• Dla Mamy, dla Taty ...

     • ,,Dziekuje mamo, dziekuje tato.." to słowa piosenki, którą nasze przedszkolaki śpiewają dla swoich rodziców. Rzeczy, za które chcemy podziękować naszym rodzicom jest tak wiele, że trudno zliczyć, a rozmawiając o tym na zajęciach zabrakłoby czasu. Jedno jest pewne, jesteście niezastąpieni !!!. Drodzy rodzice dziękujemy z całego serca

     • Piękne święto - Dzień MAMY...

     • Kochana Mamo, drogi Tato…

      Z okazji Waszego Święta,

      Za wczoraj i dziś, każdym czułym serca uderzeniem,

      I każdym z niego płynącym życzeniem,

      Zdrowia, sił i codziennej radości –

      Wraz ze słowami największej wdzięczności.

      Za wszystkie dla nas trudy i starania,

      Uczniowie klas Ia i Ib składają dziś serdeczne podziękowania!

     • Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami :-)

     • Nasza szkoła włączyła się do akcji na rzecz osób ze spektrum autyzmu w ramach #challengeniebieskiemotyle2021. Celem akcji jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Podjęliśmy to wyzwanie, ponieważ jest to szlachetna i bardzo potrzebna inicjatywa.

      „JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!”

      Dziękujemy Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Handzlówce za nominację do akcji#. Z radością przyjmujemy wyzwanie, i przekazujemy niebieską iskierkę przyjaźni,  którą przesyła klasa 2 a. Nie nominujemy nikogo, ponieważ akcja już się zakończyła, natomiast czekamy na kolejną edycję, w której z radością weźmiemy udział.

      DSCN7199.MOV​​​​​​​

     • Wyniki konkursu "Mój ulubiony deser"

     • Okazuje się, że nasi uczniowie wśród wielu talentów  mają również talenty kulinarne. Uczeń klasy 8a Szkoły Podstawowej z Albigowej, Kamil Berlan, zdobył I miejsce w konkursie pt. „Mój ulubiony deser” organizowanym przez Zespól Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej. Zadaniem uczestników było przygotowanie swojego ulubionego deseru i przesłanie jego zdjęcia na konkurs. Okazało się, że deser Kamila zdobył uznanie jury. Serdecznie gratulujemy.

    • Grupa świetlicowa na spacerze
     • Grupa świetlicowa na spacerze

     • Korzystając z pięknej pogody, grupa świetlicowa wyruszyła na wiosenny spacer odkrywając nowe, nieznane  dotychczas ścieżki. Podziwiając piękno budzącej się do życia przyrody , młodzi odkrywcy mieli również okazję sprawdzić swoją kondycję fizyczną. Uśmiech na ustach, rumieniec na twarzach i łyk świeżego powietrza zdecydowanie podładowały akumulatory uczestników tej wiosennej wyprawy.

    • Rozstrzygnięcie konkursu „Armio Wyklęta, Armio Niezłomna. Pamiętamy”.
     • Rozstrzygnięcie konkursu „Armio Wyklęta, Armio Niezłomna. Pamiętamy”.

     • W dniu 21.05.2021 r. w Szkole Podstawowej w Wysokiej miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu „Armio Wyklęta, Armio Niezłomna. Pamiętamy”. Z naszej szkoły Bartosz Furman z klasy 5 zdobył w tym konkursie II miejsce, a Gabriela Grodecka z klasy 7 wyróżnienie. W ramach spotkania przewidziana był prelekcja pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Nagrody w konkursie rozdał Wójt Gminy Łańcut – pan Jakub Czarnota.

    • Świetlica bawi i uczy
     • Świetlica bawi i uczy

     • Na świetlicy nie tylko bawimy się ale również zdobywamy nowe umiejętności. Jedną z nich jest nauka szycia. W tym roku szkolnym po raz 2 podjęliśmy się tego zadania. Warsztaty z szycia cieszą sie dużym zainteresowaniem wśród dzieci, czego dowodem są pięknie wykonane gąsienice. Każde dziecko uszyło 5 pojedynczych elementów, które połączyliśmy i ozdobiliśmy. Zadanie to wymagało od dzieci chęci, cierpliwości, dokładności i sporo poświęconego czasu. Efekt jest imponujący

    • Magia teatru...
     • Magia teatru...

     • W czasach, kiedy dostęp do kultury został ograniczony, trudno w uczniach rozbudzić wyobraźnię. Bardzo często, w ramach lekcji języka polskiego, klasy wraz z nauczycielami uczestniczyły w wyjazdach do Teatru Maska w Rzeszowie. Korzystano także z ofert przejezdnych artystów, którzy chcieli zaprezentować się przed różnorodną publicznością. Pozwalało to uczniom na ocenę zarówno gry aktorskiej, jak i interpretacji utworu. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Albigowej postanowili, że sami pobawią się w teatr. Nauczyciele języka polskiego zorganizowali w formie zabawy konkurs literacko- plastyczny pod hasłem „ Lalka, pacynka, marionetka” skierowany do uczniów klas 4-8.  Projekt miał na celu stworzenie, w dowolnej formie, wybranej postaci literackiej. Odzew przerósł oczekiwania organizatorów. Wśród przygotowanych prac znalazły się postacie z lektur: Staś Tarkowski z „W pustyni i w puszczy”, Ebenezer Scrooge z „Opowieści Wigilijnej”, ”Balladyna z dzbanem malin, Pan Kleks z Akademii, Ania a Zielonego Wzgórza, Pinokio, Mery Lenox z „Tajemniczego ogrodu”, Królowa Narnii,  a także przedstawiciele baśni takich jak: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, Szewczyk Dratewka, Wilk z „Czerwonego Kapturka”. Niektórzy wykonali   postacie ze współczesnych kreskówek typu: „Minionki”, „Atomówki”, Elza i Olaf z „Krainy lodu” i wiele, wiele innych. Różnorodność prac, estetyka wykonania, zaangażowanie, pomysłowość , spowodowały, że prace zostały bardzo wysoko ocenione i nagrodzone ocenami z przedmiotów, a także punktami dodatnimi z zachowania. Łącznie wykonano 28 prac. Będą one służyć, jako różnego rodzaju  pomoce dydaktyczne na lekcjach języka polskiego, czy zajęciach dodatkowych.  Po powrocie uczniów do szkół zostanie zorganizowane przedstawienie, w którym główne role odegrają bohaterowie wraz z wykonawcami. Pozwoli to, na urozmaicenie zajęć lekcyjnych, które po zdalnym nauczaniu mogą wydawać się monotonne, zachęci do twórczego myślenia, a także pobudzić wyobraźnię, która  dziecku jest bardzo potrzebna. Na świat dorosłych przyjdzie jeszcze pora.

