• Uczymy się tańców irlandzkich.

     • 4 stycznia 2017 r. Szkoła Muzyczna Yamaha odwiedziła nas z programem pt. "Tańce Irlandzkie". Członkini Zespołu Tańca Irlandzkiego Keraan z Rzeszowa zaprezentowała uczniom tzw. tańce miękkie: reel i slip jig  oraz tańce twarde: heay jig i hornpipe.  Do tańców miękkich tancerka ubierała sznurowane buty, bardzo podobne do baletek, ze specjalną wkładką pod palcami, aby łatwiej było  tańczyć na wysokich palcach i amortyzować wszystkie wyskoki.  Uczniom szczególnie podobały się buty przeznaczone do stepu irlandzkiego. Posiadają one klocek pod palcami i obcas wykonane ze sprasowanego włókna szklanego lub drewna (nie używa się metalu).  Dzieci  były ciekawe  w jakich strojach tańczono tańce irlandzkie. Okazało się, że początkowo w strojach domowych,  które z czasem urozmaicano. Współczesny strój damski składa się ze spódnicy z fałdami oraz gorsetu lub z jednoczęściowego kostiumu, męski natomiast z prostych spodni, koszuli oraz marynarki. Stroje te posiadają różnego rodzaju zdobienia nawiązujące do irlandzkich tradycji. Na głowach, uczestnicy  tańca często mają peruki zwane przez nich mopami. Nasi uczniowie próbowali swoich sił w grupowych tańcach irlandzkich i całkiem dobrze im  to wychodziło. Wpadli nawet na pomysł, że zdobyte na tym spotkaniu umiejętności mogą wykorzystać podczas zbliżającego się „balu choinkowego”.

     • Ogłoszenie

     • Dyrektor Zespołu Szkół w Albigowej i Rada Rodziców serdeczne zaprasza wszystkie dzieci i młodzież, na Zabawy Choinkowe, które odbędą się w następujących terminach:

      Klasy 0 do III – w sobotę 14.01.2016 w godzinach 9.00 – 13.00 w Szkole Podstawowej

      Klasy IV do VI – w sobotę 14.01.2016 w godzinach 14.00 – 18.00 w Szkole Podstawowej

      Gimnazjum – we wtorek 10.01.2016 w godzinach 16.30 do 20.30 w Ośrodku Kultury w Albigowej.

     • Ogłoszenie

     • Uprzejmie informujemy, że na ostatnim zebraniu Rady Rodziców zostały ustalone jednolite składki na Radę Rodziców od każdego dziecka w wysokości 40 zł.

      Tak jak dotychczas składki te zbierane będą przez  wychowawców  w klasach, ale można również wpłacać je bezpośrednio na konto nr:  54 9177 0008 3001 0005 6414 0001 z opisem: IMIĘ , NAZWISKO DZIECKA i KLASA.  Ostateczny termin wpłat na radę rodziców  został ustalony do Świąt Wielkanocnych.

      Szczegóły ustaleń z zebrania Rady Rodziców zostały zawarte w protokole, który jest dostępny na tablicy ogłoszeń dla Rodziców w Szkole Podstawowej przy wejściu.

     • Święty Mikołaj w Zespole Szkół w Albigowej

     • 6 grudnia jak co roku naszą szkołę odwiedził prawdziwy Święty Mikołaj. Wraz ze swoją świtą obszedł wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum wręczając grzecznym uczniom słodkie upominki. W międzyczasie przepytywał wybrane dzieci ze znajomości kolęd i  prosił o udzielanie odpowiedzi na nurtujące go pytania. Cała wizyta przebiegała w miłej atmosferze. Na zakończenie uczniowie poprosili, aby Mikołaj nigdy o nich nie zapominał (nawet gdy już dorosną) i obdarowywał ich co roku prezentami.

     • Wizyta Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka w naszej szkole

     • 10 października 2016 r. w poniedziałek, cała nasza społeczność szkolna -  Pani Dyrektor, wszyscy nauczyciele, młodzież i dzieci Zespołu Szkół w Albigowej; miała zaszczyt gościć u siebie Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka, który wizytował kanonicznie naszą Parafię. Wyjątkowość wspólnego spotkania, angażowała wszystkie osoby. Nasi uczniowie witali Księdza Biskupa, swoimi talentami teatralnymi, wokalnymi, muzycznymi, swoją serdecznością i spontanicznością. Miłą niespodzianką stał się występ kapeli ludowej "Hop siup". Ksiądz Biskup dzieląc się wspomnieniami ze swojego dzieciństwa i młodości, z wielką radością dawał dobre rady, jak współcześnie czytać coraz więcej książek i jak rozwijać się przez zabawę, sprawność fizyczną. Nasz Gość wzmocnił naszą wiarę w tajemnicę Świętych obcowania, zapraszając do osobistej przyjaźni z Aniołem Stróżem. Spotkanie z Nauczycielami zakończyło pobyt tak wyjątkowego Gościa w naszej szkole, czego śladem pozostały Jego błogosławieństwa, obrazki, oraz wpis do Kroniki Szkoły.

     • Program profilaktyki zintegrowanej „Archipelag skarbów”

     • W dniach 28 – 29 listopada 2016 r. w naszej szkole realizowany był program profilaktyki zintegrowanej „Archipelag skarbów”. Do udziału w programie zaproszona została społeczność  Zespołu Szkół w Wysokiej. W dwóch, czterogodzinnych blokach warsztatów wzięło udział około 100 uczniów klas II – III gimnazjum.  Ponadto odbyło się spotkanie informacyjno – szkoleniowe z rodzicami i nauczycielami.  Rodzice otrzymali ulotki pt. „Miniprzewodnik po dżungli kontaktów z nastolatkiem” a wychowawcy materiały dydaktyczne do przeprowadzenia godzin wychowawczych.

      Program został bardzo dobrze przyjęty przez wszystkich uczestników. Trenerzy wykorzystali bogaty warsztat metod: prezentacje multimedialne, filmiki, dynamiczne ćwiczenia, do których zgłaszający się ochotnicy byli nagradzani nie tylko brawami ale i drobnymi upominkami. Młodzież była angażowana do tego, by odpowiadać na pytania, głosować, a nawet śpiewać. Humor przeplatał się z poważnymi treściami, co pozwoliło uczniom na chwilę wytchnienia i odreagowania.

      Prowadzący zyskali sympatię i uznanie wszystkich uczestników programu. Z ogromnym zaangażowaniem, świadectwem własnego życia, wiedzą merytoryczną przeprowadzili uczestników przez program.

     • Święto Niepodległości

     • W  dniu 10 listopada br. w sposób szczególny pokazaliśmy, że pamiętamy o dniu odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystą akademię przygotowały obie klasy pierwsze gimnazjum. Zaangażowani byli wszyscy uczniowie, a pracy było wiele (od przygotowania ławeczek na widowi, poprzez wykonanie i przypięcie dekoracji, obsługę nagłośnienia-tu współpracował z nami drugoklasista Jakub Kuźniar-po wyuczenie się ról i występ na scenie). W śpiew zaangażowała się CAŁA SZKOŁA. Było to niezwykłe dla wszystkich przeżycie. Dzieci spontanicznie i pięknie śpiewały, bo przecież piosenki patriotyczne i wojskowe są powszechnie znane i lubiane. Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości była prezentacja fragmentu akademii w kościele parafialnym w dniu 11 listopada br.

              

     • Wystartowaliśmy z KMO!

     • Od września bieżącego roku szkolnego działa w naszej szkole Klub Młodego Odkrywcy – AllBeGo! Koordynatorem programu KMO jest warszawskie Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Klub stanowią Klubowicze, czyli uczniowie szkoły podstawowej oraz opiekun. Spotkania Klubu odbywają się raz w tygodniu i opierają się na wspólnym eksperymentowaniu. Podczas zajęć Klubowicze zaspokajają ciekawość i pasje badawcze, uczą się kreatywności, otwartości i współpracy w grupie. Odkrywamy wiedzę, która wykracza poza szkolne granice między przedmiotami.

      Opiekun KMO       Małgorzata Pelc

     • Sukcesy pływackie uczennicy Julii Cyran

     • W sobotę 29 października odbyły się w Humenne na Słowacji międzynarodowe zawody pływackie CENA PLAVECKEHO KLUBU & MULLER TEKSTILES SLOVAKIA CUP. Uczestniczyli w nich pływacy ze Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Serbii i Polski. Wystartowało 320 zawodników.
      W tym międzynarodowym towarzystwie Julia Cyran, uczennica klasy 4b, wywalczyła trzy srebrne medale: na dystansie 100 m i 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem dowolnym i V miejsce na dystansie100 m stylem dowolnym.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

     • Informacja

     • Dnia 21.11.2016 r. (poniedziałek) o godzinie 1700 odbędzie się wywiadówka dla Rodziców uczniów  Szkoły Podstawowej Dyrektor i Rada Pedagogiczna proszą Państwa o niezawodne i punktualne przybycie.

      Wywiadówka dla Rodziców uczniów Publicznego Gimnazjum odbędzie się 28.11.2016 r. (poniedziałek) o godzinie 1700.  

     • Lekcja umuzykalniająca Szkoły Muzycznej Yamaha

     • 9 listopada w naszej szkole po raz pierwszy w tym roku szkolnym odbył się koncert Szkoły Muzycznej Yamaha. Prowadzący Mateusz Płonka w lekki i zabawny sposób przeprowadził lekcję o instrumentach dętych drewnianych. Zaproszonym gościem prezentującym poszczególne rodzaje fletów była pani Urszula Zięba – solistka jazzowa, która wykonywała utwory klasyczne i współczesne. Nasi uczniowie wykazali się świetnymi umiejętnościami gry na flecie prostym i wiedzą na temat  instrumentów  za co zostali nagrodzeni biletami na darmową lekcję SM Yamaha. Jak zwykle wszyscy miło spędzili czas i świetnie się bawili.

     • Lekcja w kinie

     •  

      W dniu 21 października klasy trzecie wybrały się do Multikina w Rzeszowie, aby uczestniczyć w projekcie „Lekcja w kinie” organizowanym przez Centrum Edukacji Filmowej Wołomin. Podczas zajęć pt. Więc chodź, narysuj mój świat” uczniowie poznali techniki animacyjne oraz przykłady filmów animowanych nagranych w poszczególnych technikach. Odkryli skąd się biorą pomysły na fabułę i postacie filmów, jak wygląda storyboard oraz co łączy konturówkę z filmem animowanym. Najciekawszym elementem zajęć było samodzielne rysowanie konturówki Kubusia Puchatka. Ostatnim punktem programu było obejrzenie filmu pt. „Mały Książę”. Dzięki lekcji uczniowie nie tylko odkryli tajemnice filmu animowanego, ale również świetnie się bawili.

     • Chłopcy SP – Mistrzami Gminy w Mini Piłce Ręcznej, Dziewczęta SP– Wicemistrzynie Gminy

     •  

      W sobotę 15 października 2016 r  w Kraczkowej  odbyły się Gminne Zawody Szkół Podstawowych  w  mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.

      W zawodach uczestniczyło  4 drużyny dziewcząt i cztery chłopców ze szkół w Albigowej, Kosiny, Kraczkowej i Soniny.

      Uczniowie naszej szkoły odnieśli  podwójny sukces:

      Chłopcy zdeklasowali rywali i zajęli  I miejsce  i awans do rozgrywek powiatowych,

      Dziewczęta zajęły II miejsce.

      Dodatkowo Kamil Ulman i Julia Blajer zostali wyróżnieni nagrodami indywidualnymi.

      Gratulujemy.

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     •  

      W dniu 5 października 2016 roku w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.  

      Same wybory poprzedzone zostały Kampanią Wyborczą – były plakaty, ulotki i obietnice przedwyborcze. Zgłosiło się do niej 5 kandydatów (2 ze SP i 3 z gimnazjum).

