• OGŁOSZENIE W SPRAWIE DYŻURU WAKACYJNEGO W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
     • OGŁOSZENIE W SPRAWIE DYŻURU WAKACYJNEGO W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Antoniego  Tyczyńskiego w Albigowej informuje, że zgodnie z decyzją organu prowadzącego dyżur wakacyjny pełnią zgodnie z harmonogramem:

      - od 01.07.2021 r. do 31.07.2021 r. Oddział Przedszkolny w Albigowej  (tylko dla dzieci 5-6 letnich) oraz Przedszkole Publiczne w Handzlówce
      - od 01.08.2021 r. do 30.08.2021 r. Przedszkole Publiczne w Albigowej

      Zapisy na dyżur wakacyjny w Oddziale Przedszkolnym w Albigowej prowadzone będą do dnia 18 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej w Albigowej i Przedszkolu Publicznym w Albigowej

       

      Do 23 czerwca 2021 r. -  w dyżurujących placówkach zostaną opublikowane listy dzieci zakwalifikowanych na dyżur wakacyjny.

       

      Potwierdzeniem przyjęcia dziecka na dyżur wakacyjny będzie podpisanie z dyrektorem dyżurującego przedszkola  (lub oddziału przedszkolnego) w terminie do 25 czerwca 2021 r. umowy oraz wniesienie na jej podstawie opłaty za korzystanie z wyżywienia.

       

      Na stronie internetowej szkoły zapoznać się można z Regulaminem rekrutacji na dyżur wakacyjny oraz pobrać z sekretariatu szkoły lub ze strony internetowej wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego na dyżur wakacyjny.

     • Laurka dla Mamy- świetlica

     •  Grupa świetlicowa nie mogła zapomnieć o tym ważnym dniu jakim jest Dzień Mamy. Dzieci wykonały piękne laurki, których przewodnim motywem były serca. Każdy dołożył wszelkich starań by jego kartka była najpiękniejsza. Wszystkim Mamom życzymy zdrowia, radości, zadowolenia oraz dużo szczęścia.

     • Dla Mamy, dla Taty ...

     • ,,Dziekuje mamo, dziekuje tato.." to słowa piosenki, którą nasze przedszkolaki śpiewają dla swoich rodziców. Rzeczy, za które chcemy podziękować naszym rodzicom jest tak wiele, że trudno zliczyć, a rozmawiając o tym na zajęciach zabrakłoby czasu. Jedno jest pewne, jesteście niezastąpieni !!!. Drodzy rodzice dziękujemy z całego serca

     • Piękne święto - Dzień MAMY...

     • Kochana Mamo, drogi Tato…

      Z okazji Waszego Święta,

      Za wczoraj i dziś, każdym czułym serca uderzeniem,

      I każdym z niego płynącym życzeniem,

      Zdrowia, sił i codziennej radości –

      Wraz ze słowami największej wdzięczności.

      Za wszystkie dla nas trudy i starania,

      Uczniowie klas Ia i Ib składają dziś serdeczne podziękowania!

     • Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami :-)

     • Nasza szkoła włączyła się do akcji na rzecz osób ze spektrum autyzmu w ramach #challengeniebieskiemotyle2021. Celem akcji jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Podjęliśmy to wyzwanie, ponieważ jest to szlachetna i bardzo potrzebna inicjatywa.

      „JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!”

      Dziękujemy Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Handzlówce za nominację do akcji#. Z radością przyjmujemy wyzwanie, i przekazujemy niebieską iskierkę przyjaźni,  którą przesyła klasa 2 a. Nie nominujemy nikogo, ponieważ akcja już się zakończyła, natomiast czekamy na kolejną edycję, w której z radością weźmiemy udział.

      DSCN7199.MOV​​​​​​​

     • Wyniki konkursu "Mój ulubiony deser"

     • Okazuje się, że nasi uczniowie wśród wielu talentów  mają również talenty kulinarne. Uczeń klasy 8a Szkoły Podstawowej z Albigowej, Kamil Berlan, zdobył I miejsce w konkursie pt. „Mój ulubiony deser” organizowanym przez Zespól Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej. Zadaniem uczestników było przygotowanie swojego ulubionego deseru i przesłanie jego zdjęcia na konkurs. Okazało się, że deser Kamila zdobył uznanie jury. Serdecznie gratulujemy.

