• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kiedy spadnie śnieg… zima w oczach dziecka”

     • W lutym bieżącego roku dzieci z naszej szkoły wzięły udział w konkursie plastycznym zatytułowanym Kiedy spadnie śnieg… zima w oczach dziecka. Konkurs zorganizowany był przez Centrum Kultury Gminy Łańcut, Ośrodek Kultury w Wysokiej oraz Centrum Oświaty, pod patronatem Wójta Gminy Łańcut. Celem konkursu było m. in. zachęcanie dzieci do aktywnego wypoczynku podczas zimy oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej. Dużym sukcesem może pochwalić się Julia Molendowska, która zajęła II miejsce. Wszystkie dzieci biorące udział  w konkursie otrzymały atrakcyjne upominki. Uczestnikom serdecznie gratulujemy i  w ich imieniu serdecznie dziękujemy za otrzymane nagrody.

     • Walentynki w świetlicy.

     • Z okazji zbliżających się Walentynek dzieci ze świetlicy szkolnej rozpoczęły przygotowania do Dnia Zakochanych. Przygotowały piękne kartki walentynkowe w kształcie różnokolorowych serc, które są dekoracją tablicy na korytarzu przy świetlicy. To jednak nie był koniec przygotowań, bo następna niespodzianka, którą przygotowaliśmy dla tych których kochamy i lubimy było szycie serc z kolorowego polaru. Każde dziecko dokładnie i cierpliwie, z wielkim zaangażowaniem szyło swoje serce. Niektórzy uszyli nawet 2 lub 3 serca. Zajęcia z szycia były wielką frajdą. Walentynki dotrą do osób, które lubimy i kochamy :-)

     • Jak to w karnawale...

     • W karnawale czas na bale. Również i w naszej szkole uczniowie klas klas młodszych uczestniczyli w karnawałowym szaleństwie połączonym ze zwyczajem tłustego czwartku. Dzieci wspaniale bawiły się przy muzyce, uczestniczyły w grach i konkursach oraz skosztowały tradycyjnych przysmaków przyrządzanych na tłusty czwartek. Radości nie było końca, a uśmiechy nie schodziły z twarzy uczniów.

     • Talenty kulinarne naszych uczniów...

     • W bieżącym tygodniu okazało się, że uczniowie naszej szkoły mają wybitne talenty kulinarne. Róże karnawałowe klasy III b mogłyby brać udział w konkursie na najsmaczniejsze wypieki Tłustego Czwartku. Tego na pewno nie udałoby się zrobić na zdalnym nauczaniu 😉

     • Szkoła to nie tylko nauka....

     • Szkoła jest nie tylko miejscem, w którym uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności. To także miejsce, w którym spotykają się z rówieśnikami, uczą się współpracy w grupie i integracji podczas wspólnej zabawy. Miło jest patrzeć z jaką radością dzieci z klas I-III powróciły do szkoły po zdalnym nauczaniu. Klasa III b podczas omawiania książki Doktor Dolittle odegrała scenki z tej właśnie lektury. Oryginalne stroje i scenografia pomogły młodym aktorom w realistycznym odegraniu przedstawienia :-) 

     • Tradycja Tłustego Czwartku....

     • Zgodnie z tradycją w Tłusty Czwartek każdy powinien zjeść pączka. Tak też było i w naszym przedszkolu. W ciągu dnia dzieci poznawały tradycje związane z tym świętem. Na zajęciach plastycznych wykonały apetyczne pączki z papieru, które wyglądały jak prawdziwe. W ramach innowacji pedagogicznej odbyło się kodowanie drogi pączka na talerzyk. Dzień upłynął przedszkolakom smakowicie i wesoło :-)

     • Zawody sportowe naszych drugich klas

     • W zdrowym ciele zdrowy duch - pod takim hasłem przebiegały zmagania sportowe klas drugich naszej szkoły, które odbyły się we wtorek 9.02.2021 r. Pani Alina Szczepańska przygotowała na tę okazję ciekawe zestawy konkurencji sportowych, a dzieci z radością uczestniczyły w tej sympatycznej rywalizacji. Sport jest bardzo potrzebny wszystkim uczniom do ich prawidłowego rozwoju, dlatego staramy się, aby mogli z niego jak najczęściej korzystać...

     • Przekaż 1% uczniom SP w Albigowej

     • Dyrekcja, nauczyciele i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Albigowej zwracają się z prośbą o przekazanie 1% z odpisu przy rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2019 na potrzeby uczniów szkoły Podstawowej w Albigowej. Jest to możliwe jedynie poprzez przekazanie kwoty na rzecz Stowarzyszenia dla Albigowej jako Organizacji Pożytku Publicznego. W tym celu w formularzu PIT należy złożyć stosowny wniosek zawierający informacje:

      Nr rejestracji OPP w KRS: 0000079477

      Cel szczegółowy: „dla Szkoły Podstawowej w Albigowej”

     • Zabawa z gramatyką

     • Przed zakończeniem okresu światecznego uczniom klasy II a udało się jeszcze pobawić świąteczną gramatyką. Był to świetny sposób na utrwalenie części mowy i dobra zabawa dla wszystkich uczniów :-)

     • MasterChef w klasie I ;-)

     • Poruszając tematykę zdrowego trybu życia nie można zapomnieć o odpowiednim odżywianiu. Najefektywniejsza nauka odbywa się oczywiście poprzez praktykę. Uczniowie klasy I na jeden dzień zamienili się w kucharzy. W menu była sałatka owocowa. Każdy zaprezentował swój pomysł i przepis. Wszystkie sałatki były przepyszne!

