• Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024

     • Dziś zakończył się rok szkolny 2023/2024. Wczoraj na uroczystej akademii pożegnaliśmy naszych ósmoklasistów, a dziś zostały wręczone wszystkim uczniom naszej szkoły świadectwa, nagrody i dyplomy. Gratulujemy naszym wychowankom wszelkich osiągniętych sukcesów. Mamy bardzo zdolnych i wszechstronnie utalentowanych uczniów, z czego ogromnie się cieszymy. Życzymy im udanych, radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji 😊

     • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

     • W dniu  12 czerwca 2024 r. w  SP w Cierpiszu odbył się XXII Gminny Konkurs Ekologiczny. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Łańcut Tadeusz Pasieczny  oraz Nadleśnictwo Kańczuga. W tym roku uczniowie zmagali się z zadaniami dotyczącymi  Odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii. Wzięło w nim udział  18 uczniów ze wszystkich szkół Gminy Łańcut, w tym dwie uczennice naszej szkoły: Monika Maternia z klasy 6h, która zajęła III miejsce oraz Jadwiga Mroczka z klasy 6a, która zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

     • XXII Gminny Konkurs Ekologiczny

     • W dniu  12 czerwca 2024 r. w  SP w Cierpiszu odbył się XXII Gminny Konkurs Ekologiczny. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Łańcut Tadeusz Pasieczny  oraz Nadleśnictwo Kańczuga. W tym roku uczniowie zmagali się z zadaniami dotyczącymi  Odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii. Wzięło w nim udział  18 uczniów ze wszystkich szkół Gminy Łańcut, w tym dwie uczennice naszej szkoły: Monika Maternia z klasy 6h, która zajęła III miejsce oraz Jadwiga Mroczka z klasy 6a, która zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

     • Działania Samorządu Uczniowskiego

     • Samorząd Uczniowski działa w naszej szkole bardzo aktywnie. Ciekawe pomysły jego członków oraz opiekunów tworzą przyjazną atmosferę w szkole i powodują, że :zwykły szkolny dzień staje się bardziej wesoły, sympatyczny i kolorowy. Spójrzcie na fotorelację z ostatnich działań naszego SU (Dzień bez Plecaka, Dzień Kolorów, Dzień Postaci z Bajek, Dzień Dresów) 😉:

      Dzień bez plecaka: 

      7 maja 2024 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się w naszej szkole akcja pod nazwą „Dzień bez plecaka”. „No backpack Day” to akcja, która pochodzi z USA i ma na celu zwiększyć świadomość trudnych warunków bytowych dzieci, których bardzo często nie stać na plecak oraz zwrócić uwagę na problem z dostępem do edukacji dzieci w różnych częściach świata.

      W polskich szkołach ten dzień jest traktowany raczej jako zabawa, okazja do wykazania się kreatywnością. W naszej szkole akcja cieszy się dużą popularnością. W tym dniu uczniowie plecak mogli zastąpić… czymś innym. Młodzież, jak zawsze zaskoczyła swoją pomysłowością i oryginalnymi rozwiązaniami. Przybory szkolne zostały spakowane w bardzo zabawny, niekonwencjonalny sposób: do odkurzacza, taczek, pobieraka wędkarskiego, wózka na trawę, pufy, pudełek po butach, skrzynek narzędziowych, toreb podróżnych, pokrowców na gitarę itp. Zobaczcie sami…

      Dzień kolorów i postaci z bajek:

      8 maja 2024 r. w naszej szkole eksplodowała niezwykła paleta barw. A wszystko za sprawą kolejnej akcji zorganizowanej z inicjatywy samorządu uczniowskiego. „Dzień kolorów”, bo o nim mowa, to zabawa polegająca na założeniu przez uczniów ubrań w kolorach wcześniej wylosowanych przez daną klasę. Cała gama kolorów zalała naszą szkołę i sprawiła, że wszyscy nabrali pozytywnej energii do pracy i nauki.

      Dziękujemy za udział w akcji i życzymy optymistycznego nastroju.

      Dzień dresów:

      W ramach tygodnia tematycznego Samorząd Uczniowski zaprosił społeczność szkolną do akcji  pod nazwą „Dzień dresów”. Zadaniem uczniów było założenie najwygodniejszych i niezawodnych - dresów. Atmosfera w szkole od razu zrobiła się wyluzowana, sprzyjała integracji i wprowadziła pozytywną energię.

     • Dzień Ziemi w naszej szkole

     • Dzień Ziemi w naszej szkole odbył się 6 czerwca 2024 r. W tym dniu dołączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji ”DZIEŃ PUSTEJ KLASY”. Akcja ma na celu kontakt uczniów z przyrodą, dostrzeżenie jej piękna, a także  przypomnienie jak ważne jest przebywanie na łonie natury. Dlatego  wybrane zajęcia w tym dniu odbyły się poza klasami. Chętni uczniowie przebierali się w stroje z motywem zwierzęcym lub roślinnym -  za co  otrzymali słodkie upominki :)

     • X Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej „You Can Sing” – Po prostu śpiewaj”

     •    29 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Łańcucie, we współpracy ze Szkołą Językową CoolSchool odbył się X Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej „You Can Sing” – Po prostu śpiewaj”. W wydarzeniu tym wzięło udział wielu wykonawców, którzy na wysokim poziomie artystycznym reprezentowali swoje szkoły z powiatu łańcuckiego. Uroczystość uświetnili laureaci poprzednich edycji. Nasza szkoła może mieć powód do dumy, gdyż dwie uczennice, biorące udział w konkursie zdobyły miejsca na podium. I miejsce należy do Natalii Sagan, uczennicy klay VIII oraz III miejsce do Emilii Kuźniar z klasy V.  Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Dzień Mamy i Taty - klasy II

     • Dwa najpiękniejsze słowa świata we wszystkich językach to Mama i Tata. Dlatego nasi drugoklasiści z radością przygotowali i zaprezentowali swoim rodzicom wspaniałą część artystyczną z okazji ich święta. Dzieci z klasy II a i II b zabrały swoje mamy i swoich tatusiów w niesamowitą podróż pełną pięknych wierszy, kolorowych strojów, muzyki i tańców, wyrażając w ten sposób miłość, szacunek i wdzięczność za trud wychowania. W podzięce podarowały także rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.

      Wszystkim Mamom i Tatom życzymy zdrowia, uśmiechu i pociechy z tak wspaniałych dzieci.

     • Spektakl profilaktyczny „Mam hobby”

     •             23.05.2024 r. gościliśmy po raz kolejny w naszej szkole p. Piotra Ślęzaka aktora z teatru  AlPMIM Interwencja Artystyczna z Krakowa.Tym razem przedszkolaki miały możliwość obejrzenia prawdziwej historii opowiedzianej w formie spektaklu teatralnego. Program „Mam hobby” ukazuje pasje, hobby jako sposób na rozwój, szczęście i satysfakcję życiową. Aktor zamieniający się w żywą rzeźbę opowiada o sztuce, teatrze, alpinizmie i podróżach. Spektakl zachęca do poszukiwania i rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a co za tym idzie stanowi pozytywną profilaktykę uzależnień poprzez nacisk na kształtowanie pozytywnych wzorców.

     • Dzień Dziecka w naszej szkole

     • Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Albigowej zorganizowała naszym uczniom wyjątkowy piknik. Przy Ośrodku Kultury, korzystając z „dmuchańców”, bawili się uczniowie klas I-V, natomiast na stadionie uczniowie klas VI-VIII mogli uczestniczyć w różnych rozgrywkach sportowych. Podczas pikniku opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy i nauczyciele oraz rodzice. Rada Rodziców przygotowała dla uczniów również inne atrakcje. Bardzo im za wszystko dziękujemy 😊

     • Sukcesy naszych uczniów w  powiatowych zawodach lekkoatletycznych

     • W poniedziałek 20 maja na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białobrzegach  rozegrane zostały jednocześnie Powiatowe Igrzyska Dzieci w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym.

