• SP ALBIGOWA WICEMISTRZEM POLSKI W CZWÓRBOJU LA !!!

     • Lekkoatleci  z Albigowej dokonali niemal niemożliwego. Nie dość, że powtórzyli sukces starszych kolegów swoim awansem do zawodów ogólnopolskich to jeszcze stanęli na II stopniu podium.

      Finał Krajowy w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców  odbył się  w  dniach 13-14 czerwca w Inowrocławiu .

      Drużyna z Albigowej  rywalizowała z najlepszymi zespołami z 16 województw. Nasza  szkoła była jedyną wiejską szkołą w zawodach. Nikt nie wiedział, gdzie leży Albigowa.  Chłopcom przyszło się zmierzyć z zespołami  z dużych ośrodków miejskich, często były to szkoły o profilu sportowym,  na przykład  z Radomia, Szczecina, Wrocławia Grudziądza, Rudy Śląskiej, Aleksandrowa Łódzkiego czy Zielonej Góry.

      Jakub, Kacper, Łukasz, Mateusz, Wojtek i Sebastian wykazali się niezwykłą ambicją, determinacją, odwagą sportową. Wszyscy bili swoje rekordy życiowe. To przełożyło się na wspaniały sukces sportowy jakim jest  II miejsce w Polsce.

       Wszystkim chłopcom należą się ogromne brawa, ale to czego dokonał Mateusz zdarza się bardzo rzadko.  Trenujący od niedawna w Klubie sportowym „Resovia” chłopak był najlepszy w biegu na 60m, skoku w dal i w biegu na 1000m, został także najlepszym zawodnikiem  turnieju. Otrzymał łącznie 5 medali.

      Ogromna radość z II miejsca i….mały niedosyt, bo do I miejsca zabrakło zaledwie 1 punktu. Ale cóż…taki jest sport. 

      Dziękujemy tym, którzy wsparli nasz wyjazd do Inowrocławia, i tym wszystkim , którzy trzymali kciuki za reprezentację z Albigowej.

     • Najmłodsi lekkoatleci z Albigowej – mistrzami powiatu!

     • W ślady starszych kolegów, poszli najmłodsi lekkoatleci z klas IV i III szkoły podstawowej.

       W zawodach powiatowych trójboju LA zajęli najwyższy stopień podium. Chłopcy rywalizowali w trzech konkurencjach: biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową i w skoku w dal. Należy podkreślić, że zawodnicy z naszej szkoły pokonali  8 drużyn z całego powiatu. 

      Dodatkowo indywidualnie uczeń klasy IV Jaś  Ulman zdobył drugie miejsce .

      Dzielna drużyna z Albigowej awansowała do finału wojewódzkiego. Gratulujemy.

     • Dzień Patrona naszej szkoły

     • 13.06.2018 r. 

      O jak współpraca sukcesem popłaca! 
      Spektakl teatralny, dzisiaj jakże aktualny. 

      Patrona naszej Szkoły, wysławiły z trzecich klas sokoły.  
      Była cała rodzina i współczesna kanapa,  oraz stuletnia ze sprzętem chata: 
      kołowrotek, stolik i skrzynia; psycha i do szycia maszyna.   
      Stroje albigowskie ówczesne, księdza Antoniego marzenie doczesne; 
      które sobie mimochodem zapisał, a dziś by się doczekał:
      Jak naszej szkoły absolwentki, polskiej sławy projektantki, 

      marzenie naszego Patrona ziściły, ukryte w dzieciach talenty obudziły!!!   
      Niech od nas źródło mody wypływa i kupujmy z metką Made in Albigowa.

     • Pożegnanie oddziałów zerowych

     • Czas roku szkolnego dobiega końca i dzieci z oddziałów zerowych kończą swoją edukację w tych oddziałach. Po wakacjach wrócą do szkoły, ale już nie jako przedszkolaki tylko jako uczniowie klas pierwszych. Na pożegnanie wraz ze swoimi paniami przygotowali oni piękną część artystyczną, którą zaprezentowali swoim rodzicom licznie przybyłym na tę doniosłą uroczystość. Radosne piosenki, wiersze oraz tańce nagrodzono gromkimi brawami. Pan dyrektor podziękował przedszkolakom za całoroczą naukę w oddziale zerowym i  wręczył każdemu zerówkowiczowi bajkę pt. "Słoń Trąbalski" ufundowaną przez Radę Rodziców. 

     • Gimnazjalne projekty edukacyjne

     • 8 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyłyt się prezentacje  projektów edukacyjnych klas II gimnazjum. Tematy, które uczniowie wybrali sobie do realizacji to:

      1. "Rośliny lecznicze występujące na terenie Handzlówki".
      2. "Zachowania zwierząt żyjących w Handzlówce".
      3. "Grzyby spotykane w Handzlówce i okolicach".
      4. "Walory przyrodnicze i kulturowe województwa podkarpackiego – trasa wycieczki".
      5. "Rzemieślnicy we wsi na przełomie XIX i XX wieku. Wyposażenie gospodarstwa wiejskiego dawniej".
      6. "W kręgu anatomów".
      7. "Najciekawsze zamki na Podkarpaciu".
      8. "Proste konstrukcje jako inspiracja logicznego myślenia".
      9. "Fizyka w świecie zabawek"
      10. "Matematyka w życiu codziennym i zawodowym".
      11. "Historia kapel w Albigowej".
      12. "Drzewko wiosenne – forma przestrzenna".
     • Wycieczka klas III do Zatorlandu

     • W dniu 12 czerwca odbyła się wycieczka klas III do Parku Rozrywki Zatorland w Zatorze.  Mimo obaw pogoda była bardzo sprzyjająca i mogliśmy w pełni cieszyć się zabawą. Wędrowaliśmy po Krainie Owadów i Parku Ruchomych Dinozaurów. Pływaliśmy łódka po  Krainie Mitologii, zwiedzaliśmy dom „do góry nogami” oraz obejrzeliśmy seans w kinie 5D. Zabawa w Lunaparku dopełniła frajdy. Było super!!!

     • Albigowa mistrzem województwa w czwórboju LA!

     • No i stało się! Chłopcy z Albigowej wspinając się po kolejnych stopniach awansu dotarli do finału zawodów ogólnopolskich. W finale wojewódzkim nasi młodzi lekkoatleci zaprezentowali wysoki poziom, poprawiając wiele rekordów życiowych. Łącznie drużyna zdobyła 1266 punktów, ponad  200 pkt więcej od drugiej w kolejności drużyny.

      Dodatkowo Mateusz z VI a został najlepszym zawodnikiem zawodów z sumą 362 pkt, a Łukasz również z VI a zajął indywidualnie  trzecią lokatę, uzyskując 286 punktów.

      Reprezentacja z  Albigowej  otrzymała prawo startu w Finale Krajowym w Czwórboju Lekkoatletycznym , który odbędzie się  w dniach 13-15 czerwca w Inowrocławiu. SERDECZNE GRATULACJE!

     • Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Albigowej

     • 5 czerwca 2018 r. o godzinie 10.00 pan dyrektor Adam Hoły oficjalnie rozpoczął obchody Szkolnego Dnia Dziecka połączone z Festiwalem Młodego Odkrywcy. Na rozpoczęcie imprezy na boisku szkolnym wystąpili uczniowie klas młodszych uczący się w Szkole Tańca Senso.
      Następnie od godziny 10.30 odbywały się pokazy doświadczeń przyrodniczych dla poszczególnych klas oraz warsztaty prowadzone przez członków KLUBU MŁODEGO ODKRYWCY, którzy zaprezentowali innym uczniom naszej szkoły: ciecz nienewtonowską,  slime, kule do kąpieli,  kolorowy talerz i kule do żonglowania. Kolejnym punktem programu festiwalu była wystawa interaktywna  Klubu Młodego Odkrywcy AllBeGo! przedstawiająca: elektromagnetyzm, koło Maxwella, wahadło Newtona, ciecz inteligentną (ferrofluid), fale wahadłowe Galileusza,  „Bum- bum rurki”, zjawiska wulkaniczne, odbicia lustrzane, balonowe wariacje, wieżę Hanoi, łamanie grawitacji, lewitujące magnesy, kulę plazmową, logiczny sześcian, Most Leonarda, śmieciowe ABC. Dużą popularnością cieszył się  Escape room  czyli „pokój  ucieczki”. Gra polegała na tym, by wydostać się z zamkniętego pokoju pełnego zagadek, w jak najkrótszym czasie. Escape room to przede wszystkim praca w kooperacji z innymi graczami. Praca zespołowa i dobra komunikacja mają tu kolosalne znaczenie.

      Dzień Dziecka w naszej szkole był w tym roku szczególny. Pogoda i dobre humory uczestników dopisywały i dlatego impreza była wyjątkowo udana. Najlepszą recenzją były zadowolone i uśmiechnięte twarze naszych uczniów. Rodzice jak zwykle stanęli na wysokości zadania i przygotowali wszystkim dzieciom miłą niespodziankę: lody, frytki i napoje. Bardzo serdecznie za to dziękujemy.

     • Konkurs dla klas trzecich szkoły podstawowej

     • W dniu dzisiejszym t. 30.05.2018 r.  w naszej szkole odbył sie Recytatorski Konkurs z Języka Angielskiego pt. “All you need is fruit” dla klas 3 SP. Chętni uczniowie pięknie recytowali “ owocowe wierszyki” w języku obcym. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

     • Pielgrzymka klas III do Łagiewnik 19. 05. 2018 r.

     • Tradycją naszej szkoły i parafii jest to, że dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej wraz z księdzem wikariuszem oraz rodzicami pielgrzymują do wybranego sanktuarium, by podziękować za otrzymany dar i prosić  o potrzebne łaski. W tym roku celem pielgrzymki było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.  Centralnym punktem  w planie dnia była Msza Święta odprawiona w Kaplicy Słowiańskiej, w której uczestniczyły dzieci w strojach komunijnych oraz pozostali uczestnicy pielgrzymki.  Po Mszy Świętej  zwiedzaliśmy Centrum Myśli Jana Pawła II, a później  Kaplicę z oryginalnym obrazem Jezusa Miłosiernego. Na krótką chwilę spotkaliśmy się z siostrą Marią, pracującą w Łagiewnikach, a pochodzącą z Albigowej.  Po odmówieniu koronki do Bożego Miłosierdzia i obiedzie wyruszyliśmy do Krakowa. Tam spacerując po Ogrodzie Doświadczeń Lema poznawaliśmy zjawiska fizyczne i nie tylko. Sprzyjała nam piękna, słoneczna pogoda, która obrazowała nastroje uczestników pielgrzymki.

