• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

     • Zakończył się czas wytężonej pracy dla uczniów i nadszedł długo przez nich oczekiwany koniec roku szkolnego. Wszyscy, którzy przez 10 miesięcy przykładali się do nauki, spędzali czas odrabiająć zadania domowe, przygotowując się do kartkówek i sprawdzianów nareszcie będą mogli odpocząć i nabrać sił i energii do dalszej pracy. Zakończenie roku szkolnego to zawsze miły moment dla społeczności uczniowskiej, gdyż kojarzy się dzieciom i młodzieży z wakacyjnym wypoczynkiem. To także przyjemna chwila dla dyrektora szkoły, który może wręczyć świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz dyplomy i nagrody za całoroczną pracę. Pan dyrektor Adam Hoły podczas uroczystości przekazał wyróżnionym uczniom ciekawe nagrody książkowe ufundowane przez Radę  Rodziców i w imieniu własnym oraz całej Rady Pedagogicznej pogratulował wszystkim promocji do klas wyższych, a absolwentom życzył powodzenia w nowych szkołach, rozwijania  w nich swoich talentów i zainteresowań oraz nawiązywania ciekawych przyjaźni.

       

     • Przydział klasopracowni dla klas IV-VIII w roku szkolnym 2019/2020

     • sala 0/1 SP  Anna Karaś – wychowawca klasy IV a

      sala II/24 Gimn  Krzysztof  Gugała – wychowawca klasy V a

      sala I/11 Gimn Anna Wyszyńska – wychowawca klasy V b

      sala I/13 Gimn Magdalena Łyszczarz– wychowawca klasy VI a

      sala 0/7 SP Alina Rogowska– wychowawca klasy VI b

      sala I/16 Gimn Małgorzata Pelc  – wychowawca klasy VII a

      sala 0/6 SP Agnieszka Kuźniar– wychowawca klasy VII b

      sala  I/14 Gimn Alina Szczepańska– wychowawca klasy VIII a

      sala I/12 Gimn Urszula Bar– wychowawca klasy VIII b

     • Przydział klasopracowni dla klas I-III w roku szkolnym 2019/2020

     • sala  II/1 SP  Joanna Serwatka -wychowawca klasy I A

      sala  II/4 SP  Alicja Szylar-wychowawca klasy I B

      sala  II/9 SP  Barbara Babiarz - wychowawca klasy  II A (zastępstwo za p. Jadwigę Danielewicz)

      sala  II/8  SP  Katarzyna Falger -  wychowawca klasy  II B

      sala  II/3 SP  Małgorzata Kluz - wychowawca klasy  III A

      sala  II/2 SP  Elżbieta Kluz -  wychowawca klasy  III B

     • Informacja o podręcznikach dla uczniów SP Albigowa

     • Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Albigowej informuje, że podręczniki i ćwiczenia

      do szkoły podstawowej są zakupione dla uczniów przez Szkołę Podstawową w Albigowej.

      Z dniem rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 na podstawie Umowy Użyczenia

      podręczniki zostaną bezpłatnie wypożyczone uczniom na okres całego roku szkolnego.

     • 3 tytuły "Sportowiec Gminy Łańcut" dla naszych uczniów

     • Szkoła Podstawowa w Albigowej ma ogromne powody do dumy - Julia Cyran, uczennica klasy VI, Kacper Skawina, również uczeń klasy VI oraz  Patryk Babiarz z klasy III gimnazjum otrzymali tytuły Laureata Konkursu „SPORTOWIEC GMINY ŁAŃCUT” Gminnych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej  w 2018/2019 roku. To naprawdę wspaniałe i jak najbardziej zasłużone wyróżnienie dla naszych uczniów. Gratulujemy im i życzymy, aby w dalszym ciągu z wielką pasją i zaangażowaniem rozwijali swoje sportowe talenty.

    • Bezpieczne wakacje
     • Bezpieczne wakacje

     • Zbliża się czas wakacji. Dla dzieci to okres większej swobody, wyczekiwanego poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi, ale niestety często także czas wolny od nadzoru dorosłych. W związku z zagrożeniami, jakie mogą się pojawić, w naszej szkole odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszami Powiatowej Komendy Policji w Łańcucie. Panowie policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, omówili jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy, przypomnieli uczniom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku. Wakacje to również czas, kiedy nasila się zjawisko cyberprzemocy, czyli agresji elektronicznej, z wykorzystaniem Internetu i innych narzędzi elektronicznych (smartfony, tablety). Na ten problem położyli nacisk panowie policjanci w spotkaniu z grupą starszych uczniów. Dziękujemy Panom Policjantom z KPP w Łańcucie za przeprowadzenie prelekcji.

    • Nasi młodzi sportowcy z ostatnimi osiągnięciami
     • Nasi młodzi sportowcy z ostatnimi osiągnięciami

     • W naszej szkole uczniowie są ze sportem za pan brat już od najmłodszych lat. I już od najmłodszych lat osiągają nie lada sukcesy. Tak właśnie było z drużyną w składzie: Patryk Blajer (kl. III SP), Szymon Bartman (kl. IV SP), Maksymilian Musz (kl. IV SP), Marcel Kuźniar (kl. IV SP) i Miłosz Dziuk (kl. IV SP). Chłopcy wzięli najpierw udział w Gminnych Igrzyskach Dzieci  w Trójboju Lekkoatletycznym i zdobyli I miejsce, następnie w Powiatowych  Igrzyskach tej samej kategorii , gdzie także dobyli I miejsce. Wywalczyli w ten sposób awans do zawodów  wojewódzkich,  podczas których stanęli  na III stopniu podium z zaszczytnym tytułem brązowych medalistów Finału  Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w  Trójboju Lekkoatletycznym. Jesteśmy ogromnie dumni z naszych sportowców, którzy włożyli całe serce i energię, żeby tak pięknie reprezentować  naszą szkołę. Pan dyrektor  Adam Hoły osobiście pogratulował uczniom zasłużonego sukcesu.

    • Julia Cyran nie przestaje nas zadziwiać
     • Julia Cyran nie przestaje nas zadziwiać

     •  

      Julia Cyran z klasy szóstej nie pozwala nam o sobie zapomnieć. W dniach 8-9 czerwca 2019 r. w Dębicy brała udział w Letnich Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego w Pływaniu i kolejny raz pokazała swoją klasę, determinację, opanowanie i ogromny talent. Siedem przywiezionych z tych zawodów medali ( w tym 5 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy), statuetka oraz powołanie w skład Kadry Wojewódzkiej Młodzików są pięknym zwieńczeniem jej osiągnięć na koniec bieżącego roku szkolnego. Gratulujemy Julce wspaniałych sukcesów, a jej rodzicom dziękujemy, że tak pięknie wspierają swoja córkę w rozwijaniu jej talentu pływackiego.

    • Wycieczka klas VII w Pieniny i na Słowację
     • Wycieczka klas VII w Pieniny i na Słowację

     • Pieniny to piękne pasmo górskie w łańcuchu Karpat położone w południowej Polsce i północnej Słowacji, o wyjątkowych walorach przyrodniczych , krajobrazowych i historycznych.W to wyjątkowe miejsce klasy VII wraz z młodszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej w Żołyni, wybrały się na 3 – dniową wycieczkę w dniach 5-7 czerwca. Pogoda w tych dniach była wyjątkowo łaskawa i pozwoliła cieszyć się przepięknymi widokami. Mieszkaliśmy w miejscowości Szlachtowa , tuż obok znanego w całej Polsce uzdrowiska Szczawnica.Moc atrakcji czekała na nas każdego dnia. W miejscowości Krościenko poznaliśmy naszą panią przewodnik, która przez trzy dni pokazywała nam atrakcje  Pienin. Zatrzymaliśmy się najpierw w Starym Sączu, gdzie mogliśmy zwiedzić klasztor sióstr klarysek wpisany na listę „100 Pomników Historii na stulecie odzyskania niepodległości”. Niezapomnianą atrakcją okazała się położona na terenie Słowacji ścieżka w koronie drzew w Bachledowej Dolinie. To szlak o długości 1234 m prowadzący spiralnie nad koronami drzew zakończony wieżą widokową, z której roztacza się imponujący widok. Podziwiając widoki , niektórzy z nas mogli sprawdzić jak są odporni na strach przed przebywaniem na dużej wysokości. Program drugiego  dnia  był bardzo bogaty. Podziwialiśmy  ruiny Zamku Czorsztyńskiego położonego na wzgórzu nad Dunajcem,  obejrzeliśmy zaporę w Niedzicy,  przeszliśmy przez Halę Majerz ,  odwiedziliśmy bacówkę w której odbywa się tradycyjny wyrób serów, ponownie wróciliśmy na Słowację i zwiedziliśmy  zabudowania klasztorne Kartuzów i Kamedułów w miejscowości Czerwony Klasztor, by na koniec poczuć adrenalinę i uczestniczyć w spływie pontonami po Dunajcu. W ostatnim dniu wycieczki pani przewodnik zabrała nas do kościoła parafialnego  w Szlachtowej, a następnie udaliśmy się na wycieczkę pieszą po jednej z największych atrakcji przyrodniczych Pienin – Wąwozu Homole.  Odpoczęliśmy w miejscowości Bukowinki i zjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym do Jaworek, skąd  przeszliśmy ścieżką przyrodniczą do rezerwatu Biała Woda. Na koniec odpoczęliśmy w centrum Szczawnicy , kupując pamiątki i smakując pyszne lody. Wycieczka dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń, mogliśmy lepiej poznać otaczający nas świat,  miło spędzić czas ze sobą  i poczuć przedsmak wakacji .