      Nasi uczniowie, którzy wywalczyli awans w zawodach gminnych, również na szczeblu powiatowym zajęli miejsca na podium.

      Klasyfikacja trójboju:

        I miejsce chłopców – Bytnar Oliwier kl. III a, Czupryniak Jakub kl. IV b, Hoły Maksymilian kl. IV b, Kuźniar Miłosz kl. IV b, Świętoniowski Piotr kl. IV b.

      III miejsce dziewcząt – Chmura Natalia kl. III b, Kuźniar Klaudia kl. IV b, Mokrzycka Natalia kl. IV a, Reizer Matylda kl. IV a.

      Klasyfikacja czwórboju:

      I miejsce chłopców – Baran Nikodem kl. V b, Michno Kamil kl. V a , Nawojski Szymon kl. VI a, Patrzałek Filip  kl.VI a, Sobkowicz Jakub kl. VI a, Wojtyna Michał kl.VI b.

      II miejsce dziewcząt – Kusz Gabriela kl. VI b, Kuźniar Emilia kl. VI b, Panek Maria kl. VIa, Szpilka Milena kl. VI a, Trojniar Julita kl. V a, Wanowicz Julia kl.V b,

      Drużyny chłopców uzyskały awans do zawodów wojewódzkich.

      Gratulacje  dla zawodników i opiekunów.

     • XXV edycja Konkursu Geologiczno-Środowiskowego - „Na krańcach Ziemi”

     • Podobnie, jak w poprzednich latach, uczniowie naszej szkoły  licznie  wzięli udział w XXV edycji Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro". W tym roku odbywał się on pod hasłem:

       „Na krańcach Ziemi”.  Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży przyrodą nieożywiona oraz geologią i jej znaczeniem w naszym codziennym życiu.

      Uczniowie szkół podstawowych z całej Polski  rywalizowali w dwóch kategoriach: w konkursie plastycznym (klasy 4-6) oraz w konkursie wiedzy geologicznej (klasy 7-8).

      Wyróżnienia w części plastycznej otrzymały dwie  uczennice naszej szkoły:  Lena Borowiec  z 6a i Maja Mokrzycka z 5b. Gratulujemy!!

     •  „Szkoła z Pasją”

     •             22 maja 2024 r. w ramach projektu "Szkoła z Pasją” w naszej szkole odbyło się spotkanie z wyjątkowym sportowcem Krystianem Herbą, który specjalizuje się w trialu rowerowym. Jest on sześciokrotnym rekordzistą Guinnessa, rekordzistą Świata oraz rekordzistą Estonii i Ukrainy w zdobywaniu na rowerze najwyższych budynków. Ma na swoim koncie między innymi Tajpej 101 na Tajwanie, Willis (Sears) Tower w Chicago, SWFC w Chinach, czy Gulliver w Kijowie.
      Pan Krystian do tej pory zdobył łącznie 18 budynków w 13 krajach na 4 kontynentach - więcej niż ktokolwiek na świecie. Jest również dwukrotnym półfinalistą polskiej edycji programu Mam Talent.  

                  Wydarzenie poprowadził niezwykle energetyczny tancerz Mr. Robot czyli Grzegorz Pittner - Mistrz Polski i Wicemistrz Europy w Poppingu.

                  Spotkanie miało również charakter edukacyjny. Oprócz możliwości zobaczenia pełni umiejętności Pana Krystiana na żywo uczniowie poznali także historię jego pasji. Dowiedzieli się również jak to się stało, że  stał się jednym z najlepszych zawodników na świecie w akrobatyce rowerowej

                  Celem spotkania było także zmotywowanie uczniów do większej aktywności, promocja zdrowych nawyków żywieniowych, przeciwdziałanie uzależnieniom oraz integracja uczniów. 

                  Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe plakaty z własnoręcznym autografem Mistrza, można było także zrobić sobie z nim pamiątkową fotkę 😊

     • Cztery zwycięstwa drużynowe uczniów z Albigowej w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym

     • W sobotę 11 maja 2024 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Białobrzegach rozegrane zostały Gminne Igrzyska Dzieci w Trójboju  i Czwórboju Lekkoatletycznym.

      Podobnie jak w ubiegłych latach nasi młodzi lekkoatleci nie zawiedli.

      Uczniowie klas IV i III startowali w konkurencji trójboju, czyli w biegu na 60 m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. O miejscu decydowała ilość punktów za poszczególne wyniki każdego zawodnika i całej drużyny. Dziewczęta i chłopcy startujący w trójboju uplasowali się na I miejscach. Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Matylda Reizer, Natalia Mokrzycka, Julia Bytnar, Milena Chmura, Oliwia Grad.

      Chłopców reprezentowali: Maksymilian Hoły, Filip Kwolek, Jakub Czupryniak, Oliwier Bytnar,  Piotr Świętoniowski, Wiktor Świętoniowski.

      Nagrody indywidualne za największą zdobytą ilość punktów otrzymali: II miejsce Julia Bytnar, III miejsce Matylda Reizer, II miejsce Piotr Świętoniowski i III miejsce Oliwier Bytnar.

      Czwórboiści (uczniowie klas V i VI) również startowali w biegu na 60 m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową, a dodatkowo rywalizowali w biegu długim : 600 m dziewczęta i 1000 m chłopcy.

      Dziewczęta w składzie: Milena Szpilka, Emilia Kuźniar, Gabriela Kusz, Julita Trojniar i Julia Wanowicz stanęły na najwyższym podium, podobnie jak drużyna chłopców występująca w składzie: Michał Wojtyna, Jakub Sobkowicz, Szymon Nawojski, Kamil Michno, Jakub Falger i Filip Patrzałek.

      Nagrody indywidualne w czwórboju otrzymali : II miejsce Julia Wanowicz, III miejsce Julita Trojniar, I miejsce Szymon Nawojski i II miejsce Jakub Sobkowicz.

      Opiekunami uczniów byli p. Krzysztof  Gugała i p. Alina Szczepańska.

      Gratulujemy!

     • Szkoła z Pasją - Krystian Herba

     • Drodzy uczniowie,

      Pragniemy poinformować, iż w ramach projektu "Szkoła z Pasją"  22 maja 2024 r. o godzinie 9.50 w naszej szkole odbędzie się spotkanie z wyjątkowym sportowcem specjalizującym się w trialu rowerowym -  Krystianem Herbą. Jest on sześciokrotnym rekordzistą Guinnessa, rekordzistą Świata oraz rekordzistą Estonii i Ukrainy w zdobywaniu na rowerze najwyższych budynków. Ma na swoim koncie między innymi Tajpej 101 na Tajwanie, Willis (Sears) Tower w Chicago, SWFC w Chinach, czy Gulliver w Kijowie. Krystian do tej pory zdobył łącznie 18 budynków w 13 krajach na 4 kontynentach - więcej niż ktokolwiek na świecie. Jest również dwukrotnym półfinalistą polskiej edycji programu Mam Talent.  

       

      Zapraszamy do obejrzenia występu Krystiana w programie MAM TALENT:

      https://www.youtube.com/watch?v=hZTGJ9DVXeQ

       

      Wydarzenie poprowadzi niezwykle energetyczny tancerz Mr. Robot czyli Grzegorz Pittner - Mistrz Polski i Wicemistrz Europy w Poppingu.

       

      Spotkanie będzie miało również charakter edukacyjny. Oprócz możliwości zobaczenia pełni umiejętności Krystiana na żywo, uczniowie poznają także historię jego pasji i dowiedzą się jak to się stało, że stał się jednym z najlepszych zawodników na świecie w akrobacjach rowerowych. 