     • Finał Powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce

     • W dniu 25 września 2017 roku (poniedziałek) odbył się na obiektach sportowych CRS w Białobrzegach Finał Powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce zgodnie z Kalendarzem Szkolnych Imprez Sportowych z udziałem uczniów z następujących szkół powiatu łańcuckiego

      1. Szkoła Podstawowa w Albigowej -op. Anna Wyszyńska
      2. Gimnazjum w Białobrzegach -op. Anna Wawro i Andrzej Wojnar 
      3. Zespół Szkół w Czarnej Łań. -op. Agnieszka Krudysz
      4. Zespół Szkół w Soninie -op. Łukasz Bielecki
      5. Zespół Szkół w Wysokiej Łań. -op. Wojciech Michna
      6. SP 2 w Rakszawie op. Tomasz Naróg
      7. SP w Woli Dalszej op. Stanisław Piwowar
      8. Zespół Szkół w Żołyni -op. Grzegorz Fus

      Przeprowadzono 14 konkurencji lekkoatletycznych : biegi - na 100 m dziewcząt, na 100 m chłopców, 300 m dziewcząt i 300 m chłopców, na 600 m dziewcząt, na 1000 m chłopców, skok w dal dziewcząt, skok w dal chłopców, rzut oszczepem dziewcząt i chłopców, pchnięcie kulą dziewcząt i chłopców, sztafeta 4x100 m dziewcząt i chłopców. W sumie w zawodach wzięło udział 41 zawodniczek i 47 zawodników ( łącznie 88 uczniów ).
      Za zajęcie I, II i III miejsca w każdej konkurencji wręczono pamiątkowe dyplomy. 
      Poinformowano o miejscu i terminie Finału Wojewódzkiego Indywidualnych Mistrzostw SZS w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody przebiegły w miłej i sportowej atmosferze.

      WYNIKI INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW w LA POWIATOWE IMS BIAŁOBRZEGI - 25 IX 2017

      Bieg na 100 m:
      III miejsce: Majewski Jakub -13,11 s.
      IV miejsce: Szal Bartek -13,44 s.
      V miejsce: Blajer Julia -15,38 s.
      VI miejsce: Wojturska Ewelina -15,68 s.
      VII miejsce: Ciebiera Monika -15,91 s.
      VII miejsce: Dziadosz Dawid  -14,22 s.

      Bieg na 300 m – Dziewczęta, Chłopcy:
      I miejsce: Fajger Barbara -54,80 s.
      IV miejsce: Jachym Dominik - 48,25 s.
      V miejsce: Musz Jakub - 50,55 s.

      Bieg na 1000 m - Chłopcy:
      II miejsce: Trojnar Bartosz - 3:13,84
      V miejsce: Babiarz Patryk  - 3:34,73 

      Rzut oszczepem:
      I miejsce: Szmuc Wiktor – 38 m.

      Skok w dal – Dziewczęta, Chłopcy:
      I miejsce: Musz Jakub - 4,83 m. 
      II miejsce: Cyran Bartek - 4,80 m. 
      IV miejsce: Pondel Sylwia - 3,45 m.

      Pchnięcie kulą – Dziewczęta, Chłopcy:
      I miejsce: Wojturska Maja -7,90 m.
      I miejsce: Kluz Maciej - 9,91 m.

      Sztafeta 4 x 100 m – Dziewczęta, Chłopcy:
      II miejsce: Szkoła Podstawowa w Albigowej (dziewczęta) -1:04,07 s.
      II miejsce: Szkoła Podstawowa w Albigowej (chłopcy) -55,32 s.

     • Klasa III SP z wizytą w Stacji Kontroli Pojazdów

     • O tym, że najlepiej uczymy się przez doświadczenie wiadomo od dawna, więc realizując tematykę dotyczącą przyszłych zawodów odwiedziliśmy dwa wybrane miejsca pracy. Chłopcy wybrali się do Stacji Kontroli Pojazdów w Albigowej,  gdzie właściciel  pan  Litwin w sposób niezwykle ciekawy zaprezentował czym zajmuje się mechanik diagnosta. Uczniowie poznawali sprzęt w jaki wyposażona jest stacja, obserwowali kolejne kroki podczas przeglądu technicznego samochodu, zapoznawali się z oprogramowaniem wykorzystywanym  w tym zakładzie. Było  to bardzo interesujące! Serdecznie dziękujemy państwu Litwinom za poświęcony czas i niezwykle życzliwe przyjęcie. 
      Natomiast dziewczynki z klas III  SP były na spotkaniu z Panią kosmetyczką w salonie w Albigowej. Zobaczyły wyposażenie gabinetu kosmetycznego oraz zapoznały się ze specyfikacją tego zawodu. Pani wyjaśniła czym zajmuje  się kosmetyczka i co trzeba zrobić, aby nią zostać.  Uczennice naszej szkoły dowiedziały się jak wykonuje się manicure hybrydowy, czym były bardzo zainteresowane oraz poznały różne zabiegi na twarz dłonie i stopy. Bardzo dziękujemy Pani Kosmetyczce za poświęcony nam czas oraz miłe przyjęcie.

     • Informacja o zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w dni wolne od zajęć dydaktycznych

     • W związku ze zbliżającymi się dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w naszej szkole zwracamy się z prośbą do rodziców uczniów klas IV-VII SP i II, III gimnazjum o poinformowanie o ewentualnym uczestnictwie Państwa dzieci w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w tych dniach. Informację taką prosimy przekazać do wychowawcy klasy lub do sekretariatu szkoły.

      01.06.2018 r.  (informację prosimy przekazać do dnia  29 maja)
      20.06.2018 r.   (informację prosimy przekazać do dnia 15 czerwca)
      21.06.2018 r.  (informację prosimy przekazać do dnia 15 czerwca)

     • Mamy mistrzostwo powiatu w 4-boju LA!!!!

     • Młodzi lekkoatleci z Albigowej wywalczyli  22 maja mistrzostwo powiatu łańcuckiego w czwórboju lekkoatletycznym. Drużyna składająca się z sześciu zawodników- Jakuba Balawejdra, Kacpra Balawendra, Łukasza Bytnara, Mateusza Kochmańskiego, Sebastiana Reizera i Wojtka Reizera, zdobyła łącznie 1180 punktów co dało jej bezapelacyjnie I miejsce.

      W wyróżnieniach indywidualnych znów nasi uczniowie odnieśli sukces ponieważ na podium znalazło się trzech zawodników z Albigowej

      Na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Kochmański (327 pkt), drugi wynik to 288 pkt Łukasza Bytnara i na trzecim miejscu uplasował się Kacper Balawender, który zdobył dla drużyny 206 punktów. Uczniowie będą reprezentować nasz powiat w zawodach wojewódzkich .

      Gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszym etapie zmagań.

     • Wyjazd integracyjny do Markowej

     • Uczniowie klasy VIa we wtorek 15 maja wyruszyli na wycieczkę rowerową do Markowej.  Wyposażeni w kamizelki odblaskowe, kaski ochronne, sprawne rowery i dobry humor szóstoklasiści bez problemu pokonali drogę do sąsiedniej miejscowości. Pierwszym punktem wycieczki  było zwiedzanie Muzeum Skansen Markowa, gdzie mogli zobaczyć  dawne zagrody wiejskie, wyposażenie chat, dawne maszyny i narzędzia rolnicze , sprzęt pożarniczy i wiele innych ciekawych eksponatów.  Po zwiedzaniu skansenu, rowerzyści pojechali  do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Markowej, gdzie na szkolnych  boiskach  rozegrane zostały  mecze piłki nożnej i piłki ręcznej.  Wszyscy bezpiecznie wrócili do domu w dobrych nastrojach, po drodze pytając opiekunów o następne rowerowe wyjazdyJ

     • Wycieczka klas czwartych do Zamościa i Zwierzyńca

     • W dniu 18  maja 2018 r. klasy czwarte wybrały się na wycieczkę do Zwierzyńca i Zamościa. Zwierzyniec to serce Roztocza, pełne zieleni, wspaniałe miejsce na wypoczynek, z dala od dużych miast, na łonie przyrody. Bliskość Roztoczańskiego Parku Narodowego dodatkowo zwiększa atrakcyjność tego miejsca. Duże wrażenie zrobił na uczniach "Kościół na wodzie" - Św. Jana Nepomucena z XVIII wieku z barokową fasadą. W Zamościu, który ze względu na piękne Stare Miasto bywa nazywany "perłą renesansu" i "miastem arkad". W 1992 r. zamojskie Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ostatnim etapem wycieczki był pobyt w "Wiosce  Przygody Frajda".

     • Koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej w Łańcucie


     • W dniu 17 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej w Łańcucie. Młodzi artyści pięknie wykonywali różne utwory muzyczne. Wszystkich wykonawców nagrodzono gromkimi brawami. Uczniom bardzo się podobały się występy ich rówieśników ze szkoły muzycznej, którzy wiele godzin ćwiczą na instrumentach, aby zaprezetować tak wysoki poziom wykonania utworów na scenie. Gratulujemy i życzymy wytrwałości.

     • Gminny Konkurs Ekologiczny w Cierpiszu

     • 16 maja 2018 r. uczennice z naszej szkoły: Gabriela Reizer z kl. VI a  i Julia Cyran z kl. V b wzięły udział w XVII Gminnym Konkursie Ekologicznym dla Uczniów Klas Szóstych Szkół Podstawowych. Konkurs odbywał się  w Szkole Podstawowej im. Św. Faustyny Kowalskiej w Cierpiszu. Julia zajęła w tym konkursie II miejsce, a Gabrysia III miejsce. Serdeczne gratulacje dla obu dziewczynek.

     • Konkurs Fotograficzny w naszej szkole

     • Samorząd uczniowski ogłasza konkurs: "WIOSNA W OBIEKTYWIE"

      Konkurs_fotograficzny.pdf

       

      Zapraszamy uczniów klas 4-7 oraz gimnazjum do udziału w Szkolnym Konkursie Fotograficznym.

      Do dnia 20 maja uczniowie przynoszą na pendrivach

      do p. Sylwii Blajer lub przesyłają na maila (s.blajer@interia.pl) TRZY samodzielnie wykonane zdjęcia o tematyce wiosennej.

      Najpiękniejsze zdjęcia zostaną nagrodzone,

      planowana jest również wystawa.

       

      Serdecznie zapraszamy

     • Informacja o zbiórce baterii i makulatury w szkole

     • Informujemy, że zbiórka zużytych baterii w naszej szkole odbędzie się od dnia 26 kwietnia 2018 r.  do dnia 11 maja 2018 r.,  natomiast zbiórka makulatury odbędzie się od dnia 13 maja 2018 r. do dnia 30 maja 2018 r. Baterie i makulaturę proszę składać u wychowawców klas.

     • VIII Konkurs Wiedzy o Gminie Łańcut

     • W dniu 17.05.2018r. w Szkole Podstawowej w Kraczkowej przeprowadzony został VIII Konkurs Wiedzy o Gminie Łańcut. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie klasy VI b w składzie: Karolina Kwolek, Agata Lipska, Dawid Maternia i Wojciech Reizer. Pierwszy etap rywalizacji polegał na rozwiązaniu testu wyboru składającego się z 30 pytań. Drugi wzorowany był na telewizyjnej grze „Jeden z dziesięciu”. Awansowało do niego 11 uczniów z najwyższą liczbą punktów. Z naszej szkoły byli to Karolina Kwolek i Wojciech Reizer. Po kilku rundach pytań wyłoniony został zwycięzca konkursu, ale o tym kto zajmie drugie i trzecie miejsce zdecydować miała dogrywka. Wzięła w niej udział Karolina Kwolek. Uczennica wykazała się nie tylko wiedzą, ale też dużym opanowaniem. Dogrywka zakończyła się jej sukcesem. Ostatecznie zajęła drugie miejsce. Gratulujemy zarówno jej, jak i pozostały uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów.

