• Lekcja umuzykalniająca szkoły muzycznej Yamaha

     • Dzisiaj tj. 14 marca po raz czwarty w tym roku szkolnym odbyło się spotkanie z muzyką, jak zawsze z udziałem Szkoły Muzycznej Yamaha. Podczas dzisiejszych zajęć zaprezentowany został instrument o pięknym brzmieniu, ale niestety niezbyt obecnie popularny czyli akordeon. Różne rodzaje akordeonów zaprezentował nam p. Marcin Mucha – akordeonista, który koncertował w różnych miejscach na świecie i  jest jednym z członków zespołu Rzeszów klezmer band . Na początku panowie prowadzący zagrali na malutkim instrumencie wyglądającym jak połączenie fletu z klawiszami czyli na melodyce. Ten niepozornie  wyglądający instrument wydaje bardzo piękne dźwięki i w dodatku jest niedrogi, więc każdy może sobie na niego pozwolić. Następnie p. Marcin zaprezentował akordeon guzikowy, w którym guziki odpowiadają klawiszom. Akordeon,  który większości był najbardziej znany to akordeon klawiszowy „. Na białych gramy w dzień, a na czarnych w nocy” – to był oczywiście żart pana prowadzącego, na który uczniowie nie dali się nabrać. Na tym akordeonie p. Marcin zagrał piękny paryski walczyk,  przebój zespołu Enej a także wyczarował dźwięk kościelnych organów. Na koniec zaprezentował akordeon basowy, który jest instrumentem bardzo rzadko wykorzystywanym, a dźwiękiem przypomina trochę ryk niedźwiedzia. Potem zespół pod wymyśloną na poczekaniu nazwą „Pierogi” składający się z panów prowadzących i jednego ucznia zagrał na koniec kankana i to już była ostatnia atrakcja dzisiejszego spotkania, a szkoda.

     • Preorientacja zawodowa - klasy gimnazjalne

     •  

      Cykl zajęć z doradztwa zawodowego i preorienatacji zawodowej dla uczniów klas trzecich gimnazjum - przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych w  Łańcucie w Szkole Podstawowej w Albigowej.

     • Albigowa gospodarzem Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców

     • W dniu 7 marca szkoła podstawowa w Albigowej gościła najlepsze drużyny siatkarskie chłopców z powiatu łańcuckiego w kategorii klas VII sp. – III gimn. W zawodach wzięło udział sześć zespołów (Markowa, Żołynia, Rakszawa, Krzemienica, Łańcut i Albigowa) Chłopcy z naszej szkoły po rundzie grupowej awansowali do półfinału gdzie ulegli drużynie z Rakszawy. W meczu o III miejsce pokonali po emocjonującym meczu Łańcut stając tym samym na podium rozgrywek.

      Klasyfikacja końcowa ( 1- Żołynia, 2- Rakszawa, 3- Albigowa, 4- Łańcut, 5- Markowa i Krzemienica)

      Skład naszej drużyny to: Wiktor Szmuc, Bartosz Trojniar, Sebastian Cwynar, Dawid  Dziadosz, Dominik Jachym, Oskar Kuźniar, Patryk Babiarz, Jakub Ulman, Kamil Ulman i Arek Sowa

     • Wyjazd narciarski do Tylicza

     • We wtorek 6 marca blisko 30  uczniów z naszej szkoły korzystało z uroków kończącej się zimy podczas wyjazdu narciarskiego  na stok Master – Ski w Tyliczu k/Krynicy.  Narciarze i „deskarze” pod opieką nauczycieli wych. fizycznego oraz  Pani Magdaleny Łyszczarz spędzili cały dzień bawiąc się i  doskonaląc swoje umiejętności narciarskie. Pogoda sprzyjała, a malowniczy klimat Beskidów i radosna atmosfera udzieliły się wszystkim uczestnikom wyjazdu. Na kolejną taką okazję przyjdzie nam pewno poczekać do następnej zimy;)

     • ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

     • Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to ważna rocznica, a jednocześnie niepowtarzalna okazja, by podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem. W związku z tym Minister Edukacji Narodowej wystosowała list dotyczący współnego świętowania  100-lecia niepodległości Polski.

      list_Ministra_Edukacji_Narodowej.pdf

     • "Mężczyzna jest prozą, kobieta poezją"

     • Jak co roku  Święto Kobiet w naszej szkole obchodzone było w sposób wyjątkowy. W ten dzień panie: Alina Szczepańska i Alina Rogowska przygotowują wraz z uczniami zabawny program artystyczny ze scenkami kabaretowymi, układami tanecznymi i występami wokalnymi. Nie zabrakło ich i w tym roku. Całość części artystycznej rozpoczęła się od układu tanecznego do piosenki "Despacito". Następnie chłopcy z II b gimnazjum i  VII b SP tak zatańczyli zumbę, że otrzymali mnóstwo gromkich braw. Dziewczynki z klasy IV b pokazami akrobatycznymi zachwyciły widownię. Nie pozostali im dłużni koledzy z klas: II, IV b, V a, Vb. Po tych sportowych "ćwiczeniach" Janek Rejman z VI b jako mim świetnie sparodiował utwór "Najwięcej witaminy". W dalszej kolejności ognisty taniec "cha cha" odtańczył Miłosz Reizer z V b z koleżankami z klasy IV b: Julią Bytnar i Natalią Chmurą. Lalkę Barbie z wielką gracją na scenie odegrała Patrycja Rycaj. Mamy w gronie naszych uczniów prawdziwe talenty muzyczne: Kamila Baran z VII b zgrała widzom na saksofonie, a Kacper Falger z VI b na perkusji. Scenkę kabaretową z wielką dozą humoru odegrali: Monika Ciebiera z II b i Michał Czapkowski z II a. Nie zabrakło też śpiewów operowych: Magdalena Rejman wystąpiła w utworze "l'amour", zaś w roli "trzech tenorów" - Piotrek Szpunar oraz Adrian i Patryk Szydełko, którzy  bardzo dowcipnie odśpiewali "O sole mio" wzbudzając gromki śmiech na widowni. O tym, jak ciężko spełnić kobiece marzenia opowiadała kabaretowa etiuda w wykonaniu Janka Rejmana z VI b i Sebastiana Reizera z VI a. Występy bardzo się podobały o czym świadczyły gorące brawa uczniów siedzących na widowni. Zawsze z niecierpliwością oczekujemy na program artystyczny z okazji Dnia Kobiet wiedząć, że będziemy się na nim świetnie bawić niejednokrotnie ocierając ze śmiechu łzy z oczu.

     • Rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Albigowej

     • W związku z organizacją rekolekcji wielkopostnych dla Szkoły Podstawowej w Albigowej w dniu 9 marca 2018r. (piątek)  wszystkie klasy rozpoczynają zajęcia szkolne od godz. 8.00. Lekcja „zerowa” (godz. 7.10) zostaje zredukowana. Uczniowie mają dwie pierwsze godziny lekcyjne zgodnie z obowiązującym planem lekcji. 

      O godz. 9.40 klasy pod opieką wychowawców przechodzą do kościoła na spotkanie z księdzem rekolekcjonistą. 

      Od godz. 10.00 do 11.40 - rekolekcje wielkopostne dla uczniów. 

      Po rekolekcjach uczniowie nie mają zajęć lekcyjnych w szkole.

      Uczniowie korzystający ze stołówki wracają do szkoły na obiad.

      Świetlica szkolna funkcjonuje według obowiązujących godzin pracy.

      Zajęcia na basenie w dniu 9.03.2018 r. są odwołane.

      Bus dowożący uczniów na Honie odjedzie spod szkoły o godzinie 12.30 (zamiast o 15.00).

      Zajęcia lekcyjne w Handzlówce odbywają się w tym dniu zgodnie z obowiązującym planem lekcji.


       

     • Drużyna chłopców z Albigowej - najlepsza w gminie w mini piłce siatkowej

     • W sobotę 3 marca nasza szkoła była gospodarzem Gminnych Igrzysk Dzieci w Mini Siatkówce Chłopców.  W turnieju uczestniczyły drużyny z Głuchowa, Soniny i Albigowej. Chłopcy klas VI i V z Albigowej spisali się na medal zajmując I miejsce, drugie miejsce zajęła drużyna z Głuchowa , trzecie chłopcy z Soniny. Wyróżniającym się zawodnikiem naszego zespołu wybrano Bartosza Inglota. Młodzi siatkarze wywalczyli dla naszej szkoły dyplom, pamiątkowy puchar, a dodatkowo każdy zawodnik otrzymał medal za I miejsce. Gratulujemy.

     • Akcja "DZIECI - DZIECIOM"

     • Dzieci z naszej szkoły przygotowały kartki wielkanocne, z których całkowity dochód przeznaczony będzie na rehabilitację małych, chorych mieszkańców Albigowej. W dniu 4 marca 2018 r. kartki te rozprowadzane będą w Kościele w Albigowej. Wspaniała akcja i pomysł nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Gorące podziękowania dla pani J.Teichman, naszej absolwentki E. Wilk i oczywiście uczniów naszej szkoły.

     • XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji o Annie Jenke

     • 23 lutego w Rogóżnie odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji o Annie Jenke  „Pragnąć tylko gwiazd”. Uczennica naszej szkoły Zofia Piekutowska zajęła III miejsce urzekając jury swoją interpretacją wiersza Janiny Jakobsze „Przesłanie”. Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • WYJAZD NA NARTY ODWOŁANY

     • Informujemy, że zaplanowany na dzień 28.02.2018 r. szkolny wyjazd na narty do Tylicza - Tylicz Master Ski został odwołany z powodu niskich temperatur powietrza w bieżącym tygodniu.

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Albigowej

     • II miejsce naszych uczennic w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt

     • 24.02.2018 r., w sobotę w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. W zawodach wzięło udział 4 drużyny. Nasze dziewczęta zdobyły wicemistrzostwo gminy Łańcut ulegając jedynie zespołowi z Głuchowa. Trzecie miejsce zajęły uczennice z Kosiny, czwarte zespół z Soniny. Zawody przebiegały w miłej, sportowej atmosferze.