     • Bawimy się mądrze i bezpiecznie....

     • Realizując temat ,,Bawimy się mądrze i bezpiecznie” klasy I a i I b miały możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Uczniowie bawiąc się beztrosko na śniegu uświadomili sobie, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw. Doskonała zabawa była świetnym pretekstem do zastosowania kilku zasad podczas zimowego szaleństwa na śniegu.

     • Bal karnawałowy w naszym oddziale przedszkolnym

     • Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 28.01.2021 r. w oddzialach przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Albigowej, gdzie odbył się bał karnawałowy. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohateów znanych bajek. W salach można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, pszczółki, rycerzy, policjanta, Spider-Mana, piłkarza, Muszkietera, Indianina, Batmana, diabełka, Batmana, pirata, Jednorożca, aniołka, superbohatera. Wystrój sal wprowadzał w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci tańczyły do skocznej i rytmicznej muzyki. Nie zabrakło zabaw w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym dzieciom. Szkoda, że następny Bal dopiero za rok....

     • Zabawy na śniegu

     • Zabawy na śniegu sprawiają dzieciom bardzo dużo radości. Wtedy nie ma mowy o nudzie, bo kto nie lubi zabaw na śniegu. Oto efekty dzisiejszych zmagań śnieżnych z uczniami z naszej szkolnej świetlicy :-)

     • Zima, zima, zima.....pada, pada śnieg ;-)

     • W końcu doczekaliśmy się zimy, a widząc taki piękny śnieg za oknem, ruszyliśmy na sanki. Udało się zaliczyć wszystkie obowiązkowe aktywności zimowe. Było lepienie bałwana, potem aniołki na śniegu i rzucanie śnieżkami. Po powrocie musieliśmy się porządnie wysuszyć, ale nikt nie narzekał, bo nasze przedszkolaki były zachwycone.

     • Konkursy, konkursy.....

     • Pomimo pandemii uczniowie naszej szkoły biorą udział w różnych konkursach.

      W gminnym konkursie na kartkę bożonarodzeniową odbywającym się pod patronatem Wójta Gminy Łańcut, na który zgłoszono ponad 300 prac z terenu gminy Łańcut, w kategorii klas IV-VI  I miejsce zdobyła uczennica z klasy VI Kinga Kuźniar, a II miejsce uczeń z klasy V Kacper Bytnar.

      W XVII Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa” w kategorii „Święty Hubert – apostoł Ardenów” uczennica klasy III Aleksandra Gaweł zdobyła wyróżnienie, a Kinga Kuźniar z klasy VI  w kategorii „Zając, kuropatwa i … - zagrożone gatunki pól i lasów” zdobyła II miejsce.

      Czwórka naszych uczniów (Maja Litwin, Marcel Kuźniar, Milena Cyprys i Julia Szpunar) brała także udział konkursie plastycznym „Na bazarku w dzień targowy takie słyszy się rozmowy…. – co produkt lokalny mówi o  sobie ?” organizowanym przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowania oraz uzyskanych osiągnięć.

     • Wigilia w zerówce

     • Święta Bożego Narodzenia mają w sobie magiczną moc i mimo obecnego czasu pozwalają choć na chwilę zapomnieć o różnych zmartwieniach. Zawsze towarzyszy im mnóstwo przygotowań, to wszystko sprawia, że są tak niezwykłe. Nasi zerówkowicze również przygotowywali się na ten dzień, piekąc pierniczki, dekorując je czy ubierając choinkę, a dziś zasiedli wspólnie do wigilijnego stołu. Przed posiłkiem dzieci wysłuchały fragmentu Pisma Świętego oraz odmówiły wspólną modlitwę, by potem podzielić się opłatkiem, usiąść do stołu i wspólnie kolędować.

      20201223_095757.mp4​​​​​​​

      Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy przedszkolakom oraz ich rodzinom wszystkiego co najlepsze, pogody ducha pozytywnego patrzenia w przyszłość oraz błogosławieństwa Bożego, wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku.

     • Choinka inaczej, czyli ......ekologicznie

     • Nasza szkoła realizuje ogólnopolski projekt EKO-SZKOŁA. W ramach działań zaprosiliśmy uczniów do udziału w akcji" Choinka inaczej, czyli ...ekologicznie". Oto efekty pracy naszych uczniów. Dziękujemy za piękne prace i zaangażowanie w akcję. Wesołych Świąt

     • Świąteczna atmosfera w naszej szkole

     • Choć w tym roku niestety nie możemy cieszyć się obecnością naszych uczniów w szkole  w okresie przedświątecznym to dbamy o to, aby jak zwykle nasza szkoła była pięknie ubrana w tym czasie. Wszyscy zgodnie uważamy, że wtedy jest milej i przyjemniej się pracuje. Dobrze, że chociaż przedszkolaki z oddziału zerowego uczęszczają na zajęcia i swoją obecnością umilają nam ten przedświąteczny czas.