     • Turniej BRD w Białobrzegach

     • W dniu 08.05.2018 r. odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Białobrzegach k. Łańcuta. Zawody składały się z testów wiedzy o ruchu drogowym, testów skrzyżowań, testów wiedzy sanitarnej i praktycznej umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz rowerowego toru przeszkód. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły w składzie: Magdalena Bytnar, Julia Cyran, Łukasz Bytnar i Kamil Ulman. W kategorii szkół gimnazjalnych nasi reprezentanci: Jakub Kuźniar, Barbara Fajger i Piotr Szpunar zajęli II miejsce. 25 maja 2018 r. uczniowie z naszej szkoły podstawowej będą reprezentować Powiat Łańcut w zawodach BRD na szczeblu wojewódzkim.

     •  Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Wyobraźni Play-Doh”

     • W roku szkolnym 2017/2018 nasze oddziały przedszkolne biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Akademia Wyobraźni Play-Doh”. Celem programu jest rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych dzieci.  W ramach realizacji programu przedszkolaki biorą udział w konkursie pt. „Przyjęcie urodzinowe”.

      Prosimy o CODZIENNE oddawanie głosu na stronie:

      http://www.akademia-playdoh.pl/akademiawyobrazni,konkurs,31,przyjecie-urodzinowe.html

      W galerii prosimy o odszukanie pracy wykonanej przez obie grupy (zdjęcie nr 223 -  proszę na bieżąco kontrolować numer zdjęcia, gdyż z powodów od nas niezależnych orgtanizator zmienia jego numerację) i kliknięcie „Oddaj głos”. Głosowanie na stronie internetowej Programu będzie trwało od 30 kwietnia, od godziny 12:01 do 21 maja 2018 r., do godz. 24:00. Kryterium ograniczenia oddawania głosów w ciągu 24 godzin jest jeden adres IP oraz jeden adres e-mail.

       

       

     • WYWIADÓWKA DLA RODZICÓW UCZNIÓW SP ALBIGOWA

     • Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. ks. Antoniego  Tyczyńskiego w Albigowej informują, że dnia 16 maja 2018 r. (środa) o godzinie 17.00 odbędzie się wywiadówka dla rodziców uczniów szkoły podstawowej w Albigowej (klasy I-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum).  Serdecznie zapraszamy i bardzo prosimy o niezawodne oraz punktualne przybycie.

      PRZYDZIAŁ KLASOPRACOWNI NA WYWIADÓWKĘ

      KLASY I-III SP

      sala  II/4 Małgorzata Kluz- wychowawca klasy I A
      sala  II/8 Elżbieta Kluz -wychowawca klasy I B
      sala  II/3 Justyna Babiarz -wychowawca klasy II
      sala  II/2 Katarzyna Falger -wychowawca klasy  III A
      sala  II/9 Alicja Szylar -wychowawca klasy III B

      KLASY IV-VII SP

      sala 0/1 SP Magdalena Łyszczarz– wychowawca klasy IV a
      sala 0/7 SP Alina Rogowska– wychowawca klasy IV b
      sala I/16 Gimn Małgorzata Pelc  – wychowawca klasy V a
      sala 0/6 SP Agnieszka Kuźniar– wychowawca klasy V b
      sala  II/22 Gimn Alina Szczepańska– wychowawca klasy VI a
      sala I/12  Gimn Urszula Bar– wychowawca klasy VI b 
      sala II/25 Gimn Edyta Ulman  – wychowawca klasy VII a 
      sala 0/2 SP Alicja Plis-Cyrana– wychowawca klasy VII b

      KLASY II-III GIMN

      sala I/14 Gimn Sylwia Blajer– wychowawca klasy II a
      sala II/24 Gimn Halina Woś  – wychowawca klasy II b
      sala I/11 Gimn Michał Kluz– wychowawca klasy III a
      sala I/13 Gimn Dagmara Pączka– wychowawca klasy III b

     • Międzyszkolny Wiosenny Turniej Mini Piłki Siatkowej

     • W piątek 11 maja 2018r. nasza szkoła była  gospodarzem Międzyszkolnego Wiosennego Turnieju Mini Piłki Siatkowej. W turnieju uczestniczyły reprezentacje dziewcząt i chłopców klas IV i dziewcząt klas VI ze szkół Podstawowych   w Żołyni, w Gaci Przeworskiej i Albigowej.

      W pierwszych dniach listopada , nasi uczniowie uczestniczyli w podobnym turnieju w Żołyni. Czwartoklasiści bardzo polubili siatkówkę, cały rok,  dwa razy w tygodniu chętnie ćwiczyli na zajęciach SKS- u i dzisiaj, jak na swój  wiek reprezentują spore umiejętności.

      Uczniowie klas IV rywalizowali w zespołach dwójkowych, natomiast drużyny dziewcząt składały się z czterech zawodniczek. Rozgrywki miały charakter rekreacyjny, liczył się przede wszystkim udział i dobra zabawa. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy za zajęte miejsca oraz za udział w turnieju.

     • Uczniowie naszej szkoły w konkursie im. prof. Jana Marszała

     • 16 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły Szymon Pasieczny i Bartłomiej Cwynar  z klasy III a brali udział w XXV Konkursie Matematycznym im. prof. Jana Marszała dla szkół gimnazjalnych organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie. Bartek otrzymał w tym konkursie wyróżnienie - gratulujemy.

     • Ostatnia lekcja umuzykalniająca Szkoły Muzycznej YAMAHA w tym roku szkolnym

     • Dzisiaj w naszej szkole po raz szósty, a zarazem ostatni w tym roku szkolnym odbyło się spotkanie z muzyką z udziałem Szkoły Muzycznej YAMAHA. Gościem dzisiejszej audycji był koncertujący perkusista pan Robert Winczowski, a „bohaterem”, jak można się domyślić była perkusja. Na początku panowie prowadzący zaprezentowali najpopularniejszy aftykański bębenek o nazwie djembe. Na widok dzwonków chromatycznych dzieci zgodnie wykrzyknęły „cymbałki”, co bardzo poruszyło pana prowadzącego, bo stwierdził, że tylko „cymbałki” mówią na ten instrument cymbałki. Następnie prowadzący przy współudziale chętnych dzieci zagrali wszystkim znany przebój „Kurki trzy” na dzwonkach i na ksylofonie. Kolejny instrument okazał się bardzo specyficzny, bo jako jedyny wśród  instrumentów perkusyjnych zmienia dźwięki, a były to rototomy, którymi akompaniuje się do muzyki Latino. Królem dzisiejszego spotkania był profesjonalny zestaw perkusyjny, na którym pan Robert zagrał brawurową solówkę, a następnie równie brawurowo zagrał jeden z uczniów. Na koniec panowie zaprezentowali perkusję elektryczną, która może zastąpić cały zestaw perkusyjny oraz życzyli wszystkim wspaniałych wakacji, a z nauczycielami umówili się na Hawajach pod trzecią palmą J. I to już był koniec dzisiejszego koncertu.

     • „POLSKA MOJA OJCZYZNA” XIII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

     • 19.04.2018r. w Przedszkolu Publicznym w Kraczkowej odbył się XIII Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Polska moja Ojczyzna. Wzięło w nim udział czworo dzieci z naszego oddziału przedszkolnego. Jakub Sobkowicz zaprezentował wiersz Cz. Janczarskiego pt. „Co to jest Polska?” i otrzymał II miejsce, Gabriela Grad z wierszem J. Białobrzeskiej pt. „Moja mała ojczyzna” otrzymała wyróżnienie, w konkursie wzięli również udział Mateusz Kuźniar recytujący wiersz pt. „Hej, nasza flago!” oraz Monika Maternia, która zaprezentowała wiersz U. Kozłowskiej pt. „Najmilsza w świecie”. W czasie obrad jury przedszkolaki delektowały się pysznymi babeczkami i soczkami. A po skończonym poczęstunku uczestniczyły w licznych zabawach muzyczno – tanecznych. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.

       

     • Fizyka dla SMYKA - Dźwięk

     • 23.04.2018 r. dzieci z oddziałów zerowych miały okazję uczestniczyć w zajęciach z cyklu „Fizyka dla smyka”. Tym razem tematyka zajęć związana była ze zjawiskiem dźwięku. Dzieci dowiedziały się czym jest dźwięk, jak powstaje oraz w jaki sposób rozchodzi się w powietrzu. Przedszkolaki brały również czynny udział w bardzo ciekawych doświadczeniach, m. in. z wykorzystaniem pompy próżniowej, megafonu czy przyrządu do pomiaru natężenia dźwięku. Zajęcia dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń, a także wzbogaciły ich wiedzę oraz umiejętności.

     • Albigowa mistrzem gminy w czwórboju LA

     • Kolejny sukces sportowy odniosła reprezentacja  chłopców  klas VI naszej szkoły. W Gminnych Igrzyskach Dzieci w Lekkoatletyce rozegranych w Białobrzegach w sobotę 28 kwietnia, nasi reprezentanci: Kacper Balawender, Jakub Balawejder, Dawid Maternia, Wojciech Reizer, Mateusz Kochmańaki i Sebastian Reizer,  nie mieli sobie równych. W czterech konkurencjach – biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na 1000 m- zdobyli łącznie 1056 punktów,  zajmując tym samym drużynowo pierwsze miejsce na podium Dodatkowo trzech zawodników z najwyższą liczbą punktów to także zawodnicy  z Albigowej – Mateusz Kochmański, Kacper Balawender i Jakub BalawejderDrużyna zdobyła prawo do reprezentowania gminy na zawodach powiatowych. Powodzenia!

     • Witaj Majowa Jutrzenko

     • Uroczysta Akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja obchodzonego w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja (1791 r.), odbyła się w naszej szkole w piątek 27 kwietnia. Odświętnie ubrane dzieci i młodzież w zadumie wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez ich kolegów i koleżanki. Oprócz wierszy i pieśni patriotycznych, które zaprezentowano na scenie odtańczono także polonez w pięknych strojach. Scenki z tamtego okresu wzbudzały zainteresowanie m.in. dzięki starannie dobranym kostiumom. O tym, że impreza była przygotowana na bardzo wysokim poziomie świadczyły gromkie brawa po zakończonym przedstawieniu. Dziękujemy za tę piękną lekcję historii zarówno występującym na scenie uczniom-aktorom jak i  przygotowującym ich nauczycielom.

