• Jesienne wycieczki

     • O tym, że las jest najpiękniejszy jesienią przekonana jest większość z nas, więc kiedy zaczynają się pojawiać jesienne barwy rozpoczynamy „sezon wycieczkowy”. W tym roku odkryliśmy niezwykłe miejsce położone w Żołyni - Stanicę Myśliwską Koła Łowieckiego Kuropatwa. Tam, dzięki uprzejmości gospodarzy obiektu, klasy drugie i trzecie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych. Prowadziła je Pani Dorota Cedzidło - myśliwy i miłośnik przyrody. Dzięki jej ogromnej wiedzy dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o zwierzętach zamieszkujących okoliczne lasy. Po części „teoretycznej” uczniowie wyruszyli na spacer po lesie połączony z obserwacją przyrody. W promieniach jesiennego słońca uczestnicy wyprawy mogli podziwiać niezliczone barwy liści, znaleźć tropy zwierząt, podejść do paśnika, dostrzec gniazdo jastrzębia czy zebrać okazałe grzyby. Po powrocie do stanicy był czas na pieczone kiełbaski, które po spacerze smakowały wybornie. Dziękujemy serdecznie Kołu Łowieckiemu Kuropatwa za umożliwienie nam udziału w tak ciekawych zajęciach.

     • Październikowa audycja SM Yamaha

     • Corocznie w naszej szkole odbywają się cykliczne audycje Szkoły Muzycznej Yamaha. Gościem październikowego spotkania był pan Artur Chrobak, który grał dla młodej widowni na pianinie elektrycznym, keyboardzie, keytarze, DJX oraz na zwijanej klawiaturze. Takie spotkania z muzyką są zawsze okazją do poznania ciekawych instrumentów, posłuchania pięknych dźwięków i melodii oraz sympatycznej i wesołej zabawy. Z niecierpliwością czekamy na kolejną lekcję umuzykalniającą 😊

     • Uroczyste Pasowanie na Ucznia

     • 25 października 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Albigowej odbyło się Pasowanie na Ucznia. Podczas uroczystej akademii pierwszaki złożyły ślubowanie na sztandar szkoły i zostały oficjalnie pasowane przez pana dyrektora Adama Hoły na uczniów. Dzieci ślubowały, że będą się pilnie uczyć, dbać o dobre imię szkoły i godnie ją reprezentować. Było to bardzo miłe i wzruszające wydarzenie zarówno dla dzieci jak i dla ich rodziców. Część artystyczna przygotowana na uroczystość pasowania obfitowała w liczne wiersze, piosenki i tańce. Zaprezentowany przez uczniów polonez i krakowiak szczególnie przypadły do gustu zaproszonym rodzicom i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na koniec dzieci otrzymały od Rady Rodziców upominki i zostały poczęstowane słodkimi babeczkami i wafelkami. To była bardzo miła uroczystość.

     • Projekt „Razem przeciw przemocy”

     • Dnia 9 października br. do naszej szkoły przybył teatr „Kurtyna”, który przedstawił dla dzieci klas I-IV bajkę profilaktyczną pt. „Dziki zachód”. Bajka przedstawiała kowboja o imieniu Maurycy, który otrzymał zadanie odnalezienia ważnego dla wszystkich dzieci skarbu. Po długiej podróży i wielu przygodach Maurycy odnalazł skarb, którym wcale nie okazał się smartfon (jak przekonywała go żaba Marta), lecz DOBRE MANIERY. To one są najbardziej potrzebne każdemu dziecku. Bohaterowie spektaklu pokazywali również jak prowadzić zdrowy tryb życia, dlaczego alkohol i papierosy nam szkodzą oraz jak aktywność fizyczna wpływa korzystnie na nasz organizm.

      Spektakl odbył się w ramach  projektu realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łańcut  pod nazwą „Razem przeciw przemocy” („Dom i szkoła bez przemocy”) współfinansowanym przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

      Po występie teatru „Kurtyna” z Krakowa naszą szkołę odwiedziła p. psycholog Agnieszka Rydzik oraz p. Arkadiusz Ciecierko – dzielnicowy KPP w Łancucie i p. Beata Lew – pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy w ramach  projektu „Razem przeciw przemocy” („Dom i szkoła bez przemocy”) współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poruszali tematykę przemocy.

      Pani psycholog rozmawiała z uczniami na temat różnych form przemocy, mitów dotyczących osób związanych z tym zjawiskiem oraz sposobów radzenia sobie w sytuacji, kiedy przemoc dotknie nas lub naszych najbliższych.

      Pan dzielnicowy opowiadając o bezpiecznych zachowaniach w domu, w szkole, na ulicy, poparł swój miniwykład filmikiem, przedstawiających pożądane reakcje dzieci w trudnych sytuacjach.

     • Warsztaty pierwszoklasistów w Sadach Albigowa

     • W środę 4 października 2023 r. uczniowie klas pierwszych wybrali się na wędrówkę do sadów w Albigowej. Po przyjściu na miejsce i zjedzeniu drugiego śniadania w altanie, wszyscy zabrali się do pracy w ramach warsztatów z okazji ,,Dnia jabłka”. Uczniowie wykonali eksperymenty, poznali ciekawe historie związane z owocami, rozwiązali zagadki i przyrządzili pyszne szarlotki w słoikach. Na koniec zajęć był czas na zabawę na świeżym powietrzu. Uczestnicy warsztatów bezpiecznie wrócili do szkoły, będą miło wspominać ten dzień :-)

     • Bomba witaminowa, czyli sałatka owocowa w klasie II a

     • Jedzenie owoców jest ważne nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim, że zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. W związku z tym w miniony piątek uczniowie klasy II a postanowili zrobić samodzielnie zdrową sałatkę owocową. Każde dziecko przyniosło z domu potrzebne akcesoria i różne owoce. Królowały jabłka i gruszki, ale nie zabrakło też mandarynek, bananów, pomarańczy, winogron, ananasa czy kiwi. Robienie sałatki owocowej było wielką frajdą i zabawą, a uśmiechnięte i pełne skupienia buzie pokazały, że zajęcia kulinarne bardzo się podobały. Wszystkie sałatki były przepyszne i zniknęły w mgnieniu oka

     • Gminne Igrzyska Dzieci w Kosinie

     • W dniu 7.10.2023 r. w Kosinie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci. W turnieju rywalizowało ze sobą sześć drużyn ze szkół w Soninie, Kosinie, Rogóżnie, Handzlówce, Cierpiszu i Albigowej. Dzieci uczestniczyły w siedmiu różnych konkurencjach, w których liczyła się szybkość, spryt i celność. Chłopcy w składzie: Leon Kłak, Damian Przybyło, Wit Wróbel, Oliwier Bytnar i Jan Bytnar oraz dziewczęta: Liliana Pysz, Oliwia Grad, Lena Rejman, Milena Chmura i Zuzanna Jaś w konkurencjach na czas nie mieli sobie równych. W całym turnieju zajęliśmy zaszczytne pierwsze miejsce zdobywając aż 38,5 pkt. Chcemy podziękować wszystkim którzy trzymali za nas kciuki. Warto pamiętać, że sport to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. Dziękujemy pani Małgosi Kluz i pani Basi Babiarz za przygotowanie dzieci do turnieju.

     • Finał Powiatowych Biegów Przełajowych

     • W piątek 6 października  2023 r. w Łańcucie odbył się Finał Powiatowy w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci.

      Drużyna dziewcząt, złożona z sześciu zawodniczek, miała do pokonania sztafetę 6 x 800 m.

      Zarówno młodsze jak i starsze dziewczęta  z naszej szkoły dzielnie walczyły i zdobyły II miejsce w powiecie.

      Skład dziewczęcej sztafety Igrzysk Dzieci: Maria Panek, Zuzanna Grad, Gabriela Grad, Julia Muca, Emilia Kuźniar, Julita Trojniar

      W sztafecie młodzieżowej pobiegły: Weronika Cyran, Jagoda Przybyło, Rozalia Stropek, Emilia Szewczyk, Nadzieja Śliż, Kinga Ulman.

      Chłopcy również dobrze się spisali i zdobyli IV miejsce.  Skład chłopięcej sztafety Igrzysk Dzieci: Filip Tajchman, Szymon Nawojski, Józef Śliż, Filip Patrzałek, Michał Wojtyna, Wiktor Kuźniar. Gratulujemy 😊

     • Udział naszych uczniów w wojewódzkich mistrzostwach w lekkiej atletyce

     • W dniu 28 września 2023 r. na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli odbył się Finał Wojewódzki Indywidualnych Mistrzostw SZS w Lekkiej Atletyce. Wzięło w nim udział blisko 500 uczniów z całego województwa.