     • Wycieczka klas piątych do Ojcowskiego Parku Narodowego

     • W dniu 26 kwietnia 2024 r. obie klasy piąte wyruszyły na Wyżynę Krakowsko-Częstochowską. Na początku zwiedzaliśmy Jaskinię Nietoperzową, a następnie Ojcowski Park Narodowy, gdzie spacerując Doliną Prądnika zobaczyliśmy m.in. Igłę Deotymy, źródło miłości, ruiny zamku królewskiego, kaplicę na wodzie i Bramę Krakowską. Zwiedziliśmy również zamek w Pieskowej Skale i słynną Maczugę Herkulesa. Ostatnim punktem wycieczki była Pustynia Błędowska. Wycieczkę możemy zaliczyć do udanych ;-)

     • Święto 3 Maja i Święto Patrona Szkoły

     • 29 kwietnia 2024 r. cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w podniosłej uroczystości. W kościele parafialnym obchodziliśmy święto ustanowienia Konstytucji 3 Maja połączone z Dniem Patrona Szkoły Podstawowej w Albigowej. Uroczystość rozpoczęło przejście uczniów i nauczycieli ze sztandarem szkoły pod kościół, gdzie nastąpiło złożenie wiązanki i zapalenie znicza pod tablicą upamiętniającą postać księdza Antoniego Tyczyńskiego. Następnie, w kościele, nasi uczniowie zaprezentowali krótką część artystyczną z okazji Święta 3 Maja i Dnia Patrona. Dopełnieniem tego wyjątkowego dnia była Msza Święta, do której oprawę muzyczną przygotowała scholka dziecięco-młodzieżowa.

     • Wiosenna wycieczka klas drugich

     • 26 kwietnia 2024 r. klasy drugie wybrały się na wycieczkę do kina „Helios” w Rzeszowie. Przed seansem w ramach projektu „Kino na Temat Junior” uczniowie brali udział w prelekcji pt. „Przeznaczenie czy przypadek? Czyli, co decyduje o naszym losie?” Podczas prelekcji uczniowie nauczyli się czym jest przypadek i przeznaczenie, jak zdobywać umiejętności oraz jak nasze działania teraz, pomogą nam w przyszłości. Następnie drugoklasiści obejrzeli film „Kung Fu Panda 4”, będący kontynuacją sagi o przygodach przezabawnej pandy PO, która tym razem łączy siły ze sprytną lisicą i rusza na swą ostatnią już wojowniczą wyprawę, by ocalić spokój w Dolinie Pokoju. Film zapewnił mnóstwo śmiechu, a także momentów pełnych emocji i wrażeń. Po seansie uczniowie wybrali się na Rzeszowskie Bulwary, gdzie podziwiali piękne widoki oraz wesoło bawili się na placu zabaw obok Wisłoka. Wycieczka ta była świetną okazją do integracji i wspólnego, miłego spędzenia czasu.

     • As Trzecich Klas

     • Dnia 24 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Wiktoria Pawul, Jan Bytnar, Wit Wróbel wzięli udział w Gminnym Konkursie Matematycznym "As w trzecich klas". Konkurencja była duża, ponieważ do rozwiązywania trudnych zadań matematycznych przystąpiło 26 uczniów z całej gminy. Tym bardziej cieszy fakt, że Wiktoria Pawul zajęła I miejsce Jan Bytnar II miejsce, a Wit Wróbel wyróżnienie. Gratulujemy umiejętności i zapału do nauki matematyki :-)

     • Żywa lekcja historii w wykonaniu grupy Rekonstrukto

     •  15 kwietnia 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii pt. „Powstanie Warszawskie", przeprowadzonej przez grupę artystyczną "Rekonstrukto". Podczas tego spotkania mieli oni okazję zapoznać się z  historią Polski i Polaków żyjących podczas II wojny światowej oraz obejrzeć stroje historyczne i różnego rodzaju broń, a także inne eksponaty.  Uczniowie zobaczyli, co nosił w plecaku ówczesny żołnierz, jak kontaktował się z innymi, z jakiego sprzętu bojowego korzystał oraz jak udzielano pomocy medycznej rannym. Ciekawe opowieści prowadzących połączone z pokazem i angażowaniem publiczności wywołały żywe i autentyczne zainteresowanie ze strony uczniów. Dziękujemy

     • Konkurs Ekologiczny

     • 16 kwietnia w I LO w Łańcucie odbył się II etap Konkursu Ekologicznego. W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych, którzy zostali zakwalifikowani po I etapie – teście wiedzy przeprowadzonym on-line. Siedmiu uczniom naszej szkoły udało dostać się do II etapu. Konkurs zakończył się sukcesem Michała Barana, który zajął I miejsce. Pozostali uczestnicy – Zuzanna Dudek, Aleksandra Magryś, Joanna Wojturska, Filip Michalec, Dawid Mokrzycki, Natalia Sagan również stanęli na podium, zdobywając III  miejsce.

      Konkurs Ekologiczny był częścią Festiwalu Ekologicznego. W wydarzeniu wzięli udział m.in. prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego Mateusz Mołoń, dyrektor Bieszczadzkiego Parku Narodowego dr Ryszard Prędki, którzy wygłosili ciekawe wykłady. W projekcie ekologicznym uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

      Dziękujemy I LO za możliwość udziału w Festiwalu Ekologicznym, a naszym uczniom gratulujemy sukcesów.

     • II Międzynarodowy Dzień Książki z Europe Direct Rzeszów

     • Po raz drugi nasza Szkoła wzięła udział w obchodach II Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci z EUROPE DIRECT Rzeszów. Tegoroczne hasło akcji Przystanek – Ziemia! Akcja Czytelnicza odbyła się w nawiązaniu do przypadającego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci wzięliśmy udziału w akcji czytania na głos uczniom fragmentów książek podejmujących tematy dotyczące przyrody, ekologii, zmian klimatycznych. Powstały prace plastyczne na podstawie uzyskanych informacji podczas akcji. Zapraszamy do fotorelacji

     • Wyjątkowa lekcja w kinie

     • Czym jest gatunek filmowy? Jak buduje się napięcie w horrorze, a jak w thrillerze? Czym jest hybryda filmowa?  Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące  tajników sztuki filmowej  dostarczyły uczniom naszej szkoły  zajęcia  multimedialne z cyklu ,,Lekcja w kinie”, w których  9 kwietnia 2024 r. wzięły udział  kl.Va,b i VIb.

       Zajęcia świetnie łączyły edukację i rozrywkę, aktywizowały twórczo uczniów, inspirowały do świadomego odbioru przekazu płynącego z ekranu. Uczniowie chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w lekcji, dzieląc się swoją wiedzą z prowadzącym ją aktorem. Po lekcji uczestniczyli w projekcji filmu ,,Biegnij Amelio!”, który jest wzruszającą opowieścią o zbuntowanej nastolatce, która na górskim szlaku nauczyła się cieszyć życiem pomimo nieuleczalnej choroby.

        ,,Lekcja w kinie” to projekt realizowany przez Centrum Edukacji Filmowej. Udział w tych zajęciach jest  ciekawą i cieszącą się wśród naszych uczniów  alternatywą edukacji medialnej prowadzonej w szkole.

     • Kwietniowa audycja SM Yamaha

     • Gościem kwietniowej lekcji umuzykalniającej SM Yamaha był pan Sławomir Urban. Wraz z prowadzącym spotkanie panem Jakubem Furmanem zaprezentowali naszym uczniom różne instrumenty dęte blaszane. Najpierw dzieci mogły usłyszeć jak brzmi puzon suwakowy, a następnie pan Sławomir zagrał na  puzonie wentylowym. W jego wykonaniu usłyszeliśmy także utwory z wykorzystaniem, tuby waltorni oraz suzafonu. Pan Sławomir zagrał też na barytonie, a uczniowie w rytm jego muzyki maszerowali jak na defiladzie. Wyjątkowe zainteresowanie naszych dzieci wzbudził puzon mały oraz kazoo puzon.  Uczniowie biorący udział w tej na tej audycji muzycznej świetnie się bawili.

     • Akcja "Pola Nadziei" - Wiosna 2024

     • "Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka....."

      Już kolejny raz nasze Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Samorządem Szkolnym przy współudziale Parafii w Albigowej włączyło się w akcję „POLA NADZIEI” – Wiosna 2024.

