• Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz...

          • Rok wytężonej, ale bardzo owocnej pracy Szkolnego Koła Wolontariatu dobiegł końca. Również  i w tym roku, dzięki zaangażowaniu Wolontariuszy, udało nam się pomóc wielu potrzebującym osobom. Pamiętajmy bowiem, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest. Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” (JP II)

            W ramach podziękowania, ale i zasłużonej nagrody opiekunowie zorganizowali dla Wolontariuszy wycieczkę do kina. Tym razem wybraliśmy się na film Transformers. Wyjazd obfitowała w wiele pozytywnych emocji.

            Życzymy wszystkim spokojnych i bezpiecznych Wakacji!

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

          • Koniec roku szkolnego to moment, na który wszyscy uczniowie czekają z utęsknieniem. To czas podsumowań, gratulacji i podziękowań. To chwila, kiedy ostatni raz dzwoni dzwonek, a uczniowie trzymając w dłoniach świadectwa udają się na zasłużone wakacje. Nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko życzyć naszym wychowankom radosnych, słonecznych i bezpiecznych dni. Wakacje czas zacząć...

            Zdjęcia wykonano za pomocą sprzętu otrzymanego w ramach

            #LaboratoriaPrzyszlosci

            #LaboratoriaPrzyszłości

          • Dzień Rodziny w oddziałach przedszkolnych, zerówce i klasach drugich

          • Nie ma chyba sympatyczniejszej uroczystości w całym roku szkolnym niż Dzień Rodziny. Dlatego obchodzimy go corocznie w sposób niezwykle uroczysty, radosny i miły. Zapraszamy Mamusie i Tatusiów na specjalnie dla nich przygotowaną część artystyczną i obdarowujemy ich drobnymi upominkami. W bieżącym roku szkolnym część artystyczną z okazji „Dnia Mamy i Taty” przygotowały przedszkolaki, grupy: „0a” i „0b” oraz klasy drugie. Wszystkie akademie były naprawdę piękne, a stroje i scenografia każdego przedstawienia podnosiły jego wartość artystyczną. Zapraszamy do fotorelacji 😊

          • Sukcesy uczniów w konkursach przyrodniczych

          • Koniec roku szkolnego to czas podsumowań i wyróżnienia uczniów za ich całoroczną pracę.
            Na szczególną uwagę zasługują Ci, którzy brali udział w licznych konkursach. Uczniowie naszej szkoły każdego roku przygotowują się do Powiatowego Konkursu Biologiczno – Ekologicznego w I LO w Łańcucie. I miejsce w tym konkursie w kategorii plastycznej zajęła Izabela Podolec,
            III miejsce w kategorii wiedzy biologicznej zdobyła Joanna Wrona. Nasze uczennice odniosły również sukces w Gminnym Konkursie Ekologicznym w Cierpiszu – II miejsce zajęła Weronika Cyran, a wyróżnienie przyznano Oliwii Wanowicz. Gratulujemy!

          • Wycieczka klasy VIII b - Kraków po raz kolejny…..:)

          • Pod koniec maja, mieliśmy okazję wyjechać  na jednodniową klasową wycieczkę do Krakowa. Nie była to pierwsza wizyta w tym mieście. W młodszych klasach zwiedzaliśmy zabytki tego pięknego miasta. Tym razem program wycieczki był nieco inny. Po przyjeździe zatrzymaliśmy w sercu miasta, czyli krakowskim Rynku. Odwiedziliśmy Sukiennice, Kościół Mariacki, Ratusz miejski, później traktem królewskim przeszliśmy na Wawel. Tu parę pamiątkowych zdjęć i powrót na Rynek.

            Po spacerze czekała nas wizyta w Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI czyli World of My All Inspirations. To muzeum oferujące edukację przez zabawę, wykorzystujące najnowszą technologię, a celem wizyty jest poznanie świata zmysłów i pokazanie, jaką rolę odgrywają one w naszym życiu codziennym. Uczestniczyliśmy w zajęciach „W stronę ciemności” skupiających się na zmyśle wzroku. Weszliśmy w sytuację osób niewidomych, uczestnicząc w zajęciach w całkowitej ciemności. Nasz zmysł wzroku został wyłączony, musieliśmy skupić się tylko na zmysłach słuchu, węchu i dotyku. To było niezwykłe przeżycie.

            Drugim naszym głównym punktem wycieczki była wizyta równie niezwykłym miejscu Muzeum Arcade -Interaktywnym Muzeum gier wideo. Jest to unikalna kolekcja ponad 150 klasycznych gier wideo dostępna dla każdego. Tutaj mogliśmy korzystać z wszystkich automatów i grać do woli. Bawiliśmy się świetnie.

            Dzień był ciekawy i pełen emocji :-)

            Dziękujemy za opiekę pani Alinie, pani Kasi i pani Oli.

          • Srebrni i brązowi medaliści Powiatowego Finału Trójboju Lekkoatletycznego

          • Nasi najmłodsi lekkoatleci, po wygranych zawodach gminnych, reprezentowali szkołę w powiecie.  Zawody odbyły się 2 czerwca,  na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białobrzegach. Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach : biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal. W tym roku przyjechało 5 drużyn dziewcząt i aż 8 drużyn chłopców. Uczennice z Albigowej w składzie : Julia Bytnar (kl. III ),  Dominika Tarocińska, Julita Trojniar, Kinga Sobek, Julia Wanowicz i Martyna Kucharska (kl. IV) zajęły II miejsce.

            Drużyna chłopców, w której skład weszli: Jakub Falger, Karol Grad, Kamil Michno, Nikodem Baran, Radosław Kruk i Filip Bytnar , uplasowali się na III miejscu.

            Gratulacje 😊

          • Wycieczka do Kopalni Soli - Bochnia

          • Czy wiecie, gdzie można zagrać w piłkę pod ziemią? My już wiemy - w Kopalni Soli w Bochni!

            18 maja 2023 r. obie klasy czwarte wczesnym rankiem wyruszyły na wycieczkę. Pierwszym etapem było zwiedzanie zabytkowej Kopalni Soli w Bochni. Na dół zjechaliśmy prawdziwą górniczą windą, gdzie 250 metrów pod ziemią zwiedziliśmy najstarszą w Polsce kopalnię soli w ramach trasy turystycznej z Podziemną Ekspozycją Multimedialną. Do wyjątkowych atrakcji należał przejazd podziemną kolejką oraz gra w koszykówkę i piłkę nożną na podziemnym boisku.

            Następnie udaliśmy się do rezerwatu przyrody nieożywionej Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, gdzie pośród lasu występują tu niesamowite skały o fantazyjnych kształtach i nazwach np. Grunwald, Czarownica, Grzyb, Borsuk czy Piekiełko.

            Pomimo, iż pogoda nie była idealna, to dobre humory i chęć przeżycia przygody sprawiły, że wycieczkę uważamy za bardzo udaną.

          • Klasy szóste poznają ziemię świętokrzyską.

          • W dniach 30 -31 maja uczniowie klas 6 a i b wyjechali na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Była to wspaniała okazja do poznania nowych miejsc w Polsce i wspólnego spędzenia czasu. Po długim okresie pandemii jest to niezwykle ważne, że możemy razem uczyć się i bawić.

