• Dzień Chłopaka w Oddziale Zerowym

     • Już od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach. Jedną z nich jest Święto Chłopców. W tym dniu dziewczynki z Zerówki przygotowały dla swoich kolegów miłe niespodzianki: rysunki, medale, pomagały w przeprowadzeniu różnych konkursów – m.in. „Mistrz samochodowej kierownicy" czy "Mister". Nie zabrakło wesołej zabawy podczas „Zagadkownicy", „Golimy brody", „Próby wiedzy" i tańca na gazecie. Każdy z chłopców miał okazję zrobić sobie fotografię, a chętni próbowali „Eliksiru uśmiechu” (cytrynki). Było dużo pięknych życzeń, upominki i słodki poczęstunek😊

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • Okazji do czytania dzieciom jest wiele. Jedną z nich jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, obchodzony 29 września. Jest to wydarzenie z kalendarza Świąt nietypowych, które jest przyjemne, a zarazem pożyteczne. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI (w czerwcu 2001 r.) kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Patronką święta jest polska pisarka Janina Porazińska. Do ogólnopolskiej akcji przyłączyły się dzieci z grup „Zerowych”, które z tej okazji wybrały się do biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarka przygotowała dla nich wiele ciekawych niespodzianek i atrakcji. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniem słuchały opowiadań dobranych do tematyki tygodnia „Maks nie rozmawia z obcymi", „Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego" utrwalając bezpieczne zachowania. Z wielką ochotą wybierały z regałów różne książeczki i oglądały kolorowe ilustracje wesoło komentując. Na koniec otrzymały piękne zakładki i zostały zachęcone do korzystania z Przedszkolnego Punktu Wymiany Książek. Dzieci zainspirowane kolorowymi ilustracjami wykonały swoją pierwszą książeczkę pt. "Od nasionka do jabłka". Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom. Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!

     • Poznaj Polskę na sportowo - konkurs wiedzy o piłce nożnej z nagrodami

     • inisterstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej zapraszają uczniów w wieku od 6 do 19 lat do udziału w konkursie wiedzy o piłce nożnej. Do wygrania ciekawe nagrody m.in. zaproszenia na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej na PGE Narodowym w Warszawie.

      https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polska-na-sportowo--konkurs-wiedzy-o-pilce-noznej-z-nagrodami

     • Dzień Jabłka

     • 28 września 2022 r. – „Dzień Jabłka” w Oddziale Przedszkolnym….. „Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące... Jabłko pełne witaminek dla chłopców i dla dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy!” W „Dniu Jabłka” dzieci z Zerówki wszechstronnie poszerzyły wiedzę o tym niezwykłym, a jednak czasem niedocenianym owocu. Zdobyły wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłka, śpiewały o nim piosenki, tańczyły i wykonały pracę plastyczną. Kosztowały musu jabłkowego, pysznych jabłkowych ciasteczek, chipsów z jabłek, jabłek prażonych i pieczonych, piły świeżo wyciskany sok z jabłek, a nawet same pokroiły jabłka do szarlotki. Mamy nadzieję, że takie ciekawe i intensywne "dni tematyczne" zachęcą dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz będą okazją do promowania zdrowego styl życia.

     • Wycieczka klas pierwszych do Parku Etnograficznego w Kolbuszowej

     • W dniu 27 września 2022 r. dzieci z klas pierwszych wzięły udział w wycieczce do Skansenu w Kolbuszowej. Chociaż jesień powitała nas w tym roku deszczową pogodą, to na czas wycieczki przestało padać i mogliśmy cieszyć się przyjemnym spacerem. Dzieci z prawdziwym zaciekawieniem słuchały o „ekologicznym” życiu Lasowiaków, poznawały niezwykłe urządzenia, które mogły działać bez prądu, odpowiadały na liczne pytania i zagadki przewodnika. W muzeum zabawek uczniowie podziwiali talenty ludzi, którzy tworzyli je wyłącznie z ekologicznych materiałów. Chyba najciekawszym punktem programu była lekcja kaligrafii w dawnej szkole. Łatwo nie było…. Po jesiennym spacerze wybornie smakowały ciepłe pierożki. Na pamiątkę każdy mógł przywieźć drewnianą fujarkę, śpiewającego ptaszka lub inną drewnianą zabawkę.

     • Projekt edukacyjny "Z ekologią na TY"

     • Uczniowie klasy III b właśnie rozpoczęli przygodę z projektem edukacyjnym ,,Z ekologią na Ty”. W ramach pierwszego zadania zapoznali się z pracą ekologa oraz stworzyli kodeks prawdziwego miłośnika przyrody. Projekt jest doskonałym sposobem na kształtowanie umiejętności obserwacji faktów, zjawisk przyrodniczych, społecznych i gospodarczych, wykonywanie eksperymentów i doświadczeń, a także wyciąganie własnych wniosków i formułowanie spostrzeżeń. A wszystko to w ramach świetnej zabawy.