      Uczniowie biorący udział w konkursie:

      1. Karolina Borcz kl. IV a  - Mery Lenox „Tajemniczy ogród”
      2. Oliwier Szela kl. IV a  - Pingwinek Elegancik „Zaczarowana zagroda”
      3. Amelia Tomaszek kl. IV b -  Karolcia „Karolcia”
      4. Nadzieja Śliż kl. IV b  - Pinokio „Pinokio”, Osiołek „ Kubuś Puchatek”
      5. Izabela Podolec kl. IV b - Olaf „Kraina lodu”
      6. Miłosz Grodecki kl. IV b  - Kubuś Puchatek „Kubuś Puchatek
      7. Natalia Skawina kl. IV b  - Bella „Piękna i Bestia”
      8. Piotr Więckowski kl. IV b  - Wilk „Czerwony Kapturek”
      9. Dawid Mokrzycki kl. V a -  Pinokio „Pinokio”
      10. Wiktor Sokołowski kl. V a -  Masza „Masza i niedźwiedź”
      11. Melania Szpunar kl. V a -  Księżniczka Disneya
      12. Bartosz Furman kl. V a  - Wilk „Czerwony  Kapturek”
      13. Kacper Bytnar kl. V a  - Smok wawelski „Legenda o smoku wawelskim”
      14. Danuta Cwynar kl.VI a -  Elsa „ Kraina lodu”
      15. Franciszek Szpunar kl. VI a -  Szewczyk Dratewka „Legenda o smoku wawelskim”
      16. Marlena Kusz kl. VI b -  Staś Tarkowski „W pustyni i w puszczy”
      17. Joanna Wrona kl. VI b  - Kali „ W pustyni i w puszczy”
      18. Emilia Molendowska kl. IV b  - Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
      19. Iga Puchała kl. VI b  - Atomówka „ Atomówki”
      20. Adrianna Dratwa kl. VII a - Biała Czarownica „Opowieści z Narnii”
      21. Natalia Kuźniar kl. VIII a  - Balladyna  „Balladyna”
      22. Karolina Gala kl. VII a  - Ebenezer Scrooge  „Opowieść wigilijna”
      23. Julia Kucharska kl. VII a -  Pan Kleks „ Akademia pana Kleksa”
      24. Klaudia Plęs kl. VII a -  Ania Shirley „ Ania z Zielonego Wzgórza”
      25. Monika Międlar kl. VII a  - Ciocia Cynia „Rodzina Rabatków”
      26. Kinga Baran kl. VII a  -  Minionek „Minionki rozrabiają”
      27. Gabriela Grodecka kl. VII a  - Królewna Śnieżka „Królewna Śnieżka”
      28. Malwina Bytnar kl. VIII a -  Smok chiński -wcielenie Haru „Spinted away”
     • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

     • 1 kwietnia 2021 r. w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

      Spis powszechny jest organizowany w odstępach 10-letnich. Jest on najważniejszym badaniem statystycznym nie tylko w Polsce, ale i w większości krajów w Europie i na świecie.

      NSP 2021 będzie realizowany na podstawie ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Do przeprowadzenia spisu zobowiązują nas także przepisy Unii Europejskiej, jak chociażby rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie spisów powszechnych ludności i mieszkań.

      Kogo obejmuje spis powszechny, jak się spisać i o co będziemy pytani?

      NSP 2021 jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich Polaków mieszkających w Polsce, bądź czasowo przebywających za granicą oraz cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym kraju na stałe lub czasowo. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

      Podstawową metodą NSP 2021 będzie spis internetowy, czyli samospis. Przeprowadzimy go na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniając wymagane dane w interaktywnym formularzu, dostępnym od 1 kwietnia br. na stronie internetowej spis.gov.pl.

      W każdej gminie funkcjonują gminne biura spisowe, w których możemy zasięgnąć wszelkich informacji na temat NSP 2021. Dla osób, które nie posiadają komputera lub dostępu do Internetu w domu, już od 1 kwietnia w każdej gminie zostaną utworzone punkty spisowe, w których można się będzie spisać samodzielnie przez Internet lub skorzystać z pomocy pracowników gminnych biur spisowych. Ponadto punkty, w których możemy dokonać samospisu zostaną utworzone w Urzędzie Statystycznym w Rzeszowie i jego oddziałach w: Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

      Osoby, które nie będą mogły samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność), zostaną spisane za pomocą jednej z dwóch innych metod uzupełniających: wywiadu telefonicznego wspomaganego komputerowo lub wywiadu bezpośredniego przeprowadzonego przez rachmistrza spisowego. Będzie on rejestrował odpowiedzi osoby spisywanej na urządzeniu mobilnym.

      Na jakie pytania będziemy odpowiadać podczas wypełnienia formularza spisowego?

      W NSP 2021 zostaną zebrane informacje, według stanu na dzień 31 marca br., dotyczące następujących tematów: stan i charakterystyka demograficzna, poziom wykształcenia, aktywność ekonomiczna, niepełnosprawność, migracje wewnętrzne i zagraniczne, charakterystyka etniczno-kulturowa, gospodarstwa domowe i rodziny, stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych.

      Wszystkie przekazywane w czasie spisu dane zostaną objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone oraz nie zostaną nikomu ujawnione. Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa danych zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Statystyka publiczna prezentuje jedynie dane wynikowe, których nie można powiązać z konkretnymi osobami.

      Więcej informacji o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 dostępnych jest na stronie internetowej spis.gov.pl. Ponadto od 15 marca br. uzyskać je można dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.

      Informacje o wydarzeniach związanych ze spisem na terenie województwa podkarpackiego znajdują się na stronie Urzędu Statystycznego w Rzeszowie rzeszow.stat.gov.pl.

       

      Więcej informacji: https://bip.erzeszow.pl/1465-narodowy-spis-powszechny-2021/30097-informacja-dotyczaca-punktow-spisowych-w-urzedzie-miasta-rzeszowa.html

     • Rozstrzygnięcie konkursu „Moje Pasje”

     • Do konkursu „Moje pasje” zgłosiły się 4 uczennice:

      • Emilia Szewczyk, uczennica klasy 4b, wykonała na fortepianie utwór „Jaskółka” autorstwa J. Burgmuller;
      • Kinga Falger, uczennica klasy 5a, wykonała na fortepianie utwór Sonatina Allegretto Grazioso;
      • Monika Międlar, uczennica klasy VII b, zaprezentowała układ choreograficzny w stylu show dance do utworu Carol of the Bells - Lindsey Stirling;
      • Julia Szewczyk, uczennica klasy VII b, zagrała na gitarze utwory: „Sonatina V” Filippo Gragnani oraz „Time for bossa” Horst Grobnick.

      Komisja konkursowa w składzie: przewodniczący Pani Agata Falger, członkowie: Pani Beata Wójcik, Pani Alina Szczepańska i Pani Katarzyna Grzesik, po zapoznaniu się z dostarczonymi do szkoły nagraniami zdecydowała o przyznaniu równorzędnych nagród dla wszystkich uczestników konkursu „Moje Pasje”. Ponadto wyraziła wielkie uznanie za zaangażowanie, wysoki poziom umiejętności oraz odwagę w zaprezentowaniu siebie.

      Nagrody zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łańcucie.

