• Przedstawienie Jasełkowe w naszej szkole

     • „Święty czas, to radosny czas, zobacz ile serca jest w nas….”

      Piękne kolędy popłynęły dziś na przedstawieniu Jasełkowym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Albigowej. Jak co roku wszystkim udzielił się świąteczny nastrój i radosna atmosfera. Nasi uczniowie zaprezentowali na scenie prawdziwe talenty aktorskie i wokalne. Na zakończenie przedstawienia przy akompaniamencie pana Dyrektora Adama Hoły cała szkoła zaśpiewała kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

     • Zbiórka karmy zakończona sukcesem!

     • Na początku grudnia klasy czwarte odwiedziły rzeszowskie schronisko Kundelek i przekazały zebraną przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej karmę dla podopiecznych schroniska. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i ich rodzicom za udział w akcji zbiórki karmy. Okazuje się, że tym razem pomożemy także innym schroniskom i psom na Ukrainie. 

     • Szlachetna kawiarenka

     • Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach Szlachetnej kawiarenki pozwoliła nam po raz kolejny wspomóc dzieci w potrzebie. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom przygotowującym świąteczne wypieki i ozdoby. Podziękowania kierujemy również do rodziców, którzy chcieli wspomóc ten szczytny cel poprzez zakup słodkości i ozdób.

     • Idą Święta.....

     • Coraz bliżej święta i nasza szkoła jak zwykle w tym okresie została pięknie udekorowana. Miło przebywa się w klasach i spaceruje korytarzami, na których panuje tak świąteczna atmosfera…..zobaczcie sami….

     • Pieczenie pierników - tradycja Świąt Bożego Narodzenia

     • W naszej szkole zapachniało już świętami...i w przenośni i dosłownie. W powietrzu unosi się zapach cynamonu, miodu i przypraw korzennych. Na warsztatach kulinarnych nasi młodsi uczniowie piekli świąteczne pierniki. Dzieci samodzielnie wałkowały ciasto, wykrawały kształty ciasteczek i ozdabiały według własnego pomysłu. Radość była wielka i pojemniczki pełne ciasteczek. Dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za pomoc w pielęgnowaniu świątecznych tradycji:-)

     • Jeszcze jedna wycieczka w ramach programu "Poznaj Polskę"

     • W listopadzie uczniowie klas piątych naszej szkoły uczestniczyli w dwudniowym wyjeździe w Góry Świętokrzyskie. Wycieczka zrealizowana została w ramach jesiennej edycji programu wdrażanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Pierwszy dzień wycieczki rozpoczął się od spaceru po ruinach królewskiego zamku w Chęcinach, wzniesionego na przełomie XIII i XIV wieku. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom historię tego miejsca oraz różne ciekawostki i legendy z nim związane. Kolejną atrakcją w pierwszym dniu wyjazdu było Centrum Nauki Leonardo da  Vinci. Podstawową część ekspozycji stanowiły w  nim konstrukcje renesansowego geniusza. Bardzo interesująca była też wystawa, której tematem był organizm ludzki –  wykonując różne zadania uczniowie mieli możliwość poznania w jaki sposób funkcjonuje ludzkie ciało. W drugim dniu wycieczki uczestnicy udali się do Nowej Słupi, skąd ścieżką przyrodniczą przeszli na Święty Krzyż, zapoznając się po drodze z historią Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Ze znajdującego się w parku tarasu widokowego można było podziwiać Gołoborze, które jest symbolem pasma ŁysogórNa szczycie góry do dzisiaj znajduje się najstarsze w Polsce Sanktuarium Relikwii Świętego Krzyża, które także było jednym z punktów programu wycieczki. Następnie odbył się spacer Szlakiem Królewskim i przejazd do zwiedzania Krzemionek Opatowskich. Uczniowie mogli obejrzeć tam wystawę multimedialną związaną z życiem naszych przodków w okresie neolitu oraz zwiedzić unikalną na skalę światową, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO neolityczną kopalnię krzemienia pasiastego. To była naprawdę udana wycieczka.

     • Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców

     • W sobotę 3.12.2022 r. w Kraczkowej odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców (kl. VII i VIII). W zawodach brało udział 6 drużyn -  z Kosiny, Głuchowa, Kraczkowej, Cierpisza, Handzlówki i Albigowej. Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy z naszej szkoły. Wygrywając wszystkie swoje mecze zostali Mistrzami Gminy Łańcut i będą reprezentować ją na zawodach powiatowych.

      Miłosz Dziuk otrzymał indywidualne wyróżnienie dla Najlepszego Zawodnika Turnieju, natomiast Szymon Bartman odebrał statuetkę za zdobycie największej ilości bramek.

      Skład zwycięskiej drużyny: Marcel Kuźniar, Miłosz Dziuk, Miłosz Kuźniar, Marcin Tarała, Szymon Bartman, Maksymilian Musz, Dawid Mokrzycki, Bartosz Furman, Kacper Piechowski.

     • Wyjazd na spektakl do MDK w Łańcucie

     • 5 grudnia 2022 r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spektaklu pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy” w MDK w Łańcucie. Mali widzowie z zainteresowaniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala oraz Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu naszym „Zerówkowiczom”. Ciekawa i mądra fabuła, efektowne stroje, oprawa wizualna, wpadające w ucho piosenki i zaskakujące efekty świetlne sprawiły, że dzieci nie mogły oderwać oczu od występujących na scenie aktorów. Wyjazd na ten spektakl to był „strzał w dziesiątkę”

     • Pan Górnik w oddziałach przedszkolnych

     • Chcąc przybliżyć naszym uczniom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni zaprosiliśmy do oddziałów przedszkolnych pana górnika, który obrazowo opowiadał jak ciężka i niebezpieczna jest taka praca. Opowieść swoją wzbogacał on licznymi rekwizytami, które wzbudzały niemałe zainteresowanie u słuchaczy. Na koniec obie grupy, 0 A i 0 B zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z panem górnikiem w charakterystycznych czapkach zwanych "czako".

     • Pełna zadumy lekcja historii

     • W dniu 1.12.2022 roku uczniowie klas ósmych naszej szkoły odwiedzili Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Tematyka tutejszej ekspozycji ściśle koreluje z zagadnieniami poruszanymi aktualnie na lekcjach historii. Możliwość „przeniesienia się w czasie” i wejścia do zrekonstruowanego domu państwa Ulmów, poznanie pasji pana Józefa, obejrzenie zdjęć jego szczęśliwej rodziny, wysłuchanie opowieści pani przewodnik o tragicznych losach ludności żydowskiej podczas wojny i o heroizmie Polaków, którzy mieli odwagę wyciągnąć pomocną rękę do ludzi skazanych za zagładę z narażeniem nie tylko własnego, ale wszystkich domowników życia robi ogromne wrażenie.

      Rodzi się też pytanie „A jak ja bym się zachował/a w podobnej sytuacji?” Czasy w których żyjemy są niby inne, ale w jakiś sposób podobne. Pani przewodnik wiele razy zwracała się do młodzieży aby pamiętali, że nie jest ważne co się ma, ale jakim jest się człowiekiem.