     • Powitanie jesieni :-)

     • "Wrzesień jesień rozpoczyna i czarować już zaczyna. Pięknie świat nam koloruje, zaraz liście pomaluje. Jesień lubi czerwień, złoty, zaraz przygna pierwsze chłody. Wiatr postrząsa liście z drzew, taka właśnie jesień jest. Choć zabiera ciepłe lato, to kolory daje za to." Pierwszy dzień jesieni przywitaliśmy "Wierszem i piosenką" - dzieci wspaniale się zaprezentowały. Wykonały również pracę plastyczną pt."Jesienny lisek".

     • Pyszny sposób na nudę, czyli Przedszkolna Książka Kucharska

     • Realizując Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pn. ,,Pyszny sposób na nudę, czyli Przedszkolna Książka Kucharska", w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Grzyba. Dzieci dowiedziały się jak zbudowany jest grzyb oraz jakie są rodzaje grzybów. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną oraz wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu grzybów. Do tego dnia przyłączyły się także Panie z kuchni, które ugotowały kluski śląskie z sosem pieczarkowym. Zapraszamy na fotorelację :-)

     • Spotkanie z Panem Policjantem

     • Bezpieczeństwo jest bardzo ważnym aspektem życia każdego człowieka. Chcemy się zawsze czuć bezpiecznie i dawać poczucie bezpieczeństwa innym. O tym jak umieć poradzić sobie w sytuacjach trudnych i zagrażających naszemu zdrowiu i życiu opowiadał zaciekawionym uczniom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pan aspirant Adrian Panek. Bardzo dziękujemy za interesujące, edukacyjne spotkanie.

     • Taneczna Przerwa

     • Jak spędzić w szkole na przerwie miło i aktywnie czas? Wziąć udział w "Tanecznej Przerwie" prowadzonej przez panią Alinę Szczepańską :-) Zapraszamy wszystkich chętnych do tańca...

     • Dzień Piżamy w szkole

     • W tym roku po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Piżamy pod patronatem fundacji GDY LICZY SIĘ CZAS. Poprzez swój niecodzienny strój chcieliśmy okazać wsparcie osobom przebywającym na oddziałach onkologicznych. Serdecznie dziękujemy uczniom za aktywny udział i zapraszamy do fotorelacji...

      Zdjęcia wykonano za pomocą sprzętu otrzymanego w ramach

      #LaboratoriaPrzyszlosci

      #LaboratoriaPrzyszłości

     • Dzień Przedszkolaka i Dzień Piżamy u naszych przedszkolaków

     • Zamiast spodni, spódniczek i sukienek – piżamy. W ten sposób wszystkie przedszkolaki starały się 20 września poprawić humor dzieciom chorym na nowotwory, które miesiącami leżą w szpitalach, a piżama stała się nieodłączną częścią ich codzienności. Tak nasze Przedszkole i przedszkolaki solidaryzują się w Dniu Przedszkolaka z dziećmi z oddziałów onkologicznych.
      Zapraszamy do krótkiej fotorelacji :-)

       

      Chociaż niewiele jeszcze masz lat , to już w przedszkolu odkrywaszświat. Uczysz się dzielić, myśleć, kreować, uczyć się bawić i współpracować. Uczyć się mniej grymasić przy zupie, I z kolegami współdziałać w grupie. Znasz pory roku, daty, zegary,umiesz połączyć zegary w pary. Może już liczysz i troszkę czytasz ? Może malujesz? Za autko chwytasz? Cokolwiek lubisz idź swoim szlakiem, bądź z siebie dumy - jesteś PRZEDSZKOLAKIEM :-)

     • Dzień Przedszkolaka i Dzień Piżamy w Zerówce

     • Dzień Przedszkolaka i Dzień Piżamy upłynął naszym Zerówkowiczom niesamowicie szybko i bardzo pracowicie. Wśród różnorodnych gier i zabaw udało się nawet wykonać ćwiczenia oddechowe i usprawniające koncentrację. Zapraszamy do fotorelacji z tego miłego dnia :-)

     • Jak się mają Krasnale w naszym przedszkolu

     • Pierwsze dni w przedszkolu za nami. Nasza najmłodsza grupa KRASNALE doskonale się zaadaptowała. Dzieci bardzo miło spędzają czas wśród rówieśników a nasze panie dokładają starań, żeby nigdy nie było nudno!

     • Międzynarodowy Dzień Kropki w klasach I-III

     • Międzynarodowy Dzień Kropki – ciąg dalszy, czyli jak obchodzili to szczególne święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi i zabawy uczniowie klas I-III. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym miłym dniem. Słuchali opowiadania o małej Yasthi , która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Czasem wystarczy zacząć od kropki….

