• Konkurs "Policz śliwki w słoiku" rozstrzygnięty

     • Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Policz śliwki w słoiku” został rozstrzygnięty!

      W szacowaniu ilości śliwek wzięło udział ponad 150 uczniów naszej szkoły.

      Pięciu uczniów było najbliżej poszukiwanej liczby śliwek, nagrody oraz książki zostały wręczone: Kasi Rajzer, Szymonowi Czarnocie, Szymonowi Reizerowi, Szymonowi Matłokowi, Filipowi Wojtynie i Zuzi Litwin. Gratulujemy

      Ps. A śliwek w słoiku było 56.

     • Teatr "Skrzat" w naszym Przedszkolu

     • W naszym przedszkolu zawitał teatr „SKRZAT” z Krakowa z przedstawieniem pt.: „O Krasnalku, Babci i kolorowych kulkach". Poznaliśmy w nim krasnala, który martwił się nadchodzącą jesienią, gdyż nie miał ciepłego ubranka. Na szczęście w bajce była babcia Danuta, która zrobiła mu sweterek na drutach. Bajka była zabawna i pełna humoru, a dobrą zabawę zapewniły m.in. wesołe postaci wspomnianej już babci Danuty i krasnala oraz kota psotnika, zajączka i myszki. Dzieci aktywnie uczestniczyły w prezentowanej sztuce, żywo reagowały na pojawiających się nowych bohaterów. Podczas przedstawienia panowała atmosfera pełna radości, śmiechu oraz zabawnych zdarzeń. Opowieść przeniosła dzieci w świat beztroskiej zabawy.

     • Światowy Dzień Poczty w Oddziale Przedszkolnym

     • W Światowy Dzień Poczty (10 października) - dzieci poznały pochodzenie i symbol poczty - trąbkę. Prześledziły drogę listu od nadawcy do adresata, ciekawostki dotyczące poczty, nowe pojęcia (np. awizo, skrytka, skrzynka pocztowa itp.). Z zaciekawieniem oglądały znaczki, by zaprojektować własny i wykonały kopertę. Z radością bawiły się przy piosence "Listonosz" wcielając w rolę listonosza doręczającego listy kolegom i koleżankom. Mimo dominacji poczty elektronicznej, chcemy zaszczepić i podtrzymać tradycję pisania listów.

     • Powiatowe zawody lekkoatletyczne

     • Liczna grupa uczniów reprezentowała naszą szkołę w Finale Powiatowym Indywidualnych Mistrzostw SZS w Lekkoatletyce. Wielu uczniów zajęło miejsca na podium, ale postawa wszystkich reprezentantów zasługuje na pochwałę.

      W sportowych zmaganiach wzięli udział:                                            

      Igrzyska Dzieci (kl. IV-VI)

      Dziewczęta: Cyran Weronika (I miejsce – bieg na 60 m), Podolec Izabela (I miejsce – rzut piłeczką palantową), Pondel Katarzyna (III miejsce – skok w dal), Stropek Rozalia (III miejsce – bieg na 600 m), Ulman Kinga (II miejsce – skok w dal).

      Chłopcy:  Kuźniar Jan (bieg na 60 m), Nawojski Szymon (rzut piłeczką palantową), Patrzałek Filip (I miejsce – rzut piłeczką palantową), Litwin Sławomir (bieg na 1000 m), Trojnar Piotr  (III miejsce  - bieg 60 m), Wojtyna Michał (II miejsce – skok w dal).

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej (kl. VII – VIII)  

      Dziewczęta: Falger Kinga (III miejsce – skok w dal), Kusz Marlena (miejsce – bieg na 100 m), Kuźniar Kinga (I miejsce bieg na 300 m), Kuźniar Milena (I miejsce – rzut oszczepem), Molendowska Emilia (II miejsce – rzut oszczepem), Nawojska Julia (bieg na 600 m), Pondel Julia (III miejsce – bieg na 100 m), Sagan Natalia (skok w dal), Zembroń Maja (III miejsce – pchnięcie kulą).

      Chłopcy: Babiarz Radosław (skok w dal), Bartman Szymon (I miejsce – bieg na 300 m), Dziuk Miłosz (I miejsce – rzut oszczepem), Kuźniar Marcel (II miejsce – rzut oszczepem), Michalec Filip (bieg na 1000 m), Michno Dawid (II miejsce - bieg na 100 m), Mokrzycki Dawid (bieg na 1000 m), Musz Maksymilian ( I miejsce – skok w dal), Wojtyna Filip (bieg na 100 m).

      Wszystkim uczestnikom zawodów dziękujemy za wysiłek i godne reprezentowanie barw szkoły.

       

       

     • Kampania wyborcza do SU

     • Wybory do samorządu uczniowskiego to okazja do pierwszego demokratycznego doświadczenia uczniów.

      Przed tym ważnym wydarzeniem nie może zabraknąć prawdziwej kampanii wyborczej.

      O stanowisko przewodniczącego szkoły ubiega się 5 kandydatów, którzy opracowali swoje programy

      i 4 października 2022 r. przedstawili je społeczności uczniowskiej.

      Obietnice wyborcze, jak zawsze, są bardzo atrakcyjne.

      To będzie trudny wybór.

      Kandydatom życzymy powodzenia.

     • Ogólnopolski Dzień Seniora

     • 14 listopada będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Seniora. Zachęcamy do włączenia się w ciekawą i miłą inicjatywę "Herbatka dla Seniora". Szczegóły na plakacie :-)

     • Nowa lekcja ze Szkołą Muzyczną Yamaha

     • Muzycy ze Szkoły Yamaha zawsze nas zaskakują, uczą i bawią, ale tym razem niespodzianką dla uczniów była tematyka lekcji. Jak się okazało dotyczyła ona teatru, a ściślej umiejętności wykorzystania głosu do wyrażania emocji na scenie. Dzieci wykonywały ćwiczenia emisyjne, dykcyjne i przygotowujące do gry aktorskiej. Jak zawsze wszyscy bawili się świetnie przy okazji wiele się ucząc.

     • Audycja muzyczna SM Yamaha

     • Witamy. Dzisiaj pierwsze zajęcia w naszym przedszkolu ze Szkołą Muzyczną Yamaha. Dzieci jak zawsze zadowolone i szczęśliwe! Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

     • W naszym przedszkolu miło płynie czas...