      Wybory zostały poprzedzone Debatą Przedwyborczą w dniu 4. 10. 2016r., w trakcie której uczniowie przedstawili swoje programy, a następnie odpowiadali na wylosowane pytania.

       Dnia 5 października 2016 roku, na długich przerwach odbyło się głosowanie – każdy uczeń na starcie głosowania zaznaczył wybranego kandydata, a następnie wrzucił głos do urny wyborczej. 

      Po głosowaniu nadszedł czas na  przeliczenie głosów. Przebiegało ono bardzo sprawnie. Po dwukrotnym sprawdzeniu ogłoszono wyniki wyborów.

      Wyniki głosowania na Przewodniczącego SU:

      W Szkole Podstawowej przewodniczącą została Oliwia Międlar, zaś zastępcą Kacper Wrona.

      W Gimnazjum przewodniczącym został Jakub Kuźniar, natomiast zastępcami Gabriela Witowska i Ewelina Wojturska.

      GRATULUJEMY!

      Nad prawidłowym przebiegiem debaty i wyborów czuwali opiekunowie SU.

                                                                                                              Opiekunowie SU

     • Dzień Chłopaka

     • Dzień 30 września był dniem szczególnym dla męskiej części naszej szkolnej społeczności. Świętowaliśmy wtedy w naszej szkole Dzień Chłopaka.  Dla uczczenia tego święta, Samorząd Uczniowski zorganizował w dniu 29.09.2016r. (czwartek) dyskotekę dla uczniów dla kl. IV-VI SP i I-III gimnazjum. Młodzież tańczyła przy ulubionych utworach a rytmiczna muzyka zachęcała do zabawy i porywała do tańca nawet najbardziej opornych . Wszyscy bawili się znakomicie, a frekwencja jak najbardziej dopisała. Uczniowie mile spędzili czas, na krótko odrywając się od codziennych obowiązków.

                                                                                      Opiekunowie SU

     • Spotkanie z artystą rzeźbiarzem

     •  

      W dniu 11 października w klasach drugich gościł pan Krzysztof Pelc – rzeźbiarz ludowy z Handzlówki. Podczas spotkania pokazywał dzieciom rozpoczęte i gotowe rzeźby, rodzaje drewna, narzędzia wykorzystywane do rzeźbienia. Uczniowie oglądali albumy ze zdjęciami oraz sami mogli spróbować posługiwania się dłutem.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole.

     • 30 września 2016 r. w naszej szkole odbyły się obchody VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy podczas wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia mieli okazję nadrobić te zaległości, zaś dorośli mogli przed dziećmi pokazać, że nawet po wielu latach od skończenia szkoły potrafią się nią doskonale posługiwać.Zaplanowana impreza poprzedzona był kilkudniowymi przygotowaniami podczas których uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie gier, zabaw, minikonkursów, układania puzzli, domina, rozwiązywania zagadek. W piątek na korytarzach gimnazjum i szkoły podstawowej  przygotowano stanowiska ze specjalnymi losami obsługiwane przez „Ekspertów Tabliczki Mnożenia” wyłonionych dzień wcześniej spośród uczniów klas czwartych.


      W ciągu 3 minut należało rozwiązać przygotowane na każdy poziom edukacji zadania. W obchody święta włączyli się także uczniowie klas młodszych wraz z wychowawczyniami, bawiąc się m.in. Kartami Grabowskiego. Najlepsi „Mistrzowie Tabliczki Mnożenia” otrzymali pamiątkowe certyfikaty i oceny za aktywność. Dodatkowo na jednej z lekcji „Eksperci Tabliczki Mnożenia” odpytywali wyrywkowo uczniów z wszystkich klas w szkole z ich znajomości tabliczki mnożenia. Nie dla wszystkich okazało się to łatwe. Niektórzy musieli się chwilę zastanowić zanim udzielili poprawnej odpowiedzi, a niektórym się to w ogóle nie udało. Sam pomysł wzięcia udziału w Światowych Dniach Tabliczki Mnożenia bardzo się podobał i uczniowie zdecydowali, że na przyszły rok przygotują się do tej imprezy jeszcze lepiej.

     • Pływacy na medal

     •  

      W dniu 22.09 w Łańcucie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Łańcuckiego Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Pływaniu, zorganizowane z okazji „Dni Miasta Łańcut”. W zawodach tych brały udział szkoły z całego powiatu . Z naszej szkoły zaprezentowało się 5 uczniów: Julia Cyran, Kacper Falger, Julia Blajer, Magdalena Rejman, Barbara Fajger. Naszym zawodnikom udało się zdobyć 9 medali w tym:

      Julia Cyran  -  2 złote ( 50m st.Dow. , 50m st.grz. )

      KacperFalger  -  1 brązowy ( 50m st.dow. )

      Julia Blajer  -  2 brązowe ( 50m st.Kl. , 50m st. dow.)

      Magda Rejman  -  1 brązowy oraz 1 srebrny ( 50m st. Dow. , 100m st. Zm.)

      Barbara Fajger  -  2 złote ( 50m st. Dow. , 100m st. Zm.)

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych rezultatów oraz życzymy dalszych sukcesów.

      Więcej na: http://mosir-lancut.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=5&dzialy=5&akcja=artykul&artykul=1554

     • Ola Balawejder – wicemistrzynią Wojewódzkiej Gimnazjady w rzucie oszczepem

     •  

      W rozegranym 28 września 2016r. w Rzeszowie finale wojewódzkim Indywidualnych Mistrzostw w Lekkiej Atletyce, uczennica klasy III naszego gimnazjum Aleksandra Balawejder , zajęła II miejsce w konkurencji rzutu oszczepem.

                                                                         Gratulujemy

     • Sukcesy uczniów z SP w Albigowej na zawodach lekkoatletycznych

     •  

      Trzema tytułami mistrzowskimi i dwoma wicemistrzostwami  zakończyły się zmagania uczniów z SP Albigowa na rozgrywanych 20 września w Białobrzegach Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. W zawodach reprezentowanych było 12 szkół z powiatu łańcuckiego.  Osiągnięcia naszych uczniów to:

      I miejsce w biegu na 60 m dziewcząt – Julia Blajer

      I miejsce w biegu na 60 m chłopców – Mateusz Kochmański

      I miejsce w skoku w dal  - Jakub Majewski

      II miejsce w biegu na 1000 m – Bartosz Trojniar

      II miejsce w rzucie piłeczką palantową – Sebastian Cwynar

      Uczniowie ci będą reprezentowali naszą szkołę na zawodach wojewódzkich.

      Więcej na: https://www.facebook.com/pzopp/posts/1096827880404949

     • Z wycieczką w zagrodzie edukacyjnej SZMER

     • W bieżącym roku szkolnym klasy piąte postanowiły rozpocząć sezon wycieczkowy od wyjazdu do Zagrody Edukacyjnej „Szmer” k/Lutczy. Pierwszy punkt programu obejmował 2-godzinny pobyt w Parku Wodnym w Strzyżowie z  basenem  sportowym i rekreacyjnym. Na obszarze basenu rekreacyjnego znajduje się mnóstwo atrakcji, z których uczniowie z ogromną radością korzystali: podwodne gejzery, kurtyna wodna, kanał z silnym prądem wodnym tzw. „dzika rzeka” oraz 60-metrowa zjeżdżalnia rurowa. Kolejnym punktem programu był pobyt w zagrodzie „Szmer”. Właścicielka obiektu przywitała nas bardzo miło i poczęstowała pierogami domowej roboty. Wszyscy byli tak głodni, że w mgnieniu oka pierogi zniknęły  z talerzy. Całe szczęście była przewidziana repeta, co bardzo ucieszyło naszych klasowych „głodomorów”.


      Po chwili odpoczynku udaliśmy się na przejażdżkę bryczką i pociągiem. Następnie oglądaliśmy zwierzęta  z obejścia: owcę, kozę, króliki, konie, świnię tajlandzką, kury, gęsi i kaczki. Niektóre z nich mogliśmy nakarmić. Cały czas w naszym spacerze po gospodarstwie towarzyszył nam przesympatyczny pies „Tasman”. Bardzo ucieszyliśmy się, kiedy okazało się, że właściciele zagrody przygotowali dla nas specjalne konkursy prowadzone przez sympatycznego pana Miłosza. Jak na gospodarstwo przystało były skoki w worku, biegi z hokejem za jajkiem i wyścigi z dyniami oraz przeciąganie liny. Ostatni punkt pobytu w zagrodzie obejmował warsztaty lepienia z gliny. Nikt nie przypuszczał, że wśród piątoklasistów są tak utalentowane osoby. Wykonane przez nich gliniane króliki, kotki, jeżyki i kurczaki mogłyby z powodzeniem brać udział w wystawie. Cieszymy się, że nasza wycieczka była tak udana, a na domiar wszystkiego dopisała nam wspaniała, słoneczna pogoda.

     • Sukcesy gimnazjalistów z Albigowej

     •  

      22 września na pięknym obiekcie Centrum Sportowo – Rekreacyjnym w Białobrzegach odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa LA szkół gimnazjalnych. 

      Gimnazjum w Albigowej reprezentowane było przez  14 – osobową ekipę w następujących dyscyplinach :

      Dziewczęta :

      100m – Kasia Studzińska

      300m - Olga Falger

      600m - Julia Sroka

      Rzut oszczepem – Ola Balawejder I miejsce (awans do finału wojewódzkiego)

      Pchniecie kulą – Laura Peretiatko ,

      Maja Wojturska   I miejsce (awans do finału wojewódzkiego)

      Skok w dal – Sylwia Pondel  -   III miejsce

      Sztafeta 4x 100m Olga Falger, Kasia Studzińska, Sylwia Pondel, Ola Balawejder    -

      II miejsce

      Chłopcy :

      100m –Arkadiusz Reizer

      300m –Dawid Dziadosz

      1000m – Cyran Bartosz III miejsce

      Rzut oszczepem – Kamil Reizer   I miejsce (awans do finału wojewódzkiego)

      Pchniecie kulą – Mateusz Kud- III miejsce

      Skok w dal –Dawid Blajer   - I miejsce (awans do finału wojewódzkiego)

      Sztafeta 4x 100m  - Sebastian Dziadosz, Dawid Dziadosz, Dawid Blajer, Kamil Reizer – III miejsce

      Gratulacje należą się wszystkim reprezentantom za wysiłek i wspaniałą postawę.

     • Spotkanie z rodzicami

     • Zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas, które odbędą się dnia 27 września 2016 r. (wtorek) według planu:

      - SP - godz. 16.30

      - PG - godz. 17.00

     • 77. rocznica agresji radzieckiej na Polskę

     • Nie zapomnieliśmy … . W dniu 17 września grupa młodzieży gimnazjalnej złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod tablicą upamiętniającą ofiary mordu katyńskiego, znajdującą się na „nowym” cmentarzu w Albigowej. Nauczycielka historii opowiedziała młodzieży o tragicznym wrześniu 1939 roku, o zbrodni i kłamstwie katyńskim. Pamięć o przeszłości własnej Ojczyzny jest niezbędna do zrozumienia trudnych relacji z sąsiadami, jak i do budowania lepszej przyszłości, nie tylko Polski, ale i całej Europy.

       Sylwia Blajer i Halina Woś

     • Integracja młodzieży gimnazjalnej

     •  

      Rozpoczął się nowy rok szkolny. Tradycją gimnazjalną stało się już, że we wrześniu organizujemy wyjścia integracyjne. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, w dniach 14-15 września klasy pierwsze i drugie bawiły się na stadionie klubu sportowego ARKA Albigowa. Było ognisko, kiełbaski, gra w piłkę, opalanie się, czytanie książek, gry towarzyskie, długie rozmowy. Każdy znalazł coś dla siebie. Kilka godzin minęło bardzo szybko. W dobrych humorach wróciliśmy do domów, gotowi do stawienia czoła nowym wyzwaniom szkolnym. Dziękujemy opiekunom stadionu za umożliwienie nam skorzystania z obiektu i rozpalenie ogniska.