      Nasz wyjazd zakończyliśmy zapaleniem znicza na grobie rodziny Ulmów na miejscowym cmentarzu. Pamiętamy.

     • Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej – III miejsce dziewcząt z Albigowej

     • W sobotę 26 listopada 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kraczkowej rozegrano gminny turniej piłki ręcznej klas VII i VIII. W rywalizacji uczestniczyły dziewczęta z Albigowej, Głuchowa, Kosiny i Kraczkowej. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta zajęły w tym turnieju III miejsce otrzymując dyplom i puchar.

      Najlepszą zawodniczką rozgrywek została wybrana nasza reprezentantka Milena Kuźniar.

      Dziewczęta wystąpiły w składzie: Falger Kinga, Kusz Marlena, Kuźniar Kinga, Kuźniar Milena, Molendowska Emilia, Panek Aleksandra, Puchała Iga, Wrona Joanna, Wróbel Kamila i Zembroń Maja.

      Gratulacje !

     • Szkoły Pełne Talentów

     • Dziękujemy pięknie naszym uczniom oraz ich rodzicom za włączenie się w akcję Lidla „Szkoły Pełne Talentów”. Dzięki Wam zebraliśmy 1233 TALENCIAKI i otrzymaliśmy dla szkoły przenośny zestaw nagłośnieniowy Bluetooth MEDION LIFE. Bardzo się z tego cieszymy i z pewnością wykorzystamy go w pracy z uczniami 😊

     • Wizyta Świętego Mikołaja

     • Uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej odwiedził dziś Święty Mikołaj. Od rana razem ze swoimi pomocnikami pilnie sprawdzał, kto był w mijającym roku grzeczny, uczynny i miły, a potem rozdawał słodkie niespodzianki. Dziękujemy Ci święty Mikołaju i zapraszamy za rok 😊

     • Mikołaj w Oddziale Przedszkolnym

     • W oddziale przedszkolnym nadszedł długo oczekiwany dzień spotkania z Mikołajem. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością czekały na tego wyjątkowego gościa. Przedszkolaki przywitały Mikołaja wierszykiem, zaśpiewały dla niego piosenki i zatańczyły, a Mikołaj wręczył dzieciom prezenty i zapewnił, że w przyszłym roku znowu do nich przyjdzie ;-)

     • Zerówkowicze w Domu Seniora "Złoty Liść"

     • W ubiegłym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły pensjonariuszy domu seniora "Złoty Liść". Zaprezentowały program artystyczny o tematyce patriotycznej, ale też zatańczyły i zaśpiewały piosenki o Mikołaju. Były wspólne zdjęcia i słodkie upominki. To piękny symbol pielęgnowania relacji międzypokoleniowych.

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • W piątek, 25 listopada 2022 r. w Zerówce obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na dzieci czekało wiele atrakcji: poznały historię tego święta, bawiły się przy piosenkach, pokonały misiowy tor przeszkód, rozwiązywały zagadki, wykonały pracę plastyczne - zostały przyjaciółmi pluszowego misia. Dzieci były szczesliwe gdyż misie towarzyszyły im nawet w czasie obiadu na naszej stołówce. Wspólnie przyznały, że miś jest najlepszym przyjacielem.

     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Sztuka Emocji" - smutek

     • Przedszkolaki z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego zrealizowały kolejne zadanie związane z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym ,,Sztuka Emocji". W bieżącym miesiącu dzieci miały zmierzyć się z emocją jaką jest smutek. Zajęcia zapoczątkowało opowiadanie pt: ,,Po deszczu zawsze wychodzi słońce'', które pochodzi z projektu: ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury''. Następnie użyliśmy metody aktywizującej jaką jest ,,burza mózgów'', gdzie każde dziecko opowiadało z czym kojarzy mu się smutek. Przedszkolaki doszły do wniosku, że każda emocja jest ważna w życiu człowieka - nawet ta postrzegana negatywnie, gdyż dzięki niej wiemy czym jest radość. Zakończeniem naszych zajęć było przedstawienie SMUTKU za pomocą MALARSTWA przy akompaniamencie nostalgicznej muzyki.

       

     • Nasi uczniowie mistrzami gminy w piłce koszykowej

     • W minioną sobotę, 19 listopada 2022 r., Szkoła Podstawowa w Albigowej gościła uczestników Szkolnych Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców (kl. V i VI). W wyniku sportowej rywalizacji mistrzem Gminy zostali młodzi koszykarze z Albigowej odnosząc komplet zwycięstw z drużynami z Kraczkowej , Soniny i Wysokiej. W nagrodę otrzymali okazały puchar, pamiątkowe medale oraz prawo występu na zawodach powiatowych. Najlepszym zawodnikiem zawodów został Sławomir Litwin

      W składzie drużyny z Albigowej wystąpili: Michał Wojtyna, Wiktor Wróbel, Filip Patrzałek, Oliwier Filar, Szymon Ulman, Jan Kuźniar, Sławomir Litwin, Błażej Kuźniar, Miłosz Grodecki, Filip Jastrzębski, Alan Madej, Adam Jachym.

     • Konkurs "Góry - moja pasja"

     • Nasza uczennica Anna Piekutowska zajęła III miejsce w konkursie „Góry – moja pasja” w kategorii klas IV – VI zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łańcucie. Gratulujemy 😊

     • Dzień Kredki

     • Dzisiaj 22.XI. Zerókowicze obchodzili "Dzień Kredki". Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli. Uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Z tej okazji odbyły się zabawy z kredkami w roli głównej. Dzieci oglądały film "Jak powstają kredki", bawiły się przy piosence "kolorowe kredki", brały udział w zawodach, konkursach.Tworzyły zbiory, przeliczały. A kolorowe kredki, pastele w ich rękach wyczarowały piękne, barwne obrazki.

     • Międzynarodowy Dzień Jeża w Zerówce

     • Międzynarodowy Dzień Jeża -"święto kłujących ssaków". Zajęcia zaczęliśmy od poszerzania wiedzy na temat sposobu życia w naturalnym środowisku, zagadek. Wesoło bawiliśmy się, dzieci wykonały smacznego " owocowego jeża" i piękne prace.

     • Kolejna audycja muzyczna Szkoły Muzycznej Yamaha

     • Dziś, 21 listopada 2022 r., nauczyciele Szkoły Muzyczna Yamaha podczas swojej lekcji umuzykalniającej przybliżyli uczniom sztukę muzyczną poprzez prezentację wybranych instrumentów strunowych – smyczkowych i szarpanych. Dzieciom szczególnie spodobał się taniec słonia wykonany na kontrabasie techniką pizzicato. Ogromne wrażenie zrobił na nich także kontrabas elektryczny, którego wygląd był dla uczniów zaskakujący. Następnie gość dzisiejszego spotkania – pan Bartłomiej Skiba zagrał na wiolonczeli „Odę do radości”. Chłopców szczególnie jednak urzekły gitary basowe – elektryczna i akustyczna. Nasi uczniowie mogli dziś także sami spróbować swoich sił w graniu na instrumentach strunowych. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejną audycję muzyczną.