      Julka_Szewczyk.mp4

      J._Burgmuller_-_Jaskolka_(Emilia_Szewczyk).mp4

      Monika_Miedlar.mp4

      Kinga_Falger.mov​​​​​​​

    • Powiatowy Konkurs Wielkanocny
     • Powiatowy Konkurs Wielkanocny

     • Podsumowanie Powiatowego Konkursu Wielkanocnego pod patronatem honorowym Posła na Sejm RP - Pana Krzysztofa Sobolewskiego, Posła na Sejm RP - Pana Kazimierza Golojucha oraz Senatora RP - Pana Stanisława Ożoga. Ponad 400 prac konkursowych 20 uczniów wyróżnionych w tym aż 5 z Albigowej: Filip Patrzałek, Mikołaj Becla, Gabriela Grodecka, Miłosz Grodecki, Bartosz Furman. Ogromne gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli.

      Filip Patrzałek - tytuł LAUREATA w kategorii wiekowej klas I-III (kartka świateczna)

      Mikołaj Becla - wyróżnienie w kategorii wiekowej klas I-III (kartka świateczna)

      Gabriela Grodecka - tytuł LAUREATA w kategorii wiekowej klas IV-VIII (kartka świateczna)

      Miłosz Grodecki - wyróżnienie w kategorii wiekowej klas IV - VIII (stroik świąteczny)

      Bartosz Furman - wyróżnienie w kategorii wiekowej klas IV - VIII (stroik świąteczny)

      https://www.powiatlancut.pl/aktualnosci/wyniki-konkursu-wielkanocnego,2931.html?fbclid=IwAR178ANXoyky2Jq50YMYMxt7WmIXKCKB9aJV6CN-Vo3vcpdOG7v-g4RWEl8

       

     • Moc współpracy

     • O tym, że „razem można więcej” warto pamiętać. Po  długim czasie nauki zdalnej uczniowie klas 1-3 wrócili do szkoły i przypomnieli sobie jak dobrze jest być w grupie. Jednocześnie zdobywają wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin takich jak przyroda, plastyka, technika, ale najbardziej cieszą się ze wspólnej pracy i jej niezwykłych efektów. Oto makiety prezentujące piętra roślinności w górach w wykonaniu III b.

     • Smaczne wypieki klasy 2 a

     • Co to jest zakwas chlebowy? Co dodajemy do ciasta, żeby rosło? Ile mąki wsypać do miski?

      Na te i wiele innych pytań uczniowie klasy 2 a szukali odpowiedzi podczas zajęć kulinarnych w naszej szkolnej stołówce. W ciągu ostatniego tygodnia,  podczas lekcji, prowadzone były rozmowy o tym jak powstaje chleb i jak wyglądają różne rodzaje pieczywa. Było to tak ciekawe dla wszystkich, że uczniowie sami postanowili spróbować swoich sił  w pieczeniu. Przygotowali ciasto na muffinki z mąki ryżowej z dodatkiem tartych jabłek oraz ciasto drożdżowe na rogaliki. Potem pieczołowicie mieszali, ugniatali, porcjowali, nadziewali, miksowali i piekli własne, kulinarne „dzieła”.  Jak im wyszło….?  Bardzo, ale to bardzo pysznie!  Koniecznie trzeba to jeszcze powtórzyć.

     • Wiosenne uprawy pierwszoklasistów

     • Wiosną przyroda budzi się do życia. Korzystając ze słonecznych dni uczniowie klasy I a postanowili zadbać o klasowy ogródek. Zasiali warzywa i kwiaty. Przy okazji utrwalili etapy wzrostu roślin. Na tym jednak nie koniec. Mali ogrodnicy będą teraz pielęgnować swoje sadzonki i... czekamy na plony!

     • Konkurs Biblijny „Jezus gromadzi Kościół na Świętej Wieczerzy”

     • W czwartek, 6 maja 2021 r. w szkołach podstawowych na terenie Archidiecezji Przemyskiej odbył się etap dekanalny Konkursu Biblijnego „Jezus gromadzi Kościół na Świętej Wieczerzy”. Wydarzenie już od kilkunastu lat organizuje Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. W tym roku, ze względu na pandemię, ma on inny przebieg niż w latach poprzednich. Nasi uczniowie również wzięli udział w tym konkursie – najwięcej punktów w szkole uzyskały: Maria Pelc, Monika Międlar, Julia Bytnar i Julia Szewczyk. Na ostateczne wyniki przyjdzie nam jednak poczekać do połowy czerwca.

     • Umowy zapisu do oddziału przedszkolnego

     • Prosimy rodziców dzieci, które w roku szkolnym 2021/2022 będą uczęszczać do oddziału zerowego Szkoły Podstawowej w Albigowej o podpisywanie umów zapisu  w serkretariacie szkoły w godzinach od 7.30 - 15.00

     • Konkurs ,,Życie i działalność Tadeusza Kościuszki – patrona Zespołu Szkół w Wysokiej” rozstrzygnięty, nagrody wręczone.

     • W dniu 30 kwietnia w Zespole Szkół w Wysokiej miało miejsce uroczyste rozdanie nagród w konkursie poświęconym patronowi placówki Tadeuszowi Kościuszce. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Łańcut pan Jakub Czarnota, on też wręczał nagrody. Naszą szkołę reprezentowały prace czterech uczennic. W oczach jury szczególne uznanie uzyskały dwie. W kategorii literackiej Zofia Piekutowska z klasy VIII b zajęła III miejsce, a w kategorii plastycznej Danuta Cwynar z klasy VI a otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

     • Dobro jest bezcenne...

     • Dzisiaj obok Szkoły Podstawowej w Albigowej stanął drugi pojemnik na nakrętki w kształcie serca. Cieszymy się, że dzięki darczyńcom, którzy złożyli datek na zakup pojemnika będzie można zebrać jeszcze więcej nakrętek na rehabilitację Fabiana i Sebastiana. Zachęcamy do zbiórki nakrętek.

     • Zbiórka nakrętek na rehabilitację

     • Przy wejściu do naszej szkoły stanął pojemnik na nakrętki. Wszystkich chętnych prosimy o wrzucanie do niego plastikowych nakrętek, a cały fundusz z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację Fabiana i Sebastiana. Pojemnik został wykonany przez dziadzia chłopców.

      Tak łatwo można pomóc innym :-) 

     • Święto majowe - świetlica

     • Dzieci ze świetlicy wykonały piękne biało-czerwone wianki, aby uczcić majowe święto 3 Maja. Wyrażając miłość do swojego kraju. Wykonane prace w barwach ojczystych przypominały wychowankom ich przynależność do Polski, szacunek oraz to ze są małymi patriotami.

     • Pierwszaki z 1 a świętują majowo

     • Majowe święta są doskonałą okazją do zapoznania się z historią Polski. Uczniowie klasy I a postanowili uczcić wydarzenia tamtych lat. Było uroczyste, klasowe śpiewanie hymnu oraz wykonanie laurek w kształcie serca, symbolizujących naszą miłość do kraju. Cały dzień królowały patriotyczne piosenki, które z chęcią śpiewał każdy uczeń.

     • Rocznice ważnych, majowych wydarzeń historycznych

     • Początkiem maja obchodzimy rocznice ważnych wydarzeń historycznych, które dla nas - Polaków, mają ogromne znaczenie. Upamiętniając te ważne dni uczniowie klasy III a wspólnie wyrecytowali wiersz Marcina Brykczyńskiego „Polska” i uroczyście odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Podczas zajęć dowiedzieli się jakie święta obchodzone są w maju, w jaki sposób w całej Polsce świętuje się te dni, co to jest konstytucja oraz kiedy utworzono ją po raz pierwszy.  Ten uroczysty i doniosły dzień przypomniał wszystkim o tym, że warto szanować symbole narodowe oraz pielęgnować polskie tradycje.

      video-1619774093_(1).mp4​​​​​​​

     • Jak klasa 2 a przygotowywała się do świąt majowych...