      Wychowawcy i uczniowie klas I-II gim.

     • II miejsce chłopców z SP w Albigowej w Turnieju Orlika Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej "MAAWSPORT CUP 2016"

     •  

      Udanym występem zainaugurowali sportowe zmagania w nowym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej w Albigowej. W organizowanym 14.09  przez MOSiR Łańcut  Turnieju Orlika Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej "MAAWSPORT CUP 2016" , zajęli wysokie II miejsce, ulegając w finale zespołowi z Markowej. W turnieju brało udział 8 drużyn z terenu powiatu łańcuckiego.

      Skład drużyn: Michał Baran, Sebastian Cwynar, Jakub Ulman, Hubert Hryniuk, Tomasz Kuźniar, Marcin Rusin, Wiktor Bytnar, Łukasz Bytnar, Kamil Ulman, Daniel Chmura

      Więcej informacji: http://www.mosir-lancut.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=5&dzialy=5&akcja=artykul&artykul=1545

     • Wycieczka do Markowej

     •  

      W dniu 16 września br. klasa III gimnazjum wybrała się na wycieczkę do pobliskiej Markowej. Odwiedziliśmy znajome nam miejsca w skansenie-muzeum wsi. Lubimy tam przyjeżdżać. To tak, jakbyśmy przenosili się w czas już nieistniejący, przywoływany przez rzeczy, które pozostały po przodkach. Zapamiętujemy nazwy przedmiotów codziennego użytku, narzędzi potrzebnych w gospodarstwie i pracy na roli. Niestraszne nam już lemiesz, kiczka, cep, kierat, kopyść, bróg, żarna….

     • Informacja

     • Dnia 08.09.2016 r. (czwartek) uczniowie klas III - VI szkoły podstawowej oraz klas I - III gimnazjum wezmą udział w odpustowej mszy świętej, wyjście pod opieką nauczycieli ze szkoły o godzinie 1045.

      Po nabożeństwie uczniowie wracają do szkoły na zajęcia przewidziane w planie lekcji.

       

       

     • Narodowe czytanie

     •  

      W Zespole Szkół w Albigowej w dniu 3 września miało miejsce narodowe czytanie „Qvo vadis” Henryka Sienkiewicza. Na uwagę zasługiwała oprawa tego wydarzenia: wystawka książek, tablice informacyjne, zabytkowy fotelik. Na to szczególne spotkanie oprócz pań bibliotekarek przyszły panie z Klubu Seniora, KGW, nauczyciele i uczniowie. Niektórym z nas podczas czytania głos drżał ze wzruszenia, ale wytrwale przedzieraliśmy się przez opisy wnętrza domu Petroniusza i łacińskie nazwy. Następnie śledziliśmy perypetie miłosne chrześcijanki Ligii Kalliny, wychowanicy Aulusa Plaucjusza.  To bardzo miłe spotkanie zakończyło się poczęstunkiem i wspólnym zdjęciem.

     • Informacja

     • Uczniowie klas I - V szkoły podstawowej i klas I - II gimnazjum otrzymają bezpłatne podręczniki i zeszyty ćwiczeń.

      Uczniowie klas VI szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum proszeni są o zakup podręczników zgodnie z wykazem.

     • Zakończenie roku szkolnego

     • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się w piątek 24 czerwca o godzinie 800 dla uczniów szkoły podstawowej, o 1100 dla gimnazjalistów. Msza św. dla uczniów i ich rodziców zostanie odprawiona 23 czerwca (czwartek) o godzinie 1800 .

     • Uczniowie SP w Albigowej srebrnymi medalistami Finałów Wojewódzkich w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym

     •  

      Historycznym sukcesem zakończyły się zmagania młodych lekkoatletów z naszej szkoły w Wojewódzkim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej na stadionie przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie.

      Podczas rywalizacji 24 najlepszych szkół z województwa podkarpackiego 1 czerwca br. uczniowie SzkołyPodstawowej w Albigowej z rocznika 2003 i młodsi w składzie : Wiktor Szmuc , Dawid Dziadosz, Patryk Babiarz,  Dominik Jachym, Jakub Majewski i Łukasz Bytnar  zajęli II miejsce w czwórboju lekkoatletycznym zdobywając tym samym tytuł wicemistrza województwa.

      Ich sukces 14 czerwca powtórzyli młodsi koledzy z rocznika 2005 i 2006 , tym razem w trójboju ( bieg na 60m, rzut piłeczką palantową i skok w dal) W zmaganiach z rówieśnikami z całego województwa również zajęli II miejsce, zdobywając srebrne medale i uznanie organizatorów. Skład srebrnej drużyny trójboistów to: Mateusz Kochmański, Wojciech Reizer, Łukasz  Bytnar i  Hubert Hryniuk.

       Dodatkowe wyróżnienie otrzymał Mateusz Kochmański zajmując w klasyfikacji indywidualnej również II miejsce.

      Jest to najwyższe osiągnięcie w sportach drużynowych w historii naszej szkoły, a biorąc pod uwagę dyscyplinę również unikatowe w historii sporu gminnego i powiatowego.

     • Prezentacja projektów edukacyjnych

     •  

      W dniu 17 czerwca br. w gimnazjum odbyła się prezentacja projektów edukacyjnych przygotowanych przez uczniów klasy II. Tegoroczne tematy opracowane przez zespoły to:  „Środek ciężkości”, „Czym zajmuje się regionalista i jak dokumentuje swoją pracę?”, „Bryły Platońskie”, „Uzależnienia-droga do nikąd”, „Wolontariat i pomoc potrzebującym”, „Przewodnik po Podkarpaciu w języku angielskim”. Ambitne cele, jakie postawili przed sobą uczniowie (samodzielne docieranie do źródeł informacji, dokumentowanie swoich działań, współpraca w zespole koleżeńskim), zostały w pełni zrealizowane. Publiczne wystąpienie gimnazjalistów obserwowali ich koledzy i nauczyciele opiekunowie.

     • Wycieczka do Parku Rozrywki ZATORLAND

     •  

      Dnia 31 maja 2016 r. tuż przed Dniem Dziecka obie klasy czwarte wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki ZATORLAND znajdującego się w miejscowości Zator k/Krakowa. Od początku dopisywała piękna pogoda oraz dobre humory. Po dotarciu na miejsce zwiedzanie rozpoczęliśmy od oglądnięcia filmu o dinozaurach w kinie 5D. Następnie zwiedziliśmy park z owadami, które były dużo większe niż w rzeczywistości i wydawały dźwięki naśladujące odgłosy prawdziwych owadów. Potem udaliśmy się do Parku Ruchomych Dinozaurów, gdzie pani przewodnik opowiadała ciekawostki dotyczące tych ogromnych, prehistorycznych gadów. Niektóre z nich ruszały się i wydawały charakterystyczne odgłosy. Wielu z naszych uczniów mogło się pochwalić naprawdę bogatą wiedzą na temat świata dinozaurów. Wszystkim ogromnie podobało się w Parku Mitologii, do którego udaliśmy się ciuchcią turystyczną.Odbyliśmy tam rejs łodzią po jeziorze i podziwialiśmy monumentalne, mitologiczne postaci umieszczone na wodzie.  Chętni uczniowie mogli zagrać utwór na tańczących fontannach, a także sprawdzić swoją sprawność fizyczną w parku linowym. Nie ominęliśmy również Parku Bajek i Stworzeń Wodnych. Pobyt w Zatorlandzie zakończyliśmy w lunaparku z kołem młyńskim, autodromami, gokartami, karuzelami i szalonym dinocoasterem. Niechętnie opuszczaliśmy Zatorland, ale pora już była wracać do domu. W drodze powrotnej zobaczyliśmy jeszcze Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Późnym wieczorem zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy pod szkołę w Albigowej, skąd odebrali nas stęsknieni rodzice.

     • Zajęcia umuzykalniajace Szkoły Muzycznej Yamaha

     •  

      Ostatni już raz w bieżącym roku szkolnym Szkoła Muzyczna Yamaha bawiła nas na swoich zajęciach umuzykalniających. Tym razem prowadzący przybliżali uczestnikom zajęć egzotyczne instrumenty perkusyjne z różnych stron świata. Znalazły się wśród nich m.in. bębny pochodzące z Kuby: Konga – pojedynczy bęben kubański i Bongosy czyli dwa na stałe połączone ze sobą bębenki o różnych średnicach oraz Djembe – jednomembranowy bęben z Afryki. Chętni uczniowie mogli zagrać na Didgeridoo- instrumencie dętym australijskich aborygenów wykonanym z eukaliptusa, którego środek został wyjedzony przez termity. Aby uzyskać odpowiedni dźwięk, musieli nie tylko dmuchać do instrumentu, ale wręcz „buczeć”. Wszystkim podobała się grzechotka Shekera wykonana z suchej i pustej tykwy, owiniętej siateczką, do której były przyczepione nasionka łzawicy. Prowadzący przedstawili także instrumenty wykorzystywane w sztuce medytacji: Dzwonek tybetański, Talerzyki tybetańskie oraz Misy tybetańskie. Ciekawie prezentowały się  oryginalne dzwonki: Cowbell – czyli tzw. "krowi dzwonek” oraz podwójny  afrykański dzwonek  Agogo. Dzwonki znalazły się również na specjalnej afrykańskiej spódniczce, w której jedna z naszych uczennic wykonała taniec. Następnie uczniowie słuchali brzmienia: Kija deszczowego- instrumentu muzycznego wywodzącego się z Ameryki Południowej, Kalimby afrykańskiej, która składa się z deseczki, do której przymocowane są trzcinowe lub metalowe języczki oraz Güiro – instrumentu perkusyjnego zbudowanegoz wysuszonego owoca tykwy, na powierzchni którego wyżłobiono poprzeczne rowki. Inne oryginalne instrumenty zaprezentowane na tej lekcji to: Fleksaton - instrument zbudowany z płaskiej elastycznej blaszki wydający dźwięk podobny do uderzania pałką w piłę muzyczną, australijska Czuringa – płaski i owalny przedmiot wykonany z drewna lub kamienia wydający świszczący dźwięk, a także kubańskie Klawesy czyli para drewnianych kołków wystukujących charakterystyczny rytm stanowiący podstawę salsy. Na koniec prowadzący wywołali salwę śmiechu, gdy stukając w różne części ciała swoich asystentów-uczniów zagrali utwór: „Kurki trzy” wykorzystującdo tego wykonane ze specjalnego, lekkiego tworzywa Bum bum rurki. Po występie uczniowie stwierdzili, że z niecierpliwością będą oczekiwać po wakacjach na kolejne spotkania ze Szkołą Muzyczną Yamaha.

       

       

     • Dzień Dziecka

     •  

      Z okazji Dnia Dziecka urządzono piknik na trawie, do którego uczniowie odpowiednio się przygotowali. Dopisała piękna, słoneczna pogoda i humory. Chętni uczestniczyli w zgaduj-zgaduli, zabawach, grach sportowych, rysowaniu na asfalcie. Klasy I z wychowawczyniami wybrały się na stadion „Arki Albigowa”, gdzie również miło spędziły czas. Przedszkolakom rodzice przygotowali kiełbaskę z grilla. Rada Rodziców ufundowała dzieciom lody.

     • Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa

     • Informujemy, że 12 uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w 5. edycji Kampanii Edukacyjnej Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa. Jej celem jest propagowanie wśród młodych ludzi idei niesienia pomocy w stanie nagłego zagrożenia oraz podnoszenie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Organizatorami Kampanii są Fundacja Generator Inspiracji wraz z Kołem Naukowym Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Realizowana jest w ramach programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności "PROJEKTOR - wolontariat studencki", który prowadzi Fundacja Rozwoju Wolontariatu. Uczestniczą w niej studenci i absolwenci kierunków medycznych z uczelni rzeszowskich. Patronat honorowy nad Kampanią objął Minister Edukacji Narodowej. Nasi uczniowie podczas kilku spotkań zostali przeszkoleni przez wolontariuszy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadzone były przy pomocy sprzętu medycznego tj. fantom, AED. Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa zakończy się V Międzyszkolnymi Zawodami Pierwszej Pomocy, w którym wezmą udział 4-osobowe reprezentacje uczniów z każdej szkoły. Zawody odbędą się 2 czerwca 2016 r. w Rzeszowie. Uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy poprzez test oraz w zainscenizowanych sytuacjach wypadków. Liczyć będzie się odpowiednio szybka reakcja i technika udzielenia pomocy poszkodowanemu z zachowaniem poznanych zasad. Ponadto każda grupa, także nasza, po zrealizowanych zajęciach przez studentów zorganizuje i przeprowadzi – pokazy, warsztaty z pierwszej pomocy dla swojej społeczności szkolnej lub lokalnej. Będą mieli za zadanie przeszkolić min. 50 osób.

      Opracowała  Agnieszka Dec  w oparciu o materiał przygotowany przez p. Damiana Strojnego – wolontariusza PROJEKTORA

     • Dzień Ziemi

     •  

      Tegoroczny Dzień Ziemi pod hasłem „Palący Temat-Niska Emisja” w Zespole Szkół przebiegał w dwóch turach, pierwsza dla szkoły podstawowej, druga dla gimnazjum. Dzieci z zapałem i dużą pomysłowością przystąpiły do zaplanowanych i obowiązkowych, w każdej klasie działań na zasadzie rywalizacji. W szkole podstawowej były to plakat ekologiczny, piosenka wykonana w charakterystycznym przebraniu oraz gry i zabawy sportowe. Podobnie w gimnazjum młodzież wykonała różnymi technikami tematyczny plakat, przygotowała ekologiczną piosenkę do własnych słów, uczestniczyła w konkursach sprawnościowych o różnym stopniu trudności. Koordynatorką imprezy szkolnej była p. Małgorzata Pelc.

     • Wizyta uczniów ze szkoły muzycznej

     •  

      W dniu 18 maja przyjechało do nas kilkunastu uczniów szkoły muzycznej (również dzieci z Albigowej) wraz z opiekunami. Zaprezentowali różnorodne utwory na trąbce, flecie, klarnecie, saksofonie, perkusji, pianinie, akordeonie, skrzypcach. Prowadząca spotkanie p. Alina Szpunar zachęcała do odgadnięcia tańców i utworów muzycznych. Dzieci, z dużym zaangażowaniem słuchające popisów kolegów, spontanicznie reagowały na ich grę. Była to ciekawa i niezwykła lekcja muzyki na żywo.

     • Wycieczka do Warszawy

     •  

      Udało się! Po kilku latach nieskutecznych prób zebrania chętnych uczniów gimnazjum na kilkudniową wycieczkę, w tym roku 33 osoby zadeklarowały udział w dwudniowym wyjeździe do Warszawy. Program wycieczki był bardzo różnorodny, więc każdy znalazł coś dla siebie. 

      Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od spaceru po Łazienkach Królewskich. Następnie odwiedziliśmy Sejm RP. Z galerii na „żywo” przysłuchiwaliśmy się obradom, później pani przewodnik opowiedziała nam o historii polskiego parlamentaryzmu, o tym kto jest kim
      w Sejmie, gdzie zasiada i dlaczego, o architekturze obiektów. Z ulicy Wiejskiej pojechaliśmy na Powązki wojskowe. Przechodząc cmentarnymi alejkami gimnazjaliści „odkryli” groby wielu znajomych osób, m.in.: Alka i Rudego z „Kamieni na szaniec”, Juliana Tuwima, Kazimierza Górskiego, ofiar represji powojennych oraz katastrofy smoleńskiej z 2010 roku. Ostatni na ten dzień punkt programu to zwiedzanie Starówki. Później to już tylko kolacja i  wyczekiwany przez uczniów nocleg J. Drugi dzień pobytu w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzenia, szczególnie ważnego dla tego miasta, Muzeum Powstania Warszawskiego. Stąd metrem przejechaliśmy na Stadion Narodowy. Zasiedliśmy, jak prawdziwi kibice na trybunach, obejrzeliśmy zaplecze przechodząc tzw. „trasą piłkarza”.  Naszą wyprawę kończył kilkugodzinny pobyt w Centrum Nauki „Kopernik”. Na zobaczenie wszystkiego i przeprowadzenie licznych eksperymentów wielu uczniom zabrakło czasu. Długa podróż do domu minęła spokojnie i bezpiecznie. Zmęczenie wreszcie dało o sobie znać i wiele osób zasnęło J. Wróciliśmy cali i bardzo zadowoleni tuż po północy.

      Warto jeszcze dodać, że wycieczkę przygotowało dla nas biuro z Łańcuta „Smak Podróży”. Mieliśmy cudownego pilota i wspaniałą panią przewodnik po Warszawie, za co bardzo dziękujemy.

     • Spektakl profilaktyczny "Moje hobby"

     •  

      Każdy człowiek powinien posiadać jakąś pasję pozwalającą mu rozwijaćwłasne talenty i zainteresowania. Przekonywał o tym pan Piotr Ślęzak, realizator dramy stosowanej, który w piątek 22.04.2016 r. zaprezentował w naszej szkole wspaniały spektakl profilaktyczny pt. „Moje hobby”. Ten aktor pantomimy działający w Zespole ALPMIM w ciekawy sposób zachęcał naszych uczniów do realizowania swoich planów i  odkrywania życiowych pasji. Charakterystyczny makijaż mima wykonany za pomocą czarnej i złotej farby doskonale komponował się z  jego oryginalnym czarno-złoty strojem. Pan Piotr w interesujący sposób opowiadał o swojej pracy, o wcielaniu się w postać alpinisty-mima  i wspinaczkach wysokogórskich, które są spełnieniem jego marzeń. Teatralny  spektakl został wzbogacony przez multimedia i prezentację rekwizytów potrzebnych do zdobywania szczytów górskich. Na zakończenie spotkania aktor chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć z uczniami – a wyglądał jak prawdziwy posąg.

     • Wizyta Szkoły Muzycznej

     •  

      Uczniowie naszej szkoły zawsze z niecierpliwością czekają na lekcje umuzykalniające  Szkoły Muzycznej Yamaha. Tak było i tym razem. W piątek 8 kwietnia 2016 r. dzieci od rana oczekiwały na prowadzących te zajęcia. Temat spotkania obejmował  tańce standardowe i latynoamerykańskie. Prezentowali je uczący w Tanecznym Klubie Sportowym „Gasiek” w Rzeszowie:  pani Kamila i pan Maciej. Na początek zatańczyli przepiękny walc angielski.  Oboje byli elegancko ubrani: pani Kamila w piękną,  czerwoną, zwiewną suknię oraz pantofle na obcasie, a pan Kamil w odświętny strój męski i lakierki.  Później mogliśmy podziwiać  w ich wykonaniu tango, walc wiedeński oraz jeden z najtrudniejszych tańców towarzyskich – foxtrot. Po krótkiej przerwie para taneczna przebrała się w strój do tańców latynoamerykańskich:  pan Kamil założył błyszczącą koszulę i buty na lekkim obcasie, a pani Kamila oryginalną sukienkę udekorowaną błyszczącymi oczkami (dżetami) oraz odkryte buty z wysokim obcasem.  Pierwszym tańcem, który zatańczyli była brazylijska samba a potem romantyczna rumba wymagająca dobrej koordynacji ruchów i znakomitej kondycji fizycznej. Następnie wszystkich porwał do tańca skoczny, amerykański taniec jive.  Uczniowie biorący udział w zajęciach mogli spróbować swoich sił w walcu angielskim  oraz w tańcach dyskotekowych. Wszystkim bardzo podobała się ta lekcja.  Niektórzy uczniowie i uczennice  z nieskrywaną zazdrością patrzyli na wysportowanych tancerzy, którzy z niesłychanym wdziękiem i precyzją prezentowali przygotowane na występ tańce. Może to spotkanie zachęci ich do zapisania się do szkoły tańca.

     • Informacja

     • Dnia 21.04.2016 r. (czwartek) o godzinie 1700 odbędzie się wywiadówka Rodziców uczniów Zespołu Szkół w Albigowej. Dyrektor i Rada Pedagogiczna proszą Państwa o niezawodne i punktualne przybycie.

     • Pierwszy dzień wiosny

     •  

      21 marca uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.  W związku z tym każda klasa ubrała się w jednokolorowe stroje: czerwone, niebieskie, zielone i białe.  W hali sportowej, gdzie wszyscy się zebrali, od razu zrobiło się weselej i zapachniało wiosną.  Nauczyciele przygotowali na ten dzień dla uczniów ciekawe konkurencje, w których uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych klas. Oprócz sportowych zmagań (slalom klasowy na czas, wrzucanie jak największej liczby piłek do kosza, biegi z przeszkodami) uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami z różnych dziedzin wiedzy. Wśród konkurencji znalazłysię: układanie figur z tangramu na czas, przyrodnicza krzyżówka i wykreślanka, składanie przysłów z rozsypanek wyrazowych. Ponadto każdemu wychowawcy także przydzielono zadanie, którego wykonanie doliczono do punktacji danej klasy: zbieranie lotek od badmintona z zawiązanymi oczami na czas. Wszyscy świetnie bawili się na imprezie witającej wiosnę – emocji i zabawy było co niemiara.

     • Dzień Kobiet

     •  

      Dnia  8 marca w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Uroczystość miała charakter lekki i zabawny, ponieważ uczniowie i nauczyciele mogli obejrzeć występ kabaretu szkolnego, który przygotował program adresowany do płci pięknej. Najpierw dziewczynom zaproponowano kandydatów na przyszłego męża (byli to m.in. rolnik, muzyk, romantyk, Arab, strażak), z których to propozycji dziewczyny mogły wybrać dla siebie  najbardziej odpowiedniego partnera rozpatrując wszystkie za i przeciw . Wśród propozycji znalazł się również zimny drań świetnie zaprezentowany przez ucznia kl. IV. Panowie powalczyli także o Pretty woman, której serce skradł przystojny Milord z różą w zębach. Skeczem  przedstawiającym znudzone małżeństwo chłopcy klas VI chcieli przestrzec panów przed zaniedbywaniem damsko-męskich relacji. Dziewczyny z gimnazjum zaproponowały pokaz zumby, co miało zachęcić panie do wyeliminowania skutków ubocznych zimowego lenistwa. Na koniec wraz z piosenką” Brunetki, blondynki” uczeń gimnazjum posyłał całuski wszystkim paniom, ale znalazł się i taki, który wolał rude.   Program wypełniony był dobrą muzyką i tańcem dlatego wszyscy miło spędzili czas i dobrze się bawili.                                             Program przygotowały : Alina Szczepańska i Alina Rogowska

     • Ogłoszenie

     • Dyrektor Zespołu Szkół  w Albigowej przypomina rodzicom o konieczności  zapisu dzieci  do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej, oraz do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2016/2017.

      Zapisy przyjmuje sekretariat szkoły do  31.03.2016 r. w godz. 730–1500.

      Informujemy, że karty zapisu dzieci do klasy I oraz oddziału przedszkolnego można pobierać w sekretariacie szkoły.

       

     • Gimnazjalistki z Albigowej Mistrzyniami Powiatu w Piłce Siatkowej

     •  

      Duży sukces odniosły uczennice naszego Gimnazjum w Finałowym Powiatowym Turnieju w Siatkówce dziewcząt o mistrzostwo powiatu łańcuckiego.

      Nasza szkoła była gospodarzem rozgrywek powiatowych , które odbyły się 9 lutego.

      W zawodach wzięło udział 6 drużyn gimnazjalnych. Gościliśmy drużyny  z Łańcuta, Dąbrówek , Żołyni, Husowa i Białobrzegów. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach.