    • Wycieczka klasy 1 b do Stadniny Koni „Z przedniej Łąki”.
     • Wycieczka klasy 1 b do Stadniny Koni „Z przedniej Łąki”.

     • Na zaproszenie mamy naszego kolegi  Filipa - pani Magdaleny Tajchman  uczniowie klasy 1 b odwiedzili Stadninę Koni Huculskich „Z przedniej łąki”.  Podczas pobytu w stadninie dzieci oglądały przepiękne konie, zdobywały wiedzę o ich hodowli i pielęgnacji oraz o ich charakterach.  Dowiedziały się m.in., że te wyjątkowo łagodne zwierzęta służą do hipoterapii oraz do nauki jazdy konnej dla dzieci i dorosłych. Zachwyt wzbudzały dwa małe źrebaki , które ani na krok nie odstępowały od swoich mam. Uczniowie poznali zasady nadawania imion koniom, oglądali „końskie dowody osobiste”, słuchali o sukcesach, jakie  odnoszą na wystawach. Na koniec , po starannym wyczesaniu klaczy i osiodłaniu jej  odbyła się przejażdżka konna dla wszystkich chętnych dzieci. Całości wycieczki dopełniały zabawy na trawie i piknik na kocach.

      Serdecznie dziękujemy właścicielom stadniny za serdeczne przyjęcie i już nie możemy się doczekać następnej wizyty w tym niezwykle malowniczym miejscu. 

     • KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

     • Kubusiowi Przyjaciele Natury to program edukacyjny poświęcony tematyce ekologicznej. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcanie je do aktywności fizycznej. W tym roku dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy 0A również wzięły udział w projekcie. Zajęcia tematyczne poświęcone środowisku naturalnemu oraz podstawowym zasadom ekologii dały dzieciom możliwość poszerzenia wiedzy, zdobycia nowych umiejętności, ale przede wszystkim wpłynęły na kształtowanie u nich postaw proekologicznych. Poprzez zabawę przedszkolaki nauczyły się w jaki sposób należy dbać o naturę

    • Wycieczka klas V do Krakowa
     • Wycieczka klas V do Krakowa

     • W piątek 31 maja 2019 r. piąte klasy udały się na wycieczkę do Krakowa. Program wyjazdu był bardzo bogaty. Główna atrakcja to 2-godzinny pobyt w Aquaparku, gdzie na uczniów czekało wiele niespodzianek, a wśród nich przede wszystkim zjeżdżalnie: TWISTER i SPEED FIRE oraz pontonowe: KONGO i MAMBA. Rwąca rzeka, ścianki wspinaczkowe i Tęczowa Ścieżka dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń. Aktywny wypoczynek zapewniły im również wydzielone miejsca do uprawiania sportów wodnych: do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę wodną i tory do pływania. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Najmniejszej na świecie Manufaktury Cukierków, gdzie uczyli się jak robić pyszne lizaki i cukierki. Nie mogło oczywiście zabraknąć wyjścia do sukiennic i spaceru po pięknym, krakowskim rynku. Uczniowie choć zmęczeni lecz bardzo zadowoleni wrócili z wycieczki.

     • UWAGA SKRÓCONE LEKCJE

     • Informujemy, że w związku z upalną aurą i trudnościami w zapewnieniu dzieciom i młodzieży komfortowych warunków nauki podjęliśmy decyzję o skróceniu lekcji do 30 minut począwszy od piątku, 14 czerwca 2019 r. aż do odwołania.

      Zajęcia lekcyjne odbywać się będą wg następującego harmonogramu:

           Lekcja 0.7.25 – 7.55

           Lekcja 1. 8.00 – 8.30

           Lekcja 2. 8.40 – 9.10

           Lekcja 3. 9.20 – 9.50

           Lekcja 4. 10.00 – 10.30

           Lekcja 5. 10.50 – 11.20

           Lekcja 6. 11.40 – 12.10

           Lekcja 7. 12.20 – 12.50

           Lekcja 8. 13.00 – 13.30

      Obiad  będzie wydawany po 4 i 5 lekcji. Świetlica pracuje normalnie. Uprasza się jednak Rodziców i Opiekunów o jak najwcześniejsze odbieranie dzieci ze świetlicy i po zakończonych zajęciach lekcyjnych.

    • Święto Rodziny
     • Święto Rodziny

     • Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka to bardzo piękne święta, które w naszej szkole uroczyście obchodzimy pod wspólną nazwą "Święto Rodziny". Na taką niecodzienną imprezę wychowawczynie zapraszają rodziców uczniów i przygotowują wraz z dziećmi niepowtarzalny program artystyczny, który ma być wyrazem wdzięczności dla mam i tatusiów. W zamian rodzice odwdzięczają się słodkim poczęstunkiem. W tym roku klasa II a i II b zaprezentowały bajkę pt. "Królewna Śnieżka oraz dodatkowo wzbogaciły swój program artystyczny piosenkami i wierszykami dla rodziców. Całości dopełniły barwne stroje oraz perfekcyjnie przygotowana scenografia. Z przyjemnością oglądało się małych artystów występujących z ogromym przejęciem i zaangażowaniem dla swoich mam i tatusiów. Na koniec rodzice zostali obdarowani pięknymi prezentami. To było prawdziwie rodzinna uroczystość

      Zdjęcia klasy II a

      Zdjęcia klasy II b

    • Młodsi biorą przykład ze starszych czyli kolejne sukcesy lekkoatletyczne
     • Młodsi biorą przykład ze starszych czyli kolejne sukcesy lekkoatletyczne

     •  

      W Czwartek 30 maja chłopcy z klas V i VI brali udział w Finale Wojewódzkim w Czwórboju Lekkoatletycznym. Mimo niesprzyjającej aury do zawodów stanęło 22 drużyny z całego województwa. Nasi chłopcy, podobnie jak ich starsi koledzy przed tygodniem, pokazali sportowy charakter i po zaciętej walce sięgnęli po brązowe medale tych mistrzostw, ulegając nieznacznie Szkole Sportowej z Ustrzyk oraz Szkole Podstawowej nr 1 z Sanoka. Naszą drużynę stanowili: Kacper Skawina, Hubert Hryniuk, Paweł Nawojski, Jan Ulman, Radosław Balawejder i Miłosz Reizer.Należy dodać że czwarty rok z rzędu nasi uczniowie zajmują miejsce na podium lekkoatletycznych Mistrzostw Województwa, a Albigowa staje się marką w tej dyscyplinie rozpoznawalną na Podkarpaciu i nie tylko (brązowy i srebrny medal Mistrzostw Polski w latach 2017 i 2018).

    • Wycieczka klas pierwszych do Bochni i Krakowa.
     • Wycieczka klas pierwszych do Bochni i Krakowa.

     • 29 maja 2019 r. klasy  I a i I b wzięły udział w wycieczce do Bochni i Krakowa. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni. To niezwykłe miejsce wzbudzało emocje już od momentu wejścia do windy. Długie, podziemne  korytarze, solne ściany i rzeźby oraz wiele wizualizacji i prezentacji robiły na nas wielkie wrażenie. Jednak najwyżej oceniane przez dzieci punkty wycieczki po kopalni  to: przejażdżka  podziemnym pociągiem „Kuba”, pobyt w podziemnym kościele oraz gra w piłkę w podziemnej sali gimnastycznej.  Dzięki ciekawym opowieściom  przewodnika nasza wiedza o wydobyciu soli bardzo się poszerzyła.

