach i imprezach. Tak było i tym razem, w Koncercie Noworocznym odbywającym sie 2 lutego 2020 r. w Ośrodku Kultury w Albigowej uczniowie klas szóstych wraz z opiekunem - panią Aliną Rogowską przedstawili scenkę kabaretową "Czerwony Kapturek inaczej". Dodatkowo dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Albigowej występowali na scenie wraz z zepołem "Pyza", kapelą "Hop-Siup" oraz Orkiestrą Dętą.

    • Konkurs kolęd i pastorałek uczniów klas I-III
     • Konkurs kolęd i pastorałek uczniów klas I-III

     • W dniu 30 stycznia 2020 r. uczniowie klas I-III naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w "Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek". Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach - dzieci rywalizowały indywidualnie i międzyklasowo. Piękne polskie kolędy i pastorałki rozbrzmiewały na małej sali gimnastycznej. Cieszymy się, że panie z edukacji wczesnoszkolnej kultywują wspaniałą polską tradycję.

    • Drużyna chłopców z Albigowej mistrzami Gminy Łańcut w piłce siatkowej
     • Drużyna chłopców z Albigowej mistrzami Gminy Łańcut w piłce siatkowej

     • Chłopcy klas ósmych znów nie zawiedli. W rozgrywanym w sobotę 01.02.2020 r.  gminnym turnieju piłki siatkowej, okazali się najlepszą drużyną, zajęli I miejsce, uzyskując tym samym awans do rozgrywek powiatowych.

      Naszą szkołę reprezentowali: Bytnar Łukasz, Kochmański Mateusz, Mazur Paweł, Reizer Sebastian, Balawejder Jakub, Balawender Kacper, Chmura Daniel, Reizer Wojciech i Hryniuk Hubert.

       Najlepszym zawodnikem turnieju został wybrany Wojciech Reizer.

    • Szkolne Przedstawienie Jasełkowe
     • Szkolne Przedstawienie Jasełkowe

     • „Święty czas, to radosny czas, zobacz ile serca jest w nas…” – nasze szkolne Przedstawienie Jasełkowe pozwoliło nam całkowicie poddać się atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a śpiewane wspólnie kolędy i pastorałki wywołały prawdziwie odświętny nastrój.

    • Konkurs pn. Obrona Westerplatte
     • Konkurs pn. Obrona Westerplatte

     • 25 listopada 2019 r. w ZS w Dąbrówkach odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny i Powiatowy Konkurs Plastyczny Obrona Westerplatte pod patronatem:  Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 w Gdańsku, Pana Kazimierza Gołojucha Posła na Sejm RP, Pana Edwarda Dobrzańskiego Wójta Gminy Czarna.

      Cele konkursów: rozbudzenie zainteresowania historią; wzbudzenie szacunku dla postawy, ideałów i wartości reprezentowanych Obrońców Westerplatte; kształtowanie uczuć i postaw patriotycznych; uświadomienie potrzeby znajomości historii własnego narodu.

      Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Giża i Daniel Chmura w konkursie historycznym oraz Julia Cyran, Magdalena Bytnar i Wojciech Nesterowicz w konkursie plastycznym.

      Osiągnięcia:

      - Klaudia Giża - III miejsce w konkursie historycznym,

      - Julia Cyran - II miejsce w konkursie plastycznym

      - Magdalena Bytnar – wyróżnienie w konkursie plastycznym

    • Debata dotycząca uzależnień
     • Debata dotycząca uzależnień

     • W naszej szkole 11 września 2019 r. miała miejsce inauguracja projektu pn.  „Edukacja na rzecz bezpieczeństwa w Gminie Łańcut”, realizowanego w ramach programu  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.  W ramach tego projektu przez psychoterapeutów z Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznego SELF z Rzeszowa przeprowadzone zostały zajęcia warsztatowe dla uczniów klas I –VIII i nauczycieli pn. „Razem bezpieczniej”. Podsumowaniem całego projektu była debata dotycząca uzależnień, która odbyła się 17.12.2019 r. w Ośrodku Kultury w Albigowej. Trenerzy z SELF-u, przedstawiciel policji oraz przedstawiciel straży pożarnej starali się przybliżyć uczniom tę problematykę i odpowiadali na postawione przez nich pytania.

    • Zajęcia warsztatowe z trenerami z SELF-u z Rzeszowa
     • Zajęcia warsztatowe z trenerami z SELF-u z Rzeszowa

     • 17.12.2019 r . uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w Projekcie „Gdybym był…. – uczniowie jako bohaterowie książek”, którego głównym celem było promowanie czytelnictwa i czerpanie z doświadczeń bohaterów przedstawionych w literaturze. Zajęcia prowadzili trenerzy z Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznego SELF w Rzeszowie w formie warsztatowej i koncentrowały się one na rozwoju umiejętności twórczych i kreatywności, a także na współpracy i komunikacji uczniów.

    • Kolejne sukcesy pływackie naszych uczniów
     • Kolejne sukcesy pływackie naszych uczniów

     • 12.12.2019 r. na pływalni MOSIR w Łańcucie odbyły się Otwarte Mikołajkowe Mistrzostwa w Pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta Łańcuta. Nasi uczniowie osiągnęli wysokie lokaty w tych zawodach:

      Kinga FalgerIII miejsce w pływaniu na 50 m stylem dowolnym  (dziewczęta rocznik 2009)

      Monika Międlar -  I miejsce w pływaniu na 50 m stylem dowolnym (dziewczęta rocznik 2007)

      Maja Madej -  II miejsce w pływaniu na 50 m stylem dowolnym (dziewczęta rocznik 2007)

      Jan Ulman -  III miejsce w pływaniu na 50 m stylem dowolnym (chłopcy rocznik 2007)

      Kacper Falger -  II miejsce w pływaniu na 50 m stylem dowolnym (chłopcy rocznik 2005)

      Monika Międlar -  I miejsce w pływaniu na 50 m stylem klasycznym (dziewczęta rocznik 2007)

      Julia Cyran -  I miejsce w pływaniu na 50 m stylem klasycznym (dziewczęta rocznik 2006)

      Weronika Cyran -  I miejsce w pływaniu na 25 m stylem motylkowym (dziewczęta rocznik 2009).

      Dodatkowo sztafeta dziewcząt 6 x 50 m  w stylu dowolnym (rocznik 2005/2006) zdobyła II miejsce. W skład sztafety weszły: Kinga Falger, Monika Międlar, Maja Madej, Monika Cyran, Weronika Cyran, Magdalena Bytnar. Wszystkim naszym uczniom bardzo serdecznie gratulujemy tak wysokich osiągnięć pływackich.

    • Kolejne I miejsce naszych uczniów w zawodach
     • Kolejne I miejsce naszych uczniów w zawodach

     • Piątek trzynastego okazał się szczęśliwym dniem dla chłopców klas V i VI ze Szkoły Podstawowej w Albigowej, którzy zdobyli Mistrzostwo Powiatu w mini piłce ręcznej.  Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze, zdobywając komplet punktów, a tym samym awans do zawodów rejonowych. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół  z: Białobrzeg – SP nr 2, Medyni Głogowskiej, Łańcuta – SP nr 2 oraz Albigowej.
      Jan Ulman i Kacper Bartman zostali  wybrani najlepszymi  zawodnikami  mistrzostw.
      W skład drużyny weszli: Jan Ulman, Kacper Bartman, Michał Borcz, Bartosz Głuszek, Filip Gargała, Wojciech Maternia, Szymon Bartman, Miłosz Dziuk i Marcel Kuźniar.

