• Wycieczka do Rezerwatu "Husówka"

     • Korzystając z pięknych uroków jesieni klasy trzecie wybrały się do Rezerwatu ,,Husówka” na niezwykłą lekcję przyrody. Uczniowie korzystając z ogromnej wiedzy Pana leśniczego podsumowali i poszerzyli wiadomości dotyczące lasu. Dzieci nie tylko wspaniale się bawiły, ale przede wszystkim miały okazję uczestniczyć w żywej lekcji przyrody, która na długo pozostanie w ich pamięci.

     • Jak w Bullerbyn

     • "Dzieci z Bullerbyn" to opowieść napisana przez popularną szwedzką pisarkę dziecięcą Astrid Lindgren. Książka opisuje życie sześciorga dzieci z malutkiej szwedzkiej wnioski Bullerbyn. Poznajemy ich codzienne życie, widzimy jakie mają obowiązki domowe, w jaki sposób pomagają rodzicom, jak uczą się w szkole i opiekują zwierzętami. Autorka poświęciła też wiele miejsca wesołym i oryginalnym zabawom dzieci. Uczniowie klasy 3 a świetnie się bawili wykonując makietę Bullerbyn - zobaczcie sami :-).

      Do wykonania makiety uczniowie wykorzystali pistolety do kleju na gorąco otrzymane przez szkołę w ramach Laboratoriów Przyszłości:

      #LaboratoriaPrzyszlosci

      #LaboratoriaPrzyszłości

       

     • Dzień Ziemniaka w Przedszkolu

     • 25.10.2022 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Ziemniaka. Dzieci poznały budowę kartofla oraz potrawy które można z nich zrobić. Wykonały jeżyki z ziemniaków i wzięły udział w różnych konkurencjach. Miały okazję zjeść przygotowanego przez panie kucharki pieczonego ziemniaka. Również podczas obiadu nie zabrakło tego warzywa Realizowaliśmy podczas tych zajęć innowację pedagogiczną "Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy" wysłuchując opowiadania pt."O Wrobelku Elemelku, ziemniaku i bąbelku". Zapraszamy do krótkiej fotorelacji

     • Sztafetowe Biegi Przełajowe

     • Dnia 13 października 2022 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w finale powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody były bardzo wyczerpujące, ale nasi  młodzi sportowcy poradzili sobie znakomicie, zdobywając dwa II miejsca w kategorii chłopców i dziewcząt w grupie młodzieży. Dziewczęta klas IV - VI uplasowały się na II miejscu a chłopcy tej samej grupy wiekowej na III miejscu.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy 😊

     • PRZERWA NA CZYTANIE

     • Nasza Szkoła bierze udział w III MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Akcja realizowana jest w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". 
      Fotorelacja naszej akcji już wkrótce 😉

     • Nasza szkoła w akcji "Światełko pamięci dla Łyczakowa

     • Już kolejny raz nasza szkoła bierze udział w akcji "Światełko Pamięci dla Łyczakowa" Dodatkowo w tym roku w związku z trwającą na Ukrainie wojną, znicze będzie można zapalić na grobach ukraińskich żołnierzy, którzy w niej zginęli, a są pochowani między innymi na Cmentarzu Łyczakowskim. Dziękujemy wszystkim. Zdjęcia z finału akcji TVP3 Rzeszów.

     • Światełko Pamięci dla Łyczakowa

     • Trwa akcja Światełko Pamięci dla Łyczakowa, organizatorami zbiórki są dziennikarze Polskiego Radia Lwów i Konsulatu RP we Lwowie. Na Podkarpaciu akcją koordynuje TVP 3 Rzeszów.
      Światełka Pamięci zapłoną 1 listopada  na Cmentarzach: Łyczakowskim, Orląt i Janowskim we Lwowie, ale także na polskich grobach w Mościskach, Strzelczyskach, Pnikucie i Jaworowie.
      Ideą akcji jest upamiętnienie polskich pochówków za wschodnią granicą.

      W tym roku w związku z trwającą na Ukrainie wojną, chcemy też zawieźć za wschodnią granicę znicze, które będzie można zapalić na grobach ukraińskich żołnierzy, którzy w niej zginęli, a są pochowani między innymi na Cmentarzu Łyczakowskim (czytamy na str. TVP 3).

