• Konkurs plastyczny "Wielkanocne ozdoby"

     • Dnia 31.03.2023 r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Wielkanocne ozdoby", który skierowany był do dzieci z grup "0A" oraz "0B". Wszystkie prace były piękne i wymagały ogromnego zaangażowania, dlatego gratulujemy każdemu uczestnikowi! Decyzją komisji konkursowej miejsce I otrzymała Zofia Bytnar, miejsce II - Patrycja Lisowska, miejsce III - Bartosz Kluz. Wyróżnieni zostali: Amelia Balawejder, Maksymilian Kuźniar oraz Maja Rusinek. Gratulujemy i dziękujemy za tak liczne przystąpienie do konkursu!  

     • Świąteczny wystrój szkoły...

     • Przed każdymi Świętami Wielkanocnymi staramy się zawsze pięknie udekorować naszą szkołę, wiemy bowiem, że w tak miłej i sympatycznej scenerii milej się oczekuje na upragnione święta. Zobaczcie, jak udało nam się to zrobić w tym roku…..

     • „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów 2023. Przystanek Szwecja!

     • 3 kwietnia w naszej Szkole był obchodzony „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów 2023. Przystanek Szwecja!”. W tym dniu można było przyjść do szkoły w kolorach flagi Szwecji lub przyczepić do odzieży własnoręcznie wykonany emblemat flagi Szwecji. Nasza szkolna odsłona Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci polegała na głośnym czytaniu fragmentów książek szwedzkich autorów przez osoby dorosłe. Szwedzkie książki dla dzieci to nie tylko klasyki pokroju „Dzieci z Bullerbyn” czy „Pippi Pończoszanki”. To również mnóstwo nowszych publikacji napisanych przez współczesnych autorów takich jak „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, „Piaskowy Wilk”, „Komisarz Gordon”, „Pierwsza sprawa”, „Jak tata pokazał mi wszechświat”. Zapraszamy do fotorelacji 😊

     • Udział uczniów z Albigowej w turnieju tenisa stołowego w Soninie

     • W sobotę 1.04.2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Soninie odbył się XX Gminny Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego o „Puchar Prezesa UKS SONINIANKA w Soninie”.

      W turnieju uczestniczyło sześć szkół z terenu gminy: Albigowa, Cierpisz, Kraczkowa, Rogóżno, Sonina i Wysoka. Drużynowo nasza szkoła zajęła IV miejsce.

      Uczniowie rywalizowali w swojej kategorii wiekowej. 

      Naszą szkołę reprezentowali: Nikodem Baran, Wiktor Wróbel (III miejsce), Patryk Gargała (III miejsce) , Oliwier Szela, Filip Michalec, Miłosz  Reizer, Filip Wojtyna, Hubert Bytnar (nagroda Fair Play), Katarzyna Pondel  (III miejsce), Kinga Falger, Maja Litwin (III miejsce) i Milena Pondel (III miejsce).

      Szkoła otrzymała dyplom i puchar za udział w zawodach, a wszyscy uczestnicy nagrody rzeczowe.

      Gratulujemy :-)

     • Bezpłatne warsztaty w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie

     • Drodzy Rodzice!

      Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łańcucie zaprasza na bezpłatne warsztaty, które odbędą się w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie. JESTEM Z CIEBIE DUMNY! - ZASADY KOMUNIKACJI Z NASTOLATKAMI, WZMACNIAJĄCE RELACJĘ Z DZIECKIEM.

      Warsztaty obejmują cykl trzech spotkań w terminach: 08,15 i 22.05.2023 r. w godzinach 15.00-17.00. Poprowadzą je: mgr Karolina Szeliga - psycholog oraz mgr Izabela Zańko - psycholog.

      Serdecznie zapraszamy w imieniu Poradni PP w Łańcucie. 

      Warsztaty_PPP_-_JESTEM_Z_CIEBIE_DUMNY.pdf

     •  Dziewczęta z Albigowej Mistrzyniami Powiatu w Siatkówce

     • W czwartek 23.03.2023 r. dziewczęta z klas V i VI udały się do SP nr 2 w Łańcucie, gdzie rozgrywany był finałowy Turniej Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej. W wyniku sportowej rywalizacji młode siatkarki z Albigowej sięgnęły po tytuł Mistrza Powiatu w tej dyscyplinie i będą reprezentować naszą szkołę, podobnie jak ich koledzy, w ćwierćfinale wojewódzkim. Drugie miejsce przypadło siatkarkom z Dąbrówek, a trzecie dziewczętom z Łańcuta.

      Skład zwycięskiej drużyny: Zuzanna Grad, Katarzyna Trojniar, Gabriela Grad, Milena Szpilka, Maria Panek, Nadzieja Śliż, Natalia Tarocińska, Izabela Podolec, Weronika Cyran, Kamila Kuźniar.

     • Obchody Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole

     • „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty!”… po długiej zimie z niecierpliwością czekamy zawsze na cieplejsze i dłuższe dni oraz mocniejsze promyki słońca, które ogrzewają nas swoim ciepłem. Jak co roku, ciesząc się z nadejścia tej pory roku, dekorujemy wiosennie naszą szkołę i organizujemy obchody Pierwszego Dnia Wiosny. W tym roku to święto połączyliśmy z akcją „Dzień bez tornistra”, graliśmy w gry planszowe, przygotowywaliśmy zdrowe śniadania, piekliśmy gofry i tosty, organizowaliśmy międzyklasowe rozgrywki sportowe. Pierwszy dzień wiosny upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Zapraszamy do fotorelacji...

     • Chłopcy z klas V i VI zwycięzcami Powiatowych Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej

     • Kolejny udany występ sportowy zanotowali chłopcy z klas V i VI naszej szkoły. Tym razem były to zmagania w mini piłce siatkowej na szczeblu powiatu odbywające się na hali sportowej w Albigowej w dniu 14.03.2023 r. W zawodach brało udział sześć drużyn reprezentujących szkoły: SP nr 2  Łańcucie, SP w Rakszawie, SP nr 2 w Żołyni, SP w Białobrzegach, SP w Dąbrówkach oraz SP w Albigowej. Po zaciętym turnieju tytuł Mistrza Powiatu Łańcuckiego wywalczyli chłopcy z naszej szkoły zdobywając komplet zwycięstw. Na drugim miejscu uplasowała się szkoła z Żołyni, a na trzecim szkoła nr 2 w Łańcucie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów, a zwycięzcom życzymy powodzenia na kolejnym etapie rozgrywek.

      Skład zwycięskiej drużyny: Michał Wojtyna, Wiktor Wróbel, Oliwier Filar, Sławomir Litwin, Filip Jastrzębski, Jakub Sobkowicz, Jan Kuźniar, Bartłomiej Szylar, Dawid Maternia, Błażej Kuźniar.