     • Klasa 2a przygotowywała się do świętowania uroczystości związanych z  1, 2 i 3 Maja. Uczniowie poznali okoliczności ustanowienia tych dni jako świąteczne. Przypomnieli sobie znaczenie symboli narodowych. Wykonali flagi i z dumą przypięli kotyliony wykonane przez p. Kasię Grzesik. Po tych przygotowaniach przyszedł czas na niespodziankę. Dostaliśmy od mamy Błażeja Kluza przepyszne muffinki w naszych barwach narodowych. Było słodko i bardzo uroczyście. Wszystkim życzymy udanej majówki.

      DSCN6581.MOV​​​​​​​

      DSCN6582.MOV

      DSCN6583.MOV

      DSCN6584.MOV

      DSCN6586.MOV

      DSCN6587.MOV​​​​​​​

     • "Jesteśmy z Wami, niebieskimi motylami"

     • Nasze przedszkolaki wzięły udział w challengu „Jesteśmy z wami, niebieskimi motylami”. Akcja ta jest zorganizowana przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu, a jej inicjatywą jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Rozmawialiśmy o akceptacji i tolerancji wobec innych, a także empatii, zaś na znak solidarności stworzyliśmy niebieskie motylki.

      Za nominację dziękujemy koleżankom z Przedszkola Publicznego nr 34 w Rzeszowie.

      My nominujemy:

      • Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie, Grupa -Sówki – Pani Kamila Grzelak

      • Zespół Szkół im. Stanisława Pigonia w Medyni Łańcuckiej – Pani Ewelina Kozioł

     • Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu  „Cukierek za życzliwość” – i Ty możesz zostać wolontariuszem.

     • Ze względu na ograniczenia i trwające obostrzenia, a przede wszystkim odizolowanie domowe  w wyniku pandemii, należy zwrócić zainteresowania dzieci we właściwą stronę i podpowiedzieć różne ciekawe rozwiązania spędzania wolnego czasu. Nasza Szkoła Podstawowa im. ks. Antoniego Tyczyńskiego w Albigowej, podjęła różne działania w tym kierunku, jednym z nich był konkurs  „Cukierek za życzliwość” – i Ty możesz zostać wolontariuszem. Celem konkursu było uczenie dzieci niesienia bezinteresownej pomocy (wolontariat)  potrzebującym w myśl zasadzie „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość pachnie”.

      Chętni uczniowie założyli zeszyty i prowadzili „Dzienniczki dobrych uczynków” wpisując wszystkie dobre uczynki, które zrobili względem drugiej osoby.

      Uczennice, które podjęły się tego zadania to Katarzyna Trojnar, Maria Panek i Gabriela Ptak.

      Nagrody w konkusie zostały sfinansowane przez Gminę Łańcut ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

     • Światowy Dzień Ziemi w klasie I b

     • Z okazji Światowego Dnia Ziemi chętni uczniowie klasy Ib przygotowali piękne prace plastyczne, ukazujące to, jak ważna jest nasza planeta i jak My, tu i teraz możemy o nią dbać.

     • Nasi zerówkowicze obchodzili Dzień Ziemi

     • Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto - Międzynarodowy Dzień Ziemi. Szczególnie w tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy myśleć o planecie na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. Dzisiaj zastanawialiśmy się jak chronić nasz wspólny dom - Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty zdrowy i piękny.

     • 22 marca – DZIEŃ WODY

     • 22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Wszyscy wiemy, że wody pitnej brakuje milionom ludzi na Ziemi. Dzień Wody do dobry moment, aby przypomnieć jak wielką rolę ogrywa woda, że trzeba ją szanować i jak wielkie zagrożenie niesie spadek jej zasobów. W naszej szkole również obchodziliśmy ten ważny dzień dla naszej planety. W tym dniu na lekcjach online zostały przeprowadzone zajęcia mające na celu uświadomienie uczniom jak potrzenbna i ważna w naszym życiu jest woda.  Chętni uczniowie wykonali również plakaty związane z Dniem Wody. Pamiętajmy! Wszyscy możemy zadbać o naszą planetę oszczędzając wodę.

     • Zerówkowicze wrócili do naszej szkoły...

     • Niecodzienna, słodka wizyta Wójta Gminy Łańcut w oddziale przedszkolnym w Albigowej (i nie tylko). A powód? Stopniowe łagodzenie ograniczeń i powrót dzieci do żłobków i przedszkoli....Zapraszamy częściej i dziękujemy za słodycze.

     • Jak się przygotować do wiosennych aktywności sportowych...

     • Sezon wycieczek rowerowych ciągle jeszcze przed nami, lecz my nie próżnujemy! Wszyscy uczniowie naszej klasy 2a bardzo aktywnie i efektywnie uczestniczyli w lekcjach dotyczących bezpiecznego poruszania się na drodze jeżdżąc rowerem, na rolkach i hulajnodze.  Każde dziecko wie, że takie wycieczki są świetną formą spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jednak aby był to miły czas, pełen śmiechu i przygód należy dobrze się do niego przygotować. W czasie naszych lekcji omawialiśmy przepisy, które obowiązują  uczestników  ruchu.  Dokładnie wyjaśnialiśmy dlaczego kask i ochraniacze, a także sprawny rower to podstawa udanej wycieczki.  Po tych teoretycznych przygotowaniach, uczniowie przygotowali prace plastyczne  mówiące o bezpiecznym i odpowiedzialnym korzystaniu z dróg i ścieżek  rowerowych. Chętni przygotowali również makiety pozwalające im dokładnie zrozumieć zasady poruszania się po jezdni.  Młodym twórcom gratulujemy kreatywności i zaangażowania, a ich rodzicom przesyłamy serdeczne pozdrowienia z podziękowaniem za wsparcie.

    • Ksiądz Antoni Tyczyński - Patron Naszej Szkoły
     • Ksiądz Antoni Tyczyński - Patron Naszej Szkoły

     • 15 kwietnia 1925 r. zmarł w Leżajsku ks. Antoni Tyczyński-

       patron Szkoły Podstawowej w Albigowej.