    • Weronika Cyran – niesamowita pływaczka
     • Weronika Cyran – niesamowita pływaczka

     • W dniu 25.10.2020 w Nowej Dębie nasza uczennica z klasy IV, Weronika Cyran wystartowała w Mistrzostwach Pływackich Okręgu Podkarpackiego w kategorii dzieci 10-11 lat. Została najlepszą zawodniczką 3 edycji i Całej Ligi i na najwyższy stopień podium stawała 5 razy otrzymując 5 ZŁOTYCH MEDALI:

      • 100 m (czas: 1:23.78), 50 m (czas: 39.96) w stylu grzbietowym,
      • 50 m (czas: 34.54) w stylu dowolnym,
      • 50 m (czas: 38.44) w stylu motylkowym,
      • 100 m (czas: 1:26.17) w stylu zmiennym.

      W dniu 5.12.2020 r. w  Kolbuszowej Weronika Cyran uczestniczyła także w Zawodach Podkarpackiej Ligi Pływackiej dzieci 10-11 lat. Została  najlepszą zawodniczką III edycji jesiennej i zdobyła:

      • 1 miejsce w 100 m stylem zmiennym z czasem 1:22.55,
      • 1 miejsce na 50 m stylem motylkowym z czasem 36.21.

      Jesteśmy bardzo dumni z Weroniki i jej osiągnięć…

    • Julia Cyran znów na podium i to aż 11 razy
     • Julia Cyran znów na podium i to aż 11 razy

     • Julia Cyran, uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Albigowej, w dniach 16-17 listopada 2020 r. wzięła udział w  Zimowych Mistrzostwach Pływackich Okręgu Podkarpackiego w Sanoku. Julka została najlepszą zawodniczką w roczniku 2006 i zdobyła indywidualnie aż 11 ZŁOTYCH MEDALI  we wszystkich zgłoszonych konkurencjach:

      • 50 m (czas: 28.09), 100 m (czas: 1:01.52) w stylu dowolnym,
      • 50 m (czas: 32.02), 100 m (czas: 1:08.71), 200 (czas: 2:27.37) w stylu grzbietowym,
      • 50 m (czas: 37.26), 100 m (czas: 1:21.64), 200 (czas: 2:56.92) w stylu klasycznym,
      • 50 m (czas: 31.75) w stylu motylkowym,
      • 100 m (czas: 1:11.73), 200 m (czas: 2:32.81) w stylu zmienny.

       

      Serdeczne gratulacje dla Julii i ogromne podziękowania dla jej rodziców 😊

    • Konkurs na plakat ekologiczny
     • Konkurs na plakat ekologiczny

     • Z okazji Dnia Czystego Powietrza, w ramach udziału w ogólnopolskim projekcie EKO-SZKOŁA, zorganizowano w naszej szkole Konkurs na plakat ekologiczny dla klas 5-8 SP, na temat: „Czyste powietrze – życie lepsze”. Ze względu na pandemię – konkurs odbył się w czasie nauczania zdalnego , zaś nagrody to oceny z przedmiotów przyrodniczych oraz punkty dodatnie za udział w konkursie.

      Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

      W KLASACH 5-6:

      1 miejsce – Kinga Kuźniar

      2 miejsce – Kacper Bytnar i Karol Murias

      3 miejsce – Milena Pondel

      W KLASACH 7-8:

      1 miejsce – Monika Międlar

      2 miejsce – Miłosz Cwynar

      3 miejsce – Julia Szewczyk, Klaudia Plęs, Maja Madej i Roksana Bytnar

      WSZYSTKIM  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

                                                                                Organizatorki konkursu

                                                                                  Sylwia Blajer, Małgorzata Pelc

     • WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

     • W piątek 4 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził święty Mikołaj. Przedszkolaki od samego rana były bardzo podekscytowane i z niecierpliwością nasłuchiwały dzwoneczków Mikołaja, ponieważ przez cały tydzień przygotowywały się do tej wizyty . Uczyły się piosenek, wierszy oraz wykonywały rysunki, które później wręczyły świętemu Mikołajowi. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej atmosferze, dzieci chętnie odpowiadały na pytania gościa oraz przedstawiły krótki program artystyczny. Na koniec wizyty święty Mikołaj wręczył dzieciom upominki oraz pozował z nimi do zdjęć. Wizyta świętego Mikołaja wzbudziła mnóstwo pozytywnych emocji i z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

     • „Z książką żyj w przyjaźni, bo Cię uczy wyobraźni"

     • W październiku i listopadzie uczniowie klasy II a, w ramach promocji czytelnictwa tworzyli jesienne drzewo czytelnicze. Każdy chętny uczeń otrzymywał od wychowawcy liście, na których zapisywał autora i tytuł przeczytanej książki. W taki sposób na drzewie znalazło się ponad 50 kolorowych liści, a co za tym idzie – ponad 50 przeczytanych książek. Wszystkim uczniom zaangażowanym w tą akcję serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego aktywnego czytelnictwa.

    • Dary dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci
     • Dary dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

     • „Człowiek nie może odnaleźć się w pełni inaczej, jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego".

       „Akcja Mikołajkowa 2020” dary dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Albigowej zakończyła się ogromnym sukcesem, dzięki wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się bezinteresownie w pomoc. Serdeczne podziękowania za ogromne serce, zaangażowanie, zainteresowanie,  za empatię i wrażliwość na potrzeby innych. W akcję włączyli się pracownicy Szkoły Podstawowej, Przedszkola Publicznego, uczniowie, przedszkolaki i mieszkańcy Albigowej.

      Szkoła zobowiązała się koordynować akcję i zawieść wszystkie zebrane dary do Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie ul. Lwowska 132 do 25 listopada 2020r.

      Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania.

      Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci sprawuje, na terenie woj. Podkarpackiego specjalistyczną opiekę domową nad dziećmi z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Fundacja niesie również pomoc chorym dzieciom na oddziale stacjonarnym Domu Hospicyjnego. Przy Hospicjum powstała również Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna „Tęczowy Domek” przeznaczona jest dla dzieci, które z uwagi na stan zdrowia wymagają szczególnej opieki medycznej, rehabilitacyjnej czy terapeutycznej.

       

                                                                                                           Beata Wójcik - koordynator akcji w naszej szkole

     • DZIEŃ MISIA W ODDZIALE ZEROWYM

     • "Wszystkie misie - małe duże okrąglutkie mają buzie. Dzieci misie swe kochają do serduszka przytulają." Dnia 25 listopada w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię pluszowego misia, dowiedziały się w jakich bajkach występują misie, tańczyły, śpiewały, eksperymentowały oraz brały udział w różnych konkurencjach z misiem w roli głównej. Samodzielnie ozdabiały upieczone niedźwiadki, częstowały się upieczonym tortem w kształcie misia. Wykonały też pracę plastyczną. Obchody Dnia Pluszowego Misia uwieńczyło rozdanie dyplomów i misiów-breloczków.

     • Poradnia wspiera rodziców

     • Szanowni Państwo, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łańcucie zaprasza na grupę wsparcia wszystkich chętnych rodziców dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Chętnych rodziców prosimy o zgłaszanie się drogą telefoniczną lub e-mailową w sekretariacie PPP w Łańcucie. Termin spotkania zostanie wyznaczony po zebraniu grupy.

      Grupa_wsparcia_dla_rodzicow.pdf

     • Święto Odzyskania Niepodległości inne niż zwykle

     • W bieżącym roku szkolnym nie udało nam się przygotować uroczystej akademii z okazji Święta 11 listopada z powodu czasowego zawieszenia zajęć w szkole. W zamian za to uczestniczyliśmy w akcji "Szkoła do Hymnu" i nasi uczniowie wykonali w domach piękne kotyliony oraz przysłali patriotyczne zdjęcia, z których utworzyliśmy pamiątkowe collage. Niech to będzie wyraz miłości do Naszej Ojczyzny - Polski.

    • Obchodzimy Święto Niepodległości w naszej szkole
     • Obchodzimy Święto Niepodległości w naszej szkole

     • Narodowe Święto Niepodległości obchodzone corocznie 11 listopada jest dla nas, Polaków zawsze piękną lekcją patriotyzmu. Również w tym roku postanowiliśmy uczcić tę ważną dla nas uroczystość. Udekorowaliśmy okna i główny korytarz szkoły biało-czerwonymi kwiatami, wykonaliśmy tematyczną, przestrzenną dekorację w hallu szkolnym i przyozdobiliśmy wejście do szkoły chryzantemami w doniczkach, które otrzymaliśmy dzięki zaangażowaniu naszej pani pedagog Beaty Wójcik od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

      Całą społecznością szkolną włączyliśmy się także w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do Hymnu” i o godzinie 11.11 wszystkie klasy, korzystając z aplikacji Teams, odśpiewały 4 zwrotki naszego Hymnu Narodowego. Dodatkowo w dniach poprzedzających Święto 11 Listopada uczniowie naszej szkoły samodzielnie wykonywali w domach kotyliony i w ramach gry logicznej „Escape room” rozwiązywali różne zagadki związane ze Świętem Niepodległości.

      Niech 11 listopada będzie okazją do wspólnego, radosnego świętowania odzyskania niepodległości przez Naszą Ojczyznę.

    • Nasze Przedszkolaki obchodzą Święto Niepodległości
     • Nasze Przedszkolaki obchodzą Święto Niepodległości

     • Narodowe Święto Niepodległości stało się okazją do tego, by dzieciom przybliżyć wartości takie jak miłość do Ojczyzny, języka i szacunek do symboli narodowych. W dniu dzisiejszym uczciliśmy Dzień Niepodległości uroczystym odśpiewaniem hymnu o symbolicznej godzinie 11:11. Przedszkolaki poznały legendę Orła Białego, dowiedziały się o rozbiorach Polski, o walce o niepodległość. Podczas zajęć plastycznych wykonały Godło Polski. Życzymy wszystkim radosnego świętowania Dnia Niepodległości.

    • Światowy Dzień Postaci z Bajek
     • Światowy Dzień Postaci z Bajek

     • Towarzyszą nam od najmłodszych lat. Dzięki rodzicom i dziadkom pojawiają się w naszym życiu i zostają z nami na zawsze. 5 listopada jak co roku nasze przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie swoich ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. To wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze, gdyż nasze przedszkolaki miały okazję przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki.

    • Wycieczka do lasu klasy III b
     • Wycieczka do lasu klasy III b

     • Zwyczajna, piesza wycieczka do lasu to niezwyczajna lekcja przyrody, ekologii, wychowania fizycznego, współpracy z innymi oraz wrażliwości estetycznej. Jesienny las zachwycił nas bogactwem gatunków roślin i zwierząt, kolorów i dźwięków. Droga prowadząca do niego była próbą kondycji, ale jednocześnie zachwycała nas pięknem krajobrazów. Po powrocie do szkoły jednogłośnie stwierdziliśmy: „ BYŁO WARTO”

    • Hospicjum dla dzieci - Akcja Mikołajkowa
     • Hospicjum dla dzieci - Akcja Mikołajkowa

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      W imieniu Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, składam propozycję i gorącą prośbę do naszej społeczności szkolnej o włączenie się w akcję Mikołajkową, by pomóc w przygotowaniu prezentów dla Podopiecznych Hospicjum i jego Rodzeństwa.