     • Projekty młodych ekologów

     • Wśród uczniów klas III jest wielu zainteresowanych tematyką przyrodniczą i te pasje postanowiliśmy rozwijać. Pierwszym działaniem było  poszukiwanie wiedzy z zakresu ekologii i sprawdzenie jej w konkursie „I ty możesz zostać ekologiem”. W szkolnym etapie tego konkursu wzięło udział szesnaścioro  dzieci, a do etapu międzyszkolnego zakwalifikowało się pięcioro z nich: Milena Cyprys, Kinga Kuźniar, Aleksandra Panek, Weronika Pondel i Maja Zembroń.  W  rzeszowskiej Szkole Podstawowej nr 13, która była jego organizatorem przywitano nas bardzo serdecznie i chociaż poziom trudności był bardzo wysoki Kinga Kuźniar i Weronika Pondel zajęły IV miejsce. Gratulacje!!!

      Oprócz zdobywania wiedzy wykonywaliśmy także prace „ręczne”. Tu z kolei prym wiedli chłopcy, którzy z pomocą panów konserwatorów własnoręcznie wykonali i powiesili budkę dla ptaków, oraz przygotowali  ogródek pod uprawę warzyw. Zasiewem z zapałem zajmowali się wszyscy i teraz czekamy na efekty!

      Wśród uczniów klas I-III zorganizowano także konkurs plastyczny pt. „Zwierzęta chronione Bieszczadzkiego Parku Narodowego”. Prace Adama Jachyma z kl. I b i Julii Nawojskiej z kl. III a zdobyły nagrodę i wyróżnienie na etapie międzyszkolnym w  Rzeszowie. Na etapie szkolnym wyróżniono dodatkowo : Emilię Domino, Kamilę Kuźniar, Błażeja Kuźniara, Oliwiera Szelę, Annę Piekutowską, Aleksandrę Magryś, Izabelę Podolec. Gratulacje!!!

     • Uczniowie klas III uczą się udzielania pierwszej pomocy

     • W dniu 25 kwietnia 2018 r. uczniowie klas III wzięli udział w zajęciach dotyczących zasad postępowania w sytuacji zagrożenia życia. Spotkanie połączone z praktycznymi ćwiczeniami prowadził pan Andrzej Kuźniar – ratownik medyczny, tato jednego z uczniów klasy III a.  Po obejrzeniu filmu i wysłuchaniu podstaw teoretycznych dzieci przystąpiły do ćwiczeń, które wykonywały z wielkim zaangażowaniem. Nauczyły się m.in. jak postępować przy utracie przytomności i oddechu. Uczniowie zostali też poinstruowani jak korzystać z automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED) i zapoznali się z przyrządami niezbędnymi w karetce. Dziękujemy panu Andrzejowi za przeprowadzenie tak pouczających zajęć.

     • Chłopcy z Albigowej drugą drużyną w województwie w biegach przełajowych, Mateusz Kochmański – złotym medalistą indywidualnie!

     • Wspaniały sukces odnieśli uczniowie klas VI w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w indywidualno – drużynowych biegach przełajowych. Po eliminacjach powiatowych i rejonowych, w poniedziałek 23 kwietnia odbyły się finałowe biegi  na obiektach Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. W kategorii wiekowej 2005 i młodsi, startowało 12 ekip po 6 zawodników. Ze startu wspólnego uczestnicy mieli do pokonania dystans 800 m. W zależności od miejsca na mecie poszczególnych zawodników w drużynie, suma punktów decydowała o miejscu w klasyfikacji końcowej.  Chłopcy z Albigowej drużynowo zajęli  II  miejsce w województwie! Srebrna drużyna z Albigowej wystartowała w składzie: Jakub Balawejder, Kacper Balawender, Łukasz Bytnar, Mateusz Kochmański i Wojciech Reizer.  Chłopcy otrzymali piękny puchar, dyplom, a indywidualnie medale. Mateusz Kochmański  został mistrzem województwa w biegach przełajowych w swojej kategorii wiekowej i otrzymał złoty medal. Zawody przebiegały w miłej atmosferze,  sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, a po zakończeniu biegów na wszystkich czekała pyszna grochówka i gorąca herbata J.Życzymy chłopakom  dalszych sukcesów.

     • Konkurs pt. "Moja Miejscowość i Region są Piękne"

     •  

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV Edycji Konkursu Wojewódzkiego „Moja Miejscowość i Region są Piękne”. Maria Pelc z klasy IV b zdobyła w tym konkursie III miejsce, a Zofia Piekutowska z klasy V b – wyróżnienie. Cieszymy się razem z nagrodzonymi uczennicami.

     • Sukcesy najmłodszych lekkoatletów

     • W sobotę 21 kwietnia na terenie pięknego Ośrodka Sportowo – Rekreacyjnego w Białobrzegach rozegrane zostały Gminne  Igrzyska Dzieci w Trójboju LA. Najmłodsi lekkoatleci mieli za zadanie zmierzyć się w biegu na 60 m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. O miejscu drużyny decydowała suma punktów za poszczególne próby wszystkich zawodników w zespole. Zawodniczki z Albigowej zdobyły drużynowo II miejsce, a wyróżnienia za drugie i trzecie miejsce  w punktacji indywidualnej otrzymały  Monika Międlar i Julia Bytnar. Chłopcy sprawili miłą niespodziankę zajmując drużynowo I miejsce, natomiast Jaś Ulman otrzymał nagrodę za najwyższą liczbę punktów wśród chłopców. Brawo czwartoklasiści !!! 

     • Julia Cyran z sześcioma medalami w pływaniu

     • Nie zawiodła pokładanych w niej oczekiwań Julia Cyran, która w VII Międzynarodowych Mistrzostwach w Pływaniu (7-8 kwietnia 2018 r. - Stalowa Wola) otrzymała aż 6 medali:

      1 miejsce w pływaniu  na dystansie 200 m stylem zmiennym (2:50.86)
      1 miejsce w pływaniu  na dystansie 100 m stylem grzbietowym (1:17.78)
      1 miejsce w pływaniu  na dystansie 200 m stylem grzbietowym (2:45.24)

      2 miejsce w pływaniu  na dystansie 50 m stylem grzbietowym (35.64)
      2 miejsce w pływaniu  na dystansie 100 m stylem zmiennym (1:20:71)
      3 miejsce w pływaniu  na dystansie 50 m stylem motylkowym (37.37)

     • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

     • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej obchodzony jest co roku 13 kwietnia, a uchwalony został 14 listopada 2007 roku poprzez aklamację Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem w Rosji, masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku.

      W dniu 13 kwietnia klasy drugie gimnazjum, reprezentując całą społeczność szkolną, udały się na „nowy” cmentarz, pod tablicę upamiętniającą zamordowanych w Katyniu Albigowian. Młodzież w zadumie wysłuchała krótkiej refleksji na temat okoliczności popełnionej zbrodni
      i zapaliła znicz.

     • Informacja o zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w dni wolne od zajęć dydaktycznych

     • W związku ze zbliżającymi się dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w naszej szkole zwracamy się z prośbą do rodziców uczniów klas IV-VII SP i II, III gimnazjum o poinformowanie o ewentualnym uczestnictwie Państwa dzieci w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w tych dniach. Informację taką prosimy przekazać do wychowawcy klasy lub do sekretariatu szkoły.

      20.04.2018 r.  (informację prosimy przekazać do dnia 17 kwietnia)
      30.04.2018 r.   (informację prosimy przekazać do dnia 25 kwietnia)
      02.05.2018 r.  (informację prosimy przekazać do dnia 25 kwietnia)
      04.05.2018 r.  (informację prosimy przekazać do dnia 25 kwietnia)


       

     • Sukcesy biegaczy z Albigowej

     • Ktoś kiedyś powiedział:  „Gdyby bieganie było łatwe, to każdy by to robił”. Tym bardziej należy podziwiać uczniów naszej szkoły, którzy chętnie wzięli udział   w biegach przełajowych. W poniedziałek 9 kwietnia odbyły się w Łańcucie Powiatowe  Indywidualno – drużynowe Biegi Przełajowe. W grupie najmłodszej klas IV w biegu na 600 m, najwyższą lokatę zajęła indywidualnie Julia Szewczyk – IV miejsceReprezentacja klas VI i V to już sukcesy drużynowe i indywidualne.  Dziewczęta pokonując dystans 800 m zajęły drużynowo II miejsce, a wyróżnienie indywidualne otrzymała Julia Cyran zajmując z swojej kategorii  III miejsce. Wspaniale zaprezentowała się drużyna chłopców klas VI zajmując  I miejsce drużynowo w powiecie, a dodatkowo indywidualnie Mateusz Kochmański został mistrzem, a Łukasz Bytnar wicemistrzem powiatu. W grupie starszej klas VII i gimnazjum drużyna dziewcząt uplasowała się na III miejscu, a trzecia na mecie zameldowała się Basia Fajger. Na drugim stopniu podium stanęli chłopcy starsi, a wyróżnienie indywidualne również za II miejsce otrzymał Bartosz Trojniar. Mało było czasu na odpoczynek, bo już w następnym dniu we wtorek 10 kwietnia w Leżajsku rozegrany został kolejny rejonowy etap zawodów.

      Ponownie drużyna chłopców rocznika 2005 i młodszych odniosła duży sukces  zajmując  I miejsce, a  indywidualnie Mateusz Kochmański zameldował się na mecie jako pierwszy, a  Łukasz Bytnar  jako drugi. Drużyna chłopców weźmie udział w etapie wojewódzkim tych zawodów.

      Biegi długie to duży wysiłek,  test własnej wytrzymałości, to walka z samym sobą i ze swoimi słabościami , tym bardziej wszystkim uczestnikom tych zmagań  gratulujemy  i życzymy wytrwałości  i dalszych sukcesów.

     • Ogólnopolski Sprawdzian Trzecioklasisty w naszej szkole

     • W dniach 11 i 12 kwietnia 2018 r. tradycyjnie już uczniowie klas trzecich naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty „Omnibus” wydawnictwa MAC.  Dzięki niemu można zweryfikować umiejętności ucznia na tle klasy, klasy na tle szkoły, a szkoły na tle powiatu, województwa i kraju. Chcieliśmy, aby i nasi uczniowie sprawdzili się w tym teście. 11 kwietnia musieli zmierzyć się z  językiem polskim, a 12 kwietnia z matematyką. Mamy nadzieję, że wyniki ze Sprawdzianu Trzecioklasisty będą satysfakcjonujące zarówno dla uczniów jak i ich rodziców oraz nauczycieli.

     • Kolejny sukces pływacki Julki Cyran

     • W dniach 24 i 25 marca 2018 r. uczennica naszej szkoły Julia Cyran brała udział w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Ostrowcu Świętokrzyskim.