     • Podsumowanie akcji "Herbatka dla Seniora"

     • W czwartkowe przedpołudnie uczniowie klas III b i III a udali się do domu Seniora ,,Złoty liść opieki” w Albigowej jako przedstawiciele całej społeczności szkolnej w ramach akcji ,,Herbatka dla Seniora”, aby przekazać zebrane herbatki i wykonane własnoręcznie laurki. Dzieci miały okazję bliżej poznać i obejrzeć miejsce, w którym mieszkają podopieczni placówki. Cała akcja ,,Herbatka dla Seniora”, jak również wizyta w Domu Opieki miała na celu uwrażliwienie dzieci na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących. Seniorzy również nie pozostali nam dłużni, obdarowali wszystkich uczniów szkoły słodkościami, za które bardzo serdecznie dziękujemy.

     • Obchody Święta Niepodległości w Zerówce

     •  

      W dniu 10.11.2022r. obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystość poprzedziły przygotowania: wykonanie kotylionów, flag, nauka wierszy, tańców i piosenek. Dzieci oglądały film edukacyjny "Karolek i Narodowe Święto Niepodległości"Głównym celem tych zajęć i uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień ten przeżyliśmy dumnie z uśmiechem na twarzy. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w pielęgnowaniu patriotyzmu.

      https://youtu.be/3d3a0MOXqVI

      https://youtu.be/gOXqh_FeZMM

      Filmiki oraz zdjęcia z tej uroczystości zostały wykonane z wykorzystaniem aparatu cyfrowego oraz kamery cyfrowej z programu Laboratoria Przyszłości.

       

      #LaboratoriaPrzyszlosci

      #LaboratoriaPrzyszłości

       

     • Poznaj Polskę - wycieczka do Zakopanego

     • W dniach 17-19 października klasa VIII a brała udział w wycieczce do Zakopanego w ramach programu „Poznaj Polskę” . Dzięki finansowemu wsparci z Ministerstwa Edukacji i Nauki (80%) oraz środkom z Gminy Łańcut ( 20%) na wycieczkę pojechali wszyscy uczniowie wspomnianej klasy.

      Od pierwszego dnia  uczestnikom wycieczki towarzyszyła wspaniała pogoda. Błękitne niebo oraz wysokie temperatury sprzyjały aktywności na świeżym powietrzu. Pierwszy przystanek na trasie to Stary Sącz, następnie Szczawnica – piękne jesienne klimaty na pieszej wycieczce Wąwozem Homole oraz rowerowa przejażdżka trasą wzdłuż Dunajca, do Czerwonego Klasztoru.

      Drugi dzień to Willa Atama, następnie wędrówka Doliną Kościeliską, wspinaczka w Wąwozie Kraków, przejście przez Smoczą Jamę i dalej doliną Kościeliską do schroniska na Hali Ornak. Po południu piękne widoki z Bahledówki a wieczorem relaks na basenach termalnych i wspólne ognisko.

      Ostatni dzień to Zakopane  - cmentarz na Pęksowym Brzysku, Gubałówka, Muzeum Tatrzańskie, oraz Krupówki. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki odwiedzili  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach .

      Wspaniały jesienny klimat polskich gór, niezwykłe historie związane z odwiedzanymi miejscami a także nieocenione towarzystwo koleżanek i kolegów z klasy pozwalają przypuszczać że wyjazd ten pozostanie na dłużej w pamięci uczestników tej wycieczki ;)

     • Pasowanie na ucznia klasy I

     • W dniu dzisiejszym,  14 listopada 2022 r. uczniowie klasy I a i I b zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym pierwszoklasistów, w którym nie zabrakło wierszy, piosenek i tańca.

      Dzieci bez wyjątku udowodniły, że zasługują na to, by stać się prawdziwymi uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej. Następnie odbyło się ślubowanie, a po nim pan dyrektor Adam Hoły dokonał aktu pasowania na ucznia, dotykając dużym ołówkiem ramienia każdego pierwszoklasisty. Podczas uroczystości uczniowie otrzymali upominki od Rady Rodziców i wychowawców oraz bidony od Wójta Gminy Łańcut. To było radosne i bardzo wzruszające wydarzenie zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców oraz zgromadzonych na uroczystości pozostałych gości.

     • Poznaj Polskę” – Wycieczka klasy VIII B i VII A do Wrocławia

     • W ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”, uczniowie klasy ósmej i siódmej  wyjechali w dniach 24-26 października 2022 r. na  wycieczkę do Wrocławia.

      „Poznaj Polskę” to przedsięwzięcie mające na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Wycieczki dofinansowane są w 80% z funduszu ministerialnego, a 20% to wkład własny zapewniony przez organ prowadzący lub wpłaty rodziców.

      W ramach dotacji uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z wybranymi  miejscami stolicy województwa dolnośląskiego.

      Jak przedstawiał się program wycieczki?

      Dzień I

      Wrocław przywitał nas piękną jesienną pogodą. Zwiedzamy Zespół Historycznego Centrum: drugi co do wielkości Rynek w Polsce, kamieniczki renesansowe, barokowe, Pręgież, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Uniwersytet Wrocławski  z Aulą Leopoldyńską i Wieżą Matematyczną, Most Piaskowy – najstarszy we Wrocławiu, Most Tumski.

      Następnie udajemy się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego – nazywanego oazą piękna i spokoju. To „żywe muzeum” z jedną z największych na świecie kolekcji subtropikalnych i tropikalnych roślin wodnych i błotnych oraz 29 pomnikami przyrody.

      Dzień II

      Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w najchętniej odwiedzanym w Polsce Wrocławskim Zoo oraz Afrykarium.

      Ogród zoologiczny ZOO Wrocław może poszczycić się największą liczbą zwierząt w Polsce oraz największą liczbą ich gatunków. Spacer po zoo był dla nas ciekawą lekcją przyrody, podobnie jak wizyta w Afrykarium, gdzie mogliśmy podziwiać unikatowy na skalę światową kompleks Czarnego Lądu.

      Kolejnym punktem dnia było zwiedzanie Hali Stulecia, uznanej za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO.

      Dzień zakończyliśmy wspaniałą lekcja historii, zwiedzając monumentalny obraz - Panoramę Racławicką.

      Dzień III

      W ostatnim dniu naszej wizyty we Wrocławiu mogliśmy podziwiać panoramę miasta z 49 piętra Sky Tower oraz obejrzeliśmy wspaniałą makietę tętniącego życiem Dolnego Śląska w miniaturze, czyli odwiedziliśmy Kolejkowo - największą w Polsce makietę kolejową.

      Przed wyjazdem odwiedziliśmy jeszcze Stadion Śląski, gdzie mogliśmy poczuć atmosferę dużych wydarzeń sportowych.

      Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń, mając nadzieję, że kiedyś ponownie odwiedzimy piękne miasto Wrocław.

     • Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce – II miejsce dziewcząt z Albigowej

     • Zespół Szkolno–Przedszkolny w Albigowej był w tym roku gospodarzem Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt, które odbyły się 29 października. W turnieju wzięły udział drużyny z sześciu szkół gminy: Handzlówki, Głuchowa, Kosiny, Soniny, Wysokiej i Albigowej.

      Dziewczęta z Albigowej zajęły II miejsce w ulegając w finale zwyciężczyniom zawodów -  dziewczętom z Wysokiej 28:22.

      Najlepiej rzucającą zawodniczką zawodów została nasza uczennica Emilia Molendowska.

      Szkołę reprezentowały: Natalia Blajer, Emilia Domino, Kinga Falger,  Marlena Kusz, Kinga Kuźniar, Milena Kuźniar, Wiktoria Lech, Emilia Molendowska, Aleksandra Panek, Kamila Wróbel i Maja Zembroń.

      Zawody przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze, po zakończonych zmaganiach sportowych zawodniczki i kibice zatańczyli wspólnie „Belgijkę” i ulubione tańce dyskotekowe.

      Gratulacje ambitnej postawy dla młodych zawodniczek :-)

     • Wyjątkowa uroczystość w naszej szkole

     • Piękna akademia z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości połączona z wmurowaniem Aktu Erekcyjnego Upamiętniającego Budowę Publicznego Przedszkola w Albigowej stała się dziś udziałem całej naszej szkolnej społeczności. Dziękujemy znamienitym gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na tej podniosłej oraz ważnej uroczystości i podpisali akt erekcyjny pod budowę przedszkola. Niech ten nowo zbudowany obiekt, wzniesiony ze szczytnej inicjatywy społeczności lokalnej oraz Rady i Wójta Gminy Łańcut, dla dobra i wszechstronnego rozwoju najmłodszego pokolenia naszych mieszkańców jak najlepiej służy wszystkim, którzy będą z niego korzystać.

     • Bijemy rekord w czytaniu na przerwie #przerwanaczytanie

     • W październiku nasza szkoła wzięła udział w biciu rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie to odbyło się w ramach III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak ważnej akcji promującej czytelnictwo od najmłodszych przedszkolaków po najstarszą młodzież. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zapraszamy do fotorelacji :-)

     • Dzień Postaci z Bajek w Oddziałach Przedszkolnych

     • Dnia 04.11.2022 w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych przebrały się za swoich bajkowych ulubieńców. Podczas "Bajkowego balu" przedszkolaki z obydwu grup wspólnie bawiły się do wesołych dziecięcych przebojów. Były konkursy, quizy oraz zabawy ruchowe a to wszystko w radosnej atmosferze i świetnych humorach

     • Akcja charytatywna "Pola Nadziei"

     • W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła dołączyła do akcji charytatywnej „Pola Nadziei” organizowanej przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla dzieci. Inicjatywa ta ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie organizacji, które tą opiekę zapewniają. Żonkile są symbolem nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej, dlatego uczniowie klasy 1a oraz 3b przynieśli do szkoły cebulki żonkili i z pomocą pani pedagog posadzili je w szkolnym ogródku. Na wiosnę, kiedy kwiaty zakwitną zostaną ścięte i rozprowadzone za symboliczne datki, które w całości zostaną przekazane na rzecz Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie.

     • "Tam moja Ojczyzna, gdzie groby moich przodków"

     • Wizyta młodzieży ze Szkolnego Koła Wolontariatu na cmentarzu. Uczniowie zebrali liście, umyli nagrobek, sprzątnęli zużyte znicze, ozdobili grób chryzantemą. W akcję włączyli się też uczniowie klasy 3a zapalając przyniesione przez siebie znicze. W ten sposób przygotowaliśmy na Dzień Wszystkich Świętych grób Żołnierza Wojska Polskiego.

     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Sztuka Emocji"

     • Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Sztuka Emocji", który ma na celu skierować uwagę i działania nauczycieli oraz dzieci w obszar emocji wykorzystując do tego sztukę pod jej wszelkimi postaciami. Każdemu miesiącowi przypisana jest emocja, którą należy przedstawić za pomocą danej dziedziny sztuki. W październiku przedszkolaki przedstawiły RADOŚĆ poprzez TANIEC...

     • Zakończenie akcji "Herbatka dla Seniora"

     • Zakończyliśmy akcję ,,Herbatka dla Seniora". Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę piękną inicjatywę, okazali życzliwość i otworzyli swoje serca na potrzeby drugiego człowieka. Herbatki w najbliższym czasie zostaną przekazane seniorom :-)

     • Wycieczka do Rezerwatu "Husówka"

     • Korzystając z pięknych uroków jesieni klasy trzecie wybrały się do Rezerwatu ,,Husówka” na niezwykłą lekcję przyrody. Uczniowie korzystając z ogromnej wiedzy Pana leśniczego podsumowali i poszerzyli wiadomości dotyczące lasu. Dzieci nie tylko wspaniale się bawiły, ale przede wszystkim miały okazję uczestniczyć w żywej lekcji przyrody, która na długo pozostanie w ich pamięci.

     • Jak w Bullerbyn

     • "Dzieci z Bullerbyn" to opowieść napisana przez popularną szwedzką pisarkę dziecięcą Astrid Lindgren. Książka opisuje życie sześciorga dzieci z malutkiej szwedzkiej wnioski Bullerbyn. Poznajemy ich codzienne życie, widzimy jakie mają obowiązki domowe, w jaki sposób pomagają rodzicom, jak uczą się w szkole i opiekują zwierzętami. Autorka poświęciła też wiele miejsca wesołym i oryginalnym zabawom dzieci. Uczniowie klasy 3 a świetnie się bawili wykonując makietę Bullerbyn - zobaczcie sami :-).

      Do wykonania makiety uczniowie wykorzystali pistolety do kleju na gorąco otrzymane przez szkołę w ramach Laboratoriów Przyszłości:

      #LaboratoriaPrzyszlosci

      #LaboratoriaPrzyszłości

       

     • Dzień Ziemniaka w Przedszkolu

     • 25.10.2022 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Ziemniaka. Dzieci poznały budowę kartofla oraz potrawy które można z nich zrobić. Wykonały jeżyki z ziemniaków i wzięły udział w różnych konkurencjach. Miały okazję zjeść przygotowanego przez panie kucharki pieczonego ziemniaka. Również podczas obiadu nie zabrakło tego warzywa Realizowaliśmy podczas tych zajęć innowację pedagogiczną "Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy" wysłuchując opowiadania pt."O Wrobelku Elemelku, ziemniaku i bąbelku". Zapraszamy do krótkiej fotorelacji

     • Sztafetowe Biegi Przełajowe

     • Dnia 13 października 2022 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w finale powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody były bardzo wyczerpujące, ale nasi  młodzi sportowcy poradzili sobie znakomicie, zdobywając dwa II miejsca w kategorii chłopców i dziewcząt w grupie młodzieży. Dziewczęta klas IV - VI uplasowały się na II miejscu a chłopcy tej samej grupy wiekowej na III miejscu.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy 😊

     • PRZERWA NA CZYTANIE

     • Nasza Szkoła bierze udział w III MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Akcja realizowana jest w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". 
      Fotorelacja naszej akcji już wkrótce 😉

     • Nasza szkoła w akcji "Światełko pamięci dla Łyczakowa

     • Już kolejny raz nasza szkoła bierze udział w akcji "Światełko Pamięci dla Łyczakowa" Dodatkowo w tym roku w związku z trwającą na Ukrainie wojną, znicze będzie można zapalić na grobach ukraińskich żołnierzy, którzy w niej zginęli, a są pochowani między innymi na Cmentarzu Łyczakowskim. Dziękujemy wszystkim. Zdjęcia z finału akcji TVP3 Rzeszów.