      Bardzo gorąco zachęcam uczniów do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji.
      Znicze przynosimy do pokoju pedagoga do dnia 20 października (czwartek).

     • Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Lekkoatletyce

     • Pod koniec września  odbyły się w Kolbuszowej Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Lekkoatletyce.  Jest to najwyższy etap zawodów indywidualnych i skupia najlepszych zawodników na Podkarpaciu. Wydarzenie to zgromadziło około 500 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów. Srebrny medal w rywalizacji oszczepników zdobył Miłosz Dziuk z klasy 8a, a jego kolega Marcel Kuźniar wywalczył medal brązowy. Bardzo dobre – piąte miejsce w rywalizacji skoczków w dal zajął Maksymilian Musz, również z kl 8a. Milena Kuźniar została sklasyfikowana na 6 miejscu wśród oszczepniczek.

      Całej drużynie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

      Powodzenia!

     • Konkurs "Policz śliwki w słoiku" rozstrzygnięty

     • Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Policz śliwki w słoiku” został rozstrzygnięty!

      W szacowaniu ilości śliwek wzięło udział ponad 150 uczniów naszej szkoły.

      Pięciu uczniów było najbliżej poszukiwanej liczby śliwek, nagrody oraz książki zostały wręczone: Kasi Rajzer, Szymonowi Czarnocie, Szymonowi Reizerowi, Szymonowi Matłokowi, Filipowi Wojtynie i Zuzi Litwin. Gratulujemy

      Ps. A śliwek w słoiku było 56.

     • Teatr "Skrzat" w naszym Przedszkolu

     • W naszym przedszkolu zawitał teatr „SKRZAT” z Krakowa z przedstawieniem pt.: „O Krasnalku, Babci i kolorowych kulkach". Poznaliśmy w nim krasnala, który martwił się nadchodzącą jesienią, gdyż nie miał ciepłego ubranka. Na szczęście w bajce była babcia Danuta, która zrobiła mu sweterek na drutach. Bajka była zabawna i pełna humoru, a dobrą zabawę zapewniły m.in. wesołe postaci wspomnianej już babci Danuty i krasnala oraz kota psotnika, zajączka i myszki. Dzieci aktywnie uczestniczyły w prezentowanej sztuce, żywo reagowały na pojawiających się nowych bohaterów. Podczas przedstawienia panowała atmosfera pełna radości, śmiechu oraz zabawnych zdarzeń. Opowieść przeniosła dzieci w świat beztroskiej zabawy.

     • Światowy Dzień Poczty w Oddziale Przedszkolnym

     • W Światowy Dzień Poczty (10 października) - dzieci poznały pochodzenie i symbol poczty - trąbkę. Prześledziły drogę listu od nadawcy do adresata, ciekawostki dotyczące poczty, nowe pojęcia (np. awizo, skrytka, skrzynka pocztowa itp.). Z zaciekawieniem oglądały znaczki, by zaprojektować własny i wykonały kopertę. Z radością bawiły się przy piosence "Listonosz" wcielając w rolę listonosza doręczającego listy kolegom i koleżankom. Mimo dominacji poczty elektronicznej, chcemy zaszczepić i podtrzymać tradycję pisania listów.

     • Powiatowe zawody lekkoatletyczne

     • Liczna grupa uczniów reprezentowała naszą szkołę w Finale Powiatowym Indywidualnych Mistrzostw SZS w Lekkoatletyce. Wielu uczniów zajęło miejsca na podium, ale postawa wszystkich reprezentantów zasługuje na pochwałę.

      W sportowych zmaganiach wzięli udział:                                            

      Igrzyska Dzieci (kl. IV-VI)

      Dziewczęta: Cyran Weronika (I miejsce – bieg na 60 m), Podolec Izabela (I miejsce – rzut piłeczką palantową), Pondel Katarzyna (III miejsce – skok w dal), Stropek Rozalia (III miejsce – bieg na 600 m), Ulman Kinga (II miejsce – skok w dal).