     • Spotkanie z podróżnikiem

     • W dniu 23.02.2018 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli spotkanie z podróżnikiem - panem Dariuszem Rocheckim -  członkiem grupy "trzask.pl", który opowiadał o swojej wyprawie do Indii.  Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o kulturze i  zwyczajach panujących w tym egzotycznym dla nas kraju. Liczne ciekawostki opowiadane przez pana Dariusza wzbudzały w dzieciach i młodzieży zdziwienie, śmiech, a czasem zaskoczenie. Całości przezentacji podróżnika dopełniły rekwizyty, które po spotkaniu można było obejrzeć z bliska. 

     • Początek nowego semestru z kolejnymi sukcesami sportowymi

     • Ubiegła sobota należała do sportowców z naszej szkoły. Chłopcy z klasy VII i II gimn. brali udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej. W wyniku rywalizacji z drużynami z Soniny I Głuchowa nasi chłopcy zajęli I miejsce zdobywając tym samym tytuł Mistrza Gminy Łańcut a Wiktor Szmuc odebrał statuetkę dla najlepszego zawodnika.

      Skład zwycięskiej drużyny to: Dawid Dziadosz, Patryk Babiarz, Wiktor Szmuc, Dominik Jachym, Oskar Kuźniar, Jakub Ulman, Sebastian Cwynar, Kamil Ulman, Arkadiusz Sowa, Bartosz Trojniar

      Tego samego dnia na zawodach lekkoatletycznych w Mielcu rywalizował z rówieśnikami Mateusz Kochmański. On również we wspaniałym stylu zwyciężył w biegu na 60 m – ustanawiając swój nowy rekord z czasem  7,80 s.

      Nieco bliżej , bo w Jarosławiu startowały tego dnia nasze pływaczki. W ramach zawodów Ligi VII Miast nie pozostawiły złudzeń swoim rywalkom zgarniając po dwa złote medale. Julia Cyran była bezkonkurencyjna w pływaniu na dystansach 50 m st. grzbietowym i 50 m st. motylkowym w swojej kategorii wiekowej, natomiast Basia Fajger nie dała szans gimnazjalistkom wygrywając w konkurencjach 50 m st. dowolnym  i 100 m st. zmiennym.

     • Nasze pływaczki znów na podium

     • W dniu 18.02.2018 r. w godz. od 8.00 - 14.00 na krytej pływalni MOSIR w Jarosławiu odbyły się zawody w pływaniu - Turniej Siedmiu Miast. Uczennice naszej szkoły wzięły w nim udział.  A oto ich osiągnięcia:

       

      Julia Cyran

                     1 miejsce – 50 m stylem grzbietowym
                  
      1 miejsce – 50 m stylem motylkowym

      Weronika  Cyran

      2 miejsce – 25 m stylem dowolnym

      3 miejsce – 25 m stylem grzbietowym

      Barbara Fajger  

      1 miejsce – 50 m stylem dowolnym

      1 miejsce – 100 m stylem zmiennym (styl motylkowy, grzbietowy, "żabka", "kraul")

       

     • Ruszają zapisy na bezpłatne zajęcia popularnonaukowe dla dzieci!

     • W związku z poszerzeniem zakresu działań Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza oraz podpisaniem umowy współpracy pomiędzy Fundacją  i Uniwersytetem Rzeszowskim,  dotyczącej prowadzenia zajęć dydaktycznych dla dzieci z wykorzystaniem infrastruktury Uniwersytetu Rzeszowskiego, od marca 2018 roku ruszą zajęcia pod nazwą „Dziecięcy Uniwersytet Techniczny”.

      Na zajęcia mogą się rejestrować uczniowie szkół podstawowych w wieku 7-12 lat, którzy mogą zapisywać się online poprzez konto na stronie www.dolina-wiedzy.pl/dut. Rejestracja będzie aktywna od 12 lutego od godz. 10.00 do 19 lutego do godz. 23.59.59. Jej zasady i poszczególne etapy dostępne są na stronie organizatora.

      Wszelkie pytania prosimy kierować na maila info@dolina-wiedzy.pl lub pod nr tel. 17 888 60 03.

      Więcej informacji : Informacja_prasowa_-_rejestracja_DUT__semestr_letni_2018.pdf

     • Drużyna chłopców z Albigowej wicemistrzami powiatu w mini koszykówce

     •  

      Drużyna chłopców do lat 13 rozegrała turniej o mistrzostwo powiatu łańcuckiego w mini koszykówce. Zawody odbyły się 25 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łańcucie. Najlepszą drużyną turnieju byli gospodarze,  nasi chłopcy uplasowali się na II miejscu, trzecie miejsce zdobyli zawodnicy z Markowej. Gratulujemy.

     • Wyniki Szkolnego Konkursu Kolęd

     • Podsumowanie konkursu kolęd:
      KLASY IV- VI SP

      I miejsce: klasa IV a „Wśród nocnej ciszy”,      klasa  VI a  „Gore gwiazda”
      II miejsce : Klasa IV b  „Cicha noc”,  klasa V b „Gdy śliczna Panna”
      III miejsce: Klasa V a  „Dzisiaj w Betlejem”,   klasa VI b „Przybieżeli do Betlejem”

      KLASY VII SP i  II - III GIMN
      I miejsce: Klasa VIIa  „Jest taki dzień”,  Klasa II b GIMN „Pastuszek bosy”
      II miejsce: Klasa IIa GIMN „Wśród nocnej ciszy”, 
      III miejsce: Klasa III „Dzisiaj w Betlejem”

      Wyróżnienie:
      Klasa VII b „Świeć gwiazdeczko”

      Gratulacje dla wszystkich występujących

     • Spotkanie podczas Dnia Pamięci o ofiarach Holokaustu

     • W dniu 24 stycznia br. w obecności przedstawiciela władz powiatowych, reprezentowanych przez p. Starostę Adama Krzysztonia, po raz pierwszy oficjalnie oddano hołd Żydom zamordowanym przez Niemców podczas II wojny światowej w Albigowej. To szczególne miejsce kaźni, gdzie leży 48 kobiet, mężczyzn i dzieci, znajduje się nad rzeczką Sawą przy nieistniejącej już garbarni Żydów Józefa Blanka, a później Dawida Dęba. Potomkowie tam pochowanych oznaczyli miejsce pamiątkową tablicą w języku jidysz. Pod nią młodzież gimnazjum złożyła kwiaty i zapaliła światełko pamięci. 
      W Ośrodku Kultury w dniu 24 stycznia br. uczestniczyliśmy w spotkaniu z p. Judith Elkin z USA, która opowiadała o tragicznych losach swojej żydowskiej rodziny. Uczniowie, przysłuchujący się opowieści, zadawali szereg pytań, co świadczyło o ich zainteresowaniu. P. Judith Elkin od 12 lat przyjeżdża do Polski i uczestniczy w Marszach Pamięci w rocznicę likwidacji getta w Rzeszowie (lipiec 1942 r.), kiedy to w czterech transportach Niemcy wywieźli do obozów zagłady ok. 20 tys. Żydów. P. Teresa Gałczyńska mówiła o albigowskich Żydach, ich zawodach, tradycjach i zwyczajach. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników.


       

     • Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

     • Dzień Babci i Dziadka to zawsze wyjątkowe święto, zwłaszcza dla wnuków, którzy z radością i miłością składają dziadkom najserdeczniejsze życzenia. Zgodnie z tradycją naszej szkoły klasy drugie zapraszają swoich dziadków i babcie na część artystyczną przygotowaną specjalnie na tę uroczystość. W tym roku szkolnym także oddział zerowy zaprezentował program artystyczny z okazji tak wspaniałego święta. Radosne uśmiechy na twarzach babć i dziadków świadczyły o tym, że przygotowane piosenki, tańce, układy akrobatyczne, wierszyki oraz własnoręcznie przygotowane przez wnuki prezenty bardzo się wszystkim podobały. Rodzice zatroszczyli się o piękny wystrój stolików i smaczny poczęstunek dla "milusińskich" oraz ich babć i dziadziów.

     • Konkurs Kolęd w naszej szkole

     • Tradycją naszej szkoły jest coroczny Szkolny Konkurs Kolęd. Jest on podzielony na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III SP, klasy IV-VI SP oraz klasy VII SP i II-III Gimnazjum. Z każdym rokiem wzrasta poziom występów poszczególnych uczniów ale i całych klas. Każdy chce się zaprezentować jak najlepiej. W tym roku w klasach starszych konkurs miał formułę "Bitwy na głosy". Każda klasa wybierała do zaśpiewania kolędę, pastorałkę lub piosenkę Bożonarodzeniową z repertuaru polskiego. Na końcową ocenę składały się: ogólny wizerunek artystyczny, starannośc wykonania, zaangażowanie całej klasy, podkłady muzyczne lub własne aranżacje.

     • Zabawa Choinkowa w oddziałach gimnazjalnych w Handzlówce

     •  

      24 stycznia 2018 r. w oddziałach gimnazjalnych w Handzlówce odbyła się Zabawa Choinkowa. Rodzice przygotowali poczęstunek, nauczyciele zapewnili opiekę, a uczniowie zorganizowali muzykę. Młodzież gimnazjalna bawiła się doskonale, DJ wybierał odpowiednią muzykę, która zachęcała ich do tańca. To była naprawdę udana impreza :-)

     • Szopki naszych uczniów w konkursie szopek

     • Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch konkursach Szopek Bożonarodzeniowych i jak co roku zdobyli w nich nogrody. W POWIATOWYM KONKURSIE  PLASTYCZNY NA "NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ" - 2 miejsce  zajęła Maja Kuźniar, 3 miejsce Nikodem Majcher zaś  wyróżnienia: Mateusz Szpunar i Kacper Skawina. Natomiast  w XXV WOJEWÓDZKIM KONKURSIE SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH NAGRODY GŁÓWNE zdobyli: Kinga Radomska, Nikola Pelc, Zofia Piekutowska, Kacper Skawina, Magdalena Bytnar zaś WYRÓŻNIENIA: Maja Kuźniar, Nikodem Majcher, Mateusz Szpunar.
       

     • I miejsce naszych dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

     • 20 stycznia 2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Albigowej odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W konkursie startowało 4 drużyny: z Kosiny, Soniny, Albigowej, Głuchowa. Nasze uczennice wykazały się ogromną determinacją i sprawnością fizyczną - wywalczyły w tych zawodach  I miejsce. Na drugim stopniu podium stanęła Kosina, a na trzecim Sonina. Ogromne gratulacje dla naszych dziewcząt, jak również dla wszystkich uczestników zawodów.