      Polega ona na zbiórce dobrowolnych datków na rzecz  Podopiecznych Fundacji Podkarpackiego Hospicjum  dla Dzieci z siedzibą w Rzeszowie. Nasze żonkile zostały zasadzone przez naszą społeczność szkolną w październiku, teraz pięknie rozkwitły i każdy dobroczyńca, który wsparł naszą akcję otrzymał  symbolicznego żonkila. Można było również nabyć żonkile wykonane z bibuły. Żonkil jest znakiem rozpoznawczym kampanii. To symbol nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej.

       Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę piękną inicjatywę.

     • II Gminny Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Piosenek w Językach Obcych

     • 22 marca 2024 roku w Zespole Szkół w Głuchowie odbył się II Gminny Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Piosenek w Językach Obcych. Naszą szkołę pięknie reprezentowały dwie uczennice: Emilia Kuźniar z klasy V, która zaprezentowała piosenkę pt. „Unstopppable” i Natalia Sagan z klasy VIII, która zdobyła I miejsce w kategorii klas VII-VIII, śpiewając piosenkę pt.”Lovely”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Wyjazd klas szóstych

     • Wycieczki i wyjazdy klasowe są świetną okazją do integracji, dostarczają nowych doświadczeń i stwarzają okazję do wyzwolenia różnych aktywności.

      11 marca wychowawcy klas szóstych zorganizowali wyjazd do Rzeszowa. Miłośnicy kina   mieli możliwość obejrzeć film pt. „Akademia Pana Kleksa” w nowym wydaniu i skorzystać z aktywnej rozrywki w parku trampolin „Grawitacja”. Na miejscu nie zabrakło również atrakcji dla amatorów wrażeń, którzy mogli sprawdzić swoje umiejętności w parku linowym.

      Wycieczka dostarczyła jej uczestnikom wielu pozytywnych emocji. Panowała radosna atmosfera, humory dopisywały wszystkim. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Wyjazd uważamy za udany.

     • Międzynarodowy Dzień Kobiet

     • Międzynarodowy Dzień Kobiet

      Dzień Kobiet na stałe wpisały się do kalendarza działań Samorządu Uczniowskiego. Tego dnia wszystkie kobiety i dziewczyny naszej szkoły mogły poczuć się wyjątkowo. Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego odświętnie ubrani od rana składali życzenia wszystkim Paniom oraz wręczali słodkie upominki i kwiaty.

      Przyłączamy się do życzeń, a chłopcom dziękujemy za zaangażowanie.

     • Wizyta w Domu Seniora "Złoty Liść"

     • 26.03.2024 r. wolontariuszki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej wraz z opiekunkami, odwiedziły Dom Seniora ,,Złoty Liść". Czas minął uczniom i seniorom na grach planszowych i rozmowach. Takie spotkania są bardzo potrzebne - wnoszą wiele dobrego dla wszystkich i dają dużo radości. Spotkanie jak zwykle upłynęło w bardzo miłej atmosferze :-)

     • Happening profilaktyczny „Moje hobby”

     • W czwartek 21.03.2024 r., wraz z obchodami pierwszego dnia wiosny, odbył się w naszej szkole już po raz kolejny happening profilaktyczny „Moje hobby”. Uczestnicy przedstawiali swoje pasje jako alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu, zachęcając innych do poszukiwania i rozwijania swoich zainteresowań oraz motywując do dbania o własne zdrowie fizyczne i psychiczne.  Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii za sfinansowanie nagród dla uczestników happeningu.

     • Spektakl profilaktyczny dla naszych przedszkolaków

     • We wtorek 19.03.2024 r. gościliśmy po raz kolejny w naszej szkole p. Piotra Ślęzaka aktora z teatru  AlPMIM Interwencja Artystyczna z Krakowa. Tym razem widzami „Baśni o chłopcu, który strach pokonał” byli najmłodsi przedstawiciele naszej szkoły – przedszkolaki. Historia pastuszka, zobrazowana teatrem lalki wzbudzała duże emocje, cały czas trzymała w napięciu. Dzieci jednak świetnie radziły sobie ze strachem, który wzbudza część scen. Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie widowiska.

     • Dziewczęta z naszej szkoły mistrzyniami powiatu łańcuckiego w piłce siatkowej, chłopcy srebrnymi medalistami…..

     • W ubiegłym tygodniu hala sportowa w Albigowej gościła najlepsze drużyny z powiatu łańcuckiego w piłce siatkowej dzieci. W środę rywalizowali między sobą chłopcy z Rakszawy, Żołyni, Łańcuta ( SP nr2) i Albigowej. W wyniku tej rywalizacji nasza drużyna wywalczyła drugie miejsce ulegając jedynie nieznacznie zespołowi z Żołyni. W czwartek swój turniej rozgrywały dziewczęta. Wśród rywalizujących drużyn znalazły się zespoły z Łańcuta ( SP nr 2), Rakszawy, Dąbrówek i Albigowej. Po emocjonujących spotkaniach dziewczęta z Albigowej z kompletem zwycięstw , sięgnęły po tytuł mistrzowski , zdobywając jednocześnie prawo udziału w zawodach na szczeblu rejonowym. Do sukcesu naszych uczniów niewątpliwie przyczyniła się licznie zgromadzona na trybunach publiczność, która swoim dopingiem wspierała swoich kolegów podczas rozgrywanych meczów.

       

      W drużynie dziewcząt zagrały: Gabriela Grad, Milena Szpilka, Katarzyna Trojniar, Maria Panek, Maja Cwynar, Emilia Kuźniar, Gabriela Grad, Julita Trojnar, Martyna Kucharska

       

      W drużynie chłopców zagrali: Michał Wojtyna, Wiktor Wróbel, Wiktor Kuźniar, Dawid Maternia, Jakub Sobkowicz, Szymon Nawojski, Michał Kud, Kamil Jonak, Tomasz Bytnar, Jakub Falger.

     • Podwójny sukces naszych uczniów podczas zawodów siatkarskich

     • W sobotę 2.03.2024 r.  uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnych Igrzyskach Dzieci w piłce siatkowej. Zawody odbywały się w Rogóżnie i zgromadziły drużyny z 7 miejscowości gminy Łańcut (Rogóżna, Głuchowa, Soniny, Wysokiej, Handzlówki, Cierpisza i Albigowej), rywalizujących odrębnie w kategorii chłopców i dziewcząt.

      Po pełnym emocji turnieju zarówno chłopcy jak i dziewczęta z Albigowej, z kompletem zwycięstw w swoich rozgrywkach zostali Mistrzami Gminy . Otrzymali okazały puchar, dyplom oraz pamiątkowe medale. W najbliższym czasie, będą reprezentowali gminę Łańcut na zawodach powiatowych.

       

      Oprócz sukcesu drużynowego warto podkreślić indywidualne osiągnięcia naszych uczniów:

      najlepsza zawodniczka turnieju - Gabriela Grad

      najlepiej rozgrywająca - Milena Szpilka

      najlepiej atakująca - Katarzyna Trojniar

      najlepszy zawodnik turnieju - Michał Wojtyna

      najlepiej rozgrywający - Wiktor Wróbel

      Wyróżnieni zawodnicy otrzymali dodatkowe medale oraz pamiątkowe statuetki.

       

      Drużyna dziewcząt - Gabriela Grad, Milena Szpilka, Katarzyna Trojniar, Emilia Kuźniar, Maja Cwynar, Julia Wanowicz, Martyna Kucharska, Julita Trojniar, Zuzanna Grad.

      Drużyna chłopców - Michał Wojtyna, Wiktor Wróbel, Wiktor Kuźniar, Dawid Maternia, Kamil Jonak, Michał Kud, Jakub Falger, Tomasz Bytnar, Bartłomiej Kuźniar

     • Feryjny konkurs biblioteczny „Zbuduj Nasza Szkołę w Minecrafcie” rozstrzygnięty.