    • Grupa świetlicowa na spacerze
     • Grupa świetlicowa na spacerze

     • Korzystając z pięknej pogody, grupa świetlicowa wyruszyła na wiosenny spacer odkrywając nowe, nieznane  dotychczas ścieżki. Podziwiając piękno budzącej się do życia przyrody , młodzi odkrywcy mieli również okazję sprawdzić swoją kondycję fizyczną. Uśmiech na ustach, rumieniec na twarzach i łyk świeżego powietrza zdecydowanie podładowały akumulatory uczestników tej wiosennej wyprawy.

    • Rozstrzygnięcie konkursu „Armio Wyklęta, Armio Niezłomna. Pamiętamy”.
     • Rozstrzygnięcie konkursu „Armio Wyklęta, Armio Niezłomna. Pamiętamy”.

     • W dniu 21.05.2021 r. w Szkole Podstawowej w Wysokiej miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu „Armio Wyklęta, Armio Niezłomna. Pamiętamy”. Z naszej szkoły Bartosz Furman z klasy 5 zdobył w tym konkursie II miejsce, a Gabriela Grodecka z klasy 7 wyróżnienie. W ramach spotkania przewidziana był prelekcja pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Nagrody w konkursie rozdał Wójt Gminy Łańcut – pan Jakub Czarnota.

    • Świetlica bawi i uczy
     • Świetlica bawi i uczy

     • Na świetlicy nie tylko bawimy się ale również zdobywamy nowe umiejętności. Jedną z nich jest nauka szycia. W tym roku szkolnym po raz 2 podjęliśmy się tego zadania. Warsztaty z szycia cieszą sie dużym zainteresowaniem wśród dzieci, czego dowodem są pięknie wykonane gąsienice. Każde dziecko uszyło 5 pojedynczych elementów, które połączyliśmy i ozdobiliśmy. Zadanie to wymagało od dzieci chęci, cierpliwości, dokładności i sporo poświęconego czasu. Efekt jest imponujący

    • Magia teatru...
     • Magia teatru...

     • W czasach, kiedy dostęp do kultury został ograniczony, trudno w uczniach rozbudzić wyobraźnię. Bardzo często, w ramach lekcji języka polskiego, klasy wraz z nauczycielami uczestniczyły w wyjazdach do Teatru Maska w Rzeszowie. Korzystano także z ofert przejezdnych artystów, którzy chcieli zaprezentować się przed różnorodną publicznością. Pozwalało to uczniom na ocenę zarówno gry aktorskiej, jak i interpretacji utworu. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Albigowej postanowili, że sami pobawią się w teatr. Nauczyciele języka polskiego zorganizowali w formie zabawy konkurs literacko- plastyczny pod hasłem „ Lalka, pacynka, marionetka” skierowany do uczniów klas 4-8.  Projekt miał na celu stworzenie, w dowolnej formie, wybranej postaci literackiej. Odzew przerósł oczekiwania organizatorów. Wśród przygotowanych prac znalazły się postacie z lektur: Staś Tarkowski z „W pustyni i w puszczy”, Ebenezer Scrooge z „Opowieści Wigilijnej”, ”Balladyna z dzbanem malin, Pan Kleks z Akademii, Ania a Zielonego Wzgórza, Pinokio, Mery Lenox z „Tajemniczego ogrodu”, Królowa Narnii,  a także przedstawiciele baśni takich jak: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, Szewczyk Dratewka, Wilk z „Czerwonego Kapturka”. Niektórzy wykonali   postacie ze współczesnych kreskówek typu: „Minionki”, „Atomówki”, Elza i Olaf z „Krainy lodu” i wiele, wiele innych. Różnorodność prac, estetyka wykonania, zaangażowanie, pomysłowość , spowodowały, że prace zostały bardzo wysoko ocenione i nagrodzone ocenami z przedmiotów, a także punktami dodatnimi z zachowania. Łącznie wykonano 28 prac. Będą one służyć, jako różnego rodzaju  pomoce dydaktyczne na lekcjach języka polskiego, czy zajęciach dodatkowych.  Po powrocie uczniów do szkół zostanie zorganizowane przedstawienie, w którym główne role odegrają bohaterowie wraz z wykonawcami. Pozwoli to, na urozmaicenie zajęć lekcyjnych, które po zdalnym nauczaniu mogą wydawać się monotonne, zachęci do twórczego myślenia, a także pobudzić wyobraźnię, która  dziecku jest bardzo potrzebna. Na świat dorosłych przyjdzie jeszcze pora.