      Naszą szkołę reprezentowali: Izabela Podolec, Natalia Śliż i Patryk Blajer w rzucie oszczepem, Amelia Tomaszek, Oliwier Filar w pchnięciu kulą, Kinga Falger i Kinga Ulman w skoku w dal, Rozalia Stropek w biegu na 600 m oraz Sławomir Litwin w biegu na 1000 m.

      Najwyższe lokaty w swoich dyscyplinach uzyskali : Izabela Podolec V miejsce , Amelia Tomaszek VI miejsce i Patryk Blajer VII miejsce.

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • 28 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania, do którego uprawnieni byli uczniowie klas 4-6 wyłoniono przedstawicieli władzy uczniowskiej. Przewodniczącym SU została Natalia Blajer, a pozostali członkowie zespołu to: Natalia Sagan, Joanna Wojturska i Oliwier Szela.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy 😊

     • Powiatowe indywidualne zawody lekkoatletyczne

     • Uczniowie klas VII i VIII  reprezentowali naszą szkołę w Finale Powiatowym Indywidualnych Mistrzostw SZS w Lekkiej Atletyce. Wielu uczniów zajęło miejsca na podium, ale postawa wszystkich reprezentantów zasługuje na pochwałę.

      W sportowych zmaganiach wzięli udział:                                            

      Dziewczęta: Falger Kinga (II miejsce – skok w dal), Kinga Ulman (III miejsce – skok w dal),  Weronika Cyran (II miejsce bieg na 300 m), Izabela Podolec  (I miejsce – rzut oszczepem), Nadzieja Śliż (III miejsce – rzut oszczepem), Rozalia Stropek (III miejsce w biegu na 600 m), Amelia Tomaszek  (I miejsce – pchnięcie kulą), Natalia Skawina i Natalia Tarocińska (pchnięcie kulą).

      Chłopcy: Jan Kuźniar ( bieg na 300 m), Patryk Blajer (II miejsce – rzut oszczepem), Sławomir Litwin (III miejsce - bieg 1000 m), Dawid Mokrzycki (bieg na 100 m), Oliwier Filar (II miejsce – pchnięcie kulą).

      Wszystkim uczestnikom zawodów dziękujemy za wysiłek i godne reprezentowanie barw szkoły.

      Opiekunami uczniów byli p. Krzysztof Gugała i p. Alina Szczepańska

     • Nasza szkoła w gronie laureatów konkursu: "Pracownia Kompetencji Cyfrowych"

     • Miło nam poinformować, że nasza szkoła została laureatem ogólnopolskiego Konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, który został ogłoszony na początku czerwca 2023 r. Uczestnicy konkursu mogli startować w 3 kategoriach wiekowych. Wspólnym motywem było zrealizowanie określonego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę. Nasza szkoła wystartowała w kategoriach: klasy 1-3 i klasy 4-6.  Uczniowie zrealizowali kursy: Internetowa szkoła słonia Spacjusza pt. „Internet to nie wszystko” i Przygody Profesora N@tki, czyli jak mądrze korzystać z Internetu pt. „Uprzejmy internauta”.

      Po zrealizowaniu kursów wysłaliśmy zgłoszenie na konkurs, do którego dołączyliśmy prace konkursowe. W klasach młodszych nasi uczniowie z klasy III b: Piotr i Wiktor Świętoniowscy przygotowali projekt kolorowanki, która dotyczyła sposobów na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnościami podejmowanymi w Internecie i poza Internetem. W kategorii klas 4-6  uczennica Weronika Cyran wykonała plakat z hasłem promocyjnym dotyczącym zasad właściwego zachowania w sieci oraz sposobów reagowania na trudne sytuacje w Internecie.

       Cieszymy się, że pomimo licznie nadesłanych prac (3075) znaleźliśmy się w gronie zwycięzców konkursu oraz że wkrótce trafi do nas mobilna pracownia komputerowa składająca się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania. Zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie ułatwiające pracę z uczniami oraz interaktywny monitor.

      Jesteśmy dumni z tego, że nasza szkoła kolejny raz znalazła się w gronie laureatów konkursu na mobilną pracownię  komputerową.

      Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK.

     • Szkolny Dzień Chłopaka

     • 29 września 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Jednym z sympatycznych akcentów w tym dniu było noszenie przez uczniów krawata lub muchy. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie, a kolorowe muszki i krawaty pożyczone z szaf szanownych tatusiów naszych uczniów sprawiły, że wokół od razu zrobiło się weselej.  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, a panom młodszym i starszym składamy serdeczne życzenia.

     • Jesienne warsztaty w sadach w Albigowej

     • 27 września 2023 r. klasy drugie udały się na pieszą wycieczkę do sadów w Albigowej, gdzie uczestniczyły w warsztatach z okazji „Dnia Jabłka”. W trakcie zabawy uczniowie poznali wiele ciekawostek na temat jabłek, przeprowadzili eksperymenty, a także rozpoznawali najpopularniejsze w Polsce owoce różnymi zmysłami. Niewątpliwie najbardziej wyczekiwanym momentem spotkania były warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie samodzielnie przygotowali szarlotkę w słoiczku. Na koniec uczniowie klas drugich korzystając z pięknej pogody mogli do woli bawić się na placu wokół folwarku. To był naprawdę udany dzień 😊

     • Klasa II b na warsztatach stolarskich :-)

     • Bardzo ciekawą lekcję odbyli w ubiegły piątek nasi uczniowie z klasy II b. W szkolnej pracowni Laboratoriów Przyszłości własnoręcznie wykonali piękne drewniane domki. Samodzielnie, za pomocą piłki cięli drewniane deseczki, a następnie szlifowali je papierem ściernym. Kolejnym etapem pracy było przyklejenie dachów, malowanie domków na wybrane przez siebie kolory  oraz zdobienie ich filcowymi oknami i drzwiami. Efekt jest niesamowity. Zobaczcie, czy Wam także się podoba….zapraszamy do fotorelacji 😊

     • Próbna ewakuacja

     • W piątek, 29 września 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Albigowej odbyła się próbna ewakuacja przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Albigowej. Po sygnale dźwiękowym w postaci - 3 długich dzwonków uczniowie wraz z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły opuścili budynek szkolny i udali się na miejsce zbiórki  - parking przed nowym przedszkolem. Następnie nauczyciele przekazali p. Dyrektorowi Adamowi Hoły informacje dotyczące stanu liczebności klas/grup. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Takie alarmy próbne są bardzo ważne, gdyż przygotowują do odpowiedniego zachowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że w naszej szkole wszyscy wiedzą, jak postępować w takich sytuacjach. Dziękujemy panu Janowi Kluzowi za pomoc w przeprowadzeniu próbnej ewakuacji.

     • Ognisko integracyjne klas piątych

     • W dniu 21 września 2023 r. obie klasy piąte udały się na stadion Arki Albigowa. Uczniowie  wspólnie spędzili czas  na zabawie,  grze w piłkę siatkową i nożną, pieczeniu  kiełbasek i pianek.  Było wesoło, a piękna  pogoda sprzyjała integracji  i nabieraniu sił do pracy w nowym roku szkolnym. To był naprawdę mile spędzony czas 😊

     • Udana inauguracja szkolnych zawodów sportowych podczas Igrzysk Dzieci w lekkiej atletyce w Białobrzegach

     • W miniony piątek 22 września 2023 r. na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji W Białobrzegach  mały miejsce Powiatowe Igrzyska Dzieci w lekkiej atletyce. Zawodnicy z klas IV- VI rywalizowali w czterech konkurencjach: biegu krótkim, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu długim. W zawodach wzięło udział 14 reprezentacji szkół z terenu powiatu łańcuckiego, łącznie ponad 100 uczestników. Bardzo udany występ zanotowali tam uczniowie naszej szkoły. Mistrzem powiatu w skoku w dal został Michał Wojtyna, drugie miejsce w biegu na 60 m wywalczył Szymon Nawojski , drugie miejsce wywalczyła również Zuzanna Grad w rzucie piłeczka palantową, trzecie miejsca zajęli: Jakub Sobkowicz w skoku w dal, Milena Szpilka w tej samej dyscyplinie w kategorii dziewcząt i Filip Patrzałek w rzucie piłeczką palantową. Szkołę reprezentowali ponadto: Gabriela Grad, Katarzyna Trojniar, Maria Panek, Wiktor Kuźniar i Bartłomiej Kuźniar.