     • Już po raz kolejny uczniowie budowali trójwymiarowy niezwykły świat Minectaft. Z wielką starannością wykonali wirtualne szkoły w programie Minecraft. Każda budowana Szkoła w sześciennym świecie stanowi unikatową budowlę. Ta komputerowa gra survivalowa pozwala m.in. na budowanie obiektów położonych w losowo generowanym świecie, mając do dyspozycji nieograniczony świat w którym mogą zdobywać liczne osiągnięcia, pobudzić swoją wyobraźnię i kreatywność.

       Komisja wyróżniła wszystkich uczestników i przyznała nagrody: dla Sebastiana Bytnara, Błażeja Kluza V a, dla Michała Litwina 0 b, dla Wojciecha Litwina II a, dla Macieja Gaweł, Jana Furmana IV a, dla Huberta Szydełko, Michała Kuda VI a, dla Sebastiana Beckera, Wiktora Bartmana III b, dla Sławomira Litwina VII a. Gratulujemy 😊

     • „Mówimy o niepełnosprawności”

     • 1 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wózka Inwalidzkiego i w związku z tym wydarzeniem do naszej szkoły przyjechali niecodzienni goście z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji działającej na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową. Podczas spotkania z dziećmi przybliżali oni problemy z jakimi borykają się osoby na wózkach, ale przede wszystkim opowiadali o możliwościach aktywnego i samodzielnego życia, jakie można prowadzić mimo ograniczeń ruchowych.  Podczas praktycznych ćwiczeń i pokazów dzieci poznawały zasady pomocy osobom z niepełnosprawnością oraz same próbowały pokonywać bariery architektoniczne. Zarówno tematyka spotkania, jak i możliwość bezpośredniego kontaktu z osobami z niepełnosprawnością ruchową, jest nam wszystkim bardzo potrzebna, gdyż otwiera nas i uwrażliwia na potrzeby osób żyjących wśród nas.

     • I miejsce chłopców i III miejsce dziewcząt w Gminnych  Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej

     • W sobotę 24 lutego 2024 r. w naszej szkole, zostały rozegrane Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.

      Chłopcy rywalizowali w grupie trzech drużyn: Albigowa, Głuchów i Sonina i okazali się najlepszą drużyną.

      W zawodach wzięli udział: Filip Michalec, Bartosz Furman, Filip Wojtyna, Miłosz Reizer, Błażej Kuźniar, Szymon Ulman, Filip Jastrzębski, Bartłomiej Szylar, Alan Madej, Miłosz Grodecki, Sławomir Litwin.  

      Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika w grupie chłopców otrzymał Błażej Kuźniar.

      Dziewczęta walczyły w grupie pięciu drużyn: Albigowa, Głuchów, Kraczkowa, Sonina i Kosina.

      Po zaciętych pojedynkach uczennice ostatecznie uplasowały się na trzecim miejscu.

      W rozgrywkach wystąpiły: Izabela Podolec, Kamila Kużniar, Nadzieja Śliż, Natalia Tarocińska, Julia Szpunar, Julia Kuźniar i Kinga Ulman.

      Nagrodę dla najlepszej atakującej turnieju otrzymała Izabela Podolec.

      Gratulujemy.

     • Szkolny wyjazd na narty

     • 22.02.2024 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe na narty.

      Tym razem z uroków zimy korzystaliśmy w ośrodku narciarskim Bieszczad.SKI w Wańkowej. Pogoda jak zwykle nam sprzyjała, a humory wszystkim dopisywały. W tych pięknych okolicznościach przyrody zakończyliśmy sezon narciarski.

      Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę stałej ekipie narciarzy i nowicjuszom, których z każdym wyjazdem przybywa, co nas bardzo cieszy 😊

     • II miejsce chłopców z SP Albigowa w Finale Powiatowych Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej…

     • W minioną środę uczniowie naszej szkoły reprezentowali Gminę Łańcut w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej. W zawodach brały udział cztery zespoły ze szkół w: Białobrzegach , Sp nr 3 w Łańcucie , Sp nr 2 w Łańcucie i Albigowej. W wyniku rywalizacji „każdy z każdym” uczniowie z naszej szkoły zajęli drugie miejsce, ulegając lepiej dysponowanym  tego dnia zawodnikom z SP nr 2 w Łańcucie. Na trzecim miejscu znaleźli się gospodarze turnieju a na czwartym drużyna z Białobrzeg.

       

      Skład naszej drużyny to: Dawid Maternia, Michał Kud, Michał Wojtyna, Jakub Sobkowicz, Wiktor Wróbel, Szymon Nawojski, Tomasz Bytnar, Jakub Falger, Kamil Michno i Michał Falger.

     • Audycja SM Yamaha

     • Szkoła Muzyczna Yamaha kolejny raz przybyła do uczniów z Albigowej ze swoją audycją muzyczną. Audycję poprowadził pan Jakub Wojciechowski, a gościem dzisiejszego spotkania był pan Łukasz Kuklewicz. Na tej, jak zwykle ciekawej i dowcipnej lekcji umuzykalniającej słuchaliśmy i oglądaliśmy: piszczałkę, ptasi gwizdek, frażolet, flet poprzeczny, flet piccolo oraz flety proste: sopranowy, altowy i basowy. Dziękujemy za te miłe chwile z muzyką 😊

     • Konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje 2023”

     • Nasza uczennica Gabrysia Grad z klasy VI b zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym „Bezpieczne wakacje 2023” w kategorii wiekowej 10 - 12 lat. W dniu dzisiejszym z rąk pana Wojciecha Grucy podkomisarza KPP w Łańcucie i dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej odebrała dyplom i nagrodę ufundowaną przez Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie i Wójta Gminy Łańcut. Laureatce serdecznie gratulujemy 😊

     • ZAKOCHAJ SIĘ W CZYTANIU - WALENTYNKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

     • Dzisiaj w bibliotece celebrowaliśmy miłość do książek z klasą  III.

      Jak się tu nie zakochać w czytaniu, które rozwija naszą wyobraźnię, słownictwo, wrażliwość, uczucia, poczucie humoru, poprawia pamięć i koncentrację, redukuje stres…….

      Celem zajęć było wzmacnianie integracji wśród dzieci podczas wspólnych zabaw i zachęcenie dzieci do okazywania uczuć innym osobom (kolegom, koleżankom).

      Na zakończenie spotkania przeczytaliśmy opowiadanie „Miłość” czyli nic takiego się nie stało”.

     • III miejsce dziewcząt w Powiatowych Igrzyskach w koszykówce

     •  W środę 24 stycznia 2024 roku dziewczęta z klas V i VI brały udział w Powiatowych Igrzyska Dzieci w koszykówce, które odbywały się na hali sportowej SP nr 4 w Łańcucie. Po emocjonujących rozgrywkach w których brało udział 5 drużyn, dziewczęta z Albigowej zajęły ostatecznie 3 miejsce ulegając drużynom z SP nr 2 i SP nr 4 z Łańcuta. Skład drużyny to: Gabriela Grad, Emilia Kuźniar, Gabriela Kusz, Julia Wanowicz, Katarzyna Trojniar, Zuzanna Grad, MIlena Szpilka, Maja Cwynar, Maria Panek, Jadwiga Mroczka, Julia Muca. Gratulujemy 😊

     • PRZYPOMINAMY O KONKURSIE "Zbuduj naszą Szkołę w MINECRAFT"

     • Biblioteka szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej przypomina o konkursie
      Zbuduj naszą Szkołę w Minecraft!
      Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia wyzwania, samodzielnie lub w drużynie, w naszej drugiej odsłonie szkolnego konkursu.
      Zrób zdjęcie ekranu lub filmik ze swoją budowlą i prześlij ją na adres e-mailowy szkoły: zsalbigowa@op.pl, lub przynieś swoją pracę na pendrive do szkolnej biblioteki.  
      Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej.
      Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody i dyplomy.
      Termin nadsyłania prac do 15 lutego 2024 roku.
      Ogłoszenie wyników: 23 lutego 2024 r.