     • Wyjazd integracyjny klasy VIII do Rzeszowa

     • Uczniowie klasy ósmej odwiedzili na początku marca rzeszowski FlyPark, czyli nowoczesne centrum sportu i rozrywki, gdzie największą atrakcją jest park trampolin, a także baseny z gąbkami, ścianka wspinaczkowa, ninja park, tyrolka, rodeo  i wiele innych ciekawych stanowisk.

      Park trampolin to atrakcyjna forma aktywności fizycznej, która sprzyja wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego, jest doskonałym ćwiczeniem mięśni oraz wspaniałą zabawą. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem trenera, uczniowie mogli korzystać do woli z szeregu atrakcji: sportowych trampolin, ścieżek akrobatycznych, ścianki wspinaczkowej itp.

      Po dwugodzinnej doskonałej zabawie we FlyParku, czekała już kolejna atrakcja. W kinie Helios, uczestnicy wycieczki obejrzeli w technologii 3D film Jamesa Camerona z 1997 roku „Titanic”, wyświetlany obecnie w 25  rocznicę premiery.

      Wycieczka połączona była z obchodami klasowego Dnia Kobiet. Chłopcy złożyli koleżankom życzenia i obdarowali drobnymi upominkami :-)

     • Audycja muzyczna SM Yamaha

     • Audycja muzyczna SM Yamaha to zawsze niezwykle miłe wydarzenie. Nasi uczniowie z zainteresowaniem i radością czekają na to, jakie instrumenty muzyczne zobaczą na kolejnej lekcji umuzykalniającej. Dziś gościem Szkoły Muzycznej Yamaha był pan Jacek Laska, który zachęcał naszych uczniów do gry na akordeonie. Prezentując akordeony guzikowe i klawiszowe zachwycił uczestników spotkania piękną grą na tych instrumentach. Dziś nasi uczniowie mogli także posłuchać niewielkiego klawiszowego instrumentu dętego o dźwięcznej nazwie „melodyka”. Z niecierpliwością czekamy na kolejną audycję muzyczną 😊

     • Wycieczka klas pierwszych do Rzeszowa

     • W dniu 28 lutego dzieci z klas pierwszych wzięły udział w wycieczce do Teatru Maska oraz Pijalni Czekolady w Rzeszowie. Pierwszym punktem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. „Brzydkie kaczątko”. W zaskakującej scenografii, wśród barwnych piór ptasich bohaterów toczyła się niezwykła opowieść o tolerancji, pięknie i akceptacji siebie. Spektakl wzbogacała ciekawa oprawa muzyczno-dźwiękowa, która dodatkowo działała na wyobraźnię odbiorcy. Dzieci były zachwycone i długo oklaskiwały grę aktorów. Po zakończonym spektaklu uczniowie udali się na warsztaty czekoladowe do Pijalni Czekolady. Tam poznawały drogę jaką pokonuje tabliczka czekolady od upraw kakaowca w dalekich krajach do naszych sklepów i cukierni. Samodzielnie ozdabiały własne tabliczki czekolady oraz lizaki. Nie obyło się bez degustacji różnych, często zaskakujących smaków, które nie wszystkim przypadły do gustu. Pijalnia czekolady to słodkie, pachnące i bardzo interesujące miejsce, do którego warto zajrzeć będąc prywatnie w Rzeszowie.

     • Brązowy medal dziewcząt z Albigowej w Powiatowych IMS w piłce siatkowej

     • Na III miejscu w powiecie zakończyły zmagania nasze dziewczęta z  klas VIII i VII w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

      W rozgrywkach uczestniczyły dziewczęta z  Albigowej, Łańcuta, Markowej, Żołyni i Rakszawy.

      Szkołę reprezentowały: Marlena Kusz, Milena Kuźniar, Emilia Molendowska, Aleksandra Panek, Iga Puchała, Joanna Wrona, Kinga Falger, Aleksandra Szpunar, Kamila Wróbel.

      Drużyna otrzymała za zwycięstwo puchar i dyplom.

      Gratulujemy.

     • Dzień Dinozaura

     • Choć dinozaury wyginęły miliony lat temu to wciąż fascynują swoją historią. Do tego stopnia, że w kalendarzu świąt nietypowych poświęcono im jeden dzień, który nazwano „Dniem Dinozaura”. W Polsce święto to obchodzone jest 26 lutego i stanowi ono świetną okazję do tego, by dowiedzieć się czegoś więcej o tych fascynujących i tajemniczych zwierzętach. Zobaczcie jak nasi Zerówkowicze obchodzili Dzień Dinozaura 😊

     • Sukcesy naszych uczniów...

     • Podczas całego roku szkolnego nasi uczniowie osiągają różnorodne sukcesy na różnych polach. Milena Chmura z klasy II b i Matylda Reizer z  klasy III a są zawodniczkami Stali Łańcut. Pod koniec zeszłego roku brały udział w XVIII edycji turnieju #ResoviaWinterCup 2022, gdzie zdobyły drużynowo I miejsce. Dodatkowo Milena została najlepszą zawodniczką drużyny podczas tego turnieju. Ostatnio ich drużyna zdobyła także I miejsce w V Otwartych Mistrzostwach Podkarpacia w Futsalu Kobiet U-11.

      Natomiast Aleksandra Gaweł zdobyła wyróżnienie w XXIII Wojewódzkim przeglądzie Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Choinka jak ze snu”. Gratulujemy 😊

     • Chłopcy z klas V i VI Mistrzami Gminy Łańcut w mini piłce siatkowej

     • W minioną sobotę 25.02.2023 r. w Zespole Szkół w Głuchowie odbywały się Gminne Igrzyska Dzieci w mini piłce siatkowej chłopców. W Zawodach brało udział 5 drużyn: Sonina, Wysoka, Cierpisz, Albigowa oraz Głuchów. Po zaciętej rywalizacji, nasi chłopcy z kompletem zwycięstw mogli cieszyć się z tytułu Mistrza Gminy Łańcut. Jest to już kolejny tytuł mistrzowski naszych uczniów w tej dyscyplinie – poprzedni, w ubiegłym tygodniu zdobyły dziewczęta z klas V i VI, wcześnij ich starsze koleżanki z klas VII i VIII, a także chłopcy w tej  samej kategorii wiekowej.

      Najlepszym zawodnikiem turnieju został uczeń naszej szkoły – Wiktor Wróbel.