     • Akcje charytatywne „Szlachetna kawiarenka” i „Dzień piżamy”

     • Po raz trzeci nasza szkoła zaangażowała się w ogólnopolską akcję charytatywną „Dzień piżamy. Obudź w sobie anioła”. Chcieliśmy w ten sposób okazać wsparcie dzieciom przebywającym na oddziałach onkologicznych.

      Dziękujemy jeszcze raz wszystkim uczniom za udział, a szczególne podziękowania kierujemy do klasy IV b, która razem z Panią Wychowawczynią w pełnym składzie wzięła udział w piżamowej akcji.

      Bardzo dziękujemy również szkolnym Wolontariuszom, którzy przygotowali słodkości na pierwszą wywiadówkę, a Wam, drodzy Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy szkoły, za to, że doceniliście ich zaangażowanie. Część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana na konto fundacji „Gdy liczy się czas”, sprawującej patronat nad akcją „Dzień piżamy”

      #Dzieńpiżamy

      #FundacjaGdyLiczySięCzas

     • Akcja Narodowe Czytanie 2023

     • 12 września br. już po raz kolejny nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tegorocznej edycji czytaliśmy powieść Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem”. Aktywny udział w tym popularyzującym czytelnictwo wydarzeniu wzięli wszyscy uczniowie kl. IV-VIII oraz nauczyciele. Wysłuchaliśmy listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji. W klimat nastrojowej lektury wprowadziła nas okolicznościowa dekoracja oraz informacje przekazane przez nauczycieli j. polskiego na temat bohaterów i patriotycznego przesłania dzieła. Uczniowie poznali biografię autorki, czytali wybrane fragmenty powieści ,,Nad Niemnem” i dyskutowali na ich temat. Klasy siódme wyszły w plener i piękno oraz wagę czytanych tekstów młodzież przeżywała na łonie przyrody. Aby lepiej poznać atmosferę dzieła, odczuć piękno nadniemeńskiej przyrody, wysłuchać rozmów bohaterów o Polsce, obejrzeliśmy fragmenty ekranizacji powieści. Wszyscy mogli również odbić w swoich zeszytach stempel okolicznościową pieczęcią przysłaną z kancelarii prezydenta

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Wszystko rozpoczęło się w 2008 roku, kiedy Peter H. Reynols wydał książkę dla dzieci " The Dot" ( czyli " Kropka") , w której opowiedziana została historia małej Yashitii. Nieśmiała dziewczynka dzięki mądrej nauczycielce od plastyki uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowana Dnia Kropki. W naszej szkole uczniowie klas 1-3 od samego rana cieszyły się tym dniem. Motywem przewodnim była kropka. Dzieci zainspirowane małą Yashi tworzyły kropkowe dzieła sztuki, organizowały gry terenowe, które wymagały zaangażowania wszystkich uczniów, ponieważ celem było znalezienie skarbu. Zabawa była świetna, a pogoda wymarzoną. To był wspaniały i niezapomniany dzień :-)

     • Audycja muzyczna SM Yamaha

     • W piątek, 8.09.2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazowej audycji muzycznej. Podczas spotkania mogli posłuchać utworów granych na różnych instrumentach przez nauczycieli Szkoły Muzycznej Yamaha. Ta pierwsza w tym roku szkolnym lekcja umuzykalniająca była zapowiedzią kolejnych wspólnych spotkań z muzyką, na które nasi uczniowie z niecierpliwością czekają :-)

     • Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Szkoły Pełne Talentów

     • Ruszyła druga edycja akcji Lidla dla szkół „Szkoły pełne talentów 2”.

      Pomóż naszej szkole zbierać talenciaki i wygrywać nagrody:

      Od 1 września 2023 r. po raz kolejny zbieramy Talenciaki, za które szkoła może otrzymać ciekawe nagrody.

      1. Zrób zakupy w Lidlu za minimum 50 zł (w tym przynajmniej jedno warzywo lub jeden owoc).

      2. Przy kasie odbierz kupon – Talenciaka.

      3. Przekaż Talenciaka naszej szkole – można to zrobić na dwa sposoby:

      Należy odszukać szkołę na stronie Lidla: (Szkoła Podstawowa im. ks. Antoniego Tyczyńskiego w Albigowej):

      https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040005734

      i zeskanować kod QR z TALENCIAKA (można go też wpisać ręcznie)

      lub przynieść talenciaka do sekretariatu szkoły.

      Klienci będą mogli otrzymać Talenciaki za zakupy w sklepach Lidl od 1 września do 5 listopada 2023 r.

     • Uroczysta inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2023/2024

     • Każdy wrzesień niesie ze sobą rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. To wyjątkowe wydarzenie gromadzi corocznie uczniów, rodziców i nauczycieli na wspólnej, uroczystej akademii. Tak było również podczas dzisiejszej inauguracji roku szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Albigowej.

      Na wstępie uroczystości pan Dyrektor Adam Hoły serdecznie przywitał wszystkich obecnych, podkreślając ogromne znaczenie współpracy oraz nowych możliwości, jakie niesie ze sobą każdy kolejny rok szkolny. W swoim  przemówieniu szczególne słowa skierował do pierwszoklasistów, którzy właśnie wkroczyli w progi szkoły, gotowi do fascynującej przygody z nauką. Przypomniał także wszystkim uczniom, że edukacja jest kluczem do przyszłości i otwiera drzwi do nieograniczonych możliwości i sukcesów.

      Część artystyczna przygotowana przez trzecioklasistów z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2023/2024 była pełna emocji, ekspresji i radości.

      Życzymy naszym uczniom, aby ten rok okazał się dla nich wspaniałą przygodą, a szkoła była miejscem zdobywania wiedzy i rozwijania uzdolnień 😊

     • OTWARCIE  NOWEGO PRZEDSZKOLA W ALBIGOWEJ

     • W dniu 2 września 2023 r. w obecności zaproszonych gości, licznie zgromadzonych mieszkańców Albigowej, rodziców dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej Wójt Gminy Łańcut wraz z Dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dokonali uroczystego otwarcia Nowego Przedszkola w Albigowej.

      Na wstępie Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w kilku słowach powitał wszystkich przybyłych gości. Wyraził radość z powodu powstania i możliwości funkcjonowania nowoczesnego przedszkola w Albigowej. Później nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali: wójt Gminy Łańcut pan Jakub Czarnota, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej pan Adam Hoły, sołtys wsi Albigowa pan Aleksander Kisała, oraz radni wsi Albigowa: pan Wiesław Wilk i pani Anna Szpunar.

      Następnie głos zabrał Wójt Gminy Łańcut i inni zaproszeni goście. Pan Jakub Czarnota podkreślił, że przedszkole to miejsce szczególne, które jest fundamentem w rozwoju dziecka i jego osobowości, dlatego obok doskonałej kadry pedagogicznej ważne jest również przyjazne, kolorowe i inspirujące środowisko, w którym dziecko przebywa. O tym, że nasze nowe przedszkole jest właśnie takim miejscem mogli się przekonać wszyscy podczas jego zwiedzania. Kolorowe sale „Zajączków”, „Lisków”, „Misiów” i „Sówek” zrobiły na zwiedzających duże wrażenie. Bardzo się z tego cieszymy.

      Uroczystego poświęcenia przedszkola dokonał ksiądz proboszcz Bogusław Kamiński.

      Na naszych „milusińskich” czekały podczas pikniku z okazji otwarcia nowego przedszkola różne atrakcje: dmuchańce, gry i zabawy pod okiem animatora, słodka niespodzianka, kiełbaska z grilla, wata cukrowa, soczek, a także pamiątkowe magnesy ze zdjęciem przedszkola, tulipany z materiału, balony i kotyliony-słoneczniki.

      Zabawa była świetna, zwłaszcza, że pogoda wyjątkowo dopisała.

      Dziękujemy pięknie wszystkim za przybycie, a rodzicom naszych przedszkolaków, że tak chętnie i licznie włączyli się w przygotowania do dzisiejszej imprezy.

     • Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz...

     • Rok wytężonej, ale bardzo owocnej pracy Szkolnego Koła Wolontariatu dobiegł końca. Również  i w tym roku, dzięki zaangażowaniu Wolontariuszy, udało nam się pomóc wielu potrzebującym osobom. Pamiętajmy bowiem, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest. Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” (JP II)

      W ramach podziękowania, ale i zasłużonej nagrody opiekunowie zorganizowali dla Wolontariuszy wycieczkę do kina. Tym razem wybraliśmy się na film Transformers. Wyjazd obfitowała w wiele pozytywnych emocji.