            Zwiedzanie rozpoczęliśmy od niezwykle ciekawego pobytu w Parku Nauki  Leonardo da Vinci w Chęcinach.  Mieliśmy okazję zobaczyć i doświadczyć różnego rodzaju eksperymentów. Następnie zwiedziliśmy zabytkowe ruiny zamku królewskiego w Chęcinach. Nasza pani przewodnik przybliżyła nam historię tego miejsca, opowieść była interesująca i pełna anegdot związanych z właścicielami obiektu. Stamtąd pojechaliśmy do miejscowości Sabat Krajno i tam czekał nas niezwykły spacer po Parku Miniatur.  Podziwialiśmy  znane budowle z całego  świata, precyzyjnie i wiernie odtworzone w mniejszej skali. Pobyt w Parku Rozrywki i Miniatur zakończyliśmy seansem w kinie 6D. Dzień pełen wrażeń jeszcze się nie kończył. Ostatnim punktem tego dnia była wizyta w miejscowości Święta Katarzyna  w Muzeum Minerałów i Skamieniałości. Obejrzeliśmy imponującą kolekcję minerałów, największy w Europie zbiór krzemienia pasiastego, który jest charakterystyczny właśnie dla tamtych terenów. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda obróbka różnego rodzaju kamieni oraz zobaczyliśmy pracownię jubilerską. Punktem, na który wszyscy czekali, był wspólny nocleg poza domem. Noc spędziliśmy w Bodzentynie w Hotelu Świętokrzyskim. Tam też zjedliśmy obiadokolację. Nim się obejrzeliśmy, nastał poranek i po solidnym śniadaniu wyruszyliśmy do Szklanej Huty, skąd pieszo, piękną leśną ścieżką wspięliśmy się na Święty Krzyż, czyli Łysą Górę. Wraz z miejscowym przewodnikiem zwiedziliśmy Sanktuarium Krzyża Świętego, podziwialiśmy panoramę okolicy z wieży widokowej i obserwowaliśmy gołoborza z tarasu widokowego. Następnie, również pieszo, zeszliśmy inną trasą do Nowej Słupi, a by tam odwiedzić  Muzeum Starożytnego Hutnictwa. To niezwykłe muzeum, bardzo nowoczesne, wykorzystujące różne multimedialne urządzenia. Po tym intensywnym zwiedzaniu, wszyscy z apetytem zjedli obiad. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się, by zwiedzić ruiny zamku Krzyżtopór - jednej z największych budowli pałacowych w Europie  i poznać jego niezwykłą historię.  Był to ostatni punkt naszej wycieczki. Powrót do domu był bezpieczny i radosny.

            Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym również uda się nam wspólnie zwiedzić ciekawe miejsca.

          • Jak rozwijać wyobraźnię....

          • Piątkowe lekcje uczniów klasy III b upłynęły na tworzeniu makiet do lektury ,,O psie, który jeździł koleją”. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w toku lekcji, miały przy tym mnóstwo satysfakcji i radości. Niewątpliwie ta forma zajęć jest dla uczniów najbardziej interesująca, pobudza ich wyobraźnię i kreatywność oraz wpływa na integrację zespołu klasowego.

          • Wycieczka klas trzecich do Myczkowiec

          • W piątek 19.05.2023 r. odbyła się wycieczka szkolna do miejscowości Myczkowce. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 3 a i 3 b. Wycieczka odbywała się pod hasłem "Tropem legend zbójników". Pierwszym celem było udanie się do miejscowości Myczkowce, gdzie wspólnie znajdowaliśmy pierwszy fragment zbójnickiej mapy oraz skalną ścianę, pod którą ukrywali swoje skarby. Następnie pieszo udaliśmy się do górskiego rezerwatu Koziniec. Wskazówki prowadziły nas do Orelca, gdzie musieliśmy znaleźć pomnik bieszczadzkiego Zbója - Tołhaja. Odwiedziliśmy Kamień Leski, czyli najwyższą skalę na Podkarpaciu z ciekawą legendą. Następnie udaliśmy się do Leska, gdzie musieliśmy poszukać informacji o dawnych mieszkańcach tego miasteczka i dowiedzieć się gdzie znajdziemy kolejne ślady zbójników. Dalsze wskazówki pokierowały nas do tajemniczego klasztoru w Zagórzu. Tam został ukryty kuferek zamknięty na szyfr - musieliśmy go znaleźć i otworzyć. Zawartości kuferka strzeże gospodarz ruin - rycerz dawnych czasów. Ostatnim punktem była Msza święta. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

          • Wizyta Pana Wójta u naszych najmłodszych

          • W dniu dzisiejszym odwiedził naszych Przedszkolaków i Zerówkowiczów Wójt Gminy Łańcut - pan Jakub Czarnota. Złożył dzieciom serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka i poczęstował wszystkich pysznymi cukierkami. To bardzo miły gest …..dziękujemy :-)

          • Dzień Dziecka w naszej szkole

          • Dzień Dziecka to święto, na które wszyscy uczniowie czekają z niecierpliwością przez cały rok. Zawsze cieszą się na obchody tego miłego dla nich dnia. W naszej szkole rozpoczęliśmy dzisiejsze święto Szkolnym Happeningiem pt. „Moje Pasje”, który pokazał jak wieloma talentami dysponują nasi uczniowie. Zarówno dzieci z klas I - III jak i IV – VIII mogły pochwalić się zdolnościami, zaprezentować swoje umiejętności, podzielić się własnymi pasjami i zainteresowaniami. Uczestnicy happeningu zaprezentowali tańce, piosenki, grę na instrumentach, jazdę na rolkach, pokaz układania kostki Rubika, umiejętności akrobatyczne i sportowe, a nawet smykałkę do rękodzieła. Następnie starsi uczniowie udali się na piknik na stadion sportowy, a młodsze dzieci dzięki Radzie Rodziców korzystały z dmuchańców obok Ośrodka Kultury w Albigowej. Rodzice naszych uczniów z okazji Dnia Dziecka zapewnili także napoje, lody, drożdżówki i watę cukrową. Bardzo pięknie za to wszystko dziękujemy 😊

          • Dzień Ziemi w naszej szkole

          • Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Tego dnia ludzie na całym świecie łączą się w obronie największego wspólnego dobra - naszego domu – planety  Ziemi. Jest to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię.

            Nasza społeczność szkolna również wzięła udział w obchodach Dnia Ziemi w dniu 12 maja. W pierwszej części swoje występy o tematyce ekologicznej zaprezentowali uczniowie klas 1-3. Były piosenki, wierszyki, krótkie inscenizacje o tematyce ekologicznej, które przypomniały uczniom, jak ważne jest życie w zgodzie z przyrodą! Odbyło się również rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu z okazji Dnia Ziemi dla klas 1-3. Uczniowie otrzymali dyplomy i wiosenne kwiaty. Serdecznie wszystkim gratulujemy!!

            W drugiej części obchodów Dnia Ziemi klasy czwarte  i piąte rozwiązywały różnorodne zadania o tematyce ekologicznej. Wszystkie klasy wykazały się niezwykłym zaangażowaniem i wiedzą o otaczającej nas przyrodzie i jej ochronie. Dziękujemy za wspólną zabawę. I pamiętajcie, że o  NASZĄ  PLANETĘ POWINNIŚMY WSZYSCY DBAĆ KAŻDEGO DNIA!!

          • 22 marca Światowy Dzień Wody

          • W dniu 22 marca  na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Celem tego święta jest przypomnienie mieszkańcom naszej planety, jak  wielką rolę odgrywa woda i jak ogromne zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która często bywa marnotrawiona.

                W naszej szkole po raz drugi wzięliśmy udział w obchodach tego święta wraz z Polską Akcją Humanitarną (PAH). Klasy 4-8 na uczestniczyły w zajęciach mających na celu podnoszenie świadomość nt. globalnych wyzwań wodnych.  Dzięki różnorodnym materiałom edukacyjnym przeprowadzone zostały  ciekawe zajęcia tematyczne.

                  W ramach akcji  zaproszono uczniów klas IV-VI do udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Dzień Wody”, natomiast uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Wodzie.