      Zachęcam serdecznie wszystkich chętnych, aby w nieprzekraczalnym terminie do 20 listopada 2020r. przynosili zapakowane (pudełko, worek foliowy) i podpisane rzeczy (imię i nazwisko, oraz klasa  ucznia), które są wymienione w załączniku. Zbierane są tylko nowe, nieużywane przedmioty.

      Przed głównym wejściem do szkoły będzie stało pudełko, do którego wkładamy przyniesione rzeczy, w godzinach 7:00-15:00.

      Szkoła zobowiązuje się koordynować akcję i zawieść wszystkie zebrane dary do Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

      Lista potrzebnych rzeczy i szczegółowe informacje w załączniku. 

      Lista_Mikolajkowa.pdf​​​​​​​

      Serdecznie pozdrawiam,

      Beata Wójcik – pedagog szkolny

     • Rozstrzygnięcie konkursu "Bezpieczne wakacje"

     • Uczniowie naszej szkoły corocznie biorą udział w konkursie pn. „Bezpieczne wakacje”, organizowanym przez Powiatową Komendę Policji w Łańcucie. Tematyka wykonywanych  prac plastycznych dotyczy zawsze bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu młodego pokolenia. W bieżącym roku szkolnym wśród laureatów etapu powiatowego znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Albigowej: Weronika Cyran z klasy IV b, która zajęła I miejsce w kategorii wiekowej 10-12 lat oraz Jan Ulman z klasy VII b, który zajął III miejsce w kategorii wiekowej 13-15 lat. Prace konkursowe tych uczniów wezmą także udział w finale wojewódzkim. Serdeczne gratulacje dla Weroniki i Janka oraz dla ich opiekuna-nauczyciela plastyki p. Alicji Plis-Cyrana.

     • Wyśpiewana lekcja historii

     • W dniu 16 października w naszej szkole gościła Mobilna Filharmonia w ramach projektu „Lokalni - (nie)widzialni” dofinansowanego ze środków programu NIEPODLEGŁA.W koncercie poświęconym odzyskaniu przez Polskę niepodległości uczestniczyły klasy czwarte.  Artyści w ciekawy sposób przybliżyli wydarzenia i ludzi związanych z okresem I wojny światowej, wojny polsko-bolszewickiej oraz pierwszych lat niepodległości. Przypomnieni zostali m. in. Józef Piłsudski, Józef Haller, Leopold Lis-Kula, a z wydarzeń bitwa warszawska oraz zaślubiny Polski z morzem. Goście nie zapomnieli o naszym lokalnym bohaterze - Ignacym Szpunarze. Opowiadanie wzbogacili o ilustracje przedstawiające reprodukcje obrazów związanych z omawianymi wydarzeniami lub portrety bohaterów opowieści. Wszystkiemu towarzyszyła oprawa muzyczna i piękne pieśni napisane i skomponowane przez Adama Kowalskiego urodzonego w Rzeszowie nauczyciela, żołnierza, poety i kompozytora. Zaprezentowana została m.in. pieśń „Morze, nasze morze”, która obecnie jest hymnem Polskiej Marynarki Wojennej. Dla młodszych uczniów było to bardzo wartościowe spotkanie z ojczystą historią.

    • Pierwszoklasiści już oficjalnie w gronie naszych uczniów
     • Pierwszoklasiści już oficjalnie w gronie naszych uczniów

     • „Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”. Tak brzmiało motto dzisiejszego pasowania na ucznia naszych pierwszoklasistów. Cieszymy się, że dołączyli oni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Albigowej. Życzymy im wielu sukcesów w nauce :-)

    • Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego wybrany!
     • Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego wybrany!

     • W dniu 9 października 2020 roku w naszej szkole odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu  Uczniowskiego. Uprawnieni do głosowania byli uczniowie klas IV-VIII. Wybory poprzedziła prezentacja programów kandydatek. W tym roku szkolnym były to cztery uczennice z klas VI-VIII: Ola Panek, Maja Madej, Magda Bytnar oraz Gabrysia Szpunar. Z uwagi na pandemię koronawirusa  nie zorganizowaliśmy tym razem spotkania z kandydatkami na hali sportowej. Uczennice zaprezentowały swoje pomysły na pracę w samorządzie spotykając się z każdą klasą osobno.  Wybory również były nieco inne. Uczniowie głosowali nie na korytarzu szkolnym, a w klasach. Po podliczeniu głosów okazało się, że największa ich ilość zgromadziła Magdalena Bytnar i to właśnie ona została Przewodniczącą Samorządu. Gratulujemy i czekamy na realizację obietnic zawartych w programie. Zachęcamy też wszystkich uczniów do aktywnej współpracy.