      Drugim punktem programu, który ze względu na kapryśną pogodę stał pod znakiem zapytania był spacer po ZOO w Krakowie. Aura dopisała więc mogliśmy podziwiać  nie tylko niezwykłe zwierzęta ale i rośliny w Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym. Specjalnie dla nas lew popisywał się siłą głosu, a małpki zwinnością i sprytem.  Wszystkie zwierzęta małe i duże budziły ogromne zainteresowanie. 

      Po tym forsownym dniu szczęśliwi i zmęczeni wróciliśmy do domu.

    • OTWARTE MISTRZOSTWA ŁAŃCUTA W PŁYWANIU O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA.
     • OTWARTE MISTRZOSTWA ŁAŃCUTA W PŁYWANIU O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA.

     • W minioną środę 29.05.2019 r.na pływalni MOSiR w Łańcucie odbywały się zawody pływackie, w których brali udział uczniowie naszej szkoły. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta, które przywiozły aż 7 medali. Jak zwykle nie zawiodła Julia Cyran, która pewnie pokonała rywalki, ustanawiając jednocześnie rekord pływalni na dystansie 50 m stylem dowolnym. Jej czas to 29,84 s. Dwa złota i srebro wypływała jej młodsza siostra Weronika z klasy II. Monika Międlar z klasy V wywalczyła medal srebrny w stylu grzbietowym, a medale brązowe Magdalena Bytnar w stylu dowolnym i Magdalena Rejman w stylu motylkowym.

    • Dzień języków w naszej szkole
     • Dzień języków w naszej szkole

     • 28 maja odbył się po raz kolejny w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas starszych prezentowali wylosowane przez siebie kraje anglo- i niemieckojęzyczne. Podziwialiśmy prezentacje multimedialne, stroje i potrawy. Klasy rywalizowały również w konkurencjach, w których liczyła się znajomość języków obcych, kultury krajów oraz odrobina szczęścia. Wygrała klasa III a, której gratulujemy. Na uczestników czekała słodka nagroda.

    • Sukcesy pływackie Weroniki Cyran
     • Sukcesy pływackie Weroniki Cyran

     • Kolejne sukcesy pływackie, tym razem Weroniki Cyran są dla nas powodem do radości. Z  ostatnich zawodów pływackich w Ropczycach (25.05.2019 r.) Weronika przywiozła aż 4 medale, z czego 3 złote. I miejsca w pływaniu na  100 m stylem zmiennym; na 50 m stylem motylkowym i na 50 m stylem dowolnym oraz II miejsce w pływaniu na 50 m stylem klasycznym to powód do dumy dla Weroniki, jej rodziców oraz szkoły, do której uczęszcza. Weronika, choć jest uczennicą dopiero klasy II  staje na najwyższych stopniach podium podczas zawodów pływackich i pięknie reprezentuje Szkołę Podstawową w Albigowej. Na zawodach w Ropczycach Weronika otrzymała także statuetkę za   najlepsza zawodniczkę w roczniku 2010 i młodszym. Gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów :-) 

    • Kolejne sukcesy naszych sportowców
     • Kolejne sukcesy naszych sportowców

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Albigowej od lat zajmują czołowe miejsca w zawodach lekkoatletycznych na różnym szczeblu. Kolejny sukces odnieśli uczniowie klas V i VI w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Czwórboju dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się 24 maja w Białobrzegach.W mocnej konkurencji (po 7 drużyn dziewcząt i chłopców) , nasi chłopcy zajęli I miejsce a dziewczynki III w powiecie. Dodatkowo uczennica klasy V Monika Międlar została indywidualnie najlepszą zawodniczką zawodów, a uczeń kl.VI Kacper Skawina zajął II miejsce w zawodach.Dziewczęta wystąpiły w składzie: Magdalena Bytnar, Milena Babiarz, Julia Szewczyk, Maria Pelc, Małgorzata Pasieczna i Monika Międlar.W skład drużyny chłopców weszli: Kacper Skawina, Hubert Hryniuk, Paweł Podolec, Radosław Balawejder, Jan Ulman, Paweł Nawojski.Drużyna chłopców uzyskała awans do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy

    • Wycieczka klas III gimnazjum
     • Wycieczka klas III gimnazjum

     • W dniu 24 maja uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe do kina Helios na film historyczny „Kurier”. Jest to historia oparta na działalności Jana Nowaka-Jeziorańskiego w czasie II wojny światowej. Projekcja filmu poprzedzona była spotkaniem z pracownikiem IPN-u, który przybliżył historie okresu w którym rozgrywa się akcja filmu.Następnie uczniowie wzięli udział w pokazach fizycznych ma Politechnice Rzeszowskiej. Pokazy dotyczyły wybranych praw i zjawisk fizycznych. Tym razem uczestnicy poznali tajniki takich dziedzin jak: mechanika, drgania i fale, zjawiska atmosferyczne i zabawek fizycznych.

    • Konkurs Ekologiczny w Cierpiszu
     • Konkurs Ekologiczny w Cierpiszu

     • W dniu 23.05.2019 r. uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Reizer (VII a), Dawid Maternia (VII b) i Julia Cyran (VI b) wzięli udział w XVIII Gminnym Konkursie Ekologicznym organizowanym w Zespole Szkół im. Św. Faustyny Kowalskiej w Cierpiszu. Hasło przewodnie konkursu to: „Recykling – drugie życie odpadów”. Konkurs składał się z dwóch niezależnych części: w jednej uczniowie indywidualnie brali udział w konkursie wiedzy ekologicznej, w drugiej odbywała się prezentacja EKO-rzeźby z odpadów przygotowanej przez zespół uczniów z każdej szkoły. Nasza uczennica Ola Reizer zdobyła I Miejsce w konkursie wiedzy, a EKO-rzeźba, piękny niebieski delfin z plastikowych zakrętek od butelek także zdobył I Miejsce. Cieszymy się z tego ogromnie i dziękujemy pani Małgorzacie Pelc za przygotowanie uczniów do konkursu.

    • II Miejsce w Wojewódzkich Zawodach Lekkoatletycznych
     • II Miejsce w Wojewódzkich Zawodach Lekkoatletycznych

     • 22.05.2019 r. w strugach rzęsistego deszczu nasi uczniowie walczyli w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce w Rzeszowie. W zawodach uczestniczyło 20 zespołów. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych i dużej konkurencji chłopcy z Albigowej nie poddawali się i w rezultacie wywalczyli zaszczytne II miejsce zdobywając 1261 punktów. Wykazali się niesamowitą wytrwałością, hartem ducha i walecznością. Serdecznie im gratulujemy. A jest się czym poszczycić, gdyż oprócz zdobycia Wicemistrzostwa Podkarpacia chłopcy mieli także indywidualne, niebagatelne osiągnięcia: Patryk Babiarz (III b) okazał się najlepszy w województwie podkarpackim w skoku w dal (5,45 m), Wiktor Szmuc (III a) w rzucie oszczepem (48,34 m), a Mateusz Kochmański (VII b) w biegu na 300 m ( 38,06 s). Dodatkowo sztafeta z Albigowej (4 x 100 m) w składzie (Jakub Majewski, Dawid Dziadosz, Mateusz Kochmański, Patryk Babiarz) również była najlepsza. Dziękujemy naszym nauczycielom wychowania fizycznego, gdyż to w dużej mierze dzięki nim nasi uczniowie osiągają tak wysokie wyniki w sporcie.

    • Kolejne sukcesy pływackie naszej uczennicy
     • Kolejne sukcesy pływackie naszej uczennicy

     • Julia Cyran, uczennica klasy VI naszej szkoły nie przestaje nas zaskakiwać. Wiemy, że w pływaniu jest naprawdę świetna, ale również bardzo dużo ćwiczy i wkłada w to co robi całe swoje serce. To oczywiście przekłada się na jej sportowe osiągnięcia. Ostatnio Julka zdobyła I Miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w pływaniu na 50 m stylem grzbietowym podczas zawodów w Krośnie. Bardzo jej gratulujemy tego sukcesu. Ogromne podziękowania należą się także rodzicom Julii - pani Agacie i panu Mariuszowi, którzy ogromnie wspierają córkę, kibicują jej i jeżdżą z nią na liczne treningi i zawody.