      Życzymy wszystkim spokojnych i bezpiecznych Wakacji!

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     • Koniec roku szkolnego to moment, na który wszyscy uczniowie czekają z utęsknieniem. To czas podsumowań, gratulacji i podziękowań. To chwila, kiedy ostatni raz dzwoni dzwonek, a uczniowie trzymając w dłoniach świadectwa udają się na zasłużone wakacje. Nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko życzyć naszym wychowankom radosnych, słonecznych i bezpiecznych dni. Wakacje czas zacząć...

      Zdjęcia wykonano za pomocą sprzętu otrzymanego w ramach

      #LaboratoriaPrzyszlosci

      #LaboratoriaPrzyszłości

     • Dzień Rodziny w oddziałach przedszkolnych, zerówce i klasach drugich

     • Nie ma chyba sympatyczniejszej uroczystości w całym roku szkolnym niż Dzień Rodziny. Dlatego obchodzimy go corocznie w sposób niezwykle uroczysty, radosny i miły. Zapraszamy Mamusie i Tatusiów na specjalnie dla nich przygotowaną część artystyczną i obdarowujemy ich drobnymi upominkami. W bieżącym roku szkolnym część artystyczną z okazji „Dnia Mamy i Taty” przygotowały przedszkolaki, grupy: „0a” i „0b” oraz klasy drugie. Wszystkie akademie były naprawdę piękne, a stroje i scenografia każdego przedstawienia podnosiły jego wartość artystyczną. Zapraszamy do fotorelacji 😊

     • Sukcesy uczniów w konkursach przyrodniczych

     • Koniec roku szkolnego to czas podsumowań i wyróżnienia uczniów za ich całoroczną pracę.
      Na szczególną uwagę zasługują Ci, którzy brali udział w licznych konkursach. Uczniowie naszej szkoły każdego roku przygotowują się do Powiatowego Konkursu Biologiczno – Ekologicznego w I LO w Łańcucie. I miejsce w tym konkursie w kategorii plastycznej zajęła Izabela Podolec,
      III miejsce w kategorii wiedzy biologicznej zdobyła Joanna Wrona. Nasze uczennice odniosły również sukces w Gminnym Konkursie Ekologicznym w Cierpiszu – II miejsce zajęła Weronika Cyran, a wyróżnienie przyznano Oliwii Wanowicz. Gratulujemy!

     • Wycieczka klasy VIII b - Kraków po raz kolejny…..:)

     • Pod koniec maja, mieliśmy okazję wyjechać  na jednodniową klasową wycieczkę do Krakowa. Nie była to pierwsza wizyta w tym mieście. W młodszych klasach zwiedzaliśmy zabytki tego pięknego miasta. Tym razem program wycieczki był nieco inny. Po przyjeździe zatrzymaliśmy w sercu miasta, czyli krakowskim Rynku. Odwiedziliśmy Sukiennice, Kościół Mariacki, Ratusz miejski, później traktem królewskim przeszliśmy na Wawel. Tu parę pamiątkowych zdjęć i powrót na Rynek.

      Po spacerze czekała nas wizyta w Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI czyli World of My All Inspirations. To muzeum oferujące edukację przez zabawę, wykorzystujące najnowszą technologię, a celem wizyty jest poznanie świata zmysłów i pokazanie, jaką rolę odgrywają one w naszym życiu codziennym. Uczestniczyliśmy w zajęciach „W stronę ciemności” skupiających się na zmyśle wzroku. Weszliśmy w sytuację osób niewidomych, uczestnicząc w zajęciach w całkowitej ciemności. Nasz zmysł wzroku został wyłączony, musieliśmy skupić się tylko na zmysłach słuchu, węchu i dotyku. To było niezwykłe przeżycie.

      Drugim naszym głównym punktem wycieczki była wizyta równie niezwykłym miejscu Muzeum Arcade -Interaktywnym Muzeum gier wideo. Jest to unikalna kolekcja ponad 150 klasycznych gier wideo dostępna dla każdego. Tutaj mogliśmy korzystać z wszystkich automatów i grać do woli. Bawiliśmy się świetnie.

      Dzień był ciekawy i pełen emocji :-)

      Dziękujemy za opiekę pani Alinie, pani Kasi i pani Oli.

     • Srebrni i brązowi medaliści Powiatowego Finału Trójboju Lekkoatletycznego

     • Nasi najmłodsi lekkoatleci, po wygranych zawodach gminnych, reprezentowali szkołę w powiecie.  Zawody odbyły się 2 czerwca,  na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białobrzegach. Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach : biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal. W tym roku przyjechało 5 drużyn dziewcząt i aż 8 drużyn chłopców. Uczennice z Albigowej w składzie : Julia Bytnar (kl. III ),  Dominika Tarocińska, Julita Trojniar, Kinga Sobek, Julia Wanowicz i Martyna Kucharska (kl. IV) zajęły II miejsce.

      Drużyna chłopców, w której skład weszli: Jakub Falger, Karol Grad, Kamil Michno, Nikodem Baran, Radosław Kruk i Filip Bytnar , uplasowali się na III miejscu.

      Gratulacje 😊

     • Wycieczka do Kopalni Soli - Bochnia

     • Czy wiecie, gdzie można zagrać w piłkę pod ziemią? My już wiemy - w Kopalni Soli w Bochni!

      18 maja 2023 r. obie klasy czwarte wczesnym rankiem wyruszyły na wycieczkę. Pierwszym etapem było zwiedzanie zabytkowej Kopalni Soli w Bochni. Na dół zjechaliśmy prawdziwą górniczą windą, gdzie 250 metrów pod ziemią zwiedziliśmy najstarszą w Polsce kopalnię soli w ramach trasy turystycznej z Podziemną Ekspozycją Multimedialną. Do wyjątkowych atrakcji należał przejazd podziemną kolejką oraz gra w koszykówkę i piłkę nożną na podziemnym boisku.

      Następnie udaliśmy się do rezerwatu przyrody nieożywionej Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, gdzie pośród lasu występują tu niesamowite skały o fantazyjnych kształtach i nazwach np. Grunwald, Czarownica, Grzyb, Borsuk czy Piekiełko.

      Pomimo, iż pogoda nie była idealna, to dobre humory i chęć przeżycia przygody sprawiły, że wycieczkę uważamy za bardzo udaną.

     • Klasy szóste poznają ziemię świętokrzyską.

     • W dniach 30 -31 maja uczniowie klas 6 a i b wyjechali na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Była to wspaniała okazja do poznania nowych miejsc w Polsce i wspólnego spędzenia czasu. Po długim okresie pandemii jest to niezwykle ważne, że możemy razem uczyć się i bawić.

      Zwiedzanie rozpoczęliśmy od niezwykle ciekawego pobytu w Parku Nauki  Leonardo da Vinci w Chęcinach.  Mieliśmy okazję zobaczyć i doświadczyć różnego rodzaju eksperymentów. Następnie zwiedziliśmy zabytkowe ruiny zamku królewskiego w Chęcinach. Nasza pani przewodnik przybliżyła nam historię tego miejsca, opowieść była interesująca i pełna anegdot związanych z właścicielami obiektu. Stamtąd pojechaliśmy do miejscowości Sabat Krajno i tam czekał nas niezwykły spacer po Parku Miniatur.  Podziwialiśmy  znane budowle z całego  świata, precyzyjnie i wiernie odtworzone w mniejszej skali. Pobyt w Parku Rozrywki i Miniatur zakończyliśmy seansem w kinie 6D. Dzień pełen wrażeń jeszcze się nie kończył. Ostatnim punktem tego dnia była wizyta w miejscowości Święta Katarzyna  w Muzeum Minerałów i Skamieniałości. Obejrzeliśmy imponującą kolekcję minerałów, największy w Europie zbiór krzemienia pasiastego, który jest charakterystyczny właśnie dla tamtych terenów. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda obróbka różnego rodzaju kamieni oraz zobaczyliśmy pracownię jubilerską. Punktem, na który wszyscy czekali, był wspólny nocleg poza domem. Noc spędziliśmy w Bodzentynie w Hotelu Świętokrzyskim. Tam też zjedliśmy obiadokolację. Nim się obejrzeliśmy, nastał poranek i po solidnym śniadaniu wyruszyliśmy do Szklanej Huty, skąd pieszo, piękną leśną ścieżką wspięliśmy się na Święty Krzyż, czyli Łysą Górę. Wraz z miejscowym przewodnikiem zwiedziliśmy Sanktuarium Krzyża Świętego, podziwialiśmy panoramę okolicy z wieży widokowej i obserwowaliśmy gołoborza z tarasu widokowego. Następnie, również pieszo, zeszliśmy inną trasą do Nowej Słupi, a by tam odwiedzić  Muzeum Starożytnego Hutnictwa. To niezwykłe muzeum, bardzo nowoczesne, wykorzystujące różne multimedialne urządzenia. Po tym intensywnym zwiedzaniu, wszyscy z apetytem zjedli obiad. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się, by zwiedzić ruiny zamku Krzyżtopór - jednej z największych budowli pałacowych w Europie  i poznać jego niezwykłą historię.  Był to ostatni punkt naszej wycieczki. Powrót do domu był bezpieczny i radosny.

      Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym również uda się nam wspólnie zwiedzić ciekawe miejsca.

     • Jak rozwijać wyobraźnię....

     • Piątkowe lekcje uczniów klasy III b upłynęły na tworzeniu makiet do lektury ,,O psie, który jeździł koleją”. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w toku lekcji, miały przy tym mnóstwo satysfakcji i radości. Niewątpliwie ta forma zajęć jest dla uczniów najbardziej interesująca, pobudza ich wyobraźnię i kreatywność oraz wpływa na integrację zespołu klasowego.

     • Wycieczka klas trzecich do Myczkowiec

     • W piątek 19.05.2023 r. odbyła się wycieczka szkolna do miejscowości Myczkowce. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 3 a i 3 b. Wycieczka odbywała się pod hasłem "Tropem legend zbójników". Pierwszym celem było udanie się do miejscowości Myczkowce, gdzie wspólnie znajdowaliśmy pierwszy fragment zbójnickiej mapy oraz skalną ścianę, pod którą ukrywali swoje skarby. Następnie pieszo udaliśmy się do górskiego rezerwatu Koziniec. Wskazówki prowadziły nas do Orelca, gdzie musieliśmy znaleźć pomnik bieszczadzkiego Zbója - Tołhaja. Odwiedziliśmy Kamień Leski, czyli najwyższą skalę na Podkarpaciu z ciekawą legendą. Następnie udaliśmy się do Leska, gdzie musieliśmy poszukać informacji o dawnych mieszkańcach tego miasteczka i dowiedzieć się gdzie znajdziemy kolejne ślady zbójników. Dalsze wskazówki pokierowały nas do tajemniczego klasztoru w Zagórzu. Tam został ukryty kuferek zamknięty na szyfr - musieliśmy go znaleźć i otworzyć. Zawartości kuferka strzeże gospodarz ruin - rycerz dawnych czasów. Ostatnim punktem była Msza święta. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

     • Wizyta Pana Wójta u naszych najmłodszych

     • W dniu dzisiejszym odwiedził naszych Przedszkolaków i Zerówkowiczów Wójt Gminy Łańcut - pan Jakub Czarnota. Złożył dzieciom serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka i poczęstował wszystkich pysznymi cukierkami. To bardzo miły gest …..dziękujemy :-)

     • Dzień Dziecka w naszej szkole

     • Dzień Dziecka to święto, na które wszyscy uczniowie czekają z niecierpliwością przez cały rok. Zawsze cieszą się na obchody tego miłego dla nich dnia. W naszej szkole rozpoczęliśmy dzisiejsze święto Szkolnym Happeningiem pt. „Moje Pasje”, który pokazał jak wieloma talentami dysponują nasi uczniowie. Zarówno dzieci z klas I - III jak i IV – VIII mogły pochwalić się zdolnościami, zaprezentować swoje umiejętności, podzielić się własnymi pasjami i zainteresowaniami. Uczestnicy happeningu zaprezentowali tańce, piosenki, grę na instrumentach, jazdę na rolkach, pokaz układania kostki Rubika, umiejętności akrobatyczne i sportowe, a nawet smykałkę do rękodzieła. Następnie starsi uczniowie udali się na piknik na stadion sportowy, a młodsze dzieci dzięki Radzie Rodziców korzystały z dmuchańców obok Ośrodka Kultury w Albigowej. Rodzice naszych uczniów z okazji Dnia Dziecka zapewnili także napoje, lody, drożdżówki i watę cukrową. Bardzo pięknie za to wszystko dziękujemy 😊

     • Dzień Ziemi w naszej szkole

     • Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Tego dnia ludzie na całym świecie łączą się w obronie największego wspólnego dobra - naszego domu – planety  Ziemi. Jest to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię.

      Nasza społeczność szkolna również wzięła udział w obchodach Dnia Ziemi w dniu 12 maja. W pierwszej części swoje występy o tematyce ekologicznej zaprezentowali uczniowie klas 1-3. Były piosenki, wierszyki, krótkie inscenizacje o tematyce ekologicznej, które przypomniały uczniom, jak ważne jest życie w zgodzie z przyrodą! Odbyło się również rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu z okazji Dnia Ziemi dla klas 1-3. Uczniowie otrzymali dyplomy i wiosenne kwiaty. Serdecznie wszystkim gratulujemy!!

      W drugiej części obchodów Dnia Ziemi klasy czwarte  i piąte rozwiązywały różnorodne zadania o tematyce ekologicznej. Wszystkie klasy wykazały się niezwykłym zaangażowaniem i wiedzą o otaczającej nas przyrodzie i jej ochronie. Dziękujemy za wspólną zabawę. I pamiętajcie, że o  NASZĄ  PLANETĘ POWINNIŚMY WSZYSCY DBAĆ KAŻDEGO DNIA!!

     • 22 marca Światowy Dzień Wody

     • W dniu 22 marca  na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Celem tego święta jest przypomnienie mieszkańcom naszej planety, jak  wielką rolę odgrywa woda i jak ogromne zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która często bywa marnotrawiona.

          W naszej szkole po raz drugi wzięliśmy udział w obchodach tego święta wraz z Polską Akcją Humanitarną (PAH). Klasy 4-8 na uczestniczyły w zajęciach mających na celu podnoszenie świadomość nt. globalnych wyzwań wodnych.  Dzięki różnorodnym materiałom edukacyjnym przeprowadzone zostały  ciekawe zajęcia tematyczne.

            W ramach akcji  zaproszono uczniów klas IV-VI do udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Dzień Wody”, natomiast uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Wodzie.

            Udział w akcji  uświadomił nam, jak ważne jest globalne działanie i jak nasze codzienne wybory konsumenckie wpływają na zużycie i zanieczyszczenia wody.

     • Akcja edukacyjna #ZDROWOROSNA

     • W bieżącym roku szkolnym klasy pierwsze wzięły udział w akcji edukacyjnej #ZDROWOROSNA organizowanej przez firmę W.LEGUTKO. Przed przystąpieniem do zajęć praktycznych uczniowie poznali właściwości kopru oraz etapy jego wysiewu. Po części teoretycznej pierwszoklasiści, wspólnie z nauczycielami wysiewali zdrowy i pełen witamin koperek. Codziennie dbali o swoje roślinki, systematycznie je podlewając. Dziękujemy serdecznie firmie W.LEGUTKO za przekazanie darmowych pakietów edukacyjnych, dzięki którym uczniowie przekonali się, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego trybu życia, ale również świetna zabawa.

     • Mobilne Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

     • 16 maja 2023 r. gościliśmy w naszej szkole Edukatorów Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Jest to przedsięwzięcie realizowane przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech. Zajęcia warsztatowe prowadzone w naszej szkole dotyczyły bloków tematycznych: „Druk 3D” oraz „Sztuczna inteligencja & Gogle VR”.      

      W ramach pierwszego tematu Pani Edukatorka wprowadzała naszych uczniów w świat druku 3D - zapoznawała z budową i mechanizmem działania drukarki, własnościami wydruków oraz typami filamentów i innych materiałów, z których można drukować w takiej drukarce. Dodatkowo uczniowie mogli wykonać samodzielnie przedmioty za pomocą specjalnych długopisów w technologii 3D.

      Zajęcia z drugiego tematu dotyczyły zmian związanych z rozwojem sztucznej inteligencji i wirtualnej rzeczywistości. Uczniom podobały się eksperymenty z użyciem kamery - śledzenie ruchu i wykrywanie gestów, a wirtualne wędrówki przy wykorzystaniu Gogli VR były dla nich bardzo ekscytujące i pouczające.