      Julka jak zwykle popłynęła w pięknym stylu i zajęła :

      2 miejsce w pływaniu  na dystansie 200 m stylem zmiennym (z wynikiem 2:50:49)
      1 miejsce w pływaniu  na dystansie 100 m stylem grzbietowym (z wynikiem 1:17:70)
      1 miejsce w pływaniu  na dystansie 200 m stylem grzbietowym (z wynikiem 2:46:00)

     • Obchody Dnia Matematyki w SP Albigowa

     • W naszej szkole w ostatnim tygodniu marca zorganizowaliśmy obchody Dnia Matematyki. We wszystkich klasach na lekcjach matematyki przeprowadziliśmy zajęcia, na których podzieleni na grupy uczniowie rozwiązywali ciekawe zadania w formie różnego rodzaju gier i zabaw. Pierwsze ogólnopolskie obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich. Do tych, którzy kochają matematykę, ale także do tych,  którzy za nią nie przepadają, a nawet jej nie lubią. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem, więc zadania przygotowane na Dzień Matematyki są tak skonstruowane, że nie wymagają wiedzy matematycznej - wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

     • Pomagamy zwierzętom ze schroniska


     • Już kolejny raz w naszej szkole zorganizowaliśmy zbiórkę dla potrzebujących zwierząt (legowiska, smycze, obroże, metalowe miski, karma sucha i mokra, makaron, kasza, ryż). Akcja spotkała się z dużym odzewem ze strony naszych uczniów. Następnie uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią p. Justyną Babiarz i p. Marcinem Gwizdakiem zawieźli zebrane akcesoria i jedzenie do schroniska "KUNDELEK" w Rzeszowie. Chcemy uczyć nasze dzieci, aby nie były obojętne na zwierzęta, które są w potrzebie.

     • „Raz, dwa, trzy – klikasz Ty! By dzieci uważały w sieci”

     • 27 marca 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do Multikina na lekcje pt. „Raz, dwa, trzy – klikasz Ty! By dzieci uważały w sieci”. „Lekcja w kinie” to ogólnopolski program edukacji medialnej organizowany przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie. Nietypową lekcję o mediach prowadziła Beata Cwalińska – aktorka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna. W pierwszej części spotkania przedszkolaki wspólnie z Robomyszą Albertem odkryły, ile lat ma Internet oraz jak sprawdzić jego wiek. Zobaczyły, jakie zagrożenia kryją się w sieci, a także co zawdzięczamy Internetowi. Zrozumiały również, że nie wszystkie informacje podane w Internecie są prawdziwe. Podczas lekcji wykorzystywane były nowoczesne techniki audiowizualne, dzięki którym uczestnicy w niemal niezauważalny dla siebie sposób zdobywały wiedzę. W drugiej części spotkania dzieci obejrzały film pt. „Munio: strażnik Księżyca”, który pokazał, jak ważna jest odwaga, poświęcenie i dorastanie do odpowiedzialności. Była to ciekawa i pouczająca lekcja, w której przedszkolaki nauczyły się bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu.

     • Kolejne pływackie zwycięstwo

     • Uczennica naszej szkoły, klasy III a gimnazjum Basia Fajger po raz kolejny okazała się najlepszą pływaczką na  zawodach. 23 marca 2018 r. w Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu na 50 m stylem dowolnym zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

     • Srebrna drużyna chłopców w mini - siatkówce.

     • W piętek 23 marca  reprezentacja chłopców klas VI i młodszych wzięła udział w Finale Powiatowym Igrzysk Dzieci, które rozegrane zostały w tym roku w Rakszawie.  W turnieju wzięły udział cztery zespoły: Rakszawa, Łańcut, Brzóza Królewska i Albigowa. Poziom zawodów był bardzo wyrównany,  pojedynki  bardzo zacięte i  często rozstrzygane w tie - breaku.

      Wicemistrzem powiatu w mini siatkówce chłopców w roku szkolnym 2017/2018 została drużyna z Albigowej.

      Gratulujemy postawy i sukcesu.

     • Udział naszych uczniów w konkursie "Pragnąć tylko gwiazd"

     • Uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Skawina (kl. VII), Klaudia Giża (kl. VI) oraz Wiktor Szpunar (kl. VI) wzięli udział w XVI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Annie Jenke. Aby zostać laureatem konkursu trzeba było wykazać się naprawdę dużą wiedzą o Annie Jenke na podstawie książki "Piękna młodość" s. Bernadety Lipian. Klaudia Giża  i Ola Skawina zostały laureatkami konkursu  w swoich kategoriach i obie zdobyły II miejsce. Gratulujemy naszym uczennicom i wszystkim uczestnikom konkursu. 

      (zdjęcia z konkursu pochodzą ze strony https://szkolarogozno.edupage.org)

     • Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II

     • Trwa kolejna edycja akcji edukacyjnej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II”. Biorą w niej udział szkoły ponadpodstawowe i gimnazja z pięciu województw Polski Wschodniej. Z naszej szkoły zgłoszone zostały klasy IIIa i IIIb gimnazjum. Na specjalnie zorganizowanych lekcjach uczniowie poznali czym są Fundusze Europejskie, zwłaszcza w kontekście rozwoju i realizacji pomysłów biznesowych, tzw. Start-up(ów). Podczas zajęć uczniowie m.in. rozwiązywali specjalnie przygotowane zadanie. Za prawidłowe wykonanie w każdej klasie nagrodzeni zostali przez nauczyciela trzej uczniowie, którzy najszybciej i prawidłowo je rozwiązali. Nagrodami były bony do sieci sklepów Empik.

     • 21 marca - I Dzień Wiosny

     • Pierwszy Dzień Wiosny to impreza, która już od kilku lat na stałe wpisała się do kalendarza imprez naszej szkoły. W tym roku odbywała się ona w dwóch grupach: klasy IV - VI SP oraz klasy: VII SP - III GIMN. Poszczególne klasy miały się przebrać w różne stroje: naukowcy, hippisi, kucharze, górnicy, rolnicy, budowlańcy,  sportowcy, lekarze, postaci z bajek, dzieci, ogrodnicy itp. Pierwsza część imprezy w każdej grup miała charakter konkursów międzyklasowych z różnymi konkurencjami: rozpoznaj po zdjęciu co to za kreskówka, powiedz  z jakiej bajki pochodzi podany cytat, czy znasz tę osobę – znane postaci z naszego kraju, odgadnij kalambury, odpowiedz na pytania typu: "Jakim autem jeździ Pan Dyrektor?", "Ilu jest uczniów w naszej szkole?", "Jaki numer ma sala geograficzna?", "Ilu panów uczy w naszej szkole?", "Nauczycieli o jakim imieniu/nazwisku jest w naszej szkole najwięcej?" itp. Druga część Dnia Wiosny miała charakter międzyklasowych rozgrywek sportowych w piłkę siatkową. Zabawa była bardzo udana, o czym  świadczyły radosne uśmiechy na ustach dzieci i młodzieży.

     • 21 marca 2018 r. - Wywiadówka - spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów

     • Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. ks. Antoniego  Tyczyńskiego w Albigowej informują, że dnia 21 marca 2018 r. (środa)  odbędzie się wywiadówka dla rodziców uczniów szkoły podstawowej w Albigowej (klasy I-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum).  Serdecznie zapraszamy i bardzo prosimy o niezawodne oraz punktualne przybycie.

      Porządek spotkania:

      -    Rodzice uczniów klas III gimnazjum:

       

      Godz. 17.00

      - spotkanie dyrektora szkoły z rodzicami uczniów klas trzecich gimnazjalnych w sali 0/1sp (parter). Zapoznanie rodziców z organizacją i przebiegiem Egzaminu Gimnazjalnego w roku szkolnym 2017/2018.

      Godz. 17.30

      - spotkanie nauczycieli i wychowawców uczniów klas trzecich gimnazjalnych z rodzicami w wyznaczonych salach.

       

      - Rodzice uczniów klas I –VII szkoły podstawowej i II gimnazjum:

       

      Godz. 17.30

      - spotkanie nauczycieli i wychowawców uczniów klas I–VII SP

         i II gimnazjum z rodzicami w wyznaczonych salach.

       

       

       

      PRZYDZIAŁ KLASOPRACOWNI NA WYWIADÓWKĘ

      KLASY I-III SP

      sala  II/4 Małgorzata Kluz- wychowawca klasy I A
      sala  II/8 Elżbieta Kluz -wychowawca klasy I B
      sala  II/3 Justyna Babiarz -wychowawca klasy II
      sala  II/2 Katarzyna Falger -wychowawca klasy  III A
      sala  II/9 Alicja Szylar -wychowawca klasy III B

      KLASY IV-VII SP

      sala 0/1 SP Magdalena Łyszczarz– wychowawca klasy IV a
      sala 0/7 SP Alina Rogowska– wychowawca klasy IV b
      sala I/16 Gimn Małgorzata Pelc  – wychowawca klasy V a
      sala 0/6 SP Agnieszka Kuźniar– wychowawca klasy V b
      sala  II/22 Gimn Alina Szczepańska– wychowawca klasy VI a
      sala I/12  Gimn Urszula Bar– wychowawca klasy VI b 
      sala II/25 Gimn Edyta Ulman  – wychowawca klasy VII a 
      sala 0/2 SP Alicja Plis-Cyrana– wychowawca klasy VII b

      KLASY II-III GIMN

      sala I/14 Gimn Sylwia Blajer– wychowawca klasy II a
      sala II/24 Gimn Halina Woś  – wychowawca klasy II b
      sala I/11 Gimn Michał Kluz– wychowawca klasy III a
      sala I/13 Gimn Dagmara Pączka– wychowawca klasy III b

     • Przyjęcie dzieci do oddziałów zerowych

     • Ogłoszenie

      Informujemy, że wszystkie wnioski o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. ks. Antoniego Tyczyńskiego w Albigowej na rok szkolny 2018/2019 zostały rozpatrzone pozytywnie na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego.

      Potwierdzenie przez rodzica zapisania dziecka do oddziału przedszkolnego odbywa się poprzez zawarcie umowy cywilno-prawnej z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Albigowej. Wzór umowy do pobrania w Publicznym Przedszkolu w Albigowej, w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Albigowej lub na stronie internetowej szkoły: www.spalbigowa.pl w zakładce „Rekrutacja” w lewym panelu. Termin składania umowy od 13.03.2018 r. do 19.03.2018 r. w Publicznym Przedszkolu w Albigowej lub w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Albigowej. Umowy podpisuje się w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.

      Umowa_str_1_marzec_2018.pdf

      Umowa_str_2_marzec_2018.pdf

       

     • Akcja "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy"

     • 6 marca 2018 r. w naszej szkole pojawili się przedstawiciele KRUS, PIP i Policji z prelekcją dotyczącą bezpieczeństwa na terenie gospodarstwa rolnego.  Przybyli goście ciekawie opowiadali o zagrożeniach występujących w gospodartwach rolnych  i sposobach ich unikania. Zachęcali także uczniów do wzięcia udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy" pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstwowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali informacji przekazywanych im przez zaproszonych gości.