      Zastosowano system grupowy i finały, a oto wyniki :

      Grupa A

      Gim  Łańcut Nr 1 – Gim Dąbrówki 2:0 ( 25:12) (25:10)

      Gim Dąbrówki – Gim Białobrzegi 1:2 ( 20:25) ( 25:17) ( 7:15)

      Gim Nr 1 Łańcut – Gim Białobrzegi 2:0 (25:13) ( 26:24)

      Grupa B : 

      Gim Żołynia – Gim Albigowa 0:2 ( 15:25) (10:25)

      Gim Albigowa – Gim Husów 2:0 ( 25:18) ( 25:8)

      Gim Żołynia – Gim Husów 2:0 ( 25:22) ( 25:19)

      Mecz o trzecie miejsce:

      Gim Żołynia – Gim Białobrzegi 2:0 ( 25:23) ( 25:22)

      Finał:

      Gim Albigowa – Gim Łańcut Nr 1 – 2:1 ( 20:25) (25:9) ( 15:3)

                     Tabela  końcowa zawodów – Gimnazjada - piłka siatkowa dziewcząt :

      1. Gim Albigowa – awans do rejonu – op. Alina Szczepańska
      2. Gim Nr 1 Łańcut – op. Zbigniew Marek
      3. Gim Żołynia – op. Marta Hryniewska
      4. Gim Białobrzegi – op. Anna Hawro
      5. Gim Dąbrówki – op. Ewa Lekowska
      6. Gim Husów – op. Marek Ożóg

       

      Nasza drużyna otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom.

      Indywidualne wyróżnienie przyznano naszej uczennicy Monice Wojturskiej, a najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Aleksandrę Balawejder uczennicę klasy II naszej szkoły.

      GRATULUJEMY  !!!

     • Lekcja umuzykalniająca

     •  

      Dnia 09.02.2016 r. uczniowie naszej szkoły  po raz drugi w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w lekcji umuzykalniającej Szkoły Muzycznej Yamaha. Tym razem mogli bliżej poznać „rodzinę” klarnetów i saksofonów.

      Na początku dowiedzieli się, że klarnet jest instrumentem dętym drewnianym, który składa się z kilku części o ściśle określonych nazwach: ustnik, stroik,  baryłka, korpus górny, korpus dolny i czara dźwiękowa. Następnie mogli popróbować swoich sił grając na samym ustniku, co okazało się dość trudne.

      W trakcie zajęć umuzykalniających wykonane zostały utwory grane na klarnecie altowym, basowym oraz na klarnecie małym.

      Nasi uczniowie dowiedzieli się także, że choć  saksofon jest instrumentem dętym zbudowanym z metalu to zalicza się  go do instrumentów dętych drewnianych ze względu na drewniany stroik. Na lekcji zostały zaprezentowane saksofony: sopranowy, altowy oraz barytonowy.

      Spotkanie z nauczycielami Szkoły Muzycznej Yamaha przebiegało w miłej i wesołej atmosferze. 

     • Zabawa choinkowa

     • Rada Rodziców zaprasza wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Albigowej na Zabawę Choinkową, która odbędzie się w następujących terminach:

      gimnazjum:  03.02.2016 r. (środa) w godzinach  16.30  -  20.30 

      klasy: 0 - III   szkoła podstawowa  06.02.2016 r. (sobota) w godzinach  9.00  -  13.00

      klasy: IV - VI  06.02.2016 r. (sobota) w godzinach 14.00 - 18.00

      Życzymy udanej zabawy !

     • Informacja

     • Dnia 04.02.2016 r. (czwartek) o godzinie 1700 odbędzie się wywiadówka Rodziców uczniów Zespołu Szkół w Albigowej. Dyrektor i Rada Pedagogiczna proszą Państwa o niezawodne i punktualne przybycie.

     • Sukcesy naszych siatkarek i siatkarzy

     •  

      W sobotę 23 stycznia br. w naszej szkole rozegrana została Gimnazjada Gminy Łańcut w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców.

      W zawodach uczestniczyło 5 drużyn dziewcząt i 4 drużyny chłopców.

      Mistrzyniami Gminy zostały uczennice naszego Gimnazjum, zwyciężając  wszystkie mecze. Dziewczęta otrzymały pamiątkowe medale, puchar i dyplom.

      Dodatkowo najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została nasza uczennica -  Monika Wojturska.

      I miejsce w tym turnieju daje dziewczętom awans do zawodów na szczeblu powiatu.

      Drużyna chłopców odebrała puchar za  III miejsce w turnieju.

      Gratulacje! J

     • Udział w Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

     • Od 25 listopada do 22 grudnia 2015 r. odbywała się w naszej szkole zbiórka artykułów spożywczych, słodyczy, zabawek, książek oraz przyborów szkolnych w ramach Ogólnopolskiej Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W tym przedsięwzięciu uczestniczymy już po raz trzeci i jesteśmy dumni z naszych uczniów i ich rodziców za ogromne zaangażowanie i dary płynące z serca.  W tym roku obdarowaliśmy kolejnych kilkanaście rodzin i osób samotnych z naszej miejscowości, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie oraz życzymy wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz aby każdy dobry uczynek powrócił do Was.

      Koordynatorzy akcji –  opiekunowie i wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu

     • Finał IV Edycji Kampanii Edukacyjnej „Dzieciaki w biznesie”

     •  

      27 listopada 2015 roku czterech uczniów z klasy VI b pod opieką p. Agnieszki Dec uczestniczyło w Finale IV Edycji Kampanii Edukacyjnej „Dzieciaki w Biznesie”, który miał miejsce na Politechnice Rzeszowskiej. Kampania ma na celu popularyzowanie wiedzy z zakresu ekonomii, inwestowania i oszczędzania. W tegorocznej edycji wolontariusze – studenci, którzy przeprowadzili z uczniami  9 godzin zajęć skupiali się przede wszystkim na zagadnieniach związanych z obrotem bezgotówkowym i transakcjami internetowymi oraz gospodarowaniem budżetem domowym.

      Harmonogram Finału był następujący:

      9:00- 9:30 Przybycie i rejestracja uczestników

      9:30-10:30 ekonomiczne zakupy lub warsztaty  cyrkowe (w zależności od grupy)

      10:30-13:30 prezentacja gier planszowych i wspólne granie lub teleturniej ekonomiczny (w zależności od wylosowanej kolejności)

      12:30-13:30 obiad

      13:30-14:30 finał kampanii, przemówienia gości, rozdanie nagród

      15:00-16:00 zwiedzanie muzeum NBP 

      Nasi uczniowie: Magdalena Rejman, Katarzyna Falger, Patryk Babiarz oraz Michał Bytnar okazali się najlepiej przygotowanym zespołem (spośród 10 zespołów finałowych) zajmując tym samym I miejsce w tegorocznej klasyfikacji. Serdecznie im gratulujemy i mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności zaprocentują w przyszłości.

      Agnieszka Dec

     • Zaproszenie na Radę Rodziców

     • Szanowni Państwo 

      Rodzice Trójek Klasowych

      Serdecznie zapraszamy Rodziców z Trójek Klasowych na zebranie ogólne, które odbędzie się w dniu 07.01.2015 w Szkole Podstawowej w Albigowej o godzinie 18.00 w klasie matematycznej.

      Z poważaniem:

      Paweł Pondel

      Przewodniczący Rady Rodziców  Zespołu Szkół w Albigowej

     • Audycja muzyczna w szkole podstawowej

     •  

      W piątek 27 listopada 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej z Albigowej uczestniczyli w pierwszej z cyklu czterech lekcji umuzykalniających Szkoły Muzycznej YAMAHA.

      Z zainteresowaniem oglądali program przygotowany przez nauczycieli tej szkoły. Na zajęciach zostały zaprezentowane instrumenty klawiszowe: pianino elektryczne, keyboard, syntezator oraz keyboard - DJX. Uczniowie chętnie próbowali swoich sił w grze na tych instrumentach zwłaszcza, że wielu z nich uczęszcza do  Szkoły Muzycznej Yamaha oraz do Państwowej Szkoły Muzycznej w Łańcucie. Zajęcia były bardzo ciekawe i wesołe, posiadały także duże walory edukacyjne. Cieszymy się, że nasze dzieci mogą mieć tak żywy kontakt z muzyką.

     • Wycieczka uczniów klas czwartych

     •  

      W dniu 24 listopada 2015 r.  uczniowie klas IV  ciekawie spędzili czas na jednodniowej wycieczce w Rzeszowie. Program  obejmował wizytę w Polskim Radio Rzeszów, Telewizji Rzeszów oraz Kręgielni „Galaktyka”.

      Zwiedzanie  TVP Rzeszów rozpoczęło się  od wizyty w pomieszczeniach archiwum i montażu, następnie uczestnicy wycieczki przeszli do studia i reżyserki, a na koniec  wszyscy obejrzeli materiał filmowy  o historii rzeszowskiej telewizji.

      W rozgłośni  Radia Rzeszów uczniowie zobaczyli jak wygląda  praca w studiu radiowym, a także mogli spróbować swoich sił jako spikerzy .

      Następnie czwartoklasiści udali się do kręgielni „Galaktyka”, gdzie  z zapałem rywalizowali na jej torach.

      Listopadowy dzień spędzony w Rzeszowie przyniósł wszystkim wiele ciekawych wrażeń

      i miłych chwil.

     • I miejsce dziewcząt i III miejsce chłopców z Albigowej w gminnej piłce ręcznej gimnazjów.

     •  

      W piątek 20 listopada br. odbyły się zawody gminne w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców dla uczniów gimnazjum. 

      Turniej odbył się jednocześnie w dwóch miejscach, dziewczęta grały w Zespole Szkół w Kraczkowej , chłopcy  w Zespole Szkół w Albigowej.

      Rozdzielenie meczów dziewcząt i chłopców  umożliwiło sprawny przebieg  zawodów  i rozegranie  ich systemem „każdy z każdym”.

      Dziewczęta rywalizowały z  uczennicami z Kosiny, Wysokiej,  Głuchowa i Kosiny.

      Nasze uczennice  wygrały zdecydowanie wszystkie pojedynki i  z kompletem punktów zostały mistrzyniami  gminy, uzyskując awans do zawodów powiatowych.

      Dodatkowo dwie nasze zawodniczki otrzymały wyróżnienia indywidualne:

      Monika Wojturska została nagrodzona za najwięcej strzelonych bramek w turnieju ,

      Edyta Bartman została najwszechstronniejszą zawodniczką zawodów.

      Drużyna chłopców zmagała się z kolegami z Kosiny, Głuchowa i Kraczkowej, również systemem „każdy z każdym”.

      Po remisie,  jednym wygranym meczu i jednej porażce nasi chłopcy zajęli ostatecznie III miejsce w zawodach.

     • Informacja

     • Dnia 24.11.2015 r. (wtorek) o godzinie 1700 odbędzie się wywiadówka Rodziców uczniów Zespołu Szkół w Albigowej. Dyrektor i Rada Pedagogiczna proszą Państwa o niezawodne i punktualne przybycie.

     • Uroczyste pasowanie na ucznia

     •  

      W dniu 27 października 2015 r. do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Albigowej dołączyło 45 pierwszoklasistów z klasy I a i I b. W obecności Pani Dyrektor, rodziców i wychowawców złożyli uroczyste ślubowanie oraz zaprezentowali bogatą część artystyczną. Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów w nauce, dobrych przyjaciół i  miłych chwil spędzonych w szkole.                                                          Wychowawcy: Alicja Szylar i Katarzyna Falger                                           

     • Sukces naszej gimnazjalistki

     •  

      Uczennica klasy III - Monika Wojturska, odniosła duży sukces na  Wojewódzkich Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w dniu 30 września 2015r.  w Rzeszowie.

      Monika startowała w konkurencji rzutu oszczepem i wynikiem 25.10 m zajęła III miejsce w województwie.