     • Światełko Pamięci dla Łyczakowa

     • Trwa akcja Światełko Pamięci dla Łyczakowa, organizatorami zbiórki są dziennikarze Polskiego Radia Lwów i Konsulatu RP we Lwowie. Na Podkarpaciu akcją koordynuje TVP 3 Rzeszów.
      Światełka Pamięci zapłoną 1 listopada  na Cmentarzach: Łyczakowskim, Orląt i Janowskim we Lwowie, ale także na polskich grobach w Mościskach, Strzelczyskach, Pnikucie i Jaworowie.
      Ideą akcji jest upamiętnienie polskich pochówków za wschodnią granicą.

      W tym roku w związku z trwającą na Ukrainie wojną, chcemy też zawieźć za wschodnią granicę znicze, które będzie można zapalić na grobach ukraińskich żołnierzy, którzy w niej zginęli, a są pochowani między innymi na Cmentarzu Łyczakowskim (czytamy na str. TVP 3).

      Bardzo gorąco zachęcam uczniów do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji.
      Znicze przynosimy do pokoju pedagoga do dnia 20 października (czwartek).

     • Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Lekkoatletyce

     • Pod koniec września  odbyły się w Kolbuszowej Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Lekkoatletyce.  Jest to najwyższy etap zawodów indywidualnych i skupia najlepszych zawodników na Podkarpaciu. Wydarzenie to zgromadziło około 500 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów. Srebrny medal w rywalizacji oszczepników zdobył Miłosz Dziuk z klasy 8a, a jego kolega Marcel Kuźniar wywalczył medal brązowy. Bardzo dobre – piąte miejsce w rywalizacji skoczków w dal zajął Maksymilian Musz, również z kl 8a. Milena Kuźniar została sklasyfikowana na 6 miejscu wśród oszczepniczek.

      Całej drużynie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

      Powodzenia!

     • Konkurs "Policz śliwki w słoiku" rozstrzygnięty

     • Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Policz śliwki w słoiku” został rozstrzygnięty!

      W szacowaniu ilości śliwek wzięło udział ponad 150 uczniów naszej szkoły.

      Pięciu uczniów było najbliżej poszukiwanej liczby śliwek, nagrody oraz książki zostały wręczone: Kasi Rajzer, Szymonowi Czarnocie, Szymonowi Reizerowi, Szymonowi Matłokowi, Filipowi Wojtynie i Zuzi Litwin. Gratulujemy

      Ps. A śliwek w słoiku było 56.

     • Teatr "Skrzat" w naszym Przedszkolu

     • W naszym przedszkolu zawitał teatr „SKRZAT” z Krakowa z przedstawieniem pt.: „O Krasnalku, Babci i kolorowych kulkach". Poznaliśmy w nim krasnala, który martwił się nadchodzącą jesienią, gdyż nie miał ciepłego ubranka. Na szczęście w bajce była babcia Danuta, która zrobiła mu sweterek na drutach. Bajka była zabawna i pełna humoru, a dobrą zabawę zapewniły m.in. wesołe postaci wspomnianej już babci Danuty i krasnala oraz kota psotnika, zajączka i myszki. Dzieci aktywnie uczestniczyły w prezentowanej sztuce, żywo reagowały na pojawiających się nowych bohaterów. Podczas przedstawienia panowała atmosfera pełna radości, śmiechu oraz zabawnych zdarzeń. Opowieść przeniosła dzieci w świat beztroskiej zabawy.

     • Światowy Dzień Poczty w Oddziale Przedszkolnym

     • W Światowy Dzień Poczty (10 października) - dzieci poznały pochodzenie i symbol poczty - trąbkę. Prześledziły drogę listu od nadawcy do adresata, ciekawostki dotyczące poczty, nowe pojęcia (np. awizo, skrytka, skrzynka pocztowa itp.). Z zaciekawieniem oglądały znaczki, by zaprojektować własny i wykonały kopertę. Z radością bawiły się przy piosence "Listonosz" wcielając w rolę listonosza doręczającego listy kolegom i koleżankom. Mimo dominacji poczty elektronicznej, chcemy zaszczepić i podtrzymać tradycję pisania listów.

     • Powiatowe zawody lekkoatletyczne

     • Liczna grupa uczniów reprezentowała naszą szkołę w Finale Powiatowym Indywidualnych Mistrzostw SZS w Lekkoatletyce. Wielu uczniów zajęło miejsca na podium, ale postawa wszystkich reprezentantów zasługuje na pochwałę.

      W sportowych zmaganiach wzięli udział:                                            

      Igrzyska Dzieci (kl. IV-VI)

      Dziewczęta: Cyran Weronika (I miejsce – bieg na 60 m), Podolec Izabela (I miejsce – rzut piłeczką palantową), Pondel Katarzyna (III miejsce – skok w dal), Stropek Rozalia (III miejsce – bieg na 600 m), Ulman Kinga (II miejsce – skok w dal).

      Chłopcy:  Kuźniar Jan (bieg na 60 m), Nawojski Szymon (rzut piłeczką palantową), Patrzałek Filip (I miejsce – rzut piłeczką palantową), Litwin Sławomir (bieg na 1000 m), Trojnar Piotr  (III miejsce  - bieg 60 m), Wojtyna Michał (II miejsce – skok w dal).

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej (kl. VII – VIII)  

      Dziewczęta: Falger Kinga (III miejsce – skok w dal), Kusz Marlena (miejsce – bieg na 100 m), Kuźniar Kinga (I miejsce bieg na 300 m), Kuźniar Milena (I miejsce – rzut oszczepem), Molendowska Emilia (II miejsce – rzut oszczepem), Nawojska Julia (bieg na 600 m), Pondel Julia (III miejsce – bieg na 100 m), Sagan Natalia (skok w dal), Zembroń Maja (III miejsce – pchnięcie kulą).

      Chłopcy: Babiarz Radosław (skok w dal), Bartman Szymon (I miejsce – bieg na 300 m), Dziuk Miłosz (I miejsce – rzut oszczepem), Kuźniar Marcel (II miejsce – rzut oszczepem), Michalec Filip (bieg na 1000 m), Michno Dawid (II miejsce - bieg na 100 m), Mokrzycki Dawid (bieg na 1000 m), Musz Maksymilian ( I miejsce – skok w dal), Wojtyna Filip (bieg na 100 m).

      Wszystkim uczestnikom zawodów dziękujemy za wysiłek i godne reprezentowanie barw szkoły.