      Warsztaty z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości ogromnie przypadły do gusty naszym uczniom, którzy podczas nich otrzymali mnóstwo informacji z zakresu nowych technologii i ich wykorzystania. Bardzo pięknie dziękujemy naszym Paniom Edukatorkom, które z całych sił starały się pobudzić wyobraźnię uczestników zajęć, inspirowały ich do działania, zachęcały do mądrego korzystania z nowych technologii, a profesjonalizm, energia, cierpliwość i pasja z jaką prowadziły zajęcia były po prostu imponujące. Zapraszamy do fotorelacji: filmy i zdjęcia zrobione z wykorzystaniem sprzęty z projektu Laboratoria Przyszłości.

      #LaboratoriaPrzyszlosci

      #LaboratoriaPrzyszłości

     • Podwójny sukces naszych uczniów w czwórboju lekkoatletycznym.

     • W ostatnich dniach uczniowie klas V i VI brali udział w zmaganiach lekkoatletycznych na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białobrzegach. W pierwszym – gminnym etapie zarówno dziewczęta jak i chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając tytuł Mistrza Gminy Łańcut. W ubiegły wtorek 16.05.2023 r. powtórzyli swoje osiągnięcia, tym razem na szczeblu powiatu. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary za pierwsze miejsce w powiecie łańcuckim oraz prawo startu w zawodach wojewódzkich.

      Na sukces dziewcząt zapracowały: Nadzieja Śliż, Kinga Ulman, Izabela Podolec, Katarzyna Trojniar, Rozalia Stropek, Maria Panek, Zuzanna Grad

      Na sukces chłopców zapracowali: Szymon Nawojski, Michał, Wojtyna, Wiktor Kuźniar, Filip Patrzałek, Bartłomiej Szylar, Oliwier Filar, Jan Kuźniar, Sławomir Litwin

      Czwórbój lekkoatletyczny to rywalizacja 6 osobowych drużyn w biegu na 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu na 600 m (dziewczęta) lub 1000 m (chłopcy).

     • I miejsce dziewcząt i chłopców w Gminnych Igrzyskach Dzieci w  trójboju lekkoatletycznym.

     • Nasi najmłodsi sportowcy odnieśli pierwszy sukces w  gminnych zawodach lekkoatletycznych, rozgrywanych w sobotę 13 maja w Białobrzegach.

      Młodzi reprezentanci rywalizowali drużynowo i indywidualnie startując w trzech konkurencjach: biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal.

      Dziewczęta i chłopcy spisali się na medal, a dosłownie na złote medale J, wygrywając klasyfikację drużynową oraz zdobywając 5 z 6 indywidualnych nagród.

      Dziewczynki startowały w składzie:

      Julia Bytnar (kl.III b), Martyna Kucharska, Dominika Tarocińska, Julita Trojniar (kl. IV a), Kinga Sobek, Julia Wanowicz (kl. IV b).

      Drużyna chłopców wystąpiła w składzie:

      Jakub Falger,  Karol Grad,  Kamil Michno (kl. IV a), Nikodem Baran, Radosław Kruk (kl.IV b).

      Młodzi lekkoatleci otrzymali złote medale, puchar i dyplom.

      Wyróżnienia indywidualne zdobyli:

      Julita Trojniar - I miejsce                Nikodem Baran – I miejsce

      Julia Bytnar – II miejsce                  Jakub Falger     – II miejsce

                                                                  Radosław Kruk – III miejsce

      Uczniowie otrzymali prawo reprezentowania gminy w zawodach powiatowych.

      Gratulacje !!!

     • Mobilna Wystawa Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz w naszej szkole

     • 9 maja 2023 r. gościliśmy w naszej szkole Animatorów Podkarpackiego Centrum Nauki  Łukasiewicz, którzy przyjechali do nas z Wystawą Mobilną. Obejmowała ona interaktywne eksponaty, które wzbudzały ciekawość uczniów, zachęcały do samodzielnego myślenia i poznawania otaczającego ich świata. Pozwalały również uzyskać odpowiedzi na pytania: Jak to jest zrobione? Jak to działa? Nasza szkoła zgłosiła także swój udział do Systemu Szkół Partnerskich Podkarpackiego Centrum Nauki, dlatego mamy nadzieję na interesującą i owocna współpracę z PCN Łukasiewicz.

     • Audycja SM Yamaha

     • 8 Maja 2023 r. Szkoła Muzyczna Yamaha odwiedziła nas z ostatnią audycją muzyczną w roku szkolnym 2022/2023. Tym razem motywem przewodnim spotkania były tańce ludowe narodowe. Tancerze zaprezentowali  młodej widowni: poloneza, krakowiaka, oberka, mazura i tańce rzeszowskie oraz piękne, kolorowe stroje typowe dla różnych regionów Polski: strój krakowski, lubelski, łowicki i rzeszowski. Zapraszamy do fotorelacji 😊

     • Nasi uczniowie w konkursie "As Trzecich Klas"

     • Dnia 28 kwietnia kilkoro uczniów z klasy III a i III b reprezentowało naszą szkołę w gminnym konkursie matematycznym ,,As trzecich klas”. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za podjęcie wyzwania udziału w tak trudnym konkursie. Szczególne słowa uznania należą się uczniowi klasy III b Piotrowi Chamotowi, który zajął w tym konkursie zaszczytne pierwsze miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na ścieżce edukacyjnej.

     • Wiosenna wycieczka klas czwartych

     • W dniu 26 kwietnia 2023 r. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w wycieczce do kina Helios, gdzie obejrzeli film „Szczęście Mikołajka”. Następnie udali się do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. Znajduje się tu prawie 200 interaktywnych eksponatów, które umożliwiły naszym uczniom eksperymentowanie, odkrywanie i doświadczenia. Nasi czwartoklasiści  wspaniałe się bawiąc, jednocześnie zdobywali wiedzę o otaczającym nas świecie.  

     • Święto Patrona Szkoły i Uroczystość 3 Maja

     • 28 kwietnia 2023 r. cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej uczestniczyła w pięknej uroczystości w kościele parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Albigowej. Obchodziliśmy święto ustanowienia Konstytucji 3 Maja połączone z Dniem Patrona naszej szkoły, którym jest ksiądz Antoni Tyczyński. Uroczystość rozpoczęło przejście uczniów i nauczycieli ze sztandarem szkoły pod kościół, gdzie nastąpiło złożenie wiązanki i zapalenie znicza pod tablicą upamiętniającą postać księdza Antoniego Tyczyńskiego. Następnie, w kościele, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótką część artystyczną z okazji Święta 3 Maja. Dopełnieniem tego uroczystego dnia była Msza Święta, do której oprawę muzyczną przygotowała scholka dziecięco-młodzieżowa. To było wyjątkowe i podniosłe wydarzenie dla wszystkich uczniów i nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej.

     • OGŁOSZENIE

     • W dniu 28.04.2023 r. zostaje odwołany wyjazd naszych uczniów na pływalnię krytą MOSIR w Łańcucie.

     • Spotkanie z autorką niezwykłych bajek „Bajeczki dla moich wnuków i dla Waszych także”

     •         W dniu 26 kwietnia w naszej szkole  odbyło się spotkanie autorskie z Panią Mirosławą Widurek. Na spotkanie z pisarką przybyli nasi najmłodsi uczniowie z klas 0 a , 0 b, 1 b, 2 a, 2 b. Pani Mirosława czytała dzieciom swoje bajki i opowiadała o swoich książkach, w których głównym bohaterem jest mieszkający w ogrodzie krasnal Uparte Uszko. To ogrodowy bohater, który gotowy jest nieść pomoc każdemu, kto znajdzie się w tarapatach. Dzieci chętnie dyskutowały na tematy poruszane w bajkach. Każda z bajek zakończona była morałem, a ilustracje do nich wykonały dzieci z Polski i Ukrainy. Dziękujemy bardzo za przemiłe spotkanie, podarowanie książek do naszej szkolnej biblioteki i niezapomniane chwile. Spotkanie pięknie wpisuje się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypadał 23 kwietnia. Zapraszamy do fotorelacji.

     • „Odkrywajmy Europę! Przystanek – Szwecja”

     • W dniu 20.04.2023 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej mogli uczestniczyć w warsztatach „Odkrywajmy Europę! Przystanek – Szwecja”. Prowadziła je pani Ewa Nowak- Koprowicz, koordynatorka Europe Direct Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie. Patronat honorowy nad projektem „Odkrywajmy Europę! Przystanek – Szwecja” objęli: Marszałek Podkarpacki, Prezydent Rzeszowa oraz Ambasada Szwecji w Warszawie. Partnerem cyklu jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.