     • Wywiadówka

     • Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. ks. Antoniego  Tyczyńskiego w Albigowej informują, że dnia 25 stycznia 2018 r. (czwartek) o godzinie 17.00 odbędzie się wywiadówka dla rodziców uczniów szkoły podstawowej w Albigowej (klasy I-VII sp i II-III gimnazjum).  Serdecznie zapraszamy i bardzo prosimy o niezawodne oraz punktualne przybycie.

      PRZYDZIAŁ KLASOPRACOWNI

      DLA KLAS I-VII SP i II-III GIMNAZJUM

      KLASY I-III SP

      sala  II/4 Małgorzata Kluz- wychowawca klasy I A
      sala  II/8 Elżbieta Kluz -wychowawca klasy I B
      sala  II/3 Justyna Babiarz -wychowawca klasy II
      sala  II/2 Katarzyna Falger -wychowawca klasy  III A
      sala  II/9 Alicja Szylar -wychowawca klasy III B

      KLASY IV-VII SP

      sala 0/1 SP Magdalena Łyszczarz– wychowawca klasy IV a
      sala 0/7 SP Alina Rogowska– wychowawca klasy IV b
      sala I/16 Gimn Małgorzata Pelc  – wychowawca klasy V a
      sala 0/6 SP Agnieszka Kuźniar– wychowawca klasy V b
      sala  II/22 Gimn Alina Szczepańska– wychowawca klasy VI a
      sala I/12  Gimn Urszula Bar– wychowawca klasy VI b 
      sala II/25 Gimn Edyta Ulman  – wychowawca klasy VII a 
      sala 0/2 SP Alicja Plis-Cyrana– wychowawca klasy VII b

      KLASY II-III GIMN

      sala I/14 Gimn Sylwia Blajer– wychowawca klasy II a
      sala II/24 Gimn Halina Woś  – wychowawca klasy II b
      sala I/11 Gimn Michał Kluz– wychowawca klasy III a
      sala I/13 Gimn Dagmara Pączka– wychowawca klasy III b     • "Siatkarska rzucanka" - zawody klas młodszych

     • W dniu 18 stycznia 2018 r. na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Łańcucie, drużyny klas II i III wzięły udział w zawodach w „siatkarską rzucankę”. Gościliśmy tam po raz pierwszy i mamy nadzieję, że nie ostatni, bo bardzo nam się podobało. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce ( kl . III ) i IV miejsce (kl.  II). Rywalizacja była zacięta, doping i zaangażowanie kibiców gorące a emocje - ogromne.

      Gratulujemy młodym sportowcom i trzymamy kciuki za ich dalsze sukcesy!

     • Spotkanie uczniów klasy III SP ze strażakiem.


     • Mówić o bezpieczeństwie nigdy nie jest za dużo. Przy okazji omawiania tego tematu dzieci z klasy III wybrały się na spotkanie z p. Wiesławem Wilkiem do siedziby OSP w Albigowej. Rozmowa dotyczyła zasad zachowania podczas pożarów i innych sytuacji kryzysowych. Dzieci  z bliska oglądały sprzęt strażacki, wozy i stroje. Po powrocie do szkoły czekała ich niespodzianka - „strażak” Franek w nieco „luźnym” stroju strażackim. Dziękujemy panom strażakom za umożliwienie przeprowadzenia takich  ciekawych zajęć.

     • Zabawa Choinkowa dla dzieci młodszych

     • 17 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Albigowej odbyła się zorganizowana przez Radę Rodziców Zabawa Choinkowa dla uczniów klas 0-3. Całą imprezę poprowadziła grupa animacyjna "ANIMKI" z Łańcuta. Panie wychowawczynie także pomagały w opiece nad  uczniami i chętnie uczestniczyły z nimi w różnych zabawach. Rodzice zadbali o poczęstunek i napoje. Serdecznie dziękujemy rodzicom i nauczycielom za udaną imprezę :-)

     • Kolejna lekcja umuzykalniająca szkoły muzycznej Yamaha

     • Dzisiaj tj. 17.01 po raz trzeci w tym roku szkolnym uczniowie uczestniczyli w zajęciach umuzykalniających Szkoły Muzycznej YAMAHA.  Jak na karnawał przystało na dzisiejszym spotkaniu królował taniec, jednak nie klasyczny, jak można by się było spodziewać, ale nowoczesny. Prowadzący zaprezentowali dwa rodzaje tańca, pierwszy z nich to popping polegający na spinaniu mięśni i wykonywaniu ruchów przypominających taniec robota oraz hip hop. Zdecydowanej większości uczniów bardziej przypadł do gustu hip hop, czego od razu na zajęciach mogli spróbować pod okiem prowadzących. Przy wykonywaniu elementu tańca zwanego waving uczniowie mogli zrobić falę, a przy okazji poszturchać sąsiada, co było ulubionym elementem tego tańca. Dla uczniów, którzy wykazali się większą wiedzą panowie prowadzący mieli upominki w postaci kalendarzy. Na koniec pan prowadzący pożegnał wszystkich stojąc na jednej ręce, ponieważ jest instruktorem breakdance, no i to już niestety był koniec lekcji, czekamy na następne.

     • Wycieczka do Chyrowej

     • Fragmentem Głównego Szlaku Beskidzkiego od Chyrowej przez Nową Wieś aż do Cergowej przebiegała trasa szkolnej wycieczki zorganizowanej w dniu 13 stycznia 2018 r. przez nauczyciela naszej szkoły p. Marcina Gwizdaka. Pogoda w ten dzień dopisała znakomicie – świeciło słońce i był delikatny mróz. Trasa wiodła momentami przez miejsca gdzie wypasane jest bydło i dzięki temu że ziemia była zmrożona, nie zapadaliśmy się po kolana w błocie. Po drodze odwiedziliśmy Pustelnię świętego  Jana z Dukli gdzie Ojciec Franciszkanin opowiedział nam o historii tego miejsca. Następnie wspinaliśmy się na wysokość 716m.n.p.m. na najbardziej charakterystyczną górę w okolicy, Cergową. Najbardziej jednak, strudzonych uczniów ucieszyła wizyta w McDonaldzie.

     • Zabawa Choinkowa w naszej szkole


     • Zgodnie z zapowiedzią 15.01.2018 r. odbyła się "Zabawa Choinkowa" dla naszych uczniów z klas  klasy 4-7 szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum w sali GOK w Albigowej. Do tańca przygrywał młodzieży DJ  RAMZES prowadzący dyskoteki w Rzeszowskich klubach dyskotekowych. Impreza była bardzo udana, o czym świadczą uśmiechy na twarzach jej uczestników. Rodzice przygotowali smaczny poczęstunek i wraz z nauczycielami zapewnili opiekę na zabawie. Bardzo dziękujemy. 

     • Kolejny udany występ sportowy naszych uczniów

     •  

      W piątek 12.01.2018 r. drużyna z naszej szkoły zdobyła II miejsce w Finale Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w  Piłce Ręcznej Chłopców. Zawody odbywały się w Łańcucie w nowej hali na Podzwierzyńcu. Brało w nich udział 5 drużyn (Łancut, Medynia Łancucka, Żołynia, Białobrzegi i Albigowa). Dodatkowo Michał Bytnar z klasy II b gimnazjum okazał się  najlepszym bramkarzem turnieju. Cieszymy się z suksesu naszej męskiej drużyny piłki ręcznej. 

     • Drużyna z Albigowej znów na podium

     •  

      Drużyna z Albigowej znów na podium :-). W Finale Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt  (15.01.2018r.) nasze zawodniczki zdobyły III MIEJSCE. Brawo dziewczyny. Gratulujemy. Gorące podziękowania dla rodziców za pomoc i zaangażowanie.

     • Udział naszych uczniów w konkursie MEDITEST

     • Trzynaście uczennic z naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony - MEDITEST, zorganizowanym w listopadzie 2017 r. Konkurs został przeprowadzony z podziałem na trzy kategorie wiekowe: klasy 4-5 SP, klasy 6-7 SP, klasy 2-3 GIMN. Dla każdej kategorii wiekowej przygotowano inny zestaw pytań, ponadto każda kategoria wiekowa została oddzielnie oceniona.  Za poprawnie udzieloną odpowiedź uczestnik otrzymywał 1 punkt, a za odpowiedź błędną odejmowano mu 1 punkt.  Uczennice: Paulina Rajzer (8 miejsce w konkursie), Celina Bartman (9 miejsce w konkursie), Julia Blajer (11 miejsce w konkursie) i Emilia Golenia (15 miejsce w konkursie) otrzymały Dyplomy Wyróżnienia. Dziękujemy Radzie Rodziców za wkład w sfinansowanie udziału naszych uczennic w tym teście.

     • II miejsce naszej drużyny w Powiatowych Igrzyskach Dzieci

     • W dniu 10 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Ręcznej. W rywalizacji wzięło udział 5 drużyn: z Rakszawy, Albigowej, Woli Dalszej, Krzemienicy i Szkoły Podstawowej nr 2 w Łańcucie. Po wyrównanej i zażartej walce wygrali zawodnicy z Łańcuta. Albigowa uplasowała się na II miejscu, a trzecią pozycję zajęła Rakszawa. Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza tym, którzy stanęli na podium serdecznie gratulujemy.

     • Spotkanie z pracownikiem IPN

     • 28 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia, które poprowadził pracownik IPN pan Zenon Fajger. W spotkaniu brały udział klasy czwarte, szóste oraz siódme. Prowadzący w ciekawy sposób prezentował przygotowane przez siebie tematy. Klasy IV a i IV b dowiedziały się wiele interesujących rzeczy o naszych polskich symbolach narodowych. W klasach szostych pan Zenon Fajger opowiadał o osobach związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. "Organizacje niepodległościowe na początku XX wieku"  to temat zajęć dla klas siódmych. Uczniowie wszystkich klas z zainteresowaniem sluchali pana Fajgera i zadawali mu pytania w kwestaiach, które ich najbardziej interesowały.