      Czekamy na Wasze oryginalne i pomysłowe prace :-)

     • Chłopcy z Albigowej Mistrzami Gminy w Piłce Ręcznej

     • W sobotę 27 stycznia hala sportowa w Albigowej gościła uczestników Gminnych Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej chłopów. W zawodach brali udział chłopcy z Rogóżna, Cierpisza, Kosiny i Albigowej. W Wyniku rywalizacji „każdy z każdym” najlepszą okazała się drużyna gospodarzy , wygrywając wszystkie swoje spotkania. Chłopcy z Albigowej otrzymali pamiątkowe medale, puchar oraz możliwość reprezentowania gminy na zawodach powiatowych.

      Zdobywcą największej liczby bramek został Michał Wojtyna a miano najlepszego zawodnika otrzymał Dawid Maternia.

      Skład drużyny stanowili: Jakub Sobkowicz, Wiktor Wróbel, Dawid Maternia, Michał Wojtyna, Tomasz Bytnar, Michał Falger, Kamil Michno, Jakub Falger.

     • Złoto dla dziewcząt i brąz dla chłopców klas VII i VIII w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej. 

     • W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie rozegrany został w dniu 25 stycznia Finał Powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców w piłce ręcznej. Nasi uczniowie wykazali się ogromną ambicją i  zaangażowaniem.

      Dziewczęta w składzie : Kinga Falgier, Kamila Kuźniar, Weronika Cyran, Izabela Podolec, Weronika Cyran, Nadzieja Śliż, Natalia Tarocińska, Amelia Tomaszek i Karolina Borcz zajęły I miejsce w powiecie i uzyskały awans do zawodów rejonowych.

      Chłopcy wystąpili w skałdzie: Filip Michalec, Michał Baran, Bartosz Furman, Dawid Mokrzycki, Bartłomiej Szylar, Filip Wojtyna, Błażej Kuźniar,  Alan Madej, Szymon Ulman zajęli III miejsce w powiecie.

      Gratulujemy.

     • II miejsce dziewcząt klas VII i VIII Gminnych Igrzyskach w piłce ręcznej

     • W sobotę 20 stycznia 2024 r. w Zespole Szkół w Kraczkowej odbył się Finał Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W turnieju uczestniczyły drużyny z Albigowej, Kraczkowej i Kosiny. Nasze dziewczęta zremisowały z koleżankami z Kosiny i uległy zawodniczkom z Kraczkowej zajmując w turnieju II miejsce i uzyskały awans do rozgrywek powiatowych.

      W turnieju zagrały: Falger Kinga, Kuźniar Kamila, Kuźniar Julia, Szpunar Julia, Podolec Izabela, Śliż Nadzieja, Tarocińsk Natalia, Tomaszek Amelia i Ulman Kinga.

      Nagrodę najlepszego zawodnika otrzymała Kinga Falger, a nagrodę „Fair Play” Nadzieja Śliż.

     • Warsztaty informatyczne ,,Drukuj  w 3 D”

     • W dniu 9 stycznia 2024 roku klasy pierwsze miały przyjemność uczestniczyć w interesującej lekcji informatyki. Inicjatorem spotkania był pan Maciej Michna, który podzielił się z nami swoją pasją i zaprezentował dzieciom działanie drukarki 3D. Podczas zajęć wydrukowaliśmy kolorowe zakładki do książek i obejrzeliśmy wystawę różnych trójwymiarowych modeli. Na koniec spotkania pierwszoklasiści mieli okazję pograć w gry planszowe i zręcznościowe, które również powstały przy użyciu drukarek pana Macieja. Dzieci były zafascynowane spotkaniem i już pytają o możliwość uczestniczenia w kolejnych warsztatach.

     • Wycieczka klas pierwszych do Rzeszowa

     • We wtorek 16.01.2024 r. wczesnym rankiem klasy pierwsze wyjechały na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym miejscem, które odwiedzili pierwszoklasiści było kino. Tam uczestniczyli w lekcji dotyczącej emocji i obejrzeli bajkę animowaną pt.: ,,Wyfrunięci”. Następnie uczniowie udali się do sali zabaw ,,Kolorowy Świat”, gdzie spędzili dwie godziny na wesołej aktywności polegającej na bieganiu, skakaniu, zjeżdżaniu i innych atrakcjach. Po skończonej zabawie pierwszoklasiści wsiedli do autokaru i obserwując wielkie, wirujące płatki śniegu wrócili do szkoły. Wszyscy byli zmęczeni ale bardzo szczęśliwi. Ach, co to był za dzień …

     • Dzień Babci i Dziadka w Zerówce

     • Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i dobrocią. Dziś dzieci z naszej Zerówki gościły swoje Babcie oraz Dziadków na wspaniałej uroczystości z okazji ich święta. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze dzieci pod okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce przygotowane na dzisiejszą akademię. Następnie wnuki obdarowały babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi prezentami oraz poczęstowały ich słodkimi wafelkami i ciastkami.  Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków świadczą o tym, jak ważne są takie chwile spędzone wspólnie z wnukami.

     • Szkolny Wolontariat

     • Z okazji Dnia Babci i Dziadka członkowie Samorządu Uczniowskiego wybrali się z wizytą do domu opieki „Złoty liść”. Młodzież rozdała pensjonariuszom samodzielnie przygotowane słodkie upominki i wspólnie spędziła z nimi czas na rozmowach i grach w planszówki. Spotkanie z seniorami nie tylko otwierało serce na drugiego człowieka, ale również uczyło wrażliwości i empatii. To była bardzo miła wizyta 😊

     • W szkolnej pracowni Laboratorium Przyszłości

     • W szkolnej pracowni Laboratorium Przyszłości uczniowie z klas III własnoręcznie wykonali prezenty dla Babci i Dziadzia. Technika wykonania pracy to "String art". Uczniowie początkowo szlifowali wycięte deseczki. Kolejnym etapem pracy było przybicie gwoździków. Następnie owinięcie gwoździ kolorowymi nićmi. Takim sposobem powstał tulipan. Dziadkowie byli pod ogromnym wrażeniem wykonanej pracy. Sami zobaczcie...

     • Dzień Babci i Dziadka w klasach trzecich

     • Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to jest w nim taki moment, w którym robi się cieplej na sercu - ten moment to Święto wszystkich Babć i Dziadków, chwila obfitująca w uśmiechy, wzruszenie i radość.

      18 stycznia 2024 roku w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z klasy III a i III b wraz ze swoimi paniami przygotowały piękne przedstawienie Jasełkowe. Nie zabrakło w nim wspólnie śpiewanych kolęd, scenek świątecznych oraz układów tanecznych. Starannie przygotowana scenografia oraz wyjątkowe stroje i rekwizyty dodały uroku całemu programu artystycznemu. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuki oraz wnuczki i nagradzać je gromkimi brawami. Było naprawdę miło i wzruszająco. Na zakończenie dzieci zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły babciom i dziadziom własnoręcznie wykonane prezenty. Dodatkowo rodzice przygotowali słodki poczęstunek w postaci wafelków i ciasteczek.

      Całe spotkanie upłynęło w sympatycznej i serdecznej atmosferze.

     • SZKOLNY WYJAZD NA NARTY

     • 10 stycznia 2024 roku miłośnicy białego szaleństwa z naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe do ośrodka narciarskiego KiczeraSki w Puławach. Korzystając ze znakomitych warunków na stoku każdy mógł cieszyć się zimowym sportem, zarówno zaprawieni narciarze, jak i początkujący, którzy przeszli szkolenie pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Humory dopisywały, a piękna słoneczna pogoda towarzyszyła nam przez cały dzień. Wyjazd możemy uznać za udany.

      Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i zapraszamy do szusowania wszystkich, szczególnie tych, którzy mają ochotę rozpocząć swoją przygodę z nartami.