     • Spotkanie z pisarką panią Joanną Krzyżanek

     • W dniu 15 marca 2018 r. gościła w naszej szkole pani Joanna Krzyżanek – autorka bajek, opowieści i wierszy dla dzieci. Pani Joanna jest miłośniczką liter i gałgankowych lalek. W naszej szkole prowadziła warsztaty dla uczniów z klas 0 – III. Dzieci z oddziału zerowego spotkały się postaciami z bajek pisarki:  Cecylią Knedelek i Gąską Walerką, a potem uczestniczyły w warsztatach literacko-plastycznych. Klasy pierwsze mogły lepiej poznać Kurę Adelę i wykonać ją z kartonu oraz kolorowego papieru. Dla klasy drugiej pisarka przygotowała warsztaty literacko-kulinarne i spotkanie z Kotem Paplą, natomiast klasy trzecie zawarły bliższą znajomość z Lamelią Szczęśliwą, poznawały ortografię i wykonywały prace plastyczne. Podczas zajęć z dziećmi pani Joanna opowiadała o swoich książkach i zawartych w nich historiach. Dzieciom najbardziej podobały się bajki pachnące: czekoladą, truskawkami i cytryną. Bardzo dziękujemy pani Joannie, że odwiedziła naszą szkołę i w sympatyczny, miły sposób zachęciła naszych uczniów do czytania książek i rozwijania własnej wyobraźni.

     • Europejski Quiz Finansowy

     • W tym roku nasza szkoła wzięła udział w Europejskim Quizie Finansowym przygotowanym przez Warszawski Instytut Bankowości. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy na temat finansów oraz systemu bankowego w Polsce i Europie. Etap szkolny miał miejsce 26 lutego. Wzięły w nim udział klasy IIa i IIb gimnazjum. Dzięki niemu wyłonione zostały dwie dwuosobowe drużyny: z klasy IIa Julia Sroka i Michał Czapkowski, z klasy IIb Patryk Szydełko i Dawid Dziadosz, które 13 marca uczestniczy w Finale Krajowym konkursu, który odbył się on-line. Wzięło w nim udział ponad 500 zespołów z całej Polski. Quiz składał się z 15 pytań. Na odpowiedź na każde pytanie uczestnicy mieli 60 sekund. Liczyła się nie tylko poprawność odpowiedzi, ale także szybkość jej udzielenia. Nie awansowaliśmy do Finału Europejskiego ale udział w konkursie i wynik uczniów jest dla nas satysfakcjonujący.

     • Lekcja umuzykalniająca szkoły muzycznej Yamaha

     • Dzisiaj tj. 14 marca po raz czwarty w tym roku szkolnym odbyło się spotkanie z muzyką, jak zawsze z udziałem Szkoły Muzycznej Yamaha. Podczas dzisiejszych zajęć zaprezentowany został instrument o pięknym brzmieniu, ale niestety niezbyt obecnie popularny czyli akordeon. Różne rodzaje akordeonów zaprezentował nam p. Marcin Mucha – akordeonista, który koncertował w różnych miejscach na świecie i  jest jednym z członków zespołu Rzeszów klezmer band . Na początku panowie prowadzący zagrali na malutkim instrumencie wyglądającym jak połączenie fletu z klawiszami czyli na melodyce. Ten niepozornie  wyglądający instrument wydaje bardzo piękne dźwięki i w dodatku jest niedrogi, więc każdy może sobie na niego pozwolić. Następnie p. Marcin zaprezentował akordeon guzikowy, w którym guziki odpowiadają klawiszom. Akordeon,  który większości był najbardziej znany to akordeon klawiszowy „. Na białych gramy w dzień, a na czarnych w nocy” – to był oczywiście żart pana prowadzącego, na który uczniowie nie dali się nabrać. Na tym akordeonie p. Marcin zagrał piękny paryski walczyk,  przebój zespołu Enej a także wyczarował dźwięk kościelnych organów. Na koniec zaprezentował akordeon basowy, który jest instrumentem bardzo rzadko wykorzystywanym, a dźwiękiem przypomina trochę ryk niedźwiedzia. Potem zespół pod wymyśloną na poczekaniu nazwą „Pierogi” składający się z panów prowadzących i jednego ucznia zagrał na koniec kankana i to już była ostatnia atrakcja dzisiejszego spotkania, a szkoda.

     • Preorientacja zawodowa - klasy gimnazjalne

     •  

      Cykl zajęć z doradztwa zawodowego i preorienatacji zawodowej dla uczniów klas trzecich gimnazjum - przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych w  Łańcucie w Szkole Podstawowej w Albigowej.

     • Albigowa gospodarzem Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców

     • W dniu 7 marca szkoła podstawowa w Albigowej gościła najlepsze drużyny siatkarskie chłopców z powiatu łańcuckiego w kategorii klas VII sp. – III gimn. W zawodach wzięło udział sześć zespołów (Markowa, Żołynia, Rakszawa, Krzemienica, Łańcut i Albigowa) Chłopcy z naszej szkoły po rundzie grupowej awansowali do półfinału gdzie ulegli drużynie z Rakszawy. W meczu o III miejsce pokonali po emocjonującym meczu Łańcut stając tym samym na podium rozgrywek.

      Klasyfikacja końcowa ( 1- Żołynia, 2- Rakszawa, 3- Albigowa, 4- Łańcut, 5- Markowa i Krzemienica)

      Skład naszej drużyny to: Wiktor Szmuc, Bartosz Trojniar, Sebastian Cwynar, Dawid  Dziadosz, Dominik Jachym, Oskar Kuźniar, Patryk Babiarz, Jakub Ulman, Kamil Ulman i Arek Sowa

     • Wyjazd narciarski do Tylicza

     • We wtorek 6 marca blisko 30  uczniów z naszej szkoły korzystało z uroków kończącej się zimy podczas wyjazdu narciarskiego  na stok Master – Ski w Tyliczu k/Krynicy.  Narciarze i „deskarze” pod opieką nauczycieli wych. fizycznego oraz  Pani Magdaleny Łyszczarz spędzili cały dzień bawiąc się i  doskonaląc swoje umiejętności narciarskie. Pogoda sprzyjała, a malowniczy klimat Beskidów i radosna atmosfera udzieliły się wszystkim uczestnikom wyjazdu. Na kolejną taką okazję przyjdzie nam pewno poczekać do następnej zimy;)

     • ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

     • Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to ważna rocznica, a jednocześnie niepowtarzalna okazja, by podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem. W związku z tym Minister Edukacji Narodowej wystosowała list dotyczący współnego świętowania  100-lecia niepodległości Polski.

      list_Ministra_Edukacji_Narodowej.pdf

     • "Mężczyzna jest prozą, kobieta poezją"

     • Jak co roku  Święto Kobiet w naszej szkole obchodzone było w sposób wyjątkowy. W ten dzień panie: Alina Szczepańska i Alina Rogowska przygotowują wraz z uczniami zabawny program artystyczny ze scenkami kabaretowymi, układami tanecznymi i występami wokalnymi. Nie zabrakło ich i w tym roku. Całość części artystycznej rozpoczęła się od układu tanecznego do piosenki "Despacito". Następnie chłopcy z II b gimnazjum i  VII b SP tak zatańczyli zumbę, że otrzymali mnóstwo gromkich braw. Dziewczynki z klasy IV b pokazami akrobatycznymi zachwyciły widownię. Nie pozostali im dłużni koledzy z klas: II, IV b, V a, Vb. Po tych sportowych "ćwiczeniach" Janek Rejman z VI b jako mim świetnie sparodiował utwór "Najwięcej witaminy". W dalszej kolejności ognisty taniec "cha cha" odtańczył Miłosz Reizer z V b z koleżankami z klasy IV b: Julią Bytnar i Natalią Chmurą. Lalkę Barbie z wielką gracją na scenie odegrała Patrycja Rycaj. Mamy w gronie naszych uczniów prawdziwe talenty muzyczne: Kamila Baran z VII b zgrała widzom na saksofonie, a Kacper Falger z VI b na perkusji. Scenkę kabaretową z wielką dozą humoru odegrali: Monika Ciebiera z II b i Michał Czapkowski z II a. Nie zabrakło też śpiewów operowych: Magdalena Rejman wystąpiła w utworze "l'amour", zaś w roli "trzech tenorów" - Piotrek Szpunar oraz Adrian i Patryk Szydełko, którzy  bardzo dowcipnie odśpiewali "O sole mio" wzbudzając gromki śmiech na widowni. O tym, jak ciężko spełnić kobiece marzenia opowiadała kabaretowa etiuda w wykonaniu Janka Rejmana z VI b i Sebastiana Reizera z VI a. Występy bardzo się podobały o czym świadczyły gorące brawa uczniów siedzących na widowni. Zawsze z niecierpliwością oczekujemy na program artystyczny z okazji Dnia Kobiet wiedząć, że będziemy się na nim świetnie bawić niejednokrotnie ocierając ze śmiechu łzy z oczu.

     • Rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Albigowej

     • W związku z organizacją rekolekcji wielkopostnych dla Szkoły Podstawowej w Albigowej w dniu 9 marca 2018r. (piątek)  wszystkie klasy rozpoczynają zajęcia szkolne od godz. 8.00. Lekcja „zerowa” (godz. 7.10) zostaje zredukowana. Uczniowie mają dwie pierwsze godziny lekcyjne zgodnie z obowiązującym planem lekcji. 

      O godz. 9.40 klasy pod opieką wychowawców przechodzą do kościoła na spotkanie z księdzem rekolekcjonistą. 

      Od godz. 10.00 do 11.40 - rekolekcje wielkopostne dla uczniów. 

      Po rekolekcjach uczniowie nie mają zajęć lekcyjnych w szkole.

      Uczniowie korzystający ze stołówki wracają do szkoły na obiad.

      Świetlica szkolna funkcjonuje według obowiązujących godzin pracy.

      Zajęcia na basenie w dniu 9.03.2018 r. są odwołane.

      Bus dowożący uczniów na Honie odjedzie spod szkoły o godzinie 12.30 (zamiast o 15.00).

      Zajęcia lekcyjne w Handzlówce odbywają się w tym dniu zgodnie z obowiązującym planem lekcji.


       

     • Drużyna chłopców z Albigowej - najlepsza w gminie w mini piłce siatkowej

     • W sobotę 3 marca nasza szkoła była gospodarzem Gminnych Igrzysk Dzieci w Mini Siatkówce Chłopców.  W turnieju uczestniczyły drużyny z Głuchowa, Soniny i Albigowej. Chłopcy klas VI i V z Albigowej spisali się na medal zajmując I miejsce, drugie miejsce zajęła drużyna z Głuchowa , trzecie chłopcy z Soniny. Wyróżniającym się zawodnikiem naszego zespołu wybrano Bartosza Inglota. Młodzi siatkarze wywalczyli dla naszej szkoły dyplom, pamiątkowy puchar, a dodatkowo każdy zawodnik otrzymał medal za I miejsce. Gratulujemy.