     • Zabawa Choinkowa w naszej szkole

     • Rada Rodziców, dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Albigowej serdecznie zapraszają wszystkich uczniów naszej szkoły na Zabawę Choinkową w dniach:

      - 15.01.2018 r. (poniedziałek) –  klasy 4-6 szkoły podstawowej, w godzinach od 13.30 do 17.00  w sali GOK w Albigowej – na zabawie zagra DJ prowadzący dyskoteki w Rzeszowskich klubach dyskotekowych,
      - 15.01.2018 r. (poniedziałek) – klasy 7 szkoły podstawowej i 2-3 gimnazjum, w godzinach od 17.30 do 21.00 w Sali GOK   w Albigowej – na zabawie zagra DJ prowadzący dyskoteki w Rzeszowskich klubach dyskotekowych,
      - 17.01.2018 r. (środa) - klasy 0-3 szkoły podstawowej, w godzinach od 9.00 do 12.30 na małej sali gimnastycznej - zabawę poprowadzi  zespół animacyjny z Łańcuta "ANIMKI" (Dzieci przychodzą do szkoły na 8.00 i kończą zabawę o 12.30).


       

     • Nasze szkolne akrobatki

     •        

      23 grudnia 2017 r. uczennice naszej szkoły Emilka Reizer (klasa IV b) i Ola Cwynar (klasa Ia) brały udział w IV Mistrzostwach Łańcuta w Akrobatyce Sportowej. Obie zajęły II Miejsce w Trójkach Kobiet Klasa Młodzieżowa.  Cieszymy się, że dziewczynki tak pięknie zaprezentowały się w tym konkursie i bardzo im gratulujemy.

     • Nasza uczennica w Olimpiadzie o Puchar Otylii Jędrzejczak

     •  

      Uczennica naszej szkoły Julia Cyran w dniach 16-17 grudnia 2017 r. brała udział w III Mikołajkowej Olimpiadzie Pływackiej 2017 o Puchar Otylii Jędrzejczak odbywającej się w Dębicy. Startowała w barwach KP SOKÓŁ RZESZÓW. Zdobyła 2 brązowe medale: jeden na dystansie 200 m stylem grzbietowym i drugi również na dystansie 200 m stylem zmiennym.  Serdeczne gratulacje dla Julki, która kolejny raz stanęła na podium w konkursie pływackim.

     • Jasełka szkolne

     • „Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas…”  I nasi uczniowie zgodnie z coroczną tradycją wspaniale kolędowali podczas szkolnych Jasełek. Śpiewali piękne, tradycyjne polskie kolędy, ale także te bardziej skoczne, nowoczesne. Dzieci ze scholki „Iskierki Boże” swoimi głosikami potrafiły wzruszyć każdego. Obejrzeliśmy także przepiękne przedstawienie o narodzeniu Pana Jezusa w stajence. Całości dopełniła dopracowana w szczegółach scenografia. Na zakończenia przedstawienia pan dyrektor Adam Hoły złożył najserdeczniejsze życzenia świąteczne uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Albigowej.  

     • Szlachetna paczka

     •  

      W szkole, jak co roku, wśród dzieci zorganizowano zbiórkę rzeczowych darów dla najbardziej potrzebujących. Do Szlachetnej Paczki, pod hasłem „Lubię ludzi”, bardzo aktywnie włączyli się uczniowie z młodszych klas IV-VI. Ten serdeczny gest to efekt uwrażliwienia i wyczulenia na drugiego człowieka, o co dbają wszyscy nauczyciele i wychowawcy. Święta to szczególny czas, podczas którego dbamy o rodzinną atmosferę i okazujemy przywiązanie do tradycji. Obdarowane samotne osoby będą wiedziały, że jest ktoś, kto o nich pamięta.

     • Albigowa - potęga pływacka

     • „ZŁOTE, SREBRNE i BRĄZOWE” – 15 uczniów  z naszej szkoły przywiozło 18 medali  ze Świątecznych Mistrzostw Powiatu Łańcuckiego w pływaniu w różnych stylach: dowolnym, grzbietowym i klasycznym i w różnych kategoriach. Kolejny raz pokazali, że potrafią wspaniale rywalizować, stawać na podium, pobijać swoje rekordy. Jesteśmy z nich niesamowicie DUMNI i BARDZO im GRATULUJEMY !

     • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny " Zapobiegajmy Pożarom".

     • W bieżącym roku szkolnym  uczniowie z naszej szkoły brali udział  w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom".  Jan Rejman z klasy VI b zdobył w tym konkursie II miejsce, a Nikola Pelc z V a zdobyła III miejsce. Dodatkowo  wyróżniono następujące osoby: Gabrielę Reizer (VIa), Annę KLuz (VI a) i Kingę Radomską (Va).  Uczniowie z radością odebrali dyplomy i nagrody i wysłuchali krótkiej wypowiedzi na temat roli strażaków w naszym codziennym życiu. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, którzy podjęli się trudu przedstawienia ciężkiej pracy straży pożarnej.

     • Mikołajkowa wycieczka klas drugich gimnazjum

     • W dniu 12 grudnia uczniowie klas drugich gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe  mikołajkowym. Już od rana rozpoczęły się warsztaty kulinarne w pizzerii Kolorado w Krasnem, w których każdy samodzielnie przygotowywał swoją pizzę. Następnie, w kilkuosobowych zespołach, uczniowie grali w kręgle - wszyscy świetnie się bawili.  Ostatnim punktem wycieczki było kino Helios, w którym uczniowie obejrzeli film Thor.  W dobrych humorach, wypoczęci, po wspólnie spędzonym czasie wróciliśmy z nowymi siłami do szkoły .

     • 3 złote medale dla naszych uczniów

     •  

      Kolejne sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Albigowej. Halowe Mikolajkowe Zawody Lekkoatletyczne-Mielec 2017  zakończyły się dla naszych zawodników wyjątkowo pomyślnie. Bartosz Trojnar z kl. 7 b zdobył I MIEJSCE w biegu na 600 m, a  Mateusz Kochmański z kl. 6 a  i Jakub Majewski  z kl. 7 b zdobyli I MIEJSCA w biegu na 60 m w swoich kategoriach wiekowych. Jest to niepodważalny sukces naszych zawodników. Gratulacje.

     • Internetowa biblioteka

     • Od 5 grudnia 2017 r. działa internetowa biblioteka, w której uczniowie z całej Polski mogą znaleźć lektury

      do szkół podstawowych i liceów.

      Aby korzystać z tej biblioteki nie trzeba wyrabiać sobie kart ani stać w  kolejkach.

      I co najważniejsze, książek nie trzeba zwracać. Biblioteka działa na platformie lektury.gov.pl.
       

     • "Fizyka dla smyka" - drugie spotkanie

     • W piątek 14 grudnia 2017 r. klasy młodsze uczestniczyły w niezwykłej lekcji fizyki dotyczącej elektrostatyki. Zajęcia jak zwykle wzbudzały ogromne zainteresowanie tematem, szczególnie gdy można było doświadczać lub obserwować codzienność z innej perspektywy. Pani prowadząca wyjaśniała zagadnienia powstawania prądu, obecności zjawisk elektrostatycznych w najbliższym otoczeniu oraz uwrażliwiała na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa  podczas korzystania z urządzeń elektrycznych.

     • Zajęcia otwarte w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Albigowej


     • 13 grudnia w naszym odddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Związane były one tematycznie z okresem zimowym i towarzyszącymi temu okresowi wydarzeniami. Pomysł na prowadzenie zajęć był bardzo ciekawy, a autorski scenariusz lekcji - oryginalny. Dzieci bardzo chętnie brały udział w przygotowanych zabawach, a rodzice wspierali ich w wykonaniu świątecznych aniołków. Na koniec wszyscy otrzymali miłą niespodziankę: pierniczki lukrowane w kształcie choinek, gwiazdek, bombek choinkowych i bałwanków. Gratulacje i podziękowania dla Pani Danuty Niepokój i Magdaleny Uberman oraz oczywiście dla wszystkich dzieci i rodziców za zaangażowanie.

     • Nasza uczennica zdobywczynią tytułów w karate


     • Uczennica naszej szkoły, klasy VII a  Asia Szpunar ćwiczy karate i to z bardzo dobrymi efektami.  Może pochwalić się zdobyciem III miejsca w Podkarpackiej Lidze Karate w kategorii KUMITE. Karate jest sztuką walki stworzoną przez mieszkańców Okinawy jako metoda samoobrony bez użycia broni. Trzymamy kciuki, żeby Asia sięgała po najwyższe laury  w tej dyscyplinie sportowej.

     • Uczeń naszej szkoły zdobywcą II miejsca w Konkursie Matematycznym „I LOVE NUMBERS”


     • Uczeń klasy III b gimnazjum Bartłomiej Cwynar zdobył II miejsce w II Powiatowym Konkursie Matematycznym w języku angielskim „I LOVE NUMBERS” na poziomie gimnazjalnym.

      Celem konkursu była m.in. popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów, popularyzacja języka angielskiego i jego praktycznego wykorzystania, mobilizowanie i motywowanie uzdolnionej młodzieży do rozwiązywania matematycznych problemów, przygotowanie młodych talentów do udziału w olimpiadach matematycznych. Cieszymy się, że Bartek wykazał się tak dużymi umiejętnościami, które pozwoliły mu stanąć na "podium". Gratulacje.

     • Pływaczki na medal !!!


     • W sobotę 3.12 w podczas zawodów pływackich w ramach Ligi VI Miast , dziewczęta z naszej szkoły – Julia Cyran, Monika Międlar i Basia Fajger,  wywalczyły 5 medali w tym  dwa złote Julia (na 50m w stylu dowolnym i grzbietowym ) dwa złote Basia (na 50m w stylu motylkowym i 100m w stylu zmiennym) oraz brązowy medal Monika (na 50 m w stylu grzbietowym).  Gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów

     • Mikołajkowy wyjazd do Handzlówki

     • Rada Rodziców klasy VI a , ufundowała w tym roku bardzo atrakcyjny wyjazd mikołajkowy.  Rano wszyscy grzeczni uczniowie klasy VI a  smiley  oraz pani wychowawczyni otrzymali od Mikołaja paczki – niespodzianki. Zawartość  paczki niektórych zdziwiła, gdyż obok pięknej czapki mikołajkowej, pysznych napojów owocowych, znaleźliśmy ….rózgi…...smiley O godzinie 9.00, ubrani w mikołajkowe czapki,  przyjechaliśmy do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Handzlówce. Mieliśmy tam możliwość rozgrywek sportowych z rówieśnikami , a później w restauracji „Gościniec” smakowaliśmy przygotowaną dla nas pizzę.  Będziemy mile wspominać  „Mikołajki 2017” .