     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

     • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I-III biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. „Jak mówić o niepełnosprawności?” pod patronatem Wydawnictwa Edukacyjnego - Kapelusz z Kwiatami. Celem projektu jest uwrażliwienie dzieci na obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnościami, rozwijanie empatii, kształtowanie tolerancji oraz likwidowanie uprzedzeń i stereotypów. Podczas zajęć uczniowie poznają różne niepełnosprawności oraz nauczą się w jaki sposób mogą pomagać i spędzać czas z osobami niepełnosprawnymi.

     • Przedstawienie Jasełkowe w naszej szkole

     • „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy. Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich. Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…” - to przesłanie zawarte w świątecznej piosence towarzyszyło nam 22.12.2023 r. podczas uroczystych Szkolnych Jasełek. Przedstawienie nawiązywało do wydarzeń sprzed ponad 2 tysięcy lat, ale także i do współczesnych nam czasów. Zachwycająca scenografia, świetnie dobrane rekwizyty i kolorowe stroje oraz pięknie śpiewane kolędy sprawiły, że poczuliśmy prawdziwą magię Świąt Bożego Narodzenia jako czasu radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Młodzi artyści występujący na scenie zwracali szczególna uwagę na to, że istotą świąt jest Miłość, która w tym magicznym czasie rodzi się w sercu każdego z nas…

     • I miejsce chłopców w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców

     • 16 grudnia 2023 r chłopcy z klas VII i VIII brali udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej. Zawody odbywały się w Kraczkowej. W wyniku zaciętej rywalizacji chłopcy z naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce zdobywając tytuł Mistrza Gminy i prawo startu w kolejnym etapie rozgrywek. Drugie miejsce zajęła drużyna z Kosiny a trzecie chłopcy z Kraczkowej.

       Najlepszym rozgrywającym został Patryk Blajer z kl. VIII a tytuł najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Bartosz Furman z tej samej klasy.

      Skład zwycięskiej drużyny:

      Szymon Ulman. Dawid Mokrzycki, Błażej Kuźniar, Patryk Blajer, Bartosz Furman, Michał Baran. Filip Michalec, Alan Madej, Filip Wojtyna, Bartłomiej Szylar, Sławomir Litwin.

     • Wyjazd na mecz Rysic

     • W piątek 15.12.2023 r. uczniowie naszej szkoły, razem z kolegami z Handzlówki i Głuchowa mieli okazję uczestniczyć w roli kibica w spotkaniu Tauron Ligi  pomiędzy Rysicami Rzeszów a Metalkas Pałacem Bydgoszcz. Mecz obfitował w wiele emocjonujących akcji i zakończył się zwycięstwem Rysic. Najwięcej jednak radości młodzi kibice mieli po meczu, kiedy to mogli pozbierać autografy od zawodniczek i zrobić sobie z nimi wspólne zdjęcia.

      Świetna atmosfera na meczu, po jego zakończeniu a także w drodze powrotnej autokarem sprawiły że już myślimy o następnym razie.

     • Sukcesy naszych drużyn w turnieju mini gier siatkarskich pod patronatem Starostwa Powiatowego w Łańcucie

     • 14 grudnia 2023 r. w sali Zespołu Szkół Technicznych odbył się turniej siatkówki w którym brały udział zespoły z MKS Łańcut, SP 2 Łańcut, Giedlarowej ,Jawornika Polskiego i Albigowej . W kategorii „czwórek” ( klasy szóste) nasze dziewczęta zajęły I miejsce  a w kategorii „trójek” ( klasy piąte) II miejsce w turnieju.

       

      W „czwórce” grały : Milena Szpilka, Gabriela Grad, Zuzanna Grad, Katarzyna Trojniar. W „trójce” grały: Julita Trojniar, Martyna Kucharska, Julia Wanowicz, Dominika Tarocińska

     • II miejsce dziewcząt w Gminnych Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej

     • Dobrym wynikiem zakończyły swoje zmagania dziewczęta z kl. V i VI podczas Gminnych Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt, które miały miejsce 9.12.2023 r.  w Kraczkowej. Zajęły one drugie miejsce pokonując gospodynie turnieju oraz drużynę z Kraczkowej. W zaciętym meczu o I miejsce uległy jedynie dziewczętom z Handzlówki.

      Najlepszą zawodniczką turnieju została Zuzanna Grad z kl. VI a, a nagrodę Fair Play otrzymała Milena Szpilka .

      W turnieju wystąpiły:

      Gabriela Grad, Zuzanna Grad, Milena Szpilka, Katarzyna Trojniar, Julita Trojnar, Lena Borowiec, Gabriela Kusz, Emilia Kuźniar, Zuzanna Dziuk, Maja Cwynar.

     • Andrzejkowe Mistrzostwa Łańcuta w Pływaniu

     • W ostatni dzień listopada, na krytej pływalni MOSiR w Łańcucie odbyły się Andrzejkowe Mistrzostwa Łańcuta w Pływaniu Szkół Podstawowych i Średnich. Wśród ponad 200 uczestników, swoją reprezentację miała również nasza szkoła. Bardzo dobrze zaprezentowała się:

       

       Julia Bytnar z kl. IV b       - I miejsce na 25 m st. grzbietowy

      - II miejsce na 25 m st. dowolny

       

      Weronika Cyran z kl. VII b - I miejsce na 50 m st. dowolny

       

      Lena Rejman z kl. III a       - II miejsce na 25 m st. klasyczny

                                                 - II miejsce na 25 m st. dowolny

       

      Wit Wróbel z kl. III a         -  II miejsce na 25 m st. grzbietowy

      https://www.facebook.com/mosirlancut/posts/pfbid02SiRs7HvhcoK3UK5cC9xjtbsqdSPxpP3x8jVMkSUhBRa4fpYu5JeYrRYxkQPAEaZZl

     • Dziewczęta z Albigowej mistrzyniami powiatu w koszykówce

     • W tym roku szkolnym Finał Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt został rozegrany 13.12.2023 r. w Albigowej. W turnieju wzięły udział  drużyny z Łańcuta i Markowej. Nasze dziewczęta wywalczyły I miejsce i otrzymały awans na zawody rejonowe.

      W zawodach wzięły udział : Kinga Falger, Maja Litwin, Julia Kuźniar, Julia Szpunar, Weronika Cyran, Anna Piekutowska, Izabela Podolec, Rozalia Stropek, Natalia Śliż, Natalia Tarocińska, Amelia Tomaszek i Kinga Ulman.

      Gratulujemy.

     • Zajęcia kulinarne w klasach pierwszych

     • W piątek 8.12.2023 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach kulinarnych prowadzonych przez Panów Marka Sobka i Arkadiusza Tomes. Uczyły się piec pyszne muffinki z marchewki ( mieszały składniki, nakładały je do foremek, dekorowały). Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, nazywały przybory wykorzystywane w przygotowaniu ciast, aż w końcu zabrały się za robienie muffinek. Zapach piekących się babeczek wypełnił całą szkołę. Uczniowie świetnie się bawili i z przyjemnością próbowali swoich wypieków. Było smacznie, zabawnie i kolorowo.

     • Kolejna Audycja Muzyczna SM Yamaha

     • Szkoła Muzyczna Yamaha systematycznie odwiedza naszych uczniów ze swoimi lekcjami umuzykalniającymi. 14 grudnia na kolejnej audycji mogliśmy posłuchać brzmienia różnych gitar: klasycznej, elektroklasycznej, basowej i elektrycznej. Dodatkowo zobaczyliśmy jak wygląda gitara kieszonkowa oraz jakie dźwięki wydaje banjo i ukulele. Dziękujemy za kolejne ciekawe spotkanie z muzyką 😊

     • Szkolne Mikołajki

     • 6 grudnia odbyły się Mikołajki szkolne zorganizowane przez Samorząd uczniowski. To jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w ciągu roku, bo … któż nie lubi Mikołaja? W szkole panowała wspaniała, radosna atmosfera. Uczniowie założyli ubrania ze świątecznym akcentem, Mikołaj ze swoim orszakiem rozdawał słodkości. Każdy mógł uwiecznić tę wyjątkową chwilę przy świątecznej ściance przygotowanej specjalnie z myślą o nadchodzących świętach.

