We wtorkowe popołudnie na stadionie MOSiR w Stalowej Woli odbyła się Runda Eliminacyjna dla Województwa Podkarpackiego zawodów z cyklu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie.
W zawodach udział wzięło łącznie 352 zawodników z kategorii wiekowej U12 (roczniki 2011/2012), rywalizując w dwuboju.
Młodzi adepci lekkiej atletyki mogli wybrać bieg na 60m lub 300m, oraz dodać do tego konkurencję techniczną: skok w dal, skok wzwyż lub rzut piłeczką palantową.
Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Michał Wojtyna, Szymon Nawojski , Maria Panek, Katarzyna Trojniar, Zuzanna Grad i Gabriela Grad
Wielką niespodziankę sprawili chłopcy, którzy uplasowali się w czołówce zawodów. Michał zajął drugie miejsce w skoku w dal i drugie miejsce w całym dwuboju, natomiast Szymon trzecie miejsce w biegu na 60 m i czwarte miejsce w dwuboju. Dzięki znakomitej postawie chłopcy awansowali do krajowego finału zawodów, który odbędzie się na początku października na obiektach AWF w Warszawie.
Gwiazdami zawodów w Stalowej Woli byli lekkoatleci, którzy wychowali się w regionie, a teraz błyszczą nie tylko w kraju, ale i w największych światowych imprezach. Tak jak urodzona w Mielcu Katarzyna Zdziebło, chodziarka LKS Stal Mielec, olimpijka. Wicemistrzyni świata z Eugene na dystansie 20 i 35 kilometrów, wicemistrzyni Europy z Monachium (na 20 km). Do tego cała plejada młodych i uzdolnionych zawodników oraz zawodniczek. W Stalowej Woli gościli 20-letni Dawid Piłat, młociarz LKS Stal Mielec, mistrz Europy do 20 lat z 2021 roku, Wiktoria Miąso, skoczkini wzwyż z klubu CWKS Resovia Rzeszów, mistrzyni Polski (rocznik 2001, piąta zawodniczka mistrzostw Europy) czy Oliwer Wdowik, sprinter, brązowy medalista mistrzostw świata juniorów w sztafecie 4 x 100 metrów.
Wszystkie zawody cyklu organizowane są na wzór dużych imprez dla profesjonalnych lekkoatletów, z odpowiednią oprawą. Imprezy sportowe są uzupełnione o serię wydarzeń promujących i popularyzujących pozytywny wpływ sportu na fizyczny oraz psychiczny rozwój dziecka, o nazwie „Strefa Młodego Olimpijczyka”, gdzie dzieci i młodzież mogą sprawdzić się w wybranych, uproszczonych konkurencjach lekkoatletycznych, ale także choćby w wiedzy na temat hymnu Polski. Szczególnym celem cyklu "Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie" jest bowiem kształtowanie postaw patriotycznych w tym szacunku do hymnu państwowego, godła, barw Rzeczypospolitej Polskiej i historii Polski.