     • Feryjny konkurs biblioteczny rozstrzygnięty

     • Dziś nastąpiło rozstrzygnięcie feryjnego konkursu bibliotecznego „Zbuduj Bibliotekę w Minecrafcie”. Na konkurs wysłanych zostało 17 prac (filmy i zdjęcia). Uczniowie z wielką starannością wykonali swoje wirtualne biblioteki w programie Minecraft. Komisja przyznała w kategorii „Film” następujące nagrody: I MIEJSCE dla Sebastiana Bytnara z IV a, II MIEJSCE dla Filipa Bytnara z IV b, III MIEJSCE dla Mikołaja Becli z III b oraz wyróżnienie dla Piotra Trojnara z V b. W kategorii „Zdjęcie” I MIEJSCE zdobyli: Aleksandra Cwynar, Bartosz Domino i Aleksander Pecuch z VI a, II MIEJSCE przypadło w udziale Zuzannie Dudek z VI a,  III MIEJSCE otrzymał Mikołaj Korczak z V a, a wyróżnienie Oliwier Golenia z VI a. Gratulujemy 😊

      Trójwymiarowy niezwykły świat Minectaft w którym uczniowie tworzyli swe budowle jest bardzo rozległy i czasem trudno się w nim połapać. Każda budowana biblioteka w sześciennym świecie stanowi unikatową budowlę. Ta komputerowa gra survivalowa pozwala m.in. na budowanie obiektów położonych w losowo generowanym świecie, mając do dyspozycji nieograniczony świat w którym mogą zdobywać liczne osiągnięcia, pobudzić swoją wyobraźnię, kreatywność i realizować się na wiele sposobów niezależnie od temperamentu i potrzeb.

     • Zaczarowana zagroda....

     • Klasy drugie omawiając lekturę pt. ,,Zaczarowana zagroda" pracowały metodą projektu. Podsumowując wiedzę o Antarktydzie i żyjących tam pingwinach dzieci wykonały piękne, pomysłowe makiety wykorzystując różnorodne materiały. Uczniowie świetnie się bawili przy tym projekcie, a efekty ich pracy można zobaczyć na zdjęciach

     • Nasi szkolni sportowcy

     • Ostatnie tygodnie w naszej szkole obfitowały w wiele sportowych emocji. 

      Młodsi chłopcy z klas V-VI zakończyli Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej zdobywając kolejno I miejsce w gminie Łańcut i II miejsce w powiecie łańcuckim ulegając jedynie łańcuckiej „Dwójce”. Natomiast starsi chłopcy z klas VII i VIII pokazali się z jeszcze lepszej strony, ponieważ w zawodach powiatowych pokonali wszystkich swoich rywali zdobywając tytuł mistrzowski i prawo reprezentowania powiatu łańcuckiego na zawodach rejonowych w Rzeszowie.

      Dwie ostatnie soboty to z kolei zmagania siatkarzy i siatkarek. Chłopcy z klas VII i VIII okazali się najlepszą drużyną siatkarską w Gminie Łańcut i w najbliższym czasie będą ją reprezentować na zawodach powiatowych. Sukces naszych chłopców powtórzyły młodsze dziewczynki, które w ostatnią sobotę podczas Gminnych Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej w Głuchowie wygrały wszystkie swoje mecze, nie tracąc podczas tych rozgrywek żadnego seta. Ich rywalkami były dziewczęta z Kosiny, Soniny i Głuchowa. Nasze uczennice również będą reprezentować Gminę Łańcut na zawodach powiatowych w piłce siatkowej. Wielkie brawa dla naszych szkolnych sportowców 😊

     • Na stoku KiczeraSki w Puławach

     • Wśród naszych uczniów nie brak amatorów „białego szaleństwa”, dlatego przy każdej nadarzającej się sposobności korzystają z możliwości uprawiania sportów zimowych. Okazją do tego są szkolne wyjazdy na stoki narciarskie, podczas których można zarówno nauczyć się jazdy na nartach jak i szlifować tę umiejętność nabytą już wcześniej. Takim wyjazdom towarzyszą zawsze dobre humory i świetna zabawa na śniegu. Tak było i tym razem, 8 lutego 2023 r.  na stoku KiczeraSki w Puławach. Zapraszamy do fotorelacji….

     • W naszej Zerówce....

     • W nasze Zerówce „nuda się nie uda” 😉. W tym tygodniu Grupa 0 a, korzystając z tematyki zajęć "wszystko jest muzyką", cofnęła się w czasie, aby poznać budowę gramofonu. Jego wygląd zaciekawił dzieci, a dźwięk dawnych płyt winylowych całkowicie je zaskoczył. Natomiast Grupa 0 b odwiedziła Bibliotekę Publiczną, gdzie z zainteresowaniem słuchała pani bibliotekarki, która z przejęciem opowiadała o różnych książkach, zachęcając dzieci do ich czytania.

     • Walentynki, Walentynki...

     • Walentynki, Walentynki ….. kto nie lubi tego miłego święta? Chyba wszyscy lubią😊. W naszej szkole spędziliśmy ten uroczy dzień bardzo sympatycznie. Ozdobiliśmy z tej okazji szkolne korytarze, zorganizowaliśmy Pocztę Walentynkową, odbyła się Walentynkowa Taneczna Przerwa i z radością składaliśmy sobie Walentynkowe Życzenia w klasach i na korytarzach. Zobaczcie jak to wszystko wyglądało…..

     • Dziewczęta z Albigowej- mistrzyniami Gminy Łańcut w piłce siatkowej.

     • W sobotnie przedpołudnie 4 lutego,  nasza szkoła była gospodarzem Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt.

      W rozgrywkach uczestniczyły dziewczęta z  Kosiny, Soniny, Wysokiej i Albigowej.

      Uczennice z Albigowej zajęły I miejsce w uzyskując awans do zawodów powiatowych.

      Szkołę reprezentowały: Marlena Kusz, Kinga Kuźniar, Milena Kuźniar, Emilia Molendowska, Aleksandra Panek, Maja Zembroń, Milena Pondel, Iga Puchała, Joanna Wrona i Kinga Falger.

      Najlepszą  zawodniczką turnieju została nasza uczennica Emilia Molendowska.

      Drużyna otrzymała za zwycięstwo puchar, dyplom, a zawodniczki piękne medale.

      Tradycyjnie, po zmaganiach sportowych organizowanych w naszej szkole, wszystkie uczestniczki zostały zaproszone do wspólnych tańców, które są bardzo miłym akcentem każdego turnieju.

     • Spektakle profilaktyczne w naszej szkole

     • W dniu 1 lutego 2023 r. naszą szkołę odwiedził pan Piotr Ślęzak z Interwencji Artystycznej Alpmim. Zaprezentował uczniom klas siódmych i ósmych prawdziwą historię opowiedzianą przez bohatera w formie spektaklu teatralnego pt. „Przyszłość?”. Natomiast klasy I-III i IV-VI mogły uczestniczyć w spektaklu profilaktycznym pt. „Spotkanie w realu”. Najlepszą rekomendacją oglądanych przedstawień  były zaciekawione twarze uczniów wpatrzone w aktorów na scenie oraz cisza na widowni podczas odbioru wspomnianych spektakli.