                  Udział w akcji  uświadomił nam, jak ważne jest globalne działanie i jak nasze codzienne wybory konsumenckie wpływają na zużycie i zanieczyszczenia wody.

          • Akcja edukacyjna #ZDROWOROSNA

          • W bieżącym roku szkolnym klasy pierwsze wzięły udział w akcji edukacyjnej #ZDROWOROSNA organizowanej przez firmę W.LEGUTKO. Przed przystąpieniem do zajęć praktycznych uczniowie poznali właściwości kopru oraz etapy jego wysiewu. Po części teoretycznej pierwszoklasiści, wspólnie z nauczycielami wysiewali zdrowy i pełen witamin koperek. Codziennie dbali o swoje roślinki, systematycznie je podlewając. Dziękujemy serdecznie firmie W.LEGUTKO za przekazanie darmowych pakietów edukacyjnych, dzięki którym uczniowie przekonali się, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego trybu życia, ale również świetna zabawa.

          • Mobilne Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

          • 16 maja 2023 r. gościliśmy w naszej szkole Edukatorów Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Jest to przedsięwzięcie realizowane przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech. Zajęcia warsztatowe prowadzone w naszej szkole dotyczyły bloków tematycznych: „Druk 3D” oraz „Sztuczna inteligencja & Gogle VR”.      

            W ramach pierwszego tematu Pani Edukatorka wprowadzała naszych uczniów w świat druku 3D - zapoznawała z budową i mechanizmem działania drukarki, własnościami wydruków oraz typami filamentów i innych materiałów, z których można drukować w takiej drukarce. Dodatkowo uczniowie mogli wykonać samodzielnie przedmioty za pomocą specjalnych długopisów w technologii 3D.

            Zajęcia z drugiego tematu dotyczyły zmian związanych z rozwojem sztucznej inteligencji i wirtualnej rzeczywistości. Uczniom podobały się eksperymenty z użyciem kamery - śledzenie ruchu i wykrywanie gestów, a wirtualne wędrówki przy wykorzystaniu Gogli VR były dla nich bardzo ekscytujące i pouczające.

            Warsztaty z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości ogromnie przypadły do gusty naszym uczniom, którzy podczas nich otrzymali mnóstwo informacji z zakresu nowych technologii i ich wykorzystania. Bardzo pięknie dziękujemy naszym Paniom Edukatorkom, które z całych sił starały się pobudzić wyobraźnię uczestników zajęć, inspirowały ich do działania, zachęcały do mądrego korzystania z nowych technologii, a profesjonalizm, energia, cierpliwość i pasja z jaką prowadziły zajęcia były po prostu imponujące. Zapraszamy do fotorelacji: filmy i zdjęcia zrobione z wykorzystaniem sprzęty z projektu Laboratoria Przyszłości.

            #LaboratoriaPrzyszlosci

            #LaboratoriaPrzyszłości

          • Podwójny sukces naszych uczniów w czwórboju lekkoatletycznym.

          • W ostatnich dniach uczniowie klas V i VI brali udział w zmaganiach lekkoatletycznych na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białobrzegach. W pierwszym – gminnym etapie zarówno dziewczęta jak i chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając tytuł Mistrza Gminy Łańcut. W ubiegły wtorek 16.05.2023 r. powtórzyli swoje osiągnięcia, tym razem na szczeblu powiatu. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary za pierwsze miejsce w powiecie łańcuckim oraz prawo startu w zawodach wojewódzkich.

            Na sukces dziewcząt zapracowały: Nadzieja Śliż, Kinga Ulman, Izabela Podolec, Katarzyna Trojniar, Rozalia Stropek, Maria Panek, Zuzanna Grad

            Na sukces chłopców zapracowali: Szymon Nawojski, Michał, Wojtyna, Wiktor Kuźniar, Filip Patrzałek, Bartłomiej Szylar, Oliwier Filar, Jan Kuźniar, Sławomir Litwin

            Czwórbój lekkoatletyczny to rywalizacja 6 osobowych drużyn w biegu na 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu na 600 m (dziewczęta) lub 1000 m (chłopcy).

          • I miejsce dziewcząt i chłopców w Gminnych Igrzyskach Dzieci w  trójboju lekkoatletycznym.

          • Nasi najmłodsi sportowcy odnieśli pierwszy sukces w  gminnych zawodach lekkoatletycznych, rozgrywanych w sobotę 13 maja w Białobrzegach.

            Młodzi reprezentanci rywalizowali drużynowo i indywidualnie startując w trzech konkurencjach: biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal.

            Dziewczęta i chłopcy spisali się na medal, a dosłownie na złote medale J, wygrywając klasyfikację drużynową oraz zdobywając 5 z 6 indywidualnych nagród.

            Dziewczynki startowały w składzie:

            Julia Bytnar (kl.III b), Martyna Kucharska, Dominika Tarocińska, Julita Trojniar (kl. IV a), Kinga Sobek, Julia Wanowicz (kl. IV b).

            Drużyna chłopców wystąpiła w składzie:

            Jakub Falger,  Karol Grad,  Kamil Michno (kl. IV a), Nikodem Baran, Radosław Kruk (kl.IV b).

            Młodzi lekkoatleci otrzymali złote medale, puchar i dyplom.

            Wyróżnienia indywidualne zdobyli:

            Julita Trojniar - I miejsce                Nikodem Baran – I miejsce

            Julia Bytnar – II miejsce                  Jakub Falger     – II miejsce

                                                                        Radosław Kruk – III miejsce

            Uczniowie otrzymali prawo reprezentowania gminy w zawodach powiatowych.

            Gratulacje !!!

          • Mobilna Wystawa Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz w naszej szkole

          • 9 maja 2023 r. gościliśmy w naszej szkole Animatorów Podkarpackiego Centrum Nauki  Łukasiewicz, którzy przyjechali do nas z Wystawą Mobilną. Obejmowała ona interaktywne eksponaty, które wzbudzały ciekawość uczniów, zachęcały do samodzielnego myślenia i poznawania otaczającego ich świata. Pozwalały również uzyskać odpowiedzi na pytania: Jak to jest zrobione? Jak to działa? Nasza szkoła zgłosiła także swój udział do Systemu Szkół Partnerskich Podkarpackiego Centrum Nauki, dlatego mamy nadzieję na interesującą i owocna współpracę z PCN Łukasiewicz.

          • Audycja SM Yamaha

          • 8 Maja 2023 r. Szkoła Muzyczna Yamaha odwiedziła nas z ostatnią audycją muzyczną w roku szkolnym 2022/2023. Tym razem motywem przewodnim spotkania były tańce ludowe narodowe. Tancerze zaprezentowali  młodej widowni: poloneza, krakowiaka, oberka, mazura i tańce rzeszowskie oraz piękne, kolorowe stroje typowe dla różnych regionów Polski: strój krakowski, lubelski, łowicki i rzeszowski. Zapraszamy do fotorelacji 😊

          • Nasi uczniowie w konkursie "As Trzecich Klas"

          • Dnia 28 kwietnia kilkoro uczniów z klasy III a i III b reprezentowało naszą szkołę w gminnym konkursie matematycznym ,,As trzecich klas”. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za podjęcie wyzwania udziału w tak trudnym konkursie. Szczególne słowa uznania należą się uczniowi klasy III b Piotrowi Chamotowi, który zajął w tym konkursie zaszczytne pierwsze miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na ścieżce edukacyjnej.

          • Wiosenna wycieczka klas czwartych

          • W dniu 26 kwietnia 2023 r. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w wycieczce do kina Helios, gdzie obejrzeli film „Szczęście Mikołajka”. Następnie udali się do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. Znajduje się tu prawie 200 interaktywnych eksponatów, które umożliwiły naszym uczniom eksperymentowanie, odkrywanie i doświadczenia. Nasi czwartoklasiści  wspaniałe się bawiąc, jednocześnie zdobywali wiedzę o otaczającym nas świecie.  