     • Wykonujemy kartki świateczne metodę quilling

     • Coraz bliżej święta. Uczennice z naszej  szkoły zabrały się do wykonywania okolicznościowych kartek metodą quillig. Jest to bardzo żmudne i  wymagające cierpliwości zajęcie. Ale pracowitość dziewcząt została nagrodzona. Piękne, kolorowe, niepowtarzalne i oryginalne karteczki są już prawie gotowe. Jeszcze tylko wydrukujemy do nich życzenia i będzie można je wysyłać. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, a w szczególności Pani A. Pasiecznej za pomoc.

     • Andrzejki inaczej niż zwykle

     • Uczniom  klasy VIa i VIb tegoroczne andrzejki kojarzą się  bardziej z zabawą na trampolinach, niż z tańcami. 29 listopada wybraliśmy się do parku Happy Jump w Rzeszowie. Było fantastycznie. Uczucie stanu nieważkości, skoki do góry, fikołki, salta, gry, rywalizacja drużyn to rozrywka pierwszej klasy.               Byliśmy również w kręgielni Kolorado oraz braliśmy udział w  warsztatach kulinarnych. Pizza wykonana samodzielnie była pyszna, bo każdy robił ją z takich dodatków, jakie lubi.                                                                                                           

     • Nasi uczniowie zdobywają nagrody


     • Uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt.: „Św. Józef Kalasancjusz, który głosi, przemienia, wychowuje”. Do głównych celów konkursu należało rozbudzenie i rozwijanie zainteresowania osobą Św. Józefa Kalasancjusza, kształtowanie postaw twórczych dzieci i umacnianie wiary we własne siły, odkrywanie młodych talentów oraz stwarzania możliwości do prezentacji własnych prac. W konkursie wzięło udział 14 szkół (podstawowych i gimnazjalnych), nadesłano 56 prac. Prace oceniała 4-osobowa komisja. Wyłoniono 12 najlepszych prac w trzech kategoriach wiekowych. Jedną z tych nagród otrzymał uczeń  klasy VI naszej szkoły Jan Rejman. Dodatkowo pamiątkowe dyplomy odebrali nasi  inni uczniowie: Dawid Maternia, Kinga Kwolek, Gabriela Reizer. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

     • Wywiadówka

     • Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. ks. Antoniego  Tyczyńskiego w Albigowej informują, że dnia 13 grudnia 2017 r. (środa) o godzinie 17.00 odbędzie się wywiadówka dla rodziców uczniów szkoły podstawowej w Albigowej (klasy I-VII sp i II-III gimnazjum). Bardzo prosimy o niezawodne i punktualne przybycie.

      PRZYDZIAŁ KLASOPRACOWNI

      DLA KLAS I-VII SP i II-III GIMNAZJUM

      KLASY I-III SP

      sala  II/4 Małgorzata Kluz- wychowawca klasy I A
      sala  II/8 Elżbieta Kluz -wychowawca klasy I B
      sala  II/3 Justyna Babiarz -wychowawca klasy II
      sala  II/2 Katarzyna Falger -wychowawca klasy  III A
      sala  II/9 Alicja Szylar -wychowawca klasy III B


      KLASY IV-VII SP

      sala 0/1 SP Magdalena Łyszczarz– wychowawca klasy IV a
      sala 0/7 SP Alina Rogowska– wychowawca klasy IV b
      sala I/16 Gimn Małgorzata Pelc  – wychowawca klasy V a
      sala 0/6 SP Agnieszka Kuźniar– wychowawca klasy V b
      sala  II/22 Gimn Alina Szczepańska– wychowawca klasy VI a
      sala II/25  Gimn Urszula Bar– wychowawca klasy VI b ZMIANA SALI
      sala I/12 Gimn Edyta Ulman  – wychowawca klasy VII a ZMIANA SALI
      sala 0/2 SP Alicja Plis-Cyrana– wychowawca klasy VII b


      KLASY II-III GIMN

      sala I/14 Gimn Sylwia Blajer– wychowawca klasy II a
      sala II/24 Gimn Halina Woś  – wychowawca klasy II b
      sala I/11 Gimn Michał Kluz– wychowawca klasy III a
      sala I/13 Gimn Dagmara Pączka– wychowawca klasy III b       

     • Mikołaj w Szkole Podstawowej w Albigowej


     • 6 grudnia, jak co roku uczniów naszej szkoły odwiedził Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą. Zaglądnęli do każdej klasy i wszyscy, którzy w tym roku byli grzeczni dostali od niego cukierki. Mikołaj zadawał pytania, na które amatorzy słodyczy musieli poprawnie odpowiedzieć. Mikołaj i jego świta odwiedzili też pana dyrektora, który złożył przybyłym życzenia w języku niemieckim. Mikołajki w naszej szkole to bardzo miła tradycja, którą zamierzamy kontynuować w kolejnych latach.

     • Nasza choinka w Urzędzie Gminy Łańcut

     •  

      5 grudnia panie z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Albigowej zgodnie z panującą tradycją ubrały choinkę w Urzędzie Gminy Łańcut. Przygotowały piękne ozdoby choinkowe: czerwone bibułkowe bombki, złocone zawieszki makaronowe i złoty łańcuch z makaronowymi kokardkami. Choinka nabrała blasku i od razu wokół zrobiło się świątecznie. Mamy nadzieję, że choinka ubrana przez nasze panie będzie cieszyć oko wszystkich odwiedzających Urząd Gminy Łańcut.

     • PROMAR w SP Albigowa

     •  

      Oddziały Szkoły Językowej "Promar" w naszej szkole - zajęcia środa 11.50 - 13.30 - klasy 1 i 2, czwartki 13.45 - 15.15 - klasy 3 i 4. Zapisy na kursy w grupie lub indywidualne trwają przez cały rok.

     • CHROŃ DRZEWA I NATURĘ - ZBIERAJ MAKULATURĘ !!!

     •  

       

      Samorząd Uczniowski SP w Albigowej informuje, że w dniach 24.11-06.12 w naszej szkole odbędzie się ZBIÓRKA MAKULATURY . Zachęcamy wszystkich uczniów do przynoszenia  niepotrzebnych gazet, czasopism książek itp. Pamietajmy ze zbierając makulaturę chronimy nasze lasy i dbamy o środowisko naturalne. 

     • Teatrzyk „Strach ma wielkie oczy”

     • W poniedziałek 27.11.2017 r. nasi "Zerówkowicze" odwiedzili kolegów w Przedszkolu Publicznym w Albigowej i wspólnie obejrzeli przedstawienie Teatru „Skrzat” z Krakowa pt. „Strach ma wielkie oczy”.

      Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody dziewczynki o imieniu Kasia, która starała się pomóc odczarować księcia zamienionego w zająca. Przedszkolaki mogły czynnie uczestniczyć w przedstawieniu, wspólnie śpiewały i odpowiadały na pytania Kasi. Przede wszystkim jednak zrozumiały, że często to czego się boimy, w rzeczywistości nie jest takie straszne na jakie wygląda.

     • Dzień Cyfrowego Bezpieczeństwa

     • 24 listopada 2017 r. był Dniem Cyfrowego Bezpieczeństwa w naszej szkole. Uczniowie klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Edukatora Cyfrowego Bezpieczeństwa. Najpierw mieli krótką pogadankę połaczoną z  prezentacją filmu o zagrożeniach internetowych, a następnie 3 godzinne warsztaty z podobnej tematyce (klasy:VII, IIa, IIb). Na koniec została przeszkolona Rada Pedagogiczna naszej szkoły. W tym kompleksowym projekcie wezmą także udział rodzice naszych uczniów.

     • "Dzień Pluszowego Misia"

     • W naszej szkole kolejny już raz obchodziliśmy "Dzień Pluszowego Misia". Każdy kto dziś przyniósł do szkoły pluszaka był zwolniony z niezapowiedzinych kartkówek i odpowiedzi ustnych. Liczba uczniów, którzy przynieśli maskotki była imponująca - od najmłodszych klas do najstarszych. Trudno było nawet zrobić zdjęcie, na którym zmieściliby się wszyscy uczniowie ze swoimi ulubionymi pluszakami. Dziś przenieśliśmy się na chwilę do naszego beztroskiego dzieciństwa...

     • INTERNETOWY TEATR TVP DLA SZKÓŁ

     • „Wyzwolenie” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Radosława Rychcika.

       Nasz szkoła po raz pierwszy wzięła udział w projekcie „Internetowy Teatr TVP dla Szkół”, którego inicjatorem jest Telewizja Polska. Telewizja Rzeszów jako koordynator regionalny projektu zaprosiła szkoły i placówki oświatowe z województwa podkarpackiego do oglądania transmisji on-line przedstawień z najlepszych teatrów w Polsce. W tym miesiącu zaproszenie skierowała do szkół średnich i gimnazjów. 23 listopada o godz. 10.00 uczniowie  mieli niepowtarzalną okazję, nie opuszczając szkolnych klas, obejrzeć spektakl „Wyzwolenie” na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego prosto z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

      iTeatr to autorski projekt Telewizji Polskiej realizowany od 2012 roku. Jest oparty na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce. W ramach projektu spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

       „Wyzwolenie” uznawane jest za jeden z najważniejszych i jednocześnie najtrudniejszych do wystawienia polskich utworów dramatycznych. To wielki traktat o teatrze, patriotyzmie i poszukiwaniu własnego ja, przez Wyspiańskiego pisany  specjalnie na Dużą Scenę Teatru im. Słowackiego w Krakowie. Nowej interpretacji sztuki podjął się Radosław Rychcik .

      Uczniowie trzeciej klasy naszego gimnazjum podjęli wyzwanie i zmierzyli się z  „Wyzwoleniem” Wyspiańskiego.  Mimo wcześniejszych obaw spektakl zainteresował młodych widzów, chwilami zadziwiał, a nawet szokował.  Po zakończeniu widowiska przeanalizowano ukazane wątki i motywy. Dyskusja była ciekawa i udowodniła, że nie należy kierować się stereotypami. Młodzież jest otwarta i chętnie poznaje nowe oblicza literatury i sztuki. Nie obawia się rzeczy trudnych w odbiorze.