       

     • Audycja Muzyczna SM Yamaha

     • Dziś podczas audycji muzycznej Szkoły Muzycznej Yamaha nasi uczniowie poznawali instrumenty perkusyjne świata. Najpierw prowadzący zabrali uczestników audycji na wyprawę do Australii, gdzie delektowali się dźwiękami fleksatonu, czuryngi, drumli i didgeridoo. Na Kubie można było posłuchać jak brzmią: konga, klawesy, guiro, bongosy i cowbell. W Meksyku wrażenie na uczniach zrobił mały i duży kij deszczowy, a w Brazylii - brazylijski gwizdek do samby, brazylijskie marakasy i agogo. Popularne instrumenty muzyczne Tybetu zaprezentowane przez prowadzących dzisiejszą audycję to talerzyki tybetańskie, dzwonki tybetańskie oraz śpiewające misy tybetańskie. Na afrykańskim lądzie można było posłuchać: djembe, żaby guiro, kalimby, orientalnych marakasów, klekotu orientalnego i bardzo oryginalnego instrumentu o nazwie balafon. Ta wycieczka muzyczna była dla naszych uczniów prawdziwą przygodą 😊

     • Feryjny konkurs biblioteczny

     • Biblioteka szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej ogłasza feryjny konkurs: „Zbuduj Bibliotekę w Minecrafcie”. Zrób zdjęcie ekranu lub filmik ze swoją budowlą i prześlij ją na adres e-mailowy szkoły: zsalbigowa@op.pl, lub przynieś swoją pracę na pendrive do szkoły po feriach. 

      Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej.

      Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody i dyplomy.

      Termin nadsyłania prac do 31 stycznia 2023 roku.

      Ogłoszenie wyników: 10 lutego 2023 r.

      Możecie zainspirować się poniższymi zdjęciami, czekamy na Wasze oryginalne i pomysłowe prace.

     • Idziemy do Was z kolędą!

     • „My są kolędnicy! Wpuście nas do izby.

      Pięknie zaśpiewamy, nie zrobimy ciżby.

      Idą przebierańcy, będą śpiewać tańczyć,

      Hej kolęda, kolęda!”

      Staropolski zwyczaj chodzenia po domach z życzeniami i kolędą  to piękna tradycja, którą należy kultywować. Dzieci z klasy pierwszej przygotowały krótkie widowisko kolędowe, z którym powędrowały do Domu Dziennego Pobytu „Złoty Liść Opieki” w Albigowej. Przygotowując teksty wierszy i życzeń dzieci poznawały lokalną gwarę, a także uczyły się dzielić życzliwością i dobrym słowem z innymi. Stare i nowe kolędy śpiewane wspólnie były okazją do wzmacniana więzi międzypokoleniowych.  W grupie przebierańców nie zabrakło turonia, diabełka, pasterzy, aniołów i gwiazdora, którym towarzyszyły krakowianka, cyganka, Maryja z Józefem i królowie. Kolędnicy ze swoim barwnym orszakiem wnieśli w grono seniorów wiele radości i pozytywnej energii , a „babcie i dziadkowie” byli wspaniałymi słuchaczami i odbiorcami dziecięcych życzeń.

     • XVII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

     • W dniu 8 stycznia 2023 roku w Domu Kultury im. Ks. Walentego Mazurka w Kraczkowej odbył się XVII Gminny Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Kolęd i Pastorałek "Anioł Pasterzom mówił…”pod patronatem Wójta Gminy Łańcut.

      Z naszej  szkoły w festiwalu wzięło udział 3 uczniów: Martyna Michalec, która zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej klas I-III, Jan Furman i  Izabela Podolec, która otrzymała wyróżnienie w grupie wiekowej klas IV-VI.

      Kolędowanie to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, stąd po zmaganiach konkursowych wszystkie dzieci, razem z rodzicami i opiekunami stworzyły niepowtarzalną atmosferę, śpiewając piękne, polskie kolędy i pastorałki.

     • Szkolny Konkurs Kolęd klas I - III

     • Tradycją naszej szkoły stał się corocznie organizowany szkolny konkurs kolęd klas edukacji wczesnoszkolnej. W tym roku każda z klas I - III zaprezentowała się indywidualne i zbiorowo. Popłynęły dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Miło było wspólnie kolędować. Na zakończenie podsumowano jeszcze wyniki konkursu plastycznego o Świętym Mikołaju. Dzieci otrzymały drobne upominki i słodycze 😊

     • Przedstawienie Jasełkowe w naszej szkole

     • „Święty czas, to radosny czas, zobacz ile serca jest w nas….”

      Piękne kolędy popłynęły dziś na przedstawieniu Jasełkowym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Albigowej. Jak co roku wszystkim udzielił się świąteczny nastrój i radosna atmosfera. Nasi uczniowie zaprezentowali na scenie prawdziwe talenty aktorskie i wokalne. Na zakończenie przedstawienia przy akompaniamencie pana Dyrektora Adama Hoły cała szkoła zaśpiewała kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

     • Zbiórka karmy zakończona sukcesem!

     • Na początku grudnia klasy czwarte odwiedziły rzeszowskie schronisko Kundelek i przekazały zebraną przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej karmę dla podopiecznych schroniska. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i ich rodzicom za udział w akcji zbiórki karmy. Okazuje się, że tym razem pomożemy także innym schroniskom i psom na Ukrainie. 

     • Szlachetna kawiarenka

     • Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach Szlachetnej kawiarenki pozwoliła nam po raz kolejny wspomóc dzieci w potrzebie. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom przygotowującym świąteczne wypieki i ozdoby. Podziękowania kierujemy również do rodziców, którzy chcieli wspomóc ten szczytny cel poprzez zakup słodkości i ozdób.

     • Idą Święta.....

     • Coraz bliżej święta i nasza szkoła jak zwykle w tym okresie została pięknie udekorowana. Miło przebywa się w klasach i spaceruje korytarzami, na których panuje tak świąteczna atmosfera…..zobaczcie sami….

     • Pieczenie pierników - tradycja Świąt Bożego Narodzenia

     • W naszej szkole zapachniało już świętami...i w przenośni i dosłownie. W powietrzu unosi się zapach cynamonu, miodu i przypraw korzennych. Na warsztatach kulinarnych nasi młodsi uczniowie piekli świąteczne pierniki. Dzieci samodzielnie wałkowały ciasto, wykrawały kształty ciasteczek i ozdabiały według własnego pomysłu. Radość była wielka i pojemniczki pełne ciasteczek. Dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za pomoc w pielęgnowaniu świątecznych tradycji:-)

     • Jeszcze jedna wycieczka w ramach programu "Poznaj Polskę"

     • W listopadzie uczniowie klas piątych naszej szkoły uczestniczyli w dwudniowym wyjeździe w Góry Świętokrzyskie. Wycieczka zrealizowana została w ramach jesiennej edycji programu wdrażanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Pierwszy dzień wycieczki rozpoczął się od spaceru po ruinach królewskiego zamku w Chęcinach, wzniesionego na przełomie XIII i XIV wieku. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom historię tego miejsca oraz różne ciekawostki i legendy z nim związane. Kolejną atrakcją w pierwszym dniu wyjazdu było Centrum Nauki Leonardo da  Vinci. Podstawową część ekspozycji stanowiły w  nim konstrukcje renesansowego geniusza. Bardzo interesująca była też wystawa, której tematem był organizm ludzki –  wykonując różne zadania uczniowie mieli możliwość poznania w jaki sposób funkcjonuje ludzkie ciało. W drugim dniu wycieczki uczestnicy udali się do Nowej Słupi, skąd ścieżką przyrodniczą przeszli na Święty Krzyż, zapoznając się po drodze z historią Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Ze znajdującego się w parku tarasu widokowego można było podziwiać Gołoborze, które jest symbolem pasma ŁysogórNa szczycie góry do dzisiaj znajduje się najstarsze w Polsce Sanktuarium Relikwii Świętego Krzyża, które także było jednym z punktów programu wycieczki. Następnie odbył się spacer Szlakiem Królewskim i przejazd do zwiedzania Krzemionek Opatowskich. Uczniowie mogli obejrzeć tam wystawę multimedialną związaną z życiem naszych przodków w okresie neolitu oraz zwiedzić unikalną na skalę światową, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO neolityczną kopalnię krzemienia pasiastego. To była naprawdę udana wycieczka.

     • Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców

     • W sobotę 3.12.2022 r. w Kraczkowej odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców (kl. VII i VIII). W zawodach brało udział 6 drużyn -  z Kosiny, Głuchowa, Kraczkowej, Cierpisza, Handzlówki i Albigowej. Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy z naszej szkoły. Wygrywając wszystkie swoje mecze zostali Mistrzami Gminy Łańcut i będą reprezentować ją na zawodach powiatowych.

      Miłosz Dziuk otrzymał indywidualne wyróżnienie dla Najlepszego Zawodnika Turnieju, natomiast Szymon Bartman odebrał statuetkę za zdobycie największej ilości bramek.

      Skład zwycięskiej drużyny: Marcel Kuźniar, Miłosz Dziuk, Miłosz Kuźniar, Marcin Tarała, Szymon Bartman, Maksymilian Musz, Dawid Mokrzycki, Bartosz Furman, Kacper Piechowski.

     • Wyjazd na spektakl do MDK w Łańcucie

     • 5 grudnia 2022 r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spektaklu pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy” w MDK w Łańcucie. Mali widzowie z zainteresowaniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala oraz Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu naszym „Zerówkowiczom”. Ciekawa i mądra fabuła, efektowne stroje, oprawa wizualna, wpadające w ucho piosenki i zaskakujące efekty świetlne sprawiły, że dzieci nie mogły oderwać oczu od występujących na scenie aktorów. Wyjazd na ten spektakl to był „strzał w dziesiątkę”

     • Pan Górnik w oddziałach przedszkolnych

     • Chcąc przybliżyć naszym uczniom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni zaprosiliśmy do oddziałów przedszkolnych pana górnika, który obrazowo opowiadał jak ciężka i niebezpieczna jest taka praca. Opowieść swoją wzbogacał on licznymi rekwizytami, które wzbudzały niemałe zainteresowanie u słuchaczy. Na koniec obie grupy, 0 A i 0 B zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z panem górnikiem w charakterystycznych czapkach zwanych "czako".

     • Pełna zadumy lekcja historii

     • W dniu 1.12.2022 roku uczniowie klas ósmych naszej szkoły odwiedzili Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Tematyka tutejszej ekspozycji ściśle koreluje z zagadnieniami poruszanymi aktualnie na lekcjach historii. Możliwość „przeniesienia się w czasie” i wejścia do zrekonstruowanego domu państwa Ulmów, poznanie pasji pana Józefa, obejrzenie zdjęć jego szczęśliwej rodziny, wysłuchanie opowieści pani przewodnik o tragicznych losach ludności żydowskiej podczas wojny i o heroizmie Polaków, którzy mieli odwagę wyciągnąć pomocną rękę do ludzi skazanych za zagładę z narażeniem nie tylko własnego, ale wszystkich domowników życia robi ogromne wrażenie.

      Rodzi się też pytanie „A jak ja bym się zachował/a w podobnej sytuacji?” Czasy w których żyjemy są niby inne, ale w jakiś sposób podobne. Pani przewodnik wiele razy zwracała się do młodzieży aby pamiętali, że nie jest ważne co się ma, ale jakim jest się człowiekiem.

      Nasz wyjazd zakończyliśmy zapaleniem znicza na grobie rodziny Ulmów na miejscowym cmentarzu. Pamiętamy.

     • Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej – III miejsce dziewcząt z Albigowej

     • W sobotę 26 listopada 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kraczkowej rozegrano gminny turniej piłki ręcznej klas VII i VIII. W rywalizacji uczestniczyły dziewczęta z Albigowej, Głuchowa, Kosiny i Kraczkowej. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta zajęły w tym turnieju III miejsce otrzymując dyplom i puchar.

      Najlepszą zawodniczką rozgrywek została wybrana nasza reprezentantka Milena Kuźniar.

      Dziewczęta wystąpiły w składzie: Falger Kinga, Kusz Marlena, Kuźniar Kinga, Kuźniar Milena, Molendowska Emilia, Panek Aleksandra, Puchała Iga, Wrona Joanna, Wróbel Kamila i Zembroń Maja.

      Gratulacje !

     • Szkoły Pełne Talentów

     • Dziękujemy pięknie naszym uczniom oraz ich rodzicom za włączenie się w akcję Lidla „Szkoły Pełne Talentów”. Dzięki Wam zebraliśmy 1233 TALENCIAKI i otrzymaliśmy dla szkoły przenośny zestaw nagłośnieniowy Bluetooth MEDION LIFE. Bardzo się z tego cieszymy i z pewnością wykorzystamy go w pracy z uczniami 😊

     • Wizyta Świętego Mikołaja

     • Uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej odwiedził dziś Święty Mikołaj. Od rana razem ze swoimi pomocnikami pilnie sprawdzał, kto był w mijającym roku grzeczny, uczynny i miły, a potem rozdawał słodkie niespodzianki. Dziękujemy Ci święty Mikołaju i zapraszamy za rok 😊

     • Mikołaj w Oddziale Przedszkolnym

     • W oddziale przedszkolnym nadszedł długo oczekiwany dzień spotkania z Mikołajem. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością czekały na tego wyjątkowego gościa. Przedszkolaki przywitały Mikołaja wierszykiem, zaśpiewały dla niego piosenki i zatańczyły, a Mikołaj wręczył dzieciom prezenty i zapewnił, że w przyszłym roku znowu do nich przyjdzie ;-)

     • Zerówkowicze w Domu Seniora "Złoty Liść"

     • W ubiegłym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły pensjonariuszy domu seniora "Złoty Liść". Zaprezentowały program artystyczny o tematyce patriotycznej, ale też zatańczyły i zaśpiewały piosenki o Mikołaju. Były wspólne zdjęcia i słodkie upominki. To piękny symbol pielęgnowania relacji międzypokoleniowych.