      Uczniowie biorący udział w konkursie:

      1. Karolina Borcz kl. IV a  - Mery Lenox „Tajemniczy ogród”
      2. Oliwier Szela kl. IV a  - Pingwinek Elegancik „Zaczarowana zagroda”
      3. Amelia Tomaszek kl. IV b -  Karolcia „Karolcia”
      4. Nadzieja Śliż kl. IV b  - Pinokio „Pinokio”, Osiołek „ Kubuś Puchatek”
      5. Izabela Podolec kl. IV b - Olaf „Kraina lodu”
      6. Miłosz Grodecki kl. IV b  - Kubuś Puchatek „Kubuś Puchatek
      7. Natalia Skawina kl. IV b  - Bella „Piękna i Bestia”
      8. Piotr Więckowski kl. IV b  - Wilk „Czerwony Kapturek”
      9. Dawid Mokrzycki kl. V a -  Pinokio „Pinokio”
      10. Wiktor Sokołowski kl. V a -  Masza „Masza i niedźwiedź”
      11. Melania Szpunar kl. V a -  Księżniczka Disneya
      12. Bartosz Furman kl. V a  - Wilk „Czerwony  Kapturek”
      13. Kacper Bytnar kl. V a  - Smok wawelski „Legenda o smoku wawelskim”
      14. Danuta Cwynar kl.VI a -  Elsa „ Kraina lodu”
      15. Franciszek Szpunar kl. VI a -  Szewczyk Dratewka „Legenda o smoku wawelskim”
      16. Marlena Kusz kl. VI b -  Staś Tarkowski „W pustyni i w puszczy”
      17. Joanna Wrona kl. VI b  - Kali „ W pustyni i w puszczy”
      18. Emilia Molendowska kl. IV b  - Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
      19. Iga Puchała kl. VI b  - Atomówka „ Atomówki”
      20. Adrianna Dratwa kl. VII a - Biała Czarownica „Opowieści z Narnii”
      21. Natalia Kuźniar kl. VIII a  - Balladyna  „Balladyna”
      22. Karolina Gala kl. VII a  - Ebenezer Scrooge  „Opowieść wigilijna”
      23. Julia Kucharska kl. VII a -  Pan Kleks „ Akademia pana Kleksa”
      24. Klaudia Plęs kl. VII a -  Ania Shirley „ Ania z Zielonego Wzgórza”
      25. Monika Międlar kl. VII a  - Ciocia Cynia „Rodzina Rabatków”
      26. Kinga Baran kl. VII a  -  Minionek „Minionki rozrabiają”
      27. Gabriela Grodecka kl. VII a  - Królewna Śnieżka „Królewna Śnieżka”
      28. Malwina Bytnar kl. VIII a -  Smok chiński -wcielenie Haru „Spinted away”
     • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

     • 1 kwietnia 2021 r. w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

      Spis powszechny jest organizowany w odstępach 10-letnich. Jest on najważniejszym badaniem statystycznym nie tylko w Polsce, ale i w większości krajów w Europie i na świecie.

      NSP 2021 będzie realizowany na podstawie ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Do przeprowadzenia spisu zobowiązują nas także przepisy Unii Europejskiej, jak chociażby rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie spisów powszechnych ludności i mieszkań.

      Kogo obejmuje spis powszechny, jak się spisać i o co będziemy pytani?

      NSP 2021 jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich Polaków mieszkających w Polsce, bądź czasowo przebywających za granicą oraz cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym kraju na stałe lub czasowo. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

      Podstawową metodą NSP 2021 będzie spis internetowy, czyli samospis. Przeprowadzimy go na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniając wymagane dane w interaktywnym formularzu, dostępnym od 1 kwietnia br. na stronie internetowej spis.gov.pl.