      Mamy nadzieję, że w przyszłości  iTeatr zaoferuje nam znowu coś ciekawego i wartościowego.

     • Zakończenie projektów edukacyjnych w klasie III a SP.

     • Projekt edukacyjny jest uważany za jedną z najbardziej efektywnych metod nauczania. Jest on „zespołowym, planowym działaniem uczniów, mającym na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych środków”. Wielką wartością metody projektów jest współpraca w grupie, która doskonali kompetencje społeczne dzieci.

      20171106_105957.mp4 

      20171106_110443.mp4

      20171106_110640.mp4

      20171106_110847.mp4

      20171106_110324.mp4

      Uczniowie klasy III a w październiku i listopadzie realizowali dwa większe projekty edukacyjne, których efekty zaprezentowali na forum klasy:

      „Reporterskim okiem – Podróż do Albigowej”.

      Projekt ten zainspirowany został lekturą książek z serii „ Nela – mała reporterka”. Uczniowie pracując w dwóch zespołach opracowali książki będące próbą reportażu o Albigowej. W pracy tej wspierali nas rodzice, którzy pomagali dzieciom w zdobywaniu i redagowaniu informacji. Efektem naszych działań są dwie,  pięknie ilustrowane  książki o Albigowej.

      „W piastowskim grodzie”

      Projekt ten miał na celu poznanie historii Polski z czasów piastowskich. W jego początkowej fazie uczniowie korzystając z różnorodnych źródeł wiedzy tj. podręczniki, albumy, filmy i prezentacje poznawali życie w dawnej Polsce. Wykorzystując niezwykłe talenty konstruktorskie i umiejętność współpracy dzieci zbudowały makiety dawnych grodów, w których wiedza historyczna łączy się z wyobraźnią dziecięcą. Efekty swej pracy zaprezentowali koleżankom i kolegom.

       

       

     • Złota drużyna chłopców, brązowa dziewcząt

     • W rozegranym w sobotę 18.11.2017 r. w Kraczkowej gminnym turnieju w mini piłce koszykowej, uczniowie naszej szkoły  odnieśli kolejne sukcesy. Drużyna chłopców uzyskała tytuł mistrza gminy wygrywając wszystkie mecze. Dodatkowo Łukasz Bytnar otrzymał tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Dziewczęta uplasowały się na trzecim miejscu spośród 6 drużyn w gminie.
      Obie drużyny przywiozły piękne puchary, dyplomy, dodatkowo chłopcy indywidualnie  medale. Gratulujemy.

     • Kolejna lekcja umuzykalniająca szkoły muzycznej Yamaha

     • Dzisiaj w naszej szkole po raz trzeci w tym roku szkolnym miało miejsce spotkanie z muzyką czyli lekcja umuzykalniająca szkoły YAMAHA.  Instrument,  który dziś królował to skrzypce. Pani Gabriela Sasiela – nauczycielka skrzypiec w szkole Yamaha najpierw pokazała dzieciom malutkie skrzypce tzw. połówki, na których zagrała melodię ze słynnego musicalu „Skrzypek na dachu”. Pan prowadzący usilnie namawiał panią Gabrielę, żeby wykonała utwór na dachu naszej hali, ale pani nie dała się skusić – to był oczywiście żart. Następnie pani zaprezentowała skrzypce duże bardzo sędziwe, bo ponad stuletnie, które  dostała od swojego dziadka. Pan prowadzący w dowcipny sposób poinformował słuchaczy, że po włosie na smyczek trzeba iść do stajni i poprosić o nie konia, ale to znowu był żart. Następnie p. Gabriela przedstawiła różne techniki artykulacji: legato, staccato, tremolo i pizzicato. Potem pokazała altówkę, bez której żadna orkiestra symfoniczna obejść się nie może. Na koniec pan prowadzący wyczarował coś co wyglądało jak szkielet instrumentu, a były to skrzypce elektryczne, na których p. Gabriela wykonała utwór Despacito. I to niestety był już koniec naszego spotkania z muzyką, czekamy na następne.

     • Nasi uczniowie wśród najlepszych sportowców w Polsce

     • Chłopcy z Albigowej - nasi uczniowie znów pokazali, że potrafią sięgać po najwyższe trofea sportowe w Polsce:

      Mateusz Kochmanski z 6a  - najlepszy na 60 m i w sztafecie na Ogolnopolskich Zawodach Halowych w lekkoatletyce w

      Toruniu.

      Bartosz Trojnar z 7b - piate miejsce w Polsce w biegu na 1000 m na tych samych zawodach.

      Naprawdę jest się czym chwalić, więc się chwalimy, a chłopcom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

     • Dzień Kolorów w Szkole Podstawowej w Albigowej

     • W poniedziałek 20 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Kolorów. Każda klasa miała ubrać się w stroje o jednakowych barwach, takich, które wcześniej zostały wylosowane przez przewodniczących klas. W szkole zrobiło się kolorowo i od razu wszyscy mieli lepsze samopoczucie, pomimo tego, że był to dopiero początek tygodnia. Nasz Samorząd Uczniowski dba o to abyśmy się nigdy nie nudzili.

     • Zajęcia otwarte w oddziale przedszkolnym

     • W dniu 14 listopada 2017 r. w oddziale zerowym Szkoły Podstawowej w Albigowej odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Temat zajęć to „Jesienny las wita nas” i był on realizowany w ramach projektu  „W krainie zabaw z rodzicami”. Zarówno dzieci jak i ich rodzice chętnie rozwiązywali zadania i zagadki, które w leśnej krainie pojawiały się na ich drodze. Miło było popatrzeć jak wspólnie brali udział w ciekawej nauce i wesołej zabawie.

     • Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości

     • Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej w Albigowej zaprezentowali piękny program artystyczny. Była to prawdziwa lekcja historii i umiłowania Ojczyzny. Nawet najmłodsi uczniowie z uwagą wysłuchali recytacji wierszy i śpiewu pieśni patriotycznych, do których wykonania włączały się całe klasy. Naszym nauczycielom dziękujemy za przygotowanie akademii z okazji tak ważnego dla nas święta.

     • Sportowa sobota

     • Miniona sobota upłynęła dla uczniów naszej szkoły pod znakiem sportu. Dziewczęta  i chłopcy z klas VII oraz II i III gimnazjum uczestniczyli w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej w Kraczkowej. W wyniku rywalizacji z drużynami z terenu gminy Łańcut ( Kraczkowa, Sonina, Kosina, Głuchów) zarówno drużyna chłopców jak i dziewcząt zajęły I miejsce w swojej kategorii. Dodać należy że nasi uczniowie zwyciężyli we wszystkich swoich pojedynkach . Najlepszym Zawodnikiem zawodów został bramkarz z Albigowej – Michał Bytnar, natomiast w drużynie dziewcząt Maja Wojturska. Nagrodę fair play otrzymał Wiktor Szmuc. Tego samego dnia sukces sportowy odnieśli dwaj inni uczniowie naszej szkoły – Mateusz Kochmański i Bartosz Trojniar, którzy udanie rywalizowali podczas Wojewódzkich Zawodów Halowych  w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”  ,odbywających się w Mielcu. Mateusz był bezkonkurencyjny w biegach na 60 i 300 metrów w swojej kategorii wiekowej, natomiast Bartosz zajął II miejsce w biegu na 600 metrów. Zajęte lokaty stały się dla nich przepustką do Ogólnopolskich Zawodów Halowych w Toruniu – 18.11.2017 r. Chłopcy podczas zawodów rywalizowali w barwach klubu lekkoatletycznego Resovia Rzeszów.

      Wszystkim sportowcom gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy powodzenia na kolejnych szczeblach rywalizacji;)

     • „Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy” – uroczystość pasowania na ucznia klasy I Szkoły Podstawowej w Albigowej


     • W dniu 26 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Albigowej odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

      Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Zauroczyły zebranych ciekawym układem tanecznym zwanym „belgijką”. Swój program artystyczny zakończyli wspaniałym wykonaniem poloneza.

      Po programie artystycznym Pan Dyrektor uroczyście pasował uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

     • Nasza szkoła w projekcie Bezpieczna Szkoła Cyfrowa

     • Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa wymyśliliśmy po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

      Realizując projekt szczególną wagę przywiązywać będziemy do tego, by umiejętnie motywować dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców do aktywności w sferze profilaktyki i zachęcania uczniów do odpowiedzialnych zachowań w Sieci. Zaproponujemy systemowe rozwiązania, które pozwolą lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe dla wspierania rozwoju uczniów, przy jednoczesnym zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa i nauczeniu ich zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.

     • Fizyka dla najmłodszych w szkole w Albigowej

     •  

      W naszej szkole już od kilku lat odbywają się bardzo ciekawe zajęcia dla uczniów klas młodszych z cyklu "Fizyka dla smyka".  Również w tym roku szkolnym dzieci z klas I-III oraz z oddziału zerowego będą brać udział w spotkaniach  przybliżających im tajniki zjawisk fizycznych. Na pierwszym zajęciach mowa była o różńego rodzaju magnesach. Można powiedzieć, że tak powinna wyglądać prawdziwa lekcja fizyki: dotknąć, poczuć, zobaczyć, zrobić.... 

     • Spotkanie z posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej - Kazimierzem Gołojuchem

     • Z okazji zbliżającego się  Święta  Niepodległości  postanowiliśmy odwiedzić osobę, która  o naszym kraju nie tylko wiele wie, ale również zasiada wśród tych, którzy mogą  uchwalać ustawy  i ustanawiać  prawo obowiązujące w Polsce. Zostaliśmy zaproszeni  do biura posła na Sejm RP  pana Kazimierza Gołojucha.  Ponieważ dzieci z klasy drugiej są bardzo ciekawe świata pytały pana posła o różne interesujące ich sprawy.  Dowiedziały się na przykład, że w sejmie jest straż sejmowa, a także, że obecnie nasz rząd pracuje nad budżetem na 2018 rok oraz że każdy poseł ma mandat. Nie chodzi tu w żadnym wypadku o wykroczenie drogowe ale o mandat poselski. Dzieci chciały się dowiedzieć, jak długo pan Kazimierz Gołojuch pełni swoją funkcję w naszym kraju, czy lubi swoją pracę oraz o to z jakimi spotyka się problemami, czy często lata samolotem, a nawet  czy lubi pizzę. Pan  poseł na wszystkie pytania odpowiadał wyczerpująco, często z humorem. Na koniec  zapytał dzieci jak im się wiedzie w szkole, czy lubią się uczyć i jakie uprawiają sporty. Zapewnił, że na pewno odwiedzi  nas w Albigowej  i dał nam  wszystkim prezenty. Bardzo dziękujemy pracownikom  biura poselskiego  p. Kindze Nowak i p. Grzegorzowi  Lepianka  za zaproszenie oraz organizację naszego pobytu. Lecz przede wszystkim  bardzo serdecznie dziękujemy p. Kazimierzowi Gołojuchowi za spotkanie, na którym tak wiele dowiedzieliśmy się o jego pracy, za jego życzliwość i gościnność.