     • Tydzień, który właśnie upłynął, dzieciom z grup przedszkolnych pozostanie na długo w pamięci. Nasze przedszkolaki z grup KRASNALE, WIEWIÓRKI oraz MISIE poznawały w nim zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci zapoznały się z różnymi znakami, a także same mogły być uczestnikami ruchu drogowego. Panie, aby urozmaicić im zadania postanowiły przygotować sensoryczną ścieżkę do naszego przedszkola. Dla przedszkolaków to świetna zabawa. Oto krótka fotorelacja z tych intensywnych dni ;-)

     • Dzień Chłopaka w Oddziale Zerowym

     • Już od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach. Jedną z nich jest Święto Chłopców. W tym dniu dziewczynki z Zerówki przygotowały dla swoich kolegów miłe niespodzianki: rysunki, medale, pomagały w przeprowadzeniu różnych konkursów – m.in. „Mistrz samochodowej kierownicy" czy "Mister". Nie zabrakło wesołej zabawy podczas „Zagadkownicy", „Golimy brody", „Próby wiedzy" i tańca na gazecie. Każdy z chłopców miał okazję zrobić sobie fotografię, a chętni próbowali „Eliksiru uśmiechu” (cytrynki). Było dużo pięknych życzeń, upominki i słodki poczęstunek😊

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • Okazji do czytania dzieciom jest wiele. Jedną z nich jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, obchodzony 29 września. Jest to wydarzenie z kalendarza Świąt nietypowych, które jest przyjemne, a zarazem pożyteczne. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI (w czerwcu 2001 r.) kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Patronką święta jest polska pisarka Janina Porazińska. Do ogólnopolskiej akcji przyłączyły się dzieci z grup „Zerowych”, które z tej okazji wybrały się do biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarka przygotowała dla nich wiele ciekawych niespodzianek i atrakcji. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniem słuchały opowiadań dobranych do tematyki tygodnia „Maks nie rozmawia z obcymi", „Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego" utrwalając bezpieczne zachowania. Z wielką ochotą wybierały z regałów różne książeczki i oglądały kolorowe ilustracje wesoło komentując. Na koniec otrzymały piękne zakładki i zostały zachęcone do korzystania z Przedszkolnego Punktu Wymiany Książek. Dzieci zainspirowane kolorowymi ilustracjami wykonały swoją pierwszą książeczkę pt. "Od nasionka do jabłka". Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom. Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!

     • Poznaj Polskę na sportowo - konkurs wiedzy o piłce nożnej z nagrodami

     • inisterstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej zapraszają uczniów w wieku od 6 do 19 lat do udziału w konkursie wiedzy o piłce nożnej. Do wygrania ciekawe nagrody m.in. zaproszenia na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej na PGE Narodowym w Warszawie.

      https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polska-na-sportowo--konkurs-wiedzy-o-pilce-noznej-z-nagrodami

     • Dzień Jabłka

     • 28 września 2022 r. – „Dzień Jabłka” w Oddziale Przedszkolnym….. „Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące... Jabłko pełne witaminek dla chłopców i dla dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy!” W „Dniu Jabłka” dzieci z Zerówki wszechstronnie poszerzyły wiedzę o tym niezwykłym, a jednak czasem niedocenianym owocu. Zdobyły wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłka, śpiewały o nim piosenki, tańczyły i wykonały pracę plastyczną. Kosztowały musu jabłkowego, pysznych jabłkowych ciasteczek, chipsów z jabłek, jabłek prażonych i pieczonych, piły świeżo wyciskany sok z jabłek, a nawet same pokroiły jabłka do szarlotki. Mamy nadzieję, że takie ciekawe i intensywne "dni tematyczne" zachęcą dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz będą okazją do promowania zdrowego styl życia.

     • Wycieczka klas pierwszych do Parku Etnograficznego w Kolbuszowej

     • W dniu 27 września 2022 r. dzieci z klas pierwszych wzięły udział w wycieczce do Skansenu w Kolbuszowej. Chociaż jesień powitała nas w tym roku deszczową pogodą, to na czas wycieczki przestało padać i mogliśmy cieszyć się przyjemnym spacerem. Dzieci z prawdziwym zaciekawieniem słuchały o „ekologicznym” życiu Lasowiaków, poznawały niezwykłe urządzenia, które mogły działać bez prądu, odpowiadały na liczne pytania i zagadki przewodnika. W muzeum zabawek uczniowie podziwiali talenty ludzi, którzy tworzyli je wyłącznie z ekologicznych materiałów. Chyba najciekawszym punktem programu była lekcja kaligrafii w dawnej szkole. Łatwo nie było…. Po jesiennym spacerze wybornie smakowały ciepłe pierożki. Na pamiątkę każdy mógł przywieźć drewnianą fujarkę, śpiewającego ptaszka lub inną drewnianą zabawkę.

     • Projekt edukacyjny "Z ekologią na TY"

     • Uczniowie klasy III b właśnie rozpoczęli przygodę z projektem edukacyjnym ,,Z ekologią na Ty”. W ramach pierwszego zadania zapoznali się z pracą ekologa oraz stworzyli kodeks prawdziwego miłośnika przyrody. Projekt jest doskonałym sposobem na kształtowanie umiejętności obserwacji faktów, zjawisk przyrodniczych, społecznych i gospodarczych, wykonywanie eksperymentów i doświadczeń, a także wyciąganie własnych wniosków i formułowanie spostrzeżeń. A wszystko to w ramach świetnej zabawy.

     • Powitanie jesieni :-)

     • "Wrzesień jesień rozpoczyna i czarować już zaczyna. Pięknie świat nam koloruje, zaraz liście pomaluje. Jesień lubi czerwień, złoty, zaraz przygna pierwsze chłody. Wiatr postrząsa liście z drzew, taka właśnie jesień jest. Choć zabiera ciepłe lato, to kolory daje za to." Pierwszy dzień jesieni przywitaliśmy "Wierszem i piosenką" - dzieci wspaniale się zaprezentowały. Wykonały również pracę plastyczną pt."Jesienny lisek".

     • Pyszny sposób na nudę, czyli Przedszkolna Książka Kucharska

     • Realizując Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pn. ,,Pyszny sposób na nudę, czyli Przedszkolna Książka Kucharska", w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Grzyba. Dzieci dowiedziały się jak zbudowany jest grzyb oraz jakie są rodzaje grzybów. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną oraz wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu grzybów. Do tego dnia przyłączyły się także Panie z kuchni, które ugotowały kluski śląskie z sosem pieczarkowym. Zapraszamy na fotorelację :-)

     • Spotkanie z Panem Policjantem

     • Bezpieczeństwo jest bardzo ważnym aspektem życia każdego człowieka. Chcemy się zawsze czuć bezpiecznie i dawać poczucie bezpieczeństwa innym. O tym jak umieć poradzić sobie w sytuacjach trudnych i zagrażających naszemu zdrowiu i życiu opowiadał zaciekawionym uczniom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pan aspirant Adrian Panek. Bardzo dziękujemy za interesujące, edukacyjne spotkanie.