    • Z wizytą w piekarni
     • Z wizytą w piekarni

     • 20 maja 2019 r. uczniowie klasy 2b odwiedzili piekarnię pana Jacka Sobka. Pan piekarz bardzo ciekawie opowiadał w jaki sposób powstaje chleb, objaśniał i pokazywał do czego służą maszyny w jego piekarni. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania panu Jackowi. Miały też możliwość wyrabiania ciasta. Na koniec uczniowie zostali poczęstowani smacznymi bułeczkami. To była bardzo przyjemna wycieczka. Dziękujemy :-)

     • Ogłoszenie o zbiórce makulatury

     • Informujemy, że w dniach od 16.05.2019 r. - 23.05.2019 r. (włącznie) odbędzie się w naszej szkole zbiórka makulatury. Podpisaną (imię i klasa), zważoną, spakowaną w kartonowe pudła i mocno związaną makulaturę prosimy składać w przewiązce pomiędzy szkołą, a wejściem do małej sali gimnastycznej. Jednocześnie prosimy, aby uczeń który przyniesie makulaturę poinformował o tym wychowawcę klasy, który wpisze mu odpowiednią liczbę punktów dodatnich.

    • Kolejna lekcja umuzykalniająca SM Yamaha
     • Kolejna lekcja umuzykalniająca SM Yamaha

     • Dzisiaj w naszej szkole po raz ostatni w tym roku szkolnym odbyło się spotkanie z muzyką z udziałem Szkoły Muzycznej YAMAHA.  Tym razem jednak nie uczyliśmy się o instrumentach muzycznych, ale całą audycję wypełnił taniec. Mogliśmy za to oglądać mistrzowską parę taneczną klasy S ze Szkoły Tańca Sportowego” AKSEL” w Rzeszowie. Na początek pani Karina i pan Aleks zaprezentowali nam tańce standardowe takie jak: walc angielski, tango argentyńskie, walc wiedeński oraz fokstrot. Do tych tańców pani Karina ubrana była w długą pięknie zdobioną i bardzo drogą suknię, a pan Aleks w eleganckie spodnie, koszulę i kamizelkę. Oboje mieli na nogach na miarę szyte, specjalne buty. Kiedy mistrzowie poszli zmienić garderobę do tańców latynoamerykańskich, pan prowadzący z udziałem naszych uczniów zademonstrował nam jak prosto zatańczyć taniec nowoczesny-wystarczy tylko do rytmu się kołysać i ruszać rękami. Do kolejnej tury tańców nasi tancerze pojawili się w zupełnie innym stroju, równie eleganckim, ale o wiele lżejszym i zatańczyli dla nas takie tańce jak: samba, cha-cha, rumba i jive. Tańca paso doble  nie wykonali, bo jak powiedział prowadzący zabrakło byka (to żart oczywiście). Na tym zakończyła się dzisiejsza lekcja umuzykalniająca czekamy na następne w przyszłym roku szkolnym.

    • Nasi uczniowie na XLII OgólnopolskimTurnieju BRD
     • Nasi uczniowie na XLII OgólnopolskimTurnieju BRD

     • 16 maja 2019 r. drużyna z naszej szkoły reprezentowała  Powiat Łańcucki w Podkarpackim Finale Wojewódzkim XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej w Nozdrzcu. Skład naszej drużyny to: Julia Szewczyk, Monika Międlar, Mikołaj Magryś, Jan Ulman, Kacper Bartman. Turniej przebiegał według ściśle określonego harmonogramu, a obejmował mi.in.: rozwiązywanie testu przez uczniów, jazdę rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jadę rowerem po torze sprawnościowym, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi uczniowie zdobyli V miejsce, a od III miejsca dzieliły ich tylko 2 punkty.  Wykazali się ogromną sprawnością w jeździe na rowerze i wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Bardzo im gratulujemy, a ich opiekunowi, p. Alicji Plis-Cyrana dziękujemy za coroczne przygotowywanie uczniów do turnieju BRD.

     • Informacja

     • Informujemy, że w dniu 17.05.2019 r. wyjazd na pływalnię krytą MOSiR w Łańcucie zostaje odwołany z przyczyn niezależnych od szkoły.

    • Kolejne sportowe zwycięstwa naszych uczniów
     • Kolejne sportowe zwycięstwa naszych uczniów

     • Złote medale w czwórboju leekoatletycznym zdobyły drużyny dziewcząt i chłopców 11 maja 2019 r. na zawodach w Białobrzegach. Najlepsza wśród dziewcząt okazała się Magdalena Bytnar z klasy VI b, zaś wśród chłopców Kacper Skawina z klasy VI a. Skład zwycięskich drużyn: dziewczęta – Wiktoria Pelc, Maria Pelc, Monika Międlar, Julia Szewczyk, Małgorzata Pasieczna, Magdalena Bytnar; chłopcy – Kacper Skawina, Paweł Nawojski, Jan Ulman, Hubert Hryniuk, Miłosz Reizer, Kacper Borczuch. Cieszymy się, że nasi sportowcy osiągają tak wysokie wyniki i stają na najwyższych stopniach podium.

    • Spotkanie z podróżnikiem - AMAZONIA
     • Spotkanie z podróżnikiem - AMAZONIA

     • 13 maja 2019 r. gościliśmy w naszej szkole pana Krystiana Pyrzaka z grupy „trzask.pl.” na prezentacji z cyklu „Spotkanie z podróżnikiem” – AMAZONIA. Podróżnik bardzo ciekawie opowiadał w jaki sposób spędzić bezpiecznie czas w „dżungli”, pokazywał jak wygląda prawdziwa brazylijska maczeta, uczył jak odszukać w Amazonii kauczukowce i spróbować przetrwać ulewę w dżungli, „odbył” z nami rejs po największej rzece świata, a na koniec pozwolił sprawdzić jak ostre są zęby piranii. To była dla nas bardzo przyjemna „wyprawa".

    • Udział naszej uczennicy w II Konkursie Logopedycznym
     • Udział naszej uczennicy w II Konkursie Logopedycznym

     • Uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Albigowej, Natalia Sagan wzięła udział w II Konkursie Logopedycznym „Trzeszczące wierszyki w Afryce” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku pod patronatem Burmistrza Miasta Przeworska. Uczestniczyło w nim 169 uczniów, w tym 107 w kategorii plastycznej i 62 w literackiej. Prace dzieci zostały wydane w formie książeczki z rysunkami i wierszykami nagrodzonych uczestników. Nasza uczennica napisała wierszyk pt. „Afryka” i zdobyła w tym konkursie wyróżnienie. Natalię przygotowała do konkursu jej wychowawczyni p. Justyna Babiarz. Serdecznie gratulujemy :-)

    • Celina Bartman finalistką Kuratoryjnego Konkursu z biologii
     • Celina Bartman finalistką Kuratoryjnego Konkursu z biologii

     • Zmagania 3 - etapowego konkursu rozpoczęły się już  w październiku. Każdy z etapów to ogrom wiedzy biologicznej, którą nasza uczennica zdobywała z wielką pasją i zaangażowaniem. Niezliczone  godziny pracy oraz wyrzeczenia zaowocowały sukcesem. Grono uczestników wojewódzkiego etapu to tylko 5% wszystkich startujących w konkursie. Tym bardziej jesteśmy dumni. Dziękujemy za wspaniałą postawę uczniowską i serdecznie Celinie GRATULUJEMY!

     • „As trzecich klas”, czyli matematyczne potyczki dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej


     • Od 12 lat w Szkole Podstawowej w Wysokiej  organizowany jest konkurs w którym mogą wziąć udział  miłośnicy  „Królowej Nauk” – MATEMATYKI.  8 maja 2019 r. przedstawiciele  naszej szkoły,  śladami kolegów z lat ubiegłych również uczestniczyli w tym konkursie.  Zadania przygotowane przez organizatorów rozwiązywało 20 dzieci z 7 szkół naszej gminy.  Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe w nagrodę za udział. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że Kinga Falger, Michał Baran i Filip Wojtyna  wykazali się wiedzą wykraczająca poza obowiązkowy  program edukacyjny.  Dodatkowo Michał zdobył wyróżnienie, a Filip Wojtyna  II miejsce na podium.  Brawo trzecioklasiści !!!!!  Wiemy, że zdobyta wiedza i nagrody zmotywują  naszych uczniów  do udziału w następnych konkursach  i zgłębiania tajników wiedzy matematycznej.

     • Święto Patrona Szkoły

     • 7 maja 2019 r. nasza społeczność szkolna obchodziła Święto Patrona księdza Antoniego Tyczyńskiego. Najpierw uczniowie wraz z dyrekcją i nauczycielami za sztandarem szkoły udali się do kościoła. Następnie w albigowskiej świątyni po odśpiewaniu hymnu szkoły zaprezentowany został program słowno-muzyczno-multimedialny dotyczący życia i działalności księdza Antoniego Tyczyńskiego. Kulminacyjnym punktem obchodów była uroczysta Msza Święta odprawiona przez księdza proboszcza Bogusława Kamińskiego. Na zakończenie pan dyrektor Adam Hoły podziękował wszystkim obecnym za piękne uczestnictwo w Eucharystii i godne uczczenie postaci Patrona Szkoły.