     • SPOTKANIE Z PANIĄ HIGIENISTKĄ

     • Spotkanie z higienistką 3. 12 dzieci z klasy 2a spotkały się z higienistką szkolną. Uczniowie wysłuchali pogadanki dotyczącej chorób zakaźnych AIDS i HIV realizowanej w ramach programu,, Zawsze razem``-profilaktyka AIDS, HIV. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach. Na koniec otrzymali nagrody w postaci książeczek.

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KL.II a

     • 25.11.2019 r. dzieci z klasy 2a obchodziły klasowy Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy przynieśli swoje ulubione maskotki malutkie i duże. Były zabawy, konkursy, quizy o pluszakach, nie zabrakło też słodkości. Wszyscy bawili się wspaniale.

     • Odwiedził nas Święty Mikołaj

     • Nie ma bardziej wyczekiwanego dnia w roku, jak ten, w którym przychodzi Święty Mikołaj. Nasze przedszkolaki od wielu dni przygotowywały się na tę chwilę. Każdego dnia wypytywały, kiedy przyjdzie Mikołaj, przygotowując się, aby ładnie go przywitać. Aż w końcu, kiedy nastał ten dzień - radości nie było końca. Nagle w oddali rozległo się wołanie Mikołaja. Ileż było radości. Nasze dzieci w podziękowaniu zrobiły Mikołajowi laurki i pięknie zaśpiewały piosenki oraz recytowały wiersze. Chyba każdy z nas pamięta i wraca myślami do tych dni, kiedy sam był dzieckiem i wyczekiwał na przyjście Świętego Mikołaja. Również uczniów z klas I-VIII odwiedził Święty Mikołaj. Pytał czy byli grzeczni, dobrze się zachowywali w szkole i z chęcia uczyli. Potem poczęstował wszystkich uczniów  i nauczycieli słodyczami. Szkoda, że Mikołaj odwiedza nas tylko raz w roku ;-)

    • Przedstawienie klasy II b "Królowa Śniegu"
     • Przedstawienie klasy II b "Królowa Śniegu"

     • Czy ktoś z nas nie zna bajki o Królowej Śniegu? O Kaju, którego serce odmieniła "lodowa królowa" i Gerdzie, która za wszelką cenę postanowiła uratować swojego najlepszego przyjaciela? Dzięki uczniom klasy II b oraz ich wychowawczyni mogliśmy przenieść się w świat tej właśnie bajki. Piękna scenografia, kolorowe stroje, miła dla ucha muzyka, radosne tańce oraz wspaniała gra aktorska młodych wykonawców spowodowały, że przedstawieniem byli oczarowani wszycy zebrani na sali: rodzice, rodzeństwo oraz dziadkowie uczniów klasy II b. Dziękujemy pani Katarzynie Falger za przygotowanie dzieci do występu oraz ich rodzinom za liczne przybycie. Szczególne podziękowania należą się panu Andrzejowi Sieńko za bezinteresowną pomoc w wykonaniu scenografii i rekwizytów do przedstawienia oraz pani Jolancie Reizer za życzliwe włączenie się w uszycie strojów dla artystów.

    • Czerwony Kapturek na wesoło
     • Czerwony Kapturek na wesoło

     • W przededniu Mikołajkowego święta uczniowie klas szóstych wraz z opiekunem koła kabaretowego, panią Aliną Rogowską, odwiedzili DDP "Złoty Liść Opieki" z przedstawieniem "Czerwony Kapturek". Ta nietypowa, nowoczesna i dowcipna wersja znanej wszystkim bajki bardzo przypadła do gustu podopiecznym DDP, którzy wykazali się ogromnym poczuciem humoru. Warto było przyjść i zobaczyć uśmiechy na ich twarzach ​​​​​​​

     • Warsztaty z rodzicami uczniów

     • 26 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów pn. "Komunikacja bez przemocy" realizowane w ramach projektu "Komunikacja bez przemocy". Miało ono charakter warsztatowy i poprowadzone zostało przez nauczycieli z naszej szkoły: p. Agnieszkę Głaz, p. Katarzynę Grzesik i p. Agnieszkę Kuźniar.

      Rodzice aktywnie uczestniczyli w proponowanych ćwiczeniach. Różnorodność form i metod pracy (prezentacja, filmy, praca w parach, praca w grupach, burza mózgów) pozwoliły na zadowalającą realizację zagadnienia "Komunikacja bez przemocy". Z informacji zwrotnej od rodziców wynika, że omawiane zagadnienia wpisują się w ich potrzeby związane z wychowaniem dzieci. Dziękujemy rodzicom za udział w tych warsztatach :-) 

    • Kolejna audycja muzyczna SM Yamaha
     • Kolejna audycja muzyczna SM Yamaha

     • Dzisi,aj 28.11.2019 r. w naszej szkole po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w lekcji umuzykalniającej przygotowanej przez Szkołę Muzyczną YAMAHA. Gościem tego spotkania był pan Marcin Mucha grający na instrumentach klawiszowych, założyciel zespołu Rzeszów Klezmer Band, który podróżuje po całym świecie. Najpierw pan Marcin wykonał Marsz Turecki w kilku wersjach -  od powolnej, aż do zawrotnie szybkiej prezentując swoje pianistyczne zdolności. Następnie p. Karol – prowadzący dzisiejsze spotkanie wraz z p. Marcinem zaprezentowali przeróżne możliwości bardzo popularnego instrumentu jakim jest keyboard, wyczarowując liczne efekty dźwiękowe od skrzypiących drzwi, stukotu  szpilek po odgłosy ptaków czy zwierząt. Następnie udowodnili nam, że na tablecie też można grać podobnie jak na pianinie. Kolejny instrument elektroniczny o nazwie DJX  - bardzo popularny w USA,  nawet do nas przemawiał po angielsku. Keytar – bo tak nazywał się kolejny klawisz wyglądał jak połączenie gitary i keyboardu, na którym również można miksować różne brzmienia. Na koniec panowie zszokowali wszystkich klawiaturą rolowaną, która wyglądała jak zwinięty ręcznik, a po rozwinięciu stała się instrumentem, na którym w dodatku można było zagrać co się chce. Na tym zakończyło się nasze spotkanie – czekamy na kolejne.

    • Dzień Pluszowego Misia w Zerówce
     • Dzień Pluszowego Misia w Zerówce

     • Dnia 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wpisując się w coroczną tradycję tego święta wszystkie przedszkolaki z naszego oddziału zerowego przyniosły w tym dniu do przedszkola wspaniałe pluszaki. Zabawom i radości nie było końca. Dzieci miały możliwość poznać historię powstania pluszowego misia, zobaczyć film przedstawiający proces produkcji maskotek oraz wziąć udział w konkursach i zabawach. Nie zabrakło również misiowych słodkości, które okazały się nie lada gratką dla naszych przedszkolaków. Uwieńczeniem wspaniałej zabawy były dyplomy oraz misiowe balony podarowane dzieciom na koniec dnia.