      Chłopcy:  Kuźniar Jan (bieg na 60 m), Nawojski Szymon (rzut piłeczką palantową), Patrzałek Filip (I miejsce – rzut piłeczką palantową), Litwin Sławomir (bieg na 1000 m), Trojnar Piotr  (III miejsce  - bieg 60 m), Wojtyna Michał (II miejsce – skok w dal).

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej (kl. VII – VIII)  

      Dziewczęta: Falger Kinga (III miejsce – skok w dal), Kusz Marlena (miejsce – bieg na 100 m), Kuźniar Kinga (I miejsce bieg na 300 m), Kuźniar Milena (I miejsce – rzut oszczepem), Molendowska Emilia (II miejsce – rzut oszczepem), Nawojska Julia (bieg na 600 m), Pondel Julia (III miejsce – bieg na 100 m), Sagan Natalia (skok w dal), Zembroń Maja (III miejsce – pchnięcie kulą).

      Chłopcy: Babiarz Radosław (skok w dal), Bartman Szymon (I miejsce – bieg na 300 m), Dziuk Miłosz (I miejsce – rzut oszczepem), Kuźniar Marcel (II miejsce – rzut oszczepem), Michalec Filip (bieg na 1000 m), Michno Dawid (II miejsce - bieg na 100 m), Mokrzycki Dawid (bieg na 1000 m), Musz Maksymilian ( I miejsce – skok w dal), Wojtyna Filip (bieg na 100 m).

      Wszystkim uczestnikom zawodów dziękujemy za wysiłek i godne reprezentowanie barw szkoły.

       

       

     • Kampania wyborcza do SU

     • Wybory do samorządu uczniowskiego to okazja do pierwszego demokratycznego doświadczenia uczniów.

      Przed tym ważnym wydarzeniem nie może zabraknąć prawdziwej kampanii wyborczej.

      O stanowisko przewodniczącego szkoły ubiega się 5 kandydatów, którzy opracowali swoje programy

      i 4 października 2022 r. przedstawili je społeczności uczniowskiej.

      Obietnice wyborcze, jak zawsze, są bardzo atrakcyjne.

      To będzie trudny wybór.

      Kandydatom życzymy powodzenia.

     • Ogólnopolski Dzień Seniora

     • 14 listopada będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Seniora. Zachęcamy do włączenia się w ciekawą i miłą inicjatywę "Herbatka dla Seniora". Szczegóły na plakacie :-)

     • Nowa lekcja ze Szkołą Muzyczną Yamaha

     • Muzycy ze Szkoły Yamaha zawsze nas zaskakują, uczą i bawią, ale tym razem niespodzianką dla uczniów była tematyka lekcji. Jak się okazało dotyczyła ona teatru, a ściślej umiejętności wykorzystania głosu do wyrażania emocji na scenie. Dzieci wykonywały ćwiczenia emisyjne, dykcyjne i przygotowujące do gry aktorskiej. Jak zawsze wszyscy bawili się świetnie przy okazji wiele się ucząc.

     • Audycja muzyczna SM Yamaha

     • Witamy. Dzisiaj pierwsze zajęcia w naszym przedszkolu ze Szkołą Muzyczną Yamaha. Dzieci jak zawsze zadowolone i szczęśliwe! Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

     • W naszym przedszkolu miło płynie czas...

     • Tydzień, który właśnie upłynął, dzieciom z grup przedszkolnych pozostanie na długo w pamięci. Nasze przedszkolaki z grup KRASNALE, WIEWIÓRKI oraz MISIE poznawały w nim zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci zapoznały się z różnymi znakami, a także same mogły być uczestnikami ruchu drogowego. Panie, aby urozmaicić im zadania postanowiły przygotować sensoryczną ścieżkę do naszego przedszkola. Dla przedszkolaków to świetna zabawa. Oto krótka fotorelacja z tych intensywnych dni ;-)

   • Kontakty

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Albigowej
    • +48 17 2267191
    • 37 – 122 Albigowa 489
     woj. podkarpackie
     Poland
    • 815-181-06-75
    • Adres skrytki Szkoły Podstawowej w Albigowej na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to /SPAlbigowa/SkrytkaESP. Skrzynka zawiera formularz elektroniczny o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, za pomocą którego można zwrócić się z każdą sprawą należącą do zakresu działań Szkoły.
  • Galeria zdjęć

    brak danych