• Zabawa Choinkowa w naszej szkole

     • Rada Rodziców, dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Albigowej serdecznie zapraszają wszystkich uczniów naszej szkoły na Zabawę Choinkową w dniach:

      - 15.01.2018 r. (poniedziałek) –  klasy 4-6 szkoły podstawowej, w godzinach od 13.30 do 17.00  w sali GOK w Albigowej – na zabawie zagra DJ prowadzący dyskoteki w Rzeszowskich klubach dyskotekowych,
      - 15.01.2018 r. (poniedziałek) – klasy 7 szkoły podstawowej i 2-3 gimnazjum, w godzinach od 17.30 do 21.00 w Sali GOK   w Albigowej – na zabawie zagra DJ prowadzący dyskoteki w Rzeszowskich klubach dyskotekowych,
      - 17.01.2018 r. (środa) - klasy 0-3 szkoły podstawowej, w godzinach od 9.00 do 12.30 na małej sali gimnastycznej - zabawę poprowadzi  zespół animacyjny z Łańcuta "ANIMKI" (Dzieci przychodzą do szkoły na 8.00 i kończą zabawę o 12.30).


       

     • Nasze szkolne akrobatki

     •        

      23 grudnia 2017 r. uczennice naszej szkoły Emilka Reizer (klasa IV b) i Ola Cwynar (klasa Ia) brały udział w IV Mistrzostwach Łańcuta w Akrobatyce Sportowej. Obie zajęły II Miejsce w Trójkach Kobiet Klasa Młodzieżowa.  Cieszymy się, że dziewczynki tak pięknie zaprezentowały się w tym konkursie i bardzo im gratulujemy.

     • Nasza uczennica w Olimpiadzie o Puchar Otylii Jędrzejczak

     •  

      Uczennica naszej szkoły Julia Cyran w dniach 16-17 grudnia 2017 r. brała udział w III Mikołajkowej Olimpiadzie Pływackiej 2017 o Puchar Otylii Jędrzejczak odbywającej się w Dębicy. Startowała w barwach KP SOKÓŁ RZESZÓW. Zdobyła 2 brązowe medale: jeden na dystansie 200 m stylem grzbietowym i drugi również na dystansie 200 m stylem zmiennym.  Serdeczne gratulacje dla Julki, która kolejny raz stanęła na podium w konkursie pływackim.

     • Jasełka szkolne

     • „Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas…”  I nasi uczniowie zgodnie z coroczną tradycją wspaniale kolędowali podczas szkolnych Jasełek. Śpiewali piękne, tradycyjne polskie kolędy, ale także te bardziej skoczne, nowoczesne. Dzieci ze scholki „Iskierki Boże” swoimi głosikami potrafiły wzruszyć każdego. Obejrzeliśmy także przepiękne przedstawienie o narodzeniu Pana Jezusa w stajence. Całości dopełniła dopracowana w szczegółach scenografia. Na zakończenia przedstawienia pan dyrektor Adam Hoły złożył najserdeczniejsze życzenia świąteczne uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Albigowej.  

     • Szlachetna paczka

     •  

      W szkole, jak co roku, wśród dzieci zorganizowano zbiórkę rzeczowych darów dla najbardziej potrzebujących. Do Szlachetnej Paczki, pod hasłem „Lubię ludzi”, bardzo aktywnie włączyli się uczniowie z młodszych klas IV-VI. Ten serdeczny gest to efekt uwrażliwienia i wyczulenia na drugiego człowieka, o co dbają wszyscy nauczyciele i wychowawcy. Święta to szczególny czas, podczas którego dbamy o rodzinną atmosferę i okazujemy przywiązanie do tradycji. Obdarowane samotne osoby będą wiedziały, że jest ktoś, kto o nich pamięta.

     • Albigowa - potęga pływacka

     • „ZŁOTE, SREBRNE i BRĄZOWE” – 15 uczniów  z naszej szkoły przywiozło 18 medali  ze Świątecznych Mistrzostw Powiatu Łańcuckiego w pływaniu w różnych stylach: dowolnym, grzbietowym i klasycznym i w różnych kategoriach. Kolejny raz pokazali, że potrafią wspaniale rywalizować, stawać na podium, pobijać swoje rekordy. Jesteśmy z nich niesamowicie DUMNI i BARDZO im GRATULUJEMY !

     • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny " Zapobiegajmy Pożarom".

     • W bieżącym roku szkolnym  uczniowie z naszej szkoły brali udział  w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom".  Jan Rejman z klasy VI b zdobył w tym konkursie II miejsce, a Nikola Pelc z V a zdobyła III miejsce. Dodatkowo  wyróżniono następujące osoby: Gabrielę Reizer (VIa), Annę KLuz (VI a) i Kingę Radomską (Va).  Uczniowie z radością odebrali dyplomy i nagrody i wysłuchali krótkiej wypowiedzi na temat roli strażaków w naszym codziennym życiu. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, którzy podjęli się trudu przedstawienia ciężkiej pracy straży pożarnej.

     • Mikołajkowa wycieczka klas drugich gimnazjum

     • W dniu 12 grudnia uczniowie klas drugich gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe  mikołajkowym. Już od rana rozpoczęły się warsztaty kulinarne w pizzerii Kolorado w Krasnem, w których każdy samodzielnie przygotowywał swoją pizzę. Następnie, w kilkuosobowych zespołach, uczniowie grali w kręgle - wszyscy świetnie się bawili.  Ostatnim punktem wycieczki było kino Helios, w którym uczniowie obejrzeli film Thor.  W dobrych humorach, wypoczęci, po wspólnie spędzonym czasie wróciliśmy z nowymi siłami do szkoły .

     • 3 złote medale dla naszych uczniów

     •  

      Kolejne sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Albigowej. Halowe Mikolajkowe Zawody Lekkoatletyczne-Mielec 2017  zakończyły się dla naszych zawodników wyjątkowo pomyślnie. Bartosz Trojnar z kl. 7 b zdobył I MIEJSCE w biegu na 600 m, a  Mateusz Kochmański z kl. 6 a  i Jakub Majewski  z kl. 7 b zdobyli I MIEJSCA w biegu na 60 m w swoich kategoriach wiekowych. Jest to niepodważalny sukces naszych zawodników. Gratulacje.

     • Internetowa biblioteka

     • Od 5 grudnia 2017 r. działa internetowa biblioteka, w której uczniowie z całej Polski mogą znaleźć lektury

      do szkół podstawowych i liceów.

      Aby korzystać z tej biblioteki nie trzeba wyrabiać sobie kart ani stać w  kolejkach.

      I co najważniejsze, książek nie trzeba zwracać. Biblioteka działa na platformie lektury.gov.pl.
       

     • "Fizyka dla smyka" - drugie spotkanie

     • W piątek 14 grudnia 2017 r. klasy młodsze uczestniczyły w niezwykłej lekcji fizyki dotyczącej elektrostatyki. Zajęcia jak zwykle wzbudzały ogromne zainteresowanie tematem, szczególnie gdy można było doświadczać lub obserwować codzienność z innej perspektywy. Pani prowadząca wyjaśniała zagadnienia powstawania prądu, obecności zjawisk elektrostatycznych w najbliższym otoczeniu oraz uwrażliwiała na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa  podczas korzystania z urządzeń elektrycznych.

     • Zajęcia otwarte w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Albigowej


     • 13 grudnia w naszym odddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Związane były one tematycznie z okresem zimowym i towarzyszącymi temu okresowi wydarzeniami. Pomysł na prowadzenie zajęć był bardzo ciekawy, a autorski scenariusz lekcji - oryginalny. Dzieci bardzo chętnie brały udział w przygotowanych zabawach, a rodzice wspierali ich w wykonaniu świątecznych aniołków. Na koniec wszyscy otrzymali miłą niespodziankę: pierniczki lukrowane w kształcie choinek, gwiazdek, bombek choinkowych i bałwanków. Gratulacje i podziękowania dla Pani Danuty Niepokój i Magdaleny Uberman oraz oczywiście dla wszystkich dzieci i rodziców za zaangażowanie.

     • Nasza uczennica zdobywczynią tytułów w karate


     • Uczennica naszej szkoły, klasy VII a  Asia Szpunar ćwiczy karate i to z bardzo dobrymi efektami.  Może pochwalić się zdobyciem III miejsca w Podkarpackiej Lidze Karate w kategorii KUMITE. Karate jest sztuką walki stworzoną przez mieszkańców Okinawy jako metoda samoobrony bez użycia broni. Trzymamy kciuki, żeby Asia sięgała po najwyższe laury  w tej dyscyplinie sportowej.

     • Uczeń naszej szkoły zdobywcą II miejsca w Konkursie Matematycznym „I LOVE NUMBERS”


     • Uczeń klasy III b gimnazjum Bartłomiej Cwynar zdobył II miejsce w II Powiatowym Konkursie Matematycznym w języku angielskim „I LOVE NUMBERS” na poziomie gimnazjalnym.

      Celem konkursu była m.in. popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów, popularyzacja języka angielskiego i jego praktycznego wykorzystania, mobilizowanie i motywowanie uzdolnionej młodzieży do rozwiązywania matematycznych problemów, przygotowanie młodych talentów do udziału w olimpiadach matematycznych. Cieszymy się, że Bartek wykazał się tak dużymi umiejętnościami, które pozwoliły mu stanąć na "podium". Gratulacje.

     • Pływaczki na medal !!!


     • W sobotę 3.12 w podczas zawodów pływackich w ramach Ligi VI Miast , dziewczęta z naszej szkoły – Julia Cyran, Monika Międlar i Basia Fajger,  wywalczyły 5 medali w tym  dwa złote Julia (na 50m w stylu dowolnym i grzbietowym ) dwa złote Basia (na 50m w stylu motylkowym i 100m w stylu zmiennym) oraz brązowy medal Monika (na 50 m w stylu grzbietowym).  Gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów

     • Mikołajkowy wyjazd do Handzlówki

     • Rada Rodziców klasy VI a , ufundowała w tym roku bardzo atrakcyjny wyjazd mikołajkowy.  Rano wszyscy grzeczni uczniowie klasy VI a  smiley  oraz pani wychowawczyni otrzymali od Mikołaja paczki – niespodzianki. Zawartość  paczki niektórych zdziwiła, gdyż obok pięknej czapki mikołajkowej, pysznych napojów owocowych, znaleźliśmy ….rózgi…...smiley O godzinie 9.00, ubrani w mikołajkowe czapki,  przyjechaliśmy do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Handzlówce. Mieliśmy tam możliwość rozgrywek sportowych z rówieśnikami , a później w restauracji „Gościniec” smakowaliśmy przygotowaną dla nas pizzę.  Będziemy mile wspominać  „Mikołajki 2017” .

     • Wykonujemy kartki świateczne metodę quilling

     • Coraz bliżej święta. Uczennice z naszej  szkoły zabrały się do wykonywania okolicznościowych kartek metodą quillig. Jest to bardzo żmudne i  wymagające cierpliwości zajęcie. Ale pracowitość dziewcząt została nagrodzona. Piękne, kolorowe, niepowtarzalne i oryginalne karteczki są już prawie gotowe. Jeszcze tylko wydrukujemy do nich życzenia i będzie można je wysyłać. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, a w szczególności Pani A. Pasiecznej za pomoc.