      Po spotkaniu w biurze poselskim odwiedziliśmy „KINO  ZA ROGIEM”  w MDK na Podzwierzyńcu,  gdzie obejrzeliśmy wystawę prac  pt. „ Flagoludki” oraz  film” Królwa Śniegu”.  Na koniec zjedliśmy pyszną pizzę w Pizzeri Al Forno.

     • Albigowa - sportowa potęga

     • Pięknie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły na Międzyszkolnym Turnieju Mini Piłki Siatkowej w Szkole podstawowej w Żołyni, który odbył się w sobotę 4 listopada. Uczniowie klasy IV a rywalizowali w grze dwójkami zajmując w kategorii dziewcząt I miejsce - Monika Międlar i Julia Szewczyk i w grupie chłopców II miejsce - Jan Ulman i Kacper Bartman, IV miejsce Dawid Chyłeki i Wojtek Maternia. Ponadto w zawodach uczestniczyli : Julia Bytnar, Roksana Bytnar, Natalia Chmura, Marysia Pelc, Małgosia Pasieczna,Emilia Reizer, Madzia Maternia, Bartek Głuszek i Filip Gargała.

      Dziewczęta z klasy VI w składzie Karolina Czarnota, Oliwia Bytnar, Klaudia Giża, Paulina Szpunar zajęły II miejsce w turnieju. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

     • Dzień sobowtóra w naszej szkole

     •  

      3 listopada w naszej szkole odbył się Dzien Sobowtóra - chętni uczniowie przebierali  się w takie same (identyczne) stroje. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia najlepiej przebrane pary zostały nagrodzone Kartami Niepytajkami - wybór był bardzo trudny😁. Wszyscy otrzymali słodycze za udział w zabawie.

     • Wycieczka w Beskid Niski


     •  

      Słońce i błoto, to dwie rzeczy których nam nie brakowało podczas wycieczki na Łysą Górę w Beskidzie Niskim. Pogoda udała nam się wprost idealna, i mogliśmy podziwiać złotą polską jesień.

     • CHŁOPCY Z ALBIGOWEJ MISTRZAMI GMINY W KOSZYKÓWCE , DZIEWCZĘTA NA TRZECIM MIEJSCU PODIUM

     • W minioną sobotę Szkoła Podstawowa w Albigowej była gospodarzem Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce młodzieży z roczników 2002-2004. Po zaciętej rywalizacji chłopcy z naszej szkoły zajęli I miejsce pokonując drużyny z Wysokiej i Kraczkowej (zwycięstwo w dogrywce), natomiast dziewczęta (z gościnnym udziałem koleżanek z Handzlówki) zajęły miejsce III, rywalizując z drużynami z Wysokiej, Kosiny, Kraczkowej i Soniny. Klasyfikacja końcowa zawodów:  Chłopcy:  I miejsce - Albigowa, II miejsce - Kraczkowa, III miejsce - Wysoka.  Dziewczęta: I miejsce - Wysoka, II miejsce - Kosina, III miejsce - Albigowa,  IV miejsce - Sonina, V miejsce - Kraczkowa.
      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy osiągnięć i pięknej, sportowej postawy.

     • Wywiadówka

     • Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. ks. Antoniego  Tyczyńskiego w Albigowej informują, że dnia 25 października 2017 r. (środa) o godzinie 17.00 odbędzie się wywiadówka dla rodziców uczniów szkoły podstawowej w Albigowej (klasy I-VII sp i II-III gimnazjum). Bardzo prosimy o niezawodne i punktualne przybycie.

       

      PRZYDZIAŁ KLASOPRACOWNI

      DLA KLAS I-VII SP i II-III GIMNAZJUM

      KLASY I-III SP

      sala  II/4 Małgorzata Kluz- wychowawca klasy I A
      sala  II/8 Elżbieta Kluz -wychowawca klasy I B
      sala  II/3 Justyna Babiarz -wychowawca klasy II
      sala  II/2 Katarzyna Falger -wychowawca klasy  III A
      sala  II/9 Alicja Szylar -wychowawca klasy III B

      KLASY IV-VII SP

      sala 0/1 SP Magdalena Łyszczarz– wychowawca klasy IV a
      sala 0/7 SP Alina Rogowska– wychowawca klasy IV b
      sala I/16 Gimn Małgorzata Pelc  – wychowawca klasy V a
      sala 0/6 SP Agnieszka Kuźniar– wychowawca klasy V b
      sala  II/22 Gimn Alina Szczepańska– wychowawca klasy VI a
      sala I/12 Gimn Urszula Bar– wychowawca klasy VI b
      sala II/25  Gimn Edyta Ulman  – wychowawca klasy VII a
      sala 0/2 SP Alicja Plis-Cyrana– wychowawca klasy VII b

      KLASY II-III GIMN

      sala I/14 Gimn Sylwia Blajer– wychowawca klasy II a
      sala II/24 Gimn Halina Woś  – wychowawca klasy II b
      sala I/11 Gimn Michał Kluz– wychowawca klasy III a
      sala I/13 Gimn Dagmara Pączka– wychowawca klasy III b

       

       

     • Rozgrywki Paintballowe w Malawie

     • Opromienieni porannym słońcem, w minioną środę wyruszyliśmy z klasą V na szlak Lisa-Kuli, który miał nas zaprowadzić na „ Magdalenkę” w Malawie. Ze względu na dość wczesną porę postanowiliśmy  zrobić sobie małą rozgrzewką przed czekającym nas wyzwaniem. Dość szybko dotarliśmy na miejsce. Znajdowaliśmy się na najwyższym wzniesieniu w okolicy Rzeszowa, skąd rozpościerały się piękne widoki. Po pamiątkowym zdjęciu przy kościele św. Marii Magdaleny udaliśmy się do Funparku Arena, który znajduje się nieopodal. Kilka kolejnych godzin spędziliśmy na rozgrywkach Paintballowych.  Na początku  instruktor wyposażył nas w niezbędny sprzęt i zapoznał z regulaminem obowiązującym podczas zabawy. Podzieleni na grupy przystąpiliśmy do kolorowej rywalizacji. Mogliśmy teraz sprawdzić nasze umiejętności współpracy i podejmowania słusznych decyzji. Wszystkie drużyny dzielnie walczyły o wygraną. Emocje opadały powoli przy wspólnym ognisku
      i zabawach. W świetnych nastrojach pieszo wracaliśmy do domu.

     • Spotkanie z rzeźbiarzem

     • Wiersz, Natalii Usenko "Drewniane czary" (zacytowany poniżej) zainspirował nas do tego aby spotkać się z „Czarodziejem”, który z kawałka drewna potrafi stworzyć prawdziwe arcydzieło. Zaprosiliśmy do naszej klasy P. Krzysztofa Pelca – rzeźbiarza z Handzlówki. Pan Krzysztof opowiadał nam  o rodzajach drzewa, o tym, że drewniane rzeźby  to nie tylko dzieło sztuki ale również ciężka i wyczerpująca praca fizyczna.  Swój talent odkrył i rozwija samodzielnie, gdyż jest tak zwanym samoukiem. Jednak wytworami jego rąk zachwyca się wielu wykształconych  artystów z całego kraju i nie tylko. Pan Krzysztof z niebywałą cierpliwością odpowiadał na dziecięce pytania oraz służył radą gdy uczniowie klasy 2 próbowali rzeźbić w lipowej desce. Bardzo gorąco dziękujemy artyście z Handzlówki za odwiedzenie naszej szkoły oraz za prezentację wykonywanego zawodu rzeźbiarza.  Justyna  Babiarz

             "Drewniane czary"
      Szedł raz człowiek łąką zieloną.
      Ujrzał starą lipę zwaloną.
      Zabrał cztery grube konary
      i zaczęły się czary-mary...

      Bo z jednego kawałka drewna
      powstał smok.
      Z drugiego – królewna.
      Trzeci stał się rycerzem w zbroi.

      A ten czwarty?
      Nietknięty stoi.
      Człowiek głaszcze go i ogląda.
      – Może zrobię z ciebie wielbłąda?
      Albo kota? To się okaże...

      A kim jest ten człowiek?
      Rzeźbiarzem!

               Natalia Usenko

                                                                                      

     • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował gazetkę pt. "Kto jest kim?", na której znalazły się zdjęcia naszych szanownych nauczycieli z czasów dzieciństwa. Zabawa polega na tym, aby rozpoznać jak poszczególni nauczyciele wyglądali w dzieciństwie .... a nie jest to łatwa sprawa. Na zwycięzców, którzy udzielą najwięcej trafnych odpowiedzi czekają nagrody. W dniu Święta Edukacji członkowie samorządu wręczyli także nauczycielom słodkie upominki oraz pierwszy numer Gazetki Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy z przyjemnością czytali zawarty w niej humor z zeszytów szkolnych, opis szkoły marzeń i idealnego nauczyciela, śmieszne wydarzenia ze szkoły, zgadywanki o nauczycielach. Dziękujemy za pamięć oraz piękne życzenia od wszystkich uczniów. 
      Gazetka_uczniow_Szkoly_Podstawowej_w_Albigowej.pdf

     • I miejsce chłopców i III dziewcząt w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Mini Piłce Ręcznej

     • W sobotę 14 października br. uczniowie klas szóstych i piątych uczestniczyli w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Mini Piłce Ręcznej w Kraczkowej.  Nasi reprezentanci spisywali się bardzo dzielnie, z zaangażowaniem walczyli o każdą bramkę. Drużyna chłopców rywalizowała z trzema zespołami zdobywając 25 bramek, a tracąc tylko jedną w całym turnieju .Nasi reprezentanci zajęli I miejsce i awans do zawodów powiatowych. Dodatkowo  najskuteczniejszym zawodnikiem (9 bramek) został Łukasz Bytnar, a nagroda Fair Play przypadła Mateuszowi Kochmańskiemu. Nasze sympatyczne zawodniczki walczyły z czterema innymi zespołami z gminy i ostatecznie uplasowały się na III miejscu.  Gratulujemy wyników, a chłopcom życzymy powodzenia w  turnieju powiatowym.