      [Na podstawie: T. Gałczyńska, Wspomnienie o księdzu Antonim Tyczyńskim w 85. rocznicę śmierci. Działalność w Albigowej, „Głos Gminy Łańcut” 2010, nr 2]:

      Antoni Tyczyński urodził się 13 czerwca 1856 r. w Krzemienicy. Jego rodzicami byli Marianna Piżuk i Jan Tyczyński, oboje pochodzący z Wierzawic koło Leżajska. Mieli pięcioro dzieci. Ojciec pracował w majątku w Krzemienicy jako karbowy. Antoni do szkoły ludowej chodził w Łańcucie, a gimnazjum męskie ukończył w Rzeszowie. Wkrótce umarła mu matka, a ojciec ożenił się powtórnie. W 1876 r. podjął studia na wydziale prawa w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, ale po roku zrezygnował i wstąpił do Seminarium Duchownego w Przemyślu. Po święceniach kapłańskich udał się na pierwszą placówkę do Rzeszowa, gdzie przy kościele farnym w latach 1881-1886 był wikariuszem księdza kanonika Jana Gruszki.
      Następnie po niespodziewanej śmierci księdza Marcelego Misiągiewicza (1830-1886) otrzymał propozycję objęcia probostwa w Albigowej. Ksiądz zaczął pracę od poznania swoich parafian, chodząc podczas kolędy od domu do domu. Rozpoznanie to nie wyszło najlepiej, bo uboga wieś galicyjska była zaniedbana pod każdym względem. Ksiądz starannie planował prace na rzecz wsi, które zyskiwały na intensywności szczególnie w okresie zimowym. Podejmował działania daleko wykraczające poza posługę kapłańską, interesował się życiem wsi we wszystkich dziedzinach, z ambony agitował, napominał i kierował pracami na rzecz wsi.

      Lista zasług księdza jest długa. Zbudował szkołę, murowany kościół na miejscu drewnianego, założył kółko rolnicze, straż pożarną. Razem z kierownikiem szkoły i administratorem folwarku prowadzili na plebanii niedzielne pogadanki dla chłopów. Zachęcał do budowy domów według swoich planów, do kopania studni, bo wcześniej pobierano wodę z rzeczki Sawy. Założył szkołę koszykarską(1898 r.) i Szkołę Gospodyń Wiejskich (1900 r.). Na swój koszt wysyłał zdolniejszych chłopców do szkół zawodowych, by wrócili do wsi i rozwijali rzemiosło. Szerzył wśród włościan oświatę rolną. Będąc zapobiegliwym i dobrym gospodarzem na plebańskiej ziemi, zachęcał do nowoczesnej uprawy roli, sprowadzał nawozy sztuczne, narzędzia rolnicze, nasiona. Przy plebanii prowadził szkółkę drzewek owocowych. Wybrano go radnym do rady gminnej. Założył spółki: pożyczkowo -oszczędnościową, drenarską, mleczarską, przemysłowo-rolniczą. W 1911 r. przy kółku rolniczym powstał sklep, który rywalizował ze sklepikami żydowskimi. Aby zdrenować pola i obniżyć koszty, na przysiółku Honie „na Krzyżyku” zainicjował budowę fabrykę drenów, dachówek i cegły (1906 r.). Księdza Antoniego Tyczyńskiego nagrodzono godnością Exposito cononicordi (1897r.), przywilejem noszenia rokiety i mantoletu (1906r.), odznaczono orderem Franciszka Józefa (1911r.). Niespodziewanie dla wszystkich mieszkańców wsi, ulegając namowom starosty powiatu i posła Bolesława Żardeckiego, zgłosił swoją kandydaturę na proboszcza w kościele pod wezwaniem św. Trójcy w Leżajsku i w grudniu 1912 r. opuścił Albigową, w której spędził 26 lat. Zmarł nagle 15 kwietnia 1925 r. w Leżajsku i tam został pochowany. W 1927 r. jego imieniem nazwano szkołę powszechną w Albigowej.

     • Weronika Cyran zdobyła 5 tytułów Mistrzyni Podkarpacia

     • To, że Weronika Cyran, uczennica klasy 4 Szkoły Podstawowej w Albigowej czuje się jak ryba w wodzie wiemy już od dawna 😉, a jej kolejne sukcesy pływackie tylko to potwierdzają. 13.03.2021 r.  Weronika uczestniczyła w Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego Dzieci 10-11 lat, odbywających się w Nowej Dębie.

      W kategorii wiekowej „11 lat” Weronika zdobyła 5 tytułów Mistrzyni Podkarpacia oraz została najlepszą zawodniczką zawodów

      Przepłynęła: 50 m stylem dowolnym z czasem 32.20; 
                          50 m stylem grzbietowym z czasem 37.95; 
                          50 m stylem motylkowym z czasem 35.91; 
                         100 m stylem motylkowym z czasem 1.25.40; 
                          100 m stylem zmiennym z czasem 1.21.71.
      Wszyscy jesteśmy dumni z osiągnięć Weroniki, a jej rodzicom serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

     • Kolejny sukces naszej uczennicy w pływaniu

     • W dniu 20.02.2021 r.  w  Oświęcimiu, uczennica naszej szkoły - Weronika Cyran, wzięła udział w  PUCHARZE WSZECHSTONNOŚCI STYLOWEJ.  Na słupkach startowych oświęcimskiej pływalni stanęło blisko 400 zarodników z 33 klubów województwa małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego, lubelskiego, a także z Czech. Zawody rozgrywano w poszczególnych kategoriach wiekowych 10 -13 latków, liczyła się suma punktów uzyskana w 5 startach. 

      Weronika w kategorii wiekowej 11 lat zajęła 2 miejsce. 

      Przepłynęła: 50 m stylem dowolnym  z czasem  32.76;   
                           50 m stylem grzbietowym z czasem 38.67; 
                           50 m stylem klasycznym z czasem    42.85;  
                           50 m stylem motylkowym z czasem 36.90;  
                           100 m stylem zmiennym z czasem    1:21.49. 
      Gratulujemy Weronice i życzymy jej dalszych sukcesów 😊

     • Zwyczaje wielkanocne

     • Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, bogaty w liczne zwyczaje i tradycje. Podczas zajęć dzieci poznały wiele z nich. Dowiedziały się jakie potrawy święcimy w Wielką Sobotę, w jaki sposób ozdabiamy pisanki i dlaczego oblewamy się wodą w Wielkanocny Poniedziałek. Dzieci wykonywały wiele ozdób i prac plastyczny m. in. palmy wielkanocne.

     • Światowy Dzień Zespołu Downa

     • W marcu obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, a jego symbolem stały się dwie kolorowe skarpetki, które swoim kształtem przypominają chromosomy. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do szkoły w kolorowych skarpetkach, solidaryzując się w ten sposób z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami. Na zajęciach rozmawialiśmy także o tolerancji, solidarności z osobami niepełnosprawnymi, wykonaliśmy pracę plastyczną oraz obejrzeliśmy prezentację multimedialną o „Skarpetkowym wyzwaniu”.

     • Kiedy jeszcze klasy I-III chodziły do szkoły....

     • Klasa III a z radością przywitała wiosnę. Na lekcji wychowania fizycznego wszyscy z wielkim zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania wiosennych stacji. Każda stacja kryła inne zadanie i kolejną literę hasła dnia. Ponadto w klasie uczniowie wykonali wspólnie kolorowy napis WIOSNA. Mamy nadzieję, że dzięki temu wiosna przyszła do nas wcześniej i że już z nami zostanie ;-)

     • Kreatywne czytanie lektur

     • Lektura w klasie drugiej pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" to zbiór opowiadań, których bohaterami są tytułowe skarpetki. W pewnej rodzinie, skarpetki regularnie giną podczas prania. W domu Mamy i Basi, nazywanej Małą Be, po wyjęciu z pralki często odnajdują się pojedyncze sztuki skarpet. Mama kontaktuje się z hydraulikiem, który dokładnie sprawdza pralkę - odkrywa pod nią dziurę w podłodze, przez którą sprytne skarpetki uciekają. Następnie po kolei opisane są losy każdej skarpetki z osobna. Uczeń klasy 2a Kamil Szylar właśnie ze skarpet, drucików kraetywnych, pomponów i ruchomych oczek wykonał piękne maskotki. 