     • Andrzejki inaczej niż zwykle

     • Uczniom  klasy VIa i VIb tegoroczne andrzejki kojarzą się  bardziej z zabawą na trampolinach, niż z tańcami. 29 listopada wybraliśmy się do parku Happy Jump w Rzeszowie. Było fantastycznie. Uczucie stanu nieważkości, skoki do góry, fikołki, salta, gry, rywalizacja drużyn to rozrywka pierwszej klasy.               Byliśmy również w kręgielni Kolorado oraz braliśmy udział w  warsztatach kulinarnych. Pizza wykonana samodzielnie była pyszna, bo każdy robił ją z takich dodatków, jakie lubi.                                                                                                           

     • Nasi uczniowie zdobywają nagrody


     • Uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt.: „Św. Józef Kalasancjusz, który głosi, przemienia, wychowuje”. Do głównych celów konkursu należało rozbudzenie i rozwijanie zainteresowania osobą Św. Józefa Kalasancjusza, kształtowanie postaw twórczych dzieci i umacnianie wiary we własne siły, odkrywanie młodych talentów oraz stwarzania możliwości do prezentacji własnych prac. W konkursie wzięło udział 14 szkół (podstawowych i gimnazjalnych), nadesłano 56 prac. Prace oceniała 4-osobowa komisja. Wyłoniono 12 najlepszych prac w trzech kategoriach wiekowych. Jedną z tych nagród otrzymał uczeń  klasy VI naszej szkoły Jan Rejman. Dodatkowo pamiątkowe dyplomy odebrali nasi  inni uczniowie: Dawid Maternia, Kinga Kwolek, Gabriela Reizer. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

     • Wywiadówka

     • Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. ks. Antoniego  Tyczyńskiego w Albigowej informują, że dnia 13 grudnia 2017 r. (środa) o godzinie 17.00 odbędzie się wywiadówka dla rodziców uczniów szkoły podstawowej w Albigowej (klasy I-VII sp i II-III gimnazjum). Bardzo prosimy o niezawodne i punktualne przybycie.

      PRZYDZIAŁ KLASOPRACOWNI

      DLA KLAS I-VII SP i II-III GIMNAZJUM

      KLASY I-III SP

      sala  II/4 Małgorzata Kluz- wychowawca klasy I A
      sala  II/8 Elżbieta Kluz -wychowawca klasy I B
      sala  II/3 Justyna Babiarz -wychowawca klasy II
      sala  II/2 Katarzyna Falger -wychowawca klasy  III A
      sala  II/9 Alicja Szylar -wychowawca klasy III B


      KLASY IV-VII SP

      sala 0/1 SP Magdalena Łyszczarz– wychowawca klasy IV a
      sala 0/7 SP Alina Rogowska– wychowawca klasy IV b
      sala I/16 Gimn Małgorzata Pelc  – wychowawca klasy V a
      sala 0/6 SP Agnieszka Kuźniar– wychowawca klasy V b
      sala  II/22 Gimn Alina Szczepańska– wychowawca klasy VI a
      sala II/25  Gimn Urszula Bar– wychowawca klasy VI b ZMIANA SALI
      sala I/12 Gimn Edyta Ulman  – wychowawca klasy VII a ZMIANA SALI
      sala 0/2 SP Alicja Plis-Cyrana– wychowawca klasy VII b


      KLASY II-III GIMN

      sala I/14 Gimn Sylwia Blajer– wychowawca klasy II a
      sala II/24 Gimn Halina Woś  – wychowawca klasy II b
      sala I/11 Gimn Michał Kluz– wychowawca klasy III a
      sala I/13 Gimn Dagmara Pączka– wychowawca klasy III b       

     • Mikołaj w Szkole Podstawowej w Albigowej


     • 6 grudnia, jak co roku uczniów naszej szkoły odwiedził Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą. Zaglądnęli do każdej klasy i wszyscy, którzy w tym roku byli grzeczni dostali od niego cukierki. Mikołaj zadawał pytania, na które amatorzy słodyczy musieli poprawnie odpowiedzieć. Mikołaj i jego świta odwiedzili też pana dyrektora, który złożył przybyłym życzenia w języku niemieckim. Mikołajki w naszej szkole to bardzo miła tradycja, którą zamierzamy kontynuować w kolejnych latach.

     • Nasza choinka w Urzędzie Gminy Łańcut

     •  

      5 grudnia panie z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Albigowej zgodnie z panującą tradycją ubrały choinkę w Urzędzie Gminy Łańcut. Przygotowały piękne ozdoby choinkowe: czerwone bibułkowe bombki, złocone zawieszki makaronowe i złoty łańcuch z makaronowymi kokardkami. Choinka nabrała blasku i od razu wokół zrobiło się świątecznie. Mamy nadzieję, że choinka ubrana przez nasze panie będzie cieszyć oko wszystkich odwiedzających Urząd Gminy Łańcut.

     • PROMAR w SP Albigowa

     •  

      Oddziały Szkoły Językowej "Promar" w naszej szkole - zajęcia środa 11.50 - 13.30 - klasy 1 i 2, czwartki 13.45 - 15.15 - klasy 3 i 4. Zapisy na kursy w grupie lub indywidualne trwają przez cały rok.

     • CHROŃ DRZEWA I NATURĘ - ZBIERAJ MAKULATURĘ !!!

     •  

       

      Samorząd Uczniowski SP w Albigowej informuje, że w dniach 24.11-06.12 w naszej szkole odbędzie się ZBIÓRKA MAKULATURY . Zachęcamy wszystkich uczniów do przynoszenia  niepotrzebnych gazet, czasopism książek itp. Pamietajmy ze zbierając makulaturę chronimy nasze lasy i dbamy o środowisko naturalne. 

     • Teatrzyk „Strach ma wielkie oczy”

     • W poniedziałek 27.11.2017 r. nasi "Zerówkowicze" odwiedzili kolegów w Przedszkolu Publicznym w Albigowej i wspólnie obejrzeli przedstawienie Teatru „Skrzat” z Krakowa pt. „Strach ma wielkie oczy”.

      Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody dziewczynki o imieniu Kasia, która starała się pomóc odczarować księcia zamienionego w zająca. Przedszkolaki mogły czynnie uczestniczyć w przedstawieniu, wspólnie śpiewały i odpowiadały na pytania Kasi. Przede wszystkim jednak zrozumiały, że często to czego się boimy, w rzeczywistości nie jest takie straszne na jakie wygląda.

     • Dzień Cyfrowego Bezpieczeństwa

     • 24 listopada 2017 r. był Dniem Cyfrowego Bezpieczeństwa w naszej szkole. Uczniowie klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Edukatora Cyfrowego Bezpieczeństwa. Najpierw mieli krótką pogadankę połaczoną z  prezentacją filmu o zagrożeniach internetowych, a następnie 3 godzinne warsztaty z podobnej tematyce (klasy:VII, IIa, IIb). Na koniec została przeszkolona Rada Pedagogiczna naszej szkoły. W tym kompleksowym projekcie wezmą także udział rodzice naszych uczniów.

     • "Dzień Pluszowego Misia"

     • W naszej szkole kolejny już raz obchodziliśmy "Dzień Pluszowego Misia". Każdy kto dziś przyniósł do szkoły pluszaka był zwolniony z niezapowiedzinych kartkówek i odpowiedzi ustnych. Liczba uczniów, którzy przynieśli maskotki była imponująca - od najmłodszych klas do najstarszych. Trudno było nawet zrobić zdjęcie, na którym zmieściliby się wszyscy uczniowie ze swoimi ulubionymi pluszakami. Dziś przenieśliśmy się na chwilę do naszego beztroskiego dzieciństwa...

     • INTERNETOWY TEATR TVP DLA SZKÓŁ

     • „Wyzwolenie” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Radosława Rychcika.

       Nasz szkoła po raz pierwszy wzięła udział w projekcie „Internetowy Teatr TVP dla Szkół”, którego inicjatorem jest Telewizja Polska. Telewizja Rzeszów jako koordynator regionalny projektu zaprosiła szkoły i placówki oświatowe z województwa podkarpackiego do oglądania transmisji on-line przedstawień z najlepszych teatrów w Polsce. W tym miesiącu zaproszenie skierowała do szkół średnich i gimnazjów. 23 listopada o godz. 10.00 uczniowie  mieli niepowtarzalną okazję, nie opuszczając szkolnych klas, obejrzeć spektakl „Wyzwolenie” na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego prosto z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

      iTeatr to autorski projekt Telewizji Polskiej realizowany od 2012 roku. Jest oparty na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce. W ramach projektu spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

       „Wyzwolenie” uznawane jest za jeden z najważniejszych i jednocześnie najtrudniejszych do wystawienia polskich utworów dramatycznych. To wielki traktat o teatrze, patriotyzmie i poszukiwaniu własnego ja, przez Wyspiańskiego pisany  specjalnie na Dużą Scenę Teatru im. Słowackiego w Krakowie. Nowej interpretacji sztuki podjął się Radosław Rychcik .

      Uczniowie trzeciej klasy naszego gimnazjum podjęli wyzwanie i zmierzyli się z  „Wyzwoleniem” Wyspiańskiego.  Mimo wcześniejszych obaw spektakl zainteresował młodych widzów, chwilami zadziwiał, a nawet szokował.  Po zakończeniu widowiska przeanalizowano ukazane wątki i motywy. Dyskusja była ciekawa i udowodniła, że nie należy kierować się stereotypami. Młodzież jest otwarta i chętnie poznaje nowe oblicza literatury i sztuki. Nie obawia się rzeczy trudnych w odbiorze.

      Mamy nadzieję, że w przyszłości  iTeatr zaoferuje nam znowu coś ciekawego i wartościowego.

     • Zakończenie projektów edukacyjnych w klasie III a SP.

     • Projekt edukacyjny jest uważany za jedną z najbardziej efektywnych metod nauczania. Jest on „zespołowym, planowym działaniem uczniów, mającym na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych środków”. Wielką wartością metody projektów jest współpraca w grupie, która doskonali kompetencje społeczne dzieci.

      20171106_105957.mp4 

      20171106_110443.mp4

      20171106_110640.mp4

      20171106_110847.mp4

      20171106_110324.mp4

      Uczniowie klasy III a w październiku i listopadzie realizowali dwa większe projekty edukacyjne, których efekty zaprezentowali na forum klasy:

      „Reporterskim okiem – Podróż do Albigowej”.

      Projekt ten zainspirowany został lekturą książek z serii „ Nela – mała reporterka”. Uczniowie pracując w dwóch zespołach opracowali książki będące próbą reportażu o Albigowej. W pracy tej wspierali nas rodzice, którzy pomagali dzieciom w zdobywaniu i redagowaniu informacji. Efektem naszych działań są dwie,  pięknie ilustrowane  książki o Albigowej.

      „W piastowskim grodzie”

      Projekt ten miał na celu poznanie historii Polski z czasów piastowskich. W jego początkowej fazie uczniowie korzystając z różnorodnych źródeł wiedzy tj. podręczniki, albumy, filmy i prezentacje poznawali życie w dawnej Polsce. Wykorzystując niezwykłe talenty konstruktorskie i umiejętność współpracy dzieci zbudowały makiety dawnych grodów, w których wiedza historyczna łączy się z wyobraźnią dziecięcą. Efekty swej pracy zaprezentowali koleżankom i kolegom.