       

       

     • Kampania wyborcza do SU

     • Wybory do samorządu uczniowskiego to okazja do pierwszego demokratycznego doświadczenia uczniów.

      Przed tym ważnym wydarzeniem nie może zabraknąć prawdziwej kampanii wyborczej.

      O stanowisko przewodniczącego szkoły ubiega się 5 kandydatów, którzy opracowali swoje programy

      i 4 października 2022 r. przedstawili je społeczności uczniowskiej.

      Obietnice wyborcze, jak zawsze, są bardzo atrakcyjne.

      To będzie trudny wybór.

      Kandydatom życzymy powodzenia.

     • Ogólnopolski Dzień Seniora

     • 14 listopada będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Seniora. Zachęcamy do włączenia się w ciekawą i miłą inicjatywę "Herbatka dla Seniora". Szczegóły na plakacie :-)

     • Nowa lekcja ze Szkołą Muzyczną Yamaha

     • Muzycy ze Szkoły Yamaha zawsze nas zaskakują, uczą i bawią, ale tym razem niespodzianką dla uczniów była tematyka lekcji. Jak się okazało dotyczyła ona teatru, a ściślej umiejętności wykorzystania głosu do wyrażania emocji na scenie. Dzieci wykonywały ćwiczenia emisyjne, dykcyjne i przygotowujące do gry aktorskiej. Jak zawsze wszyscy bawili się świetnie przy okazji wiele się ucząc.

     • Audycja muzyczna SM Yamaha

     • Witamy. Dzisiaj pierwsze zajęcia w naszym przedszkolu ze Szkołą Muzyczną Yamaha. Dzieci jak zawsze zadowolone i szczęśliwe! Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

     • W naszym przedszkolu miło płynie czas...

     • Tydzień, który właśnie upłynął, dzieciom z grup przedszkolnych pozostanie na długo w pamięci. Nasze przedszkolaki z grup KRASNALE, WIEWIÓRKI oraz MISIE poznawały w nim zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci zapoznały się z różnymi znakami, a także same mogły być uczestnikami ruchu drogowego. Panie, aby urozmaicić im zadania postanowiły przygotować sensoryczną ścieżkę do naszego przedszkola. Dla przedszkolaków to świetna zabawa. Oto krótka fotorelacja z tych intensywnych dni ;-)

     • Dzień Chłopaka w Oddziale Zerowym

     • Już od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach. Jedną z nich jest Święto Chłopców. W tym dniu dziewczynki z Zerówki przygotowały dla swoich kolegów miłe niespodzianki: rysunki, medale, pomagały w przeprowadzeniu różnych konkursów – m.in. „Mistrz samochodowej kierownicy" czy "Mister". Nie zabrakło wesołej zabawy podczas „Zagadkownicy", „Golimy brody", „Próby wiedzy" i tańca na gazecie. Każdy z chłopców miał okazję zrobić sobie fotografię, a chętni próbowali „Eliksiru uśmiechu” (cytrynki). Było dużo pięknych życzeń, upominki i słodki poczęstunek😊

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • Okazji do czytania dzieciom jest wiele. Jedną z nich jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, obchodzony 29 września. Jest to wydarzenie z kalendarza Świąt nietypowych, które jest przyjemne, a zarazem pożyteczne. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI (w czerwcu 2001 r.) kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Patronką święta jest polska pisarka Janina Porazińska. Do ogólnopolskiej akcji przyłączyły się dzieci z grup „Zerowych”, które z tej okazji wybrały się do biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarka przygotowała dla nich wiele ciekawych niespodzianek i atrakcji. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniem słuchały opowiadań dobranych do tematyki tygodnia „Maks nie rozmawia z obcymi", „Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego" utrwalając bezpieczne zachowania. Z wielką ochotą wybierały z regałów różne książeczki i oglądały kolorowe ilustracje wesoło komentując. Na koniec otrzymały piękne zakładki i zostały zachęcone do korzystania z Przedszkolnego Punktu Wymiany Książek. Dzieci zainspirowane kolorowymi ilustracjami wykonały swoją pierwszą książeczkę pt. "Od nasionka do jabłka". Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom. Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!

     • Poznaj Polskę na sportowo - konkurs wiedzy o piłce nożnej z nagrodami

     • inisterstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej zapraszają uczniów w wieku od 6 do 19 lat do udziału w konkursie wiedzy o piłce nożnej. Do wygrania ciekawe nagrody m.in. zaproszenia na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej na PGE Narodowym w Warszawie.

      https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polska-na-sportowo--konkurs-wiedzy-o-pilce-noznej-z-nagrodami

     • Dzień Jabłka

     • 28 września 2022 r. – „Dzień Jabłka” w Oddziale Przedszkolnym….. „Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące... Jabłko pełne witaminek dla chłopców i dla dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy!” W „Dniu Jabłka” dzieci z Zerówki wszechstronnie poszerzyły wiedzę o tym niezwykłym, a jednak czasem niedocenianym owocu. Zdobyły wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłka, śpiewały o nim piosenki, tańczyły i wykonały pracę plastyczną. Kosztowały musu jabłkowego, pysznych jabłkowych ciasteczek, chipsów z jabłek, jabłek prażonych i pieczonych, piły świeżo wyciskany sok z jabłek, a nawet same pokroiły jabłka do szarlotki. Mamy nadzieję, że takie ciekawe i intensywne "dni tematyczne" zachęcą dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz będą okazją do promowania zdrowego styl życia.

     • Wycieczka klas pierwszych do Parku Etnograficznego w Kolbuszowej

     • W dniu 27 września 2022 r. dzieci z klas pierwszych wzięły udział w wycieczce do Skansenu w Kolbuszowej. Chociaż jesień powitała nas w tym roku deszczową pogodą, to na czas wycieczki przestało padać i mogliśmy cieszyć się przyjemnym spacerem. Dzieci z prawdziwym zaciekawieniem słuchały o „ekologicznym” życiu Lasowiaków, poznawały niezwykłe urządzenia, które mogły działać bez prądu, odpowiadały na liczne pytania i zagadki przewodnika. W muzeum zabawek uczniowie podziwiali talenty ludzi, którzy tworzyli je wyłącznie z ekologicznych materiałów. Chyba najciekawszym punktem programu była lekcja kaligrafii w dawnej szkole. Łatwo nie było…. Po jesiennym spacerze wybornie smakowały ciepłe pierożki. Na pamiątkę każdy mógł przywieźć drewnianą fujarkę, śpiewającego ptaszka lub inną drewnianą zabawkę.

     • Projekt edukacyjny "Z ekologią na TY"

     • Uczniowie klasy III b właśnie rozpoczęli przygodę z projektem edukacyjnym ,,Z ekologią na Ty”. W ramach pierwszego zadania zapoznali się z pracą ekologa oraz stworzyli kodeks prawdziwego miłośnika przyrody. Projekt jest doskonałym sposobem na kształtowanie umiejętności obserwacji faktów, zjawisk przyrodniczych, społecznych i gospodarczych, wykonywanie eksperymentów i doświadczeń, a także wyciąganie własnych wniosków i formułowanie spostrzeżeń. A wszystko to w ramach świetnej zabawy.