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • Dzisiaj, 15.09.2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Albigowej obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki. Aktywnie brały w nim udział także dzieci z naszej Zerówki. Na początku oglądnęły film - historia dziewczynki Vashti na podstawie opowiadania P. Reynoldsa pt. "Kropka". Następnie poprzez różne zabawy i działania budowały poczucie własnej wartości i wiary w swoje możliwości. Wykonały pracę plastyczną „Ślimak" z użyciem kolorowych kropek, doskonaliły umiejętności kodowania, używania symboli i świetnie się bawiły podczas zabaw na sali gimnastycznej.

     • Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

     • We wtorkowe popołudnie na stadionie MOSiR w Stalowej Woli odbyła się Runda Eliminacyjna dla Województwa Podkarpackiego zawodów z cyklu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie.

      W zawodach udział wzięło łącznie 352 zawodników z kategorii wiekowej U12 (roczniki 2011/2012), rywalizując w dwuboju.

      Młodzi adepci lekkiej atletyki mogli wybrać bieg na 60m lub 300m, oraz dodać do tego konkurencję techniczną: skok w dal, skok wzwyż lub rzut piłeczką palantową.

      Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Michał Wojtyna, Szymon Nawojski , Maria Panek, Katarzyna Trojniar, Zuzanna Grad i Gabriela Grad

      Wielką niespodziankę sprawili chłopcy, którzy uplasowali się w czołówce zawodów. Michał zajął drugie miejsce w skoku w dal i drugie miejsce w całym dwuboju, natomiast Szymon trzecie miejsce w biegu na 60 m i czwarte miejsce w dwuboju.  Dzięki znakomitej postawie chłopcy awansowali  do krajowego finału zawodów, który odbędzie się na początku października na obiektach AWF w Warszawie.

       

      Gwiazdami zawodów w Stalowej Woli byli lekkoatleci, którzy wychowali się w regionie, a teraz błyszczą nie tylko w kraju, ale i w największych światowych imprezach. Tak jak urodzona w Mielcu Katarzyna Zdziebło, chodziarka LKS Stal Mielec, olimpijka. Wicemistrzyni świata z Eugene na dystansie 20 i 35 kilometrów, wicemistrzyni Europy z Monachium (na 20 km). Do tego cała plejada młodych i uzdolnionych zawodników oraz zawodniczek. W Stalowej Woli gościli 20-letni Dawid Piłat, młociarz LKS Stal Mielec, mistrz Europy do 20 lat z 2021 roku, Wiktoria Miąso, skoczkini wzwyż z klubu CWKS Resovia Rzeszów, mistrzyni Polski (rocznik 2001, piąta zawodniczka mistrzostw Europy) czy Oliwer Wdowik, sprinter, brązowy medalista mistrzostw świata juniorów w sztafecie 4 x 100 metrów.

      Wszystkie zawody cyklu organizowane są na wzór dużych imprez dla profesjonalnych lekkoatletów, z odpowiednią oprawą.  Imprezy sportowe są uzupełnione o serię wydarzeń promujących i popularyzujących pozytywny wpływ sportu na fizyczny oraz psychiczny rozwój dziecka, o nazwie „Strefa Młodego Olimpijczyka”, gdzie dzieci i młodzież mogą sprawdzić się w wybranych, uproszczonych konkurencjach lekkoatletycznych, ale także choćby w wiedzy na temat hymnu Polski. Szczególnym celem cyklu "Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie" jest bowiem kształtowanie postaw patriotycznych w tym szacunku do hymnu państwowego, godła, barw Rzeczypospolitej Polskiej i historii Polski.

     • Wycieczka do Sadów Albigowa

     • Czy można spędzić miło czas, bawiąc się przy tym i ucząc jednocześnie? Oczywiście, że można 😊. Uczniowie klas III a i III b wybrali się dziś na pieszą wycieczkę do Sadów Albigowa na wspaniałe warsztaty pt. ,,Jesienna przygoda, czyli świętujemy Dzień Jabłka”. Było mnóstwo zabawy, kreatywności, zdrowej rywalizacji, jak również i nauki. Te wszystkie elementy sprawiły, że uczniowie spędzili miło czas, poszerzając wiadomości i umiejętności oraz zacieśniając koleżeńskie relacje.

     • Projekt pn. RODZINNY KLUB WSPARCIA

     • Wójt Gminy Łańcut oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łańcucie  zapraszają rodziny wraz z dziećmi  do udziału w projekcie   pn. RODZINNY KLUB WSPARCIA: poprawa dostępu do usług wsparcia rodziny w Gminie ŁańcutRODZINNY KLUB WSPARCIA docelowo będzie mieścił się w Wysokiej 49.