       

       

     • Złota drużyna chłopców, brązowa dziewcząt

     • W rozegranym w sobotę 18.11.2017 r. w Kraczkowej gminnym turnieju w mini piłce koszykowej, uczniowie naszej szkoły  odnieśli kolejne sukcesy. Drużyna chłopców uzyskała tytuł mistrza gminy wygrywając wszystkie mecze. Dodatkowo Łukasz Bytnar otrzymał tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Dziewczęta uplasowały się na trzecim miejscu spośród 6 drużyn w gminie.
      Obie drużyny przywiozły piękne puchary, dyplomy, dodatkowo chłopcy indywidualnie  medale. Gratulujemy.

     • Kolejna lekcja umuzykalniająca szkoły muzycznej Yamaha

     • Dzisiaj w naszej szkole po raz trzeci w tym roku szkolnym miało miejsce spotkanie z muzyką czyli lekcja umuzykalniająca szkoły YAMAHA.  Instrument,  który dziś królował to skrzypce. Pani Gabriela Sasiela – nauczycielka skrzypiec w szkole Yamaha najpierw pokazała dzieciom malutkie skrzypce tzw. połówki, na których zagrała melodię ze słynnego musicalu „Skrzypek na dachu”. Pan prowadzący usilnie namawiał panią Gabrielę, żeby wykonała utwór na dachu naszej hali, ale pani nie dała się skusić – to był oczywiście żart. Następnie pani zaprezentowała skrzypce duże bardzo sędziwe, bo ponad stuletnie, które  dostała od swojego dziadka. Pan prowadzący w dowcipny sposób poinformował słuchaczy, że po włosie na smyczek trzeba iść do stajni i poprosić o nie konia, ale to znowu był żart. Następnie p. Gabriela przedstawiła różne techniki artykulacji: legato, staccato, tremolo i pizzicato. Potem pokazała altówkę, bez której żadna orkiestra symfoniczna obejść się nie może. Na koniec pan prowadzący wyczarował coś co wyglądało jak szkielet instrumentu, a były to skrzypce elektryczne, na których p. Gabriela wykonała utwór Despacito. I to niestety był już koniec naszego spotkania z muzyką, czekamy na następne.

     • Nasi uczniowie wśród najlepszych sportowców w Polsce

     • Chłopcy z Albigowej - nasi uczniowie znów pokazali, że potrafią sięgać po najwyższe trofea sportowe w Polsce:

      Mateusz Kochmanski z 6a  - najlepszy na 60 m i w sztafecie na Ogolnopolskich Zawodach Halowych w lekkoatletyce w

      Toruniu.

      Bartosz Trojnar z 7b - piate miejsce w Polsce w biegu na 1000 m na tych samych zawodach.

      Naprawdę jest się czym chwalić, więc się chwalimy, a chłopcom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

     • Dzień Kolorów w Szkole Podstawowej w Albigowej

     • W poniedziałek 20 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Kolorów. Każda klasa miała ubrać się w stroje o jednakowych barwach, takich, które wcześniej zostały wylosowane przez przewodniczących klas. W szkole zrobiło się kolorowo i od razu wszyscy mieli lepsze samopoczucie, pomimo tego, że był to dopiero początek tygodnia. Nasz Samorząd Uczniowski dba o to abyśmy się nigdy nie nudzili.

     • Zajęcia otwarte w oddziale przedszkolnym

     • W dniu 14 listopada 2017 r. w oddziale zerowym Szkoły Podstawowej w Albigowej odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Temat zajęć to „Jesienny las wita nas” i był on realizowany w ramach projektu  „W krainie zabaw z rodzicami”. Zarówno dzieci jak i ich rodzice chętnie rozwiązywali zadania i zagadki, które w leśnej krainie pojawiały się na ich drodze. Miło było popatrzeć jak wspólnie brali udział w ciekawej nauce i wesołej zabawie.

     • Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości

     • Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej w Albigowej zaprezentowali piękny program artystyczny. Była to prawdziwa lekcja historii i umiłowania Ojczyzny. Nawet najmłodsi uczniowie z uwagą wysłuchali recytacji wierszy i śpiewu pieśni patriotycznych, do których wykonania włączały się całe klasy. Naszym nauczycielom dziękujemy za przygotowanie akademii z okazji tak ważnego dla nas święta.

     • Sportowa sobota

     • Miniona sobota upłynęła dla uczniów naszej szkoły pod znakiem sportu. Dziewczęta  i chłopcy z klas VII oraz II i III gimnazjum uczestniczyli w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej w Kraczkowej. W wyniku rywalizacji z drużynami z terenu gminy Łańcut ( Kraczkowa, Sonina, Kosina, Głuchów) zarówno drużyna chłopców jak i dziewcząt zajęły I miejsce w swojej kategorii. Dodać należy że nasi uczniowie zwyciężyli we wszystkich swoich pojedynkach . Najlepszym Zawodnikiem zawodów został bramkarz z Albigowej – Michał Bytnar, natomiast w drużynie dziewcząt Maja Wojturska. Nagrodę fair play otrzymał Wiktor Szmuc. Tego samego dnia sukces sportowy odnieśli dwaj inni uczniowie naszej szkoły – Mateusz Kochmański i Bartosz Trojniar, którzy udanie rywalizowali podczas Wojewódzkich Zawodów Halowych  w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”  ,odbywających się w Mielcu. Mateusz był bezkonkurencyjny w biegach na 60 i 300 metrów w swojej kategorii wiekowej, natomiast Bartosz zajął II miejsce w biegu na 600 metrów. Zajęte lokaty stały się dla nich przepustką do Ogólnopolskich Zawodów Halowych w Toruniu – 18.11.2017 r. Chłopcy podczas zawodów rywalizowali w barwach klubu lekkoatletycznego Resovia Rzeszów.

      Wszystkim sportowcom gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy powodzenia na kolejnych szczeblach rywalizacji;)

     • „Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy” – uroczystość pasowania na ucznia klasy I Szkoły Podstawowej w Albigowej


     • W dniu 26 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Albigowej odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

      Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Zauroczyły zebranych ciekawym układem tanecznym zwanym „belgijką”. Swój program artystyczny zakończyli wspaniałym wykonaniem poloneza.

      Po programie artystycznym Pan Dyrektor uroczyście pasował uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

     • Nasza szkoła w projekcie Bezpieczna Szkoła Cyfrowa

     • Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa wymyśliliśmy po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

      Realizując projekt szczególną wagę przywiązywać będziemy do tego, by umiejętnie motywować dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców do aktywności w sferze profilaktyki i zachęcania uczniów do odpowiedzialnych zachowań w Sieci. Zaproponujemy systemowe rozwiązania, które pozwolą lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe dla wspierania rozwoju uczniów, przy jednoczesnym zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa i nauczeniu ich zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.

     • Fizyka dla najmłodszych w szkole w Albigowej

     •  

      W naszej szkole już od kilku lat odbywają się bardzo ciekawe zajęcia dla uczniów klas młodszych z cyklu "Fizyka dla smyka".  Również w tym roku szkolnym dzieci z klas I-III oraz z oddziału zerowego będą brać udział w spotkaniach  przybliżających im tajniki zjawisk fizycznych. Na pierwszym zajęciach mowa była o różńego rodzaju magnesach. Można powiedzieć, że tak powinna wyglądać prawdziwa lekcja fizyki: dotknąć, poczuć, zobaczyć, zrobić.... 

     • Spotkanie z posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej - Kazimierzem Gołojuchem

     • Z okazji zbliżającego się  Święta  Niepodległości  postanowiliśmy odwiedzić osobę, która  o naszym kraju nie tylko wiele wie, ale również zasiada wśród tych, którzy mogą  uchwalać ustawy  i ustanawiać  prawo obowiązujące w Polsce. Zostaliśmy zaproszeni  do biura posła na Sejm RP  pana Kazimierza Gołojucha.  Ponieważ dzieci z klasy drugiej są bardzo ciekawe świata pytały pana posła o różne interesujące ich sprawy.  Dowiedziały się na przykład, że w sejmie jest straż sejmowa, a także, że obecnie nasz rząd pracuje nad budżetem na 2018 rok oraz że każdy poseł ma mandat. Nie chodzi tu w żadnym wypadku o wykroczenie drogowe ale o mandat poselski. Dzieci chciały się dowiedzieć, jak długo pan Kazimierz Gołojuch pełni swoją funkcję w naszym kraju, czy lubi swoją pracę oraz o to z jakimi spotyka się problemami, czy często lata samolotem, a nawet  czy lubi pizzę. Pan  poseł na wszystkie pytania odpowiadał wyczerpująco, często z humorem. Na koniec  zapytał dzieci jak im się wiedzie w szkole, czy lubią się uczyć i jakie uprawiają sporty. Zapewnił, że na pewno odwiedzi  nas w Albigowej  i dał nam  wszystkim prezenty. Bardzo dziękujemy pracownikom  biura poselskiego  p. Kindze Nowak i p. Grzegorzowi  Lepianka  za zaproszenie oraz organizację naszego pobytu. Lecz przede wszystkim  bardzo serdecznie dziękujemy p. Kazimierzowi Gołojuchowi za spotkanie, na którym tak wiele dowiedzieliśmy się o jego pracy, za jego życzliwość i gościnność.

      Po spotkaniu w biurze poselskim odwiedziliśmy „KINO  ZA ROGIEM”  w MDK na Podzwierzyńcu,  gdzie obejrzeliśmy wystawę prac  pt. „ Flagoludki” oraz  film” Królwa Śniegu”.  Na koniec zjedliśmy pyszną pizzę w Pizzeri Al Forno.

     • Albigowa - sportowa potęga

     • Pięknie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły na Międzyszkolnym Turnieju Mini Piłki Siatkowej w Szkole podstawowej w Żołyni, który odbył się w sobotę 4 listopada. Uczniowie klasy IV a rywalizowali w grze dwójkami zajmując w kategorii dziewcząt I miejsce - Monika Międlar i Julia Szewczyk i w grupie chłopców II miejsce - Jan Ulman i Kacper Bartman, IV miejsce Dawid Chyłeki i Wojtek Maternia. Ponadto w zawodach uczestniczyli : Julia Bytnar, Roksana Bytnar, Natalia Chmura, Marysia Pelc, Małgosia Pasieczna,Emilia Reizer, Madzia Maternia, Bartek Głuszek i Filip Gargała.

      Dziewczęta z klasy VI w składzie Karolina Czarnota, Oliwia Bytnar, Klaudia Giża, Paulina Szpunar zajęły II miejsce w turnieju. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

     • Dzień sobowtóra w naszej szkole

     •  

      3 listopada w naszej szkole odbył się Dzien Sobowtóra - chętni uczniowie przebierali  się w takie same (identyczne) stroje. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia najlepiej przebrane pary zostały nagrodzone Kartami Niepytajkami - wybór był bardzo trudny😁. Wszyscy otrzymali słodycze za udział w zabawie.

     • Wycieczka w Beskid Niski


     •  

      Słońce i błoto, to dwie rzeczy których nam nie brakowało podczas wycieczki na Łysą Górę w Beskidzie Niskim. Pogoda udała nam się wprost idealna, i mogliśmy podziwiać złotą polską jesień.