          • Święto Patrona Szkoły i Uroczystość 3 Maja

          • 28 kwietnia 2023 r. cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej uczestniczyła w pięknej uroczystości w kościele parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Albigowej. Obchodziliśmy święto ustanowienia Konstytucji 3 Maja połączone z Dniem Patrona naszej szkoły, którym jest ksiądz Antoni Tyczyński. Uroczystość rozpoczęło przejście uczniów i nauczycieli ze sztandarem szkoły pod kościół, gdzie nastąpiło złożenie wiązanki i zapalenie znicza pod tablicą upamiętniającą postać księdza Antoniego Tyczyńskiego. Następnie, w kościele, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótką część artystyczną z okazji Święta 3 Maja. Dopełnieniem tego uroczystego dnia była Msza Święta, do której oprawę muzyczną przygotowała scholka dziecięco-młodzieżowa. To było wyjątkowe i podniosłe wydarzenie dla wszystkich uczniów i nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej.

          • OGŁOSZENIE

          • W dniu 28.04.2023 r. zostaje odwołany wyjazd naszych uczniów na pływalnię krytą MOSIR w Łańcucie.

          • Spotkanie z autorką niezwykłych bajek „Bajeczki dla moich wnuków i dla Waszych także”

          •         W dniu 26 kwietnia w naszej szkole  odbyło się spotkanie autorskie z Panią Mirosławą Widurek. Na spotkanie z pisarką przybyli nasi najmłodsi uczniowie z klas 0 a , 0 b, 1 b, 2 a, 2 b. Pani Mirosława czytała dzieciom swoje bajki i opowiadała o swoich książkach, w których głównym bohaterem jest mieszkający w ogrodzie krasnal Uparte Uszko. To ogrodowy bohater, który gotowy jest nieść pomoc każdemu, kto znajdzie się w tarapatach. Dzieci chętnie dyskutowały na tematy poruszane w bajkach. Każda z bajek zakończona była morałem, a ilustracje do nich wykonały dzieci z Polski i Ukrainy. Dziękujemy bardzo za przemiłe spotkanie, podarowanie książek do naszej szkolnej biblioteki i niezapomniane chwile. Spotkanie pięknie wpisuje się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypadał 23 kwietnia. Zapraszamy do fotorelacji.

          • „Odkrywajmy Europę! Przystanek – Szwecja”

          • W dniu 20.04.2023 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej mogli uczestniczyć w warsztatach „Odkrywajmy Europę! Przystanek – Szwecja”. Prowadziła je pani Ewa Nowak- Koprowicz, koordynatorka Europe Direct Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie. Patronat honorowy nad projektem „Odkrywajmy Europę! Przystanek – Szwecja” objęli: Marszałek Podkarpacki, Prezydent Rzeszowa oraz Ambasada Szwecji w Warszawie. Partnerem cyklu jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.

            Celem warsztatów było przybliżenie młodym ludziom Szwecji, kraju, który posiada bardzo ciekawą tradycję i współczesność, a nie jest nam, Polakom zbyt dobrze znany. Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli we wspomnianych zajęciach. Rywalizowali ze sobą w grupach poznając poprzez zabawę coraz więcej informacji o naszym północnym sąsiedzie, od którego dzieli nas tylko Bałtyk. Dzięki temu mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat Szwecji, poznać nieznane fakty i ciekawostki o tym kraju, a także rozbudzić w sobie ciekawość w poznawaniu kultury narodu szwedzkiego.

            To było bardzo interesujące i inspirujące spotkanie, które z pewnością zapadnie naszym uczniom w pamięci. Dziękujemy za nie serdecznie organizatorom oraz pani Ewie Nowak – Koprowicz, która z ogromnym zaangażowaniem prowadziła warsztaty i pomagała naszym uczniom „odkrywać Europę!” zatrzymując się na chwilę na „Przystanku – Szwecja”. 😊  

          • Powiatowe Targi Edukacyjne

          • W dniach 18-19 kwietnia 2023 r. w Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka w Łańcucie już po raz 16 odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne. To doskonała dla ósmoklasistów możliwość uzyskania informacji na temat oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych Powiatu Łańcuckiego. Przybyli mieli okazję bezpośredniej rozmowy ze swoimi starszymi kolegami oraz nauczycielami szkół ponadpodstawowych. Każdy z uczestników wydarzenia otrzymał "Powiatowy Informator Edukacyjny 2023/2024"

            W trakcie targów miało miejsce wręczenie nagród w VIII Powiatowym Konkursie "Zawód Moich Marzeń" organizowanym przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Łańcucie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Rzeszowie, objętym patronatem honorowym przez Starostę Łańcuckiego. Celem konkursu było promowanie wiedzy o zawodach oraz zachęcenie uczniów do aktywnego planowania swojej kariery zawodowej. W kategorii praca plastyczna I miejsce zajęła nasza uczennica Kinga Kuźniar  z klasy VIII a. Serdecznie gratulujemy!

          • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

          • Co roku 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Tego dnia w 1943 r. nazistowskie Niemcy  opublikowały informację o odkryciu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Mordu dokonano wiosną 1940 r. na ponad 21 tys. Polaków na rozkaz władz radzieckich. Wśród zamordowanych znalazły się trzy osoby związane z naszą Albigową – Franciszek Baran, Jan Kluz i Walenty Jan Mazanek. Na „Nowym Cmentarzu”, od 2010 r., znajduje się ufundowana przez Stowarzyszenie Dla Albigowej” tablica poświęcona ich pamięci. Młodzież naszej szkoły uszanowała pamięć o tragicznych losach polskich żołnierzy zapalając przy tablicy symboliczny znicz.

          • Zakończenie akcji "Pola Nadziei Wiosna 2023"

          • Akcja charytatywna  pod hasłem „POLA NADZIEI - Wiosna 2023” zakończona. Nasze Szkolne Koło Wolontariatu sprzedawało żonkile i zbierało dobrowolne datki do puszek na rzecz  Podopiecznych Fundacji Podkarpackiego Hospicjum  dla Dzieci z siedzibą w Rzeszowie. Żonkil jest znakiem rozpoznawczym kampanii. To symbol nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej. Pięknie dziękujemy wszystkim, w imieniu swoim i podopiecznych Hospicjum, którzy wsparli naszą inicjatywę.

          • Pola Nadziei Wiosna 2023

          • Szanowni Państwo !

            Gorąco zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w akcję Szkolnego Koła Wolontariatu - "POLA NADZIEI". Młodzież z naszej szkoły będzie kwestować na ten szczytny cel w najbliższą niedzielę 16.04.2023 r. na parkingu przykościelnym w godzinach od 10.00 do 12.00.

          • I miejsce dziewcząt klas VIII i VII w II Otwartych Mistrzostwach Powiatu Łańcuckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt

          •  

            II Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie przy Zespole Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie we współpracy z Miejskim Klubem Sportowym „Paradiso” Łańcut byli organizatorami II Otwartych Mistrzostwach Powiatu Łańcuckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt do lat 15 pod patronatem Starosty Łańcuckiego.

            Rozgrywki odbyły się w dniu 5.04.2023 r. w hali Józefa Witka Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.

            Turniej skierowany jest do uczennic szkół podstawowych z terenu powiatu łańcuckiego. Nadrzędnym celem organizacji rozgrywek jest promowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, a także zainteresowanie ich uprawianiem tej atrakcyjnej dyscypliny poprzez dołączenie do klasy sportowej w dyscyplinie siatkówka funkcjonującej przy II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie.