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • W piątek, 25 listopada 2022 r. w Zerówce obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na dzieci czekało wiele atrakcji: poznały historię tego święta, bawiły się przy piosenkach, pokonały misiowy tor przeszkód, rozwiązywały zagadki, wykonały pracę plastyczne - zostały przyjaciółmi pluszowego misia. Dzieci były szczesliwe gdyż misie towarzyszyły im nawet w czasie obiadu na naszej stołówce. Wspólnie przyznały, że miś jest najlepszym przyjacielem.

     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Sztuka Emocji" - smutek

     • Przedszkolaki z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego zrealizowały kolejne zadanie związane z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym ,,Sztuka Emocji". W bieżącym miesiącu dzieci miały zmierzyć się z emocją jaką jest smutek. Zajęcia zapoczątkowało opowiadanie pt: ,,Po deszczu zawsze wychodzi słońce'', które pochodzi z projektu: ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury''. Następnie użyliśmy metody aktywizującej jaką jest ,,burza mózgów'', gdzie każde dziecko opowiadało z czym kojarzy mu się smutek. Przedszkolaki doszły do wniosku, że każda emocja jest ważna w życiu człowieka - nawet ta postrzegana negatywnie, gdyż dzięki niej wiemy czym jest radość. Zakończeniem naszych zajęć było przedstawienie SMUTKU za pomocą MALARSTWA przy akompaniamencie nostalgicznej muzyki.

       

     • Nasi uczniowie mistrzami gminy w piłce koszykowej

     • W minioną sobotę, 19 listopada 2022 r., Szkoła Podstawowa w Albigowej gościła uczestników Szkolnych Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców (kl. V i VI). W wyniku sportowej rywalizacji mistrzem Gminy zostali młodzi koszykarze z Albigowej odnosząc komplet zwycięstw z drużynami z Kraczkowej , Soniny i Wysokiej. W nagrodę otrzymali okazały puchar, pamiątkowe medale oraz prawo występu na zawodach powiatowych. Najlepszym zawodnikiem zawodów został Sławomir Litwin

      W składzie drużyny z Albigowej wystąpili: Michał Wojtyna, Wiktor Wróbel, Filip Patrzałek, Oliwier Filar, Szymon Ulman, Jan Kuźniar, Sławomir Litwin, Błażej Kuźniar, Miłosz Grodecki, Filip Jastrzębski, Alan Madej, Adam Jachym.

     • Konkurs "Góry - moja pasja"

     • Nasza uczennica Anna Piekutowska zajęła III miejsce w konkursie „Góry – moja pasja” w kategorii klas IV – VI zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łańcucie. Gratulujemy 😊

     • Dzień Kredki

     • Dzisiaj 22.XI. Zerókowicze obchodzili "Dzień Kredki". Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli. Uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Z tej okazji odbyły się zabawy z kredkami w roli głównej. Dzieci oglądały film "Jak powstają kredki", bawiły się przy piosence "kolorowe kredki", brały udział w zawodach, konkursach.Tworzyły zbiory, przeliczały. A kolorowe kredki, pastele w ich rękach wyczarowały piękne, barwne obrazki.

     • Międzynarodowy Dzień Jeża w Zerówce

     • Międzynarodowy Dzień Jeża -"święto kłujących ssaków". Zajęcia zaczęliśmy od poszerzania wiedzy na temat sposobu życia w naturalnym środowisku, zagadek. Wesoło bawiliśmy się, dzieci wykonały smacznego " owocowego jeża" i piękne prace.

     • Kolejna audycja muzyczna Szkoły Muzycznej Yamaha

     • Dziś, 21 listopada 2022 r., nauczyciele Szkoły Muzyczna Yamaha podczas swojej lekcji umuzykalniającej przybliżyli uczniom sztukę muzyczną poprzez prezentację wybranych instrumentów strunowych – smyczkowych i szarpanych. Dzieciom szczególnie spodobał się taniec słonia wykonany na kontrabasie techniką pizzicato. Ogromne wrażenie zrobił na nich także kontrabas elektryczny, którego wygląd był dla uczniów zaskakujący. Następnie gość dzisiejszego spotkania – pan Bartłomiej Skiba zagrał na wiolonczeli „Odę do radości”. Chłopców szczególnie jednak urzekły gitary basowe – elektryczna i akustyczna. Nasi uczniowie mogli dziś także sami spróbować swoich sił w graniu na instrumentach strunowych. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejną audycję muzyczną.

     • Podsumowanie akcji "Herbatka dla Seniora"

     • W czwartkowe przedpołudnie uczniowie klas III b i III a udali się do domu Seniora ,,Złoty liść opieki” w Albigowej jako przedstawiciele całej społeczności szkolnej w ramach akcji ,,Herbatka dla Seniora”, aby przekazać zebrane herbatki i wykonane własnoręcznie laurki. Dzieci miały okazję bliżej poznać i obejrzeć miejsce, w którym mieszkają podopieczni placówki. Cała akcja ,,Herbatka dla Seniora”, jak również wizyta w Domu Opieki miała na celu uwrażliwienie dzieci na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących. Seniorzy również nie pozostali nam dłużni, obdarowali wszystkich uczniów szkoły słodkościami, za które bardzo serdecznie dziękujemy.

     • Obchody Święta Niepodległości w Zerówce

     •  

      W dniu 10.11.2022r. obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystość poprzedziły przygotowania: wykonanie kotylionów, flag, nauka wierszy, tańców i piosenek. Dzieci oglądały film edukacyjny "Karolek i Narodowe Święto Niepodległości"Głównym celem tych zajęć i uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień ten przeżyliśmy dumnie z uśmiechem na twarzy. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w pielęgnowaniu patriotyzmu.

      https://youtu.be/3d3a0MOXqVI

      https://youtu.be/gOXqh_FeZMM

      Filmiki oraz zdjęcia z tej uroczystości zostały wykonane z wykorzystaniem aparatu cyfrowego oraz kamery cyfrowej z programu Laboratoria Przyszłości.

       

      #LaboratoriaPrzyszlosci

      #LaboratoriaPrzyszłości

       

     • Poznaj Polskę - wycieczka do Zakopanego

     • W dniach 17-19 października klasa VIII a brała udział w wycieczce do Zakopanego w ramach programu „Poznaj Polskę” . Dzięki finansowemu wsparci z Ministerstwa Edukacji i Nauki (80%) oraz środkom z Gminy Łańcut ( 20%) na wycieczkę pojechali wszyscy uczniowie wspomnianej klasy.

      Od pierwszego dnia  uczestnikom wycieczki towarzyszyła wspaniała pogoda. Błękitne niebo oraz wysokie temperatury sprzyjały aktywności na świeżym powietrzu. Pierwszy przystanek na trasie to Stary Sącz, następnie Szczawnica – piękne jesienne klimaty na pieszej wycieczce Wąwozem Homole oraz rowerowa przejażdżka trasą wzdłuż Dunajca, do Czerwonego Klasztoru.

      Drugi dzień to Willa Atama, następnie wędrówka Doliną Kościeliską, wspinaczka w Wąwozie Kraków, przejście przez Smoczą Jamę i dalej doliną Kościeliską do schroniska na Hali Ornak. Po południu piękne widoki z Bahledówki a wieczorem relaks na basenach termalnych i wspólne ognisko.