    • Wycieczka klasy IV do Przemyśla
     • Wycieczka klasy IV do Przemyśla

     • 15.11.2019 r. klasa IV a wybrała się pociągiem na wycieczkę do Przemyśla. Zwiedzanie rozpoczęliśmy już na dworcu PKP, którego styl przypomina dawne pałace. Poczekalnia, jak komnaty w pałacu, ma piękne, zabytkowe sztukaterie, złocenia i żyrandole. Mimo, iż dzień był chłodny i pochmurny humory  dopisywały. Zwiedziliśmy Muzeum fajek i dzwonów, a na koniec podziwialiśmy panoramę miasta z wieży. Zatrzymaliśmy się w kościele grekokatolickim podziwiając piękny, zabytkowy  ikonostas. W Bazylice  Archikatedralnej z fascynacją wędrowaliśmy po kryptach, które zrobiły na nas ogromne wrażenie. Na koniec spaceru po rynku  zatrzymaliśmy się na ławeczce obok Wojaka Szwejka. Oczywiście zakupiliśmy również pamiątkowe drobiazgi. Droga powrotna minęła błyskawicznie, żałowaliśmy, że tak szybko musimy się rozstać.  Mamy nadzieję, że następna wycieczka będzie równie udana.

    • Drugie miejsce dziewcząt klas VI w Gminnych Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej
     • Drugie miejsce dziewcząt klas VI w Gminnych Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej

     • W rozegranych w sobotę 23 listopada Gminnych Igrzyskach Dzieci w mini piłce ręcznej, reprezentacja klas VI dziewczynek rozegrała trzy pojedynki i w ogólnej klasyfikacji zajęła II miejsce,ustępując zwyciężczyniom zawodów zaledwie jedną bramką.Dziewczęta wystąpiły w składzie: Gala Karolina, Grodecka Gabriela, Kucharska Julia, Madej Maja, Mastej Natalia, Bytnar Julia, Bytnar Roksana, Chmura Natalia, Maternia Magdalena, Międlar Monika, Pasieczna Małgorzata, Pelc Maria , Pelc Wiktoria, Reizer Emilia, Szewczyk Julia.Gratulacje!

     • Ferie zimowe organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych

     • Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych organizuje wyjazd na ferie zimowe w 2020r. W ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika.

      Kosz jaki ponoszą rodzice to: 399,00 zł za turnus + KOSZT TRANSPORTU (180 zł)

      Ferie zimowe  organizowane są dla dzieci i młodzieży w wieku do 16 roku życia – urodzonych po 1 stycznia 2004 r., których co najmniej jedno z rodziców /prawnych opiekunów jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS (jednocześnie na ubezpieczenie emerytalno – rentowe oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie) lub pobiera rentę bądź emeryturę z KRUS. Wszystkie dokumenty muszą być oryginalne, najlepiej uzupełnione długopisem niebieskim.

      Uczestnicy zobowiązani są dostarczyć:

      1. Wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz oświadczenie rodzica/opiekuna o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych – obowiązkowo.

      karta_kwalifikacyjna(1).pdf

      2. Oryginał zaświadczenia z KRUS zgodne z wcześniej opisanymi wymogami.

      Oswiadczenie_.pdf​​​​​​​

      3. Podpisane oświadczenie o RODO

      Zal._3_oswiadczenie(1).pdf

      Miejsce wypoczynku:

      Sądelska 90A, 34-531 Murzasichle

      Termin:

      1) 13.01.2020-22.01.2020

      DANE KOORDYNATORA :

      Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych

      biuro w Krasnymstawie:

      ul. Podwale 6/107, 22-300 Krasnystaw

      tel/fax: (82) 576 14 16 e-mail: mar_gol1@op.pl

      osoba kontaktowa – Mariusz Gołębiowski (tel. 507 751 786 )


    • Udział w akcji "Szkoła do hymnu"
     • Udział w akcji "Szkoła do hymnu"

     • 8 listopada 2019 r. podczas uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godz. 11:11 odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Narodowy. Przedsięwzięcie to było kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z wielu placówek w kraju i za granicą.  Za udział w akcji "Szkoła do hymnu" otrzymaliśmy specjalne podziękowanie od Ministra Edukacji Narodowej.

    • I miejsce chłopców klas VI w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Piłce Ręcznej
     • I miejsce chłopców klas VI w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Piłce Ręcznej

     • W turnieju o mistrzostwo Gminy Łańcut w mini piłce ręcznej, rozegranym w sobotę 23 listopada w Kraczkowej bezkonkurencyjni okazali się nasi chłopcy, którzy wygrali wszystkie mecze:  z drużynami z Kosiny, Kraczkowej i Głuchowa.  ym samym uzyskali awans do zawodów powiatowych.
      W składzie drużyny chłopców wystąpili: Jan Ulman, Kacper Bartman, Michał Borcz, Mikołaj Magryś, Filip Gargała, Bartosz Głuszek, Wojciech Maternia, Szymon Bartman, Miłosz Dziuk i Marcel Kuźniar.
      Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jan Ulman.
      Gratulacje dla całej ekipy !!!

    • Kolejne sukcesy pływackie Julii
     • Kolejne sukcesy pływackie Julii

     • Przyzwyczailiśmy się już do tego, że Julia Cyran z klasy VII lubi nas zaskakiwać, ale to czego dokonała na ostatnim weekendzie (16-17.11.2019 r.) wydaje się być nieprawodopodobne. Z Zimowych Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego w pływaniu w Dębicy przywiozła 11 MEDALI i do tego były to same ZŁOTE MEDALE: w stylu dowolnym na 50 m i 100 m; w stylu grzbietowym na 50 m, 100 m i  200 m; w stylu klasycznym na 50 m, 100 m i 200 m, w stylu zmiennym na 100 m i 200 m; a w  stylu motylkowym na 50 m. Bardzo serdecznie gratulujemy Julce takich wspaniałych sukcesów, a jej rodzicom dziękujemy za pomoc w pielęgnowaniu tak pięknej pasji. 

    • Dzień życzliwości i pozdrowień w naszej szkole
     • Dzień życzliwości i pozdrowień w naszej szkole

     • Dzisiaj, 21 listopada świetujemy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Nie zapominajmy o tak sympatycznym dniu , a najlepiej byłoby, gdyby trwał on 365 dni w roku (a w roku przestępnym 366 ;-)). Otrzymaliśmy piękne i słodkie życzenia od wszystkich od dzieci spędzających miło czas na świetlicy szkolnej. Dziękujemy bardzo :-) 

    • Udział w akcji "Szkoła Pamięta"
     • Udział w akcji "Szkoła Pamięta"

     • Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.  Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności. Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji, w ramach której podjęliśmy działania mające na celu upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń:

      • wyjście grupy uczniów naszej szkoły w dniach 2.10, 11.10, 15.10 pod tablicę pamiątkową na kościele i zapalenie tam zniczy  (tablica poświęcona jest SYNOM ALBIGOWSKIEJ ZIEMI KTÓRZY, ODDALI ŻYCIE NA FRONTACH WOJEN W LATACH 1914-1920 ORAZ W LATACH 1939-1945).
      • odwiedzenie i uporządkowanie grobu nieznanego żołnierza, złożenie na nim kwiatów i zapalenie znicza (żołnierz zginął 9.09.1939 r. podczas bitwy pod Albigową - uczestniczył w niej dywizjon rozpoznawczy majora Ksawerego Święcickiego wchodzący w skład 10 Brygady Kawalerii Zmotoryzowanej płk. Stanisława Maczka, a ze strony niemieckiej 4 Dywizja Lekka - po wojnie żołnierz został zidentyfikowany jako Michał Szawała urodzony w Kulnie)
      • zapalenie znicza przy tablicy wmurowanej na kaplicy cmentarnej  poświęconej ppłk Ignacemu Szpunarowi  - obrońcy Gdyni we wrześniu 1939 roku, który po śmierci płk. Stanisława Dąbka objął dowództwo nad obrońcami.
    • I miejsce chłopców  i III miejsce dziewcząt klas VII-VIII w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej
     • I miejsce chłopców  i III miejsce dziewcząt klas VII-VIII w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej

     • W turnieju  o mistrzostwo Gminy Łańcut w piłce ręcznej, rozegranym w sobotę 16 listopada w Kraczkowej , niezawodni okazali się nasi najstarsi chłopcy, którzy wysoko wygrali z drużynami z Kosiny, Kraczkowej i Głuchowa i zdobyli I miejsce.