     • CHŁOPCY Z ALBIGOWEJ MISTRZAMI GMINY W KOSZYKÓWCE , DZIEWCZĘTA NA TRZECIM MIEJSCU PODIUM

     • W minioną sobotę Szkoła Podstawowa w Albigowej była gospodarzem Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce młodzieży z roczników 2002-2004. Po zaciętej rywalizacji chłopcy z naszej szkoły zajęli I miejsce pokonując drużyny z Wysokiej i Kraczkowej (zwycięstwo w dogrywce), natomiast dziewczęta (z gościnnym udziałem koleżanek z Handzlówki) zajęły miejsce III, rywalizując z drużynami z Wysokiej, Kosiny, Kraczkowej i Soniny. Klasyfikacja końcowa zawodów:  Chłopcy:  I miejsce - Albigowa, II miejsce - Kraczkowa, III miejsce - Wysoka.  Dziewczęta: I miejsce - Wysoka, II miejsce - Kosina, III miejsce - Albigowa,  IV miejsce - Sonina, V miejsce - Kraczkowa.
      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy osiągnięć i pięknej, sportowej postawy.

     • Wywiadówka

     • Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. ks. Antoniego  Tyczyńskiego w Albigowej informują, że dnia 25 października 2017 r. (środa) o godzinie 17.00 odbędzie się wywiadówka dla rodziców uczniów szkoły podstawowej w Albigowej (klasy I-VII sp i II-III gimnazjum). Bardzo prosimy o niezawodne i punktualne przybycie.

       

      PRZYDZIAŁ KLASOPRACOWNI

      DLA KLAS I-VII SP i II-III GIMNAZJUM

      KLASY I-III SP

      sala  II/4 Małgorzata Kluz- wychowawca klasy I A
      sala  II/8 Elżbieta Kluz -wychowawca klasy I B
      sala  II/3 Justyna Babiarz -wychowawca klasy II
      sala  II/2 Katarzyna Falger -wychowawca klasy  III A
      sala  II/9 Alicja Szylar -wychowawca klasy III B

      KLASY IV-VII SP

      sala 0/1 SP Magdalena Łyszczarz– wychowawca klasy IV a
      sala 0/7 SP Alina Rogowska– wychowawca klasy IV b
      sala I/16 Gimn Małgorzata Pelc  – wychowawca klasy V a
      sala 0/6 SP Agnieszka Kuźniar– wychowawca klasy V b
      sala  II/22 Gimn Alina Szczepańska– wychowawca klasy VI a
      sala I/12 Gimn Urszula Bar– wychowawca klasy VI b
      sala II/25  Gimn Edyta Ulman  – wychowawca klasy VII a
      sala 0/2 SP Alicja Plis-Cyrana– wychowawca klasy VII b

      KLASY II-III GIMN

      sala I/14 Gimn Sylwia Blajer– wychowawca klasy II a
      sala II/24 Gimn Halina Woś  – wychowawca klasy II b
      sala I/11 Gimn Michał Kluz– wychowawca klasy III a
      sala I/13 Gimn Dagmara Pączka– wychowawca klasy III b

       

       

     • Rozgrywki Paintballowe w Malawie

     • Opromienieni porannym słońcem, w minioną środę wyruszyliśmy z klasą V na szlak Lisa-Kuli, który miał nas zaprowadzić na „ Magdalenkę” w Malawie. Ze względu na dość wczesną porę postanowiliśmy  zrobić sobie małą rozgrzewką przed czekającym nas wyzwaniem. Dość szybko dotarliśmy na miejsce. Znajdowaliśmy się na najwyższym wzniesieniu w okolicy Rzeszowa, skąd rozpościerały się piękne widoki. Po pamiątkowym zdjęciu przy kościele św. Marii Magdaleny udaliśmy się do Funparku Arena, który znajduje się nieopodal. Kilka kolejnych godzin spędziliśmy na rozgrywkach Paintballowych.  Na początku  instruktor wyposażył nas w niezbędny sprzęt i zapoznał z regulaminem obowiązującym podczas zabawy. Podzieleni na grupy przystąpiliśmy do kolorowej rywalizacji. Mogliśmy teraz sprawdzić nasze umiejętności współpracy i podejmowania słusznych decyzji. Wszystkie drużyny dzielnie walczyły o wygraną. Emocje opadały powoli przy wspólnym ognisku
      i zabawach. W świetnych nastrojach pieszo wracaliśmy do domu.

     • Spotkanie z rzeźbiarzem

     • Wiersz, Natalii Usenko "Drewniane czary" (zacytowany poniżej) zainspirował nas do tego aby spotkać się z „Czarodziejem”, który z kawałka drewna potrafi stworzyć prawdziwe arcydzieło. Zaprosiliśmy do naszej klasy P. Krzysztofa Pelca – rzeźbiarza z Handzlówki. Pan Krzysztof opowiadał nam  o rodzajach drzewa, o tym, że drewniane rzeźby  to nie tylko dzieło sztuki ale również ciężka i wyczerpująca praca fizyczna.  Swój talent odkrył i rozwija samodzielnie, gdyż jest tak zwanym samoukiem. Jednak wytworami jego rąk zachwyca się wielu wykształconych  artystów z całego kraju i nie tylko. Pan Krzysztof z niebywałą cierpliwością odpowiadał na dziecięce pytania oraz służył radą gdy uczniowie klasy 2 próbowali rzeźbić w lipowej desce. Bardzo gorąco dziękujemy artyście z Handzlówki za odwiedzenie naszej szkoły oraz za prezentację wykonywanego zawodu rzeźbiarza.  Justyna  Babiarz

             "Drewniane czary"
      Szedł raz człowiek łąką zieloną.
      Ujrzał starą lipę zwaloną.
      Zabrał cztery grube konary
      i zaczęły się czary-mary...

      Bo z jednego kawałka drewna
      powstał smok.
      Z drugiego – królewna.
      Trzeci stał się rycerzem w zbroi.

      A ten czwarty?
      Nietknięty stoi.
      Człowiek głaszcze go i ogląda.
      – Może zrobię z ciebie wielbłąda?
      Albo kota? To się okaże...

      A kim jest ten człowiek?
      Rzeźbiarzem!

               Natalia Usenko

                                                                                      

     • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował gazetkę pt. "Kto jest kim?", na której znalazły się zdjęcia naszych szanownych nauczycieli z czasów dzieciństwa. Zabawa polega na tym, aby rozpoznać jak poszczególni nauczyciele wyglądali w dzieciństwie .... a nie jest to łatwa sprawa. Na zwycięzców, którzy udzielą najwięcej trafnych odpowiedzi czekają nagrody. W dniu Święta Edukacji członkowie samorządu wręczyli także nauczycielom słodkie upominki oraz pierwszy numer Gazetki Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy z przyjemnością czytali zawarty w niej humor z zeszytów szkolnych, opis szkoły marzeń i idealnego nauczyciela, śmieszne wydarzenia ze szkoły, zgadywanki o nauczycielach. Dziękujemy za pamięć oraz piękne życzenia od wszystkich uczniów. 
      Gazetka_uczniow_Szkoly_Podstawowej_w_Albigowej.pdf

     • I miejsce chłopców i III dziewcząt w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Mini Piłce Ręcznej

     • W sobotę 14 października br. uczniowie klas szóstych i piątych uczestniczyli w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Mini Piłce Ręcznej w Kraczkowej.  Nasi reprezentanci spisywali się bardzo dzielnie, z zaangażowaniem walczyli o każdą bramkę. Drużyna chłopców rywalizowała z trzema zespołami zdobywając 25 bramek, a tracąc tylko jedną w całym turnieju .Nasi reprezentanci zajęli I miejsce i awans do zawodów powiatowych. Dodatkowo  najskuteczniejszym zawodnikiem (9 bramek) został Łukasz Bytnar, a nagroda Fair Play przypadła Mateuszowi Kochmańskiemu. Nasze sympatyczne zawodniczki walczyły z czterema innymi zespołami z gminy i ostatecznie uplasowały się na III miejscu.  Gratulujemy wyników, a chłopcom życzymy powodzenia w  turnieju powiatowym.

     • Wycieczka klas III SP do Łańcuta

     • 12 października 2017r. uczniowie z klasy III a i III b Szkoły Podstawowej wzięli  udział w wycieczce do Muzeum Zamku w Łańcucie. W programie wyjazdu znalazło się zwiedzanie zamkowych wnętrz, powozowni i oranżerii. Piękna pogoda pozwoliła na długi spacer po jesiennym, kolorowym parku. Wycieczka, chociaż niedaleka, dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu wrażeń.

     • Program Fundacji – Uniwersytet Dzieci zrealizowany w naszej szkole.

     •  „Lekcje z klasą” to projekt Fundacji Uniwersytet Dzieci. Patronat honorowy nad nim objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jego realizacja rozpoczęła się w marcu, a podsumowanie nastąpiło we wrześniu bieżącego roku. Celem projektu było kształtowanie kompetencji społecznych uczniów. Zadaniem dzieci było zaplanowanie działań, których efektem byłoby wprowadzenie w szkole pozytywnej zmiany, odpowiadającej  na potrzeby całej społeczności szkolnej. Podczas realizacji 6 modułów uczniowie zaangażowali się w życie społeczne szkoły. Cenną pomocą był przekazany szkole zestaw edukacyjny „ Celuj w projekt”.
      W trakcie realizacji programu uczniowie przygotowali skrzynkę i ścianę pomysłów, by społeczność szkolna mogła wyrazić swoje opinie, problemy i potrzeby. Dzieci dokonały oceny możliwości zrealizowania zgłoszonych pomysłów i sporządziły ich listę. Zorganizowano debatę szkolną, w której uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych klas. Wnioski z niej przedstawiono wszystkim uczniom szkoły. Ustalono termin głosowania, przygotowano karty, urnę i przeprowadzono głosowanie. Najwięcej głosów uzyskał pomysł stworzenia w szkole sklepiku ze strefą wypoczynku.

     • Kolejna lekcja umuzykalniająca Szkoły Muzycznej Yamaha

     • Dzisiaj w naszej szkole po raz kolejny w tym roku odbyły się zajęcia umuzykalniające prowadzone przez Szkołę Muzyczną YAMAHA. Na dzisiejszej lekcji królowała gitara oraz p. Wojciech Jedliński – gitarzysta, który zaprezentował dzieciom poszczególne instrumenty wyczarowując je spod czapek krasnala. Najpierw prowadzący zaprezentował gitarę hawajską – nie mylić z zabawką kupioną w Tesco. Do muzyki hawajskiej prowadzący oraz dwoje wybranych uczniów zatańczyli coś w rodzaju tańca „hula” w odpowiednich strojach. Następnym prezentowanym instrumentem była gitara akustyczna, której nie kupujemy w Lidlu na gwiazdkę, ale u lutnika. Z tej gitary p. Wojtek wydobył wspaniałe hiszpańskie brzmienie flamenco.  Potem prowadzący zabrali nas w podróż po  Dzikmi Zachodzie prezentując banjo oraz muzykę country, do której prowadzący udawał galopującego konia i nawet chwilami tak samo rżał ku olbrzymiej radości dzieci. Następna gitara o bardzo dziwnym wyglądzie przypominającym kosiarkę to gitara elektroakustyczna- takiej jeszcze nie widzieliśmy.