     • Powitanie jesieni :-)

     • "Wrzesień jesień rozpoczyna i czarować już zaczyna. Pięknie świat nam koloruje, zaraz liście pomaluje. Jesień lubi czerwień, złoty, zaraz przygna pierwsze chłody. Wiatr postrząsa liście z drzew, taka właśnie jesień jest. Choć zabiera ciepłe lato, to kolory daje za to." Pierwszy dzień jesieni przywitaliśmy "Wierszem i piosenką" - dzieci wspaniale się zaprezentowały. Wykonały również pracę plastyczną pt."Jesienny lisek".

     • Pyszny sposób na nudę, czyli Przedszkolna Książka Kucharska

     • Realizując Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pn. ,,Pyszny sposób na nudę, czyli Przedszkolna Książka Kucharska", w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Grzyba. Dzieci dowiedziały się jak zbudowany jest grzyb oraz jakie są rodzaje grzybów. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną oraz wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu grzybów. Do tego dnia przyłączyły się także Panie z kuchni, które ugotowały kluski śląskie z sosem pieczarkowym. Zapraszamy na fotorelację :-)

     • Spotkanie z Panem Policjantem

     • Bezpieczeństwo jest bardzo ważnym aspektem życia każdego człowieka. Chcemy się zawsze czuć bezpiecznie i dawać poczucie bezpieczeństwa innym. O tym jak umieć poradzić sobie w sytuacjach trudnych i zagrażających naszemu zdrowiu i życiu opowiadał zaciekawionym uczniom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pan aspirant Adrian Panek. Bardzo dziękujemy za interesujące, edukacyjne spotkanie.

     • Taneczna Przerwa

     • Jak spędzić w szkole na przerwie miło i aktywnie czas? Wziąć udział w "Tanecznej Przerwie" prowadzonej przez panią Alinę Szczepańską :-) Zapraszamy wszystkich chętnych do tańca...

     • Dzień Piżamy w szkole

     • W tym roku po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Piżamy pod patronatem fundacji GDY LICZY SIĘ CZAS. Poprzez swój niecodzienny strój chcieliśmy okazać wsparcie osobom przebywającym na oddziałach onkologicznych. Serdecznie dziękujemy uczniom za aktywny udział i zapraszamy do fotorelacji...

      Zdjęcia wykonano za pomocą sprzętu otrzymanego w ramach

      #LaboratoriaPrzyszlosci

      #LaboratoriaPrzyszłości

     • Dzień Przedszkolaka i Dzień Piżamy u naszych przedszkolaków

     • Zamiast spodni, spódniczek i sukienek – piżamy. W ten sposób wszystkie przedszkolaki starały się 20 września poprawić humor dzieciom chorym na nowotwory, które miesiącami leżą w szpitalach, a piżama stała się nieodłączną częścią ich codzienności. Tak nasze Przedszkole i przedszkolaki solidaryzują się w Dniu Przedszkolaka z dziećmi z oddziałów onkologicznych.
      Zapraszamy do krótkiej fotorelacji :-)

       

      Chociaż niewiele jeszcze masz lat , to już w przedszkolu odkrywaszświat. Uczysz się dzielić, myśleć, kreować, uczyć się bawić i współpracować. Uczyć się mniej grymasić przy zupie, I z kolegami współdziałać w grupie. Znasz pory roku, daty, zegary,umiesz połączyć zegary w pary. Może już liczysz i troszkę czytasz ? Może malujesz? Za autko chwytasz? Cokolwiek lubisz idź swoim szlakiem, bądź z siebie dumy - jesteś PRZEDSZKOLAKIEM :-)

     • Dzień Przedszkolaka i Dzień Piżamy w Zerówce

     • Dzień Przedszkolaka i Dzień Piżamy upłynął naszym Zerówkowiczom niesamowicie szybko i bardzo pracowicie. Wśród różnorodnych gier i zabaw udało się nawet wykonać ćwiczenia oddechowe i usprawniające koncentrację. Zapraszamy do fotorelacji z tego miłego dnia :-)

     • Jak się mają Krasnale w naszym przedszkolu

     • Pierwsze dni w przedszkolu za nami. Nasza najmłodsza grupa KRASNALE doskonale się zaadaptowała. Dzieci bardzo miło spędzają czas wśród rówieśników a nasze panie dokładają starań, żeby nigdy nie było nudno!

     • Międzynarodowy Dzień Kropki w klasach I-III

     • Międzynarodowy Dzień Kropki – ciąg dalszy, czyli jak obchodzili to szczególne święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi i zabawy uczniowie klas I-III. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym miłym dniem. Słuchali opowiadania o małej Yasthi , która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Czasem wystarczy zacząć od kropki….

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • Dzisiaj, 15.09.2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Albigowej obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki. Aktywnie brały w nim udział także dzieci z naszej Zerówki. Na początku oglądnęły film - historia dziewczynki Vashti na podstawie opowiadania P. Reynoldsa pt. "Kropka". Następnie poprzez różne zabawy i działania budowały poczucie własnej wartości i wiary w swoje możliwości. Wykonały pracę plastyczną „Ślimak" z użyciem kolorowych kropek, doskonaliły umiejętności kodowania, używania symboli i świetnie się bawiły podczas zabaw na sali gimnastycznej.

     • Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

     • We wtorkowe popołudnie na stadionie MOSiR w Stalowej Woli odbyła się Runda Eliminacyjna dla Województwa Podkarpackiego zawodów z cyklu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie.

      W zawodach udział wzięło łącznie 352 zawodników z kategorii wiekowej U12 (roczniki 2011/2012), rywalizując w dwuboju.

      Młodzi adepci lekkiej atletyki mogli wybrać bieg na 60m lub 300m, oraz dodać do tego konkurencję techniczną: skok w dal, skok wzwyż lub rzut piłeczką palantową.

      Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Michał Wojtyna, Szymon Nawojski , Maria Panek, Katarzyna Trojniar, Zuzanna Grad i Gabriela Grad

      Wielką niespodziankę sprawili chłopcy, którzy uplasowali się w czołówce zawodów. Michał zajął drugie miejsce w skoku w dal i drugie miejsce w całym dwuboju, natomiast Szymon trzecie miejsce w biegu na 60 m i czwarte miejsce w dwuboju.  Dzięki znakomitej postawie chłopcy awansowali  do krajowego finału zawodów, który odbędzie się na początku października na obiektach AWF w Warszawie.

       

      Gwiazdami zawodów w Stalowej Woli byli lekkoatleci, którzy wychowali się w regionie, a teraz błyszczą nie tylko w kraju, ale i w największych światowych imprezach. Tak jak urodzona w Mielcu Katarzyna Zdziebło, chodziarka LKS Stal Mielec, olimpijka. Wicemistrzyni świata z Eugene na dystansie 20 i 35 kilometrów, wicemistrzyni Europy z Monachium (na 20 km). Do tego cała plejada młodych i uzdolnionych zawodników oraz zawodniczek. W Stalowej Woli gościli 20-letni Dawid Piłat, młociarz LKS Stal Mielec, mistrz Europy do 20 lat z 2021 roku, Wiktoria Miąso, skoczkini wzwyż z klubu CWKS Resovia Rzeszów, mistrzyni Polski (rocznik 2001, piąta zawodniczka mistrzostw Europy) czy Oliwer Wdowik, sprinter, brązowy medalista mistrzostw świata juniorów w sztafecie 4 x 100 metrów.