            W hali ZST w Łańcucie spotkało się sześć zespołów: uczennice z Albigowej, Rakszawy i Markowej oraz trzy zespoły z Łańcuta.

            Nasze dziewczęta w składzie: Marlena Kusz, Milena Kuźniar, Emilia Molendowska, Aleksandra Panek, Iga Puchała, Aleksandra Szpunar, Kinga Falger i Natalia Blajer wywalczyły I miejsce otrzymując w nagrodę dyplom i puchar.

            Gratulujemy!

          • Konkurs plastyczny "Wielkanocne ozdoby"

          • Dnia 31.03.2023 r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Wielkanocne ozdoby", który skierowany był do dzieci z grup "0A" oraz "0B". Wszystkie prace były piękne i wymagały ogromnego zaangażowania, dlatego gratulujemy każdemu uczestnikowi! Decyzją komisji konkursowej miejsce I otrzymała Zofia Bytnar, miejsce II - Patrycja Lisowska, miejsce III - Bartosz Kluz. Wyróżnieni zostali: Amelia Balawejder, Maksymilian Kuźniar oraz Maja Rusinek. Gratulujemy i dziękujemy za tak liczne przystąpienie do konkursu!  

          • Świąteczny wystrój szkoły...

          • Przed każdymi Świętami Wielkanocnymi staramy się zawsze pięknie udekorować naszą szkołę, wiemy bowiem, że w tak miłej i sympatycznej scenerii milej się oczekuje na upragnione święta. Zobaczcie, jak udało nam się to zrobić w tym roku…..

          • „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów 2023. Przystanek Szwecja!

          • 3 kwietnia w naszej Szkole był obchodzony „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów 2023. Przystanek Szwecja!”. W tym dniu można było przyjść do szkoły w kolorach flagi Szwecji lub przyczepić do odzieży własnoręcznie wykonany emblemat flagi Szwecji. Nasza szkolna odsłona Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci polegała na głośnym czytaniu fragmentów książek szwedzkich autorów przez osoby dorosłe. Szwedzkie książki dla dzieci to nie tylko klasyki pokroju „Dzieci z Bullerbyn” czy „Pippi Pończoszanki”. To również mnóstwo nowszych publikacji napisanych przez współczesnych autorów takich jak „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, „Piaskowy Wilk”, „Komisarz Gordon”, „Pierwsza sprawa”, „Jak tata pokazał mi wszechświat”. Zapraszamy do fotorelacji 😊

          • Udział uczniów z Albigowej w turnieju tenisa stołowego w Soninie

          • W sobotę 1.04.2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Soninie odbył się XX Gminny Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego o „Puchar Prezesa UKS SONINIANKA w Soninie”.

            W turnieju uczestniczyło sześć szkół z terenu gminy: Albigowa, Cierpisz, Kraczkowa, Rogóżno, Sonina i Wysoka. Drużynowo nasza szkoła zajęła IV miejsce.

            Uczniowie rywalizowali w swojej kategorii wiekowej. 

            Naszą szkołę reprezentowali: Nikodem Baran, Wiktor Wróbel (III miejsce), Patryk Gargała (III miejsce) , Oliwier Szela, Filip Michalec, Miłosz  Reizer, Filip Wojtyna, Hubert Bytnar (nagroda Fair Play), Katarzyna Pondel  (III miejsce), Kinga Falger, Maja Litwin (III miejsce) i Milena Pondel (III miejsce).

            Szkoła otrzymała dyplom i puchar za udział w zawodach, a wszyscy uczestnicy nagrody rzeczowe.

            Gratulujemy :-)

          • Bezpłatne warsztaty w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie

          • Drodzy Rodzice!

            Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łańcucie zaprasza na bezpłatne warsztaty, które odbędą się w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie. JESTEM Z CIEBIE DUMNY! - ZASADY KOMUNIKACJI Z NASTOLATKAMI, WZMACNIAJĄCE RELACJĘ Z DZIECKIEM.

            Warsztaty obejmują cykl trzech spotkań w terminach: 08,15 i 22.05.2023 r. w godzinach 15.00-17.00. Poprowadzą je: mgr Karolina Szeliga - psycholog oraz mgr Izabela Zańko - psycholog.

            Serdecznie zapraszamy w imieniu Poradni PP w Łańcucie. 

            Warsztaty_PPP_-_JESTEM_Z_CIEBIE_DUMNY.pdf

          •  Dziewczęta z Albigowej Mistrzyniami Powiatu w Siatkówce

          • W czwartek 23.03.2023 r. dziewczęta z klas V i VI udały się do SP nr 2 w Łańcucie, gdzie rozgrywany był finałowy Turniej Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej. W wyniku sportowej rywalizacji młode siatkarki z Albigowej sięgnęły po tytuł Mistrza Powiatu w tej dyscyplinie i będą reprezentować naszą szkołę, podobnie jak ich koledzy, w ćwierćfinale wojewódzkim. Drugie miejsce przypadło siatkarkom z Dąbrówek, a trzecie dziewczętom z Łańcuta.

            Skład zwycięskiej drużyny: Zuzanna Grad, Katarzyna Trojniar, Gabriela Grad, Milena Szpilka, Maria Panek, Nadzieja Śliż, Natalia Tarocińska, Izabela Podolec, Weronika Cyran, Kamila Kuźniar.

          • Obchody Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole

          • „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty!”… po długiej zimie z niecierpliwością czekamy zawsze na cieplejsze i dłuższe dni oraz mocniejsze promyki słońca, które ogrzewają nas swoim ciepłem. Jak co roku, ciesząc się z nadejścia tej pory roku, dekorujemy wiosennie naszą szkołę i organizujemy obchody Pierwszego Dnia Wiosny. W tym roku to święto połączyliśmy z akcją „Dzień bez tornistra”, graliśmy w gry planszowe, przygotowywaliśmy zdrowe śniadania, piekliśmy gofry i tosty, organizowaliśmy międzyklasowe rozgrywki sportowe. Pierwszy dzień wiosny upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Zapraszamy do fotorelacji...

          • Chłopcy z klas V i VI zwycięzcami Powiatowych Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej

          • Kolejny udany występ sportowy zanotowali chłopcy z klas V i VI naszej szkoły. Tym razem były to zmagania w mini piłce siatkowej na szczeblu powiatu odbywające się na hali sportowej w Albigowej w dniu 14.03.2023 r. W zawodach brało udział sześć drużyn reprezentujących szkoły: SP nr 2  Łańcucie, SP w Rakszawie, SP nr 2 w Żołyni, SP w Białobrzegach, SP w Dąbrówkach oraz SP w Albigowej. Po zaciętym turnieju tytuł Mistrza Powiatu Łańcuckiego wywalczyli chłopcy z naszej szkoły zdobywając komplet zwycięstw. Na drugim miejscu uplasowała się szkoła z Żołyni, a na trzecim szkoła nr 2 w Łańcucie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów, a zwycięzcom życzymy powodzenia na kolejnym etapie rozgrywek.

            Skład zwycięskiej drużyny: Michał Wojtyna, Wiktor Wróbel, Oliwier Filar, Sławomir Litwin, Filip Jastrzębski, Jakub Sobkowicz, Jan Kuźniar, Bartłomiej Szylar, Dawid Maternia, Błażej Kuźniar.

          • Wyjazd integracyjny klasy VIII do Rzeszowa

          • Uczniowie klasy ósmej odwiedzili na początku marca rzeszowski FlyPark, czyli nowoczesne centrum sportu i rozrywki, gdzie największą atrakcją jest park trampolin, a także baseny z gąbkami, ścianka wspinaczkowa, ninja park, tyrolka, rodeo  i wiele innych ciekawych stanowisk.