     • Akcja "DZIECI - DZIECIOM"

     • Dzieci z naszej szkoły przygotowały kartki wielkanocne, z których całkowity dochód przeznaczony będzie na rehabilitację małych, chorych mieszkańców Albigowej. W dniu 4 marca 2018 r. kartki te rozprowadzane będą w Kościele w Albigowej. Wspaniała akcja i pomysł nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Gorące podziękowania dla pani J.Teichman, naszej absolwentki E. Wilk i oczywiście uczniów naszej szkoły.

     • XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji o Annie Jenke

     • 23 lutego w Rogóżnie odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji o Annie Jenke  „Pragnąć tylko gwiazd”. Uczennica naszej szkoły Zofia Piekutowska zajęła III miejsce urzekając jury swoją interpretacją wiersza Janiny Jakobsze „Przesłanie”. Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • WYJAZD NA NARTY ODWOŁANY

     • Informujemy, że zaplanowany na dzień 28.02.2018 r. szkolny wyjazd na narty do Tylicza - Tylicz Master Ski został odwołany z powodu niskich temperatur powietrza w bieżącym tygodniu.

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Albigowej

     • II miejsce naszych uczennic w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt

     • 24.02.2018 r., w sobotę w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. W zawodach wzięło udział 4 drużyny. Nasze dziewczęta zdobyły wicemistrzostwo gminy Łańcut ulegając jedynie zespołowi z Głuchowa. Trzecie miejsce zajęły uczennice z Kosiny, czwarte zespół z Soniny. Zawody przebiegały w miłej, sportowej atmosferze.

     • Spotkanie z podróżnikiem

     • W dniu 23.02.2018 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli spotkanie z podróżnikiem - panem Dariuszem Rocheckim -  członkiem grupy "trzask.pl", który opowiadał o swojej wyprawie do Indii.  Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o kulturze i  zwyczajach panujących w tym egzotycznym dla nas kraju. Liczne ciekawostki opowiadane przez pana Dariusza wzbudzały w dzieciach i młodzieży zdziwienie, śmiech, a czasem zaskoczenie. Całości przezentacji podróżnika dopełniły rekwizyty, które po spotkaniu można było obejrzeć z bliska. 

     • Początek nowego semestru z kolejnymi sukcesami sportowymi

     • Ubiegła sobota należała do sportowców z naszej szkoły. Chłopcy z klasy VII i II gimn. brali udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej. W wyniku rywalizacji z drużynami z Soniny I Głuchowa nasi chłopcy zajęli I miejsce zdobywając tym samym tytuł Mistrza Gminy Łańcut a Wiktor Szmuc odebrał statuetkę dla najlepszego zawodnika.

      Skład zwycięskiej drużyny to: Dawid Dziadosz, Patryk Babiarz, Wiktor Szmuc, Dominik Jachym, Oskar Kuźniar, Jakub Ulman, Sebastian Cwynar, Kamil Ulman, Arkadiusz Sowa, Bartosz Trojniar

      Tego samego dnia na zawodach lekkoatletycznych w Mielcu rywalizował z rówieśnikami Mateusz Kochmański. On również we wspaniałym stylu zwyciężył w biegu na 60 m – ustanawiając swój nowy rekord z czasem  7,80 s.

      Nieco bliżej , bo w Jarosławiu startowały tego dnia nasze pływaczki. W ramach zawodów Ligi VII Miast nie pozostawiły złudzeń swoim rywalkom zgarniając po dwa złote medale. Julia Cyran była bezkonkurencyjna w pływaniu na dystansach 50 m st. grzbietowym i 50 m st. motylkowym w swojej kategorii wiekowej, natomiast Basia Fajger nie dała szans gimnazjalistkom wygrywając w konkurencjach 50 m st. dowolnym  i 100 m st. zmiennym.

     • Nasze pływaczki znów na podium

     • W dniu 18.02.2018 r. w godz. od 8.00 - 14.00 na krytej pływalni MOSIR w Jarosławiu odbyły się zawody w pływaniu - Turniej Siedmiu Miast. Uczennice naszej szkoły wzięły w nim udział.  A oto ich osiągnięcia:

       

      Julia Cyran

                     1 miejsce – 50 m stylem grzbietowym
                  
      1 miejsce – 50 m stylem motylkowym

      Weronika  Cyran

      2 miejsce – 25 m stylem dowolnym

      3 miejsce – 25 m stylem grzbietowym

      Barbara Fajger  

      1 miejsce – 50 m stylem dowolnym

      1 miejsce – 100 m stylem zmiennym (styl motylkowy, grzbietowy, "żabka", "kraul")

       

     • Ruszają zapisy na bezpłatne zajęcia popularnonaukowe dla dzieci!

     • W związku z poszerzeniem zakresu działań Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza oraz podpisaniem umowy współpracy pomiędzy Fundacją  i Uniwersytetem Rzeszowskim,  dotyczącej prowadzenia zajęć dydaktycznych dla dzieci z wykorzystaniem infrastruktury Uniwersytetu Rzeszowskiego, od marca 2018 roku ruszą zajęcia pod nazwą „Dziecięcy Uniwersytet Techniczny”.

      Na zajęcia mogą się rejestrować uczniowie szkół podstawowych w wieku 7-12 lat, którzy mogą zapisywać się online poprzez konto na stronie www.dolina-wiedzy.pl/dut. Rejestracja będzie aktywna od 12 lutego od godz. 10.00 do 19 lutego do godz. 23.59.59. Jej zasady i poszczególne etapy dostępne są na stronie organizatora.

      Wszelkie pytania prosimy kierować na maila info@dolina-wiedzy.pl lub pod nr tel. 17 888 60 03.

      Więcej informacji : Informacja_prasowa_-_rejestracja_DUT__semestr_letni_2018.pdf

     • Drużyna chłopców z Albigowej wicemistrzami powiatu w mini koszykówce

     •  

      Drużyna chłopców do lat 13 rozegrała turniej o mistrzostwo powiatu łańcuckiego w mini koszykówce. Zawody odbyły się 25 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łańcucie. Najlepszą drużyną turnieju byli gospodarze,  nasi chłopcy uplasowali się na II miejscu, trzecie miejsce zdobyli zawodnicy z Markowej. Gratulujemy.

     • Wyniki Szkolnego Konkursu Kolęd

     • Podsumowanie konkursu kolęd:
      KLASY IV- VI SP

      I miejsce: klasa IV a „Wśród nocnej ciszy”,      klasa  VI a  „Gore gwiazda”
      II miejsce : Klasa IV b  „Cicha noc”,  klasa V b „Gdy śliczna Panna”
      III miejsce: Klasa V a  „Dzisiaj w Betlejem”,   klasa VI b „Przybieżeli do Betlejem”

      KLASY VII SP i  II - III GIMN
      I miejsce: Klasa VIIa  „Jest taki dzień”,  Klasa II b GIMN „Pastuszek bosy”
      II miejsce: Klasa IIa GIMN „Wśród nocnej ciszy”, 
      III miejsce: Klasa III „Dzisiaj w Betlejem”

      Wyróżnienie:
      Klasa VII b „Świeć gwiazdeczko”

      Gratulacje dla wszystkich występujących

     • Spotkanie podczas Dnia Pamięci o ofiarach Holokaustu

     • W dniu 24 stycznia br. w obecności przedstawiciela władz powiatowych, reprezentowanych przez p. Starostę Adama Krzysztonia, po raz pierwszy oficjalnie oddano hołd Żydom zamordowanym przez Niemców podczas II wojny światowej w Albigowej. To szczególne miejsce kaźni, gdzie leży 48 kobiet, mężczyzn i dzieci, znajduje się nad rzeczką Sawą przy nieistniejącej już garbarni Żydów Józefa Blanka, a później Dawida Dęba. Potomkowie tam pochowanych oznaczyli miejsce pamiątkową tablicą w języku jidysz. Pod nią młodzież gimnazjum złożyła kwiaty i zapaliła światełko pamięci. 
      W Ośrodku Kultury w dniu 24 stycznia br. uczestniczyliśmy w spotkaniu z p. Judith Elkin z USA, która opowiadała o tragicznych losach swojej żydowskiej rodziny. Uczniowie, przysłuchujący się opowieści, zadawali szereg pytań, co świadczyło o ich zainteresowaniu. P. Judith Elkin od 12 lat przyjeżdża do Polski i uczestniczy w Marszach Pamięci w rocznicę likwidacji getta w Rzeszowie (lipiec 1942 r.), kiedy to w czterech transportach Niemcy wywieźli do obozów zagłady ok. 20 tys. Żydów. P. Teresa Gałczyńska mówiła o albigowskich Żydach, ich zawodach, tradycjach i zwyczajach. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników.


       

     • Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

     • Dzień Babci i Dziadka to zawsze wyjątkowe święto, zwłaszcza dla wnuków, którzy z radością i miłością składają dziadkom najserdeczniejsze życzenia. Zgodnie z tradycją naszej szkoły klasy drugie zapraszają swoich dziadków i babcie na część artystyczną przygotowaną specjalnie na tę uroczystość. W tym roku szkolnym także oddział zerowy zaprezentował program artystyczny z okazji tak wspaniałego święta. Radosne uśmiechy na twarzach babć i dziadków świadczyły o tym, że przygotowane piosenki, tańce, układy akrobatyczne, wierszyki oraz własnoręcznie przygotowane przez wnuki prezenty bardzo się wszystkim podobały. Rodzice zatroszczyli się o piękny wystrój stolików i smaczny poczęstunek dla "milusińskich" oraz ich babć i dziadziów.

     • Konkurs Kolęd w naszej szkole

     • Tradycją naszej szkoły jest coroczny Szkolny Konkurs Kolęd. Jest on podzielony na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III SP, klasy IV-VI SP oraz klasy VII SP i II-III Gimnazjum. Z każdym rokiem wzrasta poziom występów poszczególnych uczniów ale i całych klas. Każdy chce się zaprezentować jak najlepiej. W tym roku w klasach starszych konkurs miał formułę "Bitwy na głosy". Każda klasa wybierała do zaśpiewania kolędę, pastorałkę lub piosenkę Bożonarodzeniową z repertuaru polskiego. Na końcową ocenę składały się: ogólny wizerunek artystyczny, starannośc wykonania, zaangażowanie całej klasy, podkłady muzyczne lub własne aranżacje.

     • Zabawa Choinkowa w oddziałach gimnazjalnych w Handzlówce

     •  

      24 stycznia 2018 r. w oddziałach gimnazjalnych w Handzlówce odbyła się Zabawa Choinkowa. Rodzice przygotowali poczęstunek, nauczyciele zapewnili opiekę, a uczniowie zorganizowali muzykę. Młodzież gimnazjalna bawiła się doskonale, DJ wybierał odpowiednią muzykę, która zachęcała ich do tańca. To była naprawdę udana impreza :-)

     • Szopki naszych uczniów w konkursie szopek

     • Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch konkursach Szopek Bożonarodzeniowych i jak co roku zdobyli w nich nogrody. W POWIATOWYM KONKURSIE  PLASTYCZNY NA "NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ" - 2 miejsce  zajęła Maja Kuźniar, 3 miejsce Nikodem Majcher zaś  wyróżnienia: Mateusz Szpunar i Kacper Skawina. Natomiast  w XXV WOJEWÓDZKIM KONKURSIE SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH NAGRODY GŁÓWNE zdobyli: Kinga Radomska, Nikola Pelc, Zofia Piekutowska, Kacper Skawina, Magdalena Bytnar zaś WYRÓŻNIENIA: Maja Kuźniar, Nikodem Majcher, Mateusz Szpunar.
       