     • Obchody Narodowego Święta 3 Maja w naszej szkole

     • Narodowe Święto 3 Maja obchodzone jest w ramach upamiętnienia uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 roku. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa regulująca ustrój prawny państwa. W naszej szkole święta patriotyczne obchodzone są zawsze bardzo uroczyście. Wiemy, że miłość do ojczyzny to wzniosłe oraz piękne uczucie i chcemy je wpoić naszym uczniom od najmłodszych lat. W tym roku akademia z okazji Narodowego Święta 3 Maja w Szkole Podstawowej w Albigowej miała charakter koncertu pieśni patriotycznych przeplatanych krótkimi opisami śpiewanych utworów oraz akcentami tanecznymi. Naszą szkolną uroczystość zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Łańcut pan Jakub Czarnota oraz zastępca Dyrektora Centrum Kultury Gminy Łańcut pani Justyna Paszkiewicz.

     • Chłopcy z klasy IV a Mistrzami Gminy w trójboju lekkoatletycznym

     • W sobotę 27 kwietnia 2019 r. na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji w Białobrzegach rozgrywane były Gminne Igrzyska Dzieci w trójboju lekkoatletycznym. W zawodach wzięło udział pięć drużyn z terenu gminy Łańcut, w tym uczniowie naszej szkoły. Po emocjonujących konkurencjach trójboju do których należą: bieg na 60 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową na pierwszym stopniu podium stanęli nasi chłopcy . Poza zaszczytnym tytułem Mistrza Gminy chłopcy otrzymali okazały pucha, złote medale, pamiątkowy dyplom oraz prawo udziału w zawodach na szczeblu powiatowym. Indywidualne wyróżnienia otrzymali – najlepszy w zawodach Miłosz Dziuk oraz plasujący się tuż za nim Szymon Bartman. Skład drużyny uzupełniali: Dawid Michno, Marcel Kuźniar i Franciszek Szpunar – wszyscy z kl. IV a

     • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

     • 26 kwietnia 2019 roku w Gimnazjum Publicznym w Białobrzegach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu łańcuckiego. Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach: I kategoria – dzieci w wieku 10-12 lat, II kategoria – dzieci powyżej 12 lat. Pierwszy etap turnieju polegał na rozwiązywaniu testu z pytaniami dotyczącymi zagadnień ruchu drogowego. Następnie zawodnicy musieli wykonać zadania praktyczne tj. pokonać rowerowy tor przeszkód oraz udzielić pomocy przedmedycznej na miejscu zdarzenia drogowego. W I kategorii  zwycięzcą konkursu została  drużyna ze Szkoły Podstawowej w Albigowej. W II kategorii zwycięzcami zostali uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Białobrzegach, a uczniowie z Albigowej zdobyli zaszczytne II miejsce. W skład naszej drużyny ze szkoły podstawowej weszli: Magdalena Bytnar, Julia Cyran, Kacper Bartman, Jan Ulman, zaś w składzie naszej drużyny z gimnazjum znaleźli się: Kamil Ulman, Sebastian Reizer, Piotr Szpunar. Wszystkie drużyny zostały wyróżnione pucharami, dyplomami i nagrodami. Gratulujemy !

     • Sprawdzian Kompetencji Trzecioklsistów OMNIBUS

     • Wzorem lat ubiegłych w zeszłym tygodniu uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Albigowej wzięli udział w Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty pn. „OMNIBUS” wydawnictwa MAC. Część polonistyczna tego sprawdzianu  pozwala poznać poziom umiejętności ucznia z zakresu czytania, analizy tekstu oraz poprawnego pisania i redagowania wypowiedzi pisemnej. Natomiast  część  matematyczna bada poziom umiejętności ucznia z zakresu sprawności rachunkowej, rozumowań matematycznych, geometrii oraz rozwiązywania zadań tekstowych. Nasi uczniowie podchodzili do wyznaczonych im na Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty  zadań z dużym zaangażowaniem. Mamy nadzieję, że wyniki  będą zadowalające dla uczniów, rodziców i oczywiście wychowawczyni klasy. Trzymamy mocno kciuki.

     • XIV Powiatowe Targi Edukacyjne w Łańcucie

     • W dniach 24-25 kwietnia w Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka przy ZST w Łańcucie miały miejsce XIV Powiatowe Targi Edukacyjne. Uczestniczyli w nich uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej i trzecich gimnazjum, chcący zapoznać się  ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych powiatu łańcuckiego.  Własny Punkt Doradztwa Zawodowego miała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łańcucie. Chętni uczniowie mogli tu zbadać swoje predyspozycje zawodowe i porozmawiać o planach na przyszłość z doradcą zawodowym. W pierwszym dniu targów zostały wręczone nagrody laureatom IV edycji Konkursu Wiedzy o Zawodach „Zawód moich marzeń”. Organizatorem była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łańcucie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Rzeszowie. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do aktywnego planowania własnej kariery zawodowej. Nagrody wręczali dyrektorzy obu placówek oraz starosta i wicestarosta łańcucki. Uczniowie naszej szkoły otrzymali aż trzy nagrody. W kategorii prac plastycznych Irmina Bytnar zajęła II, a Magdalena Rejman III miejsce. W kategorii prezentacja multimedialna III miejsce zajął Patryk Babiarz. Cała trójka to uczniowie klas trzecich gimnazjum. Serdecznie gratulujemy!

     • Warsztaty ogrodnicze naszych pierwszoklasistów

     • "Dzieciaki sadzeniaki" to warsztaty ogrodnicze prowadzone przez Leroy Merlin. Mają one na celu zapoznanie dzieci z tematyką rozwoju roślin, oraz praktyczne działania w tym zakresie. Nasi uczniowie z klas I mieli okazję uczestniczyć w warsztatach i sami posadzili swoje kwiaty, które następnie zabrali do domu, aby nadal się o nie troszczyć i je pielęgnować. To była naprawdę świetna "lekcja" dla naszych uczniów. Na koniec otrzymali zielone kamizelki odblaskowe z napisem "Dzieciaki Sadzeniaki". Po "ciężkiej", ale przyjemnej pracy uczniowie odwiedzili Kolorado by posilić się pizzą i pofiglować na sali zabaw. Oby więcej takich wycieczek! :) 

     • 5 Edycja Konkursu Eko-Wyprawki-Zabawki

     • ,,Czyste powietrze masz, gdy o nie dbasz" tak brzmi myśl przewodnia 5 Edycji Konkursu Eko-Wyprawki-Zabawki, której organizatorem jest Fantazja w Millenium Hall w Rzeszowie. Zasada konkursu była jedna – wszystko powinno być wykonane z odpadów nadających się do recyklingu i my to wyzwanie przyjęliśmy 😊. Dzieci wykonywały swoje prace z plastikowych pojemników, nakrętek, kartonów itp. Motywem w naszej pracy była woda, bo przecież zanieczyszczone powietrze, zanieczyszcza także wodę. Dlatego nasze prace które nosiły tytuł: ,,Wodne stworki tańczą twista, kiedy woda bywa czysta" oraz ,,Kolorowy, czysty świat" przedstawiały zwierzęta wodne, które apelują do nas ludzi o pomoc i rozwagę oraz pokazywały jak wygląda świat gdy o niego zadbamy. Ogłoszenie wyników nastąpi 28 kwietnia – trzymajcie za nas mocno kciuki.

     • Egzamin Ósmoklasisty


     • W dniach 15,16,17 kwietnia ósmoklasiści z naszej szkoły pisali egzaminy z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Musieli zmierzyć się z zadaniami zamkniętymi i otwartymi z tych przedmiotów. To pierwszy tak ważny i trudny w ich życiu egzamin, którego wyniki będą dla uczniów kończących ósmą klasę "przepustką" do wybranej, wymarzonej średniej szkoły. Oby były one zadawalające zarówno dla samych uczniów jak również dla ich rodziców i nauczycieli. Wszyscy: dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy i rodzice wspierali ósmoklasistów podczas tegorocznych egzaminów.