     • Pora, aby pożegnać zimę

     • Aura za oknem nie rozpieszcza, dlatego uczniowie z klasy I a postanowili jak tradycja każe pożegnać zimę i zaprosić upragnioną wiosnę, by zagościła u nas na dobre. Przy okazji tematyki wiosennej chętni uczniowie przygotowali potrzebne materiały, aby wykonać Marzannę. Wszyscy zgodnie współpracowali i było bardzo wesoło.

     • Inspiracje Wielkanocne

     • W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi uczniowie i nauczyciele
      Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Wysokiej przygotowali film"Inspiracje Wielkanocne".

      Możemy w nim zobaczyć wielkanocne potrawy, tradycyjne dekoracje świąteczne oraz aranżacje stołów.

      https://youtu.be/KtKCzKusv20 

     • Akcja DOKARMIAMY PTAKI W EKO-KARMNIKACH

     • Za nami długa, mroźna i piękna  zima, ale jednocześnie to był ciężki czas dla ptaków. Dlatego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji DOKARMIAMY PTAKI W EKO-KARMNIKACH (akcja organizowana w ramach ogólnopolskiego programu EKO-SZKOŁA).  Chętni uczniowie klas 4-8 wykonali Eko – karmniki, w których dokarmiali ptaki zimujące w Polsce. Zapraszamy do galerii zdjęć – pomysłowość naszych uczniów nie zna granic :-)

     • Dzień Świętego Patryka

     • W klasie II uczniowie obchodzili Dzień Świętego Patryka. Jak widać na załączonych zdjęciach świetnie się przy tym bawili, a jednocześnie sporo się nauczyli :-)

     • Nasza uczennica w etapie wojewódzkim z biologii

     • Zgodnie z  decyzją Wojewódzkiej Komisji Konkursowej z dnia 15 marca 2021 r. uczennica naszej szkoły JULIA CYRAN zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego KONKURSU Z BIOLOGII DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Jak widać Julka osiąga sukcesy nie tylko w pływaniu, ale ma także na swoim koncie niemałe sukcesy edukacyjne.  Jesteśmy z naszej uczennicy bardzo dumni i ogromnie jej gratulujemy :-)

     • Nasi uczniowie w konkursie grantowym Centrum Nauki Kopernik

     • Wspaniała wiadomość. Zgłoszony przez naszą szkołę Projekt grantowy w konkursie Konstruktorzy Marzeń został nagrodzony. Szczegóły niebawem....

      https://www.kopernik.org.pl/edukacja/konstruktorzy-marzen?fbclid=IwAR0Kth_jTQnpnc612IHAEn-O0eXq0mVwqR92luckawmAbbnop3qBL-QRJrs#wynikikonkursu

     • Wiosna tuż, tuż.. Przebiśniegi i motyle na świetlicy….

     • Wszyscy z utęsknieniem wyczekują nadejścia wiosny. Pierwszymi zwiastunami tej pory roku są przebiśniegi, które jak sama nazwa wskazuje przebijają się spod śniegu. Dzieci ze świetlicy wykonały piękne wazony z bukietami przebiśniegów, oraz wiszące motylki na sznureczku. Wszyscy wykazali się starannością i dokładnością w pracy. Białe przebiśniegi i kolorowe motylki są dekoracją świetlicy, dzięki której czujemy już nutę kolorowej wiosny 😉

     • 8 MARCA  Święto Kobiet   w klasie II B.

     • W Dniu Kobiet chłopcy pamiętali o swoich koleżankach. Przygotowali upominki i złożyli życzenia. Dziewczynki otrzymały bransoletki ze swoim imieniem oraz słodkości.

      Lekcja przebiegała w świątecznej atmosferze. Dziewczynki zaprezentowały pokaz mody wiosennej oraz swoje ulubione piosenki, za co zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami i kwiatami.

     • W świecie teatru

     • W marcu dzieci z oddziałów przedszkolnych w ramach tygodniowego cyklu zajęć o teatrze uczestniczyły w spektaklach wyświetlanych w naszych salach za pośrednictwem multimediów. Poznały również zawody oraz terminy związane z teatrem. Przedszkolaki miały też okazję sprawdzić się w roli aktorów, odgrywając role w bajkach  pt. „Królewna Śnieżka” i „Czerwony Kapturek”. Na koniec wykonały prace plastyczne związane z tematyką zajęć. 

     • Zabawki recyklingowe - klasa I b

     • Czy można zrobić coś z niczego? Oczywiście, że można. Doskonałym przykładem na to są prace wykonane przez uczniów klasy Ib, którzy realizując temat ,,Ziemia naszym domem" wykonali recyklingowe zabawki. Okazuje się, że pomysłowość i kreatywność dzieci nie ma granic.

     • Audycja Muzyczna Szkoły Muzycznej Yamaha

     • Dziś znowu zagościła w naszych progach Szkoła Muzyczna Yamaha ze swoją audycją muzyczną. Podzieleni na małe grupy, w maseczkach i stosując zasady reżimu sanitarnego uczniowie klas 0-III mogli delektować się utworami wykonanymi przez prowadzących zajęcia na różnego rodzaju gitarach: klasycznej, elektroklasycznej, kieszonkowej, akustycznej, basowej i elektrycznej. Dzieciom najbardziej spodobało się jednak banjo, które posiada okrągłe pudło rezonansowe przypominające tamburyn. Nie mogli także oderwać wzroku od czterostrunowego ukulele, na którym to instrumencie najczęściej gra się palcami, rzadziej zaś z użyciem piórka (kostki/plektronu). Wpadające w ucho utwory grane przez zaproszonego na zajęcia pana Szymona oraz ciekawe i zabawne informacje dotyczące prezentowanych instrumentów opowiadane przez pana Mateusza sprawiły, że uczniowie bawili się świetnie. Gromkie brawa prowadzący audycję otrzymali także gdy założyli na siebie kolorowe rekwizyty podczas grania melodii hawajskich 😊

     • Dzień Kobiet w oddziale przedszkolnym

     • 8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków i drobnych upominków. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień,a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi dżentelmeni. Dzieci nie zapomniały także o najważniejszych kobietach w ich zyciu - mamach i również dla nich wykonały piękne upominki. Wszystkim kobietom tym dużym i tym małym życzymy wszystkiego co najlepsze w ich dniu :-)

     • Konkurs plastyczny pt. "Śladami twórczości Zbigniewa Trześniowskiego"

     • Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała konkurs na wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do twórczości Zbigniewa Trześniowskiego. Patronat Honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta Łańcuta pan Rafał Kumek, a uczennice z naszej szkoły zdobyły w nim wyróżnienia: Emilia Kuźniar z klasy II b, Katarzyna Witowska z klasy II a oraz Zuzanna Dziuk i Nikola Kluz z klasy III b. Natomiast Julita Trojniar i Lena Kot otrzymały podziękowania za udział w konkursie. Nagrodami w konkursie były gry planszowe oraz książka podpisana przez autora - pana Zbigniewa Trześniowskiego.  Uczestnikom serdecznie Gratulujemy.