      Nasza męska ekipa uzyskała awans do zawodów powiatowych.

      W składzie drużyny chłopców wystąpili:  Bytnar Łukasz, Balawejder Kacper, Chmura Daniel, Kochmański Mateusz, Mazur Paweł, Reizer Sebastian, Reizer Wojciech i Skawina Kacper.

      Nagrodę „Najlepszego Zawodnika” turnieju, otrzymał nasz bramkarz Daniel Chmura.

      Bardzo dzielnie walczyły w turnieju dziewczęta z Albigowej  i po zaciętych meczach uplasowały się ostatecznie na III miejscu.

      W drużynie żeńskiej, szkołę reprezentowały:  Kluz Anna, Giża Klaudia, Czarnota Karolina, Szpunar Paulina, Lipska Agata, Czyrek Julia, Kud Karolina, Zembroń Magdalena, Bytnar Magdalena i Zeiske Julia.

      Obu drużynom należą się gratulacje!

    • SP Albigowa – wicemistrzem powiatu w koszykówce chłopców
     • SP Albigowa – wicemistrzem powiatu w koszykówce chłopców

     • Reprezentacja chłopców klas VII i VIII wywalczyła II miejsce w powiecie w koszykówce.

      We wtorek 12 listopada  w Szkole Podstawowej NR 2 w Łańcucie, rozegrany został turniej mistrzów gmin i miasta Łańcuta w koszykówce z udziałem trzech drużyn: Łańcuta, Albigowej i Krzemienicy.  Zespół z Łańcuta okazał się poza zasięgiem w rywalizacji, w skład tego zespołu wchodzą chłopcy na co dzień trenujący koszykówkę w klubie. W meczu o drugie miejsce lepszą drużyną okazałą się Albigowa, wygrywając  z Krzemienicą, tym samym zdobywając tytuł wicemistrza powiatu.

      Naszą szkołę reprezentowali : Kacper Balawender, Łukasz Bytnar, Mateusz Kochmański, Sebastian Reizer, Wojciech Reizer, Hubert Hryniuk, Paweł Nawojski i Kacper Skawina.

     • Informacja o zbiórce makulatury

     • Informujemy, że w dniach od 25.11.2019 r. do 05.12.2019 r. (włącznie) odbędzie się w naszej szkole zbiórka makulatury. Podpisaną (imię i klasa), zważoną, spakowaną w kartonowe pudła i mocno związaną makulaturę prosimy składać w przewiązce pomiędzy szkołą, a wejściem do małej sali gimnastycznej. Jednocześnie prosimy, aby uczeń który przyniesie makulaturę poinformował o tym wychowawcę klasy, który wpisze mu odpowiednią liczbę punktów dodatnich.

    • Święto Niepodległości w naszej szkole.
     • Święto Niepodległości w naszej szkole.

     • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości to w naszej szkole zawsze bardzo podniosła i ważna uroczystość. Tak było i w tym roku szkolnym. Piękny scenariusz pełen wzruszających wierszy i  pieśni patriotycznych przypomniał wszystkim jaki trud trzeba było ponieść, żeby móc się na nowo cieszyć Wolną Ojczyzną po 123 latach niewoli. Ta prawdziwa lekcja historii naszego kraju na pewno na długo zapadnie w pamięci młodszym i starszym odbiorcom dzisiejszej akademii. Dziękujemy młodym artystom oraz nauczycielom, którzy ich do występu przygotowali za te chwile autentycznych i prawdziwych wzruszeń.

    • Uroczyste obchody Święta Niepodległości
     • Uroczyste obchody Święta Niepodległości

     • Nasza szkoła jest już w pełni przygotowania do uroczystych obchodów Święta Niepodległości. Zapraszamy do szkoły na wspólne śpiewanie Hymny Narodowego, piękną akademię i wystawę "Symbole naszej historii". Dziękujemy w sposób szczególny Pani Beacie Wójcik za zorganizowanie tej pięknej wystawy.

     • #SzkołaDoHymnu

     • Jutro, 8 listopada 2019 r. nasza szkoła włącza się w akcję „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godz. 11:11 odśpiewamy wspólnie 4-zwrotkowy Hymn Narodowy. Przedsięwzięcie to będzie kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z wielu placówek w kraju i za granicą.

    • Żywa lekcja historii
     • Żywa lekcja historii

     • 6 listopada 2019 r. w naszej szkole miała miejsce kolejna "Żywa lekcja historii".  Prowadzący spotkanie: pan Przemysław Żak oraz pan Kamil Herdzik z grupy artystycznej POH (Pasjonaci Ożywionej Historii) z Rzeszowa opowiadali naszym uczniom o wybuchu II Wojny Światowej i okolicznościach związanych z tym tragicznym wydarzeniem. Uczniowie brali czynny udział w tych nietypowych zajęciach: odpowiadali na pytania, przymierzali mundury armii walczących na ziemiach polskich i poznawali zasady i obsługę broni pozbawionej cech bojowych. Taka ciekawa i niestadardowa lekcja historii na pewno na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów, którzy z zaciekawieniem w niej uczestniczyli.

    • Uroczystość pasowania na ucznia
     • Uroczystość pasowania na ucznia

     • Pasowanie na ucznia to zawsze bardzo miła i przyjemna uroczystość. Pierwszoklasiści ubrani w galowe, eleganckie stroje i ogromnie przejęci występują przed najwspanialszą dla nich widownią czyli przed swoimi rodzicami. Piękne wiersze oraz tańce przygotowane specjalnie na tę okazję cieszą oczy wszystkich oglądających występy. Nasze Pierwszaki również nie zawiody pokładanych w nich oczekiwań i zaprezentowały naprawdę niezwykle sympatyczną część artystyczną, nagrodzoną gromkimi brawami. Dziękujęmy wychowawczyniom klas I a i I b za przygotowanie uczniów do tej pięknej uroczystości, a rodzicom pasowanych uczniów za 100- procentowe uczestnictwo i pyszne słodkie ciasto.