     • Taneczna Przerwa

     • Jak spędzić w szkole na przerwie miło i aktywnie czas? Wziąć udział w "Tanecznej Przerwie" prowadzonej przez panią Alinę Szczepańską :-) Zapraszamy wszystkich chętnych do tańca...

     • Dzień Piżamy w szkole

     • W tym roku po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Piżamy pod patronatem fundacji GDY LICZY SIĘ CZAS. Poprzez swój niecodzienny strój chcieliśmy okazać wsparcie osobom przebywającym na oddziałach onkologicznych. Serdecznie dziękujemy uczniom za aktywny udział i zapraszamy do fotorelacji...

      Zdjęcia wykonano za pomocą sprzętu otrzymanego w ramach

      #LaboratoriaPrzyszlosci

      #LaboratoriaPrzyszłości

     • Dzień Przedszkolaka i Dzień Piżamy u naszych przedszkolaków

     • Zamiast spodni, spódniczek i sukienek – piżamy. W ten sposób wszystkie przedszkolaki starały się 20 września poprawić humor dzieciom chorym na nowotwory, które miesiącami leżą w szpitalach, a piżama stała się nieodłączną częścią ich codzienności. Tak nasze Przedszkole i przedszkolaki solidaryzują się w Dniu Przedszkolaka z dziećmi z oddziałów onkologicznych.
      Zapraszamy do krótkiej fotorelacji :-)

       

      Chociaż niewiele jeszcze masz lat , to już w przedszkolu odkrywaszświat. Uczysz się dzielić, myśleć, kreować, uczyć się bawić i współpracować. Uczyć się mniej grymasić przy zupie, I z kolegami współdziałać w grupie. Znasz pory roku, daty, zegary,umiesz połączyć zegary w pary. Może już liczysz i troszkę czytasz ? Może malujesz? Za autko chwytasz? Cokolwiek lubisz idź swoim szlakiem, bądź z siebie dumy - jesteś PRZEDSZKOLAKIEM :-)

     • Dzień Przedszkolaka i Dzień Piżamy w Zerówce

     • Dzień Przedszkolaka i Dzień Piżamy upłynął naszym Zerówkowiczom niesamowicie szybko i bardzo pracowicie. Wśród różnorodnych gier i zabaw udało się nawet wykonać ćwiczenia oddechowe i usprawniające koncentrację. Zapraszamy do fotorelacji z tego miłego dnia :-)

     • Jak się mają Krasnale w naszym przedszkolu

     • Pierwsze dni w przedszkolu za nami. Nasza najmłodsza grupa KRASNALE doskonale się zaadaptowała. Dzieci bardzo miło spędzają czas wśród rówieśników a nasze panie dokładają starań, żeby nigdy nie było nudno!

     • Międzynarodowy Dzień Kropki w klasach I-III

     • Międzynarodowy Dzień Kropki – ciąg dalszy, czyli jak obchodzili to szczególne święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi i zabawy uczniowie klas I-III. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym miłym dniem. Słuchali opowiadania o małej Yasthi , która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Czasem wystarczy zacząć od kropki….

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • Dzisiaj, 15.09.2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Albigowej obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki. Aktywnie brały w nim udział także dzieci z naszej Zerówki. Na początku oglądnęły film - historia dziewczynki Vashti na podstawie opowiadania P. Reynoldsa pt. "Kropka". Następnie poprzez różne zabawy i działania budowały poczucie własnej wartości i wiary w swoje możliwości. Wykonały pracę plastyczną „Ślimak" z użyciem kolorowych kropek, doskonaliły umiejętności kodowania, używania symboli i świetnie się bawiły podczas zabaw na sali gimnastycznej.

     • Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

     • We wtorkowe popołudnie na stadionie MOSiR w Stalowej Woli odbyła się Runda Eliminacyjna dla Województwa Podkarpackiego zawodów z cyklu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie.

      W zawodach udział wzięło łącznie 352 zawodników z kategorii wiekowej U12 (roczniki 2011/2012), rywalizując w dwuboju.

      Młodzi adepci lekkiej atletyki mogli wybrać bieg na 60m lub 300m, oraz dodać do tego konkurencję techniczną: skok w dal, skok wzwyż lub rzut piłeczką palantową.

      Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Michał Wojtyna, Szymon Nawojski , Maria Panek, Katarzyna Trojniar, Zuzanna Grad i Gabriela Grad

      Wielką niespodziankę sprawili chłopcy, którzy uplasowali się w czołówce zawodów. Michał zajął drugie miejsce w skoku w dal i drugie miejsce w całym dwuboju, natomiast Szymon trzecie miejsce w biegu na 60 m i czwarte miejsce w dwuboju.  Dzięki znakomitej postawie chłopcy awansowali  do krajowego finału zawodów, który odbędzie się na początku października na obiektach AWF w Warszawie.

       

      Gwiazdami zawodów w Stalowej Woli byli lekkoatleci, którzy wychowali się w regionie, a teraz błyszczą nie tylko w kraju, ale i w największych światowych imprezach. Tak jak urodzona w Mielcu Katarzyna Zdziebło, chodziarka LKS Stal Mielec, olimpijka. Wicemistrzyni świata z Eugene na dystansie 20 i 35 kilometrów, wicemistrzyni Europy z Monachium (na 20 km). Do tego cała plejada młodych i uzdolnionych zawodników oraz zawodniczek. W Stalowej Woli gościli 20-letni Dawid Piłat, młociarz LKS Stal Mielec, mistrz Europy do 20 lat z 2021 roku, Wiktoria Miąso, skoczkini wzwyż z klubu CWKS Resovia Rzeszów, mistrzyni Polski (rocznik 2001, piąta zawodniczka mistrzostw Europy) czy Oliwer Wdowik, sprinter, brązowy medalista mistrzostw świata juniorów w sztafecie 4 x 100 metrów.

      Wszystkie zawody cyklu organizowane są na wzór dużych imprez dla profesjonalnych lekkoatletów, z odpowiednią oprawą.  Imprezy sportowe są uzupełnione o serię wydarzeń promujących i popularyzujących pozytywny wpływ sportu na fizyczny oraz psychiczny rozwój dziecka, o nazwie „Strefa Młodego Olimpijczyka”, gdzie dzieci i młodzież mogą sprawdzić się w wybranych, uproszczonych konkurencjach lekkoatletycznych, ale także choćby w wiedzy na temat hymnu Polski. Szczególnym celem cyklu "Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie" jest bowiem kształtowanie postaw patriotycznych w tym szacunku do hymnu państwowego, godła, barw Rzeczypospolitej Polskiej i historii Polski.