      Dane kontaktowe:Telefon:  17 225 33 51  17 225 81 90e-mail: gopslancut@gminalancut.pl

     • „Narodowe Czytanie” z Mickiewiczem

     • W dniu dzisiejszym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Albigowej odbyło się „Narodowe Czytanie”. Ta ogólnopolska akcja wspólnego czytania ma na celu propagowanie wśród społeczności literatury polskiej. W tym roku pozycją z kanonu literackiego były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Uczniowie klas IV – VIII wzięli udział we wspólnym czytaniu. Na lekcjach języka polskiego zapoznali się z życiem i twórczością polskiego wieszcza oraz z problematyką wybranych utworów. Chętni uczniowie klas VIII zaprezentowali się aktorsko w balladzie „Świtezianka”. Odpowiednia charakteryzacja bohaterów, a także postać samego pisarza wzbudziły podziw i zainteresowanie wśród odbiorców. Czekamy z niecierpliwością na kolejne pozycje literackie.

     • Laboratoria przyszłości

     • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.  Wspólną misją stało się stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

      Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości  Szkoła Podstawowa w Albigowej otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 87 900 zł i  zakupiła wyposażenie techniczne niezbędne do rozwoju umiejętności praktycznych wśród uczniów i młodzieży: filamenty do drukarki 3D, mikrokontroler, stację lutowniczą, statyw z akcesoriami, mikroport z akcesoriami, zestaw oświetlenia do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal do smartfona i aparatu cyfrowego, aparat fotograficzny z akcesoriami, kamerę przenośną cyfrową z akcesoriami, klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami, stoły warsztatowe z taboretami regulowanymi, szafkę narzędziową na pomoce naukowe, pojemniki warsztatowe, skrzynki narzędziowe, wiertarkę stołową, wiertarko-wkrętarki udarowe, pistolety do kleju, gogle przeciwodpryskowe, fartuchy ochronne, zestawy konstrukcyjne do nauki techniki.

      Zakupione wyposażenie będzie użytkowane  na zajęciach z różnych przedmiotów obowiązkowych jak również na zajęciach pozalekcyjnych - kółkach zainteresowań i innych zajęciach dodatkowych. Aparat cyfrowy i kamerę wykorzystamy na wszystkich akademiach i uroczystościach szkolnych oraz do wyeksponowania zajęć, które będziemy umieszczać na szkolnej stronie internetowej. Korzystając z zestawów konstrukcyjnych do nauki techniki uczniowie wykonają ściśle określone projekty edukacyjne, dzięki którym zapoznają się z obsługą takich urządzeń jak: lutownica,  wiertarka i wiertarko-wkrętarka. Uczniowie będą także tworzyć różnorodne konstrukcje z klocków do samodzielnej konstrukcji.

      Mamy nadzieję, że zajęcia z wykorzystaniem wyposażenia otrzymanego w ramach Laboratoriów Przyszłości podniosą atrakcyjność, zwiększając zaangażowanie uczniów w proces nauki. Jako szkoła podstawowa  dzięki Laboratoriom Przyszłości mamy szansę na rozwój  i wsparcie naszych uczniów w kierunku nowych technologii.

      #LaboratoriaPrzyszłości

      #LaboratoriaPrzyszlosci

     • Audycja muzyczna Szkoły Muzycznej Yamaha

     • Dziś w naszej szkole odbyła się pierwsza audycja muzyczna SM Yamaha w roku szkolnym 2022/2023.

      Przebiegała jak zwykle w miłej i pogodnej atmosferze, a prowadzący niezmiennie bardzo ciekawie i z humorem „zaprzyjaźniali” naszych uczniów z różnymi instrumentami muzycznymi. Na spotkaniu można było usłyszeć brzmienie gitary klasycznej i elektrycznej, keyboard oraz perkusję. Dodatkowo uczniowie wysłuchali kilku piosenek w wykonaniu nauczycielki wokalu SM Yamaha. Dzisiejszy występ  bardzo nam się podobał 😊

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • „Witaj szkoło, witaj nasza dobra szkoło, przyjmij nas radośnie, miło i wesoło, bo wracamy wypoczęci i szczęśliwi. Mamy mnóstwo dobrych chęci, wiele siły…”

      Tak śpiewali dziś nasi kochani uczniowie, którzy radośni i zrelaksowani wrócili po wakacjach do szkoły. Życzymy, aby ten rok szkolny był dla nich czasem dociekliwego odkrywania świata w każdym jego wymiarze, a obowiązek szkolny stał się ciekawą i porywającą przygodą.

   • Kontakty

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
    • +48 17 2267191
    • 37 – 122 Albigowa 489 woj. podkarpackie Poland
    • 815-181-06-75
    • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
  • Galeria zdjęć

    brak danych