            Park trampolin to atrakcyjna forma aktywności fizycznej, która sprzyja wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego, jest doskonałym ćwiczeniem mięśni oraz wspaniałą zabawą. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem trenera, uczniowie mogli korzystać do woli z szeregu atrakcji: sportowych trampolin, ścieżek akrobatycznych, ścianki wspinaczkowej itp.

            Po dwugodzinnej doskonałej zabawie we FlyParku, czekała już kolejna atrakcja. W kinie Helios, uczestnicy wycieczki obejrzeli w technologii 3D film Jamesa Camerona z 1997 roku „Titanic”, wyświetlany obecnie w 25  rocznicę premiery.

            Wycieczka połączona była z obchodami klasowego Dnia Kobiet. Chłopcy złożyli koleżankom życzenia i obdarowali drobnymi upominkami :-)

          • Audycja muzyczna SM Yamaha

          • Audycja muzyczna SM Yamaha to zawsze niezwykle miłe wydarzenie. Nasi uczniowie z zainteresowaniem i radością czekają na to, jakie instrumenty muzyczne zobaczą na kolejnej lekcji umuzykalniającej. Dziś gościem Szkoły Muzycznej Yamaha był pan Jacek Laska, który zachęcał naszych uczniów do gry na akordeonie. Prezentując akordeony guzikowe i klawiszowe zachwycił uczestników spotkania piękną grą na tych instrumentach. Dziś nasi uczniowie mogli także posłuchać niewielkiego klawiszowego instrumentu dętego o dźwięcznej nazwie „melodyka”. Z niecierpliwością czekamy na kolejną audycję muzyczną 😊

          • Wycieczka klas pierwszych do Rzeszowa

          • W dniu 28 lutego dzieci z klas pierwszych wzięły udział w wycieczce do Teatru Maska oraz Pijalni Czekolady w Rzeszowie. Pierwszym punktem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. „Brzydkie kaczątko”. W zaskakującej scenografii, wśród barwnych piór ptasich bohaterów toczyła się niezwykła opowieść o tolerancji, pięknie i akceptacji siebie. Spektakl wzbogacała ciekawa oprawa muzyczno-dźwiękowa, która dodatkowo działała na wyobraźnię odbiorcy. Dzieci były zachwycone i długo oklaskiwały grę aktorów. Po zakończonym spektaklu uczniowie udali się na warsztaty czekoladowe do Pijalni Czekolady. Tam poznawały drogę jaką pokonuje tabliczka czekolady od upraw kakaowca w dalekich krajach do naszych sklepów i cukierni. Samodzielnie ozdabiały własne tabliczki czekolady oraz lizaki. Nie obyło się bez degustacji różnych, często zaskakujących smaków, które nie wszystkim przypadły do gustu. Pijalnia czekolady to słodkie, pachnące i bardzo interesujące miejsce, do którego warto zajrzeć będąc prywatnie w Rzeszowie.

          • Brązowy medal dziewcząt z Albigowej w Powiatowych IMS w piłce siatkowej

          • Na III miejscu w powiecie zakończyły zmagania nasze dziewczęta z  klas VIII i VII w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

            W rozgrywkach uczestniczyły dziewczęta z  Albigowej, Łańcuta, Markowej, Żołyni i Rakszawy.

            Szkołę reprezentowały: Marlena Kusz, Milena Kuźniar, Emilia Molendowska, Aleksandra Panek, Iga Puchała, Joanna Wrona, Kinga Falger, Aleksandra Szpunar, Kamila Wróbel.

            Drużyna otrzymała za zwycięstwo puchar i dyplom.

            Gratulujemy.

          • Dzień Dinozaura

          • Choć dinozaury wyginęły miliony lat temu to wciąż fascynują swoją historią. Do tego stopnia, że w kalendarzu świąt nietypowych poświęcono im jeden dzień, który nazwano „Dniem Dinozaura”. W Polsce święto to obchodzone jest 26 lutego i stanowi ono świetną okazję do tego, by dowiedzieć się czegoś więcej o tych fascynujących i tajemniczych zwierzętach. Zobaczcie jak nasi Zerówkowicze obchodzili Dzień Dinozaura 😊

          • Sukcesy naszych uczniów...

          • Podczas całego roku szkolnego nasi uczniowie osiągają różnorodne sukcesy na różnych polach. Milena Chmura z klasy II b i Matylda Reizer z  klasy III a są zawodniczkami Stali Łańcut. Pod koniec zeszłego roku brały udział w XVIII edycji turnieju #ResoviaWinterCup 2022, gdzie zdobyły drużynowo I miejsce. Dodatkowo Milena została najlepszą zawodniczką drużyny podczas tego turnieju. Ostatnio ich drużyna zdobyła także I miejsce w V Otwartych Mistrzostwach Podkarpacia w Futsalu Kobiet U-11.

            Natomiast Aleksandra Gaweł zdobyła wyróżnienie w XXIII Wojewódzkim przeglądzie Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Choinka jak ze snu”. Gratulujemy 😊

          • Chłopcy z klas V i VI Mistrzami Gminy Łańcut w mini piłce siatkowej

          • W minioną sobotę 25.02.2023 r. w Zespole Szkół w Głuchowie odbywały się Gminne Igrzyska Dzieci w mini piłce siatkowej chłopców. W Zawodach brało udział 5 drużyn: Sonina, Wysoka, Cierpisz, Albigowa oraz Głuchów. Po zaciętej rywalizacji, nasi chłopcy z kompletem zwycięstw mogli cieszyć się z tytułu Mistrza Gminy Łańcut. Jest to już kolejny tytuł mistrzowski naszych uczniów w tej dyscyplinie – poprzedni, w ubiegłym tygodniu zdobyły dziewczęta z klas V i VI, wcześnij ich starsze koleżanki z klas VII i VIII, a także chłopcy w tej  samej kategorii wiekowej.

            Najlepszym zawodnikiem turnieju został uczeń naszej szkoły – Wiktor Wróbel.

          • Feryjny konkurs biblioteczny rozstrzygnięty

          • Dziś nastąpiło rozstrzygnięcie feryjnego konkursu bibliotecznego „Zbuduj Bibliotekę w Minecrafcie”. Na konkurs wysłanych zostało 17 prac (filmy i zdjęcia). Uczniowie z wielką starannością wykonali swoje wirtualne biblioteki w programie Minecraft. Komisja przyznała w kategorii „Film” następujące nagrody: I MIEJSCE dla Sebastiana Bytnara z IV a, II MIEJSCE dla Filipa Bytnara z IV b, III MIEJSCE dla Mikołaja Becli z III b oraz wyróżnienie dla Piotra Trojnara z V b. W kategorii „Zdjęcie” I MIEJSCE zdobyli: Aleksandra Cwynar, Bartosz Domino i Aleksander Pecuch z VI a, II MIEJSCE przypadło w udziale Zuzannie Dudek z VI a,  III MIEJSCE otrzymał Mikołaj Korczak z V a, a wyróżnienie Oliwier Golenia z VI a. Gratulujemy 😊

            Trójwymiarowy niezwykły świat Minectaft w którym uczniowie tworzyli swe budowle jest bardzo rozległy i czasem trudno się w nim połapać. Każda budowana biblioteka w sześciennym świecie stanowi unikatową budowlę. Ta komputerowa gra survivalowa pozwala m.in. na budowanie obiektów położonych w losowo generowanym świecie, mając do dyspozycji nieograniczony świat w którym mogą zdobywać liczne osiągnięcia, pobudzić swoją wyobraźnię, kreatywność i realizować się na wiele sposobów niezależnie od temperamentu i potrzeb.

          • Zaczarowana zagroda....