     • Wycieczka do Sadów Albigowa

     • Czy można spędzić miło czas, bawiąc się przy tym i ucząc jednocześnie? Oczywiście, że można 😊. Uczniowie klas III a i III b wybrali się dziś na pieszą wycieczkę do Sadów Albigowa na wspaniałe warsztaty pt. ,,Jesienna przygoda, czyli świętujemy Dzień Jabłka”. Było mnóstwo zabawy, kreatywności, zdrowej rywalizacji, jak również i nauki. Te wszystkie elementy sprawiły, że uczniowie spędzili miło czas, poszerzając wiadomości i umiejętności oraz zacieśniając koleżeńskie relacje.

     • Projekt pn. RODZINNY KLUB WSPARCIA

     • Wójt Gminy Łańcut oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łańcucie  zapraszają rodziny wraz z dziećmi  do udziału w projekcie   pn. RODZINNY KLUB WSPARCIA: poprawa dostępu do usług wsparcia rodziny w Gminie ŁańcutRODZINNY KLUB WSPARCIA docelowo będzie mieścił się w Wysokiej 49.

      Dane kontaktowe:Telefon:  17 225 33 51  17 225 81 90e-mail: gopslancut@gminalancut.pl

     • „Narodowe Czytanie” z Mickiewiczem

     • W dniu dzisiejszym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Albigowej odbyło się „Narodowe Czytanie”. Ta ogólnopolska akcja wspólnego czytania ma na celu propagowanie wśród społeczności literatury polskiej. W tym roku pozycją z kanonu literackiego były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Uczniowie klas IV – VIII wzięli udział we wspólnym czytaniu. Na lekcjach języka polskiego zapoznali się z życiem i twórczością polskiego wieszcza oraz z problematyką wybranych utworów. Chętni uczniowie klas VIII zaprezentowali się aktorsko w balladzie „Świtezianka”. Odpowiednia charakteryzacja bohaterów, a także postać samego pisarza wzbudziły podziw i zainteresowanie wśród odbiorców. Czekamy z niecierpliwością na kolejne pozycje literackie.

     • Laboratoria przyszłości

     • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.  Wspólną misją stało się stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

      Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości  Szkoła Podstawowa w Albigowej otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 87 900 zł i  zakupiła wyposażenie techniczne niezbędne do rozwoju umiejętności praktycznych wśród uczniów i młodzieży: filamenty do drukarki 3D, mikrokontroler, stację lutowniczą, statyw z akcesoriami, mikroport z akcesoriami, zestaw oświetlenia do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal do smartfona i aparatu cyfrowego, aparat fotograficzny z akcesoriami, kamerę przenośną cyfrową z akcesoriami, klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami, stoły warsztatowe z taboretami regulowanymi, szafkę narzędziową na pomoce naukowe, pojemniki warsztatowe, skrzynki narzędziowe, wiertarkę stołową, wiertarko-wkrętarki udarowe, pistolety do kleju, gogle przeciwodpryskowe, fartuchy ochronne, zestawy konstrukcyjne do nauki techniki.

      Zakupione wyposażenie będzie użytkowane  na zajęciach z różnych przedmiotów obowiązkowych jak również na zajęciach pozalekcyjnych - kółkach zainteresowań i innych zajęciach dodatkowych. Aparat cyfrowy i kamerę wykorzystamy na wszystkich akademiach i uroczystościach szkolnych oraz do wyeksponowania zajęć, które będziemy umieszczać na szkolnej stronie internetowej. Korzystając z zestawów konstrukcyjnych do nauki techniki uczniowie wykonają ściśle określone projekty edukacyjne, dzięki którym zapoznają się z obsługą takich urządzeń jak: lutownica,  wiertarka i wiertarko-wkrętarka. Uczniowie będą także tworzyć różnorodne konstrukcje z klocków do samodzielnej konstrukcji.

      Mamy nadzieję, że zajęcia z wykorzystaniem wyposażenia otrzymanego w ramach Laboratoriów Przyszłości podniosą atrakcyjność, zwiększając zaangażowanie uczniów w proces nauki. Jako szkoła podstawowa  dzięki Laboratoriom Przyszłości mamy szansę na rozwój  i wsparcie naszych uczniów w kierunku nowych technologii.

      #LaboratoriaPrzyszłości

      #LaboratoriaPrzyszlosci

     • Audycja muzyczna Szkoły Muzycznej Yamaha

     • Dziś w naszej szkole odbyła się pierwsza audycja muzyczna SM Yamaha w roku szkolnym 2022/2023.

      Przebiegała jak zwykle w miłej i pogodnej atmosferze, a prowadzący niezmiennie bardzo ciekawie i z humorem „zaprzyjaźniali” naszych uczniów z różnymi instrumentami muzycznymi. Na spotkaniu można było usłyszeć brzmienie gitary klasycznej i elektrycznej, keyboard oraz perkusję. Dodatkowo uczniowie wysłuchali kilku piosenek w wykonaniu nauczycielki wokalu SM Yamaha. Dzisiejszy występ  bardzo nam się podobał 😊

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • „Witaj szkoło, witaj nasza dobra szkoło, przyjmij nas radośnie, miło i wesoło, bo wracamy wypoczęci i szczęśliwi. Mamy mnóstwo dobrych chęci, wiele siły…”

      Tak śpiewali dziś nasi kochani uczniowie, którzy radośni i zrelaksowani wrócili po wakacjach do szkoły. Życzymy, aby ten rok szkolny był dla nich czasem dociekliwego odkrywania świata w każdym jego wymiarze, a obowiązek szkolny stał się ciekawą i porywającą przygodą.