      Ostatni dzień to Zakopane  - cmentarz na Pęksowym Brzysku, Gubałówka, Muzeum Tatrzańskie, oraz Krupówki. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki odwiedzili  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach .

      Wspaniały jesienny klimat polskich gór, niezwykłe historie związane z odwiedzanymi miejscami a także nieocenione towarzystwo koleżanek i kolegów z klasy pozwalają przypuszczać że wyjazd ten pozostanie na dłużej w pamięci uczestników tej wycieczki ;)

     • Pasowanie na ucznia klasy I

     • W dniu dzisiejszym,  14 listopada 2022 r. uczniowie klasy I a i I b zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym pierwszoklasistów, w którym nie zabrakło wierszy, piosenek i tańca.

      Dzieci bez wyjątku udowodniły, że zasługują na to, by stać się prawdziwymi uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej. Następnie odbyło się ślubowanie, a po nim pan dyrektor Adam Hoły dokonał aktu pasowania na ucznia, dotykając dużym ołówkiem ramienia każdego pierwszoklasisty. Podczas uroczystości uczniowie otrzymali upominki od Rady Rodziców i wychowawców oraz bidony od Wójta Gminy Łańcut. To było radosne i bardzo wzruszające wydarzenie zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców oraz zgromadzonych na uroczystości pozostałych gości.

     • Poznaj Polskę” – Wycieczka klasy VIII B i VII A do Wrocławia

     • W ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”, uczniowie klasy ósmej i siódmej  wyjechali w dniach 24-26 października 2022 r. na  wycieczkę do Wrocławia.

      „Poznaj Polskę” to przedsięwzięcie mające na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Wycieczki dofinansowane są w 80% z funduszu ministerialnego, a 20% to wkład własny zapewniony przez organ prowadzący lub wpłaty rodziców.

      W ramach dotacji uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z wybranymi  miejscami stolicy województwa dolnośląskiego.

      Jak przedstawiał się program wycieczki?

      Dzień I

      Wrocław przywitał nas piękną jesienną pogodą. Zwiedzamy Zespół Historycznego Centrum: drugi co do wielkości Rynek w Polsce, kamieniczki renesansowe, barokowe, Pręgież, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Uniwersytet Wrocławski  z Aulą Leopoldyńską i Wieżą Matematyczną, Most Piaskowy – najstarszy we Wrocławiu, Most Tumski.

      Następnie udajemy się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego – nazywanego oazą piękna i spokoju. To „żywe muzeum” z jedną z największych na świecie kolekcji subtropikalnych i tropikalnych roślin wodnych i błotnych oraz 29 pomnikami przyrody.

      Dzień II

      Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w najchętniej odwiedzanym w Polsce Wrocławskim Zoo oraz Afrykarium.

      Ogród zoologiczny ZOO Wrocław może poszczycić się największą liczbą zwierząt w Polsce oraz największą liczbą ich gatunków. Spacer po zoo był dla nas ciekawą lekcją przyrody, podobnie jak wizyta w Afrykarium, gdzie mogliśmy podziwiać unikatowy na skalę światową kompleks Czarnego Lądu.

      Kolejnym punktem dnia było zwiedzanie Hali Stulecia, uznanej za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO.

      Dzień zakończyliśmy wspaniałą lekcja historii, zwiedzając monumentalny obraz - Panoramę Racławicką.

      Dzień III

      W ostatnim dniu naszej wizyty we Wrocławiu mogliśmy podziwiać panoramę miasta z 49 piętra Sky Tower oraz obejrzeliśmy wspaniałą makietę tętniącego życiem Dolnego Śląska w miniaturze, czyli odwiedziliśmy Kolejkowo - największą w Polsce makietę kolejową.

      Przed wyjazdem odwiedziliśmy jeszcze Stadion Śląski, gdzie mogliśmy poczuć atmosferę dużych wydarzeń sportowych.

      Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń, mając nadzieję, że kiedyś ponownie odwiedzimy piękne miasto Wrocław.

     • Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce – II miejsce dziewcząt z Albigowej

     • Zespół Szkolno–Przedszkolny w Albigowej był w tym roku gospodarzem Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt, które odbyły się 29 października. W turnieju wzięły udział drużyny z sześciu szkół gminy: Handzlówki, Głuchowa, Kosiny, Soniny, Wysokiej i Albigowej.

      Dziewczęta z Albigowej zajęły II miejsce w ulegając w finale zwyciężczyniom zawodów -  dziewczętom z Wysokiej 28:22.

      Najlepiej rzucającą zawodniczką zawodów została nasza uczennica Emilia Molendowska.

      Szkołę reprezentowały: Natalia Blajer, Emilia Domino, Kinga Falger,  Marlena Kusz, Kinga Kuźniar, Milena Kuźniar, Wiktoria Lech, Emilia Molendowska, Aleksandra Panek, Kamila Wróbel i Maja Zembroń.

      Zawody przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze, po zakończonych zmaganiach sportowych zawodniczki i kibice zatańczyli wspólnie „Belgijkę” i ulubione tańce dyskotekowe.

      Gratulacje ambitnej postawy dla młodych zawodniczek :-)

     • Wyjątkowa uroczystość w naszej szkole

     • Piękna akademia z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości połączona z wmurowaniem Aktu Erekcyjnego Upamiętniającego Budowę Publicznego Przedszkola w Albigowej stała się dziś udziałem całej naszej szkolnej społeczności. Dziękujemy znamienitym gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na tej podniosłej oraz ważnej uroczystości i podpisali akt erekcyjny pod budowę przedszkola. Niech ten nowo zbudowany obiekt, wzniesiony ze szczytnej inicjatywy społeczności lokalnej oraz Rady i Wójta Gminy Łańcut, dla dobra i wszechstronnego rozwoju najmłodszego pokolenia naszych mieszkańców jak najlepiej służy wszystkim, którzy będą z niego korzystać.

     • Bijemy rekord w czytaniu na przerwie #przerwanaczytanie

     • W październiku nasza szkoła wzięła udział w biciu rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie to odbyło się w ramach III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak ważnej akcji promującej czytelnictwo od najmłodszych przedszkolaków po najstarszą młodzież. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zapraszamy do fotorelacji :-)

     • Dzień Postaci z Bajek w Oddziałach Przedszkolnych

     • Dnia 04.11.2022 w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych przebrały się za swoich bajkowych ulubieńców. Podczas "Bajkowego balu" przedszkolaki z obydwu grup wspólnie bawiły się do wesołych dziecięcych przebojów. Były konkursy, quizy oraz zabawy ruchowe a to wszystko w radosnej atmosferze i świetnych humorach

     • Akcja charytatywna "Pola Nadziei"

     • W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła dołączyła do akcji charytatywnej „Pola Nadziei” organizowanej przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla dzieci. Inicjatywa ta ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie organizacji, które tą opiekę zapewniają. Żonkile są symbolem nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej, dlatego uczniowie klasy 1a oraz 3b przynieśli do szkoły cebulki żonkili i z pomocą pani pedagog posadzili je w szkolnym ogródku. Na wiosnę, kiedy kwiaty zakwitną zostaną ścięte i rozprowadzone za symboliczne datki, które w całości zostaną przekazane na rzecz Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie.