      W każdej gminie funkcjonują gminne biura spisowe, w których możemy zasięgnąć wszelkich informacji na temat NSP 2021. Dla osób, które nie posiadają komputera lub dostępu do Internetu w domu, już od 1 kwietnia w każdej gminie zostaną utworzone punkty spisowe, w których można się będzie spisać samodzielnie przez Internet lub skorzystać z pomocy pracowników gminnych biur spisowych. Ponadto punkty, w których możemy dokonać samospisu zostaną utworzone w Urzędzie Statystycznym w Rzeszowie i jego oddziałach w: Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

      Osoby, które nie będą mogły samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność), zostaną spisane za pomocą jednej z dwóch innych metod uzupełniających: wywiadu telefonicznego wspomaganego komputerowo lub wywiadu bezpośredniego przeprowadzonego przez rachmistrza spisowego. Będzie on rejestrował odpowiedzi osoby spisywanej na urządzeniu mobilnym.

      Na jakie pytania będziemy odpowiadać podczas wypełnienia formularza spisowego?

      W NSP 2021 zostaną zebrane informacje, według stanu na dzień 31 marca br., dotyczące następujących tematów: stan i charakterystyka demograficzna, poziom wykształcenia, aktywność ekonomiczna, niepełnosprawność, migracje wewnętrzne i zagraniczne, charakterystyka etniczno-kulturowa, gospodarstwa domowe i rodziny, stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych.

      Wszystkie przekazywane w czasie spisu dane zostaną objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone oraz nie zostaną nikomu ujawnione. Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa danych zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Statystyka publiczna prezentuje jedynie dane wynikowe, których nie można powiązać z konkretnymi osobami.

      Więcej informacji o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 dostępnych jest na stronie internetowej spis.gov.pl. Ponadto od 15 marca br. uzyskać je można dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.

      Informacje o wydarzeniach związanych ze spisem na terenie województwa podkarpackiego znajdują się na stronie Urzędu Statystycznego w Rzeszowie rzeszow.stat.gov.pl.

       

      Więcej informacji: https://bip.erzeszow.pl/1465-narodowy-spis-powszechny-2021/30097-informacja-dotyczaca-punktow-spisowych-w-urzedzie-miasta-rzeszowa.html

     • Rozstrzygnięcie konkursu „Moje Pasje”

     • Do konkursu „Moje pasje” zgłosiły się 4 uczennice:

      • Emilia Szewczyk, uczennica klasy 4b, wykonała na fortepianie utwór „Jaskółka” autorstwa J. Burgmuller;
      • Kinga Falger, uczennica klasy 5a, wykonała na fortepianie utwór Sonatina Allegretto Grazioso;
      • Monika Międlar, uczennica klasy VII b, zaprezentowała układ choreograficzny w stylu show dance do utworu Carol of the Bells - Lindsey Stirling;
      • Julia Szewczyk, uczennica klasy VII b, zagrała na gitarze utwory: „Sonatina V” Filippo Gragnani oraz „Time for bossa” Horst Grobnick.

      Komisja konkursowa w składzie: przewodniczący Pani Agata Falger, członkowie: Pani Beata Wójcik, Pani Alina Szczepańska i Pani Katarzyna Grzesik, po zapoznaniu się z dostarczonymi do szkoły nagraniami zdecydowała o przyznaniu równorzędnych nagród dla wszystkich uczestników konkursu „Moje Pasje”. Ponadto wyraziła wielkie uznanie za zaangażowanie, wysoki poziom umiejętności oraz odwagę w zaprezentowaniu siebie.

      Nagrody zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łańcucie.

      Julka_Szewczyk.mp4

      J._Burgmuller_-_Jaskolka_(Emilia_Szewczyk).mp4

      Monika_Miedlar.mp4

      Kinga_Falger.mov​​​​​​​

    • Powiatowy Konkurs Wielkanocny
     • Powiatowy Konkurs Wielkanocny

     • Podsumowanie Powiatowego Konkursu Wielkanocnego pod patronatem honorowym Posła na Sejm RP - Pana Krzysztofa Sobolewskiego, Posła na Sejm RP - Pana Kazimierza Golojucha oraz Senatora RP - Pana Stanisława Ożoga. Ponad 400 prac konkursowych 20 uczniów wyróżnionych w tym aż 5 z Albigowej: Filip Patrzałek, Mikołaj Becla, Gabriela Grodecka, Miłosz Grodecki, Bartosz Furman. Ogromne gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli.