    • Konkurs języka angielskiego
     • Konkurs języka angielskiego

     • Pod koniec roku szkolnego w naszej szkole zorganizowano konkurs na komiks w języku angielskim. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i zgłosili kilkanaście prac. Oceniano pomysł, poprawność językową oraz wartość artystyczną. Wybór był bardzo trudny, lecz ostatecznie I miejsce zajęła Kinga Kuźniar (kl. VIIa), II miejsce Weronika Cyran (kl. Vb), a III miejsce przypadło Oliwii Wanowicz (kl. Vb). Przyznano również dwa wyróżnienia dla Natalii Skawiny (kl. Vb) oraz Joanny Wrony (kl. VIIb). Gratulujemy! Wybrane prace można obejrzeć i przeczytać na gazetce na I piętrze w budynku dawnego gimnazjum

    • XXIII Ogólnopolski Konkurs Geologiczno - Środowiskowy pod hasłem: ENERGIA DRZEMIĄCA W SKAŁACH
     • XXIII Ogólnopolski Konkurs Geologiczno - Środowiskowy pod hasłem: ENERGIA DRZEMIĄCA W SKAŁACH

     • W tym roku szkolnym XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno - Środowiskowego „Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” odbywała się pod hasłem: ENERGIA DRZEMIĄCA W SKAŁACH. Dwoje uczniów naszej szkoły – Kacper Bytnar oraz Fabiola Kordas -  wzięło udział w  części plastycznej konkursu, która polegała  na przygotowaniu przez ucznia pracy plastycznej o tematyce związanej z energią ukrytą w skałach. Uczeń klasy 6a, Kacper Bytnar, zdobył w finale regionalnym nagrodę sponsorów w kategorii klas 4-6 szkół podstawowych. Gratulujemy!

    • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej pożegnali wczoraj na dwa długie, wakacyjne miesiące mury naszej szkoły. Z radosnymi uśmiechami na twarzach odbierali świadectwa oraz nagrody za wysokie wyniki w nauce i  różnorodne konkursy. A gdy opuścili już szkołę nagle zrobiło się bardzo cicho.. Wracajcie do nas szybko, bo w szkole bez Was, bez Waszego gwaru i śmiechu jest po prostu smutno i pusto. Życzymy Wam wspaniałych wakacji: bezpiecznych, ciekawych, radosnych i pełnych przygód!

       

    • Pożegnanie klas 8
     • Pożegnanie klas 8

     • Nasi Drodzy Absolwenci! Gratulujemy Wam ukończenia Szkoły Podstawowej w Albigowej. Dziś zamyka się pewien etap Waszego życia, czeka Was nowa szkoła, nowi na­uczyciele i koledzy. Życzymy Wam, by każda nowo zawarta przyjaźń okazała się szczera i wierna. Nowi nauczyciele niech będą wyrozumiali i sprawiedliwi. Niech innym będzie dobrze z Wami, a Wam z innymi. Mamy nadzieję, że bę­dziecie wracać myślami do lat szkol­nych i do spędzonych tutaj chwil. Powodzenia…..

    • Pożegnanie w przedszkolu
     • Pożegnanie w przedszkolu

     • Dziś w przedszkolu miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Sześciolatki z grupy „Misie” i „Wiewiórki” żegnały się ze swoimi paniami i młodszymi kolegami, gdyż od września rozpoczną już naukę w szkolnej „Zerówce”. Piękne układy taneczne przeplatane piosenkami i wierszykami bardzo przypadły do gustu zgromadzonej na sali publiczności. Całości dopełniały odpowiednio dobrane stroje, kolorowe rekwizyty i okazjonalna dekoracja. Gromkie  brawa świadczyły o tym, że występ bardzo się podobał. Tak to do edukacji w zerówce dorosły kolejne przedszkolaki….

    • Pożegnanie Oddziału Przedszkolnego
     • Pożegnanie Oddziału Przedszkolnego

     • Piękna część artystyczna na zakończenie edukacji w Oddziale Przedszkolnym w wykonaniu naszych drogich „zerówkowiczów” pokazała, że oni naprawdę są już gotowi na pożegnanie zerówki i pójście do szkoły. W tej uroczystej akademii nie zabrakło także płynących prosto z serca wierszy oraz piosenek dla mamy i taty, gdyż taki był zamysł, aby te dwie uroczystości: „Święto Rodziny” i „Pożegnanie Zerówki” połączyć w jedną wspaniałą imprezę. Zebranych rodziców urzekły skierowane do nich słowa,  zaśpiewane utwory muzyczne oraz skoczne tańce w wykonaniu ich pociech, a także oryginalne prezenty wręczone im na koniec występu. Dodatkowo, wyjątkowe wrażenie na obiorcach części artystycznej wywarła urzekająca, trójwymiarowa dekoracja pełna kolorowych kwiatów.  Brawo dla grupy „0” A i grupy „0”B  oraz dla ich pań 😊

       

    • Piątoklasiści z wizytą u Smoka
     • Piątoklasiści z wizytą u Smoka

     • W czwartek 19 maja klasy piąte wyruszyły do Krakowa. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Ogród Doświadczeń Lema. Mogliśmy samodzielnie wykonywać wiele ciekawych doświadczeń fizycznych. Nauka to nie tylko siedzenie w ławkach, ale również zabawa z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Kolejną atrakcją był spacer Trasą Królewską, zapoznanie się z historią zamku na wawelskim wzgórzu i historią Krakowa, jako stolicy Polski. Wspaniała pogoda, piękne zabytki i przepięknie kwitnące kasztany wokół zamku zachwycały  zwiedzających. Oczywiście obowiązkowym punktem było zakupienie  pamiątek i zrobienie zdjęcia ze Smokiem Wawelskim. Z krakowskiego Rynku udaliśmy się nad Wisłę i spędziliśmy godzinę na statku, podziwiając widoki z jego pokładu. Tu również wysłuchaliśmy historycznych opowieści, ale był to też czas, kiedy można było odpocząć od upału. Po rejsie opuściliśmy centrum Krakowa i dotarliśmy pod Kopiec Kościuszki. Poznaliśmy historię tego charakterystycznego dla  miasta wzniesienia. Wszyscy dzielnie wspięliśmy się na szczyt, aby  stamtąd podziwiać panoramę Krakowa. Po zejściu, obejrzeliśmy wystawę figur woskowych zatytułowaną „Polskie drogi ku wolności”. Był to ostatni punkt programu. Wyruszyliśmy w drogę powrotną, podczas której śmiech i śpiew rozbrzmiewały bez przerwy. Ten wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w naszej pamięci. Już planujemy podróże na przyszły rok szkolny.

    • Chłopcy z Albigowej srebrnymi medalistami lekkoatletycznych mistrzostw województwa podkarpackiego...
     • Chłopcy z Albigowej srebrnymi medalistami lekkoatletycznych mistrzostw województwa podkarpackiego...