     • Wycieczka klas III SP do Łańcuta

     • 12 października 2017r. uczniowie z klasy III a i III b Szkoły Podstawowej wzięli  udział w wycieczce do Muzeum Zamku w Łańcucie. W programie wyjazdu znalazło się zwiedzanie zamkowych wnętrz, powozowni i oranżerii. Piękna pogoda pozwoliła na długi spacer po jesiennym, kolorowym parku. Wycieczka, chociaż niedaleka, dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu wrażeń.

     • Program Fundacji – Uniwersytet Dzieci zrealizowany w naszej szkole.

     •  „Lekcje z klasą” to projekt Fundacji Uniwersytet Dzieci. Patronat honorowy nad nim objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jego realizacja rozpoczęła się w marcu, a podsumowanie nastąpiło we wrześniu bieżącego roku. Celem projektu było kształtowanie kompetencji społecznych uczniów. Zadaniem dzieci było zaplanowanie działań, których efektem byłoby wprowadzenie w szkole pozytywnej zmiany, odpowiadającej  na potrzeby całej społeczności szkolnej. Podczas realizacji 6 modułów uczniowie zaangażowali się w życie społeczne szkoły. Cenną pomocą był przekazany szkole zestaw edukacyjny „ Celuj w projekt”.
      W trakcie realizacji programu uczniowie przygotowali skrzynkę i ścianę pomysłów, by społeczność szkolna mogła wyrazić swoje opinie, problemy i potrzeby. Dzieci dokonały oceny możliwości zrealizowania zgłoszonych pomysłów i sporządziły ich listę. Zorganizowano debatę szkolną, w której uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych klas. Wnioski z niej przedstawiono wszystkim uczniom szkoły. Ustalono termin głosowania, przygotowano karty, urnę i przeprowadzono głosowanie. Najwięcej głosów uzyskał pomysł stworzenia w szkole sklepiku ze strefą wypoczynku.

     • Kolejna lekcja umuzykalniająca Szkoły Muzycznej Yamaha

     • Dzisiaj w naszej szkole po raz kolejny w tym roku odbyły się zajęcia umuzykalniające prowadzone przez Szkołę Muzyczną YAMAHA. Na dzisiejszej lekcji królowała gitara oraz p. Wojciech Jedliński – gitarzysta, który zaprezentował dzieciom poszczególne instrumenty wyczarowując je spod czapek krasnala. Najpierw prowadzący zaprezentował gitarę hawajską – nie mylić z zabawką kupioną w Tesco. Do muzyki hawajskiej prowadzący oraz dwoje wybranych uczniów zatańczyli coś w rodzaju tańca „hula” w odpowiednich strojach. Następnym prezentowanym instrumentem była gitara akustyczna, której nie kupujemy w Lidlu na gwiazdkę, ale u lutnika. Z tej gitary p. Wojtek wydobył wspaniałe hiszpańskie brzmienie flamenco.  Potem prowadzący zabrali nas w podróż po  Dzikmi Zachodzie prezentując banjo oraz muzykę country, do której prowadzący udawał galopującego konia i nawet chwilami tak samo rżał ku olbrzymiej radości dzieci. Następna gitara o bardzo dziwnym wyglądzie przypominającym kosiarkę to gitara elektroakustyczna- takiej jeszcze nie widzieliśmy.


      Na niej p. Wojtek zagrał nastrojową piosenkę dla pań. Na koniec prowadzący zaprezentowali gitarę basową i elektryczną, na której dwaj wybrani uczniowie mogli zagrać, a pan prowadzący ryczał do mikrofonu jak prawdziwy rokowiec wywołując salwy śmiechu. Jak zawsze bawiliśmy się znakomicie, ale to już niestety był koniec lekcji – czekamy na następne!

     • Lekcje Szkoły Muzycznej Yamaha w Albigowej

     •  

      W Szkole Podstawowej w Albigowej ruszyły pierwsze zajęcia prowadzone przez nauczycieli Szkoły Muzycznej Yamaha (w klasopracowniach na II piętrze SP, w piątki). Chętni uczniowie mogą uczyć się gry na gitarze, keyboardzie lub perkusji oraz pobierać lekcje śpiewu. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. Zapraszamy na nie wszystkich chętnych.

     • Wyjazd na mecz pierwszoligowej koszykówki Sokół Łańcut/KK Warszawa

     •  

      30.09.2017 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się wraz z opiekunem p. Anną Wyszyńską na na mecz pierwszoligowej koszykówki Sokół Łańcut/KK Warszawa. Imprezie towarzyszyły niezapomniane emocje. Nasi uczniowie kibicowali łańcuckim koszykarzom, którzy wygrali z rywalami 85 do 71. Podopieczni trenera Dariusza Kaszowskiego odnieśli tym samym drugie zwycięstwo w rozgrywkach.  

       

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • Jak co roku w naszej szkole odbyły się przygotowania do wyborów Samorządu Uczniowskiego, poprzedzone debatą z udziałem wszystkich zgłoszonych kandydatów. Przedstawiciele wybrani przez klasy do kandydowania przedstawili na forum szkoły swoje "programy wyborcze" i zachęcali do głosowania na siebie. W poniedziałek 2 października przed całą szkołą wystąpiło 9 uczniów pragnących pełnić zaszczytną funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Albigowej. We wtorek 3 października odbyły się tajne, równe i bezpośrednie wybory do SU. Na czwartkowej dyskotece z okazji Dnia Chłopaka zostały ogłoszone wyniki wyborów i już teraz wiemy, że przewodniczącą SU naszej szkoły została uczennica klasy III a gimnazjum Basia Fajger. Trzymamy kciuki, żeby udało jej się zrealizować własny program wyborczy i jak najlepiej reprezentować wszystkich uczniów.

     • Dwa złote medale w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w Lekkiej Atletyce.

     • 26.09.2017 r. na stadionie CWKA „Resovia” w Rzeszowie odbył się finał wojewódzki w lekkiej atletyce szkół podstawowych. Niesamowitego wyczynu dokonali młodzi lekkoatleci  z klasy VI ze szkoły podstawowej w Albigowej zdobywając dwa złote medale.

      W biegu na 60 m Mistrzem Województwa został Mateusz Kochmański, który wynikiem 8.14 s pokonał 49 sprinterów .

      Wynikiem 57,5 m w rzucie piłeczką palantową I miejsce w województwie uzyskał  Łukasz Bytnar, pokonując 43 zawodników z całego województwa podkarpackiego.                  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Dzień Chłopaka w naszej szkole

     •  

      Tradycyjnie już od kilku lat 29 września w naszej szkole obchodzony jest "Dzień Chłopaka". W tym dniu wszystkie dziewczynki składają życzenia swoim kolegom z klasy, obdarowują ich prezentami i przygotowują dla nich specjalne konkursy, qiuzy oraz gry i zabawy. Również w tym roku święto to obchodzono bardzo uroczyście - od najmłodszych do najstarszych klas. Miłe święto - będziemy je obchodzić co roku.

     • Wycieczka klasy drugiej do gospodarstwa agroturystycznego w Handzlówce

     • Wszyscy lubimy chrupać chipsy, lecz od środy klasa 2 będzie chrupać tylko chipsy jabłkowe!!! Tego dnia, czyli  27 września odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne Państwa Beclów w sąsiedniej wsi -  Handzlówce. Gospodarze p. Alinka i p. Wacław przyjęli nas jak zwykle serdecznie i z wielką gościnnością. W trakcie naszej wizyty mogliśmy degustować wyroby ich suszarni. Firma  BECLA  suszy i sprzedaje pogryzanki, chipsy owocowe i pyszne herbatki o różnych zdrowotnych właściwościach. Rozpoznawaliśmy  po smaku i zapachu jakie składniki wchodzą w skład serwowanych nam naparów. Dzieci rozsmakowały się w herbatce agrestowej z nutką mięty, niektórzy brali nawet po kilka dokładek. Kosztowaliśmy suszonych wiśni, czereśni, gruszek, śliwek i  suszonych pomidorów. Najbardziej dzieciom smakowały suszone krążki jabłkowe posypane cynamonem. Każdy  mógł zdobyć  odznakę EKOLOGICZNEGO SMAKOSZA. Oprócz tego  mogliśmy zobaczyć jak czerpie się wodę ze studni, pograć w piłkę w sadzie i bawić się w ogrodzie. Upiekliśmy też  kiełbaskę. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom i opiekunom. Gorąco pozdrawiamy naszych miłych gospodarzy i obiecujemy, że jeszcze kiedyś ich odwiedzimy.

     • Uczymy się tańczyć z tancerzami Studia Tańca SENSO

     • W czwartek 28.09.2017 r. odwiedzili nas tacerze ze Studia Tańca SENSO z Rzeszowa: pan Krzysztof Mendrala i pani Magdalena Koś. Przeprowadzili z naszymi uczniami lekcję pokazową. W spotkaniu uczestniczyli również rodzice i nauczyciele. Bardzo chcielibyśmy, aby nasi uczniowie nauczyli się tańczyć tak pięknie jak instruktorzy ze studia SENSO. Dlatego razem z nimi zapraszamy wszystkich  tancerzy i tancerki  do wspólnej zabawy!!! Zajęcia będą odbywały się co czwartek o godzinie 14 w naszej sali gimnastycznej. Nadal można zapisać się do powstających grup i poczuć się jak w tańcu z gwiazdami :)

      https://www.facebook.com/stSENSO/posts/1908490746137016

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
   • zsalbigowa@op.pl
   • +48 17 2267191
   • 37 – 122 Albigowa 489 woj. podkarpackie Poland
   • 815-181-06-75
   • zsalbigowa@op.pl
   • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
 • Galeria zdjęć

   brak danych