     • Konkurs na najpiekniejszą palmę wielkanocną

     •  

      W niedzielę 14 kwietnia 2019 r. podczas IX Łańcuckiego Kiermaszu Wielkanocnego w Maneżu w Łańcucie nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie na "Najpiękniejszą palmę wielkanocną". Uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Albigowej Laura Baran zdobyła w tym konkursie I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy 

     • Światowy Dzień Autyzmu

     •  

      W dniu 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasze grupy przedszkolne przyłączyły się do tej ważnej akcji. Wspólnie rozmawialiśmy na temat akceptacji i tolerancji osób ze spektrum. „Zaświeciliśmy się na niebiesko dla Autyzmu”.

     • XVII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Annie Jenke

     •  

      29 marca 2019 r. w  Zespole Szkół w Rogóżnie odbył się XVII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Annie Jenke - patronce tej właśnie szkoły. Mottem życiowym Anny Jenke było stwierdzenie "Pełnić służbę całym życiem". Uczestnicy konkursu musieli wykazać się dużą wiedzą na temat życia i działalności Anny Jenke. Naszą szkołę  w tym konkursie reprezentowały: Maria Pelc i Gabriela Grodecka, obie z klasy piatej. Dziewczynki były świetnie przygotowane, co potwierdziły wyniki: Marysia zajęła II miejsce, a Gabrysia III miejsce w kategorii klas IV-VI. Serdecznie im gratulujemy.

     • Powiatowy Konkurs Historyczny "Moja rodzina - moja historia"

     • Uczennica naszej szkoły, klasy VIII b Anna Trojnar zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym „Moja rodzina – moja historia”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 3 im. 10 Pułku Strzelców Konnych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta i Muzeum Zamku w Łańcucie. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie prezentacji multimedialnej przedstawiającej historię przodka, który swoją postawą patriotyczną i obywatelską w obliczu II wojny światowej zasługuje na szczególną pamięć. Ania zaprezentowała postać bohatera z Markowej, brata pradziadka swojej mamy - majora piechoty Antoniego Flejszara. Po przegranej kampanii wrześniowej krewny Ani dostał się do niewoli sowieckiej i przebywał w obozie jenieckim w Starobielsku. W kwietniu lub maju 1940 r. został zamordowany w Charkowie przez NKWD zgodnie z rozkazami władzy sowieckiej.

     • Ostatni Egzamin Gimnazjalny


     • W tym roku szkolnym po raz ostatni uczniowie przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Pisali go przez trzy dni: I dzień - historia i WOS oraz język polski, II dzień - przedmioty przyrodnicze i matematyka, III dzień - język obcy nowożytny zakres podstawowy i rozszerzony. Nie było łatwo, ale nasi gimnazjaliści bardzo się starali, aby napisać go jak najlepiej, a my - dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy  i rodzice trzymaliśmy za nich mocno kciuki. 

     • Nasi koszykarze na turnieju w Przemyślu

     • 23 marca młodzi koszykarze z klas V i VI udali się do Przemyśla aby w półfinale mistrzostw województwa walczyć o jedną z dwóch, lokat premiowanych awansem do wielkiego finału. Mieli do rozegrania tylko i aż dwa mecze. Pierwszy pojedynek „o wszystko” stoczyli z drużyną gospodarzy – uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego i jednocześnie zawodników UKS „Niedźwiadek Przemyśl”. Pomimo zaciętej walki i wielkiego serca  zostawianego na boisku ,nasi chłopcy nie dali rady pokonać faworyzowanego rywala. W drugim meczu z drużyną z Przeworska pokazali jednak że ich obecność na tym turnieju nie była dziełem przypadku. Po zdecydowanym zwycięstwie zajęli ostatecznie III miejsce w półfinale wojewódzkim, ustępując jedynie drużynom z Przemyśla i Rzeszowa (przegrana na zawodach rejonowych).  Swoją postawą i walką na boisku zasłużyli na wielkie gratulacje.

      Skład drużyny:

      Kacper Skawina, Hubert Hryniuk, Paweł Nawojski, Miłosz Cwynar, Paweł Podolec, Jan Ulman, Kacper Brtman, Kacper Panek, Radosław Balawejder, Mateusz Szpunar, Nikodem Majcher.

     • Kolejne osiągnięcia sportowe naszych uczniów

     •  

      27.03.2019 r. drużyna chłopców naszej szkoły odniosła sukces w biegach przełajowych rozgrywanych w Łańcucie. Piątka uczniów z klas VII i VIII zajęła drużynowo I miejsce i uzyskała awans do zawodów rejonowych.

     • Zajęcia z Akademii Kreatywności

     • W czwartek 28 marca 2019 r. uczniowie klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w lekcjach pt.”Małe eksperymenty” prowadzonych przez Akademię Kreatywności z Rzeszowa. Podczas zajęć dzieci obserwowały niezwykłe zjawiska fizyczne prezentowane przy użyciu przedmiotów i produktów codziennego użytku. Każdy eksperyment był dowodem na istnienie określonego zjawiska fizycznego lub obrazował właściwości substancji. Zainteresowanie uczestników było ogromne, a wyniesiona wiedza z pewnością będzie na dłużej zapamiętana.

     • Dzieci dzieciom

     • Warto pomagać jeśli jest to możliwe i przyświeca temu pomaganiu szczytny cel. Już kolejny rok dzieci z naszej szkoły pod czujnym okiem pani bibliotekarki przygotowały kartki wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieciom z naszej miejscowości. Dziękujemy za trud i serce włożone w przygotowanie tych pięknych świątecznych kartek.

     • Powitanie wiosny w Oddziale Zerowym

     • „I duzi i mali na wiosnę czekali, na słoneczka jasny blask…” – w dniu dzisiejszym nasi najmłodsi uczniowie – przedszkolaki – w sportowym stylu powitali wiosnę.Wszystkim towarzyszył radosny, wiosenny nastrój, a duch współzawodnictwa spotęgował pozytywne emocje. Zapraszamy do obejrzenia wiosennej fotorelacji. 😉

     • Pierwszy Dzień Wiosny u naszych Zerówkowiczów

     • 21 marca jak zapewne każdy wie jest upragnionym i długo oczekiwanym Dniem Wiosny, jednak nasze przedszkolaki doskonale wiedzą, że to także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Dzień osób z Zespołem Downa.  Zespół Downa nie jest chorobą, a wadą wrodzoną spowodowaną obecnością dodatkowego chromosomu  21. Nazwa pochodzi od nazwiska brytyjskiego lekarza Johna Langdona Downa, który odkrył, że u podstaw zespołu wad wrodzonych leży trisomia chromosomu 21. Wspólnie z przedszkolakami rozmawialiśmy, czym ta wada się charakteryzuje zarówno rozwojowo jak i somatycznie. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa przedszkolaki ubrały dzisiaj kolorowe skarpetki nie do pary, zaś na dłoni mieli narysowaną prostą linię, taką, jaką posiadają osoby dotknięte tą wadą. Następnie dzieci malowały kolorowe skarpetki, które zostały powieszone na korytarzu. Warto dyskutować na temat akceptacji oraz tolerancji, ponieważ każdy z nas jest inny i każdy powinien szanować czyjąś odmienność i indywidualność.

     • Konkurs Biologiczno-Ekologiczny w I LO w Łańcucie

     • W piątek 22 marca 2019 r. trzy uczennice z naszej szkoły wzięły udział w XVI Powiatowym Konkursie Biologiczno-Ekologicznym odbywającym się w I LO w Łańcucie pod patronatem Starosty Powiatu Łańcuckiego i Uniwersytetu Rzeszowskiego. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wszyscy uczestnicy z pasją walczyli o najlepszą w nim lokatę. Celina Bartman z kl. VIII Szkoły Podstawowej w Albigowej zajęła w tym konkursie II miejsce, Gabrysia Plęs z kl. III gimnazjum zdobyła wyróżnienie, a Kinga Cwynar również z kl. III gimnazjum otrzymała dyplom uczestnictwa. Gratulujemy.

     • Spotkanie z Dyrektorami Szkół Średnich - 20.03.2019 r.


     • Wybór dalszej drogi kształcenia jest zawsze dla ucznia kończącego szkołę podstawową lub gimnazjum prawdziwym dylematem. Chodzi o decyzję w jakiej szkole i na jakim profilu kontynuować swoją edukację, aby w rezulatacie zdobyć wymarzony dla siebie zawód. Niezwykle pomocne są w tym względzie spotkania z dyrektorami i nauczycielami uczącymi w danej szkole, a także uczniami do niej uczęszczającymi. Takie spotkanie odbyło sie także w naszej szkole. Zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum mogli posłuchać, co każda z prezentujacych się szkół ma im do zaoferowania.