     • W minioną środę chłopcy z klas IV brali udział w wojewódzkim finale Igrzysk Dzieci w trójboju lekkoatletycznym (bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową). Zawody odbywały się w Kolbuszowej, brały w nich udział 24 najlepsze szkoły z województwa podkarpackiego. Nasza drużyna w składzie; Michał Wojtyna, Wiktor Kuźniar, Szymon Nawojski, Piotr Trojnar , Filip Patrzałek zajęła II miejsce zyskując tytuł wicemistrza województwa podkarpackiego. Sukcesy lekkoatletyczne naszych uczniów na przestrzeni ostatnich lat sprawiły że są one wizytówką szkoły i świadczą o jej wysokiej pozycji na sportowej mapie województwa.

     • Wycieczka przedszkolaków do Bałtowa...

     • 9 czerwca 2022 r. nasze dzielne przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Bałtowie. Liczne atrakcje jakie oferuje ten kompleks turystyczny sprawiły dzieciom mnóstwo przyjemności w ten słoneczny i ciepły dzień.  Jest to prawdziwe miejsce  ciekawej, wyjątkowej i niepowtarzalnej przygody, o czym świadczą radosne uśmiechy na twarzach naszych przedszkolaków. Nie przestraszyły się nawet goniącego ich tyranozaura 😉

      Na pewno jeszcze tu kiedyś wrócimy…..

    • Klasa 2b świętuje Dzień Mamy i Taty
     • Klasa 2b świętuje Dzień Mamy i Taty

     • Dzień Mamy i Taty to wyjątkowy czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, czas, który mogą spędzić wspólnie, bez pośpiechu, okazując sobie wdzięczność, szacunek i miłość. Uczniowie klasy 2b przygotowali na tę szczególną okazję niezwykły i wyjątkowy program artystyczny, który obfitował w wiele wspaniałych wystąpień recytatorskich, wokalnych i tanecznych. Wszyscy artyści pragnęli zaprezentować się jak najlepiej przed tak sympatyczną widownią, by w ten sposób całym sercem podziękować swoim rodzicom za ogromny dar miłości, dobroci i ciepła rodzinnego. Występom towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z prezentujących się na scenie pociech. Na koniec rodzice zostali obdarowani pięknymi upominkami i zostali poczęstowani smacznym ciasteczkami. Ta miła uroczystość wszystkim uczestnikom sprawiła mnóstwo przyjemności i radości.

    • Fizyka wszędzie styka..... :-)
     • Fizyka wszędzie styka..... :-)

     • Lubicie fizykę i chemię? Nie ???....Po takiej lekcji pokochacie. My wiemy już:

      - co to wodorowa mamba ?

      - jak powstają wiry pierścieniowe ?

      - jak lata balon? 

      - co to kondensacja ?

      - jak wykorzystać hel i ciekły azot?

      Fantastyczny pokaz eksperymentów z przyrody, fizyki oraz chemii pt. Fizyka wszędzie styka.

    • Uroczystość Dnia Mamy i Taty w klasie 2a
     • Uroczystość Dnia Mamy i Taty w klasie 2a

     • Dzień Mamy i Taty to jedno z najpiękniejszych świąt w roku, pełne miłych życzeń będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. Klasa 2a postanowiła w szczególny sposób uczcić tę uroczystość i przygotowała z tej okazji wyjątkową i niepowtarzalną część artystyczną. Dzieci najpiękniej jak potrafiły recytowały wiersze, śpiewały piosenki i prezentowały układy taneczne. Obdarowały także rodziców niezwykłymi upominkami oraz pysznymi ciasteczkami. Uroczystość przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców…

    • Gminny Piknik z okazji Dnia Dziecka w Albigowej
     • Gminny Piknik z okazji Dnia Dziecka w Albigowej

     • Gminny Piknik z okazji Dnia Dziecka w Albigowej przebiegał w miłej atmosferze. Radość na twarzach dzieci świadczy o tym, że świetnie się bawili....dziękujemy organizatorom oraz Radzie Rodziców za przygotowanie takiej wyjątkowej imprezy :-)

    • Komers 2022
     • Komers 2022

     • Tak szybko minęło te 8 lat w szkole podstawowej....niedługo będziecie już absolwentami....

    • XVI Powiatowy Wielki Konkurs Geograficzny
     • XVI Powiatowy Wielki Konkurs Geograficzny

     • 27 maja uczennice klas siódmych i ósmych naszej szkoły wzięły udział w XVI Wielkim Konkursie Geograficznym, który miał miejsce się w I LO w Łańcucie. Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Powiatu Łańcuckiego. W tym roku tematem przewodnim były parki narodowe w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Pienińskiego i Białowieskiego PN. Nasze uczennice zaprezentowały się bardzo dobrze: Julia Szewczyk i Magdalena Maternia zdobyły  III miejsca, Joanna Wrona i Milena Cyprys – II miejsca, natomiast I miejsce zdobyła Gabriela Grodecka!! GRATULUJEMY!!

       

    • Dzień Dziecka w naszym przedszkolu...
     • Dzień Dziecka w naszym przedszkolu...

     • Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, zabawy, upominki, pyszny podwieczorek, dmuchany Psi Patrol, kolorowe balony i wiele innych niespodzianek. To był wspaniały dzień. Gorące podziękowania dla Pana Maksymiliana Michno, Pani Iwony Litwin, Pana Łukasza Bytnara oraz naszej kochanej Rada Rodziców.

    • Spotkanie z dietetykiem
     • Spotkanie z dietetykiem

     • 23 maja uczniowie klas siódmych uczestniczyli w spotkaniu z Panią Dietetyk Magdaleną Pasieczną z Centrum  Dietetycznego Projekt Zdrowie Łańcut. Edukacja żywieniowa młodzieży jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie kształtowanie zdrowych nawyków od najmłodszych lat wpływa na późniejsze wybory żywieniowe. Dlatego w czasie prelekcji omówione zostały zarówno zasady zdrowej, zbilansowanej diety, ale również ogólne zasady zdrowego trybu życia. Spotkanie bardzo się podobało naszym siódmoklasistom.   

    • Dzień Mamy i Taty w grupie "Misie"
     • Dzień Mamy i Taty w grupie "Misie"

     • Przepiękny, wzruszający, pełny ciepła, serdeczności i miłości program z okazji Dnia Mamy i Taty w wykonaniu grupy Misie. Kochani Rodzice - to dla Was, z głębi serca :-)

    • Dzień Mamy i Taty w grupie Wiewiórek
     • Dzień Mamy i Taty w grupie Wiewiórek

     • Tańce, wiersze, życzenia, słodkości ....to wszystko dla kochanych rodziców przygotowała dzisiaj grupa Wiewiórki. Było pięknie. Kochamy Was bardzo. Mamy Cudownych Rodziców. Dziękujemy za wszystko mamo i tato. Wasze pociechy.