      Gratulujemy

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     •  

      W dniu 12.10.2015 r odbyły się w naszej szkole wybory do władz „Samorządu Uczniowskiego” .  Duże zainteresowanie uczniów tym wydarzeniem przełożyło się na bardzo wysoką frekwencję wyborczą (95%).

      W wyniku głosowania, przewodniczącą SU w Szkole Podstawowej została Kinga Cwynar (41% głosów) natomiast w Gimnazjum Michał Międlar (62% głosów)

       

       

      W Gimnazjum wybory wygrał Michał Międlar uzyskując 63 % poparcia i to on został nowym przewodniczącym SU

      Kandydatom oraz ich wyborcom gratulujemy zaangażowania, a zwycięzcom wyborów życzymy owocnej pracy na rzecz całej społeczności uczniowskiej.

     • Sukcesy gimnazjalistów z Albigowej

     •  

      29 września 2015 r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Gimnazjum.

      Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie lokaty w różnych konkurencjach.

      Wśród dziewcząt na wyróżnienie zasługują:

      Edyta Bartman – II miejsce w biegu na 100m

      Dominika Szpunar – III miejsce w skoku w dal

      Laura Peretiatko – I miejsce w pchnięciu kulą

      Agnieszka Cwynar – III miejsce w pchnięciu kulą

      Monika Wojturska – I miejsce w rzucie oszczepem

      Sztafeta 4x100 m w składzie G. Witowska, A. Cwynar, M. Wojturaka, E. Bartman – II miejsce

       

      Chłopcy zajęli:

      Kacper Reizer – III miejsce w skoku w dal

      Arkadiusz Rusin – I miejsce w rzucie oszczepem

      Kacper Jastrzębski – III miejsce w biegu na 1000m

      Dawid Tarała – IV miejsce w biegu na 300 m

      Sztafeta 4x100m w składzie K. Radomski, K. Reizer, A Rusin, D. Tarała – II miejsce

      Awans do zawodów wojewódzkich uzyskali: Monika Wojturska, Laura Peretiatko, Arkadiusz Rusin.

      Łącznie nasi uczniowie przywieźli z zawodów: 11 dyplomów i 16 medali.

      Opiekunami drużyn byli: pani Alina Szczepańska i pan Krzysztof Gugała.

      Gratulujemy

       

     • Występ artystów z Tarnopola

     •  

      W piątek 25 września br. uczniowie Zespołu Szkół oglądali występ artystów z Tarnopola (Ukraina). Spotykamy się już od kilku lat i zawsze ich wizyta pozostawia miłe wrażenia. Kilkuosobowa grupa taneczna i śpiewacza wykazała się wszechstronnym talentem. Podobały się nam skoczne tańce, w których popisywano się akrobatycznymi zdolnościami i zwinnością. Zapoznaliśmy się z dźwiękiem oryginalnych instrumentów: sopiłki, okaryny, fletni pana. Prezentowany program bardzo nam się podobał. Zwieńczeniem występu było wspólne śpiewanie  piosenki „Hej, sokoły”.

     • Wycieczka klas czwartych

     •  

      W  dniu 23 września 2015 r. klasy IV szkoły podstawowej wybrały się ze swoimi wychowawcami na wycieczkę do Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Białobrzegach.

      Na miejscu na uczestników czekało mnóstwo atrakcji.

      Ośrodek sportu i rekreacji, zlokalizowany w centrum gminy, stwarza różnorakie możliwości do uprawiania różnych dyscyplin.

      Nasi uczniowie mogli korzystać z:  boisk do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, piłki plażowej, skate parku, placu zabaw dla dzieci, urządzeń do rekreacji aktywnej, stolików do gry w tenisa stołowego, szachów plenerowych, stadionu lekkoatletycznego i wielu innych obiektów i urządzeń.

      Po aktywnie spędzonych godzinach w ośrodku, poszliśmy posilić się pyszną pizzą.

      W dniu wycieczki dopisała nam wspaniała pogoda , a wszystkim świetne humory.

     • Medalowe osiągnięcia młodych pływaków

     •  

      Sukcesem zakończyły się zmagania naszych uczniów w Mistrzostwach Powiatu Łańcuckiego w Pływaniu. Szóstka zawodników zdobyła w sumie 8 medali i kolejny raz potwierdziła że pływacy z Albigowej są jedną z najlepszych ekip w tej dyscyplinie. Nasi medaliści tych mistrzostw to:

      Barbara Fajger – I miejsce w stylu zmiennym na 100m i  I miejsce w stylu dowolnym na 50m 

      Kacper Falger – I miejsce w stylu dowolnym na 50 m

      Julia Blajer – I miejsce w stylu dowolnym na 50m

      Magdalena Rejman – II miejsce w stylu klasycznym na 50m i III miejsce w stylu grzbietowym na 50 m

      Jan Ulman – II miejsce w stylu dowolnym na 50m

      Jakub Ulman - III miejsce w stylu klasycznym na 50m

      Szczegółowe wyniki oraz fotogaleria na stronie: http://mosir-lancut.pl/asp/pl_start. asp?ref=1&typ=13&menu=5&dzialy=5&akcja=artykul&artykul=1278

      Wszystkim uczestnikom składamy  gratulacje

     • Sukcesy młodych lekkoatletów

     • Do udanych występów zaliczyć należy zmagania naszych uczniów w Powiatowych Igrzyskach młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce, które miały miejsce 22 września na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji w Białobrzegach. Po opracowaniu klasyfikacji medalowej okazało się ze to właśnie młodzi sportowcy z Albigowej zostali jej niekwestionowanym  liderem.

       Sukcesy naszych uczniów to:

      Jakub Majewski  - I miejsce w skoku w dal

      Dawid Dziadosz – I miejsce w biegu na 60 m

      Pondel Sylwia – II miejsce w skoku w dal

      Patryk Babiarz – II miejsce w biegu na 1000m

      Blajerjulia – III miejsce w biegu na 60 m

      Szmuc Wiktor – III miejsce w rzucie piłeczką palantową

      Wyżej wymienieni uczniowie będą mieli możliwość reprezentowania szkoły na zawodach wojewódzkich.

      Serdecznie gratulujemy osiągnieć!

      Więcej na stonie: http://sportbial.pl/aktualnosci/wielkie-sukcesy-gospodarzy/

     • Lekcja w Muzeum Zamku w Łańcucie

     •  

      Korzystając z szerokiej oferty lekcji muzealnych w Muzeum Zamku w Łańcucie, nasze gimnazjum co roku bierze w nich udział. Niedawno klasa II zwiedziła wystawę poświęconą Janowi Potockiemu w 200. rocznicę śmierci. Młodzież z zainteresowaniem słuchała opowieści przewodniczki. Okazało się, że Jan Potocki, ojciec pierwszego ordynata na Łańcucie, Alfreda, był m.in. politykiem, podróżnikiem, pisarzem, rysownikiem, poliglotą. Młodzież poszerzyła swoją wiedzę o epoce, również o modzie męskiej i damskiej XVIII w.

     • Turniej Orlika o Puchar Premiera RP

     •  

      W poniedziałek 14 września  chłopcy z klasy IV i V brali udział  w Turnieju Orlika o Puchar  Premiera RP. Mecze odbywały się na Orliku w Wysokiej. Po zwycięstwach nad drużynami z Soniny  i Cierpisza nasi chłopcy ulegli w finale drużynie z Wysokiej, zajmując ostatecznie drugie miejsce w turnieju.  Najlepszym zawodnikiem a jednocześnie królem strzelców turnieju został Jakub Ulman z Albigowej.

      Drużyna z Albigowej wystąpiła w składzie:Tomasz Kuźniar, Michał Baran, Bartosz Trojnar, Arek Sowa, Jakuba Ulman, Wiktor Reizer, Sebastian Cwynar, Łukasz Bytnan        Opiekun : Krzysztof Gugała

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.

     • Pamięć o 76. rocznicy napaści radzieckiej na Polskę.

     • Kształtowanie postaw patriotycznych poprzez poznawanie historii Polski i szacunek dla naszych przodków jest ważnym zadaniem szkoły. W dniu 17 września mija 76 rocznica agresji radzieckiej na Polskę. Jak co roku młodzież gimnazjalna uczciła pamięć tych, którzy polegli na frontach II wojny światowej, składając kwiaty i zapalając znicz pod tablicą poświęconą mieszkańcom Albigowej pomordowanym w Katyniu. Na miejscu nauczycielka historii podzieliła się z uczniami refleksją dotyczącą tamtych tragicznych wydarzeń  i wyraziła nadzieję, że obecne młode pokolenie nigdy nie doświadczy okropieństw wojny. W intencji pomordowanych odmówiono krótką modlitwę.

     • Informacja

     •  

      Dnia 24.09.2015 r. (czwartek). ogodzinie 17.00 odbędzie się zebranie Rodziców uczniów Zespołu Szkół w Albigowej. Dyrektor i Rada Pedagogiczna proszą Państwa o niezawodne i punktualne przybycie.

       

     • Informacja

     • 8 września 2015 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych - odpust parafialny.

      Dla dzieci,którym rodzice w wyżej wymienionym terminie nie są w stanie zapewnić opieki szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w świetlicy.

      Oddział przedszkolny pracuje od godziny 7.00 do 16.00

     • Informacja dla rodziców

     • Dyrektor i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Albigowej informują, że zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie żywności i żywienia – Dziennik Ustaw Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 30 kwietnia 2015 r. poz. 594  z dniem 1 września  2015 r. wprowadza się zakaz sprzedaży w sklepiku szkolnym białego pieczywa (drożdżówki), słodkich przekąsek, wód słodkich gazowanych, chipsów oraz innego „śmieciowego jedzenia”.

      W związku z tym rodzice są zobowiązani do zapewnienia dziecku drugiego śniadania.

      W celu zapewnienia bezpieczeństwa Państwa dzieci zabrania się podczas pobytu w szkole  wychodzenia uczniom poza teren obiektu. Za niedostosowanie się do zakazu uczniowi grożą określone procedurą konsekwencje (punkty ujemne z zachowania, upomnienie wobec klasy, nagana, telefon do Rodziców, wezwanie Rodziców do szkoły).

     • Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

     •  

      W dniu 26 czerwca br. w Zespole Szkół miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego. Najpierw spotkały się dzieci ze szkoły podstawowej. Uczniowie wraz z paniami nauczycielkami przygotowali ciekawy program artystyczny, a po nim nastąpiła część oficjalna. Pani dyrektor Anna Filar rozdała świadectwa i wyróżniła osoby, które uzyskały wysokie wyniki w nauce. W kl. IVa była to 1 osoba, w kl. IVb 8 osób, w kl. Va 8 osób, w klasie Vb 5 osób, w kl. VIa 6 osób, w kl. VIb 3 osoby. Otrzymały one nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie przyszła kolej na spotkanie gimnazjalistów. Przygotowali oni humorystyczną scenkę o ostatniej już lekcji w murach szkolnych. Rozdaniu świadectw towarzyszyła podniosła atmosfera. W kl. I wyróżniono w nauce 2 osoby, w kl. IIa 3 osoby, w kl. IIb 4 osoby, w kl. IIIa 5 osób, w kl. IIIb 3 osoby. Otrzymały one nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

     • Ogłoszenie

     • Dnia 26.06.2015 r. (piątek) odbędzie się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015.

      Program uroczystości:

      godzina 8.00 - zakończenie roku dla uczniów szkoły podstawowej

      godzina 11.00 - zakończenie roku dla uczniów gimnazjum

      Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 25.06.2015 r. (czwartek) o godzinie 18.00

     • Kiermasz podręczników szkolnych

     • W dniu 24.06.2015 r. (środa) w godzinach od 9.00 do 13.40 na parterze budynku szkoły podstawowej odbędzie się kiermasz podręczników używanych dla klas V szkoły podstawowej oraz II gimnazjum. Uczniowie obecnej klasy IV szkoły podstawowej i I gimnazjum mogą podręczniki zakupić, ale nie mogą sprzedać. Podręczniki do klasy I, II i IV szkoły podstawowej i I gimnazjum uczniowie otrzymają we wrześniu w ramach reformy podręcznikowej.