    • Spektakle profilaktyczne dla naszych uczniów
     • Spektakle profilaktyczne dla naszych uczniów

     • Nasza szkoła w dniu 14 października gościła ALPMIM - INTERWENCJA ARTYSTYCZNA z Krakowa.
      Spektakl pt. „MAM HOBBY” był przeznaczony dla klas I-III dotyczył agresji w internecie, potrzeby bycia popularnym. Kolejną grupą, która oglądała widowisko były klasy IV-VI pt. „SPOTKANIE W REALU” w formie: teatr lalki i aktora. Najstarsze klasy naszej szkoły miały możliwość   spektaklu  „PRZYSZŁOŚĆ”- Prawdziwa historia opowiedziana w formie spektaklu teatralnego, o odkrywaniu i rozwoju swoich pasji i zainteresowań. Bohater w roli głównej p. Piotr Ślęzak opowiadał o doświadczeniach z własnego życia. Mówił o tym jak ciężko w życiu jest osiągnąć wyznaczone cele oraz że nigdy nie można się poddawać! Młody człowiek zawsze musi mieć plan na swoje życie a trudne chwile, popełnione błędy  traktować jako wyznacznik, inspirację do dalszej pracy nad sobą i swoimi marzeniami do osiągnięcia. Ciekawej opowieści towarzyszyła muzyka oraz wartościowa prezentacja multimedialna. Makijaż artystyczny wykonany przez bohatera spektaklu był świetnym dopełnieniem sztuki. Wszystkie spektakle w wykonaniu pana Piotra Ślężaka – ALPMIM-INTERWENCJA ARTYSTYCZNA są godne polecenia!

      Spektakle profilaktyczne sfinansowane przez Gminę Łańcut ze środków  Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

     • Europejski Tydzień Kodowania

     • CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Zachęcamy do udziału w tym największym programistycznym wydarzeniu w Europie. Również w naszej szkole na lekcjach informatyki nauczyciele przygotowali specjalne zajęcia z programowania.

    • 2.10.2020 r. - X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • 2.10.2020 r. - X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w  Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W tym roku obchody ŚDTM zostały zorganizowany na lekcjach matematyki w klasach III-VIII, podczas których na wesoło utrwaliliśmy mnożenie w pamięci. Uczniowie podzieleni na grupy z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali przygotowane zadania, rebusy oraz układanki matematyczne i puzzle.

      Dodatkowo jak co roku wyłonieni uczniowie z klas czwartych - „Eksperci Tabliczki Mnożenia” zostali egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród starszych kolegów i koleżanek a także dorosłych – nauczycieli i pracowników szkoły.

      Dzień ten miał zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacyjnej przerwie i na pewno powrócimy do tej akcji za rok.

    • Audycja Muzyczna SM Yamaha
     • Audycja Muzyczna SM Yamaha

     • Dziś w naszej szkole gościliśmy Szkołę Muzyczną Yamaha. Nauczyciele tej szkoły prezentowali grę na różnych instrumentach, na lekcje których można się tam zapisać: gitara klasyczna i elektryczna, perkusja, keyboard, skrzypce. W Szkole Muzycznej Yamaha można także uczęszczać na lekcje śpiewu. Naszym uczniom bardzo podobała się dzisiejsza audycja muzyczna.

    • Nasi uczniowie odnoszą sukcesy lekkoatletyczne
     • Nasi uczniowie odnoszą sukcesy lekkoatletyczne

     • Szkoła Podstawowa w Albigowej od kilku lat zdobywa czołowe miejsca w zawodach lekkoatletycznych. W tym roku szkolnym Mistrzostwa Województwa SZS w lekkiej atletyce rozgrywane w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się w dwóch miejscowościach: zawody biegowe w Przemyślu (5 października 2020 r.), a  konkurencje techniczne (skoki i rzuty) w Mielcu 7  (października 2020 r. ).

      W Przemyślu w konkurencjach biegowych naszą szkołę reprezentowali:

      Monika Międlar – bieg na 100 m

      Jan Ulman – bieg na 100 m

      Radosław Balawejder – bieg na 1000 m

      Sztafeta dziewcząt  4x 100 m – Patrycja Grad/ Magdalena Bytnar/ Natalia Chmura/ Monika Międlar

      Sztafeta chłopców 4x 100 m – Paweł Nawojski/Kacper Skawina/ Miłosz Reizer/ Jan Ulman

      Wspaniały sukces w Przemyślu odniosła uczennica klasy VII Monika Międlar, która w biegu sprinterskim wywalczyła tytuł wicemistrzyni województwa podkarpackiego.

      W Mielcu  Mateusz Szpunar z klasy VIII zajął I miejsce w rzucie oszczepem i stał się w tej konkurencji sportowej mistrzem województwa. Dodatkowo w finale odbywającym się w Mielcu Magdalena Bytnar z klasy VIII zajęła VI miejsce w rzucie oszczepem, a Natalia Chmura z klasy VII – VI miejsce w skoku w dal. Jesteśmy dumni z naszych młodych lekkoatletów.

      Gratulacje dla Moniki i Mateusza oraz dla wszystkich reprezentantów za wspaniałą postawę  w sportowej walce.

       

       

    • GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM”
     • GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM”

     • Nasi uczniowie tradycyjnie już od kilku lat biorą udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy Pożarom”. Również w tym roku wykonali piękne prace, które zostały nagrodzone dyplomami i wartościowymi książkami. Wśród nagrodzonych z naszej szkoły znaleźli się:

      Lena Borowiec – I miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa – klasy I-III;

      Gabriela Grodecka - I miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa – klasy IV-VI;

      Julia Pondel – II miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa – klasy IV-VI;

      Milena Babiarz - III miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa – klasy VII-VIII.