    • Dzień Postaci z Bajek
     • Dzień Postaci z Bajek

     • W roku 2019 Dzień Postaci z Bajek przypadł na  5 listopada. W tym dniu Samorząd Uczniowski zaplanował, że uczniowie poszczególnych klas IV-VIII przebiorą się za wylosowane postaci z bajek. Tak więc dziś po korytarzach naszej szkoły spacerowały Smerfy i Smerfetki, Kubusie Puchatki, Prosiaczki, Tygryski i nawet jeden Kłapouchy, a także  bohaterowie z bajek: Kraina Lodu, Świnka Pepa, Psi Patrol, Myszka Miki, My Little Pony, Królewna Śnieżka oraz Scooby Doo. Święto Postaci z Bajek przypomina nam, że wszyscy jako dzieci dzięki nim poznawaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy.

    • „Moje zainteresowania”
     • „Moje zainteresowania”

     •  

      24 października w naszej szkole odbył się konkurs „Moje zainteresowania” oraz prezentacja prac plastycznych przygotowanych w ramach konkursu profilaktycznego pt. „Porozmawiajmy
      o uzależnieniach i AIDS”.

      W pokazie talentów wzięło udział 22 uczniów, którzy w różnej formie zaprezentowali swoje hobby. Mogliśmy zobaczyć układy taneczne, akrobatyczne, posłuchać śpiewu, gry na cymbałach, bębnie. Pasje, których się nie dało zaprezentować na żywo, poznaliśmy dzięki prezentacjom multimedialnym lub słownym wystąpieniom. Chłopcy z klasy piątej zaprezentowali własnoręcznie skonstruowany wzmacniacz i wykrywacz metalu.

      Uczestnicy zaskoczyli różnorodnością swoich zainteresowań. Prezentacje wzbudziły ogromne zainteresowanie widzów. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem, że w naszej szkole kryje się tyle talentów.

      Widzowie mogli również zobaczyć plakaty przygotowane w ramach konkursu „Porozmawiajmy o uzależnieniach i AIDS”.  Dwie prace zostały nagrodzone.

       Korzystając z okazji zaprezentowano w ramach profilaktyki uzależnień film „Jak to działa: dopalacze”. Po projekcji filmu przeprowadzono pogadankę, której zadaniem było uświadomienie uczniom, jakim zagrożeniem są dopalacze i inne używki. Następnie przeprowadzono  quiz dotyczący szkodliwości dopalaczy, w którym udział wzięli obecni uczniowie. Z pośród  wszystkich prawidłowych odpowiedzi wylosowano 3, których autorzy zostali nagrodzeni.

                     Nagrody w ramach konkursów oraz materiały potrzebne do ich organizacji ufundowała Gmina Łańcut.

    • Wyprawa w Bieszczady
     • Wyprawa w Bieszczady

     • „Jesienią góry są najszczersze”, tak mówią słowa znanej harcerskiej piosenki. Uczniowie klasy 5a i 6b postanowili się o tym przekonać osobiście. Korzystając z pięknej pogody ruszyli 21 X 2019 r. ku przygodzie, na bieszczadzki trakt. Celem był Smerek, liczący 1222 m n.p.m. szczyt Bieszczadów. Należy podkreślić, że dla znacznej części 28 osobowej grupy była to pierwsza „poważna” wyprawa, więc łatwo nie było. Nikt jednak nie narzekał i po ok 3 godz. wędrówki wszyscy szczęśliwie stanęli na szczycie, podziwiając piękne widoki. Tradycyjna przerwa na kanapkę, landrynki i łyk wody, kilka pamiątkowych zdjęć i czas na powrót. Chwila marszu połoniną, następnie zejście do Wetliny zakończyły wędrówkę po szlaku. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze ruiny klasztoru Karmelitów w Zagórzu, zatrzymaliśmy się na posiłek w jednej z przydrożnych restauracji i rozśpiewanym autokarem dotarliśmy do Albigowej. „Jesienią góry są najszczersze” -  potwierdza to 28 uczestników wycieczki i opiekunowie :)

    • Zajęcia klasy II a w plenerze
     • Zajęcia klasy II a w plenerze

     • W piękny, październikowy dzień klasa 2a wybrała się na zajęcia w terenie. Wszyscy świetnie bawili się na stadionie. Gry, zabawy i ćwiczenia na ścieżce zdrowia sprawiły uczniom wiele radości. Następnie dzieci udały się na pieczone ziemniaki z ogniska.

    • I miejsce naszych uczniów w mini piłce koszykowej
     • I miejsce naszych uczniów w mini piłce koszykowej

     • W sobotę 26.10. odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w mini piłce koszykowej chłopców.Nasi reprezentanci zajęli I miejsce, pokonując drużyny z Handzlówki, Kraczkowej oraz z Soniny. Najlepszym zawodnikiem został uczeń naszej szkoły Jan Ulman. Zawody przebiegały w miłej, sportowej atmosferze.

    • Klasy ósme w Krakowie
     • Klasy ósme w Krakowie

     • 10 października 2019 r. klasy ósme wraz z wychowawczyniami zwiedziły Kraków. Uczestnicy wycieczki spacerowali uliczkami Starego Miasta, byli w Sukiennicach i w kościele Mariackim. Główną atrakcją dla wielu uczniów było zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego i komnat na Zamku Królewskim. Najbardziej jednak zachwyciła wszystkich Trasa Podziemna Rynku Głównego. Dzięki interesującej aranżacji tego muzeum można było wyobrazić sobie jak wyglądało życie krakowskich mieszczan w średniowieczu. Wspomnieć należy, że podróż do Krakowa odbyła się liniami PKP – polecamy ten środek transportu.    

    • Klasa VIIIb  na ścieżce edukacyjnej  
     • Klasa VIIIb  na ścieżce edukacyjnej  

     • Jeden z ostatnich dni złotej polskiej jesieni uczniowie kl.VIIIb wraz z opiekunami spędzili na wyjeździe edukacyjno-rekreacyjnym w Husowie. Poznawali świat przyrody w Rezerwacie Przyrody Husówka, a długi spacer ścieżką edukacyjną dostarczył wielu wrażeń. Swoim urokiem  urzekły wszystkich rozległe lasy, piękne widoki oraz bogactwo jesiennych barw. Punktem kulminacyjnym okazało się ognisko w lesie Strasznik. Choć legenda mówi, że nocą tam straszy, uczniowie bawili się świetnie, a pieczona kiełbasa smakowała  wyśmienicie.

    • Wycieczki rowerowe naszych uczniów
     • Wycieczki rowerowe naszych uczniów

     • Wycieczki rowerowe to domena jesiennych, słonecznych dni. Uczniowie naszej szkoły zawsze z ochotą biorą udział w takich eskapadach. Wiadomo, że obowiązkowym warunkiem wyjazdu rowerowego jest posiadanie przez uczestników sprawnego roweru, karty rowerowej oraz kasku. W bieżącym roku szkolnym po malowniczych okolicach naszej miejscowości i gminy udało się podróżować uczniom klas V i VII. Większość przebytych przez nich tras prowadziła polnymi i leśnymi ścieżkami. Po trudach rowerowej wędrówki uczniowie kończyli wycieczkę w Młynie na pizzy lub  przy pieczeniu kiełbaski na ognisku.