      Filip Patrzałek - tytuł LAUREATA w kategorii wiekowej klas I-III (kartka świateczna)

      Mikołaj Becla - wyróżnienie w kategorii wiekowej klas I-III (kartka świateczna)

      Gabriela Grodecka - tytuł LAUREATA w kategorii wiekowej klas IV-VIII (kartka świateczna)

      Miłosz Grodecki - wyróżnienie w kategorii wiekowej klas IV - VIII (stroik świąteczny)

      Bartosz Furman - wyróżnienie w kategorii wiekowej klas IV - VIII (stroik świąteczny)

      https://www.powiatlancut.pl/aktualnosci/wyniki-konkursu-wielkanocnego,2931.html?fbclid=IwAR178ANXoyky2Jq50YMYMxt7WmIXKCKB9aJV6CN-Vo3vcpdOG7v-g4RWEl8

       

     • Moc współpracy

     • O tym, że „razem można więcej” warto pamiętać. Po  długim czasie nauki zdalnej uczniowie klas 1-3 wrócili do szkoły i przypomnieli sobie jak dobrze jest być w grupie. Jednocześnie zdobywają wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin takich jak przyroda, plastyka, technika, ale najbardziej cieszą się ze wspólnej pracy i jej niezwykłych efektów. Oto makiety prezentujące piętra roślinności w górach w wykonaniu III b.

     • Smaczne wypieki klasy 2 a

     • Co to jest zakwas chlebowy? Co dodajemy do ciasta, żeby rosło? Ile mąki wsypać do miski?

      Na te i wiele innych pytań uczniowie klasy 2 a szukali odpowiedzi podczas zajęć kulinarnych w naszej szkolnej stołówce. W ciągu ostatniego tygodnia,  podczas lekcji, prowadzone były rozmowy o tym jak powstaje chleb i jak wyglądają różne rodzaje pieczywa. Było to tak ciekawe dla wszystkich, że uczniowie sami postanowili spróbować swoich sił  w pieczeniu. Przygotowali ciasto na muffinki z mąki ryżowej z dodatkiem tartych jabłek oraz ciasto drożdżowe na rogaliki. Potem pieczołowicie mieszali, ugniatali, porcjowali, nadziewali, miksowali i piekli własne, kulinarne „dzieła”.  Jak im wyszło….?  Bardzo, ale to bardzo pysznie!  Koniecznie trzeba to jeszcze powtórzyć.

     • Wiosenne uprawy pierwszoklasistów

     • Wiosną przyroda budzi się do życia. Korzystając ze słonecznych dni uczniowie klasy I a postanowili zadbać o klasowy ogródek. Zasiali warzywa i kwiaty. Przy okazji utrwalili etapy wzrostu roślin. Na tym jednak nie koniec. Mali ogrodnicy będą teraz pielęgnować swoje sadzonki i... czekamy na plony!

     • Konkurs Biblijny „Jezus gromadzi Kościół na Świętej Wieczerzy”

     • W czwartek, 6 maja 2021 r. w szkołach podstawowych na terenie Archidiecezji Przemyskiej odbył się etap dekanalny Konkursu Biblijnego „Jezus gromadzi Kościół na Świętej Wieczerzy”. Wydarzenie już od kilkunastu lat organizuje Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. W tym roku, ze względu na pandemię, ma on inny przebieg niż w latach poprzednich. Nasi uczniowie również wzięli udział w tym konkursie – najwięcej punktów w szkole uzyskały: Maria Pelc, Monika Międlar, Julia Bytnar i Julia Szewczyk. Na ostateczne wyniki przyjdzie nam jednak poczekać do połowy czerwca.

     • Umowy zapisu do oddziału przedszkolnego

     • Prosimy rodziców dzieci, które w roku szkolnym 2021/2022 będą uczęszczać do oddziału zerowego Szkoły Podstawowej w Albigowej o podpisywanie umów zapisu  w serkretariacie szkoły w godzinach od 7.30 - 15.00

     • Konkurs ,,Życie i działalność Tadeusza Kościuszki – patrona Zespołu Szkół w Wysokiej” rozstrzygnięty, nagrody wręczone.