     • Projekty edukacyjne klas II Publicznego Gimnazjum

     •  

      W dniu 18 czerwca br. uczniowie uczestniczyli w publicznej prezentacji projektów edukacyjnych. W tym roku w Publicznym Gimnazjum realizowano następujące tematy: 1.Frazeologizmy w języku potocznym. Tworzenie podręcznego słownika frazeologizmów (opiekun T. Gałczyńska) 2.Rodzaje instrumentów muzycznych (opiekun K. Czyjt) 3.Balony, samoloty, szybowce. Rozwój konstrukcji lotniczych. (opiekun R. Nycz) 4.Decoupage, sztuka zdobienia przedmiotów kawałkami papieru (opiekun M. Cebulak) 5.Aktywna szkoła-aktywny uczeń-konkurs ogólnopolski (opiekun M. Pelc) 6.Młodzi przedsiębiorcy. Zakładanie i prowadzenie własnej firmy w oparciu o platformę internetową (opiekun A. Dec).

     • Wycieczka klasy II b szkoły podstawowej

     •  

      W poniedziałek 15 czerwca 2015 r. klasa II b była na wycieczce w centrum „Nowy Świat”. Miło spędziliśmy czas w „Kinder Planecie”. Rywalizowaliśmy na torze w klubie „Kula” . Oglądaliśmy film w kinie 6D pt.”Podwodna przygoda”. Warto tam pojechać.

     • Jak bawiliśmy się na festynie?

     •  

      Do tradycji naszej szkoły należy organizacja festynu, który w tym roku odbył się 13 czerwca. Na uczestników czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez Radę Rodziców. W czasie imprezy oglądaliśmy pokazową akcję ratowniczą w wykonaniu Straży Pożarnej z Albigowej i Łańcuta, która była prowadzona przy pełnym zadymieniu budynku. Najmłodsi mogli korzystać z dmuchanej zjeżdżalni oraz wziąć udział w różnych zabawach organizowanych w ,,Kąciku malucha”. Dzieciom podobał się kącik kosmetyczny, w którym można było pomalować swoją buzię w różne ciekawe wzory. Na szczególną uwagę zasłużyły prezentacje artystyczne uczniów naszej szkoły. Na scenie gościnnie wystąpił równieżzespół ,,Dzieciaki w Trampkach”. Dużą popularnością cieszyła się zabawka BUNGEE RUN.  Nie zabrakło  atrakcji dla miłośników sportu. Rodzice i uczniowie zmierzyli się w różnych konkurencjach, mecz piłki siatkowej rodzice kontra gimnazjaliści budził wiele emocji-gratulujemy zwycięstwa rodzicom. Swoją obecnością zaszczyciła nas grupa albigowskich motocyklistów, jej członkowie przygotowali dla nas pokaz swoich motocykli.W programie imprezy nie zabrakło również funkcjonowania punktów gastronomicznych gdzie serwowano frytki, kanapki, watę cukrowa, lody, chłodne napoje.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za atrakcje zorganizowane tego dnia dla uczniów naszej szkoły.

     • Festyn szkolny z okazji Dnia Dziecka

     •  

       

      Rada Rodziców , Dyrekcja i Nauczyciele serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i ich rodziców na festyn szkolny z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się dnia 13.06.2015 r.  w godzinach  09.00 – 15.30

       

       

       

      PLAN  FESTYNU

      09.00 – 10.00  Część Artystyczna w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Albigowej

      10.00 – 11.30   Pokazowa akcja ratownicza przy pełnym zadymieniu Szkoły Podstawowej w wykonaniu Straży Pożarnej                                                  z Albigowej  i Łańcuta pod patronatem powiatowego Komendanta  Straży i Telewizji Rzeszów

      11.30 – 12.30  Występ zespołu „DZIECIAKI W TRAMPKACH”  ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łańcucie

      12.30 – 13.30  Korzystanie z atrakcji festynu, rodzinne zawody sportowe

      13.30 – 14.00  Przyjazd Albigowskiej grupy motocyklistów, pokaz motocykli

      14.00   Mecz piłki siatkowej RODZICE kontra GIMNAZJUM (Sala Gimnastyczna)

      15.00    Koniec  Festynu

      W trakcie festynu dostępna będzie nieodpłatnie BUNGEE RUN, ZJEŻDŻALNIA oraz wydawane będą frytki, kanapki, wata cukrowa, lody  i chłodne napoje na talony rozdane przez wychowawców klas.

       

     • Dzień Ziemi

     •  

      Szkoła Podstawowa

      Tegoroczne obchody pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła” odbyły się 19 maja 2015r.  

      Klasy IV – VI SP przygotowały program:

      • Międzyklasowy konkurs na plakat ( pod hasłem Alternatywne źródła energii; format A2, technika dowolna );
      • Zbiórka surowców wtórnych- baterie, makulatura, nakrętki
      • Pokaz mody ekologicznej, czyli strojów wykonanych z różnych odpadów – konkurs indywidualny dla chętnych uczniów
      • Międzyklasowy konkurs wiedzy ekologicznej ( tematyka: Alternatywne źródła energii; klasy wybierają 3 przedstawicieli, którzy na podstawie otrzymanych wcześniej materiałów napisali test )

      Ponadto w Szkolnym Dniu Ziemi odbył się:

      • Apel ekologiczny pod hasłem "O MEJ PIĘKNEJ ZIEMI SEN OKRUTNY ŚNIŁEM, ALE PIĘKNA NADAL-W PORĘ SIĘ ZBUDZIŁEM"
      • Podsumowanie konkursów indywidualnych ( Łowcy baterii,  Zdrowie na talerzu)
      • Podsumowanie punktacji za udział w akcjach ekologicznych oraz wybór Super Eko-klasy
      • Straganik owocowo- warzywny( sprzedaż sałatek, koktajl i itp.)
      •  

      Gimnazjum

      Tegoroczne obchody pod hasłem  „Z energią zmieńmy źródła” odbyły  się 19 maja 2015 r. Wszystkie klasy gimnazjum przygotowały program:

      • Plakat ( pod hasłem Alternatywne źródła energii; format A2, technika dowolna)
      • Transparent z hasłem ekologicznym
      • Moda ekologiczna lub piosenka ekologiczna
      • Konkurs wiedzy ekologicznej ( tematyka: Alternatywne źródła energii; klasy wybierają 3 przedstawicieli, którzy na podstawie otrzymanych wcześniej materiałów  napisali test )
     • Wycieczka klas szóstych i piątych

     •  

      W dniach 21 i 22 maja 2015 r. uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w 2-dniowej wycieczce w Pieniny i do Zakopanego.

      W pierwszym dniu dzieci przebywały na terenie Pienińskiego Parku Narodowego, gdzie zwiedziły Wąwóz Homole, następnie udały się do Zakopanego i spacerowały po Krupówkach kupując pamiątki.

      W drugim dniu wycieczki uczniowie wyruszyli w pieszą wędrówkę do Doliny Strążyskiej, gdzie mogli podziwiać tatrzańskie krajobrazy i piękne wodospady. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyła wizyta w Odwróconym Domu - trzeba było nie lada wysiłku, aby utrzymać się w nim w pionie. Dzieci zwiedziły również cmentarz na Pęskowym Brzysku oraz kościół na Krzeptówkach, a w drodze powrotnej obejrzały Zamek w Szymbarku.

      Choć pogoda nie sprzyjała, bo całe dwa dni padało, to humory dopisywały, a niezapomniany nocleg w Pensjonacie „Grzesiczek” wynagrodził pogodowe kaprysy. Niestety z powodu kiepskich warunków atmosferycznych nie można było wejść na Trzy Korony, ani wyjechać na Gubałówkę i Butorowy Wierch co pierwotnie było w planie wycieczki, jednak pomimo to  wspomnienia z wyjazdu pozostaną na długo.

     • Wycieczka drugoklasistów

     •  

      21 maja uczniowie klas drugich SP odwiedzili stolicę Małopolski – Kraków. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po Rynku Głównym. Dzieci od razu rozpoznały dwie różniące się wieże kościoła Mariackiego, w jego wnętrzu podziwiały wspaniały ołtarz Wita Stwosza ukazujący Matkę Boską w otoczeniu apostołów oraz Wniebowzięcie.  Spędziliśmy czas pod pomnikiem Adama Mickiewicza, wszystkim bardzo podobały  się kamieniczki, a w Sukiennicach stragany z biżuterią, rękodziełem i pamiątkami. W kościele o. Franciszkanów zwróciliśmy uwagę na piękne witraże zaprojektowane przez Stanisława Wyspiańskiego. Dzieci najbardziej zachwycił górujący nad miastem Zamek Królewski na Wawelu. Zwiedziły Katedrę oraz komnaty reprezentacyjne Zamku będącego siedzibą wielu polskich królów. Wiele atrakcjiczekało na nas w ZOO krakowskim. Hitem okazały się żyrafy i drapieżniki z rodziny kotowatych. Spacer umilały pięknie kwitnące różaneczniki i azalie. Pomimo nie najlepszych warunków pogodowych wycieczkę uznajemy za bardzo udaną.

     • Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Namaluję dla Księdza Jana…”

     •  

      Uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowym Konkursie ,,Namaluję dla Księdza Jana… ilustracja do ulubionego utworu ks. Jana Twardowskiego”organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łańcucie i Szkołę Podstawową nr 2 w Łańcucie.Konkurs zorganizowany został z okazji 100 rocznicy urodzin tego wyjątkowego człowieka, poety i pisarza.  Jego celem było rozwijanie wrażliwości, umiejętności odbioru twórczości ks. Jana Twardowskiego oraz kształtowanie postawy otwartości w wypowiedzi plastycznej. 8 maja w MBP w Łańcucie odbyło się otwarcie wystawy oraz uroczyste rozdanie nagród dla laureatów konkursu. Nagrodzone zostały dwie prace uczennic szkoły podstawowej, Irmina Bytnar z kl. Va zajęła I miejsce, Emilia Golenia z kl.VIa wyróżnienie.

     • Ogólnopolski Konkurs „Aktywna Szkoła – aktywny uczeń” rozstrzygniety!

     •  

      Nasza szkoła w okresie od 8 września do 31 stycznia 2015 r. wykonywała zadania przewidziane regulaminem konkursu Aktywna Szkoła – Aktywny Uczeń.

      Celem przystąpienia szkoły do konkursu była chęć spopularyzowania wśród uczniów podstawowych zasad prawidłowego odżywiania, zgodnych z piramidą żywienia. Ponadto konkurs miał służyć podniesieniu świadomości nt. zagrożeń wynikających z zaburzeń w odżywianiu oraz wskazywał rolę aktywności fizycznej w utrzymaniu dobrej kondycji zdrowotnej.

     • Droga do wolności – 3 Maja 1791, 8 maja 1945

     •  

      12 maja gimnazjaliści zaprosili wszystkich uczniów na akademię, która okazała się lekcją historii, poezji i pieśni patriotycznej.Widownię zapełnili odświętnie ubrani uczniowie, którzy dodatkowo przypięli na piersi biało-czerwone flagi wykonane przez młodzież. Program artystyczny przypomniał nam, że walka Polaków o wolność nie była łatwa, a Konstytucja 3 Maja stanowiła oparcie dla wielu pokoleń na ich drogach ku wolności.Przenikanie się wątków współczesnych i historycznych uświadomiło nam, że   wolność należy cenić i wciąż ją zdobywać. Akademię przygotowała p. Halina Woś, pieśni patriotyczne śpiewali uczniowie kl. VI a  pod kierunkiem p. Krzysztofa Czyjta.