      Naszym uczennicom gratulujemy i w ich imieniu dziękujemy za wszystkie otrzymane nagrody.

    • Weronika Cyran znowu na pływackim podium.
     • Weronika Cyran znowu na pływackim podium.

     • Weronika Cyran z klasy IV b kolejny raz stanęła na pływackim podium.  3 października 2020 r. w Nowej Dębie podczas Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci w I Edycji „Jesień 2020” zdobyła I miejsce w pływaniu na 100 m stylem zmiennym, I miejsce w pływaniu na 50 m stylem grzbietowym oraz II miejsce w sztafecie.  Serdecznie gratulujemy 😊

    • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

     • Książki są jednym z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci. Rozwijają wyobraźnię i pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki, a przede wszystkim pozwalają przeżywać niesamowite emocje.

      29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to organizowane jest już od 29 lat z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data tego wydarzenia przypada na dzień urodzin wybitnej pisarki dla dzieci i młodzieży – Joanny Porazińskiej.

      Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W tym roku szkolnym uczniowie klas trzecich czytali na głos dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz uczniom klas pierwszych i drugich. Natomiast w klasach trzecich zaproszeni nauczyciele czytali fragmenty swoich ulubionych lektur z dzieciństwa. Mimo, że tegoroczne obchody Dnia Głośnego Czytania były skromniejsze niż w poprzednich latach, dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu wzruszeń.

    • Dzień Pustej Klasy
     • Dzień Pustej Klasy

     • W piątek 25. 09. 2020 r, klasa I a brała udział w międzynarodowym Dniu Pustej Klasy. Idea projektu była prosta: nauka i zabawa na świeżym powietrzu. Tego dnia pogoda dopisała i mogliśmy w pełni zrealizować zaplanowany program. Zabawy i skoki na szkolnym podwórku oraz nauka "pod chmurką". To był wspaniały dzień :-)

      certyfikat_DPK2020_3.pdf​​​​​​​

    • Uczestniczymy w akcji Zagospodarowania Przestrzeni Publicznej Gminy Łańcut
     • Uczestniczymy w akcji Zagospodarowania Przestrzeni Publicznej Gminy Łańcut

     • 3 października 2020 r., w godzinach przedpołudniowych, dyrekcja Szkoły Podstawowej w Albigowej wspólnie z pracownikami szkoły oraz panem Wójtem Gminy Łańcut Jakubem Czarnotą w ramach akcji Zagospodarowania Przestrzeni Publicznej Gminy Łańcut zasadzili rośliny ozdobne w wydzielonym terenie przyszkolnym. Krzewy oraz rosliny ozdobne na pewno będą upiększać teren przy szkole.

    • Uczniowie z Albigowej osiągają znaczące sukcesy sportowe
     • Uczniowie z Albigowej osiągają znaczące sukcesy sportowe

     • Bardzo udany występ zanotowali nasi uczniowie podczas Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Łańcuckiego w Lekkoatletyce. W zawodach, które odbyły się 25 września br. na obiektach CSiR w Białobrzegach chłopcy i dziewczęta z klas VII i VIII zaprezentowali wysoki poziom umiejętności, odnosząc szereg sukcesów indywidualnych i drużynowych. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Monika Międlar - I miejsce w biegu na 100 m; Natalia Chmura - I miejsce w skoku w dal; Magdalena Bytnar - I miejsce w rzucie oszczepem; Julia Cyran - II miejsce w biegu na 1000 m; Milena Babiarz - II miejsce w pchnięciu kulą; Patrycja Grad, Magdalena Bytnar, Natalia Chmura, Monika Międlar - I miejscew sztafecie 4x100m; Jan Ulman - I miejsce w biegu na 100 m; Hubert Hryniuk - I miejsce w skoku w dal; Paweł Nawojski - III miejsce w skoku w dal; Radosław Balawejder - I miejsce w biegu na 1000 m; Kacper Skawina - I miejsce w rzucie oszczepem; Mateusz Szpunar - II miejsce w rzucie oszczepem; Paweł Nawojski, Kacper Skawina, Hubert Hryniuk, Jan Ulman - I miejsce w sztafecie 4x100m. Miejsca tuż za podium zajęły w swoich konkurencjach - Julia Szewczyk, Patrycja Grad, Katarzyna Trojnar Wszystkim uczestnikom tych zawodów serdecznie gratulujemy!

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

     • 21.09.2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Albigowej świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto ustanowione zostało, aby podkreślić rolę edukacji przedszkolnej w rozwoju dziecka.  W tym dniu na nasze dzieci czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły w licznych konkursach i zawodach oraz brały udział w zabawach tanecznych. Na pamiątkę tego ważnego dnia przedszkolaki otrzymały medale i dyplomy, które z pewnością przywoływać będą miłe wspomnienia.

     • Upływa termin konkursu KRUS

     • Przypominamy uczniom, że 30 września upływa termin nadsyłania zgłoszeń przez uczniów, którzy ukończą kurs e-learningowy „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Do wygrania hulajnogi ufundowane przez KRUS. Zachęcamy do uczestnictwa w Konkursie.

      Aby wziąć udział w losowaniu nagród należy:

      1. zrealizować kurs dostępny pod adresem prewencja.krus.gov.pl i rozwiązać kończący go test;

      2. pobrać certyfikat ukończenia kursu oraz formularz zgłoszeniowy i zapisać dokumenty w formacie PDF zgodnie z instrukcją.