          • Klasy drugie omawiając lekturę pt. ,,Zaczarowana zagroda" pracowały metodą projektu. Podsumowując wiedzę o Antarktydzie i żyjących tam pingwinach dzieci wykonały piękne, pomysłowe makiety wykorzystując różnorodne materiały. Uczniowie świetnie się bawili przy tym projekcie, a efekty ich pracy można zobaczyć na zdjęciach

          • Nasi szkolni sportowcy

          • Ostatnie tygodnie w naszej szkole obfitowały w wiele sportowych emocji. 

            Młodsi chłopcy z klas V-VI zakończyli Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej zdobywając kolejno I miejsce w gminie Łańcut i II miejsce w powiecie łańcuckim ulegając jedynie łańcuckiej „Dwójce”. Natomiast starsi chłopcy z klas VII i VIII pokazali się z jeszcze lepszej strony, ponieważ w zawodach powiatowych pokonali wszystkich swoich rywali zdobywając tytuł mistrzowski i prawo reprezentowania powiatu łańcuckiego na zawodach rejonowych w Rzeszowie.

            Dwie ostatnie soboty to z kolei zmagania siatkarzy i siatkarek. Chłopcy z klas VII i VIII okazali się najlepszą drużyną siatkarską w Gminie Łańcut i w najbliższym czasie będą ją reprezentować na zawodach powiatowych. Sukces naszych chłopców powtórzyły młodsze dziewczynki, które w ostatnią sobotę podczas Gminnych Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej w Głuchowie wygrały wszystkie swoje mecze, nie tracąc podczas tych rozgrywek żadnego seta. Ich rywalkami były dziewczęta z Kosiny, Soniny i Głuchowa. Nasze uczennice również będą reprezentować Gminę Łańcut na zawodach powiatowych w piłce siatkowej. Wielkie brawa dla naszych szkolnych sportowców 😊

          • Na stoku KiczeraSki w Puławach

          • Wśród naszych uczniów nie brak amatorów „białego szaleństwa”, dlatego przy każdej nadarzającej się sposobności korzystają z możliwości uprawiania sportów zimowych. Okazją do tego są szkolne wyjazdy na stoki narciarskie, podczas których można zarówno nauczyć się jazdy na nartach jak i szlifować tę umiejętność nabytą już wcześniej. Takim wyjazdom towarzyszą zawsze dobre humory i świetna zabawa na śniegu. Tak było i tym razem, 8 lutego 2023 r.  na stoku KiczeraSki w Puławach. Zapraszamy do fotorelacji….

          • W naszej Zerówce....

          • W nasze Zerówce „nuda się nie uda” 😉. W tym tygodniu Grupa 0 a, korzystając z tematyki zajęć "wszystko jest muzyką", cofnęła się w czasie, aby poznać budowę gramofonu. Jego wygląd zaciekawił dzieci, a dźwięk dawnych płyt winylowych całkowicie je zaskoczył. Natomiast Grupa 0 b odwiedziła Bibliotekę Publiczną, gdzie z zainteresowaniem słuchała pani bibliotekarki, która z przejęciem opowiadała o różnych książkach, zachęcając dzieci do ich czytania.

          • Walentynki, Walentynki...

          • Walentynki, Walentynki ….. kto nie lubi tego miłego święta? Chyba wszyscy lubią😊. W naszej szkole spędziliśmy ten uroczy dzień bardzo sympatycznie. Ozdobiliśmy z tej okazji szkolne korytarze, zorganizowaliśmy Pocztę Walentynkową, odbyła się Walentynkowa Taneczna Przerwa i z radością składaliśmy sobie Walentynkowe Życzenia w klasach i na korytarzach. Zobaczcie jak to wszystko wyglądało…..

          • Dziewczęta z Albigowej- mistrzyniami Gminy Łańcut w piłce siatkowej.

          • W sobotnie przedpołudnie 4 lutego,  nasza szkoła była gospodarzem Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt.

            W rozgrywkach uczestniczyły dziewczęta z  Kosiny, Soniny, Wysokiej i Albigowej.

            Uczennice z Albigowej zajęły I miejsce w uzyskując awans do zawodów powiatowych.

            Szkołę reprezentowały: Marlena Kusz, Kinga Kuźniar, Milena Kuźniar, Emilia Molendowska, Aleksandra Panek, Maja Zembroń, Milena Pondel, Iga Puchała, Joanna Wrona i Kinga Falger.

            Najlepszą  zawodniczką turnieju została nasza uczennica Emilia Molendowska.

            Drużyna otrzymała za zwycięstwo puchar, dyplom, a zawodniczki piękne medale.

            Tradycyjnie, po zmaganiach sportowych organizowanych w naszej szkole, wszystkie uczestniczki zostały zaproszone do wspólnych tańców, które są bardzo miłym akcentem każdego turnieju.

          • Spektakle profilaktyczne w naszej szkole

          • W dniu 1 lutego 2023 r. naszą szkołę odwiedził pan Piotr Ślęzak z Interwencji Artystycznej Alpmim. Zaprezentował uczniom klas siódmych i ósmych prawdziwą historię opowiedzianą przez bohatera w formie spektaklu teatralnego pt. „Przyszłość?”. Natomiast klasy I-III i IV-VI mogły uczestniczyć w spektaklu profilaktycznym pt. „Spotkanie w realu”. Najlepszą rekomendacją oglądanych przedstawień  były zaciekawione twarze uczniów wpatrzone w aktorów na scenie oraz cisza na widowni podczas odbioru wspomnianych spektakli.

             

          • Audycja Muzyczna SM Yamaha

          • Dziś podczas audycji muzycznej Szkoły Muzycznej Yamaha nasi uczniowie poznawali instrumenty perkusyjne świata. Najpierw prowadzący zabrali uczestników audycji na wyprawę do Australii, gdzie delektowali się dźwiękami fleksatonu, czuryngi, drumli i didgeridoo. Na Kubie można było posłuchać jak brzmią: konga, klawesy, guiro, bongosy i cowbell. W Meksyku wrażenie na uczniach zrobił mały i duży kij deszczowy, a w Brazylii - brazylijski gwizdek do samby, brazylijskie marakasy i agogo. Popularne instrumenty muzyczne Tybetu zaprezentowane przez prowadzących dzisiejszą audycję to talerzyki tybetańskie, dzwonki tybetańskie oraz śpiewające misy tybetańskie. Na afrykańskim lądzie można było posłuchać: djembe, żaby guiro, kalimby, orientalnych marakasów, klekotu orientalnego i bardzo oryginalnego instrumentu o nazwie balafon. Ta wycieczka muzyczna była dla naszych uczniów prawdziwą przygodą 😊

          • Feryjny konkurs biblioteczny

          • Biblioteka szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej ogłasza feryjny konkurs: „Zbuduj Bibliotekę w Minecrafcie”. Zrób zdjęcie ekranu lub filmik ze swoją budowlą i prześlij ją na adres e-mailowy szkoły: zsalbigowa@op.pl, lub przynieś swoją pracę na pendrive do szkoły po feriach. 

            Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej.

            Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody i dyplomy.

            Termin nadsyłania prac do 31 stycznia 2023 roku.

            Ogłoszenie wyników: 10 lutego 2023 r.

            Możecie zainspirować się poniższymi zdjęciami, czekamy na Wasze oryginalne i pomysłowe prace.

          • Idziemy do Was z kolędą!

          • „My są kolędnicy! Wpuście nas do izby.

            Pięknie zaśpiewamy, nie zrobimy ciżby.

            Idą przebierańcy, będą śpiewać tańczyć,

            Hej kolęda, kolęda!”