     • I miejsce naszych dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

     • 20 stycznia 2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Albigowej odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W konkursie startowało 4 drużyny: z Kosiny, Soniny, Albigowej, Głuchowa. Nasze uczennice wykazały się ogromną determinacją i sprawnością fizyczną - wywalczyły w tych zawodach  I miejsce. Na drugim stopniu podium stanęła Kosina, a na trzecim Sonina. Ogromne gratulacje dla naszych dziewcząt, jak również dla wszystkich uczestników zawodów.

     • Wywiadówka

     • Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. ks. Antoniego  Tyczyńskiego w Albigowej informują, że dnia 25 stycznia 2018 r. (czwartek) o godzinie 17.00 odbędzie się wywiadówka dla rodziców uczniów szkoły podstawowej w Albigowej (klasy I-VII sp i II-III gimnazjum).  Serdecznie zapraszamy i bardzo prosimy o niezawodne oraz punktualne przybycie.

      PRZYDZIAŁ KLASOPRACOWNI

      DLA KLAS I-VII SP i II-III GIMNAZJUM

      KLASY I-III SP

      sala  II/4 Małgorzata Kluz- wychowawca klasy I A
      sala  II/8 Elżbieta Kluz -wychowawca klasy I B
      sala  II/3 Justyna Babiarz -wychowawca klasy II
      sala  II/2 Katarzyna Falger -wychowawca klasy  III A
      sala  II/9 Alicja Szylar -wychowawca klasy III B

      KLASY IV-VII SP

      sala 0/1 SP Magdalena Łyszczarz– wychowawca klasy IV a
      sala 0/7 SP Alina Rogowska– wychowawca klasy IV b
      sala I/16 Gimn Małgorzata Pelc  – wychowawca klasy V a
      sala 0/6 SP Agnieszka Kuźniar– wychowawca klasy V b
      sala  II/22 Gimn Alina Szczepańska– wychowawca klasy VI a
      sala I/12  Gimn Urszula Bar– wychowawca klasy VI b 
      sala II/25 Gimn Edyta Ulman  – wychowawca klasy VII a 
      sala 0/2 SP Alicja Plis-Cyrana– wychowawca klasy VII b

      KLASY II-III GIMN

      sala I/14 Gimn Sylwia Blajer– wychowawca klasy II a
      sala II/24 Gimn Halina Woś  – wychowawca klasy II b
      sala I/11 Gimn Michał Kluz– wychowawca klasy III a
      sala I/13 Gimn Dagmara Pączka– wychowawca klasy III b     • "Siatkarska rzucanka" - zawody klas młodszych

     • W dniu 18 stycznia 2018 r. na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Łańcucie, drużyny klas II i III wzięły udział w zawodach w „siatkarską rzucankę”. Gościliśmy tam po raz pierwszy i mamy nadzieję, że nie ostatni, bo bardzo nam się podobało. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce ( kl . III ) i IV miejsce (kl.  II). Rywalizacja była zacięta, doping i zaangażowanie kibiców gorące a emocje - ogromne.

      Gratulujemy młodym sportowcom i trzymamy kciuki za ich dalsze sukcesy!

     • Spotkanie uczniów klasy III SP ze strażakiem.


     • Mówić o bezpieczeństwie nigdy nie jest za dużo. Przy okazji omawiania tego tematu dzieci z klasy III wybrały się na spotkanie z p. Wiesławem Wilkiem do siedziby OSP w Albigowej. Rozmowa dotyczyła zasad zachowania podczas pożarów i innych sytuacji kryzysowych. Dzieci  z bliska oglądały sprzęt strażacki, wozy i stroje. Po powrocie do szkoły czekała ich niespodzianka - „strażak” Franek w nieco „luźnym” stroju strażackim. Dziękujemy panom strażakom za umożliwienie przeprowadzenia takich  ciekawych zajęć.

     • Zabawa Choinkowa dla dzieci młodszych

     • 17 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Albigowej odbyła się zorganizowana przez Radę Rodziców Zabawa Choinkowa dla uczniów klas 0-3. Całą imprezę poprowadziła grupa animacyjna "ANIMKI" z Łańcuta. Panie wychowawczynie także pomagały w opiece nad  uczniami i chętnie uczestniczyły z nimi w różnych zabawach. Rodzice zadbali o poczęstunek i napoje. Serdecznie dziękujemy rodzicom i nauczycielom za udaną imprezę :-)

     • Kolejna lekcja umuzykalniająca szkoły muzycznej Yamaha

     • Dzisiaj tj. 17.01 po raz trzeci w tym roku szkolnym uczniowie uczestniczyli w zajęciach umuzykalniających Szkoły Muzycznej YAMAHA.  Jak na karnawał przystało na dzisiejszym spotkaniu królował taniec, jednak nie klasyczny, jak można by się było spodziewać, ale nowoczesny. Prowadzący zaprezentowali dwa rodzaje tańca, pierwszy z nich to popping polegający na spinaniu mięśni i wykonywaniu ruchów przypominających taniec robota oraz hip hop. Zdecydowanej większości uczniów bardziej przypadł do gustu hip hop, czego od razu na zajęciach mogli spróbować pod okiem prowadzących. Przy wykonywaniu elementu tańca zwanego waving uczniowie mogli zrobić falę, a przy okazji poszturchać sąsiada, co było ulubionym elementem tego tańca. Dla uczniów, którzy wykazali się większą wiedzą panowie prowadzący mieli upominki w postaci kalendarzy. Na koniec pan prowadzący pożegnał wszystkich stojąc na jednej ręce, ponieważ jest instruktorem breakdance, no i to już niestety był koniec lekcji, czekamy na następne.

     • Wycieczka do Chyrowej

     • Fragmentem Głównego Szlaku Beskidzkiego od Chyrowej przez Nową Wieś aż do Cergowej przebiegała trasa szkolnej wycieczki zorganizowanej w dniu 13 stycznia 2018 r. przez nauczyciela naszej szkoły p. Marcina Gwizdaka. Pogoda w ten dzień dopisała znakomicie – świeciło słońce i był delikatny mróz. Trasa wiodła momentami przez miejsca gdzie wypasane jest bydło i dzięki temu że ziemia była zmrożona, nie zapadaliśmy się po kolana w błocie. Po drodze odwiedziliśmy Pustelnię świętego  Jana z Dukli gdzie Ojciec Franciszkanin opowiedział nam o historii tego miejsca. Następnie wspinaliśmy się na wysokość 716m.n.p.m. na najbardziej charakterystyczną górę w okolicy, Cergową. Najbardziej jednak, strudzonych uczniów ucieszyła wizyta w McDonaldzie.

     • Zabawa Choinkowa w naszej szkole


     • Zgodnie z zapowiedzią 15.01.2018 r. odbyła się "Zabawa Choinkowa" dla naszych uczniów z klas  klasy 4-7 szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum w sali GOK w Albigowej. Do tańca przygrywał młodzieży DJ  RAMZES prowadzący dyskoteki w Rzeszowskich klubach dyskotekowych. Impreza była bardzo udana, o czym świadczą uśmiechy na twarzach jej uczestników. Rodzice przygotowali smaczny poczęstunek i wraz z nauczycielami zapewnili opiekę na zabawie. Bardzo dziękujemy. 

     • Kolejny udany występ sportowy naszych uczniów

     •  

      W piątek 12.01.2018 r. drużyna z naszej szkoły zdobyła II miejsce w Finale Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w  Piłce Ręcznej Chłopców. Zawody odbywały się w Łańcucie w nowej hali na Podzwierzyńcu. Brało w nich udział 5 drużyn (Łancut, Medynia Łancucka, Żołynia, Białobrzegi i Albigowa). Dodatkowo Michał Bytnar z klasy II b gimnazjum okazał się  najlepszym bramkarzem turnieju. Cieszymy się z suksesu naszej męskiej drużyny piłki ręcznej. 

     • Drużyna z Albigowej znów na podium

     •  

      Drużyna z Albigowej znów na podium :-). W Finale Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt  (15.01.2018r.) nasze zawodniczki zdobyły III MIEJSCE. Brawo dziewczyny. Gratulujemy. Gorące podziękowania dla rodziców za pomoc i zaangażowanie.

     • Udział naszych uczniów w konkursie MEDITEST

     • Trzynaście uczennic z naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony - MEDITEST, zorganizowanym w listopadzie 2017 r. Konkurs został przeprowadzony z podziałem na trzy kategorie wiekowe: klasy 4-5 SP, klasy 6-7 SP, klasy 2-3 GIMN. Dla każdej kategorii wiekowej przygotowano inny zestaw pytań, ponadto każda kategoria wiekowa została oddzielnie oceniona.  Za poprawnie udzieloną odpowiedź uczestnik otrzymywał 1 punkt, a za odpowiedź błędną odejmowano mu 1 punkt.  Uczennice: Paulina Rajzer (8 miejsce w konkursie), Celina Bartman (9 miejsce w konkursie), Julia Blajer (11 miejsce w konkursie) i Emilia Golenia (15 miejsce w konkursie) otrzymały Dyplomy Wyróżnienia. Dziękujemy Radzie Rodziców za wkład w sfinansowanie udziału naszych uczennic w tym teście.

     • II miejsce naszej drużyny w Powiatowych Igrzyskach Dzieci

     • W dniu 10 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Ręcznej. W rywalizacji wzięło udział 5 drużyn: z Rakszawy, Albigowej, Woli Dalszej, Krzemienicy i Szkoły Podstawowej nr 2 w Łańcucie. Po wyrównanej i zażartej walce wygrali zawodnicy z Łańcuta. Albigowa uplasowała się na II miejscu, a trzecią pozycję zajęła Rakszawa. Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza tym, którzy stanęli na podium serdecznie gratulujemy.

     • Spotkanie z pracownikiem IPN

     • 28 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia, które poprowadził pracownik IPN pan Zenon Fajger. W spotkaniu brały udział klasy czwarte, szóste oraz siódme. Prowadzący w ciekawy sposób prezentował przygotowane przez siebie tematy. Klasy IV a i IV b dowiedziały się wiele interesujących rzeczy o naszych polskich symbolach narodowych. W klasach szostych pan Zenon Fajger opowiadał o osobach związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. "Organizacje niepodległościowe na początku XX wieku"  to temat zajęć dla klas siódmych. Uczniowie wszystkich klas z zainteresowaniem sluchali pana Fajgera i zadawali mu pytania w kwestaiach, które ich najbardziej interesowały.

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
   • +48 17 2267191
   • 37 – 122 Albigowa 489
    woj. podkarpackie
    Poland
   • 815-181-06-75
   • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
 • Galeria zdjęć

   brak danych