      Na niej p. Wojtek zagrał nastrojową piosenkę dla pań. Na koniec prowadzący zaprezentowali gitarę basową i elektryczną, na której dwaj wybrani uczniowie mogli zagrać, a pan prowadzący ryczał do mikrofonu jak prawdziwy rokowiec wywołując salwy śmiechu. Jak zawsze bawiliśmy się znakomicie, ale to już niestety był koniec lekcji – czekamy na następne!

     • Lekcje Szkoły Muzycznej Yamaha w Albigowej

     •  

      W Szkole Podstawowej w Albigowej ruszyły pierwsze zajęcia prowadzone przez nauczycieli Szkoły Muzycznej Yamaha (w klasopracowniach na II piętrze SP, w piątki). Chętni uczniowie mogą uczyć się gry na gitarze, keyboardzie lub perkusji oraz pobierać lekcje śpiewu. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. Zapraszamy na nie wszystkich chętnych.

     • Wyjazd na mecz pierwszoligowej koszykówki Sokół Łańcut/KK Warszawa

     •  

      30.09.2017 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się wraz z opiekunem p. Anną Wyszyńską na na mecz pierwszoligowej koszykówki Sokół Łańcut/KK Warszawa. Imprezie towarzyszyły niezapomniane emocje. Nasi uczniowie kibicowali łańcuckim koszykarzom, którzy wygrali z rywalami 85 do 71. Podopieczni trenera Dariusza Kaszowskiego odnieśli tym samym drugie zwycięstwo w rozgrywkach.  

       

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • Jak co roku w naszej szkole odbyły się przygotowania do wyborów Samorządu Uczniowskiego, poprzedzone debatą z udziałem wszystkich zgłoszonych kandydatów. Przedstawiciele wybrani przez klasy do kandydowania przedstawili na forum szkoły swoje "programy wyborcze" i zachęcali do głosowania na siebie. W poniedziałek 2 października przed całą szkołą wystąpiło 9 uczniów pragnących pełnić zaszczytną funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Albigowej. We wtorek 3 października odbyły się tajne, równe i bezpośrednie wybory do SU. Na czwartkowej dyskotece z okazji Dnia Chłopaka zostały ogłoszone wyniki wyborów i już teraz wiemy, że przewodniczącą SU naszej szkoły została uczennica klasy III a gimnazjum Basia Fajger. Trzymamy kciuki, żeby udało jej się zrealizować własny program wyborczy i jak najlepiej reprezentować wszystkich uczniów.

     • Dwa złote medale w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w Lekkiej Atletyce.

     • 26.09.2017 r. na stadionie CWKA „Resovia” w Rzeszowie odbył się finał wojewódzki w lekkiej atletyce szkół podstawowych. Niesamowitego wyczynu dokonali młodzi lekkoatleci  z klasy VI ze szkoły podstawowej w Albigowej zdobywając dwa złote medale.

      W biegu na 60 m Mistrzem Województwa został Mateusz Kochmański, który wynikiem 8.14 s pokonał 49 sprinterów .

      Wynikiem 57,5 m w rzucie piłeczką palantową I miejsce w województwie uzyskał  Łukasz Bytnar, pokonując 43 zawodników z całego województwa podkarpackiego.                  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Dzień Chłopaka w naszej szkole

     •  

      Tradycyjnie już od kilku lat 29 września w naszej szkole obchodzony jest "Dzień Chłopaka". W tym dniu wszystkie dziewczynki składają życzenia swoim kolegom z klasy, obdarowują ich prezentami i przygotowują dla nich specjalne konkursy, qiuzy oraz gry i zabawy. Również w tym roku święto to obchodzono bardzo uroczyście - od najmłodszych do najstarszych klas. Miłe święto - będziemy je obchodzić co roku.

     • Wycieczka klasy drugiej do gospodarstwa agroturystycznego w Handzlówce

     • Wszyscy lubimy chrupać chipsy, lecz od środy klasa 2 będzie chrupać tylko chipsy jabłkowe!!! Tego dnia, czyli  27 września odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne Państwa Beclów w sąsiedniej wsi -  Handzlówce. Gospodarze p. Alinka i p. Wacław przyjęli nas jak zwykle serdecznie i z wielką gościnnością. W trakcie naszej wizyty mogliśmy degustować wyroby ich suszarni. Firma  BECLA  suszy i sprzedaje pogryzanki, chipsy owocowe i pyszne herbatki o różnych zdrowotnych właściwościach. Rozpoznawaliśmy  po smaku i zapachu jakie składniki wchodzą w skład serwowanych nam naparów. Dzieci rozsmakowały się w herbatce agrestowej z nutką mięty, niektórzy brali nawet po kilka dokładek. Kosztowaliśmy suszonych wiśni, czereśni, gruszek, śliwek i  suszonych pomidorów. Najbardziej dzieciom smakowały suszone krążki jabłkowe posypane cynamonem. Każdy  mógł zdobyć  odznakę EKOLOGICZNEGO SMAKOSZA. Oprócz tego  mogliśmy zobaczyć jak czerpie się wodę ze studni, pograć w piłkę w sadzie i bawić się w ogrodzie. Upiekliśmy też  kiełbaskę. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom i opiekunom. Gorąco pozdrawiamy naszych miłych gospodarzy i obiecujemy, że jeszcze kiedyś ich odwiedzimy.

     • Uczymy się tańczyć z tancerzami Studia Tańca SENSO

     • W czwartek 28.09.2017 r. odwiedzili nas tacerze ze Studia Tańca SENSO z Rzeszowa: pan Krzysztof Mendrala i pani Magdalena Koś. Przeprowadzili z naszymi uczniami lekcję pokazową. W spotkaniu uczestniczyli również rodzice i nauczyciele. Bardzo chcielibyśmy, aby nasi uczniowie nauczyli się tańczyć tak pięknie jak instruktorzy ze studia SENSO. Dlatego razem z nimi zapraszamy wszystkich  tancerzy i tancerki  do wspólnej zabawy!!! Zajęcia będą odbywały się co czwartek o godzinie 14 w naszej sali gimnastycznej. Nadal można zapisać się do powstających grup i poczuć się jak w tańcu z gwiazdami :)

      https://www.facebook.com/stSENSO/posts/1908490746137016

       

    • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole.
     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole.

     • Już po raz drugi w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji nauczyciele matematyki przygotowali liczne konkursy dla wszystkich klas IV-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum.  Chętni przedstawiciele poszczególnych klas mogli sprawdzić sprawność posługiwania się tabliczką mnożenia w następujących kategoriach: domino, plakat, układanka, wyścigi rzędów połączone z rozwiązywaniem zagadek, kwadraty magiczne, rymowanki o tabliczce mnożenia. Podczas  wykonywania poszczególnych zadań uczniom towarzyszyły niesamowite emocje - każda klasa chciała być najlepsza.  Nie obyło się też bez kibicowania. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia na stałe zagościł w kalendarzu imprez naszej szkoły. A oto zwycięzcy naszego konkursu: w kategorii IV-VI wygrała klasa VI a, zaś w kategorii VII SP - III GIMN zwyciężyła klasa III b. Pan dyrektor Adam Hoły wręczył najlepszym klasom piękne przechodnie statuetki, które odebrali przewodniczący klas. Serdecznie gratulujemy!

     • Kolejne sukcesy naszych uczniów w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

     • W dniu 25 września 2017 r.  odbył się na obiektach sportowych CRS w Białobrzegach Finał Powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. W sumie w zawodach wzięło udział 41 zawodniczek i 47 zawodników (łącznie 88 uczniów). Zawody przebiegły w miłej i sportowej atmosferze. Jak zwykle uczniowie naszej szkoły nie zawiedli pokładanych w nich nadziei i po raz kolejny przyjechali z wieloma dyplomami, zdobytymi w różnych kategoriach sportowych w Powiatowej Indywidualnej Lekkoatletyce Igrzysk Młodzieży Szkolnej:
      Maja Wojurska  - I miejsce w pchnieciu kulą  -7,90 m.
      Jakub Musz - I miejsce w skoku w dal - 4,83 m. 
      Barbara Fajger - I miejsce w biegu na 300 m - 54,80 s.
      Maciej Kluz - I  miejsce w pchnięciu kulą  - 9,91 m.
      Wiktor Szmuc - I miejsce w rzucie oszczepem – 38 m.
      Bartosz Trojnar - II miejscxe w biegu na 1000 m - 3:13,84
      Bartłomiej Cyran - II miejsce w skoku w dal
      Jakub Majewski - III miejsce w biegu na 100 m - 13,11 s.
      Dodatkowo zarówno sztafeta dziewcząt (1:04,07 s.) jak i chłopców (55,32 s.) w biegu 4x100 m  zdobyły  II miejsce.
      Serdecznie gratulujemy zarówno uczniom jak i ich opiekunom.

     • Wizyta klas Trzecich szkoły podstawowej w piekarni

     • W dniach 20 i 21 września 2017 r. uczniowie klas III odwiedzili piekarnię państwa  Jacka i Barbary Sobków. Poznawali tam proces wypieku pieczywa ; oglądali maszyny do wyrabiania, formowania i pieczenia ciasta, poznawali produkty, z których powstaje chleb oraz  foremki i koszyki, które nadają mu kształt. Każde dziecko samodzielnie uformowało kajzerkę lub bułeczkę, którą następnego dnia zjadło  w szkole, na drugie śniadanie. Wizyta w piekarni i zainspirowała dzieci do samodzielnych prób pieczenia drożdżowych bułeczek, które również były pyszne.
      Serdecznie dziękujemy państwu Barbarze i Jackowi Sobkom niezwykle miłe przyjęcie, ogromną cierpliwość i pyszne bułeczki, którymi nas obdarowali.

     • Uczymy się latać wykorzystując symulator szybowca

     • Szybownictwo to sport polegający na pilotowaniu szybowców, wykonywaniu na nich zarówno krótkich lotów jak i wielogodzinna „włóczęga” po niebie. Na pewno każdy z nas chciałby choć przez chwilę poczuć się pilotem i poszybować w przestworza. Uczniowie naszej szkoły mieli taką możliwość dzięki studentowi Politechniki Rzeszowskiej panu Robertowi Rydlowi, który odwiedził naszą szkołę. Pan Robert skonstruował symulator szybowca i prezentował go uczniom klas I-VI szkoły podstawowej.  Z pasją opowiadał o lotnictwie, które studiuje i odpowiadał na najbardziej dociekliwe pytania, a na koniec pozwolił zainteresowanym udać się na symulowany lot szybowcem. Siedząc na wygodnym fotelu, patrząc w trzy monitory i  używając drążka sterowego samolotu  uczniowie „latali” szybowcem wykonując w powietrzu różne ewolucje – beczki, korkociągi, pętle. Cieszymy się, że pan Robert zaprezentował swój symulator szybowca w naszej szkole.

     • Osiągnięcia naszych uczniów w Powiatowej Indywidualnej Lekkoatletyce Igrzysk Dzieci

     • Chłopcy z klas piątych naszej szkoły wzięli udział w Powiatowej Indywidualnej Lekkoatletyce Igrzysk Dzieci. Walczyli bardzo dzielnie, dali z siebie wszystko i zdobyli:

      Mateusz Kochmański - I miejsce w biegu na 60 m,

      Lukasz Bytnar - I miejsce w rzucie piłeczką palantową,

      Kacper Balawender  - III miejsce w biegu na 60 m.