    • Wspólne sadzenie drzew
     • Wspólne sadzenie drzew

     • Marysia, Kasia, Asia, Agatka, Dorotka, Ania..... tak nasze dzieci z klasy I a nazwały nowo posadzone obok szkoły drzewka: jarzębiny, akacje i klony. To szlachetna inicjatywa i piękna lekcja przyrody. Dziękujemy za zaangażowanie: wszystkim dzieciom z klasy I a, ich wychowawczyniom, a w szczególności Panu Wójtowi Gminy Łańcut Jakubowi Czarnocie, panu Wiesławowi i  panu Andrzejowi. Obiecujemy dbać o nasze drzewka najlepiej jak tylko potrafimy.

    • Wizyta w teatrze i w Centrum Zabaw „Kolorowy Świat”
     • Wizyta w teatrze i w Centrum Zabaw „Kolorowy Świat”

     • 11 października 2019 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się do teatru "Maska” w Rzeszowie na przedstawienie pt.„ Wystarczy być”. Było  to bardzo pouczające widowisko o przyjaźni, takiej bezinteresownej, nie oczekującej niczego w zamian. Urocze postaci - Wiewiórka, Mrówka, Słoń wykorzystując siłę wyobraźni próbowały się zmierzyć ze swoimi pragnieniami i dowiedzieć się , jak ważna jest przyjaźń w życiu każdego z nas.  Najmłodsi widzowie byli zachwyceni wspaniałą grą aktorską , kostiumami i całą scenerią widowiska. Dzieci podziwiały też budynek teatru, a na portretach aktorów wiszących w jego hallu próbowały rozpoznać tych, którzy brali udział w przedstawieniu.

              Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Zabaw „ Kolorowy Świat”. Po zapoznaniu z zasadami korzystania z poszczególnych urządzeń wszyscy dali upust swojej energii  poprzez wspaniałą zabawę.  Do szkoły wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni. 

    • Sukcesy pływackie Weroniki i Julii Cyran
     • Sukcesy pływackie Weroniki i Julii Cyran

     • Siostry: Weronika i Julia Cyran osiągają w pływaniu bardzo wysokie wyniki i na każdych zawodach, w których uczestniczą stają na najwyższych stopniach podium. Tak było i tym razem  - obie wzięły udział w Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Humennem na Słowacji - Muller Textiles Slovakia Cup i zdobyły imponujące miejsca:

      WERONIKA:

      • I miejsce – 200 m stylem zmienny, 100 m stylem zmiennym, 50 m stylem dowolnym,
      • II miejsce – 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym,
      • III miejsce – 50 m stylem klasycznym.

      JULIA:

      • I miejsce – 400 m stylem zmiennym, 200 m stylem zmiennym, 50 m stylem grzbietowym,100 m  stylem grzbietowym,
      • II miejsce – 100 m stylem zmiennym,
      • III miejsce - 50 m stylem motylkowym

      Gratulujemy naszym uczennicom takich wspaniałych osiągnięć, a ich rodzicom dziękujemy, że zaszczepili w Julii i Weronice pasję do uprawiania sportu, wspierają je, kibicują im i jeżdżą z nimi na wszystkie zawody.

    • Zabawa może być też nauką
     • Zabawa może być też nauką

     • Pogodna jesień jest zachętą do tego, by naukę przenieść w plener. Tak zrobili uczniowie klasy II b wychodząc na „zieloną szkołę”. W planie zajęć znalazły się „czytanie w altanie”’, pieczenie ziemniaków, konkurencje sportowe tematycznie związane z ziemniakiem, swobodne zabawy i gry. Czas mijał szybko w niezwykle przyjemnej atmosferze.

    • Chłopcy z Albigowej mistrzami gminy w koszykówce
     • Chłopcy z Albigowej mistrzami gminy w koszykówce

     • W sobotę (12 X br) w naszej szkole zostały rozegrane gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców. Szkołę reprezentowali : Łukasz Bytnar , Kacper Falger, Mateusz Kochmański, Sebastian Reizer, Kacper Balawender, Wojciech Reizer i Kacper Skawina.

      Chłopcy wygrali z drużynami z Głuchowa i Soniny i jako zwycięscy zostali nagrodzeni medalami, dyplomem i pucharem.

      Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Balawender, który otrzymał dodatkowo pamiątkową statuetkę.

      Gratulacje!

    • Wycieczka w Beskid Niski
     • Wycieczka w Beskid Niski

     • 4.10.2019 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na jesienną wyprawę z p. Marcinem Gwizdakiem. Do ostatniego momentu wycieczka stała pod znakiem zapytania, ze względu na pogodę. Nie poddaliśmy się jednak i o godzinie 6:00 wyruszyliśmy w stronę Dukli. Pojechaliśmy w piękny Beskid Niski. Wyszliśmy na górę Grzywacką z której rozpościera się piękny widok na całą okolicę. Byliśmy także w muzeum Magurskiego Parku Narodowego oraz w domu, w którym podczas swoich pieszych wędrówek spał Karol Wojtyła. Na koniec odwiedziliśmy malowniczą cerkiew w Świątkowej Małej i zjedliśmy pierogi ruskie. Wycieczka była pełna wrażeń.

    • Klasa III b zwiedza profesjonalny zakład produkcyjny
     • Klasa III b zwiedza profesjonalny zakład produkcyjny

     • 7.10.2019 r. uczniowie klasy III b odwiedzili przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowe „REAL” w Albigowej. Dzieci miały możliwość zwiedzenia bogatego parku maszynowego. Uczniowie dowiedzieli się, że specjalnością zakładu jest szycie lekkiej odzieży damskiej (sukienki, spódnice bluzki) z jedwabiu, koronek, tkanin elastycznych oraz łączenie tkanin z dzianinami. Szwalnia szyje kolekcje dla znanych marek odzieży na świecie. Nasza grupa została przyjęta niezwykle serdecznie i miło przez właścicielkę zakładu. Dziękujemy pani Alicji Reizer za możliwość zwiedzania jej profesjonalnej szwalni.

    • Wybory do Samorządu Uczniowskiego
     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • Dziś odbyła się debata kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Wszyscy kandydaci byli bardzo dobrze przygotowani i zaprezentowali interesujące programy wyborcze. Ciekawe kto wygra wybory, gdyż szanse są bardzo wyrównane

    • Dzień Chłopaka w oddziale zerowym
     • Dzień Chłopaka w oddziale zerowym

     • Czy ten duży czy ten mały każdy chłopak jest wspaniały :) Z okazji Dnia Chłopaka, nasi chlopcy dostali od dziewczynek super upominki. Chyba nie musimy opisywać jakie emocje im towarzyszyły...  :D

    • Wycieczka klas II do Kolbuszowej
     • Wycieczka klas II do Kolbuszowej

     • 2 października 2019 r. uczniowie klas II wzięli udział w wycieczce do Skansenu w Kolbuszowej. Głównym punktem programu był udział w lekcji kaligrafii w dawnej szkole. Nauka pięknego pisania przy użyciu tabliczek i rysików wcale nie była łatwa, ale prawdziwą trudność sprawiło dzieciom pisanie piórem i atramentem. Oczywiście podczas lekcji nie zabrakło informacji o dawnych karach, takich jak klęczenie na grochu,  siedzenie w „oślej ławie” czy kary cielesne. Po zakończonej lekcji dzieci zwiedzały zagrody wiejskie, poznawały sprzęty codziennego użytku z dawnych czasów, słuchały opowiadania o życiu w ubiegłym stuleciu. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się drewniane zabawki, które działały bez baterii. Spacer po skansenie w promieniach jesiennego słońca i w otoczeniu jesiennych barw był prawdziwą przyjemnością.