      Celem warsztatów było przybliżenie młodym ludziom Szwecji, kraju, który posiada bardzo ciekawą tradycję i współczesność, a nie jest nam, Polakom zbyt dobrze znany. Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli we wspomnianych zajęciach. Rywalizowali ze sobą w grupach poznając poprzez zabawę coraz więcej informacji o naszym północnym sąsiedzie, od którego dzieli nas tylko Bałtyk. Dzięki temu mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat Szwecji, poznać nieznane fakty i ciekawostki o tym kraju, a także rozbudzić w sobie ciekawość w poznawaniu kultury narodu szwedzkiego.

      To było bardzo interesujące i inspirujące spotkanie, które z pewnością zapadnie naszym uczniom w pamięci. Dziękujemy za nie serdecznie organizatorom oraz pani Ewie Nowak – Koprowicz, która z ogromnym zaangażowaniem prowadziła warsztaty i pomagała naszym uczniom „odkrywać Europę!” zatrzymując się na chwilę na „Przystanku – Szwecja”. 😊  

     • Powiatowe Targi Edukacyjne

     • W dniach 18-19 kwietnia 2023 r. w Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka w Łańcucie już po raz 16 odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne. To doskonała dla ósmoklasistów możliwość uzyskania informacji na temat oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych Powiatu Łańcuckiego. Przybyli mieli okazję bezpośredniej rozmowy ze swoimi starszymi kolegami oraz nauczycielami szkół ponadpodstawowych. Każdy z uczestników wydarzenia otrzymał "Powiatowy Informator Edukacyjny 2023/2024"

      W trakcie targów miało miejsce wręczenie nagród w VIII Powiatowym Konkursie "Zawód Moich Marzeń" organizowanym przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Łańcucie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Rzeszowie, objętym patronatem honorowym przez Starostę Łańcuckiego. Celem konkursu było promowanie wiedzy o zawodach oraz zachęcenie uczniów do aktywnego planowania swojej kariery zawodowej. W kategorii praca plastyczna I miejsce zajęła nasza uczennica Kinga Kuźniar  z klasy VIII a. Serdecznie gratulujemy!

     • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

     • Co roku 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Tego dnia w 1943 r. nazistowskie Niemcy  opublikowały informację o odkryciu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Mordu dokonano wiosną 1940 r. na ponad 21 tys. Polaków na rozkaz władz radzieckich. Wśród zamordowanych znalazły się trzy osoby związane z naszą Albigową – Franciszek Baran, Jan Kluz i Walenty Jan Mazanek. Na „Nowym Cmentarzu”, od 2010 r., znajduje się ufundowana przez Stowarzyszenie Dla Albigowej” tablica poświęcona ich pamięci. Młodzież naszej szkoły uszanowała pamięć o tragicznych losach polskich żołnierzy zapalając przy tablicy symboliczny znicz.

     • Zakończenie akcji "Pola Nadziei Wiosna 2023"

     • Akcja charytatywna  pod hasłem „POLA NADZIEI - Wiosna 2023” zakończona. Nasze Szkolne Koło Wolontariatu sprzedawało żonkile i zbierało dobrowolne datki do puszek na rzecz  Podopiecznych Fundacji Podkarpackiego Hospicjum  dla Dzieci z siedzibą w Rzeszowie. Żonkil jest znakiem rozpoznawczym kampanii. To symbol nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej. Pięknie dziękujemy wszystkim, w imieniu swoim i podopiecznych Hospicjum, którzy wsparli naszą inicjatywę.

     • Pola Nadziei Wiosna 2023

     • Szanowni Państwo !

      Gorąco zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w akcję Szkolnego Koła Wolontariatu - "POLA NADZIEI". Młodzież z naszej szkoły będzie kwestować na ten szczytny cel w najbliższą niedzielę 16.04.2023 r. na parkingu przykościelnym w godzinach od 10.00 do 12.00.

     • I miejsce dziewcząt klas VIII i VII w II Otwartych Mistrzostwach Powiatu Łańcuckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt

     •  

      II Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie przy Zespole Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie we współpracy z Miejskim Klubem Sportowym „Paradiso” Łańcut byli organizatorami II Otwartych Mistrzostwach Powiatu Łańcuckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt do lat 15 pod patronatem Starosty Łańcuckiego.

      Rozgrywki odbyły się w dniu 5.04.2023 r. w hali Józefa Witka Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.

      Turniej skierowany jest do uczennic szkół podstawowych z terenu powiatu łańcuckiego. Nadrzędnym celem organizacji rozgrywek jest promowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, a także zainteresowanie ich uprawianiem tej atrakcyjnej dyscypliny poprzez dołączenie do klasy sportowej w dyscyplinie siatkówka funkcjonującej przy II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie.

      W hali ZST w Łańcucie spotkało się sześć zespołów: uczennice z Albigowej, Rakszawy i Markowej oraz trzy zespoły z Łańcuta.

      Nasze dziewczęta w składzie: Marlena Kusz, Milena Kuźniar, Emilia Molendowska, Aleksandra Panek, Iga Puchała, Aleksandra Szpunar, Kinga Falger i Natalia Blajer wywalczyły I miejsce otrzymując w nagrodę dyplom i puchar.

      Gratulujemy!

     • Konkurs plastyczny "Wielkanocne ozdoby"

     • Dnia 31.03.2023 r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Wielkanocne ozdoby", który skierowany był do dzieci z grup "0A" oraz "0B". Wszystkie prace były piękne i wymagały ogromnego zaangażowania, dlatego gratulujemy każdemu uczestnikowi! Decyzją komisji konkursowej miejsce I otrzymała Zofia Bytnar, miejsce II - Patrycja Lisowska, miejsce III - Bartosz Kluz. Wyróżnieni zostali: Amelia Balawejder, Maksymilian Kuźniar oraz Maja Rusinek. Gratulujemy i dziękujemy za tak liczne przystąpienie do konkursu!  

     • Świąteczny wystrój szkoły...

     • Przed każdymi Świętami Wielkanocnymi staramy się zawsze pięknie udekorować naszą szkołę, wiemy bowiem, że w tak miłej i sympatycznej scenerii milej się oczekuje na upragnione święta. Zobaczcie, jak udało nam się to zrobić w tym roku…..

     • „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów 2023. Przystanek Szwecja!

     • 3 kwietnia w naszej Szkole był obchodzony „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów 2023. Przystanek Szwecja!”. W tym dniu można było przyjść do szkoły w kolorach flagi Szwecji lub przyczepić do odzieży własnoręcznie wykonany emblemat flagi Szwecji. Nasza szkolna odsłona Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci polegała na głośnym czytaniu fragmentów książek szwedzkich autorów przez osoby dorosłe. Szwedzkie książki dla dzieci to nie tylko klasyki pokroju „Dzieci z Bullerbyn” czy „Pippi Pończoszanki”. To również mnóstwo nowszych publikacji napisanych przez współczesnych autorów takich jak „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, „Piaskowy Wilk”, „Komisarz Gordon”, „Pierwsza sprawa”, „Jak tata pokazał mi wszechświat”. Zapraszamy do fotorelacji 😊

     • Udział uczniów z Albigowej w turnieju tenisa stołowego w Soninie

     • W sobotę 1.04.2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Soninie odbył się XX Gminny Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego o „Puchar Prezesa UKS SONINIANKA w Soninie”.

      W turnieju uczestniczyło sześć szkół z terenu gminy: Albigowa, Cierpisz, Kraczkowa, Rogóżno, Sonina i Wysoka. Drużynowo nasza szkoła zajęła IV miejsce.

      Uczniowie rywalizowali w swojej kategorii wiekowej. 

      Naszą szkołę reprezentowali: Nikodem Baran, Wiktor Wróbel (III miejsce), Patryk Gargała (III miejsce) , Oliwier Szela, Filip Michalec, Miłosz  Reizer, Filip Wojtyna, Hubert Bytnar (nagroda Fair Play), Katarzyna Pondel  (III miejsce), Kinga Falger, Maja Litwin (III miejsce) i Milena Pondel (III miejsce).

      Szkoła otrzymała dyplom i puchar za udział w zawodach, a wszyscy uczestnicy nagrody rzeczowe.