      Wszystkie zawody cyklu organizowane są na wzór dużych imprez dla profesjonalnych lekkoatletów, z odpowiednią oprawą.  Imprezy sportowe są uzupełnione o serię wydarzeń promujących i popularyzujących pozytywny wpływ sportu na fizyczny oraz psychiczny rozwój dziecka, o nazwie „Strefa Młodego Olimpijczyka”, gdzie dzieci i młodzież mogą sprawdzić się w wybranych, uproszczonych konkurencjach lekkoatletycznych, ale także choćby w wiedzy na temat hymnu Polski. Szczególnym celem cyklu "Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie" jest bowiem kształtowanie postaw patriotycznych w tym szacunku do hymnu państwowego, godła, barw Rzeczypospolitej Polskiej i historii Polski.

     • Wycieczka do Sadów Albigowa

     • Czy można spędzić miło czas, bawiąc się przy tym i ucząc jednocześnie? Oczywiście, że można 😊. Uczniowie klas III a i III b wybrali się dziś na pieszą wycieczkę do Sadów Albigowa na wspaniałe warsztaty pt. ,,Jesienna przygoda, czyli świętujemy Dzień Jabłka”. Było mnóstwo zabawy, kreatywności, zdrowej rywalizacji, jak również i nauki. Te wszystkie elementy sprawiły, że uczniowie spędzili miło czas, poszerzając wiadomości i umiejętności oraz zacieśniając koleżeńskie relacje.

     • Projekt pn. RODZINNY KLUB WSPARCIA

     • Wójt Gminy Łańcut oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łańcucie  zapraszają rodziny wraz z dziećmi  do udziału w projekcie   pn. RODZINNY KLUB WSPARCIA: poprawa dostępu do usług wsparcia rodziny w Gminie ŁańcutRODZINNY KLUB WSPARCIA docelowo będzie mieścił się w Wysokiej 49.

      Dane kontaktowe:Telefon:  17 225 33 51  17 225 81 90e-mail: gopslancut@gminalancut.pl

     • „Narodowe Czytanie” z Mickiewiczem

     • W dniu dzisiejszym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Albigowej odbyło się „Narodowe Czytanie”. Ta ogólnopolska akcja wspólnego czytania ma na celu propagowanie wśród społeczności literatury polskiej. W tym roku pozycją z kanonu literackiego były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Uczniowie klas IV – VIII wzięli udział we wspólnym czytaniu. Na lekcjach języka polskiego zapoznali się z życiem i twórczością polskiego wieszcza oraz z problematyką wybranych utworów. Chętni uczniowie klas VIII zaprezentowali się aktorsko w balladzie „Świtezianka”. Odpowiednia charakteryzacja bohaterów, a także postać samego pisarza wzbudziły podziw i zainteresowanie wśród odbiorców. Czekamy z niecierpliwością na kolejne pozycje literackie.

     • Laboratoria przyszłości

     • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.  Wspólną misją stało się stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

      Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości  Szkoła Podstawowa w Albigowej otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 87 900 zł i  zakupiła wyposażenie techniczne niezbędne do rozwoju umiejętności praktycznych wśród uczniów i młodzieży: filamenty do drukarki 3D, mikrokontroler, stację lutowniczą, statyw z akcesoriami, mikroport z akcesoriami, zestaw oświetlenia do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal do smartfona i aparatu cyfrowego, aparat fotograficzny z akcesoriami, kamerę przenośną cyfrową z akcesoriami, klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami, stoły warsztatowe z taboretami regulowanymi, szafkę narzędziową na pomoce naukowe, pojemniki warsztatowe, skrzynki narzędziowe, wiertarkę stołową, wiertarko-wkrętarki udarowe, pistolety do kleju, gogle przeciwodpryskowe, fartuchy ochronne, zestawy konstrukcyjne do nauki techniki.

      Zakupione wyposażenie będzie użytkowane  na zajęciach z różnych przedmiotów obowiązkowych jak również na zajęciach pozalekcyjnych - kółkach zainteresowań i innych zajęciach dodatkowych. Aparat cyfrowy i kamerę wykorzystamy na wszystkich akademiach i uroczystościach szkolnych oraz do wyeksponowania zajęć, które będziemy umieszczać na szkolnej stronie internetowej. Korzystając z zestawów konstrukcyjnych do nauki techniki uczniowie wykonają ściśle określone projekty edukacyjne, dzięki którym zapoznają się z obsługą takich urządzeń jak: lutownica,  wiertarka i wiertarko-wkrętarka. Uczniowie będą także tworzyć różnorodne konstrukcje z klocków do samodzielnej konstrukcji.

      Mamy nadzieję, że zajęcia z wykorzystaniem wyposażenia otrzymanego w ramach Laboratoriów Przyszłości podniosą atrakcyjność, zwiększając zaangażowanie uczniów w proces nauki. Jako szkoła podstawowa  dzięki Laboratoriom Przyszłości mamy szansę na rozwój  i wsparcie naszych uczniów w kierunku nowych technologii.

      #LaboratoriaPrzyszłości

      #LaboratoriaPrzyszlosci

     • Audycja muzyczna Szkoły Muzycznej Yamaha

     • Dziś w naszej szkole odbyła się pierwsza audycja muzyczna SM Yamaha w roku szkolnym 2022/2023.

      Przebiegała jak zwykle w miłej i pogodnej atmosferze, a prowadzący niezmiennie bardzo ciekawie i z humorem „zaprzyjaźniali” naszych uczniów z różnymi instrumentami muzycznymi. Na spotkaniu można było usłyszeć brzmienie gitary klasycznej i elektrycznej, keyboard oraz perkusję. Dodatkowo uczniowie wysłuchali kilku piosenek w wykonaniu nauczycielki wokalu SM Yamaha. Dzisiejszy występ  bardzo nam się podobał 😊

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • „Witaj szkoło, witaj nasza dobra szkoło, przyjmij nas radośnie, miło i wesoło, bo wracamy wypoczęci i szczęśliwi. Mamy mnóstwo dobrych chęci, wiele siły…”

      Tak śpiewali dziś nasi kochani uczniowie, którzy radośni i zrelaksowani wrócili po wakacjach do szkoły. Życzymy, aby ten rok szkolny był dla nich czasem dociekliwego odkrywania świata w każdym jego wymiarze, a obowiązek szkolny stał się ciekawą i porywającą przygodą.

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
   • +48 17 2267191
   • 37 – 122 Albigowa 489 woj. podkarpackie Poland
   • 815-181-06-75
   • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
 • Galeria zdjęć

   brak danych