     • Dzień Wolontariusza

     • 5 grudnia obchodziliśmy Dzień Wolontariusza. Tego dnia wszyscy Wolontariusze naszej szkoły zostali wyróżnieni zwolnieniem z pytana oraz niezapowiedzianej kartkówki. Dodatkowo opiekunowie przygotowali dla nich kosz słodkości. 

      Bardzo Im dziękujemy za czynienie dobra na rzecz innych!

      Pamiętajmy bowiem o słowach Jana Pawła II, który mówił, że „człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

     • "Sportowa Przygoda z Detektywem Zdrówko"

     • Od wielu lat w naszej szkole prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego sportowe zajęcia pozalekcyjne. Celem tych zajęć jest rozwój zainteresowań sportowych, poprawa sprawności fizycznej, propagowanie różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia. Chętni uczniowie, uczestniczący w zajęciach mają także możliwość przygotować się do zawodów międzyszkolnych.

      W tym roku szkolnym, uczniowie uczestniczący w programie „Szkolny Klub Sportowy”, zostali zaproszeni na event "Sportowa Przygoda z Detektywem Zdrówko", który odbył się w hali łańcuckiego MOSiR-u.

      Rozgrzewkę przed zajęciami przeprowadziła Kornelia Lesiewicz  - olimpijka, rekordzistka Polski Juniorów w biegu na 400 m, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w sztafecie 4 x 400 m.

      Uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji m.in. strzelania z karabinku laserowego  lub z łuku, pogrania w badmintona i frisbee czy sprawdzenia swoich umiejętności  w sprawnościowym torze przeszkód. Dużą atrakcją była foto budka oraz konkursy o tematyce zdrowotnej.

      Dla wszystkich przygotowano wspaniałe nagrody: koszulki SKS, worki na obuwie wraz ze sportowymi gadżetami, a dla szkół zestawy sprzętu sportowego.

      Imprezę zorganizował Instytut Sportu – PIB ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

     • Gminne Igrzyska Dzieci w Koszykówce

     • W sobotę 25.11.2023 r. dziewczęta z kl. V i VI brały udział w Gminnych Igrzyskach Dzieci w koszykówce. Zawody miały miejsce w Kraczkowej. Uczestniczyło w nich pięć drużyn - Kraczkowa, Kosina, Handzlówka, Wysoka i Albigowa. Rywalizowano w systemie "każdy z każdym" . W czasie turnieju, dziewczęta z naszej szkoły okazały się drużyną niepokonaną i z kompletem zwycięstw uzyskały tytuł Mistrza Gminy, zapewniając sobie tym samym awans do zawodów szczebla powiatowego. Najlepszą zawodniczką turnieju została Gabriela Grad z kl. VI b.
       Skład zwycięskiej drużyny:
      Emilia Kuźniar, Gabriela Kusz, Gabriela Grad, Jadwiga Mroczka, Julia Muca, Aleksandra Gaweł, Milena Szpilka, Maja Cwynar, Katarzyna Trojniar, Maria Panek, Zuzanna Grad, Dominika Tarocińska.

     • 21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     • 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień pod hasłem “Weź ze sobą dobre słowo i podaj dalej”.

      Zorganizowane w naszej szkole obchody miały na celu promowanie idei życzliwości i przyjaźni wśród uczniów. Przypomnieliśmy wszystkim, jak ważne w codziennych relacjach są słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także serdeczny uśmiech na twarzy.

      Tego dnia, obok pokoju nauczycielskiego, stanęło DRZEWO ŻYCZLIWOŚCI, na którym uczniowie umieszczali swoje pozdrowienia dla kolegów, koleżanek czy nauczycieli. Dodatkowo każdy mógł przekazać wybranej przez siebie osobie dobre słowo zamieszone na przygotowanych na tę okazję zrywkach. Jednocześnie wszystkie klasy tworzyły kręgi, w ramach których uczniowie prawili sobie komplementy lub mówili coś miłego, natomiast młodsze dzieci ozdobiły drzwi do swoich sal pięknymi uśmiechami.

      Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli “Dzień Życzliwości” upłynął w miłej i serdecznej atmosferze, pełnej uśmiechu i pozytywnych emocji.

      Pamiętajmy jednak, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta.

       

     • Święto Odzyskania Niepodległości

     • Byliśmy dziś świadkami bardzo podniosłej i wzruszającej części artystycznej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej. Akademia, która została przygotowana z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, obfitowała w wiersze, scenki, tańce oraz pieśni o tematyce patriotycznej. Młodzi aktorzy stanęli na wysokości zadania i z powagą oraz zadumą przybliżyli zgromadzonej widowni tamten trudny, ale jednocześnie bardzo oczekiwany, bo wiodący do upragnionej wolności czas. Gromkie brawa na zakończenie części artystycznej z okazji Święta 11 Listopada były najlepszą recenzją oglądniętego spektaklu o niełatwej drodze do wolności.

      Jak co roku nasza placówka została przybrana w odświętne biało-czerwone barwy i cała społeczność szkolna oraz przedszkolna wzięły udział w projekcie #Szkoła do Hymnu. Uczestnictwo w uroczystościach patriotycznych jest zawsze niekwestionowanym wyrazem szacunku i umiłowania Ojczyzny. Dziękujemy naszym nauczycielom za przygotowanie wraz z uczniami tego pięknego patriotycznego widowiska.

     • Na bieszczadzkim szlaku

     • 23 października uczniowie klas V wybrali się na wycieczkę w Bieszczady. Głównym celem wyjazdu była wędrówka górskim szlakiem turystycznym na Rawki. Wybraliśmy zielony szlak z Przełęczy Wyżniańskiej, który jest dość łatwy, ale również niesamowicie widokowy. Po około 30 minutowej wędrówce, która była jedynie rozgrzewką, dotarliśmy do Bacówki pod Małą Rawką. Krótki odpoczynek pozwolił na podziwianie jesiennych, bieszczadzkich krajobrazów. Następnie rozpoczęła się wspinaczka, drogą przez las i wcale nie było już tak łatwo.  Wszystkim jednak udało się dotrzeć na szczyt. Po zejściu ze szlaku przejechaliśmy do miejscowości Muczne, skąd wspinaliśmy się na wzgórze Jeleniowate. Na jego szczycie znajduje się najwyższa wieża w Bieszczadach, z której rozpościerają się niesamowicie przepiękne widoki. Opuszczając Muczne wstąpiliśmy do zagrody żubrów, które podążały już powoli na nocny odpoczynek. My również udaliśmy się w drogę powrotną do domu, wsłuchując się w teksty bieszczadzkich piosenek, które idealnie oddają klimat tego cudownego miejsca.

     • I miejsce dziewcząt w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce

     •  

      Szkoła w Albigowej w tym roku była gospodarzem gminnych rozgrywek w koszykówce dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  W finale rozgrywek dziewczęta z Albigowej pokonały drużynę z Kosiny 34:14, zdobywając  tytuł mistrza Gminy Łańcut i uzyskując awans do zawodów powiatowych.

      Dziewcząta wystąpiły w składzie: Kinga  Falger, Maja Litwin, Julia Szpunar, Anna Piekutowska, Izabela Podolec, Nadzieja Śliż, Natalia Tarocińska, Amelia Tomaszek, Kinga Ulman i Oliwia Wanowicz.

      Nagrodę najskuteczniejszej zawodniczki zdobyła Kinga Falger.

      Najwszechstronniejszą zawodniczką została Natalia Tarocińska.

      Gratulacje :-)

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
   • +48 17 2267191
   • 37 – 122 Albigowa 489
    woj. podkarpackie
    Poland
   • 815-181-06-75
   • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
 • Galeria zdjęć

   brak danych