     • "Tam moja Ojczyzna, gdzie groby moich przodków"

     • Wizyta młodzieży ze Szkolnego Koła Wolontariatu na cmentarzu. Uczniowie zebrali liście, umyli nagrobek, sprzątnęli zużyte znicze, ozdobili grób chryzantemą. W akcję włączyli się też uczniowie klasy 3a zapalając przyniesione przez siebie znicze. W ten sposób przygotowaliśmy na Dzień Wszystkich Świętych grób Żołnierza Wojska Polskiego.

     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Sztuka Emocji"

     • Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Sztuka Emocji", który ma na celu skierować uwagę i działania nauczycieli oraz dzieci w obszar emocji wykorzystując do tego sztukę pod jej wszelkimi postaciami. Każdemu miesiącowi przypisana jest emocja, którą należy przedstawić za pomocą danej dziedziny sztuki. W październiku przedszkolaki przedstawiły RADOŚĆ poprzez TANIEC...

     • Zakończenie akcji "Herbatka dla Seniora"

     • Zakończyliśmy akcję ,,Herbatka dla Seniora". Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę piękną inicjatywę, okazali życzliwość i otworzyli swoje serca na potrzeby drugiego człowieka. Herbatki w najbliższym czasie zostaną przekazane seniorom :-)

     • Wycieczka do Rezerwatu "Husówka"

     • Korzystając z pięknych uroków jesieni klasy trzecie wybrały się do Rezerwatu ,,Husówka” na niezwykłą lekcję przyrody. Uczniowie korzystając z ogromnej wiedzy Pana leśniczego podsumowali i poszerzyli wiadomości dotyczące lasu. Dzieci nie tylko wspaniale się bawiły, ale przede wszystkim miały okazję uczestniczyć w żywej lekcji przyrody, która na długo pozostanie w ich pamięci.

     • Jak w Bullerbyn

     • "Dzieci z Bullerbyn" to opowieść napisana przez popularną szwedzką pisarkę dziecięcą Astrid Lindgren. Książka opisuje życie sześciorga dzieci z malutkiej szwedzkiej wnioski Bullerbyn. Poznajemy ich codzienne życie, widzimy jakie mają obowiązki domowe, w jaki sposób pomagają rodzicom, jak uczą się w szkole i opiekują zwierzętami. Autorka poświęciła też wiele miejsca wesołym i oryginalnym zabawom dzieci. Uczniowie klasy 3 a świetnie się bawili wykonując makietę Bullerbyn - zobaczcie sami :-).

      Do wykonania makiety uczniowie wykorzystali pistolety do kleju na gorąco otrzymane przez szkołę w ramach Laboratoriów Przyszłości:

      #LaboratoriaPrzyszlosci

      #LaboratoriaPrzyszłości

       

     • Dzień Ziemniaka w Przedszkolu

     • 25.10.2022 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Ziemniaka. Dzieci poznały budowę kartofla oraz potrawy które można z nich zrobić. Wykonały jeżyki z ziemniaków i wzięły udział w różnych konkurencjach. Miały okazję zjeść przygotowanego przez panie kucharki pieczonego ziemniaka. Również podczas obiadu nie zabrakło tego warzywa Realizowaliśmy podczas tych zajęć innowację pedagogiczną "Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy" wysłuchując opowiadania pt."O Wrobelku Elemelku, ziemniaku i bąbelku". Zapraszamy do krótkiej fotorelacji

     • Sztafetowe Biegi Przełajowe

     • Dnia 13 października 2022 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w finale powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody były bardzo wyczerpujące, ale nasi  młodzi sportowcy poradzili sobie znakomicie, zdobywając dwa II miejsca w kategorii chłopców i dziewcząt w grupie młodzieży. Dziewczęta klas IV - VI uplasowały się na II miejscu a chłopcy tej samej grupy wiekowej na III miejscu.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy 😊

     • PRZERWA NA CZYTANIE

     • Nasza Szkoła bierze udział w III MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Akcja realizowana jest w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". 
      Fotorelacja naszej akcji już wkrótce 😉

     • Nasza szkoła w akcji "Światełko pamięci dla Łyczakowa

     • Już kolejny raz nasza szkoła bierze udział w akcji "Światełko Pamięci dla Łyczakowa" Dodatkowo w tym roku w związku z trwającą na Ukrainie wojną, znicze będzie można zapalić na grobach ukraińskich żołnierzy, którzy w niej zginęli, a są pochowani między innymi na Cmentarzu Łyczakowskim. Dziękujemy wszystkim. Zdjęcia z finału akcji TVP3 Rzeszów.

     • Światełko Pamięci dla Łyczakowa

     • Trwa akcja Światełko Pamięci dla Łyczakowa, organizatorami zbiórki są dziennikarze Polskiego Radia Lwów i Konsulatu RP we Lwowie. Na Podkarpaciu akcją koordynuje TVP 3 Rzeszów.
      Światełka Pamięci zapłoną 1 listopada  na Cmentarzach: Łyczakowskim, Orląt i Janowskim we Lwowie, ale także na polskich grobach w Mościskach, Strzelczyskach, Pnikucie i Jaworowie.
      Ideą akcji jest upamiętnienie polskich pochówków za wschodnią granicą.

      W tym roku w związku z trwającą na Ukrainie wojną, chcemy też zawieźć za wschodnią granicę znicze, które będzie można zapalić na grobach ukraińskich żołnierzy, którzy w niej zginęli, a są pochowani między innymi na Cmentarzu Łyczakowskim (czytamy na str. TVP 3).

      Bardzo gorąco zachęcam uczniów do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji.
      Znicze przynosimy do pokoju pedagoga do dnia 20 października (czwartek).

     • Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Lekkoatletyce

     • Pod koniec września  odbyły się w Kolbuszowej Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Lekkoatletyce.  Jest to najwyższy etap zawodów indywidualnych i skupia najlepszych zawodników na Podkarpaciu. Wydarzenie to zgromadziło około 500 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów. Srebrny medal w rywalizacji oszczepników zdobył Miłosz Dziuk z klasy 8a, a jego kolega Marcel Kuźniar wywalczył medal brązowy. Bardzo dobre – piąte miejsce w rywalizacji skoczków w dal zajął Maksymilian Musz, również z kl 8a. Milena Kuźniar została sklasyfikowana na 6 miejscu wśród oszczepniczek.

      Całej drużynie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

      Powodzenia!

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
   • +48 17 2267191
   • 37 – 122 Albigowa 489 woj. podkarpackie Poland
   • 815-181-06-75
   • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
 • Galeria zdjęć

   brak danych