      Dziękujemy naszym nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowywanie uczniów do udziału w tych zawodach,  a uczniom gratulujemy ich osiągnięć.

     • Spotkanie z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Albigowej

     • 20 września 2017 r. o godzinie 17.00 w szkolnej hali sportowej odbyło się pierwsze w bieżącym roku szkolnym spotkanie z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Albigowej. Pan dyrektor Adam Hoły przedstawił zgromadzonym koncepcję pracy szkoły, jej wizję, misję oraz przewidywany profil jej absolwenta. Zapoznał rodziców z propozycją programu wychowawczo-profilaktycznego prosząc o wskazówki i własne propozycje dotyczące tego planu. Następnie poinformował zebranych o  konieczności zmiany statutu szkoły po 30.11.2017 r. Po zebraniu ogólny rodzice udali się na spotkania z wychowawcami klas. Następnie odbyło się spotkanie Rady Rodziców Szkoły Podstawej w Albigowej.

     • Rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę

     • W dniu 17 września w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę szkolna młodzież złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod tablicą poległych katyniaków. W 1940 r. w Katyniu, Miednoje i Ostaszkowie sowieccy funkcjonariusze NKWD (Ludowy Komisariat Spraw Wewnętrznych Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich) na rozkaz Józefa Stalina, strzałem w tył głowy, zabili tysiące oficerów Wojska Polskiego i pracowników Policji Państwowej. W ten sposób zginęli m.in. Jan Mazanek, Franciszek Baran, Józef Kluz pochodzący z Albigowej. W 2010 r. w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej poległych uczczono symbolicznymi dębami pamięci (Akcja „Katyń...Ocalić od zapomnienia”). Na nowym cmentarzu w naszej miejscowości odsłonięto tablicę z wyrytymi ich nazwiskami, a rodziny pomordowanych, przy współudziale mieszkańców i młodzieży, zasadziły dęby. Wciąż docieramy do źródeł o ich wojennych losach...


      Fanciszek Baran ur. 30 listopada 1905 r., oficer Korpusu Ochrony Pogranicza. Pełnił służbę oficera zawodowego w Czortkowie koło Stanisławowa (dzisiaj Ukraina). Zamordowany w 1940 r. w Katyniu.

      Jan Kluz ur. w 1921 r. Przed wybuchem wojny znalazł pracę we Lwowie jako starszy pomocnik Policji. W 1940 r. aresztowany i wywieziony z więzienia tzw. „Amerykanka” do Mińska, potem rozstrzelany.

      Jan Mazanek s. Andrzeja i Domiceli, ur. 26 czerwca 1895 r. W 1916 roku po śmierci ojca, kierownika szkoły ludowej i najbliższego współpracownika ks. Antoniego Tyczyńskiego, wraz z bratem Romanem (nauczyciel) przenieśli się do Wielkopolski. W okresie od 11 listopada 1918 r. do 20 grudnia 1923 r. służył w Wojsku Polskim. Do Policji Państwowej wstąpił w kwietniu 1924 r. Początkowo pracował w Komendzie Głównej Policji, a od 1934 r. powierzono mu stanowisko Komendata Powiatowego Policji w Żninie. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, w randze podkomisarza. We wrześniu 1939 r. aresztowany przez Rosjan. Przebywał w obozie w Ostaszkowie. Zamordowany w 1940 r. w Miednoje. Nazwisko Jana Mazanka widnieje również na Pomniku Pomordowanych Policjantów II RP Województwa Poznańskiego.

      T. Gałczyńska

     • WYWIADÓWKA

     • Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. ks. Antoniego  Tyczyńskiego w Albigowej informują, że dnia 20 września 2017 r. (środa) o godzinie 17.00 odbędzie się wywiadówka dla rodziców uczniów szkoły podstawowej w Albigowej (klasy I-VII sp i II-III gimnazjum). Bardzo prosimy o niezawodne i punktualne przybycie.

     • Uczennica naszej szkoły laureatką konkursu "List do Taty".

     • Dnia 11 września  w Sali Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się gala regionalna konkursu „List do Taty” połączona z wręczeniem dyplomów  oraz nagród dla laureatów. Dyplomy wręczał Senator Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Bobko wraz z Małgorzatą Rauch – Podkarpackim Kuratorem Oświaty. Całość prowadziła dr Anna Pieta-Szawara, dyrektor Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego w Rzeszowie. Celem konkursu było zwrócenie uwagi opinii publicznej na ważną rolę ojca w rodzinie oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa. Wyróżnienie w tym konkursie na etapie regionalnym  zdobyła uczennica naszej szkoły Julia Cyran, która urzekła jury swoją wrażliwością, delikatnością, a zarazem dojrzałością emocjonalną. Laureatce życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojego talentu pisarskiego.

      Agnieszka Kuźniar

     • Lekcje umuzykalniające Szkoły Muzycznej Yamaha

     • W piątek 15 września Szkoła Muzyczna Yamaha zainaugurowała cykl audycji umuzykalniających, które odbywać się będą w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zespół Yamaha rozpoczął swoją lekcję hitem minionego lata Despasito przy wtórze gorących braw publiczności.  Prowadzący p. Mateusz Płonka zaprezentował instrumenty, na których dzieci mogą się uczyć grać w Szkole Muzycznej Yamaha oraz przedstawił nauczycieli prowadzących  naukę gry na tych instrumentach. Swoją prezentację rozpoczął od gitary klasycznej, a nie zwyczajnej, jak ją powszechnie nazywają dzieci –„ bo to przecież nie kiełbasa” – dodał z humorem prowadzący.  Następnym prezentowanym instrumentem była gitara elektryczna, która jest ”bez pudła” – rezonansowego oczywiście. Najpopularniejszym instrumentem w szkole Yamaha jest keyboard, z którego p. Bartek Stępnik wyczarował przeróżne dźwięki ze szczekaniem psa włącznie. Wybrani uczniowie mogli spróbować gry na instrumentach. Brawurowym wykonem na ustniku od saksofonu popisał się uczeń czwartej klasy, który wprawił w zdumienie prowadzącego. Następnie p. Sylwia Balawender –nauczycielka śpiewu w Szkole Yamaha popisała się swoim pięknym wokalem. Ostatnim prezentowanym instrumentem była perkusja, na której p. Mateusz Kaszyca zagrał rewelacyjną solówkę. I to niestety był ostatni zaprezentowany instrument, a wszyscy chętnie słuchaliby dalej, bo lekcje Yamaha to zawsze świetna zabawa !

     • Spotkanie z Panią Iwoną Mokrzycką, policjantką Powiatowej Komendy Policji w Łańcucie.

     • „Dziś nas uczył pan policjant
       jak się chodzi po ulicach,
       jak przez jezdnię maszerować,
       żeby ruchu nie tamować(…)”

      W dniu 14 września naszą szkołę odwiedziła mama jednego z uczniów klasy 2 – Dawida Mokrzyckiego. Najpierw udała się do oddziałów przedszkolnych gdzie pokazała strój , który zakładają  policjanci  i opowiedziała o ich pracy. Po zajęciach w „Zerówce” zaprosiliśmy Ją na spotkanie do klasy 2. Ponieważ na początku roku szkolnego poruszaliśmy tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprosiliśmy aby opowiedziała nam o naszych prawach i obowiązkach, które mamy jako piesi.
      Każdy z uczniów przygotował pytanie dotyczące trudnej pracy policjanta. Mieliśmy niepowtarzalną okazję aby uzyskać niezwykle fachowe i wyczerpujące odpowiedzi.  Po części teoretycznej, w odblaskowych kamizelkach wyruszyliśmy na przejście koło naszej szkoły. Pani Iwona zatrzymała ruch i egzaminowała każde dziecko. Po skończonych zajęciach z wielką satysfakcją dzieci odebrały LICENCJĘ WZOROWEGO PIESZEGO, przygotowaną we współpracy z wychowawcą klasy. Każdy z dumą zabrał licencję do domu. Myślę ,że takie zajęcia powinien  odbyć każdy uczeń po to aby wiedzieć jak dobrze  i odpowiedzialnie  zachowywać się w pobliżu jezdni. Bardzo serdecznie dziękujemy Komendantowi Powiatowej Komendy w Łańcucie za udzielenie zgody na przyjazd policjantki do naszej Szkoły. Pani Iwonie dziękujemy za wspaniałe poprowadzenie zajęć w oddziale przedszkolnym i w klasie 2.

      Justyna Babiarz

     • Czytamy "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego

     • W ramach VI edycji Narodowego Czytania Biblioteka Szkolna w Albigowej oraz Biblioteka Publiczna w Albigowej zorganizowały spotkanie miłośników literatury . Wspólne czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego odbyło się 4 września 2017 r. o godzinie 17.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Albigowej. Zebranych powitał dyrektor szkoły pan Adam Hoły. Pani Jadwiga Łobaza przypomniała zgromadzonym, że to już szósty raz cała Polska czyta wybrane arcydzieło naszej literatury. Następnie pani Edyta Ulman przybliżyła zebranym autora „Wesela”  i jego dorobek twórczy, a uczestnicy dzieląc się spontanicznie rolami odczytali fragmenty dramatu Wyspiańskiego. Atmosfera była niezwykle miła i nikt nie obawiał się zaprezentować  swoich umiejętności recytatorskich i aktorskich. Obejrzano również fragmenty inscenizacji „ Wesela” . Czas spotkania minął niepostrzeżenie. Jesteśmy pewni, że Narodowe Czytanie  weszło na stałe w plan spotkań na terenie naszej szkoły.

       

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Albigowej

     • Wakacje minęły jak zwykle bardzo szybko i nadszedł czas powrotu do szkoły.
      W poniedziałek 4 września 2017 r. Mszą Świętą w kościele parafialnym w Albigowej rozpoczęliśmy uroczyście nowy rok szkolny. Po jej zakończeniu uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się do szkoły, gdzie w hali sportowej uczestniczyli w akademii przygotowanej przez klasy IV. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie  i nauczyciele udali się na spotkania do klas.

      Wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły życzymy zapału i sił do pracy oraz radości i satysfakcji z jej efektów.

     • OGŁOSZENIE

     • Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 zostanie odprawiona 4 września o godzinie 8.00 w kościele parafialnym w Albigowej. Następnie w budynku Szkoły Podstawej w Albigowej odbędzie się część artystyczna i spotkanie z wychowawcami.

     • Informacja

     • Dyrekcja Zespołu Szkół w Albigowej informuje, że rozpoczęcie bieżącego roku szkolnego odbędzie się 4 września, natomiast zajęcia w oddziałach przedszkolnych funkcjonujących w szkole rozpoczną się 1 września.

     • Informacja

     • Podręczniki do szkoły podstawowej i gimnazjum są zakupione dla uczniów przez Zespół Szkół w Albigowej. Z dniem rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 na podstawie Umowy Użyczenia zostaną bezpłatnie wypożyczone uczniom na okres całego roku szkolnego.

     • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

     • Uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego odbędzie się 23.06.2017 r. (piątek) dla klas:

      I - VI szkoły podstawowej o godzinie 800

      I - III gimnazjum o godzinie 1100

      Msza Święta z okazji zakończenia roku szkolnego dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół odbędzie się                                  23.06.2017 r. o godzinie 1000.