     • Medale pływaczek w półfinale wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Pływaniu 

     • 19 marca w Łańcucie odbyły się Igrzyska Dzieci w Pływaniu. Nasza zawodniczka Julia Cyran zdobyła 1 miejsce na 50 m stylem grzbietowym, co daje jej bezpośredni awans do finału wojewódzkiego. Bardzo dobrze zaprezentowała się także Monika Międlar zajmując 3 miejsce na 50 m stylem motylkowym. Sztafeta w składzie: Julia Cyran, Monika Międlar, Weronika Cyran, Magdalena Bytnar, Maja Madej, Milena Kuźniar zajęła 4 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

     • Wizyta gości z Gdyni w Szkole Podstawowej w Albigowej

     • 19 marca 2019 r. miała miejsce niecodzienna wizyta gości z Regionalnego Centrum Informatyki w Gdyni im.ppłk. Ignacego Szpunara. Dziękujemy za ciekawy wykład i przybliżenie sylwetki patrona RCI w Gdyni a naszego rodaka.

     • Z akademią na Dzień Kobiet w DDP "Złoty Liść Opieki".

     • Czasem tak niewiele potrzeba, aby sprawić komuś radość. Uczniowie  naszej szkoły wraz z nauczycielkami p. Aliną Szczepańską i p. Aliną Rogowską postanowili zaprezentować swój program artystyczny  przygotowany z okazji „Dnia Kobiet” podopiecznym z Dziennego Domu Pomocy „Złoty Liść Opieki” w Albigowej.  Na początku występu odtańczona została bardzo popularna „Polka Dziadek”. Następnie uczennice klas III gimnazjum wystąpiły w musicalowym układzie do piosenki Franka Sinatry „New York, New York”. Potem nasze utalentowane wokalistki: Amelka, Wiktoria i Weronika zaśpiewały przebój Alicji Majewskiej „Być kobietą”. Bartek z klasy V oczarował widownię brawurowym wykonaniem utworu pt.„Ja uwielbiam ją” w otoczeniu koleżanek ze swojej klasy.  Nie zabrakło także serdecznych życzeń dla wszystkich pań. Na koniec wszyscy podopieczni DDP otrzymali piernikowe, lukrowane serca, a występujący artyści zostali obdarowani lizakami i napojami.

     • Dzień Kobiet w Szkole Podstawowej w Albigowej

     • Dzień Kobiet to bardzo miłe święto dla wszystkich pań. W naszej szkole corocznie obchodzone jest ono bardzo uroczyście. Pani Alina Szczepańska i pani Alina Rogowska przygotowują zawsze na tę okazję piękną i pełną humoru część artystyczną. W tym roku jej myślą przewodnią było hasło: „Kobieta jest arcydziełem wszechświata”. Na początku występu odtańczona została bardzo popularna „Polka Dziadek”. Następnie męska część naszych uczniów uczyła jak być fit i sprawnie pływać, a koleżanka Madzia z VI b wcieliła się w rolę sekretarki tak doskonale, iż otrzymała gromkie brawa. Swoim występem oczarowały nas uczennice klas III gimnazjum, które zaprezentowały musicalowy układ do piosenki Franka Sinatry „New York, New York”. Potem nasze utalentowane wokalistki: Amelka, Wiktoria i Weronika zaśpiewały przebój Alicji Majewskiej „Być kobietą”. Bartek z klasy V zahipnotyzował widownię brawurowym wykonaniem utworu pt. „Ja uwielbiam ją”, który wykonał w otoczeniu koleżanek ze swojej klasy. Na zakończenie chłopcy występujący na scenie złożyli życzenia swoim koleżankom oraz wszystkim paniom pracującym w naszej szkole. To była bardzo sympatyczna uroczystość.

     • Konkurs Biblijny

     • W naszej szkole w dn. 7 marca odbył się drugi etap (dekanalny) Konkursu Biblijnego Archidiecezji Przemyskiej  „Jezusowa szkoła w mocy Ducha Świętego”. Do naszej szkoły przybyli laureaci ze Szkół Podstawowych z terenu dekanatu Łańcut I, którzy awansowali po pierwszym etapie szkolnym, który odbył się 5 grudnia. Obowiązującą literaturą była Ewangelia św. Marka.  W Konkursie wzięło udział 25 uczniów, którzy przybyli ze swoimi księżmi katechetami, siostrami zakonnymi oraz katechetkami. Nagrody i wyróżnienia wręczyli Ksiądz Dziekan Dekanatu Łańcut I ks. Tadeusz Kocór, oraz Dyrektor naszej szkoły. Do etapu finałowego (diecezjalnego) awansowali uczniowie z Łańcuta i Markowej.

      Naszą szkołę po I etapie, w którym wzięło udział 23 uczniów reprezentowały następujące uczennice: 1. Maria Pelc z kl. V b, 2. Klaudia Giża z kl. VII a, 3. Zofia Piekutowska z kl. VI b.

      Naszym uczennicom gratulujemy sukcesów oraz zapału w studiowaniu Biblii!

     • Kolejny sukces pływacki sióstr Cyran


     • Siostry Julka i Weronika Cyran  w sobotę,  16 marca 2019 roku wzięły udział w II Aquathlonie Rzeszów 2019. Dziewczyny wykazały się nie tylko niesamowitą sprawnością fizyczną ale też ogromnym hartem ducha i wytrzymałością. Weronika, uczennica klasy II wystartowała w kategorii  Dzieci I - K 8 (dziewczęta 8-9 lat),  w której musiała przepłynąć 100 m i przebiegnąć 500 m. Natomiast Julka, uczennica klasy VI wystartowała  w kategorii Dzieci II - K 12 (dziewczęta 12-13 lat), w której przepłynęła 200 m, a następnie przebiegła dystans 1000 m. Obie dziewczynki stanęły na podium i w swoich kategoriach zdobyły Złote Medale. Serdecznie im gratulujemy i jesteśmy z nich bardzo dumni. Powody do dumy i radości mają jednak przede wszystkim Julka i Weronika, które ciężko pracują na swoje liczne sukcesy oraz ich  rodzice, którzy zawsze ich wspierają i kibicują ich poczynaniom.

     • Chłopcy z Albigowej mistrzami powiatu w piłce siatkowej

     • We wtorek nasza szkoła była gospodarzem Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. W mocno obsadzonych zawodach, w których udział wzięło 7 szkół z powiatu łańcuckiego emocje rosły z meczu na mecz. Po rozgrywkach grupowych do finału dotarły drużyny z Rakszawy i Albigowej. Nasi chłopcy niesieni żywiołowym dopingiem kibiców pewnie wygrali pierwszego seta, niestety w następnej partii to przeciwnik okazał się mocniejszy wyrównując stan meczu. Tie break to prawdziwy dreszczowiec. Do stanu 10-10 drużyny grały punkt za punkt. Chwila słabości, a może szczęście przeciwnika sprawiły że drużyna z Rakszawy zdobyła z rzędu trzy kolejne punkty i do zwycięstwa potrzebowała dwóch udanych zagrań. W tym momencie nasi chłopcy pokazali prawdziwie sportowy charakter, odrabiając straty i wygrywając ostatecznie 15-13. Trybuny oszalały, zawodnicy zresztą też;) Kolejne emocje na zawodach rejonowych;)

     • Kolejne sukcesy sportowe chłopców z klas IV-VI

     • Po udanych występach w piłce ręcznej (7 miejsce w województwie) chłopcy z SP w Albigowej pokazali że równie dobrze radzą sobie z koszykówką. Tym razem w miniony poniedziałek (11.03.2019 r.) zajęli II miejsce w zawodach rejonowych w Malawie, pokonując gospodarzy i zespół z Nowej Sarzyny. Razem z mocniejszą tego dnia drużyną z Rzeszowa nasi chłopcy awansowali do półfinału wojewódzkiego gdzie będą walczyć o jak najlepszy wynik.

     • Pokaz Kulinarny w ZS Wysoka

     •  

      5 marca 2019 r. grupa 17 uczniów z naszej szkoły uczestniczyła  podczas Dni Otwartych w Zespole Szkół w Wysokiej w niezwykłym pokazie kulinarnym w wykonaniu renomowanych kucharzy i cukierników (m. in. pochodzącego z Albigowej Grzegorza Olejarki). Z zapartym tchem wszyscy oglądali prawdziwe arcydzieła sztuki kulinarnej.