    • Reprezentacja chłopców z Albigowej najlepsza w powiecie w „Sztafetowych biegach przełajowych”.
     • Reprezentacja chłopców z Albigowej najlepsza w powiecie w „Sztafetowych biegach przełajowych”.

     •  

      W bardzo chłodne wtorkowe przedpołudnie (8.X), na Stadionie Miejskim w Łańcucie rozegrane zostały Sztafetowe biegi przełajowe. Reprezentacje szkół liczące dziesięciu zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych miały za zadanie pokonać dystans 800 m w formie sztafety. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców z klas VII i VIII, a byli to : Paweł Nawojski, Jakub Pondel, Kacper Skawina, Radosław Balawejder, Łukasz Bytnar, Kacper Falger, Mateusz Kochmański, Jakub Balawejder, Kacper Balawender, Wojciech Reizer. Nasi chopcy w czasie trwania biegu cały czas utrzymywali się w czołówce, a zwycięstwo wspaniałym finiszem przypieczętował niezawodny Mateusz Kochmański.

      Gratulacje!

    • Najmłodsi sportowcy z Albigowej na podium gminnego  konkursu „Baw się z nami”
     • Najmłodsi sportowcy z Albigowej na podium gminnego  konkursu „Baw się z nami”

     • W sobotę 5 października 2019 r. nasi najmłodsi zawodnicy reprezentowali szkołę na gminnym turnieju sportowym pod nazwą „Baw się z nami”.  Drużyna z Albigowej  w składzie: Kamila Kuźniar, Julia Kuźniar, Nadzieja Śliż, Madzia Cwynar, Amelia Tomaszek, Błażej Kuźniar, Miłosz Reizer, Bartek Szpunar, Maks Witowski, Filip Jastrzębski  zajęła zaszczytne III miejsce. Dodatkowo Nadzieja Śliż  i Błażej Kuźniar otrzymali statuetki wyróżniających się zawodników. Nasza grupa rywalizowała  z uczniami ze szkół w Handzlówce, Kosinie, Soninie, Głuchowie i Rogóżnie. Uczniowie musieli wykazać się szybkością, zwinnością, skocznością i….opanowaniem. Emocje były ogromne, rywalizacja zacięta, ale panowała atmosfera wspólnej zabawy. Dzieci do turnieju przygotowały wychowawczynie klas trzecich – pani Elżbieta Kluz i Małgorzata Kluz. Gratulujemy  i  życzymy rozwijania w przyszłości sportowych pasji!

    • Audycja Muzyczna Szkoły Muzycznej Yamaha
     • Audycja Muzyczna Szkoły Muzycznej Yamaha

     • W  czwartek 3 października w naszej szkole znowu mogliśmy bawić się muzyką za sprawą kolejnego spotkania ze  Szkołą Muzyczną Yamaha. Tym razem podziwialiśmy najróżniejszą paletę dźwięków wydawanych przez instrumenty dęte drewniane.  Najpierw prowadzący pan Jakub Furman wraz z muzykiem Łukaszem Kuklewiczem zaprezentowali nam dawny instrument pasterski czyli piszczałkę zwaną też fujarką. Następnie poznaliśmy budowę fletów poprzecznych oraz instrument orkiestrowy – flet piccolo. Kolejny dobrze wszystkim znany flet prosty nie miał przed naszymi uczniami tajemnic, bo dzieci doskonale sobie poradziły z grą na tym instrumencie, a zmontowany na poczekaniu zespół „Ich troje” zagrał doskonale. Następnie prowadzący zapoznali nas z instrumentem o nazwie flażolet oraz stopniowo coraz większymi fletami : altowym, tenorowym i basowym. Na koniec pan Łukasz zagrał na fletni pana utwór „Grecki ser”, który stworzył inspirując się  greckim tygodniem w Lidlu (to oczywiście był żart) i na tym nasza audycja się zakończyła – czekamy na kolejne.

    • Dzień Głośnego Czytania w zerówce
     • Dzień Głośnego Czytania w zerówce

     • Nie ma lepszego miejsca do świętowania ,,Dnia Głośnego Czytania'' niż biblioteka. Dlatego właśnie Oddział Przedszkolny odwiedził Bibliotekę Publiczną w Albigowej. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem, ponieważ Pani bibliotekarka przygotowała wspaniały kącik, w którym przeczytała dzieciom bajkę i na której temat przedszkolaki wypowiadały się. Kącik był przystrojony pięknymi darami jesieni, dlatego też sama atmosfera była przyjemna. Pani zachęciła dzieci do odwiedzania biblioteki i do udziału w projekcie pt: ,,Mała książka, wielki człowiek'', a nasz kolega przeczytał, jak należy obchodzić się i dbać o książki - nie tylko te wypożyczone, ale o wszystkie. W podziękowaniu przedszkolaki wręczyły Pani drobny upominek za poświęcony czas i przygotowanie się, zaś Pani poczęstowała dzieci cukierkami :)  

    • Szkoła w Albigowej wśród laureatów konkursu #OSEWyzwanie
     • Szkoła w Albigowej wśród laureatów konkursu #OSEWyzwanie

     • Cieszymy się ogromnie, gdyż Szkoła Podstawowa w Albigowej znalazła się wśród 764 laureatów (w tym 71 z Podkarpacia, z czego 2 z Gminy Łańcut) konkursu  #OSEWYZWANIE.Teraz już tylko czekamy na nową mobilną pracownię komputerową, którą mamy otrzymać do końca roku szkolnego 2019/2020

    • Szkolny Happening "Moje zainteresowania" dofinansowany przez Gminę Łańcut
     • Szkolny Happening "Moje zainteresowania" dofinansowany przez Gminę Łańcut

     • Konkurs „Moje zainteresowania”  dofinansowany przez Gminę Łańcut skierowany jest do uczniów klas IV – VIII naszej szkoły. Uczniowie mogą zaprezentować podczas niego swoje ciekawe hobby przez 10 minut. Konkurs odbędzie się 24 października 2019 r.  na sali gimnastycznej w szkole. Prezentacja może być indywidualna lub grupowa (nie więcej niż 4 osoby). Zgłoszenia należy podać do dnia 15 października 2019 r. do p. Edyty Ulman. Formularz zgłoszenia jest do odebrania u wychowawcy. Na prezentujących hobby czekają nagrody.

    • Nasz nauczyciel nagrodzony za zasługi w rozwoju sportu szkolnego
     • Nasz nauczyciel nagrodzony za zasługi w rozwoju sportu szkolnego

     • W dniu 30 września 2019 r.  w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie miało miejsce  Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2018/2019. Odbywające się w ubiegłym roku szkolnym zawody organizowane były przez Szkolny Związek Sportowy w trzech kategoriach: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada. Udział w nich wzięło 106 tysięcy sportowców szkolnych, również z naszej szkoły. Nasi uczniowie chętnie podejmują sportowe wyzwania, lecz wiemy,  że ogromne znaczenie w krzewieniu sportu wśród młodych ludzi mają nauczyciele wychowania fizycznego. Doceniając ich pracę Zarząd PW Szkolnego Związku Sportowego przyznał honorowe dyplomy „Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego”. Jeden z nich otrzymał pan Krzysztof Gugała – nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Albigowej. Cieszymy się, że nasz nauczyciel został doceniony za swoją pracę i bardzo mu gratulujemy.