    • Wycieczka szkolna do Warszawy...
     • Wycieczka szkolna do Warszawy...

     • W połowie maja uczniowie z klas siódmych i szóstej  uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Warszawy. Podczas trzydniowego pobytu w stolicy młodzież odwiedziła m.in. Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Stare Miasto z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta, Rynek, Barbakan, Pomnik Powstańca, Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza, Łazienki, Powązki,  Muzeum Żołnierzy Wyklętych, taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki oraz Wilanów. Atrakcją dla młodzieży był również przejazd metrem oraz krótki pobyt w centrum handlowym. Znalazł się także czas na odpoczynek oraz integrację młodzieży, co po dwóch latach izolacji spowodowanej pandemią okazało się istotnym aspektem tego wyjazdu. Wycieczka pozostawiła miłe wspomnienia, które będziemy pielęgnować do następnego wyjazdu😉

    • Jak nasi uczniowie dbają o środowisko...
     • Jak nasi uczniowie dbają o środowisko...

     • W dniu dzisiejszym uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej, którzy podczas zbiórki makulatury zebrali jej co najmniej 20 kilogramów, otrzymali z rąk wójta Gminy Łańcut pana Jakuba Czarnoty po trzy karnety na basen w Wysokiej. Po jednym karnecie dostali uczniowie, którzy w bieżącym roku, w okresie od marca do maja uczestniczyli w sprzątaniu lasów i potoków na terenie Albigowej. Uczniowie biorący udział w obu akcjach otrzymali po cztery karnety. Uśmiechy na twarzach naszych uczniów świadczyły o ty, że bardzo się cieszyli z takiej miłej niespodzianki….

    • Audycja Muzyczna SM Yamaha
     • Audycja Muzyczna SM Yamaha

     • Jak zwykle Szkoła Muzyczna Yamaha „zaczarowała nas” podczas cyklicznej Audycji Muzycznej, ostatniej już w bieżącym roku szkolnym. Dziś w roli głównej wystąpiły instrumenty dęte drewniane: klarnet mały, klarnet, saksofon sopranowy, altowy, tenorowy i barytonowy. Było czego posłuchać 😊….zapraszamy do fotorelacji….

     • Powiatowy Konkurs Biologiczno-Ekologiczny

     • W Dniu Ziemi - 22 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Biologiczno – Ekologiczny dla uczniów klas 6 – 8 szkół podstawowych. Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach: wiedzy teoretycznej i plastycznej. Do rywalizacji w części teoretycznej przystąpili również uczniowie naszej szkoły: Kacper Piechowski, Aleksandra Panek, Joanna Wrona oraz Jan Ulman. Uczestnicy zmierzyli się z testem opartym na wybranej wiedzy biologicznej w szkole średniej w zakresie rozszerzonym. Tym większa jest radość z sukcesu naszej reprezentantki Joanny Wrony, która zajęła II miejsce w konkursie. Serdecznie Asi GRATULUJEMY i życzymy kolejnych wygranych w przyszłości

    • I miejsce chłopców i I miejsce dziewcząt w Gminnych Igrzyskach Dzieci
     • I miejsce chłopców i I miejsce dziewcząt w Gminnych Igrzyskach Dzieci

     • I miejsce chłopców i I miejsce dziewcząt w Gminnych Igrzyskach Dzieci w trójboju lekkoatletycznym w Białobrzegach. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem zawodów został Michał Wojtyna, drugie miejsce zajął Szymon Nawojski, a trzecie Wiktor Kuźniar. Wśród dziewcząt trzecia indywidualnie została Zuzanna Grad. Skład zwycięskich drużyn: Katarzyna Trojniar, Gabriela Grad, Zuzanna Grad, Maria Panek, Milena Szpilka, Michał Wojtyna, Filip Patrzałek, Szymon Nawojski, Wiktor Kuźniar, Piotr Trojnar, Józef Śliż. Ogromne gratulacje 😊

    • Szkolne obchody Dnia Wody z PAH
     • Szkolne obchody Dnia Wody z PAH

     • 22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto to zostało ustanowione aby uświadomić wszystkim, jak wielką rolę odgrywa woda i jak ogromne zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

           W tym roku nasza szkoła, podobnie jak tysiące placówek w całej Polsce, nawiązywała współpracę z Polską Akcją Humanitarną (PAH). Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Oszczędzanie wody to za mało”. Dzięki różnorodnym materiałom edukacyjnym otrzymanym od PAH odbyły się ciekawe zajęcia tematyczne. Uczniowie klas 4-8 SP oraz dzieci z oddziału „0B” z przedszkola  aktywnie włączyli się w różnorodne  działania.

           W ramach akcji  zaproszono uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie plastyczno-ekologicznym pt. Woda naszym skarbem.

       

      Zwycięzcami konkursu zostali:

      W kategorii klas 4-6: I miejsce – Weronika Cyran, II miejsce – Filip Patrzałek, III miejsce – Dawid Mokrzycki, Oliwier Szela ;  Wyróżnienia – Wojciech Kuźniar, Kacper Bytnar, Natalia Sagan, Zuzia Grad

        W kategorii klas 7-8: I miejsce – Kinga Kuźniar, II miejsce – Magdalena Maternia, III miejsce – Kacper Szydełko, Franciszek Szpunar;  Wyróżnienia – Joanna Wrona, Miłosz Albigowski, Emilia Domino GRATULUJEMY!!     Uczniowie  otrzymali dyplomy oraz nagrody.

      Udział w akcji  uświadomił uczniom, jak ważne jest globalne działanie oraz jak nasze codzienne wybory konsumenckie wpływają na zużycie i zanieczyszczenie wody.

      Pamiętajmy! To my WSZYSCY jesteśmy  współodpowiedzialni za stan wód  na naszej planecie, i niestety samo  oszczędzanie wody to za mało!

       

    • Nasi uczniowie w konkursie "As Trzecich Klas"
     • Nasi uczniowie w konkursie "As Trzecich Klas"

     • 12 maja uczniowie naszej szkoły,  z klasy III A w składzie: Paweł Harpula, Szymon Reizer i Michał Falger oraz z III B w składzie: Julia Wanowicz i Radosław Kruk, wzięli udział  w matematycznych zmaganiach o tytuł ASA TRZECICH KLAS  - konkursie organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wysokiej. Konkurencja była bardzo duża, ponieważ  do rozwiązywania  trudnych zadań matematycznych przystąpiło aż 34  trzecioklasistów  ze szkół całej gminy.  Tym bardziej cieszy nas trzecie miejsce, które zdobyła Julia  oraz wyróżnienie Szymona. Gratulujemy wiadomości i zapału do nauki matematyki.