     • Dzień Babci i Dziadka w Zerówce

     • "Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia. Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia". Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały uroczystość z tej okazji. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce. Wręczyły upominki. W przepięknej scenografi wnuczęta wspaniale wystapiły dla swoich bliskich. W ten sposób okazały szacunek, aby po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

     • Dzień Tosta w klasie III a

     • W minionym tygodniu obchodzony był Dzień Tosta. Z tej okazji klasa III a przygotowała różnorodne tosty na drugie śniadanie. Zaletą tego pieczonego chleba jest to, że można położyć na nim praktycznie wszystko. To  zależy, co kto lubi, bo dla niektórych najpyszniejsze są po prostu tradycyjne tosty z dżemem, czekoladą, masłem czy miodem...

     • Obchodzimy światowy Dzień Kota w szkolnej świetlicy

     • Wychowankowie świetlicy w Szkole Podstawowej w Albigiowej świętowali Dzień Kota. Zajęcia plastyczne poprzedzone były pogadanką dotyczącą informacji o różnych rasach  kotów. Dzieci opowiadały jak opiekują się i dbają o swoje kociaki. Na koniec wykonały ciekawe, pomysłowe prace plastyczne przedstawiające ich czworonożnych przyjaciół.

     • Światowy Dzień Kota

     • W czwartek w oddziałach zerowych obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W Polsce święto to obchodzone jest od 2006 roku i ma na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, ukazanie potrzeby niesienia pomocy kotom bezdomnym i wolno żyjącym oraz rozwijanie empatii i uwrażliwianie dzieci na potrzeby zwierząt. Podczas zajęć przedszkolaki poznały różne rasy kotów, zapoznały się z ich zwyczajami oraz dowiedziały się w jaki sposób należy się nimi opiekować. Uczestniczyły także w wielu zabawach i konkurencjach, a na koniec wykonały ciekawe prace plastyczne przedstawiające ich czworonożnych przyjaciół.

     • Udział naszych uczniów w konkursach

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej z Albigowej corocznie biorą udział w konkursach organizowanych przez  KRUS. Również w bieżącym roku szkolnym wykonali piękne prace plastyczne na konkurs pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – mądrze postępujesz wypadku nie spowodujesz”, które spodobały się jury. I tak, I miejsce w tym konkursie  otrzymał Mikołaj Becla z klasy pierwszej, II miejsce Błażej Kluz z klasy drugiej, a III miejsce Julia Berlan – również z klasy drugiej. Dodatkowo wyróżniono prace: Julii Kuźniar z klasy czwartej  oraz Szymona Reizera z klasy drugiej. Uczniowie otrzymali nagrody w tym konkursie.

      Również w okresie świątecznym nasi uczniowie brali udział w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Natalia Sagan z klasy V zdobyła w tym konkursie III miejsce w kategorii klas IV-VI, a Bartosz Głuszek z klasy VII zdobył również  III miejsce, ale w kategorii klas VII-VIII. 

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :-)

     • Dekoracje Walentynkowe

     • W okresie Walentynek w naszej szkole pojawiły się piękne dekoracje związane z tym miłym dniem. Cieszą one nasze oczy i serca ;-)

     • Walentynki w naszej szkole

     • 14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. To czas wyznawania miłości, sympatii jak i przyjaźni. Uczniowie klas I-III już od 10 lutego mogli wrzucić swoją walentynkę do specjalnie przygotowanego pudełka. Pięknie ozdobiona skrzynka czekała na dolnym korytarzu na kartki walentynkowe. 16 lutego zgromadzona korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy i doręczona do adresatów. Tegoroczne Walentynki przyniosły dzieciom dużo radości i uśmiechu, gdyż poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem...

     • Konkurs Walentynkowy

     • Klasy 4-8, które aktualnie nie uczęszczają do szkoły mogły wziąć udział w konkursie na Walentykową Kartkę. Okazało się, że uczniowie z tych klas mają prawdziwe talenty plastyczne :-)

     • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kiedy spadnie śnieg… zima w oczach dziecka”

     • W lutym bieżącego roku dzieci z naszej szkoły wzięły udział w konkursie plastycznym zatytułowanym Kiedy spadnie śnieg… zima w oczach dziecka. Konkurs zorganizowany był przez Centrum Kultury Gminy Łańcut, Ośrodek Kultury w Wysokiej oraz Centrum Oświaty, pod patronatem Wójta Gminy Łańcut. Celem konkursu było m. in. zachęcanie dzieci do aktywnego wypoczynku podczas zimy oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej. Dużym sukcesem może pochwalić się Julia Molendowska, która zajęła II miejsce. Wszystkie dzieci biorące udział  w konkursie otrzymały atrakcyjne upominki. Uczestnikom serdecznie gratulujemy i  w ich imieniu serdecznie dziękujemy za otrzymane nagrody.

     • Walentynki w świetlicy.

     • Z okazji zbliżających się Walentynek dzieci ze świetlicy szkolnej rozpoczęły przygotowania do Dnia Zakochanych. Przygotowały piękne kartki walentynkowe w kształcie różnokolorowych serc, które są dekoracją tablicy na korytarzu przy świetlicy. To jednak nie był koniec przygotowań, bo następna niespodzianka, którą przygotowaliśmy dla tych których kochamy i lubimy było szycie serc z kolorowego polaru. Każde dziecko dokładnie i cierpliwie, z wielkim zaangażowaniem szyło swoje serce. Niektórzy uszyli nawet 2 lub 3 serca. Zajęcia z szycia były wielką frajdą. Walentynki dotrą do osób, które lubimy i kochamy :-)

     • Jak to w karnawale...

     • W karnawale czas na bale. Również i w naszej szkole uczniowie klas klas młodszych uczestniczyli w karnawałowym szaleństwie połączonym ze zwyczajem tłustego czwartku. Dzieci wspaniale bawiły się przy muzyce, uczestniczyły w grach i konkursach oraz skosztowały tradycyjnych przysmaków przyrządzanych na tłusty czwartek. Radości nie było końca, a uśmiechy nie schodziły z twarzy uczniów.

     • Talenty kulinarne naszych uczniów...

     • W bieżącym tygodniu okazało się, że uczniowie naszej szkoły mają wybitne talenty kulinarne. Róże karnawałowe klasy III b mogłyby brać udział w konkursie na najsmaczniejsze wypieki Tłustego Czwartku. Tego na pewno nie udałoby się zrobić na zdalnym nauczaniu 😉

     • Szkoła to nie tylko nauka....

     • Szkoła jest nie tylko miejscem, w którym uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności. To także miejsce, w którym spotykają się z rówieśnikami, uczą się współpracy w grupie i integracji podczas wspólnej zabawy. Miło jest patrzeć z jaką radością dzieci z klas I-III powróciły do szkoły po zdalnym nauczaniu. Klasa III b podczas omawiania książki Doktor Dolittle odegrała scenki z tej właśnie lektury. Oryginalne stroje i scenografia pomogły młodym aktorom w realistycznym odegraniu przedstawienia :-) 

     • Tradycja Tłustego Czwartku....