      (Fotografie: p. Jan Jabłoński)

    • Nasi uczniowie na spływie kajakowym
     • Nasi uczniowie na spływie kajakowym

     • Rok szkolny rozpoczął się na dobre, ale my złapaliśmy jeszcze ostatnie dni lata. Korzystając z ładnej pogody wybraliśmy się na spływ kajakowy rzeką Wieprz na Roztoczu. Dla niektórych było to zupełnie nowe doświadczenie. Wypływaliśmy z przystani w miejscowości Obrocz, a celem był zalew Rudka. Przed startem zostaliśmy przeszkoleni na temat bezpiecznego kajakowania. Jednak technikę „obsługiwania’ kajaka opanowywaliśmy na bieżąco – niektórzy kręcąc się nieustannie w kółko, inni próbując uwolnić się spomiędzy wystających korzeni drzew, jeszcze inni walcząc z ostrymi zakolami rzeki. Wszyscy dopłynęli szczęśliwie pod czujnym okiem opiekunów i pana ratownika. W przystani rozgrzaliśmy się przy ognisku i zadowoleni z wycieczki planowaliśmy kolejny spływ.

    • Wyjazd naszych uczniów na Podkarpacki Festiwal Nauki
     • Wyjazd naszych uczniów na Podkarpacki Festiwal Nauki

     • 20 września 2019 r. w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym G2A Arena w Jasionce odbył się III Podkarpacki Festiwal Nauki. Jest to jedna z największych imprez popularnonaukowych w Polsce. Na pokazy przyjeżdżają naukowi wystawcy z całego kraju. Nasza szkoła uczestniczyła w tym niecodziennym wydarzeniu. 37 uczniów mogło oglądać wynalazki i eksponaty naukowe, roboty, drony, eksperymenty chemiczne i fizyczne. Dzieci skorzystały z seansu w mobilnym planetarium i symulatorów lotu. Rozwiązywały liczne łamigłówki, za co zdobywały nagrody.  Pełni emocji wróciliśmy do szkoły. Planujemy pojechać na taki festiwal również w przyszłym roku.

     • Wycieczka klasy III SP do Bochni, Ogrodu Doświadczeń Lema i Aquaparku

     • 28 września  2018 r. uczniowie klasy III  Szkoły Podstawowej w Albigowej wraz z opiekunami – p. J. Babiarz i p. A. Karaś zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni, która po prawie ośmiu wiekach wydobywania kruszcu, wygląda dziś jak podziemne miasto. Nasza świetnie zorganizowana choć niewielka  grupa wyruszyła do Bochni, gdzie na uczniów czekali przewodnicy i wiele atrakcji do obejrzenia. Po spotkaniu z przewodnikami, zwiedzanie rozpoczęliśmy  od zjazdu pod ziemię ciemnym, wilgotnym szybem Campi. Zjazd windą na głębokość 212 m zrobiła na niektórych dzieciach duże wrażenie. Tuż po zjeździe pod ziemię, na uczestników wycieczki czekała kolejka, która przemierzała kilometrową trasę pomiędzy szybami Campi i Sutoris. Zwiedzanie kopalni miało charakter podróży w czasie, dzięki projekcji multimedialnej trasy turystycznej. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz różne inne aspekty z życia kopalni.  W opowiadaniu o historii bocheńskiej kopalni przewodnikowi pomagali między innymi polscy królowie oraz kupcy włoscy.  Uczniowie naszej szkoły mieli wrażenie, jakby normalna praca górników w kopalni toczyła się tuż obok nich. Jedną z wielu atrakcji było także zwiedzanie kaplicy św. Kingi oraz spotkanie Skarbnika, dobrego ducha bocheńskiej kopalni. Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą.

      Nie były to wszystkie atrakcje czekające na trzecioklasistów.

      Około godziny  15:00 dziarskim krokiem wkroczyliśmy na teren Ogrodu Doświadczeń im . Stanisława Lema. Pod okiem pani przewodnik zgłębialiśmy tajemnice praw fizyki, hydrostatyki i optyki. Wszyscy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Na koniec odwiedziliśmy Park Wodny i tu nieocenione okazały się mamy naszych uczniów : p. Marysia, p. Małgosia  i p. Joanna. Pomogły dobrze zorganizować wypoczynek tak, aby dla każdego był bezpieczny i przyjemny. Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych.

     • Chłopcy z Albigowej zdominowali Indywidualne Mistrzostwa Powiatu W Lekkiej Atletyce

     • W miniony piątek na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji w Białobrzegach uczniowie naszej szkoły udowodnili że lekkoatletyka to dyscyplina, w której czują się naprawdę „jak ryba w wodzie”.  Z siedmiu konkurencji rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w LA, chłopcy z naszej szkoły przywieźli sześć tytułów mistrzowskich, jedno drugie i jedno trzecie miejsce. W zawodach rywalizowali uczniowie z 11 szkół z powiatu łańcuckiego  Najlepsi w swoich konkurencjach:
      Jakub Majewski  (kl. VIII) - I miejsce w biegu na 100 m
      Mateusz Kochmański (kl.VII)  - I miejsce w biegu na 300 m
      Bartosz Trojniar (kl.VIII)  - I miejsce w biegu na 1000 m

      Patryk Babiarz (kl.III gim.)  – I miejsce w skoku w dal
      Wiktor Szmuc   (kl.III gim.) – I miejsce w rzucie oszczepem

      Jakub Majewski, Jakub Ulman, Mateusz Kochmański, Dawid Dziadosz   - I miejsce w sztafecie 4x100m
      Dominik Jachym (kl.III gim.) -  II  miejsce w skoku w dal
      Jakub Ulman (kl. VIII)  - III miejsce w biegu na 100 m
      Monika Ciebiera, Sylwia Pondel, Julia Blajer, Kinga Szpunar  - II miejsce w sztafecie 4x100m dziewcząt
      Wymienieni uczniowie dzięki uzyskanym wynikom otrzymali prawo startu w zawodach na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się 26 września w Rzeszowie na obiektach CWKS Resovia .

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

     • 20 września to bardzo ważny dzień dla przedszkolaków w całej Polsce. Wtedy to obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który nie przeszedł bez echa również i w naszych oddziałach przedszkolnych. Na obie grupy już od rana czekała moc atrakcji. Przedszkolaki na powitanie otrzymały kolorowe balony, które towarzyszyły im przez cały dzień. Były bajkowe stroje, tańce przy wesołej muzyce, zawody, gry, konkursy, zabawy na świeżym powietrzu oraz wiele innych atrakcji. Wspaniałą niespodzianką okazał się występ tancerzy ze Studia Tańca Senso, którzy wprowadzili dzieci w świat tańca oraz dostarczyli moc pozytywnych wrażeń. Wszystko to wywołało na twarzach dzieci bardzo wiele radości i uśmiechu. Nie zabrakło również poczęstunku, który umilił przedszkolakom całą uroczystość. Na koniec nasze pociechy otrzymały pamiątkowe dyplomy przypominające im o tak ważnym dla nich święcie.

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
   • +48 17 2267191
   • 37 – 122 Albigowa 489 woj. podkarpackie Poland
   • 815-181-06-75
   • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
 • Galeria zdjęć

   brak danych