      3. przesłać certyfikat oraz formularz na adres hulajnoga@krus.gov.pl do dnia 30 września 2020 r.

      Szczegółowe informacje i zasady przyznawania nagród zostały zamieszczone na stronie internetowej KRUS

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • 15 września nasze przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Po wysłuchaniu opowieści ,,O małej kropce’’ wszyscy zdaliśmy sobie sprawę, jak zwykła, mała kropka jest bardzo ważna. Przecież to ona kończy każde zdanie, a także nie wyobrażamy sobie małej litery ,,i’’ bez jej udziału. Gdyby nie ona, wiele istot i rzeczy nie wyglądałoby tak samo. Wyobraźmy sobie muchomora czy biedronkę bez kropek….dziwne prawda? Jest ona także bardzo pomocna osobom niewidomym, gdyż z malutkich kropek stworzony jest alfabet Braille’a. Czasem nie zdajemy sobie sprawy jak małe rzeczy, nawet takie jak kropka są potrzebne, nasze przedszkolaki to wiedzą :-) 

     • Narodowe czytanie w naszej szkole...

     • Każdego roku w Szkole Podstawowej w Albigowej odbywa  się Narodowe Czytanie. Tak było   i tym razem, choć w nieco zmienionych warunkach, bo bez zaproszonych gości. Udział w spotkaniu wzięli uczniowie klas 8 wraz z nauczycielkami języka polskiego, panem dyrektorem i paniami  z biblioteki szkolnej i publicznej. Wszystko odbyło się w ramach lekcji. Chętni uczniowie w tym roku zmierzyli się z dramatem Juliusza Słowackiego „Balladyna”. Przygotowane przez panią Joannę Teichman dekoracje, nawiązujące do leśnej scenerii, wprowadziły nas w wyjątkowy klimat. Gałązki malin sprawiły, że każdy uczestnik mógł przenieść się wyobraźnią w świat przedstawiony w utworze.  Deser przygotowany przez panią Bogusławę Baran „Malinowa chmurka” uwieńczył tegoroczne spotkanie. Mamy nadzieję, że następne Narodowe Czytanie będzie już możliwe przy szerszej grupie uczestników i z zaproszonymi gośćmi i publicznością.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Antoniego Tyczyńskiego w Albigowej rozpoczęli rok szkolny 2020/2021. Troszkę inaczej niż zwykle, z wieloma obawami ale jednocześnie z ogromnym optymizmem i zapałem powitaliśmy nowy rok szkolny. Mamy nadzieję, że ani chęci ani sił do nauki nam nie zabraknie. Witaj szkoło!

     • Podręczniki do religii na rok szkolny 2020/2021

     • Zgodnie z uchwałą Komisji Wychowania Katolickiego KEP programy nauczania i podręczniki zatwierdzone w oparciu o Podstawę programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce z 9 czerwca 2018 roku,
      obowiązują obligatoryjnie:

      od dnia 1 września 2020 roku dla klas I i V szkół podstawowych;
      od dnia 1 września 2021 roku dla klas II i VI szkół podstawowych;
      od dnia 1 września 2022 roku dla klas III i VII szkół podstawowych;
      od dnia 1 września 2023 roku dla klas IV i VIII szkół podstawowych.
      To oznacza, że numery podręczników do nauczania religii Wydawnictwa Gaudium,
      oprócz klasy I, klasy V SP  w tym roku pozostają niezmienione.

      Nowe podręczniki:
      Podręcznik do I klasy SP: tytuł Bóg naszym Ojcem, red. ks. Piotr Goliszek, nr programu: AZ-1-01/18
      Podręcznik do V klasy SP: tytuł: Bóg poszukuje człowieka, red. ks. Waldemar Janiga, nr programu: AZ-2-01/18

     • Fala powodziowa w Albigowej

     • W dniu 26 czerwca 2020 r. w wyniku fali powodziowej spowodowanej wylaniem rzeki biegnącej wzdłuż działki szkolnej i intensywnymi opadami deszczu nastąpiło całkowite zalanie nowego szkolnego boiska wielofunkcyjnego oraz boiska trawiastego, a także całego terenu sąsiadującego z salą gimnastyczną. Doszło do zalania kotłowni z piecem gazowym i pomieszczeń znajdujących się na najniższej kondygnacji budynku sali gimnastycznej na wysokość ok. 1,20 m (siłownia ze sprzętem do ćwiczeń, sala pingpongowa z wyposażeniem, łazienki, pomieszczenia gospodarcze ze znajdującym się w nich sprzętem nagłaśniającym, mikrofonami bezprzewodowymi i papierem ksero). Całkowitemu zniszczeniu uległy także zgromadzone w jednej z sal podręczniki szkolne przeznaczone dla uczniów klas 4-8 do użytku w roku szkolnym  2020/2021. Uszkodzone zostały awaryjne drzwi wejściowe do budynku sali gimnastycznej oraz ogrodzenie terenu szkoły od strony południowej i wschodniej. Zniszczony został chodnik biegnący wzdłuż szkoły i nastąpiło niebezpieczne nachylenie ogrodzenia betonowego. Nigdy tak w Albigowej jeszcze nie było...

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
   • +48 17 2267191
   • 37 – 122 Albigowa 489 woj. podkarpackie Poland
   • 815-181-06-75
   • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
 • Galeria zdjęć

   brak danych