      Gratulujemy :-)

     • Bezpłatne warsztaty w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie

     • Drodzy Rodzice!

      Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łańcucie zaprasza na bezpłatne warsztaty, które odbędą się w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie. JESTEM Z CIEBIE DUMNY! - ZASADY KOMUNIKACJI Z NASTOLATKAMI, WZMACNIAJĄCE RELACJĘ Z DZIECKIEM.

      Warsztaty obejmują cykl trzech spotkań w terminach: 08,15 i 22.05.2023 r. w godzinach 15.00-17.00. Poprowadzą je: mgr Karolina Szeliga - psycholog oraz mgr Izabela Zańko - psycholog.

      Serdecznie zapraszamy w imieniu Poradni PP w Łańcucie. 

      Warsztaty_PPP_-_JESTEM_Z_CIEBIE_DUMNY.pdf

     •  Dziewczęta z Albigowej Mistrzyniami Powiatu w Siatkówce

     • W czwartek 23.03.2023 r. dziewczęta z klas V i VI udały się do SP nr 2 w Łańcucie, gdzie rozgrywany był finałowy Turniej Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej. W wyniku sportowej rywalizacji młode siatkarki z Albigowej sięgnęły po tytuł Mistrza Powiatu w tej dyscyplinie i będą reprezentować naszą szkołę, podobnie jak ich koledzy, w ćwierćfinale wojewódzkim. Drugie miejsce przypadło siatkarkom z Dąbrówek, a trzecie dziewczętom z Łańcuta.

      Skład zwycięskiej drużyny: Zuzanna Grad, Katarzyna Trojniar, Gabriela Grad, Milena Szpilka, Maria Panek, Nadzieja Śliż, Natalia Tarocińska, Izabela Podolec, Weronika Cyran, Kamila Kuźniar.

     • Obchody Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole

     • „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty!”… po długiej zimie z niecierpliwością czekamy zawsze na cieplejsze i dłuższe dni oraz mocniejsze promyki słońca, które ogrzewają nas swoim ciepłem. Jak co roku, ciesząc się z nadejścia tej pory roku, dekorujemy wiosennie naszą szkołę i organizujemy obchody Pierwszego Dnia Wiosny. W tym roku to święto połączyliśmy z akcją „Dzień bez tornistra”, graliśmy w gry planszowe, przygotowywaliśmy zdrowe śniadania, piekliśmy gofry i tosty, organizowaliśmy międzyklasowe rozgrywki sportowe. Pierwszy dzień wiosny upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Zapraszamy do fotorelacji...

     • Chłopcy z klas V i VI zwycięzcami Powiatowych Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej

     • Kolejny udany występ sportowy zanotowali chłopcy z klas V i VI naszej szkoły. Tym razem były to zmagania w mini piłce siatkowej na szczeblu powiatu odbywające się na hali sportowej w Albigowej w dniu 14.03.2023 r. W zawodach brało udział sześć drużyn reprezentujących szkoły: SP nr 2  Łańcucie, SP w Rakszawie, SP nr 2 w Żołyni, SP w Białobrzegach, SP w Dąbrówkach oraz SP w Albigowej. Po zaciętym turnieju tytuł Mistrza Powiatu Łańcuckiego wywalczyli chłopcy z naszej szkoły zdobywając komplet zwycięstw. Na drugim miejscu uplasowała się szkoła z Żołyni, a na trzecim szkoła nr 2 w Łańcucie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów, a zwycięzcom życzymy powodzenia na kolejnym etapie rozgrywek.

      Skład zwycięskiej drużyny: Michał Wojtyna, Wiktor Wróbel, Oliwier Filar, Sławomir Litwin, Filip Jastrzębski, Jakub Sobkowicz, Jan Kuźniar, Bartłomiej Szylar, Dawid Maternia, Błażej Kuźniar.

     • Wyjazd integracyjny klasy VIII do Rzeszowa

     • Uczniowie klasy ósmej odwiedzili na początku marca rzeszowski FlyPark, czyli nowoczesne centrum sportu i rozrywki, gdzie największą atrakcją jest park trampolin, a także baseny z gąbkami, ścianka wspinaczkowa, ninja park, tyrolka, rodeo  i wiele innych ciekawych stanowisk.

      Park trampolin to atrakcyjna forma aktywności fizycznej, która sprzyja wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego, jest doskonałym ćwiczeniem mięśni oraz wspaniałą zabawą. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem trenera, uczniowie mogli korzystać do woli z szeregu atrakcji: sportowych trampolin, ścieżek akrobatycznych, ścianki wspinaczkowej itp.

      Po dwugodzinnej doskonałej zabawie we FlyParku, czekała już kolejna atrakcja. W kinie Helios, uczestnicy wycieczki obejrzeli w technologii 3D film Jamesa Camerona z 1997 roku „Titanic”, wyświetlany obecnie w 25  rocznicę premiery.

      Wycieczka połączona była z obchodami klasowego Dnia Kobiet. Chłopcy złożyli koleżankom życzenia i obdarowali drobnymi upominkami :-)

     • Audycja muzyczna SM Yamaha

     • Audycja muzyczna SM Yamaha to zawsze niezwykle miłe wydarzenie. Nasi uczniowie z zainteresowaniem i radością czekają na to, jakie instrumenty muzyczne zobaczą na kolejnej lekcji umuzykalniającej. Dziś gościem Szkoły Muzycznej Yamaha był pan Jacek Laska, który zachęcał naszych uczniów do gry na akordeonie. Prezentując akordeony guzikowe i klawiszowe zachwycił uczestników spotkania piękną grą na tych instrumentach. Dziś nasi uczniowie mogli także posłuchać niewielkiego klawiszowego instrumentu dętego o dźwięcznej nazwie „melodyka”. Z niecierpliwością czekamy na kolejną audycję muzyczną 😊

     • Wycieczka klas pierwszych do Rzeszowa

     • W dniu 28 lutego dzieci z klas pierwszych wzięły udział w wycieczce do Teatru Maska oraz Pijalni Czekolady w Rzeszowie. Pierwszym punktem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. „Brzydkie kaczątko”. W zaskakującej scenografii, wśród barwnych piór ptasich bohaterów toczyła się niezwykła opowieść o tolerancji, pięknie i akceptacji siebie. Spektakl wzbogacała ciekawa oprawa muzyczno-dźwiękowa, która dodatkowo działała na wyobraźnię odbiorcy. Dzieci były zachwycone i długo oklaskiwały grę aktorów. Po zakończonym spektaklu uczniowie udali się na warsztaty czekoladowe do Pijalni Czekolady. Tam poznawały drogę jaką pokonuje tabliczka czekolady od upraw kakaowca w dalekich krajach do naszych sklepów i cukierni. Samodzielnie ozdabiały własne tabliczki czekolady oraz lizaki. Nie obyło się bez degustacji różnych, często zaskakujących smaków, które nie wszystkim przypadły do gustu. Pijalnia czekolady to słodkie, pachnące i bardzo interesujące miejsce, do którego warto zajrzeć będąc prywatnie w Rzeszowie.

     • Brązowy medal dziewcząt z Albigowej w Powiatowych IMS w piłce siatkowej

     • Na III miejscu w powiecie zakończyły zmagania nasze dziewczęta z  klas VIII i VII w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

      W rozgrywkach uczestniczyły dziewczęta z  Albigowej, Łańcuta, Markowej, Żołyni i Rakszawy.

      Szkołę reprezentowały: Marlena Kusz, Milena Kuźniar, Emilia Molendowska, Aleksandra Panek, Iga Puchała, Joanna Wrona, Kinga Falger, Aleksandra Szpunar, Kamila Wróbel.

      Drużyna otrzymała za zwycięstwo puchar i dyplom.

      Gratulujemy.

     • Dzień Dinozaura

     • Choć dinozaury wyginęły miliony lat temu to wciąż fascynują swoją historią. Do tego stopnia, że w kalendarzu świąt nietypowych poświęcono im jeden dzień, który nazwano „Dniem Dinozaura”. W Polsce święto to obchodzone jest 26 lutego i stanowi ono świetną okazję do tego, by dowiedzieć się czegoś więcej o tych fascynujących i tajemniczych zwierzętach. Zobaczcie jak nasi Zerówkowicze obchodzili Dzień Dinozaura 😊

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
   • +48 17 2267191
   • 37 – 122 Albigowa 489
    woj. podkarpackie
    Poland
   • 815-181-06-75
   • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
 • Galeria zdjęć

   brak danych