     • Wycieczka do Wrocławia

     • W dniach 12-13 czerwca grupa gimnazjalistów uczestniczyła w wycieczce do Wrocławia. Wyjechaliśmy bardzo wcześnie rano, bo już o 4.30. W pierwszy dzień zwiedzaliśmy miasto. Byliśmy na Ostrowie Tumskim, przemierzyliśmy wzdłuż i wszerz stare miasto, oglądając piękne renesansowe kamieniczki i  poszukując krasnali, zjedliśmy najlepsze we Wrocławiu pączki. W tym dniu obejrzeliśmy Panoramę Racławicką. Na wszystkich zrobiła ogromne wrażenie. Drugi dzień rozpoczęliśmy od Afrykarium i podziwiania wspaniałych zwierząt w ZOO. Później pospacerowaliśmy po ogrodzie japońskim, obejrzeliśmy pokaz tańczących w takt muzyki fontann. Przedostatnim punktem wycieczki była wizyta w Hali Stulecia, obiekcie wpisanym na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Pobyt we Wrocławiu zakończył obiad w Sky Tower. Późnym wieczorem wróciliśmy do domu.

     • Dzień Patrona w Szkole Podstawowej

     • Do tak ważnego, dla naszej społeczności szkolnej, dnia przygotowywano się w trzech etapach:

      1. Na miesiąc przed Dniem Patrona ogłoszono Konkurs Szkolny pod nazwą „A Ty co  zbudujesz dla Albigowej?".

      2. W dniu 13.06. 2017r.  12 dzieci z klas III z wychowawcami wybrało się  na grób ks. Antoniego w Leżajsku, gdzie zapalono znicze i złożono wiązankę kwiatów. Wyjazd ten był możliwy dzięki Stowarzyszeniu " Dla Albigowej".

      3. Akademia tematycznie związana z dziedziną budownictwa, opowiadająca historię życia naszego Patrona w sposób wizualny, jako budowla życia ks. Antoniego odbyła się 14.06.2017r. Aktorami byli uczniowie klas III. Przygotowana  uroczystość została uatrakcyjniona rekwizytami budowlanymi z lat czterdziestych tamtego stulecia.

      Na zakończenie zostały ogłoszone wyniki Konkursu i wręczone nagrody, które również ufundowało Stowarzyszenie "Dla Albigowej".

                      A oto laureaci Konkursu  „ A Ty co zbudujesz dla Albigowej?”

                                                              Klasa  „ 0”

      Błażej Kuźniar  "Lodziarnia" - I miejsce

      Miłosz Grodecki  "Dom rekolekcyjny …" - wyróżnienie 

                                                                  Klasy   I - III:

      Miłosz Kuźniar  "Park w Albigowej"- I miejsce

      Jaromir Bem  "Farma baterii słonecznych"- I miejsce

      Maria i Wiktoria Pelc  "Ogród odkrywcy" - II miejsce

      Julia Bytnar  "Dom spokojnej starości" - II miejsce

      Natalia Mastej  "Schronisko dla zwierząt" - III miejsce

      Kacper Piechowski  "Odnawialne źródła energii" - III miejsce

                                                            Wyróżnienia:

      Gabriela Grodecka  "Dom Seniora"

      Bartosz Furman  "Centrum zabaw"

      Filip Wojtyna   "Stadion”

      Kacper Bytnar  "Ośrodek rekreacyjny"

                                                     Klasy  IV - VI

      Milena Babiarz "Szybki dojazd do wiedzy" - I miejsce

       Uczestnicy:

      Kinga Kuźniar "Farma wiatrowa"

      Kinga Falger "Wieża …"

      Maja Litwin "Planetarium"

      Kacper Czarnota "Salon gier"

      Małgorzata Pasieczna "Mini ZOO"

      Julia Szewczyk "Siłownia"

      Magdalena Maternia "ZOO"

      Natalia Chmura "Lodziarnia i …"

      Wojciech Nesterowicz "Basen"

      Julia Kucharska "Szkoła tańca dla niesłyszących"

      Gabriel Bigos "Wieża widokowa"

      Szymon Falger "Lodziarnia"

      Kacper Falger "Lody dla ochłody"                                                             

     • OGÓLNOPOLSKI CERTYFIKAT „SZKOLNY KLUB EKOLOGÓW”

     • W listopadzie 2016 r. nasza szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego konkursu SZKOLNY KLUB EKOLOGÓW organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu było  promowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie nawyków segregacji odpadów, zwrócenie uwagi na duże znaczenie recyklingu. Uczniowie po kierunkiem opiekunów wykonywali szereg zadań, do których należało m.in.:

      • prowadzenie cyklicznej gazetki ściennej „Moja EKO-szkoła”, która informowała o akcjach ekologicznych prowadzonych w szkole
      •  zorganizowanie przez uczennice klasy 2b gimnazjum mini wykładów oraz zabaw ekologicznych na temat segregacji odpadów i recyklingu dla uczniów klas drugich i trzecich SP
      • akcja sprzątania świata dla klas 4-6 SP i i gimnazjum w trakcie której sprzątaliśmy okolice szkoły
      •  zorganizowanie Szkolnych Konkursów o tematyce ekologicznej (w których udział wzięło ponad  60 uczniów ze szkoły)
      •  przeprowadzenie Szkolnego konkursu plastycznego „EKOLOGIA na co dzień” dla uczniów  klas 4-6 SP i  gimnazjum . Prace dotyczyły tematyki ekologicznej z uwzględnieniem segregacji i/lub recyklingu.
      • Organizacja zbiórek surowców wtórnych – zebraliśmy . 200 kg baterii, 70 telefonów komórkowych oraz 1,5 tony makulatury oraz nakrętki
      • Opracowanie ekologicznej gry edukacyjnej przez uczniów 4 SP
      • Przeprowadzenie zajęć plastycznych „Coś z niczego” w klasach 1-3 SP , których celem było nadawanie starym rzeczom nowych zastosowań – uczniowie wykazali się dużą kreatywnością powstały m.in. roboty, instrumenty muzyczne, boisko do piłki nożnej

      Konkursy szkolne zostały rozstrzygnięte przez Jury złożone z nauczycieli  ZS a wyróżnieni uczniowie otrzymali drobne upominki.

      Ogólnopolski Konkurs zakończył się w maju 2017r. Po wysłaniu sprawozdania i fotorelacji z wszystkich działań ekologicznych prowadzonych w naszej szkole w tym roku szkolnym otrzymaliśmy OGÓLNOPOLSKI CERTYFIKAT SZKOLNY KLUB EKOLOGÓW.

      Wspomnijmy, że w naszej szkole od lat prowadzone są akcje promujące działania ekologiczne  i na pewno będą kontynuowane w kolejnych latach.

                                                                                                                          Sylwia Blajer, Małgorzata Pelc

     • CHŁOPCY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ALBIGOWEJ TRZECIĄ DRUŻYNĄ W POLSCE W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM!

     • „Z tarczą”  wrócili z Olecka na Mazurach młodzi lekkoatleci z Albigowej. Dwudniowe zmagania w  biegach, rzutach i skokach zakończyły się dla nich ogromnym sukcesem. Prawdopodobnie po raz pierwszy w historii, szkolna drużyna z powiatu łańcuckiego została medalistą Mistrzostw Polski – w tym konkretnym przypadku brązowym medalistą Finału Krajowego w Czwórboju lekkoatletycznym. Z pośród 16 drużyn z poszczególnych województw z całej Polski to właśnie chłopcom z Albigowej przypadł zaszczyt odebrania Pucharu i brązowych medali za 3 miejsce.  Swoją  sportową postawą – walką o każdy centymetr i ułamek sekundy udowodnili że nie ma rzeczy niemożliwych. W Albigowej nie ma bieżni, ani profesjonalnej skoczni, żaden z chłopców nie trenuje lekkoatletyki w klubie sportowym – kluczem do sukcesu okazały się w tym przypadku:  talent, wysiłek i zaangażowanie zawodników.

      Obok sukcesu drużynowego, indywidualne osiągnięcie  w postaci 2 miejsca i srebrnego medalu uzyskał Jakub Majewski w biegu na 60 m z czasem 7,76 s. Został on również 4 zawodnikiem mistrzostw w skoku w dal. Jego kolega Bartosz Trojniar zajął 4 miejsce w biegu na 1000 m z czasem 3,04 min.

      Skład „brązowej” drużyny to : Jakub Majewski,  Mateusz Kochmański, Łukasz Bytnar, Bartosz Trojniar, Marcin Rusin, Jakub Ulman i rez. Kamil Ulman

      Opiekunem i trenerem drużyny jest Krzysztof Gugała

      Wyjazd do Olecka był możliwy dzięki finansowemu wsparciu ze strony  Gminy Łancut,  Stowarzyszenia „Dla Albigowej , Rady Rodziców działającej przy Zespole Szkół w Albigowej oraz Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego.

     • I Festiwal Młodego Odkrywcy

     •  

      1 czerwca, w Dniu Dziecka odbył się w naszej szkole mini piknik naukowy. Głównym punktem imprezy były pokazy naukowe przygotowane przez członków Klubu Młodego Odkrywcy AllBeGo! oraz ich starszych kolegów i koleżanki z gimnazjum. Kilkunastu młodych naukowców na kilku stanowiskach udowadniało, że nauka może być naprawdę pasjonująca. Największym zainteresowaniem wśród uczestników pikniku cieszyły się pokazy doświadczeń chemicznych , a szczególnie te z wykorzystaniem suchego lodu. Dzieci, te młodsze i starsze, doskonale bawiły się wykonując ciecz nienewtonowską oraz puszczając wielkie bańki mydlane. Uczniowie poprzez bezpośrednie zaangażowanie poznawali właściwości magnetyczne ferrofluidu, sprawdzali działanie magnesów neodymowych, inicjowali wybuchy wulkanów, konstruowali lampę - lawę. Ponadto dzieci mogły skorzystać z mikroskopów i oglądać rozmaite preparaty biologiczne. Na chętnych czekały zdemontowane modele oka, ucha czy DNA. Miłym akcentem pikniku były słodkie niespodzianki przygotowane dla wszystkich dzieci przez Radę Rodziców. Atrakcją imprezy były również zabawy ruchowe dla mniejszych dzieci i konkursy sportowe dla starszych uczniów.

     • Konkurs podwórko Nivea – jak zagłosować na naszą szkołę

      1. Wejdź na stronę:            https://podworko.nivea.pl/
      2. Wyszukaj swoją lokalizację w polu miejscowość wpisując: Albigowa
      3. Klikamy głosuj i przenosi nas do pola rejestracji
      4. Rejestrujemy się wypełniając potrzebne pola, zaznaczamy zgody i że nie jesteśmy robotem
      5. Wchodzimy na maila i potwierdzamy rejestrację. Mail często przychodzi do innego folderu niż odebrane np. spam, społeczności itp.
      6. Logujemy się na stronie https://podworko.nivea.pl/ i wpisujemy nasze dane do konta
      7. Dopiero teraz możemy oddać ważny głos
      8. Głosować można codziennie
      9. Liczymy na wasze zaangażowanie

        

     • Zakrętki dla Piotrka

     •  

      W roku szkolnym 2016/2017 cała społeczność naszej szkoły włączyła się w zbiórkę plastikowych zakrętek dla ucznia Zespołu Szkół w Piskorowicach Piotra Cierpisza – Pustelnego. Zebrano ponad 200 kg tego materiału.