     • W dniu 30 kwietnia w Zespole Szkół w Wysokiej miało miejsce uroczyste rozdanie nagród w konkursie poświęconym patronowi placówki Tadeuszowi Kościuszce. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Łańcut pan Jakub Czarnota, on też wręczał nagrody. Naszą szkołę reprezentowały prace czterech uczennic. W oczach jury szczególne uznanie uzyskały dwie. W kategorii literackiej Zofia Piekutowska z klasy VIII b zajęła III miejsce, a w kategorii plastycznej Danuta Cwynar z klasy VI a otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

     • Dobro jest bezcenne...

     • Dzisiaj obok Szkoły Podstawowej w Albigowej stanął drugi pojemnik na nakrętki w kształcie serca. Cieszymy się, że dzięki darczyńcom, którzy złożyli datek na zakup pojemnika będzie można zebrać jeszcze więcej nakrętek na rehabilitację Fabiana i Sebastiana. Zachęcamy do zbiórki nakrętek.

     • Zbiórka nakrętek na rehabilitację

     • Przy wejściu do naszej szkoły stanął pojemnik na nakrętki. Wszystkich chętnych prosimy o wrzucanie do niego plastikowych nakrętek, a cały fundusz z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację Fabiana i Sebastiana. Pojemnik został wykonany przez dziadzia chłopców.

      Tak łatwo można pomóc innym :-) 

     • Święto majowe - świetlica

     • Dzieci ze świetlicy wykonały piękne biało-czerwone wianki, aby uczcić majowe święto 3 Maja. Wyrażając miłość do swojego kraju. Wykonane prace w barwach ojczystych przypominały wychowankom ich przynależność do Polski, szacunek oraz to ze są małymi patriotami.

     • Pierwszaki z 1 a świętują majowo

     • Majowe święta są doskonałą okazją do zapoznania się z historią Polski. Uczniowie klasy I a postanowili uczcić wydarzenia tamtych lat. Było uroczyste, klasowe śpiewanie hymnu oraz wykonanie laurek w kształcie serca, symbolizujących naszą miłość do kraju. Cały dzień królowały patriotyczne piosenki, które z chęcią śpiewał każdy uczeń.

     • Rocznice ważnych, majowych wydarzeń historycznych

     • Początkiem maja obchodzimy rocznice ważnych wydarzeń historycznych, które dla nas - Polaków, mają ogromne znaczenie. Upamiętniając te ważne dni uczniowie klasy III a wspólnie wyrecytowali wiersz Marcina Brykczyńskiego „Polska” i uroczyście odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Podczas zajęć dowiedzieli się jakie święta obchodzone są w maju, w jaki sposób w całej Polsce świętuje się te dni, co to jest konstytucja oraz kiedy utworzono ją po raz pierwszy.  Ten uroczysty i doniosły dzień przypomniał wszystkim o tym, że warto szanować symbole narodowe oraz pielęgnować polskie tradycje.

      video-1619774093_(1).mp4​​​​​​​

     • Jak klasa 2 a przygotowywała się do świąt majowych...

     • Klasa 2a przygotowywała się do świętowania uroczystości związanych z  1, 2 i 3 Maja. Uczniowie poznali okoliczności ustanowienia tych dni jako świąteczne. Przypomnieli sobie znaczenie symboli narodowych. Wykonali flagi i z dumą przypięli kotyliony wykonane przez p. Kasię Grzesik. Po tych przygotowaniach przyszedł czas na niespodziankę. Dostaliśmy od mamy Błażeja Kluza przepyszne muffinki w naszych barwach narodowych. Było słodko i bardzo uroczyście. Wszystkim życzymy udanej majówki.

      DSCN6581.MOV​​​​​​​

      DSCN6582.MOV

      DSCN6583.MOV

      DSCN6584.MOV

      DSCN6586.MOV

      DSCN6587.MOV​​​​​​​

   • Kontakty

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
    • zsalbigowa@op.pl
    • +48 17 2267191
    • 37 – 122 Albigowa 489 woj. podkarpackie Poland
    • 815-181-06-75
    • zsalbigowa@op.pl
    • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
  • Galeria zdjęć

    brak danych