     • Zajęcia z trenerami z SELF z Rzeszowa

     • Terapeuci Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznego SELF  z Rzeszowa w ramach realizacji projektu „Młodzież i dzieci od dziś bezpieczni w sieci" w dniu 6.03.2019 r. przeprowadzili warsztaty dla 4 klas naszej szkoły : V a, V b, VI a, VI b. Celem zajęć było: przeciwdziałanie uzależnieniom od gier komputerowych oraz Internetu i zjawisku cyberprzemocy, podniesienie świadomości na temat zagrożeń płynących z Internetu i bezpiecznych form korzystania z niego, kreowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz propagowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego bez komputera, podniesienie świadomości o metodach postępowania w przypadku napotkania zagrożeń w świecie wirtualnym. Podczas zajęć wykorzystywane były aktywne metody pracy, m.in. elementy pedagogiki zabawy, psychodramy, pogadanka i metody projekcyjne. Dodatkowo po zajęciach spostrzeżenia i wnioski omówione zostały z wychowacami klas. Naszym uczniom bardzo przypadły do gustu takie zajęcia - mamy nadzieję, że dzięki nim będą sobie lepiej radzić w wirtualnym świecie.

       

     • Wycieczka do Fabryki Czekolady w Rzeszowie

     • 4 marca 2019 r. dzieci z klas I wzięły udział w wycieczce do wytwórni czekolady w Rzeszowie. Pobyt w tym słodkim miejscu rozpoczął się od warsztatów, podczas których uczniowie zapoznali się z procesem powstawania czekolady, oglądali ziarna kakaowca i słuchali opowiadania o długiej drodze jaką musi przejść nim stanie się podstawowym składnikiem czekolady. Każdy uczestnik wykonał własną tabliczkę czekolady oraz próbował wykonać obrazek malowany kolorową czekoladą. Można było również skosztować trzech podstawowych rodzajów tego smakołyku. Po części warsztatowej nastąpiła część zabawowa, która była równie udana.

     • XIX Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach

     • W dn. 28 listopada 2018 r. w naszej szkole miał miejsce etap szkolny archidiecezjalnej Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach, poświęconej tego roku osobie św. Andrzeja Boboli- Patrona Polski. Brało w niej udział łącznie 22 uczestników z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz z klas III gimnazjum (łącznie z oddziałem z Handzlówki). Do II etapu- archiprezbiterialnego, który miał miejsce 28 lutego 2019 r. w parafii św. Michała Archanioła, zakwalifikowały się następujące uczennice: 1. Katarzyna Magryś (kl. III c gimn.); 2. Celina Bartman (kl. VIII a); 3. Oliwia Baran (kl. III a gimn.); 4. Andżelika Pondel (kl. VIII a). Nasza uczennica Katarzyna Magryś (kl. III c gimn.) zajęła V miejsce, została wyróżniona i otrzymała nagrodę książkową. W II etapie brało udział ok. 80 osób. Naszym uczennicom gratulujemy sukcesów!

     • II miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Piłce Ręcznej Chłopców w Birczy

     • W ubiegłą środę 27.02 reprezentacja naszej szkoły złożona z chłopców z klas VI i V walczyła u podnóża Bieszczad w jednym z trzech półfinałów wojewódzkich w piłce ręcznej. Po pokonaniu drużyny z Rzeszowa i walkowerze z nieobecną drużyną z Gniewczyny Łańcuckiej nasi chłopcy stanęli do walki o I miejsce z gospodarzami turnieju – drużyną z Birczy. Mimo zaciętej walki nie udało się pokonać przeciwnik , który wykorzystał atut własnej sali i zwyciężył w tym meczu wynikiem 11-7, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w całym turnieju. Naszym chłopcom zostaje jeszcze cień szansy w turnieju barażowym w Przemyślu, którego zwycięzca dołączy do trzech najlepszych drużyn walczących w wielkim finale o  tytuł mistrza województwa.

     • Film informacyjny na temat egzaminu ósmoklasisty

     • W związku z odbywającym się po raz pierwszy w roku szkolnym 2018/2019 egzaminem ósmoklasisty, MEN zwróciło się z prośbą o rozpowszechnienie informacji o filmie  dotyczącym w/w egzaminu.

      Przebieg egzaminu ósmoklasisty:
      15 kwietnia (poniedziałek) godz. 9.00 - egzamin z języka polksiego
      16 kwietnia (wtorek) godz. 9.00 - egzamin z matematyki
      17kwietnia (środa) godz. 9.00 - egzamin z języka obcego nowożytnego

      Link do strony z filmem

     • Wycieczka klas piątych

     • W dniu 7 lutego 2019 r.  klasy piąte udały się na wycieczkę do Rzeszowa. Program wycieczki obejmował: 2-godzinny pobyt we wrotkarni, "małe co nieco" w MC Donald's i oglądanie filmu "Cudowny chłopiec" w kinie "Helios". Nauka jazdy na wrotkach była bardzo zabawna, choć nie wszystkim od razu udało się posiąść tę umiejętność. Jednak wielokrotne próby okiełznania wrotek okazały się dla wszystkich skuteczne i po pierwszej godzinie wszyscy z większą lub mniejszą wprawą "szusowali" po wrotkarskim torze. Następnie udaliśmy się na posiłek, a na końcu usiedliśmy w wygodnych fotelach w kinie i oddaliśmy się całkowicie oglądaniu pięknej historii o życiu chłopca, który był zupełnie inny niż wszyscy koledzy w jego wieku. Była to niezwykle pouczająca i wzruszająca opowieść o akceptacji, zrozumieniu oraz szlachetności oparta na powieści autorstwa R. J. Palacio. Dzień minął wszystkim uczestnikom wycieczki niezwykle szybko i pozostaną po nim bardzo miłe wspomnienia.

     • Zabawa Choinkowa

     • Zabawa Choinkowa to impreza na którą zawsze z niecierpliwością oczekują wszyscy uczniowie - i ci starsi i ci młodsi. Smaczne kanapki robione przez rodziców i słodkie wafelki nigdy nie mają tak dobrego smaku jak na Choince Szkolnej. Do tego świetna muzyka i ....dobra zabawa "murowana" - tak było i tym razem, 6 lutego 2019 r. Rodzice stanęli na wysokości zadania i profesjonalnie przygotowali zabawę dla uczniów z wszystkich etapów edukacyjnych w naszej szkole. Wszyscy bawili się świetnie i zgodnie orzekli, że należy to powtórzyć w przyszłym roku. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do zorganizowania tak udanej imprezy.

     • Wielkie osiągnięcia Małych Akrobatów

     •  

      V Mistrzostwa Łańcuta w Akrobatyce Sportowej zaowocowały wielkimi sukcesami naszych uczniów, byli wśród nich także pierwszoklasiści: Filip Patrzałek zdobył I miejsce, natomiast Kasia Trojnar XI. Gratulujemy i czekamy na kolejne medale! 

     • Kolejne akrobatyczne sukcesy naszych uczennic

     • Kolejne akrobatyczne sukcesy naszych uczennic w V Mistrzostwach Łańcuta w Akrobatyce Sportowej: Izabela Podolec – I miejsce, Weronika Cyran – II miejsce, Emilia Szewczyk – IX miejsce  - wszystkie w ćwiczeniach indywidualnych w kategorii wiekowej 9 lat. Brawo, gratulacje!

     • Chłopcy z klasy V i VI mistrzami gminy w Igrzyskach Dzieci w mini piłce siatkowej

     • W ubiegłą sobotę - 2.02 chłopcy z naszej szkoły zdobyli Mistrzostwo Gminy Łańcut w mini piłce siatkowej . W rywalizacji z rówieśnikami ze szkół w Soninie, Głuchowie i Wysokiej nie doznali żadnej porażki zapewniając sobie tym samym tytuł mistrzowski, złote medale, okazały puchar oraz prawo reprezentowania gminy na zawodach powiatowych. Najlepszym zawodnikiem zawodów został Hubert Hryniuk z klasy VI. Skład zwycięskiej drużyny:
      Hubert Hryniuk, Kacper Skawina, Paweł Podolec, Paweł Nawojski, Miłosz Cwynar, Jan ulman, Mateusz Szpunar

     • Nasz uczeń najlepszym bramkarzem Zimowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej

     • Nasi uczniowie od lat osiągają sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych. W lutym bieżącego roku dołączył do nich Kacper Bartman z klasy V b otrzymując tytuł „Najlepszego bramkarza” Zimowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej MKS Strug w kategorii Orlik Starszy. W nagrodę wręczono  Kacprowi medal i oryginalną statuetkę. My także cieszymy się z jego osiągnięć i trzymamy kciuki w dalszych meczach.

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
   • +48 17 2267191
   • 37 – 122 Albigowa 489
    woj. podkarpackie
    Poland
   • 815-181-06-75
   • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
 • Galeria zdjęć

   brak danych