      Piotruś urodził się w 2010 roku, stwierdzono u niego mózgowe porażenie dziecięce. Wymaga stałej rehabilitacji, udziału w turnusach rehabilitacyjnych oraz specjalistycznego sprzętu do ćwiczeń. Urodził się jako wcześniak z zespołem wad wrodzonych oraz dużym niedotlenieniem, dlatego wystąpił u Piotrusia wylew śródczaszkowy.

      W pierwszym tygodniu życia wykryto u chłopca martwicze zapalenie jelit, a w trzecim retinopatię wcześniaczą. Zdiagnozowano też dysplazję oskrzelowo-płucną i niedobór masy ciała. W ciągu 4-ch miesięcy życia Piotruś przeszedł 7 operacji, w tym 4 na niedrożność jelit, 2 na przepuklinę pachwinową oraz zabieg na oczy.

      Ciągła walka rodziców, intensywna rehabilitacja i pomoc innych ludzi sprawiają, że Piotrek poczynił ogromne postępy.

      Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Słoneczko. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej lub wesprzeć go finansowo odwiedź ich stronę.

      http://fundacja-sloneczko.pl/frame/pokaz_opis.php?ida=119/C

      Wszystkim, którzy wzięli udział w tej pięknej inicjatywie serdecznie dziękujemy.

      Agnieszka Dec

      pedagog szkolny

     • SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

     • W maju 2017r. odbył się w  naszej szkole Konkurs Fotograficzny. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i popularyzacja fotografii wśród uczniów. Chętni uczniowie z klas 4 - 6 SP oraz gimnazjum wykonywali zdjęcia o tematyce „Wiosna w obiektywie”. Zadanie polegało na wykonaniu zdjęcia, na którym widać, jak przyroda budzi się do życia po zimie. Każdy uczestnik mógł przekazać maksymalnie 3 zdjęcia.

           Do rywalizacji przystąpiło 13 uczniów, którzy wykonali bardzo ciekawe zdjęcia. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali drobne nagrody. Oto wyniki:

      SZKOŁA PODSTAWOWA

      I MIEJSCE- Julia Bajer kl. 6a oraz Karol Trojnar kl.  5b

      II MIEJSCE- Oliwia Międlar kl. 6

      III MIEJSCE- Magdalena Zembroń kl.5b

      Wyróżnienie – Aurelia Szwajkowska kl. 6b

      GIMNAZJUM

      I MIEJSCE- Magdalena Rejman kl. 1b

      II MIEJSCE- Kinga  Szpunar kl. 1b

      III MIEJSCE- Aleksandra Borcz kl. 1b

      Wyróżnienie – Monika Ciebiera kl. 1b oraz Patrycja Szmuc kl. 2a

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym. Fotografie można podziwiać na gazetce szkolnej na I piętrze naszej szkoły.

       

                                                                                OPIEUNOWIE SU

                                                              Sylwia Blajer, Krzysztof Gugała

     • Nagroda za wyniki w nauce-wyjazd do Rzeszowa


     • Jak co roku grupa uczniów z Zespołu Szkół w Albigowej (49 osób) w nagrodę za wysokie wyniki w nauce wyjechała do Rzeszowa, tym razem do kręgielni „Galaktyka”. Hojnym sponsorem była Rada Rodziców.  Dzieci i młodzież miło spędzili czas, korzystając z szerokiej oferty gier i zabaw. Przy okazji rywalizowali w grze w kręgle, głośno dopingując kolegów i koleżanki. Wyjazd miał również charakter integracyjny. Dziękujemy Rodzicom za ten miły gest.

     • Klasa I w szkolnej izbie pamięci

     • Odkrywanie pięknej historii naszej wsi rozpoczynamy od najmłodszych lat. Niedawno wybraliśmy się do izby pamięci, która znajduje się w sąsiedztwie szkoły, w drewnianym domu przy ulicy Ciemnej. To wspaniałe miejsce dla poznania wnętrza starego domu i użytkowych przedmiotów dawno już zapomnianych. Zdziwienie dzieci wywoływały rzeczy takie jak: cep, makutra, sagan, maglownica, kijanka, pomiotło, maszyna do szycia. Mądre pierwszaki usiłowały odgadnąć ich zastosowanie i czasami przynosiło to humorystyczny efekt. Przewodniczką była regionalistka p. Teresa Gałczyńska.

     • Projekty edukacyjne w klasach II gimnazjum

     •  

      Uczniowie klas II realizowali obowiązkowy projekt edukacyjny. Pracowali pod kierunkiem opiekunów w kilkuosobowych grupach. Musieli wykazać się zaangażowaniem, pomysłowością i sumiennością. W tym roku przygotowano następujące siedem tematów: „Ciekawe miejsca na Podkarpaciu” (opiekun p. Marcin Gwizdak), „Szkolny Klub Ekologów” (p. Sylwia Blajer), „Ewolucja broni” (p. Halina Woś), wolontariat (p. Agnieszka Dec), Zabawa w kabaret. Grupa artystyczna „Potłuczeni” (p. Edyta Ulman), „Pomoc zwierzętom” (p. Małgorzata Pelc), „Polscy kompozytorzy i ich patriotyczne postawy” (p. Alina Szpunar).

       

     • Chłopcy z Albigowej Mistrzami Województwa w czwórboju lekkoatletycznym !

     • Historycznym sukcesem zakończyły się zmagania młodych lekkoatletów z Albigowej w Wojewódzkim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym. W bezpośredniej rywalizacji z 25 zespołami z całego województwa to właśnie chłopcy
      z Albigowej sięgnęli po najwyższe trofeum zdobywając tytuł mistrza i prawo występu w Finale Krajowym w Czwórboju Lekkoatletycznym w Olecku na Mazurach w dniach 8 – 10 czerwca
      b.r.  Wraz z najlepszymi zespołami z całej Polski będą tam walczyć o jak najlepszy wyniki.

      Skład mistrzowskiej drużyny to:

      Jakub Majewski, Bartosz Trojniar, Mateusz Kochmański, Jakub Ulman, Łukasz Bytnar, Marcin Rusin i Kamil Ulman  , op. Krzysztof Gugała

       

       

     • Sukces naszych gimnazjalistów w konkursie „Językomaniak to Ja”

     • Troje naszych gimnazjalistów do udanych może zaliczyć udział w V Powiatowym Konkursie Językowym „Językomaniak to Ja” zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie oraz Szkołę Językową PROMAR. W kategorii język angielski Gabriela Witowska zajęła III miejsce, a Laura Peretiatko i Szymon Szal otrzymali wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy.

     • Chłopcy z Albigowej Mistrzami Gminy i Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym

     • Dwa znaczące sukcesy na przestrzeni tygodnia odnieśli chłopcy z SP Albigowa. Najpierw 13.05 w zawodach gminnych a później 19.05 w powiatowych, pokonali rywali zdobywając tytuły Mstrza Gminy i Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym. Wśród siedmiu drużyn biorących udział w zawodach powiatowych to właśnie chłopcy z Albigowej uzyskali największą liczbę punktów pokonując rywali w skoku w dal,  rzucie piłeczką palantową, biegu na 60m i na 1000m. Wśród wyróżnionych indywidualnie zawodników znaleźli się Jakub Majewski, który z wynikiem 5.21m ustanowił nowy rekord szkoły w skoku w dal oraz Bartosz Trojniar, który z wynikiem 3,17 poprawił najlepszy wynik w biegu na 1000m. Pod koniec maja – chłopcy reprezentować będą naszą szkołę w Finale Wojewódzkim na stadionie CWSK Resovia w  Rzeszowie. W skład zwycięskiej drużyny wchodzą: Bartosz Trojniar, Jakub Majewski, Jakub Ulman, Kamil Ulman, Łukasz Bytnar, Marcin Rusin, Mateusz Kochmański.

     • Dzień Języków

     • W Publicznym Gimnazjum w dniu 23 maja br. nauczyciele zorganizowali Dzień Języków. Królowały języki angielski i niemiecki. Zespoły klasowe losowały państwo, o którym przygotowały interesującą prezentację oraz ciekawostki dotyczące jego geografii, historii, kultury. Nie zabrakło także tradycyjnych, przeważnie słodkich, dań oraz barwnych strojów. Następnie p. Michał Kluz i p. Agata Kluz przeprowadzili konkurs, podczas którego reprezentacje klas musiały wykazać się umiejętnościami językowymi oraz wiedzą o wybranych krajach. Na zwycięzców i uczestników czekała słodka nagroda. Wszyscy świetnie bawiliśmy się.

     • Wycieczka klas piątych do Krakowa

     • 19 maja klasy piąte wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem programu był pobyt w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema, w którym uczniowie poznawali podstawowe prawa przyrody. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały instalacje interaktywne z mechaniki, akustyki, optyki, hydrostatyki i magnetyzmu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się m.in."kołyska Newtona" i powietrzna armata, a także karuzela fizyczna. Wszyscy chcieli pograć na organach rurowych, zobaczyć jak się ogniskuje dźwięk i skorzystać z telegrafu akustycznego. Bardzo podobał się uczniom także wir wodny i trójkąt bermudzki oraz duży pryzmat. Po odbyciu wielu doświadczeń na wolnym powietrzu uczniowie udali się do najmniejszej na świecie Manufaktury Cukierków, która mieści się w Krakowie na ulicy Grodzkiej, na zaledwie 50 metrach kwadratowych. W tej fabryce łakocie produkowane są ręcznie na bazie technologii zaczerpniętej z XVII i XVIII wieku. Dzieci uczestniczyły tam w pokazie tworzenia cukierków i lizaków, mogły poczuć aromat unoszący się podczas produkcji i spróbować ciepłego jeszcze cukierka. Na koniec wycieczki jej uczestnicy spacerowali po Starym Mieście w Krakowie słuchając ciekawych opowiadań pani przewodnik. Zaglądnęliśmy na Wawel i do  Smoka Wawelskiego, nie ominęliśmy także pięknego krakowskiego rynku. Wycieczka była bardzo udana zwłaszcza, że wyjątkowo dopisała nam pogoda. 

     • Udział w debacie obywatelskiej

     • W dniu 17 maja br. kilkoro gimnazjalistów wraz z nauczycielami uczestniczyło w debacie o aktywności obywatelskiej, z udziałem ponad 30 zaproszonych gości, zorganizowanej w Ośrodku Kultury w Albigowej. Po wstępie moderatora przystąpiliśmy do pracy w grupach. Polegała ona na podaniu czynników łączących wspólnotę (mieszkańców wsi) i sposobów wzmacniania tej wspólnoty. Wypracowanych w debacie wniosków było wiele. Co nas łączy? Współpraca z organizacjami działającymi w środowisku, uroczystości i imprezy o różnym charakterze, wspólny interes mieszkańców. Co wzmocni wspólnotę? Wychodzenie z inicjatywami obywatelskiego działania, pozyskanie środków finansowych, włączenie się w organizację spotkań z mieszkańcami i lokalne imprezy.

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
   • +48 17 2267191
   • 37 – 122 Albigowa 489
    woj. podkarpackie
    Poland
   • 815-181-06-75
   • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
 • Galeria zdjęć

   brak danych