     • Zgodnie z tradycją w Tłusty Czwartek każdy powinien zjeść pączka. Tak też było i w naszym przedszkolu. W ciągu dnia dzieci poznawały tradycje związane z tym świętem. Na zajęciach plastycznych wykonały apetyczne pączki z papieru, które wyglądały jak prawdziwe. W ramach innowacji pedagogicznej odbyło się kodowanie drogi pączka na talerzyk. Dzień upłynął przedszkolakom smakowicie i wesoło :-)

     • Zawody sportowe naszych drugich klas

     • W zdrowym ciele zdrowy duch - pod takim hasłem przebiegały zmagania sportowe klas drugich naszej szkoły, które odbyły się we wtorek 9.02.2021 r. Pani Alina Szczepańska przygotowała na tę okazję ciekawe zestawy konkurencji sportowych, a dzieci z radością uczestniczyły w tej sympatycznej rywalizacji. Sport jest bardzo potrzebny wszystkim uczniom do ich prawidłowego rozwoju, dlatego staramy się, aby mogli z niego jak najczęściej korzystać...

     • Przekaż 1% uczniom SP w Albigowej

     • Dyrekcja, nauczyciele i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Albigowej zwracają się z prośbą o przekazanie 1% z odpisu przy rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2019 na potrzeby uczniów szkoły Podstawowej w Albigowej. Jest to możliwe jedynie poprzez przekazanie kwoty na rzecz Stowarzyszenia dla Albigowej jako Organizacji Pożytku Publicznego. W tym celu w formularzu PIT należy złożyć stosowny wniosek zawierający informacje:

      Nr rejestracji OPP w KRS: 0000079477

      Cel szczegółowy: „dla Szkoły Podstawowej w Albigowej”

     • Zabawa z gramatyką

     • Przed zakończeniem okresu światecznego uczniom klasy II a udało się jeszcze pobawić świąteczną gramatyką. Był to świetny sposób na utrwalenie części mowy i dobra zabawa dla wszystkich uczniów :-)

     • MasterChef w klasie I ;-)

     • Poruszając tematykę zdrowego trybu życia nie można zapomnieć o odpowiednim odżywianiu. Najefektywniejsza nauka odbywa się oczywiście poprzez praktykę. Uczniowie klasy I na jeden dzień zamienili się w kucharzy. W menu była sałatka owocowa. Każdy zaprezentował swój pomysł i przepis. Wszystkie sałatki były przepyszne!

     • Bawimy się mądrze i bezpiecznie....

     • Realizując temat ,,Bawimy się mądrze i bezpiecznie” klasy I a i I b miały możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Uczniowie bawiąc się beztrosko na śniegu uświadomili sobie, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw. Doskonała zabawa była świetnym pretekstem do zastosowania kilku zasad podczas zimowego szaleństwa na śniegu.

     • Bal karnawałowy w naszym oddziale przedszkolnym

     • Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 28.01.2021 r. w oddzialach przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Albigowej, gdzie odbył się bał karnawałowy. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohateów znanych bajek. W salach można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, pszczółki, rycerzy, policjanta, Spider-Mana, piłkarza, Muszkietera, Indianina, Batmana, diabełka, Batmana, pirata, Jednorożca, aniołka, superbohatera. Wystrój sal wprowadzał w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci tańczyły do skocznej i rytmicznej muzyki. Nie zabrakło zabaw w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym dzieciom. Szkoda, że następny Bal dopiero za rok....

     • Zabawy na śniegu

     • Zabawy na śniegu sprawiają dzieciom bardzo dużo radości. Wtedy nie ma mowy o nudzie, bo kto nie lubi zabaw na śniegu. Oto efekty dzisiejszych zmagań śnieżnych z uczniami z naszej szkolnej świetlicy :-)

     • Zima, zima, zima.....pada, pada śnieg ;-)

     • W końcu doczekaliśmy się zimy, a widząc taki piękny śnieg za oknem, ruszyliśmy na sanki. Udało się zaliczyć wszystkie obowiązkowe aktywności zimowe. Było lepienie bałwana, potem aniołki na śniegu i rzucanie śnieżkami. Po powrocie musieliśmy się porządnie wysuszyć, ale nikt nie narzekał, bo nasze przedszkolaki były zachwycone.

     • Konkursy, konkursy.....

     • Pomimo pandemii uczniowie naszej szkoły biorą udział w różnych konkursach.

      W gminnym konkursie na kartkę bożonarodzeniową odbywającym się pod patronatem Wójta Gminy Łańcut, na który zgłoszono ponad 300 prac z terenu gminy Łańcut, w kategorii klas IV-VI  I miejsce zdobyła uczennica z klasy VI Kinga Kuźniar, a II miejsce uczeń z klasy V Kacper Bytnar.

      W XVII Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa” w kategorii „Święty Hubert – apostoł Ardenów” uczennica klasy III Aleksandra Gaweł zdobyła wyróżnienie, a Kinga Kuźniar z klasy VI  w kategorii „Zając, kuropatwa i … - zagrożone gatunki pól i lasów” zdobyła II miejsce.

      Czwórka naszych uczniów (Maja Litwin, Marcel Kuźniar, Milena Cyprys i Julia Szpunar) brała także udział konkursie plastycznym „Na bazarku w dzień targowy takie słyszy się rozmowy…. – co produkt lokalny mówi o  sobie ?” organizowanym przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowania oraz uzyskanych osiągnięć.

     • Wigilia w zerówce

     • Święta Bożego Narodzenia mają w sobie magiczną moc i mimo obecnego czasu pozwalają choć na chwilę zapomnieć o różnych zmartwieniach. Zawsze towarzyszy im mnóstwo przygotowań, to wszystko sprawia, że są tak niezwykłe. Nasi zerówkowicze również przygotowywali się na ten dzień, piekąc pierniczki, dekorując je czy ubierając choinkę, a dziś zasiedli wspólnie do wigilijnego stołu. Przed posiłkiem dzieci wysłuchały fragmentu Pisma Świętego oraz odmówiły wspólną modlitwę, by potem podzielić się opłatkiem, usiąść do stołu i wspólnie kolędować.

      20201223_095757.mp4​​​​​​​

      Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy przedszkolakom oraz ich rodzinom wszystkiego co najlepsze, pogody ducha pozytywnego patrzenia w przyszłość oraz błogosławieństwa Bożego, wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku.

     • Choinka inaczej, czyli ......ekologicznie

     • Nasza szkoła realizuje ogólnopolski projekt EKO-SZKOŁA. W ramach działań zaprosiliśmy uczniów do udziału w akcji" Choinka inaczej, czyli ...ekologicznie". Oto efekty pracy naszych uczniów. Dziękujemy za piękne prace i zaangażowanie w akcję. Wesołych Świąt

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
   • +48 17 2267191
   • 37 – 122 Albigowa 489
    woj. podkarpackie
    Poland
   • 815-181-06-75
   • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
 • Galeria zdjęć

   brak danych