            Staropolski zwyczaj chodzenia po domach z życzeniami i kolędą  to piękna tradycja, którą należy kultywować. Dzieci z klasy pierwszej przygotowały krótkie widowisko kolędowe, z którym powędrowały do Domu Dziennego Pobytu „Złoty Liść Opieki” w Albigowej. Przygotowując teksty wierszy i życzeń dzieci poznawały lokalną gwarę, a także uczyły się dzielić życzliwością i dobrym słowem z innymi. Stare i nowe kolędy śpiewane wspólnie były okazją do wzmacniana więzi międzypokoleniowych.  W grupie przebierańców nie zabrakło turonia, diabełka, pasterzy, aniołów i gwiazdora, którym towarzyszyły krakowianka, cyganka, Maryja z Józefem i królowie. Kolędnicy ze swoim barwnym orszakiem wnieśli w grono seniorów wiele radości i pozytywnej energii , a „babcie i dziadkowie” byli wspaniałymi słuchaczami i odbiorcami dziecięcych życzeń.

          • XVII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

          • W dniu 8 stycznia 2023 roku w Domu Kultury im. Ks. Walentego Mazurka w Kraczkowej odbył się XVII Gminny Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Kolęd i Pastorałek "Anioł Pasterzom mówił…”pod patronatem Wójta Gminy Łańcut.

            Z naszej  szkoły w festiwalu wzięło udział 3 uczniów: Martyna Michalec, która zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej klas I-III, Jan Furman i  Izabela Podolec, która otrzymała wyróżnienie w grupie wiekowej klas IV-VI.

            Kolędowanie to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, stąd po zmaganiach konkursowych wszystkie dzieci, razem z rodzicami i opiekunami stworzyły niepowtarzalną atmosferę, śpiewając piękne, polskie kolędy i pastorałki.

          • Szkolny Konkurs Kolęd klas I - III

          • Tradycją naszej szkoły stał się corocznie organizowany szkolny konkurs kolęd klas edukacji wczesnoszkolnej. W tym roku każda z klas I - III zaprezentowała się indywidualne i zbiorowo. Popłynęły dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Miło było wspólnie kolędować. Na zakończenie podsumowano jeszcze wyniki konkursu plastycznego o Świętym Mikołaju. Dzieci otrzymały drobne upominki i słodycze 😊

          • Przedstawienie Jasełkowe w naszej szkole

          • „Święty czas, to radosny czas, zobacz ile serca jest w nas….”

            Piękne kolędy popłynęły dziś na przedstawieniu Jasełkowym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Albigowej. Jak co roku wszystkim udzielił się świąteczny nastrój i radosna atmosfera. Nasi uczniowie zaprezentowali na scenie prawdziwe talenty aktorskie i wokalne. Na zakończenie przedstawienia przy akompaniamencie pana Dyrektora Adama Hoły cała szkoła zaśpiewała kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

          • Zbiórka karmy zakończona sukcesem!

          • Na początku grudnia klasy czwarte odwiedziły rzeszowskie schronisko Kundelek i przekazały zebraną przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Albigowej karmę dla podopiecznych schroniska. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i ich rodzicom za udział w akcji zbiórki karmy. Okazuje się, że tym razem pomożemy także innym schroniskom i psom na Ukrainie. 

          • Szlachetna kawiarenka

          • Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach Szlachetnej kawiarenki pozwoliła nam po raz kolejny wspomóc dzieci w potrzebie. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom przygotowującym świąteczne wypieki i ozdoby. Podziękowania kierujemy również do rodziców, którzy chcieli wspomóc ten szczytny cel poprzez zakup słodkości i ozdób.

          • Idą Święta.....

          • Coraz bliżej święta i nasza szkoła jak zwykle w tym okresie została pięknie udekorowana. Miło przebywa się w klasach i spaceruje korytarzami, na których panuje tak świąteczna atmosfera…..zobaczcie sami….

          • Pieczenie pierników - tradycja Świąt Bożego Narodzenia

          • W naszej szkole zapachniało już świętami...i w przenośni i dosłownie. W powietrzu unosi się zapach cynamonu, miodu i przypraw korzennych. Na warsztatach kulinarnych nasi młodsi uczniowie piekli świąteczne pierniki. Dzieci samodzielnie wałkowały ciasto, wykrawały kształty ciasteczek i ozdabiały według własnego pomysłu. Radość była wielka i pojemniczki pełne ciasteczek. Dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za pomoc w pielęgnowaniu świątecznych tradycji:-)

          • Jeszcze jedna wycieczka w ramach programu "Poznaj Polskę"

          • W listopadzie uczniowie klas piątych naszej szkoły uczestniczyli w dwudniowym wyjeździe w Góry Świętokrzyskie. Wycieczka zrealizowana została w ramach jesiennej edycji programu wdrażanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Pierwszy dzień wycieczki rozpoczął się od spaceru po ruinach królewskiego zamku w Chęcinach, wzniesionego na przełomie XIII i XIV wieku. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom historię tego miejsca oraz różne ciekawostki i legendy z nim związane. Kolejną atrakcją w pierwszym dniu wyjazdu było Centrum Nauki Leonardo da  Vinci. Podstawową część ekspozycji stanowiły w  nim konstrukcje renesansowego geniusza. Bardzo interesująca była też wystawa, której tematem był organizm ludzki –  wykonując różne zadania uczniowie mieli możliwość poznania w jaki sposób funkcjonuje ludzkie ciało. W drugim dniu wycieczki uczestnicy udali się do Nowej Słupi, skąd ścieżką przyrodniczą przeszli na Święty Krzyż, zapoznając się po drodze z historią Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Ze znajdującego się w parku tarasu widokowego można było podziwiać Gołoborze, które jest symbolem pasma ŁysogórNa szczycie góry do dzisiaj znajduje się najstarsze w Polsce Sanktuarium Relikwii Świętego Krzyża, które także było jednym z punktów programu wycieczki. Następnie odbył się spacer Szlakiem Królewskim i przejazd do zwiedzania Krzemionek Opatowskich. Uczniowie mogli obejrzeć tam wystawę multimedialną związaną z życiem naszych przodków w okresie neolitu oraz zwiedzić unikalną na skalę światową, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO neolityczną kopalnię krzemienia pasiastego. To była naprawdę udana wycieczka.

          • Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców

          • W sobotę 3.12.2022 r. w Kraczkowej odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców (kl. VII i VIII). W zawodach brało udział 6 drużyn -  z Kosiny, Głuchowa, Kraczkowej, Cierpisza, Handzlówki i Albigowej. Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy z naszej szkoły. Wygrywając wszystkie swoje mecze zostali Mistrzami Gminy Łańcut i będą reprezentować ją na zawodach powiatowych.

            Miłosz Dziuk otrzymał indywidualne wyróżnienie dla Najlepszego Zawodnika Turnieju, natomiast Szymon Bartman odebrał statuetkę za zdobycie największej ilości bramek.

            Skład zwycięskiej drużyny: Marcel Kuźniar, Miłosz Dziuk, Miłosz Kuźniar, Marcin Tarała, Szymon Bartman, Maksymilian Musz, Dawid Mokrzycki, Bartosz Furman, Kacper Piechowski.

          • Wyjazd na spektakl do MDK w Łańcucie

          • 5 grudnia 2022 r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spektaklu pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy” w MDK w Łańcucie. Mali widzowie z zainteresowaniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala oraz Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu naszym „Zerówkowiczom”. Ciekawa i mądra fabuła, efektowne stroje, oprawa wizualna, wpadające w ucho piosenki i zaskakujące efekty świetlne sprawiły, że dzieci nie mogły oderwać oczu od występujących na scenie aktorów. Wyjazd na ten spektakl to był „strzał w dziesiątkę”

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
      • +48 17 2267191
      • 37 – 122 Albigowa 489 woj. podkarpackie Poland
      • 815-181-06-75
      • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
  • Galeria zdjęć

      brak danych