    • Dzień Ziemi w naszej szkole
     • Dzień Ziemi w naszej szkole

     • Na całym świecie Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Jest to międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony środowiska, w którym żyjemy oraz całej planety. To święto naszego domu – Ziemi i doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię. Nasza społeczność szkolna również wzięła udział w obchodach Dnia Ziemi, które odbyły się w dniu 11 maja 2022 r. Klasy IV-VII bardzo zaangażowały się w realizację zaplanowanych na ten dzień zadań, do których należało m.in. zbiórka surowców wtórnych, dekoracje klas, wykonanie eko-stroju, czy przygotowanie piosenki lub wiersza o tematyce ekologicznej. Nagrody były wyjątkowe – klasy rywalizowały o możliwość rezygnacji ze sprawdzianu/kartkówki z przedmiotów przyrodniczych w zamian za lekcję w terenie lub spacer J. Wszystkie klasy wykazały się niezwykła kreatywnością. I miejsce zajęły: 5a i 6a, II miejsce – 5b, III miejsce – 4a, 4b oraz 7b. Wszystkim gratulujemy! Pamiętajcie, że o  NASZĄ  PLANETĘ POWINNIŚMY WSZYSCY DBAĆ KAŻDEGO DNIA!!

    • Dzień Strażaka
     • Dzień Strażaka

     • 4 mają obchodzony jest Dzień Strażaka i z tej okazji nasze przedszkolaki odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Albigowej. Złożyły życzenia panom strażakom, a w podzięce strażacy podzielili się z nimi opowiadaniami o swojej trudnej, odpowiedzialnej, ale ciekawej pracy. Dzieci mogły dowiedzieć się dużo o zawodzie strażaka, a także miały okazję zobaczyć i wypróbować sprzęt OSP. Na koniec otrzymaliśmy od strażaków słodkie upominki. Bardzo dziękujemy :-)

       

    • Przedszkolaki w Kolorowym Świecie
     • Przedszkolaki w Kolorowym Świecie

     • W dniu 27.04.2022 roku przedszkolaki z grupy Krasnale, Wiewiórki i Misie zameldowały się na wycieczce w Kolorowym Świecie w Rzeszowie. Zabawa była bardzo udana, radości i wrażeniom nie było końca. Zapraszamy na krótka fotorelację.

    • Spotkanie z przedstawicielami straży pożarnej
     • Spotkanie z przedstawicielami straży pożarnej

     • Dziś, 10.05.2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Albigowej odbyło się spotkanie uczniów klas siódmych i ósmych z przedstawicielami straży pożarnej: prezesem OSP Albigowa Dh Janem Kluzem, Zastępcą Naczelnika OSP Albigowa Dh Maciejem Szpunarem – pracownikiem Lotniskowej Straży Pożarnej w Jasionce, Dh Radosławem Cyprysem – pracownikiem Komendy Powiatowej PSP Łańcut w stopniu st. kapitana oraz Dh Kacprem Jastrzębskim. Zaproszeni goście z zaangażowaniem opowiadali o trudnej i pełnej poświęcenia, ale jakże potrzebnej i wywołującej wdzięczność ludzi pracy strażaka. Pokazywali, że niesienie pomocy potrzebującym jest dla nich ogromną radością, ale i odpowiedzialnością. Może wśród zebranych na spotkaniu uczniów znajdą się tacy, którzy zechcą pójść w ślady naszych dzisiejszych gości.

    • Sukcesy naszych uczniów w Mistrzostwach Powiatu Łańcuckiego w Pływaniu o Puchar Burmistrza Łańcuta
     • Sukcesy naszych uczniów w Mistrzostwach Powiatu Łańcuckiego w Pływaniu o Puchar Burmistrza Łańcuta

     • 16 medali w tym 4 złote, 8 srebrnych i 4 brązowe zdobyli nasi uczniowie w Mistrzostwach Powiatu Łańcuckiego w Pływaniu o Puchar Burmistrza Łańcuta. Zawody odbywały się 28.04 na pływalni MOSiR w Łańcucie. Obok sukcesów indywidualnych udany występ również nasza sztafeta 6x25 zajmując 2 miejsce. Skład medalowej drużyny stanowili: Monika Międlar, Kinga Falger, Milena Kuźniar, Lena Rejman, Martyna Pondel, Weronika Cyran, Gabriela Grad, Izabela Podolec, Jan Ulman.

    • Turniej patriotyczny w oddziale przedszkolnym
     • Turniej patriotyczny w oddziale przedszkolnym

     • W dniu 28.05 dzieci z grupy 0A oraz 0B wzięły udział w turnieju patriotycznym. Dwie drużyny, białych oraz czerwonych, rywalizowały między sobą zdobywając punkty. Konkurencje z którymi przyszło się zmierzyć naszym "zerówkowiczom" to quiz wiedzy o Polsce, smakowanie specjałów kuchni polskiej ze związanymi oczami, poszukiwania strojów ludowych, sprawdzanie znajomości legend polskich oraz wędrówki po Polsce w formie toru przeszkód. Nasi zawodnicy wykazali się dużą wiedzą oraz sprytem, a po wyrównanej walce turniej zwyciężyła drużyna czerwonych ;-)

    • Pola nadziei…
     • Pola nadziei…

     • W tym roku ponownie ruszyła ogólnopolska akcja Pola Nadziei. Inicjatywa ta ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie dla organizacji, które tą opiekę zapewniają. Na Podkarpaciu działamy na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Dzięki ciężkiej pracy Wolontariuszy nasza szkoła również dołożyła swoją cegiełkę.

      Zapraszamy do fotorelacji.

    • Wycieczka integracyjna Szkolnego Koła Wolontariatu
     • Wycieczka integracyjna Szkolnego Koła Wolontariatu

     • Wolontariat, to nie tylko bezinteresowna i wymagająca sporego zaangażowania pomoc na rzecz innych, to również miłe towarzystwo i ciekawy sposób spędzania wolnego czasu. Końcem kwietnia nasi pracowici Wolontariusze wraz ze swoimi opiekunami wybrali się na wycieczkę integracyjną do Rzeszowie. Odwiedzili kino Helios i kręgielnię Galaktyka.

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
   • +48 17 2267191
   • 37 – 122 Albigowa 489 woj. podkarpackie Poland
   • 815-181-06-75
   • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
 • Galeria zdjęć

   brak danych