     • II miejsce w Powiatowym Konkursie Znajomości Języków Obcych "Bądź Poliglotą"

     •  

      Już po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Albigowej wychodzą zwycięsko z Powiatowego Konkursu Znajomości Języków Obcych "Bądź Poliglotą", organizowanego przez Zespół Szkół nr 1 im. J. Korczaka w  Łańcucie, który odbył się w lutym br.  Uczniowie Gimnazjum: Aleksandra Balawejder, Karolina Nesterowicz, Gabriela Witowska, Jakub Fajger oraz Konrad Międlar zaprezentowali teatrzyk w języku niemieckim pt. "Jaś i Małgosia", zajmując II m. Zaprezentowali oni również swoje talenty na XIV Wojewódzkim Przeglądzie Teatrzyków Obcojęzycznych organizowanym przez Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie.

       Drugim powodem do dumy jest udział uczennic Szkoły Podstawowej Weroniki Hoły z kl. VI oraz Klaudii Plęs z kl. I  w III Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej "You Can Sing" w  Zespole Szkół Nr 1 w Łańcucie, który odbył się  16 IV br.  Klaudia Plęs za wykonanie piosenki z bajki " Jej Wysokość Zosia" pt. "I belong" otrzymała wyróżnienie, a Weronika Hoły z piosenką "Girl on Fire" zajęła III miejsce. 

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Sukces uczniów w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

     •  

      7 maja w Białobrzegach odbyły się powiatowe eliminacje szkół podstawowych i gimnazjalnych XXXVIII Finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na 2015 rok. Zgodnie z regulaminem konkursu uczestnicy startowali w konkurencjach praktycznych jazdy rowerem, udzielania pierwszej pomocy  przedmedycznej oraz pisali test znajomości przepisów ruchu drogowego. Obydwie drużyny w składach: Barbara Fajger, Olga Falger, Jakub Kuźniar, Wiktor Szmuc - szkoła podstawowa oraz Jakub Fajger, Karol Radomski, Konrad Międlar - gimnazjum zdobyły pierwsze miejsca i będą reprezentować powiat łańcucki w Turnieju na szczeblu województwa. Uczeń klasy III gimnazjum Jakub Fajger został najlepszym zawodnikiem zawodów . Do eliminacji uczniów przygotowywała mgr Alicja Plis - Cyrana. Gratulujemy!

     • 90 rocznica śmierci ks. A. Tyczyńskiego - patrona szkoły

     • 15 kwietnia 1925 r. w Leżajsku zmarł wieloletni proboszcz i zasłużony dla Albigowej działacz społeczny ksiądz kanonik Antoni Tyczyński. Już w 1927 r. Szkole Powszechnej w Albigowej nadano jego imię, które w 1998 r. przywrócono powtórnie. W tym roku obchody Dnia Patrona Szkoły miały inny charakter niż zwykle. 12 kwietnia delegacje uczniów oraz organizacji działajęcych w Albigowej złożyły  kwiaty i zapaliły znicze przy tablicy pamiątkowej. Następnie wzięliśmy udział we Mszy Świetej w intencji śp. księdza Antoniego Tyczyńskiego. 15 kwietnia grupa 25 uczniów udała się na cmentarz w Leżajsku, gdzie wspólnie z przedstawicielami Rady Sołeckiej, Stowarzyszenia dla  Albigowej, KGW, OSP oraz mieszkańców wsi złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie księdza. Modlitwie w jego intencji przewodniczył ksiądz proboszcz Tadeusz Barcikowski. Dziękujemy Stowarzyszeniu dla Albigowewj  za zorganizowanie i zasponsorowanie przejazdu naszych uczniów do Leżajska.

     • Szkolne rekolekcje wielkopostne

     •  

      W dniach 23-25 marca odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcjonistą był ks. Piotr Lasota. Uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w programie przygotowanym przez katechetów naszej szkoły. Celem tegorocznych rekolekcji wielkopostnych stało się hasło roku duszpasterskiego: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, co pomoże praktykować to w życiu codziennym.

     • Święto Niepodległości

     •  

      Święto 11 listopada w naszej szkole obchodzone jest zawsze bardzo uroczyście.  Zdajemy sobie sprawę, że to dla każdego Polaka ważna data -  symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości, które są istotnymi składnikami tożsamości narodowej. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy  uczniowie Zespołu Szkół w Albigowej przygotowali wraz z nauczycielami wzruszającą część artystyczną.  Wszyscy z zainteresowaniem i w skupieniu uczestniczyli w tej szczególnej lekcji historii.   Uroczystość przebiegała w atmosferze powagi i zadumy. Młodzi artyści uczestniczący w akademii pięknie recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne, odgrywali scenki  upamiętniające wydarzenia z tamtego okresu. Uroczystość uświetnił swoim występem także zespół taneczny „Młodzi Albigowianie”, który odtańczył „krakowiaka”. W tym dniu wszyscy uczniowie ubrani byli na galowo, co jeszcze bardziej podkreślało doniosłość obchodzonego święta. Dzięki organizowaniu takich uroczystości możemy choć trochę przybliżyć uczniom zagadnienia dotyczące okresu walki o niepodległość  oraz uczyć patriotyzmu i szacunku dla ojczyzny.

                  Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali także część artystyczną po uroczystej mszy świętej w Kościele Parafialnym w Albigowej.

     • Zbiórka surowców wtórnych

     •  

      W Zespole Szkół uczniowie wspólnie biorą udział w akcjach zbierania surowców wtórnych. Są to zbiórka makulatury, butelek typu PET, baterii. Klasy współzawodniczą między sobą. Dzięki temu chronią środowisko i zdobywają punkty z zachowania. Uczestniczą także w zbiórce karmy dla zwierząt i dostarczają do schroniska w Rzeszowie. Uczą się pomagać czworonożnym przyjaciołom, bo one zdane są na naszą pomoc.

     • Działalność Samorządu Uczniowskiego

     •  

      W gimnazjum dobrze działa samorząd uczniowski. Przewodniczącą jest Małgorzata Cwynar, ucz. klasy III b. Dzięki niej i jej koleżankom i kolegom mamy m.in. deskę ratunku, muzykę na długich przerwach, czasami dyskoteki. Samorząd inicjuje wiele akcji charytatywnych i czuwa nad ich przebiegiem.   W I semestrze były to dzień nauczyciela, „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, poczta walentynkowa. Na uznanie zasługuje stale aktualizowana gazetka samorządu.

     • Pasowanie na ucznia 05.11.2014

     •  

      Tradycją w naszej szkole jest organizowanie pasowania na ucznia w godzinach popołudniowych, ażeby wszyscy rodzice mogli uczestniczyć w uroczystości tak bardzo ważnej dla ich pociech. Zgromadzone dzieci i rodziców powitała dyrektor zespołu szkół Anna Filar. W krótkich słowach stwierdziła, że  pasowanie na ucznia kończy proces adaptacji dzieci w nowym środowisku, jakim jest szkoła. Musiało upłynąć trochę czasu, aby dzieci przyzwyczaiły się i zaakceptowały nową sytuację.  Dzieci poczuły się w szkole pewnie, bezpiecznie, uczą się w pięknych salach. Wśród tegorocznych pierwszoklasistów jest dziewięcioro sześciolatków i należy ich pochwalić, że podjęli chętnie wszystkie wyzwania przygotowujące ich do  roli uczniów. Scenariusz imprezy zakładał prezentację przez dzieci  umiejętności nabytych w ciągu pierwszych tygodni w szkole. Wszyscy wykazali się znajomością literek i cyferek, wiedzą o ojczyźnie, przyrodzie i bezpiecznym zachowaniu w szkole. Pięknie śpiewali piosenki i wykonali układy taneczne udowadniając, że jak najbardziej zasługują na miano „uczniów”. A wszystko to, przy ogromnym aplauzie zgromadzonych rodziców. Po części artystycznej wniesiono sztandar szkoły i uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie zawierające szlachetne zasady postępowania. Następnie pani dyrektor dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Uczniowie otrzymali piękne czapki i „Wyprawkę pierwszoklasisty”. Rodzice ufundowali również poczęstunek dla dzieci. Uroczystość zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

     • Wycieczka do Centrum Sportu i Rekreacji w Białobrzegach

     • W naszej szkole bardzo lubimy sport. Realizujemy również program profilaktyczny „Aktywna szkoła – aktywny uczeń”, w ramach którego  wszyscy uczniowie czy mali , czy  duzi  bardzo lubią grać w gry zespołowe
      i bawić się w zabawy ruchowe.
      Poprzez aktywne formy spędzania czasu wolnego   chcemy cieszyć się życiem.
      Właśnie dlatego nasza świetlica   15.10.2014 wybrała się do miejscowości Białobrzegi ,  gdzie mogliśmy  skorzystać z ogromnego obiektu przeznaczonego dla uprawiania  sportu i rekreacji.
      Bardzo dobrze wyposażone, bezpieczne i wszechstronne centrum rozrywki  proponuje możliwość zagrania w badmintona,  piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, tenis, siatkówkę plażową , tenis stołowy i  squash”a  . Oprócz boisk  korzystać można również ze skałki do wspinaczki, siłowni , bieżni, placu zabaw,  skate parku i bardzo dużych  szachów.  Atrakcji  co nie miara !!!.
      Z wszystkich mogliśmy skorzystać zupełnie za darmo. Mogliśmy  również wypożyczyć piłki , rakiety i paletki z lotkami.  Bawiliśmy się świetnie. Wielką  popularnością cieszyła się wspinaczka i wyścigi na bieżni. Każdy chciał tam spróbować swoich sił.  Wszyscy bawili się wspaniale. Brali udział w konkursach i pikniku.
      Dzięki wsparciu Właściciela sklepu „Stokrotka” w Albigowej ,  Pana Maksymiliana dzieci otrzymały lizaki, cukierki i wafelki. Bardzo serdecznie za nie dziękujemy.
      Polecamy  wszystkim, aby odwiedzili to świetne miejsce, gdzie czas płynie błyskawicznie, a uśmiechy nie schodzą z twarzy dzieci.  Takie spędzanie wolnego czasu jest  świetną alternatywą dla komputera , telewizora i tableta.

     • Spotkanie z koszykarzami

     • W dniu 16 października 2014r. gościliśmy w szkole koszykarzy z I ligowego zespołu „Sokół” Łańcut.
      Wizyta zawodników wiązała się z udziałem naszej szkoły w konkursie  „Aktywna szkoła – aktywny uczeń” .
      W trakcie spotkania koszykarze prowadzili  zajęcia ruchowe dla wszystkich chętnych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.
      Szczególnym powodzeniem cieszyły się zajęcia w szkole podstawowej , gdzie uczniowie bardzo licznie brali udział we wspólnej rozgrzewce, ćwiczeniach z piłkami i grze. W klasach gimnazjalnych drużyny dziewcząt i chłopców mogły zmierzyć  swoje siły w bezpośredniej konfrontacji z zawodowcami. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy wykazali dużo ambicji i woli walki, chociaż ważniejsze od wyniku były  dobra zabawa i ciekawa gra. W przerwie zajęć  kółko dziennikarskie  działające w szkole podstawowej  przeprowadziło z zawodnikami krótki wywiad dotyczący ich drogi do kariery sportowej.
      Podczas spotkania wyróżniający się uczniowie otrzymali od drużyny  „Sokoła”  pamiątkowe plakaty oraz autografy zawodników.
      Cała wizyta przebiegała we wspaniałej atmosferze, a uczniowie długo jeszcze wymieniali wrażenia ze spotkania z drużyną z Łańcuta. Dziękujemy trenerowi panu Dariuszowi Kaszewskiemu za pomoc w zorganizowaniu spotkania koszykarzy z uczniami naszej szkoły.

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
   • +48 17 2267191
   • 37 – 122 Albigowa 489 woj. podkarpackie Poland
   • 815-181-06-75
   • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
 • Galeria zdjęć

   brak danych